536
Můžete přidat komentář

Please Login to comment
479 Comment threads
57 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
jhk - vlastaVáclav DostáladminRoute 66vitas Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Je relevantní podle toho, jak se díváme na fakta a jací jsme my sami. A opírá se to především o naší víru. Ta víra spočívá právě v tom, že my nevíme, kdo má onen virus, že nevíme, zdali je uzdraven, anebo není, atd. Tyto informace jsou pro nás skryty. Jediné co máme je pouze a jen to, že to můžeme nějak popsat, zjistit, vyhodnotit, statisticky zpracovat, ale nic přesného nemáme. To jediné, co tedy máme – je až následná reakce našeho těla na konkrétní setkání s tímto virem. Do té… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Včera jsem se dostal do velmi zajímavé situace v souvislosti s koronavirem. Přišel jsem do jednoho obchodu – kde byl prodavač sám, nebo to byla prodavačka, netuším, prostě tam byl někdo, kdo měl roušku a na kom bylo vidět, jak se straní toho, aby se nějak dostal se zákazníkem do příliš blízkého kontaktu. Všechno, co dělal, bylo opravdu tak, aby těch kontaktů bylo co nejméně. A já jsem si v skrytu pak říkal – proč ten strach. Kdybych měl ten vir, tak bych to už dávno věděl. A poté mi… Číst vice »

Václav Dostál

Na své stránky jsem dnes nově umístil článek „Mechanická síla z vakua“ (http://vaclavdostal.8u.cz/sila_z_vakua.htm), rozebírající „Extrakci tahu z kvantového vakua použitím stlačeného světla“ (https://www.researchgate.net/publication/234887561_Extraction_of_Thrust_from_Quantum_Vacuum_Using_Squeezed_Light).
Také jsem tam nedávno dal svou knížku „Světlo hvězd a čas“ (http://vaclavdostal.8u.cz/svetlo_hvezd.pdf ), která se snaží řešit problém času letu světla ze vzdálených hvězd.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Udejme fakta. – https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nebe-nad-italii-ma-cas-se-nadechnout-dokud-se-tovarny-zase-nerozjedou-93495

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fotogalerie-do-benatskych-kanalu-se-vratili-delfini-a-ryby-94201
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-koronavirus-benatky-bez-lidi-je-cistsi-voda-vraceji-se-ryby-a-labute.A200318_161711_zahranicni_kha

– jak se potom postavit k těm tvrzením, že po Potopě – se nemohla příroda tak dobře rozvinout? I skepticismus je zde příliš silné slovo. Prostě mohlo – a díky zprávě v Bibli – je to i doložené. Během pár desítek dní se život velmi rychle obnovil.

Václav Dostál

Krátký článek https://crev.info/2020/03/evolutionists-use-design-filter-when-it-suits-them/
začíná otázkou: “Jak space.com ví, že koronavirus nepřišel z vesmírného prostoru?”
Proč by nemohl, jestliže na Zemi byl život zaset panspermií? Protože jim to nevyhovuje!

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Route66 – jo jo, to je známé. -a přitom to je pouhých pár let – co to takhle proběhlo co? Španělská chřipka? I další mory v minulosti, na které jsme neměli ještě odpověď a znalosti. Dnes už je máme – proto je to horší. Nyní víme – co máme dělat – omezit styk, hygiena zvýšená, popř. nekašlat. Anebo roušky. Anebo holt stanné právo.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Vitas – Naznačil Jste, že záření z kosmu – by při času 5000 let – mohlo doletět pouze z nejbližší hvězdy, nikoli z prostoru vzdálenějšího. Proti tomu zřejmě svědčí argumenty, které naznačujete. – tzn. tvrdíte, že to je pouze víra, že cokoli na to nabalovat a vyvozovat z pohledu kreace. Samozřejmě také zdravím – a přeji zdraví…)))) V.S.

Václav Dostál

Všem kreacionistům či podpůrcům tohoto webu doporučuji nereagovat na jakékoli Viťasovy dotazy či připomínky.
Viťasovi doporučuji (a už opakovaně), aby do těchto stránek raději vůbec nenahlížel a rozhodně se zde na nic neptal nebo něco nepřipomínal. Ovšem až do doby než u něj dojde k radikálnímu obratu. Jakmile k tomu dojde, mohl by do těchto stránek naopak přispívat. I kdyby se nepovažoval za vědce, ale jen za znalého některé problematiky, uvedené ve zdejší výzvě. Pravděpodobně by to byla kosmologie.

vitas
vitas

Zdavím Admina,

nevím proč si myslíte, že jsem ignorant a už vůbec si nejsem vědom, že bych kroutil se slovy. Dobrá, přijímám vaši rezignaci na jakýkoli rozumný dialog.

Přeji Vám vše dobré.

S pozdravem

vitas
@;;

vitas
vitas

Zdravím Admina, přečel jsem si i článek, i Vámi uvedný odkaz v minulé disuzi i jsem Vám za něj poděkoval. Ale ty pouze vysvětlují jak je možné vidět hvězdy vzdálené tak, že by světlo nestačilo doletět. A opravdu se týkají pouze světla. Částice by si jistě zasloužili samostatný rozbor. Možná ho někdo udělal, nevím. Povyšeně se nechovám, pouze se ptám či podotýkám. Co se týče Asimova citátu: vírou označil pouze to, že nad přírodními zákony nic není, ne že věda je založena víře jak se jste se snažil jeho citát… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Děkuji mockrát Admine. Pán s Vámi. V.S.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Milý Admine – s jakou cestovní kanceláří jste cestoval k Mrtvému moři? Sbírám informace. Uvažuji nad tím, jako ozdravný pobyt. Asi nejlépe pro celou rodinu 2dospělí 2 děti. Doporučil by Jste něco? Děkuji za případné informace. Bůh Vám žehnej.

Route 66
Route 66

AHOJ Jardo, stary kamarade

Jarek

Tak bashledanou zase někdy

Jarek

Nahlédl jsem sem včera jenom tak zběžně a teprve dnes jsem si pročetl několik posledních příspěvků. Takže srdečně zdravím pana Kábrta a adminovi přeji neméně optimismu, vytrvalosti a nadšení při vedení těchto stránek, jaký vykazoval pan Kábrt, když stránky aktivně řídil a obhospodařoval on.

Jarek

Zdravím, přátelé 🙂

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin – Ale to je nám všem dobře známý jev, to nás nepřekvapuje 🙂

No, možná už přišla doba – a možná už je tady – kdy to už překvapovat by mělo. Protože strkat hlavu do písku – navzdory faktům – je už překvapivé. To už by mělo být u vědců podezřelé.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

))))))) – já osobně tento dokument vidím jako konspiraci. Konspiraci ze strany kreacionistů – kteří si chtějí tzv. sami od sebe vykládat historii a zasazovat dějinné události do dob tak, aby jim vyšla historie zaznamenaná v Bibli. Osobně si myslím, že tento dokument naznačuje jinou věc – mnozí archeologové si myslí, že “mají ten správný pohled”. A že ten pohled – je vědecky obhajitelný. To, že tento pohled – byl během jeho vzniku ovlivněn a ovlivňován samotnými archeology, díky jejich skepticismu k právě a jen biblickému záznamu – to už… Číst vice »

Route 66
Route 66

Krásné prožití svátků Vánočních hodně zdraví a hlavně Božího požehnání všem zdejším přátelům a jejich rodinám

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Tou největší mocí, kterou Bůh disponuje je láska. Skrze lásku všechno učiněno jest a všechno tím stojí. Je to možná omšelé, již jsme to slyšeli tolikrát, že nás to třeba moc nebere /čest výjimkám/, neustále se o tom okolo nás povídá, je nám to neustále připomínáno, v Bibli je to každostránkové téma. – jenomže je to téma, které se nikdy nevyčerpá, tak mocné, rozsáhlé a vzácné je to téma. Požehnané svátky Vánoční, s novým uvědoměním si – že bez lásky, konkrétně Boží v Kristu – bychom nikdy neexistovali a neměli… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Jakob Haver – a ostatní Jiří Zelinka, Oliver, a mnoho dalších. Jakob – moc hezky řečeno – Bůh to učinil tak, aby jej lidé hledali a ptali se, jak je možno Ho najít – tuším ap. Pavel to někomu psal ve Skutcích? – tuším že to byla ona scéna na Aeropagu, s “neznámým Bohem”. Přesně to se děje – Bůh to učinil tak, že se lidé neustále ptají – co to má znamenat, jak to funguje, proč to tak funguje, atd. atd. atd. Ty “největší mozky” v LHC… Číst vice »

Jakob Haver

Vážení čtenáři tohoto webu, objevují se tu slova díků na adresu těch, kteří jsou dělníky na tomto Božím poli, za něž také děkuji. Jsme však jen pokračovatelé toho, co tu s neuvěřitelnou pílí vybudoval náš předchůdce, Pavel Kábrt. Děkuji touto cestou i jemu. Myslím však, že i každý z vás má svůj díl práce na tom širokém Božím poli, každý na svém místě. Mě tato práce těší, a to tím spíše když dostávám e-mailem různé kladné reakce, otázky a žádosti k diskusím a besedám v nejrůznějších křesťanských sborech. Těší mě,… Číst vice »

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Taky mě potěšila zpráva o Pavlu Kábrtovi, však ještě i teď určitě mnohým “leží v žaludku”, kteří dobrovolně odmítli přemýšlet a chtějí se jen planě dohadovat. A je moc dobře, že tato služba skvěle pokračuje dál, díky Bohu a těm, kteří ji zajišťují. Články ještě i na starém webu byly a i teď jsou pro mě dobrým zdrojem informací a také materiálu pro ostatní, se kterými přícházím do styku – cením si toho, že je zde takový zdroj, na který lze kdykoli odkázat. Nějakou dobu jsem také pátral po internetu,… Číst vice »

Oliver
Oliver

K nastávajícím svátkům přeji celému tímu (i když to vypadá, jako by byl ten tím jenom jedna osoba…sem tam zmnožená ochotným nadšeným překladatelem…opravdu nevím…) kreacionismu.cz chuť a sílu prát se za pravdu, nezapomínat na vlastní seberflexi a odvahu klást otázky nejen vědě, ale i sobě, lásku k našemu Pánu, ať vzrůstá každým dnem, Ježíš ať ve Vás přibývá a Vás ubývá, ať se děje Jeho vůle ve Vašich životech i na Vašem webu a ať kvete pokoj ve Vašich srdcích. Taky chci poděkovat všem diskutujícím, že se nebojí přispět, i… Číst vice »

Oliver
Oliver

Zpráva o panu Kábrtovi mi udělala moc dobře, protože jistou dobu to tady po něm zústalo jaksi opuštěné a vyvstávala otázka, co je s ním. I když ho neznám osobně, jeho práci si moc vážím a člověk je rád potěšujícií zprávě o něm. Přeji mu tímto všechno nejlepší, mnoho trpělivosti a boží milosti.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin – také děkuji za povzbudivou a potěšující zprávu o Pavlu Kábrtovi. Přeji Boží požehnání a pokojně strávené Vánoční svátky. Bůh žehnej. V.S.

Václav Dostál

Adminovi
Díl za dobrou zprávu o Pavlovi K.
Radujme se z narození Spasitele.

1 9 10 11