Všeobecná diskuse

Pro starší komentáře klikněte zde

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod každým článkem.

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

Řád pro diskuse

Děkujeme Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.

Dotazy technického rázu vkládejte SEM.

Subscribe
Upozornit na
723 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Václav Dostál

Milý Pavle!
Opakovaně jsem se dostal ke kontrole knihy „Černá zpráva pro černé díry.“ Hned článek [1] (tvořící první kapitolu knihy) původní autor přepracoval, od verze překládané mnou v r. 2010 se někde liší. Tzn. že některé věty, které uvádím v překladu – v nové verzi vůbec nejsou. Z toho by mohlo vyplývat, že se dopouštím značného zkreslení nebo že si vymýšlím. Na opravách pracuji.
Nešlo mi to poslat mailem.
VD

Pavel Akrman

Re: Jhk-Vlasta Pokud jde o „smrt“ buněk, máte Vlasto nejspíš na mysli tu programovanou smrt, tzv. apoptázu (opak nekrózy) – tedy šetrné odstranění zbytků buňky (na rozdíl od nekrózy nedojde k zánětu). Apoptáza je pozitivní, Bohem naprogramovaný proces, umírají tak různé poškozené buňky, a to buď na základě „vlastního rozhodnutí“ samotné buňky nebo díky buňkám imunitního systému. Porucha schopnosti apoptózy může vést k poměrně širokému spektru onemocnění. Části z odumřelých buněk nekrózou se však nevratně rozloží a nelze je použít k ničemu. Apoptáza je tu na webu zmíněna v několika… Číst vice »

jhk - vlasta

Resetheus – toho neznám. Nedívám se na popisky k videím. Zajímá mě obsah. Připadlo mi zajímavé co se v tom videu sděluje ohledně virů. V podstatě mám totiž ohledně nich velmi podobné zkušenosti. Ale to jen tak naokraj. A také mě mimo jiné zaujal ten popis „smrti“ buňky, že buňka vlastně se rozloží na nějaké znovu použitelné součásti. Nikoli že se rozpadne na nějaké základní prvky. Ještě jedna věc tam byla – ale to si teď nevzpomínám co přesně. Já myslím, že tu zde již o virech v článcích také… Číst vice »

Last edited 4 dní před by jhk - vlasta
Pavel Akrman

Re: Jhk-Vlasta
Tak třeba co na to říkám já? Stačí se podívat na zveřejňovatele videa (Resetheus) a mělo by být každému jasné, co je to za zoufalce a blouznivce. Jedno je však jisté: na web kreacionismus.cz nic takového nepatří, protože jinde na internetu je toho vrchovatě, a to doslova na „každém rohu“ 🙂

jhk - vlasta

MIKROBI VYVRACEJÍ KORONU (odysee.com) — co na to říkáte? Je teorie „viru“ opravdu správná? Opravdu existuje jakýsi „infikitor“ v podobě viru – který je nebezpečný pro organizmus právě v té podobě – jak jej všichni dosud známe – jako něco, co můžeme jako organizmy přenášet na druhé lidi a působit jim tak potíže? Není to náhodou trochu jinak a problémy jsou pouze naše osobní – a jiným lidem nemůžeme podle článku způsobit vůbec nic? Popř. můžeme – ale nikoli touto „mechanickou cestou“? Jak to vidíte? Máte někde něco – video,… Číst vice »

Last edited 5 dní před by jhk - vlasta
Pavel Akrman

Re: Miloš (Fotón) Díky moc za přání, a samozřejmě i všem ostatním – Pavel Kábrt skutečně založil skvělé dílo, a za ta léta nashromáždil obdivuhodnou sbírku cenných informací, tedy z kreačního pohledu. A je to Boží milost, že dílo může i nadále pokračovat a sledovat tak pokrok v upřesňování obrazu o Božím velkolepém stvoření. Motivací k dalšímu udržování informací je také zvýšená korespondence se čtenáři – za posledních pět let se zvedla o 300 %. Mám radost, že většina dotazů přichází od mladých lidí a od studentů. Pokud jde o… Číst vice »

Miloš (Fotón)

Pavel Akrman
Flégr mi pripadá ako psychopat. Je to však iba môj osobný dojem, čiže nemusí byť pravdivý.

Miloš (Fotón)

Všetkým vám aj ja prajem pokojné sviatky. Som veľmi rád, že admin tohoto webu pokračuje v odkaze, ktorý pred mnohými rokmi začal Pavel Kábrt. Keby som vedel ako, tak prispejem aj ja k rozvoju tohoto webu. Som rád, že články o kreacionizme pokračujú ďalej. Aj keď moc už nereagujem, čítam to tu.

Route 66

Požehnané Vánoce a pokoj v duši Vám všem, přátelé.

jhk - vlasta

Požehnané a pokojné svátky narození Pána Ježíše Krista – který je nadějí všech, kteří přijali Jeho Boží moc a ochotu k vydání života k naší spáse. Sláva na výsostech Bohu a na zemi pokoj – lidem dobrá vůle. Bůh v nich má zalíbení. Díky Bohu za to. V.S.

jhk - vlasta

Jeden z největších ledovců čekají v příštích letech velké změny, varují vědci (msn.com)

_- – no tak ono asi nám nezbyde než si prostě jen obyčejně počkat. A uvidí se dle mého velmi rychle, co se stane. Já myslím, že příliš dlouho na to, co se stane – čekat nebudeme. Podle mě to bude jasné už za pár let. Možná i dříve.

Last edited 1 měsíc před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

Naše planeta vznikla před miliardami let ve velmi horké mlhovině poblíž mladého Slunce. Pokud prachové částice, z nichž byla naše planeta stvořena obsahovaly nějakou vodu nebo jiné těkavé látky, musely se při jejím vzniku odpařit. Novorozená Země musela být suchá jako poušť. – Překvapení z asteroidu Itokawa. Voda v oceánech pochází ze Slunce (msn.com) — ještě že máme tu Bibli a svědectví znalých lidí. Co že se tam píše? Na počátku učinil Bůh nebe a zemi. Země byla nesličná a pustá a nad propastnou tůní byla tma. Ale nad vodami vznášel… Číst vice »

Miloš (Fotón)

Václav Dostál.
Prečítal som si vaše práce. Všetko čo píšete o dynamickom Casimirovom jave je pravda. Snažím sa to pochopiť. Je to neuveriteľné.

Last edited 2 měsíců před by Miloš (Fotón)
Miloš (Fotón)

Admin
Slzy mám stále v očiach. Nedá sa mi na to zvyknúť. Pavel bol pre mňa niečo ako otec. Vedel vždy pomenovať veci pravým menom. Jeho prednášky sú nezabudnuteľné. Podobne, ako prednášky A. E. Wilder-Smitha. Náhodné losovanie s písmenkami a dôkladný výber by mali údajne vyprodukovať nové vedomosti a zmysluplné vety. Tomu snáď neveril ani sám Darwin. Teória postavená na robení si srandy z ľudského nemyslenia dostala zelenú. Dočkala sa dokonca ovenčenia vedeckými výrazmi. A ľuďom z toho narástli somárie uši. Pavel to vedel vždy dokonale zhodnotiť……

Last edited 2 měsíců před by Miloš (Fotón)
Pavel Akrman

Re: Miloš (Fotón)
O Pavlovi Kábrtovi je to žel pravda, odešel domů 14.9.2021. V dubnu 2018 ho stihla mozková příhoda, a i když se z nejhoršího dostal, webu se od té doby už nemohl věnovat. Byli jsme v kontaktu, navštěvovali jsme se, on vše se zájmem sledoval. Ale jeho oslabené tělo už postupně nedokázalo odolávat a nakonec ho přemohl zrádný zápal plic.

Web tedy od dubna 2018 vedu já, ale Pavel tu samozřejmě chybí – jeho specifický humor a ryzí argumentace. Nyní je mu už dobře, a to je nejdůležitější.

Miloš (Fotón)

Prosím vás povedzte mi, že to nie je pravda!!! A kto teraz zastúpi Pavla Kábrta? Tak teda dnes celý deň preplačem.

Miloš (Fotón)

Evolúcia sama seba vyvrátila od chvíle, keď do nej zaviedli náhodné mutácie. Kto nad tým aspoň trošku rozmýšľa vie, že veľké množstvá funkčne špecifickej informácie nemôžu povstať z čisto chemických a fyzikálnych predchodcov. Ani pri najlepšom výbere, nie je z čoho vyberať. To je ako losovať s písmenami abecedy a z výsledkov vyberať zmysluplné vety. Žiadnu báseň alebo poučku týmo spôsobom nikto nevytvorí. Skôr to vyzerá tak, že niekto len skúšal, ako ďaleko až môže zájsť robením si srandy z ľudí a z ich nemyslenia. Zdá sa, že sa mu… Číst vice »

Last edited 2 měsíců před by Miloš (Fotón)
Pavel Akrman

Re: jhk-vlasta
Ten článek je pustým plácáním pomateného (či zmanipulovaného) autora. Věta „Neuronová síť napodobuje Darwinovu evoluční teorii“ sice zní vědecky, ale i přes dnešní vyspělou OPERAČNÍ vědu se snahy evolučníků neposunuly ani o píď z ohrady báchorek pro smích. Žijeme však v době, kdy racionální úvahy nejsou v kursu a vládne předpojatost světonázoru. Kříšení Lamarackovy evoluce v článku je toho příkladem … 🙂 V reálném životě vládne svět fikcí, pohádek a sci-fi – pro ateisty VŽDY lepší, než cokoliv z biblické zprávy…

jhk - vlasta

Evoluční AI ze Stanfordu vytvořila podivné hranolové panáčky. Zdolají kopec a přesunou kostičku (msn.com) – ani jedna čárka z toho – by nemohla být bez toho, aby se na ní člověk podílel. Vkládat do toho evoluci – je naprosto zbytečné. Tvrdit, že i bez člověka by evoluce probíhala – je mimo mísu. Je zjevné – že simulace bez člověka – by neproběhla. Podobně jako tento svět – bez hlavního „Simulátora“ – v případě kreacionismus – bez Stvořitele. Bohužel – když je člověk zatížen potřebou důkazů – tak problémy s dokazováním… Číst vice »

Jiří Zelinka

Evolucionisté vědí všechno jistě, ale … přesto se odvolávají na SMYSL. Paleontolog např. na otázku „Proč by dinosauři nemohli být fialoví? odpovídá „Nedávalo by to smysl.“

Nebo:

Jak to vlastně před těmi 60 miliony lety bylo, když dinosauři vyhynuli? Víme to už stoprocentně jistě? 

Víme to jistě. (CHA, CHA 🙂 ) Neznáme asi ten úplně hlavní mechanismus vymírání, asi se už ale dneska všichni shodnou na tom, že spadl meteorit do oblasti dnešního Mexického zálivu, který ten zánik rozhodně minimálně velmi urychlil. 

Celý článek je zkrátka velmi úsměvný 🙂

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/paleontolog-stepan-picha-dinosauri-dna.A211013_152318_domaci_rapc

Last edited 3 měsíců před by Jiří Zelinka
jhk - vlasta

Prostě se Bůh bude lidem dokazovat tak, aby mohli lidé říci – ano – toto je Boží skutek. A protože existuje i ďábel – tak se bude moci rozlišovat – zdali je to Boží skutek, nebo ďáblův skutek. Všechno toto se bude moci v tomto světě rozlišit. A to v jakékoli době. Samozřejmě protože se ďábel snaží působit tak, aby byl podoben Bohu – tak budou mít mnozí lidé problém s tím rozlišováním.

Last edited 3 měsíců před by jhk - vlasta
Václav Dostál

Otázku po vzniku první hvězdy (podle „sttandardního“ scénáře) jsem položil jednomu sekulárnímu vědci. Neuměl odpovědět.
Pokud by se někdo ještě dnes argumentovat těžkým kamenem, můžeme mu říct, že už dávno víme, že kameny (a jiná tělesa, např. těla kosmonautů) ve vesmíru žádnou tíhu (postaru: váhu) nemají, jsou ve stavu beztíže!