Subscribe
Upozornit na
592 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jhk - vlasta

Vzhledem k Sobeckému genu mě nenapadá nic jiného než to, že lidé s tímto postojem a náhledem na vznik buněk se odklonili od faktu, od skutečnosti. Tento pohled je dle mého veskrze nevědecký. Gen není ani sobecký – ani nesobecký, podobně jako život není ani dobrý ani zlý sám o sobě v rámci pouhé hmoty.

jhk - vlasta

RE: – Jiří Zelinka – ano, přesně tak. Dawkins nemluví o ničem jiném – a nedokazuje nic jiného – než že se geny podílí na své vlastní reprodukci tím, že vytváří těla s jejich vlastnostmi. To, že při tom používá soubor lidských vlastností – jej naprosto nezatěžuje – proč taky – vždyť jsme vznikli z “prapolévky” – kde bylo vše smíchané dohromady – prostě to byl tenkrát “hrozný bordel” – a doteď to u evolučních biologů v podstatě zůstalo – mají v tom hrozný hokej.

Jiří Zelinka

Dodatek k předchozímu – kdo se chce navzdory plížícímu se pondělí upřímně a do sytosti zasmát, nechť si udělá čas 10 minut pro zhlédnutí neuvěřitelného blábolu jehož odborným garantem byl Prof. RNDr. Jaroslav Flegr, CSc.- zde se s tím autoři už vůbec nepářou a rovnou už mluví o tom, že alely jsou našimi tvůrci, alely programují to a ono. Cituji např. v čase 6:12: (https://youtu.be/Kueo99LlWDg) “Hlavními hráči na poli evoluce tak nejsou organizmy, ale jednotlivé varianty genů, které si vytvořily vlastní organizmy, takže vlastně nás. Organizmy jsou tedy jakési loutky,… Číst vice »

Jiří Zelinka

Re: jhk-vlasta – “Teorie Sobeckého genu od Dawkinse” Myslím že je to dobrá připomínka, sobeckost patří do zcela jiné kategorie, podobně jako je zášť, láska, nenávist atd. – Dawkins je ovšem bájivý vypravěč a k tomu ještě děsivě prolhaný – viz např. toto video. Postupem doby odhalování tajů genetiky mu došlo, že na této úrovni přirozený výběr jaksi nefunguje – úspěšný jedinec může mít neúspěšné potomky, vůbec nemá jisté, že své úspěšné geny předá. Do pohlavních buněk jsou namíchány různě výhodné formy genu, je to mix a nikde není zaručeno,… Číst vice »

jhk - vlasta

Teorie Sobeckého genu od Dawkinse – by se dala dle mého naprosto bez problému přejmenovat na Teorii všeho ohledně biologie. Dle mého totiž s biologií nějaká sobeckost nemá žádný kontext, je to zcela mimo hru, mimo souvislost.

jhk - vlasta

Krom toho – můžeme mít tisíce petabajtů informací o tom, z čeho se skládá živá příroda, jak funguje a co bude eventuálně dělat v příštích pár dnech – ale bez pravého poznání – že to je Boží dílo – jsou tyto informace v konečném důsledku naprosto bezcenné. Jsou onomu uživateli k ničemu – protože v tom nemůže poznat tu pravdivou podstatu. Pro Dawkinse je počátkem života první replikátor – který povstává ze “zákonitostí hmoty”. Jak ale naznačili v knize Kauza Stvořitel mnozí lidé, kteří tam byli zpovídáni, hmota sama od… Číst vice »

jhk - vlasta

Poslouchal jlsem dnes znovu Dawkinse a jeho Sobecký gen – Lidský plod, jehož pocity nejsou o nic víc lidskými než pocity prvoka, si užívá daleko více úcty a právní ochrany než dospělý šimpanz. – a uvědomil jsem si, že zde Dawkins upřednostňuje určitý názor a pohled na biologické organizmy – a dává najevo, že není rozdílu mezi nimi – z biologického hlediska. A Dawkins tedy jako biolog – selektuje tyto pohledy oním biologickým posuzováním. Což je možná dejme tomu správně – z biologického pohledu. Špatné ale už to je z… Číst vice »

jhk - vlasta

Čtu po několika letech knihu Kauza Stvořitel. Mám za sebou předposlední rozhovor Leeho s Meyerem. Na tom, o čem už tak dávno hovořili – se nic – ale vůbec nic nezměnilo. Všechno, co Meyer tvrdil – je stále platné. Ani jedno slovo nemusí být měněno, ani jedna myšlenka poupravena.

O takové konzistentnosti – si evoluce může nechat pouze zdát.

jhk - vlasta

MREV – My všichni toužíme po tom, co Smith nazývá vzájemnou sympatií citů. “Nic nás netěší víc, než pozorovat u jiných lidí soucítění se všemi emocemi našeho srdce.” Bezdětný Smith si však povšiml, že dítě nemá vyvinutý smysl pro mravnost a musí samo na vlastní kůži poznat, že není středobodem vesmíru. Postupně, pokusem a omylem, dítě zjišťuje, jaké chování vede ke vzájemnému soucítění a že může získat pocit štěstí tím, že bude činit šťastnými jiné. Podle Smithe vzniká systém sdílené morálky tím, že člověk svá přání a touhy uzpůsobuje přáním… Číst vice »

jhk - vlasta

MREV – Smithovský badatel James Otteson si všiml, že Smith, který v počátcích své dráhy psal o dějinách astronomie, se sám otevřeně považoval za Newtonova následníka, jak tím, že v přirozených jevech vyhledával pravidelné vzorce, tak tím, že sledoval princip úspornosti a snažil se, aby jeho výklady byly co nejjednodušší. Ve svém pojednání o dějinách astronomie oceňoval Newtona za zjištění, “že by mohl propojit pohyby planet tolik známým principem jednotícího pojítka /gravitace”. Smith byl rovněž součástí skotské vědecké tradice, která v historii určitého tématu hledala příčinu a následek: místo toho,… Číst vice »

jhk - vlasta

Znovu čtu knihu od Lee Strobla – Kauza Stvořitel. A znovu musím přemýšlet nad buňkou. Buňka je např. oním příkladem “nezjednodušitelné složitosti”, na kterou narážel Darwin ve své knize O původu druhů. Buňka je oním “nezjednodušitelně” složitým organizmem. Podobně, či v podstatě stejně – je tomu i s člověkem samotným. I on je “nezjednodušitelně složitý organizmus”. Darwin to pouze nechtěl přiznat, že i člověk odpovídá onomu příkladu “nezjednodušitelné složitosti”.

Václav Dostál

Vypadá to, že se budu 14 dnů jinde, kde nebudu mít přístup k internetu.

Oliver

Děkuji, Vlasto. Vy jste Ridleyho četl, já se přiznávám, že nemám už sílu na prokousávání se knížkama s “vlastním vědeckým názorem autora”, pokud to nekoresponduje s pravdou, anebo alespoň s jejím hledáním… to pak člověka inspiruje k vyvracení jistých pochybení a lží a vede to ke snaze s někým to probrat, k nekonečným dizkusím, které pak, obzvláště, když je člověk nařčen z toho, že také není neomylný – což není – vypadají jako míchaná vajíčka…Už ten žloutek z toho těžce vyndáte bez příměsí celej… ani to k ničemu nevede.

jhk - vlasta

RE: – Oliver
Myslíte, že je to všechno stejné? – stejná je pořád ona argumentace typu – což jasně dokazuje, že se to postupně vyvinulo, či spoustu jiných podobných tvrzení.

A jakou knihu o buňce máte, Vlasto?

myslím, že tuto – https://www.megaknihy.cz/medicina/145492-zaklady-lekarske-genetiky.html?search_pos=210, ale týká se to spíše toho, co buňka obsahuje v tomto případě genů. Přímo o buňce zatím nemám myslím nic uceleného a obsáhlého.

Václav Dostál

Mírovi K. S Vitasem jsem diskutoval také osobně – soukromě: přímými e-maily. K tomu mohu říct, že hodně záleží na (spíše nevysloveném) osobním výkladu termínu “slušně” : co do slušnosti patří a co do ní nepatří. A ovšem nejde jenom o slušnost. Odjinud: Možná byste měl rozebrat, co Vás na zdejším webu láká, PROČ předkládáte své námitky, zda to má vůbec nějaký smysl apod. Nemyslím, že byste tak měl dělat veřejně, jakousi veřejnou “zpovědí”, do doby, než si to důkladně rozeberete sám. Když ovšem při tomto rozboru “narazíte” na nějaký… Číst vice »

Oliver

A jakou knihu o buňce máte, Vlasto?
Jinak, koukám, že ten Ridley toho píše docela hodně… Myslíte, že je to všechno stejné?

Oliver

Já jenom, že název mně zaujal, ale popis ke knize byl tak trochu…zvláštní. Děkuji.

Route 66

K tomu “George” . Nechci jej řešit, i proto, že se zde už asi nevyskytuje , ale i tak bych na něj nereagoval, takže jenom malilinkatou poznámečku. Prošel jsem ruznými webby a diskuzemi na nich. A reagoval na stovky různých lidí, nicméně na něco takového jako byl George jsem opravdu nikde nenarazil… Jeho způsob “diskuze” je, nebo byl vskutu “pozoruhodný”… Takže i tu jeho “práci” určitě číst nebudu

jhk - vlasta

RE: – Oliver – Genom o Ridleyho – ne, nečetl. O genomu zatím vůbec nic. O složení buňky knížku mám.

jhk - vlasta

RE: – Oliver – Hovory o evoluci – je to útlá knížka, stále ji mám. Čte se docela rychle. Jak řekl Admin – nijak nevybočuje z té základní řady knih o evoluci z pohledu evolucionisty. Snaží se reagovat na příspěvky z diskuze na starém webu z dob jeho začátků, dnes už by to asi nešlo, neboť doba již poskočila notně kupředu.

Oliver

Prosím vás, četl někdo Hovory o evoluci George de Pauli ?

Oliver

Ode mně otázky na Vlastu, nebo i ostatní:
1. Nečetli jste někdo knížku Genom o Ridleyho (je to asi ten samý autor, co napsal Evoluci všeho) ?
2. Je nějaká knížka o genomu, která dle možností “ideologicky neutrální”, nebo sae tomu aspoň přibližuje?

Děkuji za odpovědi.

jhk - vlasta

MREV – Smith strávil celý život zkoumáním objasňováním podobných samovolně vznikajících fenoménů, počínaje jazykem a morálkou přes trhy a ekonomiku a konče právem, třebaže plánovanou knihu o spravedlnosti a právu nikdy nevydal. V 50. letech 18. století začal na univerzitě v Glasgow přednášet mravní filozofii a v roce 1759 shrnul své přednášky do knihy Teorie mravních citů. Dnes se na ní nezdá být nic pozoruhodného: objemné a mnohomluvné rozebírání myšlenek o etice. Opravdu to není žádné napínavé čtení. Ve své době to ale byla rozhodně jedna z nejpodvratnějších knih, jaké… Číst vice »

Václav Dostál

Důležitá zpráva, která by měla být uveřejněna v sekulárních médiích:
https://www.krestandnes.cz/aldrin-ve-vesmiru-vysluhoval-veceri-pane-a-cetl-z-bible/

jhk - vlasta

Kdybychom stvořili dva organizmy, aby se mohly mezi sebou rozmnožovat – nebylo by to spíše onou reálnou situací – než očekávat, že když nasypeme do vody písek a pár dalších chemikálií – že se z toho časem vyvine podobný organizmus?
Evoluce je prý změna – dobře – pokud utvořím organizmy tak, aby mohlo docházet ke kombinaci genů a mohlo docházet díky tomu k oné “změně/evoluci” – jakým způsobem po čase poznám, že k onomu vývoji z buňky v člověka – nedošlo? Nepoznám.

jhk - vlasta

Když teď čtu ty Zlaté ruce – přemýšlím nad tím, jak Bůh působí v životě člověka. Když Carson operuje pacienty – dostává se do situací – kdy sám nevím, co se bude dít a jak operace dopadne. Jeden příběh je tam o tom, jak operoval manžela jedné sestry na klinice v Hopkinsově centru, kde pracuje – s tím, že ta sestra Bohu začala vyčítat, že jí Bůh dal manžela, ale ještě než mohli mít děti, tak dostal manžel rakovinové bujení – které pak ovlivnilo celý jeho život a on se… Číst vice »

jhk - vlasta

Mám ještě pár knížek od Jonathana Sarfatiho – Odmietnutie evolucie – kdo by chtěl – mohu zaslat. Je to dost čtivé – a přitom stručné a vázání A5 cca 1 cm tlusté. Písmo je zhruba stejné jako zde na diskuzi. Je tam pár oddílů, které jsou takovým výtahem z toho všeho, čeho se tam Sarfati dotýká. A je to polemika s knihou od instituce americké NAS – Učenie o evolucii a podstate vedy. Dále doporučuji k přečtení knihu Zlaté ruce – od Bena Carsena a Cecil Murphey. Když si to… Číst vice »

Oliver

moc mně potěšilo, že už přesakujou podobné zprávy i do běžných médií…i když tohle je konseravtivní deník…ale běžný člověk, ať se ještě před smrtí doví, že není všechno věda, co se mluví…

https://www.hlavnespravy.sk/big-bang-ako-vznik-kozmu-sa-nikdy-nekonal-je-podvod-vedy/1811666

Václav Dostál

Mirovi K.
Dovoluji si Vám sdělit, že malou část diskuze mezi námi dvěma jsem zařadil do svých textů – BEZ dodatečných úprav, tak jak zněly původně. Dále Vám sděluji, že jsem ukončil dlouholetou debatu s Vitasem. Musel by se stát zázrak, aby se tato debata obnovila. Jestliže Vy nechcete v budoucnu diskutovat se mnou, bude to možná k prospěchu „věci.“ Přeji Vám vytrvalost ve Vašich předsevzetích. Podle svých životních zkušeností (80-letých) Vám mohu napsat, že to někdy bývá hodně obtížné a bez vhodného „zázemí“ dokonce nemožné.

Jiří Zelinka

Olivere, píšete “Tak ono může v té nedostatečné odpovědi být něco, co my nevíme, možná oni tam mají něco závislého na někom, kdo jim taky neodpovídá a taky nemusí vidět, jak je pro někoho ta odpověď naléhavá a pod.” 🙂 To by sice mohlo být, pokud by v tom nebylo několik ALE. To přece mohli říct na rovinu už během těch pěti let, že mají ten a ten problém, a nemuseli vypouštět balónky o termínech, o kterých věděli, že nesplní. A že nemuseli vidět, jak je to pro někoho důležité?… Číst vice »

Oliver

Tak ono může v té nedostatečné odpovědi být něco, co my nevíme, možná oni tam mají něco závislého na někom, kdo jim taky neodpovídá a taky nemusí vidět, jak je pro někoho ta odpověď naléhavá a pod. Není nutno hned ze všeho a všech dělat neochotné a nezodpovědné lidi. Možná tady z veliké radosti byla avizována ta kniha doopravdy předčasně, já nevím. Prostě to zvěřte svému Hospodinu, on koná účinněji a taky není nutno trvat na tom, aby vyřešil všechno dle našeho přání. :):):) Pěkný kamarádi. Je nějaký rozdíl mezi… Číst vice »

jhk - vlasta

Pěkný kamarádi. Je nějaký rozdíl mezi věřícími a nevěřícími křiváky???

– odpovím na toto tímto tvrzením. – Díky křesťanům, je tento svět o trochu více snesitelnějším než by byl úplně bez nich.

Jiří Zelinka

RE: nick lumpa – ptáte se, zda reakci Maranatha považuji za odpověď. Nemám v úmyslu to s vámi nějak rozebírat, váš tón prozrazuje vše. Ale přesto odpovím: Ne, nepovažuji a ani jsem to nepovažoval za odpověď, mým záměrem bylo pouze informovat ostatní.

nick lumpa

J. Zelinka, 20.6.2019 8:58: “…že jsem se v květnu opakovaně dotazoval Maranatha na aktuální stav… ale neodpovídali.”

A vy tuhle jejich poslední reakci považujete za nějakou odpověď? 😀 😀 😀 Dost hrůza. Si myslím, že se vás chtěli jen zbavit, a tak už ani neřekli termín. Proč? Aby vám sebrali poslední důvod proč je pořád otravovat.

Pěkný kamarádi. Je nějaký rozdíl mezi věřícími a nevěřícími křiváky???

jhk - vlasta

Evoluce od buňky k člověku – je lež. Pravdivá je pouze ona část týkající se faktů – tzn. mluví se zde o buňkách a o mnohobuněčném / v konkrétním případě člověku/ – ale to je asi tak vše, krom tedy pojmů jako jsou mutace, selekce. Takže – pokud jde o pojmy – ty jsou v evoluční biologii správné, ale pokud jde o důsledky – tzn. to, co se z evoluční teorie vyvozuje – je prostá lež – nic jiného.

jhk - vlasta

RE: – Jiří Zelinka.

že se nám smějí takoví, jako např. nick lumpa… 😀

– ano, to je pravda. Já to zase tak těžko neberu. Smějeme se ledasčemu ledaskdy a při lecjakých příležitostech. No a pak se to v životě zase otočí……… – “zcela náhodně”…)))))))) . To jsou cesty Boží – jak je psáno – naprosto nevyzpytatelné. Právě proto je takový svět – v globále se dá docela dobře odvodit. Ale v jednotlivostech – velmi těžko…..A toto je taková velmi nevyzpytatelná “jednotlivost”.

Jiří Zelinka

RE:- Jhk-vlasta: – “o většině skutečností z Vašeho mailu jsem již zpraven”

🙂 …no to jsme právě o všech těch skutečnostech zpraveni všichni, už celé roky – a jediný rozdíl je v tom, že teď už se nám raději neřekl ani termín, takže není divu, že se nám smějí takoví, jako např. nick lumpa… 😀

jhk - vlasta

RE:- Jiří Zelinka. – o většině skutečností z Vašeho mailu jsem již zpraven. Pouze to, že některé informace v knize se budou ještě upřesňovat – o tom nic nevím.

jhk - vlasta

haha 😀 – žádné strachy – Bůh přeci lidem dává ještě chvilku času, aby se mohli rozhodnout, zda přijmou Boží důkazy, anebo si místo nich vymyslí “ty své důkazy” – a budou jim pro jistotu nejen pevně věřit, ale vydávat je ještě k tomu za “naprosto neotřesitelná fakta” – která jsou neustále jakousi “vědou” denodenně potvrzována. Potvrzovat si ovšem mohu jak chci a co chci, blbé ale je, když pak přijde někdo, kdo pak začne poukazovat na to, že “král je nahý”. Myslet si pak ještě, že si toho “přeci… Číst vice »

nick lumpa

Informace o knize – hm… tak ať se dívám, jak se dívám, tak když už vám ti vaši kamarádi milostivě odpověděli, tak uvedli jen jediný rozdíl v téhle poslední odpovědi oproti těm, co vám píšou už několik let – že teď radši ani už neřekli termín vydání… haha 😀

Jiří Zelinka

Informace o knize Achillovy paty evoluce

Jak víte, na vydání knihy APE čekáme již téměř pět let, a také víte, že jsem se v květnu opakovaně dotazoval Maranatha na aktuální stav, (viz můj komentář z 6. června 2019 zde na Všeobecné diskusi) ale neodpovídali.

Proto jsem napsal svůj dotaz přímo panu Passerovi a dnes mi přišla tato odpověď, kterou sdílím také pro vás ostatní:


https://kreacionismus.cz/sites/default/files/pictures/sken_diskuse_ape_02.jpg

jhk - vlasta

Bibli je třeba číst bez předsudků. Předsudky brání pravému poznání, které Bible může dát člověku.

jhk - vlasta

Proto můžeme např. velmi dobře rozeznávat onu smysluplnost co se týče toho, jaký je člověk. Např. co se týče toho, jak člověk vnímá tento svět a jak na něj tento svět působí. Źe tento svět vyvolává v člověku různé pocity a právě díky pocitům pak můžeme vnímat – co, jak a jakou měrou – je v tomto světě důležité. To, že je člověk např. schopen cítit tzn. mít pocit z něčeho co se okolo děje – je velmi potřebné pro poznávání Boha – neboť i Bůh má podobné pocity –… Číst vice »

jhk - vlasta

Speciální stvoření dává ony rozumné, pochopitelné indicie, které mohou dát člověku smysluplné odpovědi. A to především v oněch podstatných věcech, které se týkají toho, kým a jaký je člověk. Jak se projevuje, proč je takový jaký je. V Genesis je jasně napsáno, že člověk je stvořen k Božímu obrazu. Z toho vyplývající odpovědí je – že člověk je takový jaký je proto, aby mohl poznávat svého Stvořitele. A právě např. křesťanství a židovství je např. oním důkazem toho, že se tak skutečně stalo, neboť takoví lidé se snaží ve svém… Číst vice »

Václav Dostál

Admin
Díky za pěknou zprávu o PK