whycreationism2

O nás

Proč kreacionismus

Již po řadu generací jsou lidé od školních let „očkováni“ vzdělávacím systémem, který je doslova prosáklý evolučním humanismem. Portál kreacionismus.cz prezentuje biblickou víru podpořenou do velké míry také vědeckými poznatky (vpravo ke stažení stručný leták v PDF).

  • Naše motto: Prosazovat pravdivost Bible a její plnou autoritu. Svědčit o Pánu Ježíši Kristu jako Stvořiteli a Spasitel světa. S tím samozřejmě úzce souvisí to, čemu věříme.
  • Naše poslání: Podporovat šíření evangelia poskytováním věrohodných odpovědí, často podpořených dostupnými vědeckými argumenty, které potvrzují spolehlivost Bible, včetně historických událostí podle Genesis.
  • Komu a co nabízíme: Tyto stránky slouží lidem, upřímně hledajícím smysl života – ať už jsou to ateisté, agnostici nebo věřící – a nevědí si rady, jak to je s tou evolucí, darwinismem, Biblí a stvořením. Zde mohou najít odpovědi na své otázky.
  • Nabídka podle TÉMAT je pravidelně doplňována odbornými články, kde si každý může vybrat to, co hledá, z oblasti původu světa a života, včetně argumentů pro existenci biblického Stvořitele.

„Kreacionismus“ se často používá spíše jako urážka než jako pojmenování určitého postoje nebo přesvědčení. Ateisté se o kreacionismu vyjadřují asi v tomto smyslu: „je to věroučný systém, kde je iracionálně popírána evoluce coby prokázaný fakt“. Pavel Kábrt, zakladatel tohoto portálu (viz rámeček dole), se v této věci vyjádřil takto:

„Hlavní příčinu mnoha bolestí v našem národě vidím v jeho neblahém prvenství: jsme jeden z nejateističtějších národů na světě. Ateismus vidím jako vážné selhání rozumu a logiky, něco jako rakovinu duše.“

Tato rakovina ateismem a materialismem dnes metastázuje napříč celým světem. Co je to tedy „kreacionismus“? Je to často používané slovo v debatě o počátcích světa, vesmíru a života. Kreacionismus je ve své nejzákladnější biblické podobě víra, že vesmír a život stvořil Bůh nadpřirozeným způsobem. Je opakem toho, jak svět stvořil sám sebe, což představuje evoluce „od neživých chemikálií k člověku“.

brochure

Leták 15 otázek

V tomto letáku (vpravo) je patnáct otázek, které závažně zpochybňují evoluční teorii. Leták je možné si stáhnout, vytisknout (formát PDF) a volně ho nabídnout svým přátelům, ve škole, na pracovišti, v církvi apod. Doporučujeme k četbě také knihy Achillovy paty evoluce, Vyvrácení evoluce. nebo Kniha odpovědí na otázky stvoření a další.

V těchto kritických dnech je naléhavé, aby křesťané pevně uchopili odpovědnost za výchovu především svých dětí, ale i mladých lidí obecně. K tomu vyzývá i Bible, že za vzdělání svých dětí jsou odpovědní rodiče – nikoli vláda nebo jakýkoli „svaz“ sekulárních vychovatelů.

Veřejné vzdělávací instituce jsou plně ovládnuty dominantní ideologií sekulárního evolučního humanismu, prostoupila každou akademickou disciplínu. Tato ideologie také vedla k řadě morálních, sociálních a politických katastrof ve společnosti.

Pomáháme lidem pochopit, že klíčový nástroj ateismu, evoluční teorie, je ve skutečnosti nevědecká pohádka na hodně špatnou noc, byť ji vyznávají profesoři a doktoři na celém světě. Chceme ukázat, proč v současné době stále více sílí hnutí vědců (kreacionistů) proti evoluční teorii, myšlenkám Charlese Darwina a proti materialistické životní filozofii.

Jak můžete pomoci i Vy

Tento web provozujeme ve svém volném čase a ze svého skromného příjmu. Pomoc však nemusí mít podobu jen finanční. Přispět můžete například i tím, že si stáhnete náš leták (vpravo) a představíte naši práci ve své církvi, svým známým a blízkým.

Nebo také, kromě šíření našich letáků, můžete umístit odkaz tohoto webu – https://kreacionismus.cz/ – na své webové stránky, přidat jej do svých emailů nebo požádat někoho o jeho umístění na jiných webových stránkách, kdo to může a je ochoten to udělat.

Přivítáme i pomoc s překlady odborných článků nebo s financováním překladů. Více na stránce “Pro dárce”.

Děkujeme!

Vzpomínka na zakladatele portálu

Pavel Kábrt

pavel_kabrt_01

Pavel Kábrt (1949-2021)

Zakladatel portálu KREACIONISMUS.cz, dlouholetý a neúnavný oponent evoluční teorie, nestor českého kreacionismu

(SPŠE Praha, *1949 – †2021) se zabýval tematikou kreace-evoluce již přes 40 let. Byl členem CRS – Creation Research Society (Sustaining member) v USA. V ČR kromě publikační činnosti již od roku 1988 přednášel studentům vysokých a středních škol i veřejnosti. Řadu pozvání vysvětlit omyly darwinismu a evoluční teorie přijal také od různých rozhlasových a televizních stanic, a samozřejmě i různých regionálních novin (viz např. Spolek OKO, kde jsou uvedeny Pavlovy různé články, včetně jeho videopřednášky). V roce 2001 absolvoval sérii přednášek v Chorvatsku.

Mnoho informací a materiálů pochází od vědců ze skupiny Creation Ministries International (CMI) či z CRS, též z Intelligent Design (ID, Discovery Institut), z Institute for Creation Research (ICR), z Answers in Genesis (AiG) a další. Některé obrazové dokumenty jsou darem švýcarského kreacionisty Richarda Wiskina, který v ČR také přednášel.

Další informace pocházejí z osobního přátelství s americkým biochemikem Dr. Charlesem Thaxtonem, jedním ze tří autorů knihy The Mystery of Life´s Origin (Tajemství vzniku života) a organizátorem první kreační konference v ČR (Praha, 22. října 2005. Knihu Tajemství vzniku života bývalý předseda AV ČR, prof. Václav Pačes, odmítl vydat pod záštitou Akademie věd. Zřejmým důvodem jsou velmi pádné argumenty proti chemické evoluci života v knize uvedené, které by ohrozily myšlení české evoluční komunity a mohly naštvat naši evolučně smýšlející inteligenci.