debate

Všeobecná diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Kromě toho je vždy pod každým článkem umožněna diskuse na konkrétní téma.

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

Řád pro diskuse

Děkujeme Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.

Dotazy technického rázu vkládejte SEM.

Subscribe
Upozornit na
388 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jhk - vlasta

Tajemství lidského mozku. Vědci zveřejnili neuvěřitelné snímky – Novinky — tak tajemství mozku je hlavně skryté v tom, že když se podívám na svůj mozek – tak si především mohu říci že to jsem já, ale to už si mohu představit i při pohledu na svůj obraz v zrcadle. Tajemství je v tom, že k uvědomění si toho, že to jsem já – potřebuji něco, co není ani vlastností toho mozku, ani jeho podstatou – a tím je nehmotná entita – kterou do těla vložil náš Stvořitel, který je sám… Číst vice »

jhk - vlasta

Počtvrté v historii Země. Vědci prokázali, že dvě symbiotické formy života splynuly v jeden organismus – Novinky

— přemýšlím nad tím, pokud toto je tak ojedinělá událost – proč se děje i dnes po milionech letech? Vyvíjejí se snad organizmy z nuly i dnes?

jhk - vlasta

Tak vypadá důsledek rekordních srážek: Údolí smrti pokryly miliony květů – Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

— to je zajímavé. Taková vyprahlá země – a taková schopnost se následně díky dešťům množit. No a za potopy tomu bylo podobně. Po potopě, ačkoli na zemi nic nerostlo – znovu vyrašily rostliny. Podobně jako tady.

Pavel Akrman

Vítejte Route po nějaké době – ano, je to známý příběh, ale přesto velké díky za jeho připomenutí, protože skvěle odráží postoje lidí bez Krista, a tudíž takových názorných příkladů není nikdy dost 🙂

Route 66

Hezký večer, přátelé. Jenom pro potěšení něco z “hlubin internetu” : V děloze jsou dvě děti. Jedno se ptá toho druhého: „Věříš v život po porodu?“ Druhé odpovídá: „Proč se ptáš? Samozřejmě, že věřím. Něco po porodu musí být. Možná jsme tu proto, abychom se připravili na to, co bude dál.“ „Nesmysl“, říká první. „Neexistuje žádný život po narození. Co by to bylo za život?“ Druhé odpovídá: „Nevím, ale bude víc světla než tady. Možná budeme chodit a jíst pusou. Možná budeme používat více rozumu, než si teď dokážeme představit.“… Číst vice »

jhk - vlasta

One Million Years BC 1966 Full Movie Hindi Dubbed (youtube.com) – tak nějak mi padlo toto video do oka, tak jsem si kousek pustil. A opravdu to je velmi “efektní” video. Je to film, který chce zaujmout, ale nikoli fakticky, ale prostě jen tak pro oko. A tak vidíme, jak “lidé” nechají bídně zahynout starého člověka zobákem supa, pak vidíme, jak se dělí o kořist, vidíme že žijí na holé pustině s pár stromy, pak vidíme boj o moc, pak dále vidíme, jak se jakýsi vyvrhel potuluje napůl spálenou zemí,… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by jhk - vlasta
Pavel Akrman

“Při debatě na téma stvoření vs. evoluce nezáleží na tom, jak umíme při argumentaci máchat rukama, ale na tom, na čem stojíme.”

Jak mnozí z těch, kteří spoléhají na evoluční sci-fi báchorky, rádi vyprávějí především rukama…

comment image

jhk - vlasta

Když přemýšlím nad tím, jakým způsobem můžeme rozeznat inteligentní vlivy od těch neinteligentních, dostávám se do problému. Protože kdybychom my sami nevěděli, že jsme něco v tomto světě něco změnili a na něco působili, přičemž se něco změnilo – pak neexistuje jakákoli správná možnost posoudit, zdali to, na co se díváme – bylo přetvořeno pomocí inteligence, nebo pouhými přírodními procesy. Neboť jakým způsobem můžeme říci o něčem, že je to pouhý důsledek nějaké přírodní činnosti? Vždyť např. taková voda – se stává pevným skupenstvím díky tomu, že např. tuhne v… Číst vice »

Last edited 3 měsíců před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

Život na Zemi nemusí pocházet z vesmíru, mohl ho zažehnout sopečný blesk (msn.com) — tak pro změnu tady máme jinou teorii, která počítá se vznikem života ze sopečných blesků. Teď jde jen asi o to, zdali byly blesky i v minulosti stále stejné jako dnes. Jen nevím, zdali bude stačit toto – “”Obecně se pak předpokládá, že život na Zemi vznikl díky molekulám na bázi uhlíku, kapalné vody a zdroje energie.”” – neboť prvky uhlík, vodík, kyslík – jsou pouhé prvky – samy o sobě neudělají vůbec nic, takže zbývá… Číst vice »

jhk - vlasta

Život ve vesmíru vznikl díky nečekanému tělesu. Hvězdy dělají jen část práce (msn.com)

— tak život vznikl díky černé díře, která to všechno rozmetala do vesmíru. To je zajímavá teorie, teorie rozmetání.

Jiří Zelinka

Re: Fotón – to je v pohodě, dokument obsahuje opravdu skvělé informace, a proto určitě není nikdy dost jej zde znovu připomenout.

Fotón

už před dvěma lety přeložil a namluvil do češtiny tři klipy z tohoto filmu pan Akrman, a celý dokument je součástí playlistu na youtube-kreacionismus

Sory, to som nevedel.

Je to úžasný dokument…

Last edited 4 měsíců před by Fotón
jhk - vlasta

V zemském nitru jsou velké zásoby vody v jiném skupenství – Novinky

— tak jak je vidět – množství vody k potopě by již bylo. Teď jde tedy o to, jak se dostala nejen ven, ale i zpět. Myslím, že to nebude zase tak moc složité. Ono té vody na potopu nemuselo zase být tak moc, jak si někteří evolucionisté myslí.

Jiří Zelinka

Re: Fotón – určitě souhlasím, už před dvěma lety přeložil a namluvil do češtiny tři klipy z tohoto filmu pan Akrman, a celý dokument je součástí playlistu na youtube-kreacionismus
Je Genesis historií? – YouTube

Fotón

Tento dokument je bomba:

Je kniha Genesis historií?

https://www.youtube.com/watch?v=HsfF0LRlhrQ

Zvlášť so zameraním na geológiu potopy.

Diskusné fórum (diskusneforum.sk)

Last edited 4 měsíců před by Fotón
jhk - vlasta

Silné zemětřesení v Japonsku posunulo zemi o 130 centimetrů na západ – VTM.cz (zive.cz) – velmi zvláštní – jaké účinky má takový malý časový úsek na kus země a co všechno se může během malé chvilky projevit takovými velkými účinky.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin

Za vývoj chobotů může změna přírodních podmínek. Začaly růst jiné stromy – a slonům se díky tomu prodloužily choboty. Programátorem nových genů je tedy změna životních podmínek. Ve spojení s dalšími přírodními “programátory”.
Přemýšlím nad tím, co nového je v tomto článku? Nejspíše vůbec nic.

Last edited 5 měsíců před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

Vědci konečně odhalili, jak sloni přišli k chobotům. Jde o fascinující evoluci (msn.com)

— co nového v evoluci se dozvíte z následujícího článku. Tedy pokud evoluci věříte. Relevantnost předkládaných “faktů” si každý zajisté musí pro důvěryhodnost určitě hlavně sám ověřit. Věřit zajisté může člověk spoustě “různých” domněnek.

Jarda Rada

Pane jhk – vlasta, na Vaše otázky se snažím odpovídat ve své knize “Středem světa” s podtitulem “Otisk Božího slova skrytý v přírodních tvarech”. Jsem výtvarník MgA., kniha obsahuje 190 původních ilustrací (333 str.), takže není nejlacinější a není jen o kreacionismu. Více informací o knize na stránkách: https://stredemsveta.webnode.cz/ a další doplňující výklady v podcastech “Středem duchovního světa” na YouTube. Podle mne život nebyl stvořen ani nevyvěrá z neživé hmoty jak říkají evolucionisté. Život vyzařuje přímo z Boha, je to oživující Duch Kristův. Viz podcast na YT č. 11 “Bez… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Mipi – no, neměl jsem asi tak úplně na mysli přímo to, jakým způsobem život jako takový vznikl – to bude naprosto přesně zajisté vědět Stvořitel. Měl jsem spíše na mysli tu otázku – jaký je přesně ten “tvořící proces”. Tzn. – které přírodní procesy jsou těmi, skrze které byl člověk a tento svět učiněn. Jsou vůbec přírodní? A pokud ano – osobně si myslím že by měly být – pak jakým způsobem jsou “provozovány”? Neboli – kdo a jakým způsobem je ovládá. Říkám to obecně. Když totiž… Číst vice »

mipi

Pane Vlasto, s tím souhlasím, že základní otázkou je sám vznik života. Byť myslím, že již se středoškolskými znalostmi chemie by mělo být jasné, že něco tak složitého se samo od sebe “smontovat” nemůže. Já to tehdy již tak cítil a jen se utěšoval myšlenkou, že tomu věří lidé mnohem kompetentnější než já. Což je pravda dodnes, jen už dnes chápu psychiku dospělého člověka a tedy i to, že jeho pohled na svět je ovlivněn řadou mimoracionálních úvah a předpokladů. Každopádně si tu molekulární biologii vždy rád zopakuji. Jen si… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – mipi – já myslím, že největší problém s evolucí není v tom, jak něco vypadá, ale proč to něco tak vypadá. Tzn. nebudu řešit to, jestli je dům hranatý, špičatý, kulatý, placatý – ale to důležitější – tzn. jak a z čeho a jakým způsobem byl postaven. Podobně nebudu řešit, jestli je auto z plastů, z plechů, nebo ze dřeva, ale budu řešit to, jakým způsobem se vyráběly jednotlivé součástky. Tzn. pokud evoluce – pak jaké jsou tvořící postupy a jak vznikly? A co je těmi tvořícími postupy… Číst vice »

Last edited 5 měsíců před by jhk - vlasta
mipi

Ještě upřesním příklad s polární liškou. Ani její specifické znaky umožňující přežít v chladných oblastech nejsou výsledkem mutací. Jak dnes již víme, naprostá většina znaků ( tedy fenotypu ) je polygenetická. Např. pro barvu lidského oka jsou rozhodující 4 hlavní geny ( viz. video na něž jsem odkázal, jak si to pan G. Mendel zjednodušil vyřazováním přechodných forem ). Navíc expresi genů ovlivňují proteiny a intenzita působení jednotlivých enzymů je závislá na vnějším prostředí. Tak aspoň chápu epigenetiku. Stvořený baramin pes-vlk ( Canis lupus ) má v sobě všechny tyto… Číst vice »

mipi

Děkuji za reakci. K pokusu o rozproudění debaty bych nadhodil úvahu, proč je teorie mutací a výběru nedostatečná především pro vysvětlení vyšších forem života. Přírodní výběr může zvýhodňovat mutace, jež přímo korelují s prostředím, např. u polární lišky světlá srst, hustota srsti, hustota cév ( těsné umístění žil způsobuje, že je studená krev okamžitě přeměněna na teplou a udržuje si tak stabilní teplotu těla, nohy jsou tím pádem studenější ). Jetliže se tyto změny stabilizují v dané populaci, vzniká nový druh, který se s jinými liškami nekříží. Ne proto, že… Číst vice »

Pavel Akrman

Re: MIPI
Dobrá připomínka

mipi

Projel jsem rychle odkaz pana Vlasty na video Allatry. Věcně tam není nic špatného, je tu ovšem jiný problém. Jak roste erudice křesťanských kreacionistů, jejich argumenty jsou vykrádány různými sektami. Například, když vidím publikace Svědků Jehovových, v průběhu 30 let přešli od názoru, že Bible evoluci neřeší, k materiálům nápadně podobným YEC. Zřejmě dojde k úpadku klasického darwinismu a výklad života převezmou sekty – allatra ( s vazbou na ruskou pseudovědu ), mimozemšťané, annunaki, silurská hypotéza ! vesmírné vědomí atd. Tady musí křesťané zůstat na pozicích seriozní vědy. Co mohu… Číst vice »

jhk - vlasta

Vznik života na Zemi. Je teorie Darwina pravdivá? – YouTube

— nevím, zdali to znáte – pokud ne – tak podle mě je to celkem zajímavé.

jhk - vlasta

Co říká fyzika o cestování časem (msn.com) — článek dle mne říká jednu podstatnou věc – a tou je to, že “Relativita znamená, že je možné cestovat do budoucnosti. Ať už byste cestovali rychlostí světla, nebo strávili čas v intenzivním gravitačním poli, zažili byste relativně krátký subjektivní čas.” – že… jsme ve svém chápání času subjektivní. Nikoli objektivní. Jenom jedna věc je dle mého naprosto jistá – tok času plyne pouze kupředu a nemůže se vrátit zpátky. Tzn. i kdyby existovala možnost – jak se vrátit v čase zpět –… Číst vice »

jhk - vlasta

Kolikrát tady na starém webu bylo předkládáno, jak je vody na zemi málo na celosvětovou potopu a kam zmizela – možná, že jsme už na to přišli, kam mohla zmizet, anebo odkud se mohla vynořit. Voda z povrchu Země proniká hluboko do nitra planety, kde mění vnější vrstvu jádra (msn.com)

Jiří Zelinka

Re: jhk – vlasta – Vznik Středozemního moře
Je vůbec div, že si někdo ze sekulárních pisatelů “dovolil” zmínit jednu velkou Potopu – byť jen řečnickou otázkou.

Všechno to jsou jen dohady a báchorky těch, kteří se již předem rozhodli biblickou Potopu zkrátka nepřijmout. Pak se ale budou neustále pohybovat na “tekutých píscích” a odpověď nedostanou…

jhk - vlasta

Jak vlastně vzniklo Středozemní moře? Může za to jedna velká potopa – dodnes po ní zbyla podmořská slaná jezera (msn.com) — tak to už se pomalu blíží tomu, co nám dokládá Bible. Jen je trochu rozdíl v tom, že se ještě dle článku nejspíše nezatopovalo úplně všechno, jen se “nějak” zvýšil průtok nějakým průlivem. Ale je to už k celosvětové potopě hodně blízko, už jen pár “malých kroků” – a pak už by se mohlo začít uvažovat o celosvětové potopě. Tak snad se do toho bodu vědci nakonec prokoušou. Držme… Číst vice »

jhk - vlasta

Archeologové dnes nejsou schopni pochopit, jakým způsobem byly obrovské kameny na ostrově Pohnpei přemístěny a naskládány, vzhledem k omezeným technologickým prostředkům té doby.

https://www.msn.com/cs-cz/lifestyle/cestov%C3%A1n%C3%AD/v%C4%9Bdci-si-l%C3%A1mou-hlavu-nad-z%C3%A1hadn%C3%BDm-starov%C4%9Bk%C3%BDm-m%C4%9Bstem/ss-AA1igRsU?ocid=msedgdhp&pc=EDGEDB&cvid=cfc74d77f8d74dd4a5b26acc839ad005&ei=3#image=10
— celý tento problém s chápáním je založen na jedné věci – předpokládáme, že starodávné civilizace byly celkově mnohem neschopnější než my dnes. Byli dle dnešního pohledu technologicky málo vyspělé. Proto se potom divíme, jak to …????? – že něco takového nejen dokázaly, ale také – proč to vlastně takto “složitě” dělaly.

Avšak vemme si jednu věc – zkusme se na to podívat pragmaticky – a skloňme tu naší “laťku” níže – dejme tomu, že technologicky na to měly. Znamenalo by to, že pokud na to technologicky měly, měly na to nejspíše i intelektuálně – a to znamená, že na tom my dnes – nejsme ani lépe, ale ani hůře, pouze naše přepoklady nejsou založené na pravdivých teoriích. Tzn. naše teorie se neshoduje se skutečností. Co by to mělo tedy pro nás znamenat? Logicky – přehodnocení našich pohledů na minulost. A to samé by mělo probíhat i v jiných oblastech. Pak bychom si ušetřili spoustu trápení ohledně nějakých “sporných” pohledů.

jhk - vlasta

RE: – Admin – není zač, rádo se stalo. Tak to bylo ze soudku kreacionismu/ID. Teď jsem se však zaposlouchal do jiného soudku – evoluce – a kopíruji video s p. Kulhánkem s určitým časem – https://youtu.be/2SRb0C5F7J8?t=2477 – a nevím nevím, co to tady pan Kulhánek vlastně chce říci? Že hvězdy začaly svítit až 500 000 000 let po vzniku světa? Co tím světem pan Kulhánek myslí?

Pavel Akrman

Re: Video Tajný kód s dr. Lislem
Opravdu dechberoucí, a to tím spíše, vydržíme-li to shlédnout celé – doporučuji a dávám na náš FB, díky Vlasto

jhk - vlasta

Video z youtube – Dr. Jason Lisle – je neuvěřitelné, jak dokáže v podstatě jednoduchá matematika přiblížit člověka k Bohu. Je to skoro neuvěřitelné.