debate

Všeobecná diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Kromě toho je vždy pod každým článkem umožněna diskuse na konkrétní téma.

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

Řád pro diskuse

Děkujeme Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.

Dotazy technického rázu vkládejte SEM.

Subscribe
Upozornit na
391 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jhk - vlasta

Evolucionismus jako takový – je velmi špatně filosoficky založen. O mnohých logických nedostatcích raději ani nemluvě. Ale je to jediný směr, který lze ve vědě použít – proto je tak preferovaný.

Fotón

Evolucionisti stále hovoria o tom, že evolúcia prebieha, ale nikdy nevysvetlia ako. Je ľahké povedať: vzniklo ochlpenie, vzniklo toto, zaniklo tamto. Ale keď sa spýtame ako, všetci mlčia. Môžem aj ja povedať, že tento počítačový vírus vznikol v kyberpriestore chybami pri kopírovaní a prenose dát. Budem skúmať jeho kód a porovnávať s inými vírusmi. Vytvorím stromovú štruktúru na základe príbuznosti, podobnosti kódov s inými vírusmi a vydávať to za dôkaz vzniku. Niekto sa ma spýta: daj dôkaz, že to takto vzniklo. Ja však miesto výpočtov pravdepodobnosti na konkrétnych miestach kódu… Číst vice »

Last edited 3 let před by Fotón
Fotón

Vlasta, prajem pokoj aj ja tebe….

Last edited 3 let před by Fotón
jhk - vlasta

RE: – Foton – díky. Podívám se. Pokoj Tobě. V.S.

Fotón

Vlasta, prečítaj si toto: https://sk.wikipedia.org/wiki/Igor_Bukovsk%C3%BD …teraz ti už je jasné, prečo o ňom v správach nepočuješ. Koronavírus je však pre neho len okrajová záležitosť. …On nespochybňuje vážnosť situácie, ale že čo malo byť od začiatku v rukách lekárov a vedcov, skončilo v rukách politikov, ktorí sa v epidemiológii zväčša nevyznajú. Preto tie zmätky a zbrklé rozhodnutia bez ladu a skladu. ….Pozri si napr. video o zdraví pečene, čo som sem naposledy dal. (Tam nie je nič o korone… Jeho videá sú medicínsky širokospektrálne a prináša pre ľudí cenné rady do… Číst vice »

Last edited 3 let před by Fotón
jhk - vlasta

RE: – Foton – máme podobného člověka – nebo spíše určitě více lidí, ale tato žena je citována asi nejvíce https://youtu.be/X6V5rvmY-QA – to je dost nové video, kde paní Peková Soňa reaguje na situaci okolo koronaviru. Ale to je jinak skvělé Fotone – že jsi sem postoval toho vašeho člověka – zatím jsem o něm ve zprávách moc neslyšel. Tak je skvělé – že se o něm mohu trochu více dozvědět. Boží pokoj všem – a ano usmál jsem se okolo té 6 minuty. Však – je to přeci logické… Číst vice »

Last edited 3 let před by jhk - vlasta
Fotón

Pavel Akrman. Nie, nepoznám ho osobne, ale v SR je to veľmi známa osobnosť, lekár, ktorý širokej verejnosti sprístupňuje vedecké medicínske fakty, čím sa stal dosť nepohodlný pre vládu hlavne jeho vyjadreniami k celosvetovému “korona-haló”. Je to jednoznačne lekár-odborník na vysokej úrovni. Ani neviem spočítať, koľko cenných rád som si od neho už zobral. …Z mojej strany to začalo v roku 2019 týmto videom: https://youtu.be/NzThDtO7wTY …potom som začal pozerať jeho kanál a navštevovať stránky AKV. Toľko cenných informácii, ktoré sa dajú prakticky využiť, aby sa človek vyhol nemocniciam, neprináša snáď… Číst vice »

Pavel Akrman

Re: Miloš (Fotón) – 🙂 To je fakt – kdyby se ten kousek videa vystřihl, nikdo by nepochyboval že je kreacionista. Znáte ho trochu blíž? Možná že už na tom pracuje 🙂

Fotón

Tak toto je sila. Vypočujte si, čo hovorí Dr. Bukovský v tomto videu v čase od 6:22 do 7:40:

https://youtu.be/rOL6FxZC6Pc

Veď on je kreacionista.

Last edited 3 let před by Fotón
jhk - vlasta

Nové a urputnější. Varianty viru se učí uhodnout heslo, v Česku měly příležitost – Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz) – co na to říkáte? Jak je to s “fakty” – že se viry mohou “měnit” do “lepší” podoby? Je to tak, že se skutečně změní – aby mohly nabýt oněch “lepších” forem – příznivějších k rozmnožování – anebo je v tom skrytý nějaký ten “háček”? Já totiž tak trochu “cítím” – že to s tím “přizpůsobováním” nebude tak, jak se snaží tento článek dát najevo. Opravdu za schopnostmi viru stojí pouhé přizpůsobování viru… Číst vice »

Last edited 3 let před by jhk - vlasta
Václav Dostál

Nová kniha Knihkupectví Samuel mi pravidelně zasílá novinky svých publikací. Mezi nimi se v teď objevila kniha „Ve víru evoluce – Neodarwinizmus a inteligentní design ve světle faktů“, jejímž autorem je MUDr. Štěpán Rucki, CSc., primář Dětského oddělení A v Třinecké nemocnici. Podle recenze bych ji vřele doporučil. Mohl bych si ji zakoupit, v současnosti se však zabývám knihou „Meze darwinismu“. Pořizuji výpisky a jsem zhruba v polovině. Do Apendixů (v elektronické formě) jsem zatím jen nahlédl, co vlastně obsahují. Kromě „Achillových pat evoluce“ v elektronické formě + DVD mám v klasické formě: „Ztracený svět 1.… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Route 66. Děkuji. Přeji také požehnané svátky velikonoční. Kéž Ti Bůh žehná v životě – a přidá hodně moudrosti a síly ke zvládnutí života. Také přeji Boží pokoj a pomoc Ducha Svatého. I všem Tvým blízkým. Zdraví V.S.

Route 66

Přátelé, přeji vám požehnané Velikonoční svátky. A také v této pohnuté době Ať Bůh při vás i vašemu zdraví stojí.

jhk - vlasta
Pavel Akrman

Re: mipi Díky za Vaši přízeň, Mipi – máte určitě pravdu v pochybnostech o datování uhlíku-14. Trpí totiž stejným typem nespolehlivosti jako všechny ostatní datovací metody – tj. experimentátor tam nebyl, aby sledoval jeho počáteční formování, ani jeho historii do současnosti. V případě 14C je to zásadní a „hodiny“ 14C tedy jednoduše nejsou spolehlivé. Předně, různé druhy rostlin přijímají 14 C různou rychlostí, a to (pokud je to vůbec možné) je nutné zohlednit. Zadruhé, atmosférický poměr uhlíku-12 k uhlíku-14 nebyl vždy konstantní; například v nedávné historii byl prokazatelně tento poměr… Číst vice »

Last edited 3 let před by admin
mipi

S vděčností, že kreacionismus.cz stále skvěle funguje, přispěji taky s trochou do diskuse. Těm, kdo se zajímají o starozákonní dějiny, mohu doporučit youtubový kanál HolyLandSite, videa asi 30 minut formát. Poslední je o Jerichu https://www.youtube.com/watch?v=NwRDJmlCNLQ Krásně dokumentuje pád jerišských hradeb do doby asi 1450 BC ( K. Kenyonová záměrně uvádí starší datum 1550, přitom v takto dávné historii je rozdíl 100 let již spíše spekulativní ). Pak sem se chtěl osobně vyrovnat s tvrzením, že Jericho je nejstarší město na světě, obydlené již v 10. tisíciletí p. n. l. prvními… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Admin – hmmm jo. Je prostě chytrý. Hodně toho ví.

Pavel Akrman

Re: jhk-vlasta Pana Flégra osobně považuji za poněkud excentrickou postavu, a v tom videu jsou jeho myšlenky převážně speklulativní – i když ne nelogické a může mít klidně pravdu, zejména o tom politikaření kolem toho všeho – takže kdoví. My, jako laická veřejnost, zase nemáme tolik informací, abychom to mohli seriozně posoudit, ale jak říkám, nelogické to není. On ale taky docela rád “střílí od boku”, viz např. poslední článek pod názvem “Biolog Flegr: Udělal jsem chybu, která mohla vést k třetí a čtvrté vlně“, a hlavně nezapomíná často připomínat… Číst vice »

jhk - vlasta

Profesor Flegr o koronaviru | FACE TO FACE | Televizeseznam | TelevizeSeznam.cz

Nevím, jestli jste to zaregistrovali – ale pan Flegr – změnil názor – už covid není přírodní, ale umělý. Za mě tedy palec nahoru. Doufám, že to nebolelo.

jhk - vlasta

Golfský proud je nejslabší za tisíc let – Novinky.cz – V odborném časopisu Nature Geoscience odborníci zveřejnili studii založenou na měření teplot a pohybu sedimentů, z níž vyplývá, že Atlantická jižní cirkulace (AMOC), jak se vědecky nazývá systém Golfského proudu, výrazně zpomalila. „Velmi pravděpodobně je to způsobeno emisemi skleníkových plynů, protože pro zpomalení jiné přesvědčivé vysvětlení neexistuje,” – velmi zajímavé. Je to skutečně tak? Mohou za to skleníkové plyny implicitně, anebo až explicitně? Jak by mohly skleníkové plyny za to, že se Golfský proud zpomaluje? Podle mě – skleníkové plyny… Číst vice »

Fotón

Holografický vesmír. V rokoch 2006 až 2010 som o tejto možnosti uvažoval. Dnes sa to ukazuje ako reálna možnosť. https://youtu.be/HwOEgEpdAbI

Last edited 3 let před by Fotón
jhk - vlasta

RE: – Admin – “(žádné erozivní přechody)” – ono podle mě erozivní vrstvy jsou obecně problém – ať by to bylo cokoli. Jak vrstvy vznikají dnes? Nevznikají. Jaký proces – kdyby to bylo opravdu miliony let – by zajistil vytvoření takových vrstev – a to během dnů – nikoli let? O žádném takovém nevím a nikdy jsem o něm neslyšel ani v evolučním provedení. Buď tedy někdo hrozně “kalí vodu”, aby nebylo vidět na dno, anebo žije pouze v domnění – že to kdysi tak bylo – ale bez jakéhokoli… Číst vice »

jhk - vlasta

Hezký obrázek – jak si s ním poradíme? Vypadá to na usazeniny. Každá čára znamená jednu usazeninu. Jak takové usazeniny mohou v takovém množství vznikat? Tak např. celosvětovou potopou.

skála usazeniny.jpg
Václav Dostál

V knize “Meze darwinismu”, z níž jsem prošel jen 2 kapitoly, mě hned v 1. kapitole zaujala kritika záměny reálného světa (jehož jsme součástí) za svět matematický. To mně připomnělo „definici“ prostoročasu jako entity, „ve které žijeme“. Tu charakteristiku mi kdysi jeden můj „oponent“ adresoval. (Prostoročas je geometrický konstrukt se čtyřmi dimenzemi.)

jhk - vlasta

RE: – Admin – hezké video. Samozřejmě “uvědomělý” materialista nic takového tvrdit nebude, že “toto tvrdí věda”. Ono samozřejmě má pravdu. Ano – věda totiž nic takového tvrdit nemůže z principu. Oni totiž vědci velmi dobře ví, že “bez inteligence” nic takového možné není. Pouze v skrytu “duše” doufá, že by to tak být mohlo. A podporuje tak u lidí falešnou naději. Snad to některým lidem konečně dojde – že bez Životadárce – život možný není. Tak, jako platí pořekadlo – živé pouze z živého. Přeji požehnaný den v Boží… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Admin – není třeba nějak moc přemýšlet nad tím, jak postupovalo lidské myšlení ve vědě. Vždy tam byla ona posloupnost – příčina – následek. A náhoda? Náhoda nahradila plán, projekt, Boha. Náhodné se označily procesy. A´t už přírodní ve fyzice, chemii, mechanice. To je jedno. Bůh se jaksi odsunul někam stranou – snad na vznik všeho? Kdo ví, až kam daleko. Ale podstatné je – že všechno se od té doby vysvětlovalo stylem – před koněm byl menší kůň, před menším koněm byl jiný – menší živočich, před… Číst vice »

jhk - vlasta

“”Bílé útesy doverské vznikaly před miliony let, kdy tato zóna byla pod mořskou hladinou a dno se skládalo z bílého bahna – pozůstatků pravěkých řas. Z něj se geologickými procesy stala křída. Trvalo to věky, geologové odhadují, že milimetr vrstvy se tvořil rok. A když si uvědomíme, že nejvyšší útesy jsou až 500 metrů vysoké…“” – z jiného soudku – během té doby, co se řasy usazovaly a kameněly – nedošlo k evoluci – řasy zůstaly naprosto stejné. 500 000 let a pořád stejné řasy. A pořád v podstatě naprosto stejné počasí.

jhk - vlasta

Do moře se zřítila část ikonických bílých útesů v Doveru – Novinky.cz – 3x za dvacet let. Vložme do toho náhodu a zprůměrujme to na 1,5 za 20 let. I tak by za 2000 let tento útes nejspíše zmizel A teď si vemme, že jsou tyto útesy třeba několik milionů let staré.

Václav Dostál

Autorem je emeritní prof. Masarykovy univerzity. Marek Vácha by mohl být jeho synem, ale zda je nebo není, to jsem nezjistil. Pan prof. má určitě bohatější zkušenosti!
Knihu jsem si objednal, snad ji po druhé objednávce získám.Ta první nevyšla.

Pavel Akrman

Re: Václav Dostál – dvě stejná jména, dva rozdílné postoje – jsou příbuzní? Já to nevím jistě: Jiří Vácha x Marek Vácha

Václav Dostál

Kopíruji oficiální hodnocení:Meze darwinismu, Vácha JiříDarwinismus se vydává za úplnou teorii biologického života, včetně lidského. Má podstatný vliv na sebepojetí dnešního člověka a jeho světonázor. Emeritní profesor Masarykovy univerzity, lékař a filozof Jiří Vácha ve své jedinečné knize shrnuje nejen současnou vědeckou kritiku darwinismu, ale celý problém rozšiřuje ještě o „vědomí“, jako nejspecifičtější vlastnost živých bytostí. Kromě fyzické stránky organismů se vyvíjela i jejich stránka prožitková, která není v darwinismu jako taková dostatečně brána v úvahu. Moderní přírodní věda kráčející ve stopách Descartova mechanismu si přístup k řešení tohoto zásadního problému už a… Číst vice »

Václav Dostál

Dovoluji si oznámit, že jsem pro svůj web přepracoval svou knihu “Základní fyzikální pojmy” (http://vaclavdostal.8u.cz/zfypojmy.pdf). Obsahuje: Pojmy podle standardních vysvětlení: Hmota, Energie, Prostor, Gravitace, Vakuum, Ěter; Pojmy jinak: Babylónský zmatek v termínech; Slovníček fyzikálních pojmů; Z „Knihy o vakuu“: Hmota a prostor, Energie a hmotnost, Skladba hmoty a vesmíru, Co je vakuum. Co je vakuocentrismus; Z knihy „Téma gravitace přitahuje“: Shrnutí; Z knihy „Náčrt zobrazení…“: Výsledky studia; Pojmy z kvantové fyziky a kosmologie: Kvantová podstata světa; Existence temné hmoty ve vesmíru; Temná čili skrytá energie; Temná hmota a gravitace; Prvotní rozpínání; Gravitační vlny.

Jiří Zelinka

Mám taky zajímavou zprávu – v Indonésii našli prý nejstarší jeskynní malbu zvířete na světě. Autoři nálezu říkají: „Lidé, kteří jej namalovali, byli plně moderní, byli stejní jako my. Měli veškerou kapacitu a nástroje k vytvoření jakéhokoliv obrazu, který chtěli.“ Na druhé straně tu okamžitě vyvstává problém s evolučními “věky”: Záhadou pro odborníky zůstává, kdo malbu vytvořil. Lidské ostatky stejného stáří na ostrově dosud nalezeny nebyly, a proto není jisté, zda tvůrci obrazu byli z pohledu anatomie moderními lidmi. Brumm s kolegy ovšem právě takový závěr předpokládají, a to kvůli sofistikovanosti kresby. Uhlazené… Číst vice »

Pavel Akrman

Re: Foton Je to zajímavé – článek sice uvádí, že Adnan Oktar měl také znásilňovat ženy, ale spíš to vidím jako záminku pro “legalizaci” očernění kreacionisty – většina článku mluví hlavně o tom. Nedůvěřuji příliš tureckým úřadům a médiím. A pokud by to s těmi ženami měla být pravda, pak to mluví ještě o jiné věci: být kreacionistou bez víry v Ježíše Krista-Spasitele nestačí. Chybí tu morální základ. Stvoření podle Genesis je neoddělitelně spojenoo s vírou v Ježíše – což vlastně platí i opačně: říkám-li, že věřím v Ježíše a… Číst vice »

Fotón

Toto je zaujímavé:
Vůdce tureckého kultu kreacionistů Adnan Oktar dostal v pondělí exemplární trest. Ve vězení má strávit více než 1075 let. Muž se proslavil popíráním evoluční teorie a tvrzením, že její autor Charles Darwin může za světový terorismus. (Viac: Zdroj)

Last edited 3 let před by Fotón
Fotón

Tie svetlá sa správajú inteligentne. Škoda, že to video odstránili, bol to len úryvok z dokumentu. Podľa našich zákonov by úryvok (citácia diela) nemal byť problém. …..Správanie tých svetiel jednoznačne nie je výsledkom prírodných síl, procesov. Ak tak, môžem poslať video emailom.

Last edited 3 let před by Fotón
Václav Dostál

Milošovi Video bylo odebráno, také komentář k němu. Přečetl jsem si odkazovanou domovskou stránku. Napadlo mě, že by mohlo jít o přírodní dynamický Casimirův jev – vznik světla z oscilujícího vakua. Ale jak? To mi není jasné. Nápad s obdobou Betlémské hvězdy se mi celkem líbí. Tehdy to ovšem musel být naprosto ojedinělý jev, který se v historii Země vyskytl jen jednou.Svého času jsem uvažoval o “kometě” z cizí hvězdné soustavy – podobně jak tomu bylo v r. 2019 (kometa 2I/Borisov). Potom jsem však takové vysvětlení Betlémské hvězdy zavrhl, poněvadž… Číst vice »

Fotón

Neviem, či sa to sem hodí, ale stojí to podľa mňa za zmienku a zamyslenie. Hessdalenské svetlá. Projekt Hessdalen je prvý vedecký projekt zaštítený univerzitou Østfold University College zameraný na výskum záhadných svetiel, ktoré sa často objavujú v údolí Hessdalen v Nórsku. Domovská stránka vedeckého projektu: http://www.hessdalen.org/index_e.shtml Automatický kamerový systém nasadený univerzitou monitoruje oblasť 24 hodín denne. Existuje už aj rozbor spektra týchto zvláštnych objektov. Neposkytol však žiadne vodítko. Všetky vysvetlenia o prirodzený pôvod zlyhávajú. Tu je krátky dokument informujúci v skratke o stave výskumu.: https://youtu.be/IUrJ3ce9FRU Tá “hviezda”, ktorá ukázala… Číst vice »

Fotón

Ešte jedna zvláštnosť, ktorá ma teší: Chuck Norris je členom evanjelikálnej cirkvi; vyslovil sa pre používanie Biblie a spoločnej modlitby v školách. Je stúpencom biblického kreacionizmu.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Chuck_Norris#N%C3%A1zory

Last edited 3 let před by Fotón
Fotón

Tomas12345 šíri militantný katolicizmus. Nemá záujem baviť sa o otázkach kreacionizmu ani nereaguje na argumenty, ktoré mu dávam na iných fórach. Vo finále keď má odpovedať už len opakuje svoje pôvodné argumenty a podporuje stredoveké vraždy katolíkov s odvolaním na fakt, že aj Boh zničil Sodomu Gomoru, či potopou prvý svet. Tým legitimizuje stredoveké vyvražďovanie čarodejníc a pod… Z tohoto dôvodu som s ním ukončil diskusie. Za žiadnu cenu s ním nechcem diskutovať. Mám aj svoje diskusné fórum, kde mi to stále spamuje.

Last edited 3 let před by Fotón
Fotón

Pekos

Každý predsa vie, že keď narazí na zložitý funkčný mechanizmus, neurobila to náhoda ani pri najlepšej vôli riadenej výberom. Vyrobil to niekto. Je celkom jedno, či je daný mechanizmus schopný replikácie, alebo nie. Začnime obyčajným pästným klinom. Prečo archeológovia nevyhodnotili, že vznikol prírodnými procesmi, ale vyrobil ho človek keď naň v prírode narazia? A čo potom živá bunka? O čo je ona zložitejšia než pästný klin? ….Ale tam už špekulujú. -Mohla vzniknúť náhodou, replikáciou a výberom. Čistá lož. Strašné…. Ideologická lož evolucionistov….

Last edited 3 let před by Fotón
jhk - vlasta

Požehnané Vánoční svátky a připomenutí Boží naděje pro všechny lidi – že jsou Bohem milováni a přijímáni. Milost pokoj a lásku Kristovu všem. V.S.

jhk - vlasta

Když jsem dnes mluvil s jedním člověkem a následně se zamyslel nad tím, jaký život je – či – může být – pak mě napadla jedna taková věc – že realita je přesně taková, jak silný je vztah mezi těmi, kteří realitu svými životy vytvářejí. Podle toho tedy, jak někdo toho druhého má rád, tak podle toho bude pak vypadat život těch dvou. Samozřejmě to platí i pro společenství. Jenom je to trochu pak složitější o působení více vlivů. Co se týče toho, co tedy ve výsledku zasahuje do toho,… Číst vice »

Last edited 3 let před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

(2) Ťukání-Někdo ti klepe na dveře-Oboroh spolu se Sváťou Karáskem – YouTube

  • dnes byl povolán do věčného domova evangelický farář Svatopluk Karásek. Zemřel Svatopluk Karásek – Novinky.cz – jeho kazetu s Oborohem jsem poslouchal a nechával jsem ji hrát i některým lidem. Požehnané písničky a požehnaný člověk.

Písničky které zpíval budou dle mého vždy aktuální.

Last edited 3 let před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin – “Je také dobré vědět, že BEZ toho “zdrojového” světla bychom nebyli nic, než temné stíny bloudící v noci,” – děkuji milý Admine za rozvedení toho, co jsem řekl. Ano – byli bychom bez světla “chodící přízraky”. Jaký rozdíl mezi “zářícím Kristem na “hoře proměny” – a námi lidmi. Sami od sebe prostě svítit nemůžeme. Potřebujeme nějaký zdroj. Požehnaný zbytek neděle. Je velmi zajímavé – a myslím, že tu zkušenost má každý – jak dobré je světlo. Opravdu – podle mě každý, kdo se nad tím zamyslí… Číst vice »