Všeobecná diskuse

Pro starší komentáře klikněte zde

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod každým článkem.

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

Řád pro diskuse

Děkujeme Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.

Dotazy technického rázu vkládejte SEM.

Subscribe
Upozornit na
776 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jhk - vlasta

RE: MIPI – hezký dokument děkuji. )))))

mipi

Uhelné vrstvy ve Slezsku a na Ostravsku – pro pana Vlastu. Zde nejsme s evolucinisty ve sporu ohledně průběhu geologických procesů, ale jen rychlosti jejich průběhu. Černouhelné sloje vycházejí na povrch totiž úkosem a směřují do hloubky až několika kilometrů. Geologické profily totiž nejsou jen „placaté“ ( jako oblast Grand Canyonu nebo u nás Polabské tabule ), ale i zvrásněné, jako následky srážek kontinentů a následné orogeneze ( horského vrásnění ). V průběhu ustupující fáze potopy pak dochází k částečnému snížení a zarovnání takto vytvořených povrchů ( v celosvětové škále… Číst vice »

jhk - vlasta

Je docela zajímavé zapřemýšlet nad tím, jak dochází k zuhelnatění při takových článcích, které dnes kolují na seznamu a jinde – kde se píše, že v Polsku někdo vykope 1 metr hlubokou díru a může dolovat uhlí. Jak mohlo uhlí vzniknout pod „nánosem“ -1 metru – který se nanášel několik milionů let? Tak podle mě vzniká spíše rašelina – ale ne uhlí.

jhk - vlasta

Kdysi tady George psal toto – „““A tady mas jeden dukaz toho, ze to opravdu funguje jak rikam (vysvetluji). Tim je proteinove inzenyrstvi, ktere pouziva dva zakladni postupy: 1) racionalni design: klade velký důraz na strukturální a biochemickou analýzu studovaných bílkovin. Informace z obou analýz jsou využity k návrhu změn struktury bílkovin, které povedou ke zlepšení jejích užitkových vlastností. K designu změn se často využívá počítačové modelování. to je to, co odpovida kreacionisticke predstave, ano??? Tedy clovek je inteligentni bytost a tudiz muze „vykoumat“ co presne v te strukture zmenit,… Číst vice »

jhk - vlasta

Nejrychlejší zvířata na světě: Gepard vládne jen souši. Vedle koho působí jako šnek? (msn.com) Citace z článku „“Rychlost je důležitá – a ve zvířecím světě, kde se doslova bojuje o přežití, to platí dvojnásob. Rychlost rozhoduje o tom, zda kořist uteče predátorovi, ale i o tom, zda bude predátor dnes večeřet„“ Evoluce velmi často zmiňuje tyto hodnoty – jako rychlost. Rychlost s jakou má daný jedinec výhody v tom směru přežití. Ve své podstatě by tedy pouze tito – kteří jsou rychlí měli být tak zvýhodněni, že by měli tedy… Číst vice »

jhk - vlasta

Jinak co se týče toho, že jsem přispěl v novém článku ohledně reliktního záření – Kosmologie – je to ověřitelná věda? – v návaznosti na problémy skrývající se v biblické zprávě a toho, jak si představujeme obecně vznik sluneční soustavy a hvězd – pak je dle mého zřejmé, že je s Biblí a její zprávou těžký problém. To se netýká pouze let, ale i toho, co při vzniku hvězdy dle nás probíhá. Tzn. při vzniku hvězd dochází k tomu, že při zažehnutí termonukleární reakce dochází k tomu, že od sebe… Číst vice »

jhk - vlasta

George byl také přispěvatelem na starém kreacionismu. ____jak nazvat ty , kteri tvrdi, (ted to zjednodusim), ze zivot vznikl z neziveho pusobenim slunicka ,vetricku atd Mno TY jsi nezjednodusil nic, ty maximalne papouskujes mistni kreacionisticke fanatiky s tim slunickem a vetrickem. Tudiz ano, jde vskutku o neprokazany nesmysl. Ktery jste si ovsem vymysleli, jako hromadu dalsich veci.Pokud si vezmes rekneme hypotezu pracujici s hydrotermalnimi pruduchy na dne more, fakt by me zajimalo kde tam ten vetricek a slunicko mas…_____ Také se podle mě neustále snažil o to, aby nemusel akceptovat… Číst vice »

Last edited 21 dní před by jhk - vlasta
Václav Dostál

jhk-vlasta: Ne, nejde o překlep. Existují eliptické galaxie, ale kulové galaxie ne. Kulové hvězdokupy mají hvězdy skoro rovnoměrně rozloženy v objemu koule. / K fotce: Hranice vesmíru se „posunuly“ = Webbovým teleskopem vidíme o 500 milionů světelných let dále než bez něho. Podle „standardního“ přístupu je také vesmír starší. Jenomže ani na současných „hranicích“ nejsou vidět nějaké vznikající galaxie či hvězdokupy, vypadají stejně jako ty nejbližší! Ani tam není nějaké intenzivní reliktní záření. To samozřejmě nevadí: S velkým třeskem na věčné časy a nikdy jinak!

jhk - vlasta
jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://youtu.be/YzPMrZNxK0s?t=879 – je to sem postnuto s časem, kdy se někdo snaží vysvětlit, že ryba se „zadusila“ krví hlavonožce. Nikoli proto, že ryba byla zahrnuta ve chvíli svého oběda vzdutým bahnem naprosto nečekaně, aby mohla vzápětí zfosilizovat tak, jak se našla. Pořád si někdo musí myslet, že když na dno oceánu padne živočich, že automaticky zfosilizuje. Stále naivní představa, která se umí udržet navzdory všem faktům.

jhk - vlasta

RE: – Admin – měl jsem čas se na to podívat až teď – a je to moc hezké. Děkuji. Boží požehnání přeji. )))

Pavel Akrman

Re: Jhk-Vlasta – „… už je to rok od doby, kdy Pavel Kábrt odešel k našemu Stvořiteli.“
Dal jsem 14.9. paní Kábrtové na Facebook fotovzpomínku, ten rok opravdu utekl jako voda…

jhk - vlasta

Tak přeci jen už je to rok od doby, kdy Pavel Kábrt odešel k našemu Stvořiteli. Na Jeho lásku k nám s potěšením vzpomínám.

jhk - vlasta

Kostrč – Stock snímky, obrázky a fotky – iStock (istockphoto.com) — stačí si projít pár „fotek“ s páteří a zapřemýšlet nad tím, zdali to je dílo náhody – anebo dílem projektu a Projektanta. Ano – ostatní tvorové také mají něco podobného – je to snad u nich dílem také náhody a člověk dílem Projektanta? Kamkoli se podíváme – vidíme něco – nad čím přechází náš zrak a rozum. Není proto pochopitelné, že víra tu byla mnohem dříve – a je mnohem častěji zaznamenaná – než až onen moderní „evolucionismus“? Cožpak… Číst vice »

Last edited 2 měsíců před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

Nejstarší předchůdce člověka? Ne, vědci vyřešili jednu z evolučních záhad (msn.com) — Fakt, který nad hlavami vědců rozsvěcel otazníky, byla absence análního otvoru. Lámali si hlavu nad otázkou, jak zvíře vylučovalo nestrávenou potravu. „Pravděpodobně k tomu používalo ústa,“ odhadovali výzkumníci. — fakt, nad kterým si mnozí evoluční odborníci lámou hlavu není ten, k čemu sloužil onen „otvor“, ale proč mnozí lidé – a mnozí z nich jsou stejně, nebo i lépe znalí než tito, kterým je to divné – proč tito někteří lidé – a není jich málo – zastávají kreaci,… Číst vice »

jhk - vlasta

Co je pro člověka dobré? Co je v mém životě dobré? Složitá otázka. Naproti tomu tady stojí jiné – jednodušší. Např. – Kolik je jedna plus jedna? Protože z velmi velké části žijeme mimo jiné ze zkušenosti – pak odpově´d na otázku – co je pro člověka dobré – řešil kdysi Bůh při stvoření. Na co přišel? No na jednu velmi významnou věc. Není dobré – aby byl člověk sám. Utvořím pro něj pomoc jemu rovnou. A tak Bůh stvořil pro člověka ženu. Bůh zjistil, že není dobré býti člověku… Číst vice »

Last edited 3 měsíců před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

(9) MARCHING DINOSAURS | Animated Size Comparison – YouTube

— tak samozřejmě, že fantazii se určitě meze nekladou – ale zase by jí nemělo být podle mě až příliš, pak z toho mohou vyjít už dle mého trochu bizarnější výsledky, než by mohlo být pro přírodu potřebné.

jhk - vlasta

Jedna z nejvyšších budov na světě zůstává stále opuštěná – Novinky.cz — v dnešních časech pochybujeme o tom, že se v Bibli objevují zprávy, které se zdají jako kdyby se nikdy neměly stát. Považujeme je za zprávy, které si někdo tzv. „přibásnil“ – aby vypadaly naoko nějak „lepší“ – z určitého pohledu. Jednou takovou zprávou je zpráva o stavbě Babylonské věže. Lidé se jednoho dne rozhodli, že postaví věž až do nebe. Bůh to však považoval za nerozumné a viděl nebezpečí, že kdyby se to lidem podařilo, stali by se lidé… Číst vice »

jhk - vlasta

Fotky ukazují, jak taje švýcarský ledovec – Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz) — když se lidé o něco snaží – je to vidět. Ale v globále něco zachránit – obávám se, že na to prostě nemáme. Na to je ta naše planeta až moc velká. Podobné je to se vznikem života – je až moc faktorů, které do vzniku života mohou zasáhnout, proto to máme jednodušší a už od vzniku země víme, kdo ji stvořil, že to nebyla náhoda, ale něco řízeného. Tzn. na počátku stála určitá, jasná a poznatelná příčina. Proto… Číst vice »

jhk - vlasta

Aktuální britská studie v tom sice pořád nedává ultimativní odpověď – ale rozhodně posouvá debatu zase o fous dál. Konec konců, ani odpověď na otázku života, vesmíru a vůbec nevznikla za den! Vypadá, že už odpověď na otázku, jak vznikl život někdo ví. Akorát o tom nejspíše zatím nikdo neví.Akorát si myslím, že tady někdo přemýšlí příliš dopředu až moc rychle, že život může začít nějak materiálně. Což rozhodně nesouhlasí s tím, co víme jako křesťané, že za vznikem života stál někdo živý – nikoli neživá hmota. Každopádně z článku cítím ono nadšení –… Číst vice »

Last edited 3 měsíců před by jhk - vlasta
Nadšenec
jhk - vlasta

Ještě jednou: V otevřeném systému může entropie klesat. Kdysi na diskuzi „velké téma“. Ale z časového odstupu si myslím, že jde pouze o mýlku – protože podle mě žádný uzavřený systém neexistuje. Všechny systémy ve vesmíru jsou otevřené. Prokazovat možnost evoluce „otevřeným systémem“ – je proto dle mého tedy nesmysl. Vesmír nemá uzavřené a otevřené syslémy. Pouze má systémy, které jsou více či méně ovlivňovány dalšímy okolními systémy. Někdy více – někdy méně. Proto tento výrok, že entropie může v uzavřeném systému klesat – je záležitost fungování principu, nikoli princip… Číst vice »

Last edited 4 měsíců před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

Neuvěřitelné skalní útvary světa (msn.com) – k tomu se nejspíše velmi dobře bude hodit verš – či popřípadě více veršů – Genesis 7, 11V šestistém roce života Noeho, sedmnáctý den druhého měsíce, se provalily všechny prameny obrovské propastné tůně a nebeské propusti se otevřely. Genesis 8, 2Byly ucpány prameny propastné tůně i nebeské propusti a byl zadržen lijavec z nebe. To ovšem není všechno – jsme lidé přemýšliví a tak zajisté bude někdo přemýšlet např. tímto způsobem. No jo Vlasto – jenomže odříkat tady verš je hrozně jednoduché – to… Číst vice »

Last edited 4 měsíců před by jhk - vlasta
mipi

Teorie hydrodesek je zajímavá, přesto u velkých kreacionistických institucí je rozpracovanější katastrofická globální tektonika. Gn 7,11 “ otevřely se propastné tůně “ se chápe jako protržení zemské kůry a vylévání čedičového ( oceánského ) magmatu. Pohyb roztžených kontinentů se předpokládá rychlostí 5 mil za hodinu, přičemž vysoké teploty snižují tření a umožňují rychlé zanoření původní zemské kůry až 700 km hluboko. V okamžiku, kdy se výlevy magmatu zastaví, pohyb litosférických desek se zpomaluje. Abych přidal něco z vlastních studií, upozorním na jeden z paleontologických nálezů na Ellesmerově ostrově https://pubs.geoscienceworld.org/gsa/geology/article/38/7/603/130286/Significantly-warmer-Arctic-surface-temperatures Jde… Číst vice »

Nadšenec

Dobrá zpráva: polští kreacionisté chtějí založit v Lublinu (východní Polsko) založit kreační univerzitu, což by byl vskutku průlom. Video o tom s anglickými titulkami: Lubelski Uniwersytet Biblijny: CHALLENGE dla polskich chrześcijan! [ENG SUB] – YouTube
Byla by to asi první kreační univerzita v Evropě či vůbec první mimo Ameriku, kde se nachází třeba Bob Jones University – viz třeba: Kde jsou kreacionistické křesťanské vysoké školy? | Odpovědi v Genesis (answersingenesis.org) a Colleges & Universities That Believe or Teach Biblical Creation (nwcreation.net)