ape-header2

Achillovy paty evoluce – projekt

Pavel Akrman Knihy a brožury 28 Komentářů

Creation Ministries International

Původní článek na creation.com/evolutions-achilles-heels přeložil Pavel Kábrt – 01/2014. Translation granted by Creation.com – přeloženo s povolením od Creation.com.

Redakce 3. srpna 2020: Právě bylo dokončeno zpracování české elektronické verze knihy Achillovy paty evoluce! Zde si můžete prohlédnout první tři kapitoly knihy včetně předmluvy, a chcete-li získat celou knihu (v elektronické podobě, formát PDF), napište nám na adresu kreacionismus@email.cz, a my vám obratem pošleme odkaz ke stažení.

Stručně o CMI

CMI – Creation Ministries International (Kreacionistická mezinárodní služba) je skupina neziskových organizací v několika zemích. I když každá tato organizace je legislativně a finančně nezávislým subjektem, formálně jsme sjednotili naše úsilí jakožto federace pod názvem „CMI-Worldwide“ (Celosvětová CMI). To nám pomáhá zajistit jednotu, soulad a efektivitu v dosažení vytyčených cílů.

Naším úkolem je podpořit církev při zvěstování pravdy Bible a tím i evangelia. Poskytujeme praktické odpovědi na často kladené otázky v podstatných a životně důležitých tématech stvoření/evoluce, a to tam, kde je Bible dnes pod největšími útoky – kniha Genese (1. Mojžíšova).

Jsme nepolitičtí a necírkevní (jen jako organizace, nikoli pokud jde o jednotlivce v našich řadách). Usilujeme omezit se na věci obsáhle definované v našem Vyznání víry, a jako organizace se snažíme nebýt vtaženi do sporných témat uvnitř křesťanských církví, ať už se mohou jedincům mezi námi jevit tato témata jakkoli důležitá. Původní zakladatelskou organizací našeho hnutí byla CMI v Austrálii. Další informace o nás najdete v angličtině zde: creation.com/about-us

Náš velký projekt pro rok 2014: Achillovy paty evoluce

Protože naše kampaň v roce 2012 „Ptej se na evoluci“ měla obrovskou odezvu, máme v úmyslu vytvořit ještě mohutnější základnu pro zápas zvěstování pravdy Bible. Jako svoji zbraň pro první bitvu v roce 2014 chystá CMI vydání přelomové knihy a DVD, s názvem Achillovy paty evoluce.

Účelem tohoto průkopnického projektu je vysvětlit jednoduše a výstižně smrtelné evoluční slabiny. Tak, jak to uvádíme v dokumentu 15 Otázek pro evolucionisty, věříme, že evoluční teorie na tyto svoje slabiny nemá žádné odpovědi, pokud je všechno dobře vysvětleno a pochopeno. Chystaná kniha nemá, pokud víme, žádnou podobnou paralelu, a sice v tom, že jejími autory je devět vědců s doktorskými tituly. Naší nadějí je, že to povede k tomu, že se evolucionisté zastaví a vyposlechnou si to. Všichni autoři tohoto projektu získali svoje doktoráty na velmi podobných státních univerzitách jako jejich evoluční kolegové. Každý z nich je odborníkem v některé z těch oblastí vědy, o které píší:

Tento projekt představuje přímou, cílenou destrukcí samotných pilířů základního věroučného systému, na nichž stojí naše současná materialistická a světská společnost. Je to také součást biblického příkazu k dosažení ztracených lidí dobrou zprávou z Bible. Stručně a výstižně řečeno, tento náš projekt má ambici stát se komplexním nástrojem se zcela mimořádnou účinností.

Kniha už je napsána a většina filmu je hotova. Nyní dokončujeme práci na celkovém vzhledu knihy a dodatečném režijním zpracování filmového dokumentu – čeká nás ale ještě hodně práce. Modlíme se, aby film zhlédly milióny lidí formou televizního vysílání, aby se v tom angažovala divadla a církve, a aby se naše zpráva dostala prostřednictvím DVD k miliónům dalších lidí.

Aktualizace k 6. květnu 2018

K původnímu článku creation.com/evolutions-achilles-heels – aktualizoval Jakob Haver – 05/2018.

Práce na české verzi knihy a DVD Achillovy paty evoluce údajně finišují, oficiální trailer je nyní již v češtině.

Aktualizace k 18. listopadu 2019

Po dlouhé době očekávání přichází na český a slovenský trh alespoň doprovodné DVD k odborné knize. Samotná kniha Achillovy paty evoluce má být k dispozici na počátku roku 2020. Informaci o tom dnes přinesla Maranatha na svých stránkách. Zakoupit je lze na tomto odkazu – Maranatha.

ape-brochure-cover

Doprovodné DVD

Na zpracování české verze projektu se podílela celá řada lidí, kteří s nadšením poskytli svůj čas a dovednosti, každý ve svém oboru. Velký díl práce na přípravě české verze tohoto projektu má náš milý bratr, nestor českého kreacionismu Pavel Kábrt, ale i mnozí další.

Moc děkujeme všem, kteří na projektu přispěli svým dílem (mnozí jen za symbolický poplatek nebo zcela zdarma), a chválíme Pána za tento skvělý projekt CMI. V anglicky mluvících zemích měl velký ohlas již od roku 2014, tak kéž má i tato česká a slovenská verze podobný úspěch.

Aktualizace k 21. červnu 2020

ape-cover-tmbPodle posledních informací z Maranatha měla být kniha Achillovy paty evoluce na pultech počátkem roku 2020 – ale blíží se konec června a kniha stále není.

Nicméně s laskavým svolením společnosti Creation Ministries International (autorská společnost) můžeme publikovat na ukázku tři kapitoly knihy Achillovy paty evoluce (vykomunikoval to Jakob Haver) v elektronické podobě zde na webu.

Samozřejmě je to spousta práce, ale je lepší zpracovat alespoň něco než nic – navíc když hotový překlad jednotlivých kapitol máme už pět let k dispozici.

 

Subscribe
Upozornit na
28 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
admin

České DVD Achillovy paty evoluce – celé můžete shlédnout online zde:
https://youtu.be/4zcCyUiK-DQ

jhk - vlasta

Včera jsem ji objednal – dnes přijde – tak uvidím, jak bude vypadat. Přeji požehnané dny v Boží blízkosti všem. V.S.

admin

Re: JHK-VLASTA

Už jen to, že knihu vyrobila profesionální tiskárna, má své kouzlo – ostatně jako všechny knihy obecně. Elektronická verze je na druhou stranu zase rychlá, přístupnější, přizpůsobivější – ale vím, že je to jiný pocit držet knihu ve vlastních rukou 🙂

Vlasto, napište mi prosím na mail webu (kreacionismus@email.cz), napíšu Vám něco obratem zpět – díky, a přeji požehnané léto“

jhk - vlasta

Taky jsem dostal zprávu, že je kniha vydaná. Tak jsem zvědav na to, co tam bude. Doba je těžká – snad budou ještě lidé, které to bude zajímat. No – uvidíme.

Jiří Zelinka

Re: Admin
Asi by mě tahle informace měla potěšit, ale nějak se nic nestalo… to zpoždění je tak brutální, a kniha v PDF z Vaší dílny je tak skvělá, takže tohle info jen registruji a odkládám..

(Anglický originál knihy má 272 stran včetně 10 stran s rejstříkem pojmů, Vaše elektronické vydání v češtině bez rejstříku pojmů má při stejném písmu 263 stran. Tak asi Maranatha zvolila větší písmo, nebo ten vysoký nárůst stránek má jiný důvod? Např. nadbytečná žvanivost?)

Last edited 1 rok před by Jiří Zelinka
admin

Jen prostá informace pro případné zájemce – kniha Achillovy paty evoluce z produkce Maranatha v tichosti rozšířila nabídku tamního e-shopu – má 416 stran a uvedená cena je 249,- Kč.

admin

Achillove päty evolúcie, kompletné DVD online vo slovenčine – pre našich slovenských priatelov a súrodencov v Kristovi – https://youtu.be/rQSgAv_8-BY

jhk - vlasta

Člověk by měl být cílevědomý – tzn. pořád hledět na cíl. Nevím jaký cíl mají lidé, zabývající se situací okolo covidu. Ale vím, jaký cíl sledoval Bůh několika tisíciletími, kdy se blížil Kristovu narození. Mnoho lidí během té doby také nepřikládalo událostem příliš valný význam. Je spíše dle mého potřeba zůstat tzv. „zacílen“. Tzn. ze zaslíbeného cíle – nikdy nespustit oči. Požehnaný zbytek neděle a nastávající týden – přeji. V.S.

Jiří Zelinka

Votočkův nekonečný seriál Jak už víte, sleduji tuhle „kauzu“ od začátku, co v roce 2014 vyšla kniha APE v angličtině a svitla naděje, že bude vydána i v češtině. Pak jsem ale postupně přestal chápat (a nechápu dodnes) tu neskutečně trapnou komedii ze strany odpovědného pracovníka za její vydání L. Votočka. Mrzelo mě to mj. už kvůli panu Kábrtovi a všem, kteří se na překladu knihy s nasazením podíleli, a tak i když už (díky vám na webu kreacionismus!!!) knihu v češtině máme, sleduji dál tuto „zmutovanou“ linii á-lá Votoček.… Číst vice »

Jiří Zelinka

Re: Admin – ano, máte pravdu, jsem určitě PRO – smažte to, díky.

admin

Re: Jiří Z. Řekl bych Jiří, že tento váš poslední komentář je minimálně na hraně – i když vás chápu, a po faktické stránce vlastně máte pravdu, ale… Publikaci knihy APE jsme zajistili vlastními silami jinak, takže to pro nás už není tak horké téma – tu odpovědnost má na sobě někdo jiný a my mu jí ponecháme. A tak si nemyslím, že chceme takhle reagovat, byť nás někdo svými nesplněnými sliby dlouhodobě štve. Tak tedy, navrhuji tento postup: Váš komentář tu nechám ještě zítra (22.12.), a pak ho „společně“… Číst vice »

Jiří Zelinka

Votočkova (už druhá) pětiletka

… smazáno …

Jiří Zelinka

Hodnota předmluvy ke knize Achillovy paty evoluce Obecně jsem měl většinou tendenci předmluvu ke knize jen tak v rychlosti přejít a maximální pozornost věnovat pak až knize samotné – ale v tomto případě doporučuji všem číst pozorně i předmluvu. Autor hned v úvodu knihy velmi trefně podtrhuje a zdůvodňuje fakt, že ve sporu kreace x evoluce NEEXISTUJE TŘETÍ MOŽNOST, což je ve své podstatě doslova klíčové. Cituji: „Námitka, že zneplatnění evoluce ještě nutně nepotvrzuje biblické stvoření, je důsledkem tvrzení, že by člověk neměl útočit na evoluci, ale raději upevňovat stvoření.… Číst vice »

Last edited 2 let před by Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Brožurka k DVD Achillovy paty evoluce Tak a je to venku. Poznámka Admina o jeho pocitu zbytečné práce s brožurou na úkor knihy mě vnikla přímo pod kůži a nemohl jsem na to přestat myslet – protože mi to najednou začalo do sebe zapadat. Čím dál míň mi to pětileté zdržení připadalo jako objektivní, a o to víc se mi to teď jeví jako úmyslný záměr. Na mě to dělá dojem, že buď už na začátku nebo někdy během času se zrodil nápad knihu vůbec nedělat a nabídnout za to… Číst vice »

Last edited 2 let před by Jiří Zelinka
admin

Re: Václav Dostál – tu brožuru nabízí Maranatha v e-shopu od listopadu 2019 volně ke stažení, kniha v papírové podobě dosud k dispozici není. Osobně to vnímám tak, že se poněkud zbytečně ztrácel čas s vytvořením brožury na úkor knihy. Ale DVD jsou velmi přínosná a pěkně zpracovaná.

Václav Dostál

ACHILL… Jde o brožuru a 2 DVD

Václav Dostál

Právě jsem si objednal KNIHU „Achillovy paty evoluce“ v knihkupectví Samuel. Přidal jsem si Potočkovu knihu „Mýtus evoluce“.

Jiří Zelinka

MOC DÍKY za odkaz na knihu APE, je to parádně udělané a dobře se to čte. Jako celek je to pořád skvělý nástroj, i po těch všech letech zdržování nezodpovědného člověka, který pět let dětinsky slibuje a přitom dobře ví, že kniha zjevně nikdy nevyjde. Ta poznámka, „Libor Votoček ze společnosti Maranatha přislíbil, že tištěná kniha určitě vyjde v září 2020, mě upřímně pobavila 🙂 Na svých stránkách mají pořád „prudce aktuální“ informaci, že kniha vyjde na jaře 2020. Ještě jednou velké díky, a Bůh žehnej tomuto webu i těm,… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Admin – ano je to tak. Děkuji mnohokráte. Přeji Boží požehnání na Božím díle. ))) V.S.

admin

Re: jhk-vlasta
Ano, rád posílám – na mail, který jste uvedl v profilu (vsouljhk…) – je to správně?

jhk - vlasta

Poprosil bych milý Admine onen link – na můj mail. Znáte můj mail?

Last edited 2 let před by jhk - vlasta
admin

Jak víte, elektronickou verzi knihy Achillovy paty evoluce jsem začal zpracovávat v červnu t.r., a nyní je komplet dokončena – kdo má zájem pro vlastní potřebu (není dovoleno ji jakkoli zpeněžit), napište nám email a my Vám zašleme odkaz na stažení knihy.

Václav Dostál

Výborně, TENTO postup je velmi vhodný!

Jiří Zelinka

Hořkotrapná komedie pokračuje

Maranatha dle oznámení v e-shopu hlásí, že kniha Achillovy paty evoluce bude k dostání na začátku roku 2020.

Poté, co se to opět nepovedlo (už pět let se to „nějak“ nedaří), termín se tiše změnil na „jaro 2020“.

Srpen se již rozběhl a trapná komedie v režii Libora Votočka pokračuje vesele dál. Zřejmě ho to dost baví, takže nezbývá než počkat, až se Votoček dosyta nasměje a třeba jednou, možná, za (…) let kniha vyjde.

Díky redaktorům tohoto webu aspoň za ty tři kapitoly, skvělá práce.

jhk - vlasta

RE: – Admin – to vypadá velmi zajímavě. ))))

admin

Podle posledních informací z Maranatha měla být kniha Achillovy paty evoluce na pultech počátkem tohoto roku – ale je konec června a kniha stále není. Nicméně získali jsme povolení (vykomunikoval to Jakob Haver) od společnosti Creation Ministries International vytvořit a publikovat Achillovy paty evoluce v elektronické podobě (zatím jen tři kapitoly, ale bude i celá kniha). Samozřejmě je to spousta práce, ale řekl jsem si, že lepší než nic bude alespoň po částech něco zpracovat – přeložené jednotlivé kapitoly už máme pět let, tak jsem se do toho pustil a… Číst vice »

Jiří Zelinka

„Samotná kniha Achillovy paty evoluce má být k dispozici na počátku roku 2020“ Nejprve chci vyjádřit zdejší redakci velký, obrovský dík za tu každodenní práci, kterou odvádí jak zde, tak na Facebooku. Jsem dlouholetým příznivcem, i když většinou jen čtenářem (zato pravidelným) této aktivity již z dob staré verze webu. I přesto, že dobře zpracované DVD do češtiny (byť s neskutečným zpožděním) mi udělalo radost, nemohlo to překrýt hořkou pachuť celého tohoto neuvěřitelného tyjátru ze strany Maranatha. Znovu se tedy pokračuje v „osvědčeném“ duchu planých slibů a plácání do větru… Číst vice »

Fotón

Inak chcem poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na vydaní tohoto vynikajúceho DVD + brožúrky k tomu. Kúpil som si to hneď, ako som sa dozvedel, že je to u nás na trhu. Pozreli sme si to viacerí. Fakt výborne spracované.