Subscribe
Upozornit na
618 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jhk - vlasta

RE: – Admin – “Je také dobré vědět, že BEZ toho “zdrojového” světla bychom nebyli nic, než temné stíny bloudící v noci,” – děkuji milý Admine za rozvedení toho, co jsem řekl. Ano – byli bychom bez světla “chodící přízraky”. Jaký rozdíl mezi “zářícím Kristem na “hoře proměny” – a námi lidmi. Sami od sebe prostě svítit nemůžeme. Potřebujeme nějaký zdroj. Požehnaný zbytek neděle. Je velmi zajímavé – a myslím, že tu zkušenost má každý – jak dobré je světlo. Opravdu – podle mě každý, kdo se nad tím zamyslí… Číst vice »

Pavel Akrman

Re: jhk-vlasta – “Jedno světlo, aby vládlo ve dne a druhé světlo, aby vládlo v noci.” Pojďme ale ještě o kousek dál ve Vašich (a myslím že obecně správných) úvahách a symbolice, kterou můžeme na tomto místě v Genesis vidět. Tím zdrojovým Světlem, které vládne ve dne je tedy Bůh. Druhé světlo má vládnout v noci – tj. není zdrojem světla, ale pouze odrazem. Je zrcadlem, zprostředkovatelem světla do míst, kde je (momentálně) tma. Zůstaneme-li v té symbolice, můžeme říci, že Bůh, coby zdroj veškerého světla, nechává svítit na odvrácenou… Číst vice »

jhk - vlasta

Chápeme správně symboliku Bible, konkrétně Genesis? Co je např. napsáno o 4 dni? I stvořil/učinill Bůh dvě veliká světla. Jedno světlo, aby vládlo ve dne a druhé světlo, aby vládlo v noci. Pokud to budeme brát úplně doslova, nepochytíme skryté významy takového tvrzení. Neboť co je zde zdrojem světla? Samozřejmě to větší světlo – Slunce. Tzn. to větší světlo je oním zdrojem toho světla, ve kterém i vládne. Světlo a zdroj – je jedno. Tzn. poukazuje na skutečnost i Boží podstaty. I Bůh je podobně nejen zdrojem světla – ale… Číst vice »

Last edited 17 dní před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

Dnes jsem si uvědomil jednu dle mého podstatnou věc ohledně toho, jak se stavíme jako lidé k naší vlastní existenci. Když vezmeme žabí stehna – a vložíme je do osolené vody – vzniklá reakce s touto vodou způsobí jejich pohyb. Když to uděláme s tím, že na ta stehna připojíme el. napětí – budou se pohybovat také. Jsou ony pohyby v tuto chvíli – “vědomé”? “Chce jimi “žába” hýbat”? Nikoli. Vemme si člověka – poškádlíme upadlé ruce “nervy” – a hýbne se. Je to vědomé? Chtěla to “ruka udělat sama… Číst vice »

jhk - vlasta

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jedna-z-nejspornejsich-koronavirovych-otazek-co-s-temi-kteri-se-zotavi-122254#dop_ab_variant=0&dop_req_id=v3VrbWCCDm8-202010050934&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz – lidé už podléhají asi halucinacím. Vir, či jeho mutace nás na velmi dlouho neopustí – budeme si muset vypěstovat kolektivní imunitu, onemocnět bude moci i ten, kdo se již jednou uzdravil, vakcína není spásonosná. O čem dalším chceme nad tímto přemýšlet, nevím. Je zajímavé, že s příchodem této nemoci ze světa naprosto zmizela rakovina, na kterou umírá několik desítek lidí denně. Také ta “obyč.” chřipka, také zmizela ze světa, zmizelo spousty dalších nemocí, které asi nejsou svým průběhem závažné. Zůstal tu jenom koronavir. – samozřejmě že to je… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin. Souhlasím. Ona totiž smrt je prosté duchovní téma. A člověk to velmi dobře ví a uvědomuje si, že smrt není pouze fyzická záležitost.

jhk - vlasta

Přemýšlel jsem před pár dny nad smyslem smrti. Proč Bůh uvedl na tuto zem smrt – když lidé zhřešili. Z jednoho pohledu mi to docela totiž sedí – že právě ona smrt – budu však zmiňovat pouze biologickou smrt – která se týká našich “těl” – nikoli o smrti duchovní. Ukážu to na příkladu podobenství o pšeničném zrnu. Kristus říkal svým učedníkům o tom, že nepadne-li zrno do země – a nezemře – zůstane samo. Zemře-li však, vydá mnohý užitek. To, proč Bůh přinesl na zem smrt – může být… Číst vice »

Tomas12345

Miloš Foton – A všetky tvoje protentské argumenty vysvetlujem na mojej stránke
https://katolik0.webnode.sk/prazdna-stranka65/

Tomas12345

Miloš Foton – 1) “Ten však stále bazíroval na apoštolskej postupnosti a fakte, že cirkev ani brány pekiel nepremôžu.” Pokiaľ sa apoštolské cirkvi zvrhli, potom sa apoštoli pomýlili, pretože založili také cirkvi, ktoré sa krátko po ich vzniku zvrhli do herezie, pričom do tejto herezie strhli i ostatných. Lenže apoštoli sa pod vedením Ducha Svätého nepomýlili, a neustanovili im takých biskupov, ktorí viedli Cirkev do záhuby. A áno, Ježiš povedal o apoštolských cirkvách, ktoré boli postavené na Petrovi, že sú Jeho cirkvou, a Ježišova Cirkev sa nemože zvrhnúť, to je… Číst vice »

jhk - vlasta

https://nedd.tiscali.cz/afrika-se-trha-a-vznika-novy-ocean-potvrzuji-to-gps-mereni-494635?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=406101&dop_req_id=4xq1PWv7hBL-202008150816&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  • jak je vidět – nemusí to trvat příliš dlouho to rozdělování. Když jsou vhodné podmínky – jde to docela rychle – i během života pár pokolení. Zastánci evoluce by mohli zase namítnout proč nevěříme ve “vznik života” – také by k tomu měli stačit “vhodné podmínky” – a pak to jde už rychle. No nevím – nějak se mi to nezdá.
Miloš (Fotón)

jhk – vlasta Vážné – velmi vážné slovo tady máme skrze “záznam Bible” – apoštol Pavel se nezdráhá ani na okamžik proklít kohokoli i anděla, kdyby zvěstoval nějakému člověku jiné evangelium, než káže. Nedávno som sa to snažil vysvetliť na jednom fóre jednému fanatickému katolíkovi. Ten však stále bazíroval na apoštolskej postupnosti a fakte, že cirkev ani brány pekiel nepremôžu. Čiže vraj kontinuálne tu musela byť od 1 storočia nejaká cirkev. Samozrejme Rímskokatolícka. Nedal si vysvetliť, že tá vznikla až v 4. storočí vďaka cisárovi Konštantínovi. Naviac cirkev sú i… Číst vice »

Last edited 3 měsíců před by Miloš (Fotón)
jhk - vlasta

Díky Bohu za tyto požehnané stránky, díky Bohu za všechny, kteří se na těchto stránkách podílejí – za jejich podobu – a díky Bohu za za jejich víru, odhodlanost a věrnost. Ať všem těmto lidem Bůh přidá mnoho dobra v jejich životě – a posiluje je ve všech těžkých situacích, které do jejich života přicházejí a pomáhá jim je zvládnout. Díky Pavlu Kábrtovi a Adminovi za jejich přispění k této práci – Bůh vám žehnej. V.S.