Všeobecná diskuse

Pro starší komentáře klikněte prosím na zde

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkujeme Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.

Řád pro diskuse

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

Subscribe
Upozornit na
680 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Václav Dostál

Milošovi aj.
Na svůj web jsem přidal Spektrální posuv, snad lepší než “Rudý posuv” – který jsem ale na wbu ponechal

jhk - vlasta

Snímek, který ohromí. Obří díra po lijácích v Německu se pořád rozšiřuje a bere domy – Novinky.cz -trochu je to takové morbidní – ale laskavý čtenář promine. Samozřejmě to je katastrofa. Trocha vody že? Odkud se vzal ten kráter? Vždyť “pouze” zapršelo trochu více. Vědci se v jiném článku diví – odkud se vzalo tolik vody – /anebo chce být Seznam novinky – zajímavý. Čtenář nechť si to přebere/ – ale podstatné je – nebylo zase tolik vody že? A přeci takový kráter. Jak to asi vypadalo při Noemově potopě – a… Číst vice »

Last edited 17 dní před by jhk - vlasta
Václav Dostál

Miloš Na PIC jsem se musel podívat, co to je. I když programování tohoto zařízení není složité, nebudu se to učit a už vůbec ne C++. Až budeš mít 82 jako já,tak pochopíš, jak je pro mě skoro nemožné se naučit něčemu zcela novémul Snad bych to mohl pochopit – ale až po děsně dlouhém čase. Tu dlouhost odvozuji ze zkušenosti. Psal jsem o svém vyučování Základů práce s počítači. Neuvedl jsem fakt, že to, co jsem já pochopil po dvouhodinovém studiu, to moji žáci pochopili během 10 minut! “Dnes”… Číst vice »

Last edited 18 dní před by Václav Dostál
Miloš (Fotón)

Václav Dostál. To programovanie nie je zložité. V prípade PIC procesora si vystačíš na všetko s 32 inštrukciami, ktoré sa ľahko naučíš. -Podobne C++ nie je nič ťažké… O niečo komplikovanejšie je už naučiť sa WinApi, ale nie je to nič hrozné. ….Pred 4 rokmi som robil niečo podobné s modulom troj-osého kompasu a natočil túto krátku ukážku: https://youtu.be/2CgGblsIiKU Tie texty si prečítam. Určite si na to nájdem čas Mňa teraz v súvislosti s tou starovekou technologickou revolúciou napadla jedna vec: Bolo to pred prvým príchodom Krista. Potom tá revolúcia… Číst vice »

Last edited 19 dní před by Miloš (Fotón)
Jarek

Zdravím všechny zdejší obhájce klasického kreacionismu. Mějte se.

Václav Dostál

Miloši, na to programování (ukázané videem) jse zíral!! Je to něco docela jiného než moje dávná tvorba výukových programů pro počítače IQ 151. Moji žáci si program spustili a procházeli jím individuálním tempem. Zájem byl obrovský, pořád se hlásili, abych jim – jednotlivě – poskytl ještě slovní výklad k některému kroku. Za učební dvouhodinu jsem byl úplně vyčerpaný, ale šťastný jako “blecha”, a žáci také. Takové programování, které Ty nyní učíš, je pro mě něco hodně vzdáleného a neuměl bych to: pokrok je úžasný! Odkazy na své poslední texty jsem… Číst vice »

Miloš (Fotón)

Podobne zaujímavý je aj tento robot nalievajúci presne odmerané množstvo vína a vody do pohára.
(Filón Byzantský, 280–220 pnl.)
5 minútová ukážka: https://youtu.be/1FuUx1zIGk8

Last edited 20 dní před by Miloš (Fotón)
jhk - vlasta

RE: – Admin – ano – děkuji za připomenutí. V tom pořadu to bylo jen trochu více rozvedené. Ale děkuji. Samozřejmě tam mělo být Anti….théry. Zdravím – požehnané dny přeji. V.S.

Miloš (Fotón)

Vlasta
Počítač z Antikythéry má môj obdiv. Bol to na tú dobu úžasný technologický počin. Evolucionisti mali problém tento objav uznať. Preto sa na dlhú dobu stal doménou záhadológov. Prečo? Lebo ateista sa riadi pravidlom: Nevyhovujúce škrtnite! …A pštrosia politika je vyriešená.

Miloš (Fotón)

Václav Dostál
Dík za odkazy a tvoju snahu. Keď to budem mať ucelené, tak sa vyjadrím. Mám v tom ešte medzery. Niektorým veciam nerozumiem.
….Momentálne sa venujem výučbe programovania v OpenGL a prepojením svojich WinAPI aplikácii s inerciálnou navigáciou na báze MPU-6500 https://youtu.be/kyX9cRxJNdo akurát že miesto Arduino a jeho knižníc používam PIC16F1840. Programy preň vyrábam od základu v assembleri.

Last edited 21 dní před by Miloš (Fotón)
Pavel Akrman

Re: jhk-vlasta – zde máme o tom článek: https://kreacionismus.cz/jafete-nezapomen-vypnout-pocitac/

jhk - vlasta

RE: – Foton – co ty na to Fotone – ohledně “počítače z Antykythéry”? Už jsem na primě viděl pořad, kde prezentovaly výzkumy – a zjistili, že to sloužilo k znázorňování pohybu těles sluneční soustavy i se zatměním a fázemi měsíce tuším. Prý na tu dobu – něco čemu se dá těžko věřit. )))))

Václav Dostál

Milý Miloši!
Srdečně vítám Tvé příspěvky, kterými jsi se po delší době „ozval“. Já jsem v tomto „mezičasu“ nezahálel, např. nedávno jsem svůj web doplnil o články Rudý posuv a Role kvantového vakua. Svého času se Ti líbil „Vznik dynamického Casimirova jevu“ a proto by to mohlo platit i pro ty nové články.

jhk - vlasta

Evolucionismus jako takový – je velmi špatně filosoficky založen. O mnohých logických nedostatcích raději ani nemluvě. Ale je to jediný směr, který lze ve vědě použít – proto je tak preferovaný.

Miloš (Fotón)

Evolucionisti stále hovoria o tom, že evolúcia prebieha, ale nikdy nevysvetlia ako. Je ľahké povedať: vzniklo ochlpenie, vzniklo toto, zaniklo tamto. Ale keď sa spýtame ako, všetci mlčia. Môžem aj ja povedať, že tento počítačový vírus vznikol v kyberpriestore chybami pri kopírovaní a prenose dát. Budem skúmať jeho kód a porovnávať s inými vírusmi. Vytvorím stromovú štruktúru na základe príbuznosti, podobnosti kódov s inými vírusmi a vydávať to za dôkaz vzniku. Niekto sa ma spýta: daj dôkaz, že to takto vzniklo. Ja však miesto výpočtov pravdepodobnosti na konkrétnych miestach kódu… Číst vice »

Last edited 22 dní před by Miloš (Fotón)
Miloš (Fotón)

Vlasta, prajem pokoj aj ja tebe….

Last edited 22 dní před by Miloš (Fotón)
jhk - vlasta

RE: – Foton – díky. Podívám se. Pokoj Tobě. V.S.

Miloš (Fotón)

Vlasta, prečítaj si toto: https://sk.wikipedia.org/wiki/Igor_Bukovsk%C3%BD …teraz ti už je jasné, prečo o ňom v správach nepočuješ. Koronavírus je však pre neho len okrajová záležitosť. …On nespochybňuje vážnosť situácie, ale že čo malo byť od začiatku v rukách lekárov a vedcov, skončilo v rukách politikov, ktorí sa v epidemiológii zväčša nevyznajú. Preto tie zmätky a zbrklé rozhodnutia bez ladu a skladu. ….Pozri si napr. video o zdraví pečene, čo som sem naposledy dal. (Tam nie je nič o korone… Jeho videá sú medicínsky širokospektrálne a prináša pre ľudí cenné rady do… Číst vice »

Last edited 22 dní před by Miloš (Fotón)
jhk - vlasta

RE: – Foton – máme podobného člověka – nebo spíše určitě více lidí, ale tato žena je citována asi nejvíce https://youtu.be/X6V5rvmY-QA – to je dost nové video, kde paní Peková Soňa reaguje na situaci okolo koronaviru. Ale to je jinak skvělé Fotone – že jsi sem postoval toho vašeho člověka – zatím jsem o něm ve zprávách moc neslyšel. Tak je skvělé – že se o něm mohu trochu více dozvědět. Boží pokoj všem – a ano usmál jsem se okolo té 6 minuty. Však – je to přeci logické… Číst vice »

Last edited 22 dní před by jhk - vlasta
Miloš (Fotón)

Pavel Akrman. Nie, nepoznám ho osobne, ale v SR je to veľmi známa osobnosť, lekár, ktorý širokej verejnosti sprístupňuje vedecké medicínske fakty, čím sa stal dosť nepohodlný pre vládu hlavne jeho vyjadreniami k celosvetovému “korona-haló”. Je to jednoznačne lekár-odborník na vysokej úrovni. Ani neviem spočítať, koľko cenných rád som si od neho už zobral. …Z mojej strany to začalo v roku 2019 týmto videom: https://youtu.be/NzThDtO7wTY …potom som začal pozerať jeho kanál a navštevovať stránky AKV. Toľko cenných informácii, ktoré sa dajú prakticky využiť, aby sa človek vyhol nemocniciam, neprináša snáď… Číst vice »

Pavel Akrman

Re: Miloš (Fotón) – 🙂 To je fakt – kdyby se ten kousek videa vystřihl, nikdo by nepochyboval že je kreacionista. Znáte ho trochu blíž? Možná že už na tom pracuje 🙂

Miloš (Fotón)

Tak toto je sila. Vypočujte si, čo hovorí Dr. Bukovský v tomto videu v čase od 6:22 do 7:40:

https://youtu.be/rOL6FxZC6Pc

Veď on je kreacionista.

Last edited 23 dní před by Miloš (Fotón)
jhk - vlasta

Nové a urputnější. Varianty viru se učí uhodnout heslo, v Česku měly příležitost – Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz) – co na to říkáte? Jak je to s “fakty” – že se viry mohou “měnit” do “lepší” podoby? Je to tak, že se skutečně změní – aby mohly nabýt oněch “lepších” forem – příznivějších k rozmnožování – anebo je v tom skrytý nějaký ten “háček”? Já totiž tak trochu “cítím” – že to s tím “přizpůsobováním” nebude tak, jak se snaží tento článek dát najevo. Opravdu za schopnostmi viru stojí pouhé přizpůsobování viru… Číst vice »

Last edited 3 měsíců před by jhk - vlasta
Václav Dostál

Nová kniha Knihkupectví Samuel mi pravidelně zasílá novinky svých publikací. Mezi nimi se v teď objevila kniha „Ve víru evoluce – Neodarwinizmus a inteligentní design ve světle faktů“, jejímž autorem je MUDr. Štěpán Rucki, CSc., primář Dětského oddělení A v Třinecké nemocnici. Podle recenze bych ji vřele doporučil. Mohl bych si ji zakoupit, v současnosti se však zabývám knihou „Meze darwinismu“. Pořizuji výpisky a jsem zhruba v polovině. Do Apendixů (v elektronické formě) jsem zatím jen nahlédl, co vlastně obsahují. Kromě „Achillových pat evoluce“ v elektronické formě + DVD mám v klasické formě: „Ztracený svět 1.… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Route 66. Děkuji. Přeji také požehnané svátky velikonoční. Kéž Ti Bůh žehná v životě – a přidá hodně moudrosti a síly ke zvládnutí života. Také přeji Boží pokoj a pomoc Ducha Svatého. I všem Tvým blízkým. Zdraví V.S.

Route 66

Přátelé, přeji vám požehnané Velikonoční svátky. A také v této pohnuté době Ať Bůh při vás i vašemu zdraví stojí.

jhk - vlasta
Pavel Akrman

Re: mipi Díky za Vaši přízeň, Mipi – máte určitě pravdu v pochybnostech o datování uhlíku-14. Trpí totiž stejným typem nespolehlivosti jako všechny ostatní datovací metody – tj. experimentátor tam nebyl, aby sledoval jeho počáteční formování, ani jeho historii do současnosti. V případě 14C je to zásadní a „hodiny“ 14C tedy jednoduše nejsou spolehlivé. Předně, různé druhy rostlin přijímají 14 C různou rychlostí, a to (pokud je to vůbec možné) je nutné zohlednit. Zadruhé, atmosférický poměr uhlíku-12 k uhlíku-14 nebyl vždy konstantní; například v nedávné historii byl prokazatelně tento poměr… Číst vice »

Last edited 4 měsíců před by admin
mipi

S vděčností, že kreacionismus.cz stále skvěle funguje, přispěji taky s trochou do diskuse. Těm, kdo se zajímají o starozákonní dějiny, mohu doporučit youtubový kanál HolyLandSite, videa asi 30 minut formát. Poslední je o Jerichu https://www.youtube.com/watch?v=NwRDJmlCNLQ Krásně dokumentuje pád jerišských hradeb do doby asi 1450 BC ( K. Kenyonová záměrně uvádí starší datum 1550, přitom v takto dávné historii je rozdíl 100 let již spíše spekulativní ). Pak sem se chtěl osobně vyrovnat s tvrzením, že Jericho je nejstarší město na světě, obydlené již v 10. tisíciletí p. n. l. prvními… Číst vice »