debate

Všeobecná diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Kromě toho je vždy pod každým článkem umožněna diskuse na konkrétní téma.

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

Řád pro diskuse

Děkujeme Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.

Dotazy technického rázu vkládejte SEM.

Subscribe
Upozornit na
364 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Fotón

Pavel Akrman
Flégr mi pripadá ako psychopat. Je to však iba môj osobný dojem, čiže nemusí byť pravdivý.

Fotón

Všetkým vám aj ja prajem pokojné sviatky. Som veľmi rád, že admin tohoto webu pokračuje v odkaze, ktorý pred mnohými rokmi začal Pavel Kábrt. Keby som vedel ako, tak prispejem aj ja k rozvoju tohoto webu. Som rád, že články o kreacionizme pokračujú ďalej. Aj keď moc už nereagujem, čítam to tu.

Route 66

Požehnané Vánoce a pokoj v duši Vám všem, přátelé.

jhk - vlasta

Požehnané a pokojné svátky narození Pána Ježíše Krista – který je nadějí všech, kteří přijali Jeho Boží moc a ochotu k vydání života k naší spáse. Sláva na výsostech Bohu a na zemi pokoj – lidem dobrá vůle. Bůh v nich má zalíbení. Díky Bohu za to. V.S.

jhk - vlasta

Jeden z největších ledovců čekají v příštích letech velké změny, varují vědci (msn.com)

_- – no tak ono asi nám nezbyde než si prostě jen obyčejně počkat. A uvidí se dle mého velmi rychle, co se stane. Já myslím, že příliš dlouho na to, co se stane – čekat nebudeme. Podle mě to bude jasné už za pár let. Možná i dříve.

Last edited 1 rok před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

Naše planeta vznikla před miliardami let ve velmi horké mlhovině poblíž mladého Slunce. Pokud prachové částice, z nichž byla naše planeta stvořena obsahovaly nějakou vodu nebo jiné těkavé látky, musely se při jejím vzniku odpařit. Novorozená Země musela být suchá jako poušť. – Překvapení z asteroidu Itokawa. Voda v oceánech pochází ze Slunce (msn.com) — ještě že máme tu Bibli a svědectví znalých lidí. Co že se tam píše? Na počátku učinil Bůh nebe a zemi. Země byla nesličná a pustá a nad propastnou tůní byla tma. Ale nad vodami vznášel… Číst vice »

Fotón

Václav Dostál.
Prečítal som si vaše práce. Všetko čo píšete o dynamickom Casimirovom jave je pravda. Snažím sa to pochopiť. Je to neuveriteľné.

Last edited 2 let před by Fotón
Fotón

Admin
Slzy mám stále v očiach. Nedá sa mi na to zvyknúť. Pavel bol pre mňa niečo ako otec. Vedel vždy pomenovať veci pravým menom. Jeho prednášky sú nezabudnuteľné. Podobne, ako prednášky A. E. Wilder-Smitha. Náhodné losovanie s písmenkami a dôkladný výber by mali údajne vyprodukovať nové vedomosti a zmysluplné vety. Tomu snáď neveril ani sám Darwin. Teória postavená na robení si srandy z ľudského nemyslenia dostala zelenú. Dočkala sa dokonca ovenčenia vedeckými výrazmi. A ľuďom z toho narástli somárie uši. Pavel to vedel vždy dokonale zhodnotiť……

Last edited 2 let před by Fotón
Pavel Akrman

Re: Miloš (Fotón)
O Pavlovi Kábrtovi je to žel pravda, odešel domů 14.9.2021. V dubnu 2018 ho stihla mozková příhoda, a i když se z nejhoršího dostal, webu se od té doby už nemohl věnovat. Byli jsme v kontaktu, navštěvovali jsme se, on vše se zájmem sledoval. Ale jeho oslabené tělo už postupně nedokázalo odolávat a nakonec ho přemohl zrádný zápal plic.

Web tedy od dubna 2018 vedu já, ale Pavel tu samozřejmě chybí – jeho specifický humor a ryzí argumentace. Nyní je mu už dobře, a to je nejdůležitější.

Fotón

Prosím vás povedzte mi, že to nie je pravda!!! A kto teraz zastúpi Pavla Kábrta? Tak teda dnes celý deň preplačem.

Fotón

Evolúcia sama seba vyvrátila od chvíle, keď do nej zaviedli náhodné mutácie. Kto nad tým aspoň trošku rozmýšľa vie, že veľké množstvá funkčne špecifickej informácie nemôžu povstať z čisto chemických a fyzikálnych predchodcov. Ani pri najlepšom výbere, nie je z čoho vyberať. To je ako losovať s písmenami abecedy a z výsledkov vyberať zmysluplné vety. Žiadnu báseň alebo poučku týmo spôsobom nikto nevytvorí. Skôr to vyzerá tak, že niekto len skúšal, ako ďaleko až môže zájsť robením si srandy z ľudí a z ich nemyslenia. Zdá sa, že sa mu… Číst vice »

Last edited 2 let před by Fotón
Pavel Akrman

Re: jhk-vlasta
Ten článek je pustým plácáním pomateného (či zmanipulovaného) autora. Věta “Neuronová síť napodobuje Darwinovu evoluční teorii” sice zní vědecky, ale i přes dnešní vyspělou OPERAČNÍ vědu se snahy evolučníků neposunuly ani o píď z ohrady báchorek pro smích. Žijeme však v době, kdy racionální úvahy nejsou v kursu a vládne předpojatost světonázoru. Kříšení Lamarackovy evoluce v článku je toho příkladem … 🙂 V reálném životě vládne svět fikcí, pohádek a sci-fi – pro ateisty VŽDY lepší, než cokoliv z biblické zprávy…

jhk - vlasta

Evoluční AI ze Stanfordu vytvořila podivné hranolové panáčky. Zdolají kopec a přesunou kostičku (msn.com) – ani jedna čárka z toho – by nemohla být bez toho, aby se na ní člověk podílel. Vkládat do toho evoluci – je naprosto zbytečné. Tvrdit, že i bez člověka by evoluce probíhala – je mimo mísu. Je zjevné – že simulace bez člověka – by neproběhla. Podobně jako tento svět – bez hlavního “Simulátora” – v případě kreacionismus – bez Stvořitele. Bohužel – když je člověk zatížen potřebou důkazů – tak problémy s dokazováním… Číst vice »

Jiří Zelinka

Evolucionisté vědí všechno jistě, ale … přesto se odvolávají na SMYSL. Paleontolog např. na otázku “Proč by dinosauři nemohli být fialoví? odpovídá “Nedávalo by to smysl.”

Nebo:

Jak to vlastně před těmi 60 miliony lety bylo, když dinosauři vyhynuli? Víme to už stoprocentně jistě? 

Víme to jistě. (CHA, CHA 🙂 ) Neznáme asi ten úplně hlavní mechanismus vymírání, asi se už ale dneska všichni shodnou na tom, že spadl meteorit do oblasti dnešního Mexického zálivu, který ten zánik rozhodně minimálně velmi urychlil. 

Celý článek je zkrátka velmi úsměvný 🙂

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/paleontolog-stepan-picha-dinosauri-dna.A211013_152318_domaci_rapc

Last edited 2 let před by Jiří Zelinka
jhk - vlasta

Prostě se Bůh bude lidem dokazovat tak, aby mohli lidé říci – ano – toto je Boží skutek. A protože existuje i ďábel – tak se bude moci rozlišovat – zdali je to Boží skutek, nebo ďáblův skutek. Všechno toto se bude moci v tomto světě rozlišit. A to v jakékoli době. Samozřejmě protože se ďábel snaží působit tak, aby byl podoben Bohu – tak budou mít mnozí lidé problém s tím rozlišováním.

Last edited 2 let před by jhk - vlasta
Václav Dostál

Otázku po vzniku první hvězdy (podle “sttandardního” scénáře) jsem položil jednomu sekulárnímu vědci. Neuměl odpovědět.
Pokud by se někdo ještě dnes argumentovat těžkým kamenem, můžeme mu říct, že už dávno víme, že kameny (a jiná tělesa, např. těla kosmonautů) ve vesmíru žádnou tíhu (postaru: váhu) nemají, jsou ve stavu beztíže!

jhk - vlasta

RE: -. Admin. Ano. Ateistické vysvětlování nemožnosti existence Boha se dost často opírá o tvrzení – Bůh nemůže existovat, protože Bůh musí umět všechno – tzn. musí umět stvořit kámen, který by pak nemohl unést. Protože to neumí – není Bůh Bohem. Tzn. nemůže být všemohoucím. Pokud není všemohoucí – tak to není Bůh. Nesmyslnost takového požadavku – je každému rozumnému člověku během chvíle jasná – protože proč by to měl Bůh dělat, utvářet něco – co bych nemohl zvládnout, potažmo tvořit něco “nemožného”/nesmyslného. Bůh je bytost – není to… Číst vice »

Last edited 2 let před by jhk - vlasta
Pavel Akrman

Re: jhk – vlasta – “Vznik hvězd je jednou z nejméně dostatečně vysvětlených situací.”

Ano, je to doslova vybájený příběh plný “zázračných” událostí, které se však nikdy nestaly. Jak je vidět, většině lidí to nevadí, protože to splňuje tu hlavní podmínku: V tom prachu a plynu se nevyskytuje žádný Stvořitel, který by po nich mohl chtít nějakou odpovědnost. A tak se ochotně nechají vést mýty – viz poslední článek.

jhk - vlasta

Vznik hvězdy – Wikipedie (wikipedia.org) Jak dostatečné je vysvětlení – které je zde na wikipedii? Odkud se vzal prach? Odkud plyny? Co to je ten “prach”? Jak se může prach ohřát a stát se plynem? Popř. oním 4 skupenstvím – plazmatem? Že může okolo “projít” hvězda? No to může – nejdřív ale musí vzniknout, aby okolo mohla “projít”. Tím se problém neřeší. Jak tedy vznikla první hvězda? Nebo první hvězdy? Vznik hvězd je jednou z nejméně dostatečně vysvětlených situací. Je to tak nedostatečně vysvětlené – že i vznik člověka z… Číst vice »

Last edited 2 let před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

Dozvěděl jsem se to až teď z mailu – že již není Pavel Kábrt mezi námi. Chtěl jsem se s ním ještě jednou vidět – ale k mé lítosti už to možné, za jeho života zde na zemi, nebude. Zůstanou tedy vzpomínky a doufání, že se s Ním potkám v nebi – už za jiných okolností. Byl ke mě vždy velmi pozorný, laskavý a obětavý – tak jako ke všem ostatním. Mohl jsem s ním a jeho ženou prožít pár okamžiků – díky Bohu za to. Díky Bohu za každého… Číst vice »

Pavel Akrman

Re: Václav Dostál “jméno pod nadpisem článku” Nevím, co Ti není pořád jasné – už samotný nadpis v sobě nese slovní spojení “nový leták”, takže každému by mělo dojít, že v takovém případě nejde o standardní příspěvek formou přeloženého článku z angličtny, ale prostě o leták. Většina letáků na webu je jen přeložena, graficky byly zpracovány v domovské zemi – až na pár případů, kdy jsem leták vyrobil sám. A tam je pod názvem tedy uvedeno jméno autora letáku, a pokud je obsahem přeložený text, pak je pod nadpisem uvedeno… Číst vice »

Václav Dostál

PA
Pavle, díval jsem se: Tvé jméno je pod nadpisem článku, nikoli pod nadpisem letáku. Právě TOTO uvedení mě popletlo.
*
Napadlo mě, že po dokončení studia článků D. Rowlanda nějak jeho články NOVĚ shrnu a vytvořím článek, který by popřípadě MOHL být podkladem letáku s nadpisem např. “Velký třesk se podle sekulárního vědce nikdy nestal.” Jak ovšem během svého studia pozoruji, Rowlandovy články obsahují pořád zhruba totéž, liší se jenom malými detaily. Nicméně tento svůj posudek musím zkontrolovat studiem VŠECH jeho článků. Takže mi to bude “chvíli” trvat

Jiří Zelinka

Díky Bohu za věrnou službu Pavla Kábrta na Božím poli. Zůstává i nadále v mé mysli a jeho dílo bude sloužit i nadále dalším lidem. Upřímnou soustrast jeho rodině.

Pavel Akrman

Re: Václav Dostál – leták
OK, nic se neděje – v případě letáku Jak vznikl vesmír je uvedeno pod nadpisem jméno autora letáku (nikoli textu), který jsem skutečně vyrobil sám, v anglické verzi není – a samozřejmě se uvádí zdroj textu letáku, který je pro snadnost uveden také níže v článku. Je to zkrácená a pro účely letáku upravená verze původního anglického textu. Pokud je však leták již i graficky hotový v angličtině, pak uvádím pod nadpisem jméno původního autora letáku a následně překladatele textu.

Václav Dostál

Pavlovi Akrmanovi:
Omlouvám se za přehlédnutí (ve svém soukromém mailu) poslední věty v letáku “Jak vznikl vesmír”. Popletlo mě uvedení jména pod nadpisem článku, což jsem podle ustáleného zvyku považoval jako uvedení autora článku (a stále takto považuji).

Václav Dostál

Mnohokrát jsem na Pavla vzpomínal s vděčností, když jsme spolupracovali: Vzájemně jsme si dopisovali a on publikoval mé články. Teď budu vzpomínat ještě intenzivněji – se slzami v očích! Naše písemné styky byly moc pěkné. Jednou se mě zeptal proč se zdůrazňuje, že vakuum není prázdnota a zda by mohl někde ve vesmíru existovat absolutně prázdný prostor. Tyto otázky a své odpovědi ze soukromého mailu jsem zahrnul do své “Knihy o vakuu”. Také jsem např. kvitoval, že opravil obrázek předpokládané osy rotace předpotopní Země, vyskutující se mém článku “Geofyzika o… Číst vice »

Pavel Akrman

Přátelům, a i všem ostatním, kdo jste znali zakladatele tohoto webu, nestora českého kreacionismu Pavla Kábrta.

Dnes dokončil svou pozemskou pouť a byl povolán ke svému Bohu, Otci a Spasiteli, do nebeského království. Jeho oslabené tělo přemohl zápal plic. Na Božím poli vykonal neuvěřitelné množství práce, a přitom zůstával vždy skromný. Svou cestu naplnil vrchovatou měrou, pro mě osobně je velkou ctí, že jsem ho znal a řadu let jsem s ním mohl spolupracovat. (PA)

comment image

Last edited 2 let před by Pavel Akrman
Pavel Akrman

Re: jhk – vlasta 🙂 „Vědci našli chodící žraloky. Nový druh byl objeven u australských břehů” Nehledě k tomu, že tyto články jsou co do struktury obsahu jako přes kopírák, jejich autoři mají jediný cíl: Zaujmout za každou cenu. Struktura je vždy tato: Zvolí se téma Vypíchne se nějaká šokující zvláštnost Přimíchá se patřičné množství milionů let Vlije se to do hrnce s evoluční pohádkou Téma se může měnit libovolně, i „šokující moment” je různý, ovšem miliony let a kastról s evoluční polévkou jsou povinné. Z abstraktu původního článku vyplývá,… Číst vice »

jhk - vlasta

Vědci našli chodící žraloky. Nový druh byl objeven u australských břehů (msn.com)

jak tak čtu – je to v podstatě endemit. Prostředí se tedy v jeho případě buď vůbec neměnilo – tzn. vliv na “evoluci” byl nulový, anebo prostě dle toho, jak si člověk evoluci představuje – se tedy moc nevyvíjí. . Kde potom evoluce dělá tzv. “chybu”?

jhk - vlasta

RE: – Admin – velmi děkuji. Na tom obrázku je to celkem slušně vidět. ))

jhk - vlasta

Dám sem jeden velmi zajímavý obrázek. Aneb “náhoda v praxi” – Stalo se mi na jedné stavbě – že jsem potřeboval udělat díru do dřevěného podhledu venku – kvůli svítidlům vestavným – vypadalo to asi nějak takhle –
comment image
– akorát si představte venkovní prostor pod střechou domu a místo sádrokartonu – palubky. No každopádně – potřeboval jsem si vyrobit šablonu, díky které bych se do toho dřeva provrtal – protože už do těch palubek byly vyvrtány díry – kudy vedly kabely s trubkama – a díky tomu jsem se nemohl tzv. “chytit” středícím vrtákem ve vykružovači – nemám tak pevnou ruku, abych udržel tak velký vykružovák – Vykružovač d72,80,95 | E-shop Stavebniny Líbeznice (bmsl.cz) – bez toho, aby mi to podřel středový vrták – který neměl díky těm děrám žádnou oporu. No tak jsem si chtěl udělat takový “mustr” – tzn. vyříznout do nějakého příhodného materiálu tu velkou díru – poté si tem “přípravek” podržet jednou rukou na tom prkně – a skrze tuto díru pak udělat vodící výřez to palubky – a potom už to tzv. “dovrtat, dovyříznout”. No, tak jsem hledal nějaký materiál – který by na té nalakované palubce nezanechal nějaký nechtěný škrábanec/odřeninu – a našel jsem si střešní tašku z umělé hmoty. Jenomže jsem nechtěl zrovna tzv. “zničit” ani tu jednu jedinou tašku – která by se ještě dala použít – a hledal jsem nějakou, která by byla třeba trochu poškozená – např. poloviční, nebo jinak už “řízlá” – prostě jsem nechtěl “ničit” zdravou tašku. Zkusil jsem tedy hledat v těch, které byly již z hromady rozebrány – ale nenašel jsem ani jednu – všechny byly zdravé – nepoškozené. Po chvilce přemýšlení a rozhodování – jsem tedy tzv. “náhodně” šáhnul tedy po zdravé – když jsem nenašel žádnou “poškozenou” – a vyříznul jsem otvor – a udělal ty díry. Až teprve když jsem s prací skončil – možná dříve – už nevím – mi zrak padl na tu provrtanou tašku “mustr” – a najednou jsem se nestačil divit. Uvědomil jsem si – že nejspíše ta jediná taška z těch rozebraných – měla “výrobní vadu”. Všechny ostatní – které byly volné – byly opravdu v pořádku, pouze tato jediná – měla špatně vylisovaný jeden úchyt na střechu. Takže toto byla velmi zajímavá “náhoda”- náhoda – kterou jsem neměl vúbec v úmyslu – protože jsem tuto tašku přehlédl a myslel jsem si, že je také v pořádku – přesto jsem měl tzv. “štěstí” a z těch všech zdravých jsem nakonec zcela “nechtěně” vybral právě tuto.

Nějak mi to sem nechce dát obrázek – prosím proto Admina – aby mi ho sem dodal. Děkuji. Mačknul jsem na to tlačítko obrázku – a vybral v počítači – ale není tu. Posílám mailem. Děkuji mnohokrát. V.S.

Last edited 2 let před by jhk - vlasta
Pavel Akrman

Re: jhk-vlasta
Ano, chápu – nicméně tohle všechno je v dnešní době záplav dezinformacemi výhradně otázkou osobního přístupu. A protože v podstatě všechny soupeřící názory pocházejí z dílny ateistů nebo alespoň lidí, nepřijímajících Krista (včetně rabína), není pak 100% věrohodný už z principu ani jeden.

Pro nás jsou důležitější jiné věci, a to v duchu slov Pána Ježíše (Lukáš 9:25): “Nebo co jest platno člověku, by všecken svět získal, kdyby sám sebe (svou duši) zatratil, nebo sám sebe zmrhal?” Požehnanou neděli, P.A.

jhk - vlasta

RE: – Admin ..- jsem obecně velmi skeptický k nějakým “jistým” závěrům ohledně určité “potvrzené konspirace”. Jsem generací člověk – který zažil 11. září a který po letech četl “architekti proti 11. Září” – kdo ví – ví o čem mluvím. To bylo asi 6 let po 11. září. Jsem velmi silně přesvědčen, že 11. září bylo určité znamení od Boha, netuším jaké přesně, čeho přesně se to týkalo, proč zrovna tohle, ale to mi nikterak neubírá na mém přesvědčení. Počkám si klidně do konce života – zdali to někdy… Číst vice »

Last edited 2 let před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: Admin – mám další videa – další dvě – z české provenience – Izolace a roušky jsou největší katastrofa, naše imunita potřebuje podněty, tvrdí imunolog Šinkora • mujRozhlas

a – Rozhovor s vědcem prof. RNDr. Jaroslavem Turánkem, CSc.,DSc. – Svědomí národa (svedomi-naroda.cz)

..- – jsou trochu méně radikální – ale v podstatě souzní s oním židovským lékařem. Je fakt – že on je velmi radikální. To připouštím. Nehodlám však osobně zakazovat radikalitu lidských postojů. Na to má člověk právo. Přeji hezký den a pokoj od Boha. V.S.

Pavel Akrman

Re: jhk-vlasta
Myslím, že mnohem zajímavější je spíš toto zjištění Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky, který upozorňuje na prokazatelné hoaxy uvedeného webu “otevrisvoumysl.cz” …
https://www.nfnz.cz/konspiracni-server-otevri-svou-mysl/

jhk - vlasta
Last edited 2 let před by jhk - vlasta
Václav Dostál

Milošovi aj.
Na svůj web jsem přidal Spektrální posuv, snad lepší než “Rudý posuv” – který jsem ale na wbu ponechal

jhk - vlasta

Snímek, který ohromí. Obří díra po lijácích v Německu se pořád rozšiřuje a bere domy – Novinky.cz -trochu je to takové morbidní – ale laskavý čtenář promine. Samozřejmě to je katastrofa. Trocha vody že? Odkud se vzal ten kráter? Vždyť “pouze” zapršelo trochu více. Vědci se v jiném článku diví – odkud se vzalo tolik vody – /anebo chce být Seznam novinky – zajímavý. Čtenář nechť si to přebere/ – ale podstatné je – nebylo zase tolik vody že? A přeci takový kráter. Jak to asi vypadalo při Noemově potopě – a… Číst vice »

Last edited 2 let před by jhk - vlasta
Václav Dostál

Miloš Na PIC jsem se musel podívat, co to je. I když programování tohoto zařízení není složité, nebudu se to učit a už vůbec ne C++. Až budeš mít 82 jako já,tak pochopíš, jak je pro mě skoro nemožné se naučit něčemu zcela novémul Snad bych to mohl pochopit – ale až po děsně dlouhém čase. Tu dlouhost odvozuji ze zkušenosti. Psal jsem o svém vyučování Základů práce s počítači. Neuvedl jsem fakt, že to, co jsem já pochopil po dvouhodinovém studiu, to moji žáci pochopili během 10 minut! “Dnes”… Číst vice »

Last edited 2 let před by Václav Dostál
Fotón

Václav Dostál. To programovanie nie je zložité. V prípade PIC procesora si vystačíš na všetko s 32 inštrukciami, ktoré sa ľahko naučíš. -Podobne C++ nie je nič ťažké… O niečo komplikovanejšie je už naučiť sa WinApi, ale nie je to nič hrozné. ….Pred 4 rokmi som robil niečo podobné s modulom troj-osého kompasu a natočil túto krátku ukážku: https://youtu.be/2CgGblsIiKU Tie texty si prečítam. Určite si na to nájdem čas Mňa teraz v súvislosti s tou starovekou technologickou revolúciou napadla jedna vec: Bolo to pred prvým príchodom Krista. Potom tá revolúcia… Číst vice »

Last edited 2 let před by Fotón
Jarek

Zdravím všechny zdejší obhájce klasického kreacionismu. Mějte se.

Václav Dostál

Miloši, na to programování (ukázané videem) jse zíral!! Je to něco docela jiného než moje dávná tvorba výukových programů pro počítače IQ 151. Moji žáci si program spustili a procházeli jím individuálním tempem. Zájem byl obrovský, pořád se hlásili, abych jim – jednotlivě – poskytl ještě slovní výklad k některému kroku. Za učební dvouhodinu jsem byl úplně vyčerpaný, ale šťastný jako “blecha”, a žáci také. Takové programování, které Ty nyní učíš, je pro mě něco hodně vzdáleného a neuměl bych to: pokrok je úžasný! Odkazy na své poslední texty jsem… Číst vice »

Fotón

Podobne zaujímavý je aj tento robot nalievajúci presne odmerané množstvo vína a vody do pohára.
(Filón Byzantský, 280–220 pnl.)
5 minútová ukážka: https://youtu.be/1FuUx1zIGk8

Last edited 2 let před by Fotón
jhk - vlasta

RE: – Admin – ano – děkuji za připomenutí. V tom pořadu to bylo jen trochu více rozvedené. Ale děkuji. Samozřejmě tam mělo být Anti….théry. Zdravím – požehnané dny přeji. V.S.

Fotón

Vlasta
Počítač z Antikythéry má môj obdiv. Bol to na tú dobu úžasný technologický počin. Evolucionisti mali problém tento objav uznať. Preto sa na dlhú dobu stal doménou záhadológov. Prečo? Lebo ateista sa riadi pravidlom: Nevyhovujúce škrtnite! …A pštrosia politika je vyriešená.

Fotón

Václav Dostál
Dík za odkazy a tvoju snahu. Keď to budem mať ucelené, tak sa vyjadrím. Mám v tom ešte medzery. Niektorým veciam nerozumiem.
….Momentálne sa venujem výučbe programovania v OpenGL a prepojením svojich WinAPI aplikácii s inerciálnou navigáciou na báze MPU-6500 https://youtu.be/kyX9cRxJNdo akurát že miesto Arduino a jeho knižníc používam PIC16F1840. Programy preň vyrábam od základu v assembleri.

Last edited 2 let před by Fotón
Pavel Akrman

Re: jhk-vlasta – zde máme o tom článek: https://kreacionismus.cz/jafete-nezapomen-vypnout-pocitac/

jhk - vlasta

RE: – Foton – co ty na to Fotone – ohledně “počítače z Antykythéry”? Už jsem na primě viděl pořad, kde prezentovaly výzkumy – a zjistili, že to sloužilo k znázorňování pohybu těles sluneční soustavy i se zatměním a fázemi měsíce tuším. Prý na tu dobu – něco čemu se dá těžko věřit. )))))

Václav Dostál

Milý Miloši!
Srdečně vítám Tvé příspěvky, kterými jsi se po delší době „ozval“. Já jsem v tomto „mezičasu“ nezahálel, např. nedávno jsem svůj web doplnil o články Rudý posuv a Role kvantového vakua. Svého času se Ti líbil „Vznik dynamického Casimirova jevu“ a proto by to mohlo platit i pro ty nové články.