426
Komentujte

Please Přihlásit to comment
386 Comment threads
40 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
jhk - vlastaadminOliverJiří ZelinkaVáclav Dostál Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Jinak aby nedošlo k omylu, že o své nemoci vůbec nic nevím, tak příčina tkvěla v tom, že jsem se jeden večer po hodinu nadýchával přímo “vynikajících” dehtových výparů na stavbě, kde izolovali podlahy před betonem. Myslel jsem si – jsem imunní – nic mi to neudělá – maximálně budu kašlat. Jo. Tyto výpary a látky v nich obsažené přímo dokonale “vydesinfikovaly” moje plicní stěny a buď přímo zahubily, nebo minimálně otupěly všechny biologicky schopné reakce na škůdce – přímo jsem si vysfaltoval krásnou přímou cestu pro bakterie – které… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Nevím osobně jak ta evoluce ve skutečnosti funguje, ale vím jeden fakt, že s Boží pomocí právě léčím “obyčejnými čaji” zánět průdušek. Doktorka mi na to nasadila antibiotika – kdybych jen namítl, že antibiotika nechci – se zlou bych se potázal – to v dnešním moderním světě přeci nejde, aby na zánět plic mohlo fungovat něco jiného než antibiotika. Už to ale neřeším, chápu, že by to vůbec nepochopila. Má své jisté – dostává za mě peníze, má krásnou novou ordinaci, VZP jí platí za ošetření a možná dostává i… Číst vice »

Jarek

To je milé, že tu stále ještě statečně hájíte biblický kreacionismus. Zdravím vás všechny.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Jak se může roztahovat vesmír? Že se může stahovat a roztahovat voda – díky tomu, že se zahřeje, nebo zchladne – to víme i o vzduchu a o spoustě dalších prvků. Co se ale roztahuje ve Vesmíru? A kde pozorujeme “nárůst” hmoty. Neschází nám potom náhodou někde nějaká energie?

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Václav Dostál “Měl jsem podezřejí, že pod pojmem „pohyb vesmíru“ se míní jeho rozpínání” Správný postřeh. Já měl při překladu nadpisu článku nejprve nutkání napsat “rozpínání”, ale tady je opravdu zjevná snaha o záměrné matení pojmů, a tak jsem nechal “pohyb”. Pokud jde o mě, neznám žádný případ, že by se “rozpínání” vyjadřovalo v angličtině slovem “moving”, a ani ve slovnících jsem nic takového nenašel. Nejvíce se tomu podobá spojení “move on”, tedy něco jako “jít dál”, ale v článku je jen “moving”. A že by se autor článku “sekl”… Číst vice »

Václav Dostál

Jiří Zelinka
Měl jsem podezřejí, že pod pojmem “pohyb vesmíru” se míní jeho rozpínání a toto podezření se mi při “nahlédnutí” do článku potvrdilo. Jde o další příklad zatemňování pojmů. Také se lze divit, proč někdo chce vylepšit už hodně vysokou přesnost, když je zřejmé, že tady nedochází k žádnému podstatnému omylu a chyba je úplně jinde. Že by experti aspoň netušili kde, to je krajně neparavděpodobné.

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Vesmír se pohybuje příliš rychle a nikdo neví proč Včera (26/4( vyšel na Live Science článek s titulkem “Vesmír se pohybuje příliš rychle a nikdo neví proč“. Toto podezření tu bylo již dříve, ale kosmologové doufali, že se jedná o chybu v měření – ta byla 1:3 000. Nová studie (březen 2019) však tuto chybu upřesnila – nyní je taková šance už jen 1:1 000 000. Takže smůla, něco je špatně. Jeden z autorů studie, Adam Riess říká. Toto nesouhlasí hned se dvěma experimenty, kde jsme naměřili jsme něco zcela… Číst vice »

Route 66
Route 66

pratele, tak tak jsem to stihl, nebyl jsem nejakou dobu online, takže na poslední chvíli: Boží požehnání k nejkrásnějším svátkum Vam všem přeje Jirka – Route66

Foton
Foton

Tu je zoznam až 3000 vedcov, skeptických voči darwinizmu. Niektorí z nich sú nositeľmi Nobelovej ceny.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Proto, milovaní, očekáváte-li takové věci, snažte se, abyste byli čistí a bez poskvrny a mohli ten den očekávat beze strachu před Božím soudem. A vězte, že ve své trpělivosti vám Pán poskytuje čas ke spáse, jak vám napsal i náš milý bratr Pavel podle moudrosti, která mu byla dána. Mluvil tak o tom ve všech svých listech. Některá místa jsou v nich těžko srozumitelná a neučení a neutvrzení lidé je překrucují, jako i ostatní Písmo, k vlastní záhubě. Ale vy, milovaní, protože to víte předem, střezte se, abyste nebyli oklamáni… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://nasregion.cz/jsme-stari-jako-vesmir-po-stopach-kavove-lzicky-97991 – Na počátku nebylo slovo, ale vodík – no…… no dobře. Na počátku nebyl vodík, ale slovo. Pak byl díky slovu vodík. Stačí přehodit pár slov, odstranit příčiny a začít pouze materialisticky – a mám dejme tomu zajímavý článek. Možná zajímavý, ale nikoli pravdivý. Celý proces trvá stamiliony, možná miliardy let. – celý proces nemusí trvat déle než jeden den…..)))). Stačí mít onen “esenciální zdroj” – vodík. Anebo také H20. Vždyť je přeci psáno v Bibli – že veškerá nebesa a zem povstaly slovem Božím z vody a před… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Reakce na článek o černé díře. Také jsme od přírody “hmotaři”, i ti hluboce věřící v Boha mezi námi jsou hmotaři – jak v čem. Obávám se, že to je velmi zevrubné konstatování. Ani vědci nejsou čistými hmotaři. Energie např. není hmota. a proto tolik věříme, že vše prozkoumáme, poznáme – pokud bude možno – prozkoumáme. Pokud možno nebude – např. kvůli omezeným lidským schopnostem – neprozkoumáme. je tedy vzdálena 55 milionů světelných let. Co to znamená? Že jsme zobrazili cosi, co už dávno neplatí, co se odehrálo v pradávné… Číst vice »

Václav Dostál

Pozorování černé díry
Před chviličkou jsem si přečetl článek M. Fendrycha: https://nazory.aktualne.cz/komentare/cerna-dira-vyfocena-materialiste-vsech-zemi-zabalte-to/r~c09a06f85d0811e9b6a9ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne&redirected=1555144969
Ten by docela „klidně“ mohl nahradit na tomto webu ten můj, který vykazuje řadu nedostatků. Mám obrovskou radost, že nejsem jediný nevěřící na černé díry!

Václav Dostál

Pozorování černé díry bylo oznámeno v tomto týdnu v televizi a na internetu. Poněvadž mě téma černých děr (spolu s jinými kosmologickými tématy) zajímá, zprávy jsem sledoval a také na ně regoval. Tak vzikl můj článek a ten jsem umístil na svůj web: http://vaclavdostal.8u.cz/pozorovani_cerne_diry.pdf. Upozorňuji ovšem, že článek obsahuje několik mých výkladů, které nemusejí být srozumitelné. Jakob Haver se obává, že “rozumět mu bude jen pár jedinců”, což připouštím. Je to jeden z důvodů nepublikování na tomto webu a já to chápu. Je docela pravděpodobné, že se „pustím“ – těžko… Číst vice »

Oliver
Oliver

K zmiňovanému článku: Homo sapiens nyní jediným přeživším příslušníkem naší větve vývojového stromu,

S těmi přeživšími nemohu souhlasit. Naše větev vývojového stromu vyrústá z Boha a odtud jdou taky větve jiných tvorú, třeba anděly. Takže mohla by to být kost z prstu anděla, která tady zústala poté, co anděl odlítnul do nebe (z Bible předse známe situace, kdy se anděli potkaly s lidmi v lidské podobě, měli tudíž kosti…). Myslím, že je tohle docela jasné a ať mi to nějakej evolucionista vyvrátí!

Oliver
Oliver

oni lidé mají nějaké druhy???? Snad rasy, jako u pejskú (zas nemám kroužek), ale druhy??? Pro klid je nejlepší, co dělala Matka Tereza. Nevšímala si takovýchhle blábolú, ale dělala to, co zjistila, že je dobré (jak praví Pavel: “Všechno zkoumejte a co jste zjistili, že je dobré, toho se držte.”) Lidé vždy zajímaly šokující zprávy a rúzné podivnosti, proto takovéto věci vždycky někoho zaujmou a kde kdo jim uvěří. Lucy ne , Piltdownský taky ne, velryby ne, tak zase něco jiného a sme u konce světa bezbolestně a rovněž bez… Číst vice »

Václav Dostál

Jiřímu Zelinkovi.
Pokud vím, tak zatím existuje videozáznam z tiskové konference z Bruselu. Zdá se, že novináři zaznamenali skutečné výroky vědců – ovšem ty provokativní.

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Václav Dostál
Ano, ten “poprask” o první “skutečné” fotografii černé díry jsem také četl, je dobře že to budete sledovat.

Václav Dostál

Jiří Zelinka
Na “objev nového druhu člověka” jsem chtěl také upozornit a komentovat podobným způsobem. Když nenápadně zmizela zpráva o “předchůdci” velryby, “musela” být nahrazena jiným blafem.
V této době byla také zveřejněna zpráva o pozorování černé díry – podobně velkohubým stylem a dokonce v TV zprávách. Tímto pozorováním se chci věnovat – vyhledáváním na internetu. Jsem zvědavý zejména na zprávu vědců, zatím to byla novinářská zpráva.

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Titulek: Vědci nejspíš objevili nový druh člověka – další příklad velkohubého zveličování a překrucování skutečnosti. Tzv. “Homo luzonensis” je dalším výplodem vývojářů nafouknutých pohádek – nejprve byla v roce 2007 nalena kost z prstu na noze, a později ještě další kosti z prstů na nohou a na rukou, část stehenní kosti a sedm zubů – a hned je tu nový druh člověka. Všichni neznabozi takovéto velkohubé zprávy jen hltají, ale to nic nemění na skutečnosti, že jednoho dne se všechny tyhle bláboly rozplynou jako dým a jejich vyznavači s naprostou… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pardon, došlo k omylu – samozřejmě to není Gebrian – ale Janek Rubeš se svým Honest guide. Nějak – jak jsou oba brýlatí, se mi to trochu popletlo. A i vypadají tak nějak stejně.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Hmmmm, výborně – mám štěstí že se nikdo z ostatních neozval, omlouvám se ostatním, že jsem je zatěžoval – jak se tomu říká – svým stěžováním si na poměry. Už včera mi bylo toho líto, že jsem to sem vůbec psal. Ještě jednou se všem omlouvám, vůbec to sem nepatřilo, ačkoli jsem si myslel, že bych na tom něco jakoby ukázal – nějaké specifické jednání člověka v určitých situacích. Sem patří věci týkající se vzniku člověka z neživé hmoty. Budu se toho snažit příště držet. Holt člověk se pořád musí… Číst vice »

Ludek
Ludek

hk – vlasta
Tak takoví rebelové každoročně zaviní v česku smrt několika lidí. Pár roků zpět si u nás taky jeden nechtěl objíždět celou ulici, když na hlavní to měl v protisměru jen pár kroků. Bohužel,ta maminka s kočárkem z té stany auto nečekala.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

a ještě jedno pokračování. – opravdu mě dost udivilo, jak byl onen člověk rozhozen z té situace, do kterého jsem ho dostal. /no zase se tak moc nedivím. Chápu ho. On se zařídil podle té značky a “předpokládal jako já”, že všichni ostatní se budou touto značkou řídit také. / No, mě asi nezbyde, než každý den najíždět oněch 500 metrů navíc, parkovat holt na jiném místě a “zvyknout” si na to, že nemohu počítat s tím, že by “někdo jiný s něčím měl počítat”. Ne kvůli tomu, že by… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pokračování z viz níže. Čas však kráčel dále a situace na těchto silnicích mezi paneláky se začala vymykat dopravním předpisům. Díky tomu, že silnice nebyla dostatečně široká na průjezd dvou aut, docházelo k problémům např. s odjezdem sanitek či požárních vozů, které pak se musely někdy zdržovat kvůli tomu, že auta naproti se musela velmi rychle vyhybat, aby umožnila průjezd těchto větších aut. Situace dospěla k nutnému (jedinému možnému) řešení. Řešení bylo pouze jediné. Udělat z dvouproudé silnice jednosměrku. Řešení padlo na stůl a řešení se uvedlo v provoz. Jsem… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Mám velice čerstvou zkušenost – a nedá mi, abych se nepodělil. Žiji ve městě, bydlím na sídlišti. Možná bratru cca 30, možná více let byla na sídlišti silnice obousměrná. Parkování bylo udělané na jedné straně silnice mimo tuto silnici na druhé straně byl chodník před paneláky. Vjezd do tohoto sídliště je pouze a jen z jednoho bodu. Na sídliště nevede jiná cesta než pouze jedna hlavní. Po vjezdu na sídliště se tato cesta rozdvojuje, jedna pak pokračuje vlevo a jedna vpravo, aby se po cca kilometru na druhé straně potkaly.… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

hmmmmm, zajímavý článek na protiproudu…… http://www.protiproud.cz/politika/4347-zeme-se-nam-rozpina-pod-nohama-jsou-plovouci-desky-mylnou-teorii-hydridova-teorie-vzniku-kontinentu-ropa-a-zemni-plyn-nejsou-fosilie-jejich-zdroje-jsou-nevycerpatelne-naucime-se-vyuzivat-vodik.htm – obzvlášť mě zaujala ta část s tím časem, “Od okamžiku pozorování bylo přidáno 27 vteřin, což znamená, že rok měřený otáčkami Země se za pouhé jedno uplynulé století prodloužil přibližně o minutu! Takové zpomalení rotace nelze vysvětlit vlivem Měsíce, na jehož konto lze přičíst pouze 0,19 sekundy za století, ale dokonale zapadá do teorie rozpínání Země coby fyzické koule. “ kolik že to je za 6000 let? 1 hodina? A za 100 000 000 let? 694 dnů. To jsou velmi podivné reakce během… Číst vice »

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

RE: jhk-vlasta – “Odkud, jakým způsobem a jak se bere v přírodě povědomí o tom, co se má dít?” To je určitě legitimní otázka, i když je fakt, že dnes mnohé věci lze vysvětlit pomocí fyzikálních zákonů – utváření koryta řeky, kam plují mraky… na řadu věcí ve světě hmoty umí dnes ateista odpovědět. Ale Vy jste vypíchl přesně to “pravé ořechové” v tom, že zmiňujete buňku, která ví, že když je kůže poškozená, musí ji “opravit” – a to je opravdu to nejskvělejší a děje se to vskutku grandiózním… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Mám za to, že Kreacionismus ve své vědecké podstatě – by měl vycházet z otázky po tom – jak by mělo “něco/cokoli” vědět, co má dělat. Odkud, jakým způsobem a jak se bere v přírodě povědomí o tom, co se má dít? Jak má řeka “vědět”, kudy má téci? Jak mrak zjistí, kudy má “plout”? A vůbec nejpodstatnější otázka po té biologické stránce – jak buňka v naříznuté ráně na kůži “ví” že je kůže poškozená a že tedy bude muset onu ránu zacelit a odkud bere tedy ono “povědomí”… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin – děkuji….)))

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Jak dlouho byla “psána” Bible? Několik tisíc let. Jsou tam “uložené” zkušenosti lidí za několik tisíc let. A my nad tím “mávneme rukou” a mnozí řeknou – plácání, báje, samé hlouposti, výmysly. Není jiné knihy na světě, ze které by se dalo čerpat pro život a to i dnes v moderní době. Proč? Protože všechno co tam je napsané – je “stále stejné”. Tato kniha byla psána životem/Bohem – proto vše, co je tam napsané – má a mělo nejen platnost tehdy, ale bude mít platnost až do konce tohoto… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

MREV – svět se mění. ….. Mění se opravdu svět? Není náhodou svět “stále stejný” – neboť je přeci psáno u Kazatele – marnost nad marnost, všechno marné. slunce vychází a zase zapadá, v řekách stále proudí voda, a řeky se nepřeplní /pardon, samozřejmě byla řeč o moři/ – stečou zpět do moře, pokolení přichází a pokolení odchází – a nakonec velmi “pesimistické” tvrzení – že “nic nového pod sluncem”. – co Ty na to Georgi? Je něco nového pod sluncem? Jinak to, že odlétáš do Ameriky, to snad znamená,… Číst vice »

George
George

Tak se loučím se všemi. Za pár dní odlétám do Jižní Ameriky a tentokrát již s mým návratem do “civilizace” není příliš počítáno. I když jak se říká,,, “nikdy neříkej nikdy”. 🙂 Pokud jste někdo v kontaktu s PK, tak ho prosím pozdravujte a že mu přeji do budoucna vše nejlepší, samozřejmě hlavně pokud jde o zdraví. Sice v posledních letech už skoro jen napadal a urážel jiné lidi, ale dřív tomu tak nebylo a těch cca 12 let diskusí člověk jen tak z hlavy nevymaže. Navíc není vyloučené, že… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

MREV – Je jednou z velkých záhad historie, jak se vlastně dobal tak hlubokých postřehů a poznatků o lidské povaze plachý, nemotorný staromládenecký profesor z Kirkcaldy ve Skotsku, který žil se svou matkou a skončil jako komisař celní správy. Adam Smith měl ale štěstí na přátele. Na univerzitě v Glasgow ho učil výtečný skotsk-irský filozof Francis Hutcheson, pravidelně debatoval s Davidem Humem a četl si v Diderotově encyklopedii, charakteristické neúnavným usilováním o důsledný výklad všeho zdola; měl tedy řadu východisek, z nichž mohl čerpat. Na Balliolově koleji v Oxfordu zjistil,… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Velmi hezky jste to rozvedl, pane Vlasto a klepl jste na mé vidění celé věci – děkuji Olivere. Velmi jednoduše jsem chtěl naznačit podobnost při pohledu na potrat a evoluci. V případě potratu – jak zcela nesmyslné je přemýšlení o tom, kdy se člověk stává člověkem, když je všem jasné – že pokud bude dítě donošeno a porozeno – tak to bude člověk – nikoli poloviční ryba, nebo poloviční pes – prostě to bude člověk. Z toho potom jasně plyne, že když dojde k početí – tak to už je… Číst vice »

Oliver
Oliver

Velmi hezky jste to rozvedl, pane Vlasto a klepl jste na mé vidění celé věci. Jako již bylo uvedeno v některém mém předešlém příspěvku, jsou zde filosofové, kteří říkají: zdali má evoluční teorie pravdu zjistíme přímou odpovědí na otázku, mohou li tvorové jednoho druhu rodit jedince druhu jiného (třeba žaba králíka). Pokud můžou, je evoluce pravdivá. Ale pohlédněme na důsledky, kdyby tomu tak bylo. Pokud jedinci jednoho druhu mohou rodit jedince druhu jiného, již nejsou / nemohou být jedinci svého druhu (jejich rodiče tohle nedovedli)! Pokud namítnete, že by tahle… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Evolucionismus stojí a padá na tom, zdali je možné, aby se pouhými přírodními procesy vytvořila samoreplikovatelná buňka. Dále evolucionismus stojí a padá na tom, zdali jsou mutace schopné “přetvořit” organizmus až do dnešní podoby. Jaké jsou podobnosti s interrupcí? Tady jsou….. Co svět světem stojí – a člověk umí mluvit, přemýšlet a zaznamenávat své dějiny – tak se člověku vždy rodil člověk. Pokud by tomu tak nebylo – byly by o tom záznamy. Protože žádné takové záznamy nejsou – je jasné – že pokud dojde k početí mezi mužem a… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

. teď si řekneme něco o evolucionismu. Evolucionismus je směr, kdy se z něčeho méně složitého – stává více složité. Kdy se z neživých částí neživé přírody stávají díky probíhajícím procesům – živé části /evolucionista nebude souhlasit, že to není přesné označení a že evoluce se zabývá pouze živými organizmy/ – ponechávám tyto námitky stranou. Díky vývoji – evoluci – jsme tu dnes my lidé. Vyvinuli jsme se ze společného předka s mnohými rybami a suchozemskými živočichy. Máme společného předka se psy, prasaty, hlodavci, nejspíše i kravami, medvědy a i… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Problém s evolucionismem dle mého velmi dobře vysvětlí pohled na interrupce a důvodech, které k nim ve většině případů vedou. Abych tedy začal nějak srozumitelně – začnu s interrupcí. Interrupci podnikají ženy když otěhotní nechtěně. Možná by se dalo spíše říci – když otěhotní s někým, s kým nechtějí mít vlastní děti a s kým nechtějí ani žít ve svém životě. Anebo když otěhotní ve chvíli, kdy si myslí, že mít v tu chvíli děti – je pro ně příliš těžká životní situace – kterou ještě nejsou ochotné podstupovat. Důvodů… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

když ani sama morálka není předpis, který lidem stanovil židovsko-křesťanský Bůh? – dalším důkazem jsou sami vládci států, kteří posílají “svá vojska” bojovat tam, kde chtějí zavést tu “svojí morálku” – aby i jinde se chovali dle “jejich představ”. Kryjí tím v mnoha případech pouze svojí “touhu po moci”. Chtějí vládnout větší ploše země. Nestačí jim jen ta jejich. Popřípadě mají strach z toho, aby je někdo jiný “nezotročil”, či “nevymazal z mapy světa”. Jaký je zde náznak onoho vývoje “od jednoduchého ve složité”? – žádný. Toto se dělo před… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Evoluce morálky Ó slepá srdce, vy nebohé dušičky lidské! V jakých to životních tmách a nebezpečenstvích plyne váš kratičký věk! Což nechcete vědět, že vaše přirozenost si nežádá více než tělesných bolestí nemít a v mysli se kochat pocitem blaha, jsouc strachu i starosti prosta? Lucretius, O přírodě, zpěv druhý. Mezi stoupenci Lucretia a Newtona se brzy objevila mnohem podvratnější myšlenka. Co když ani sama morálka není předpis, který lidem stanovil židovsko-křesťanský Bůh? Co když mravnost není ani nápodobou platónského ideálu, ale vznikla spontánně jako výsledek vzájemného působení lidí, kteří… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Ještě dodatek k redukcionismu, na který je v článku z wikipedie o emergenci odkaz – https://cs.wikipedia.org/wiki/Redukcionismus – je to tam totiž velmi zajímavé – např. Živé organismy nelze rozebrat a opět složit jako stroje; kromě částí tvoří celek i různé vztahy mezi nimi, struktura celku; na úrovní složitých systémů lze pozorovat různé emergentní jevy, které nelze vysvětlit jen z vlastností jejich částí; u složitých (zejména živých) celků pozorujeme i ovlivnění částí celkem (tzv. downward causation), jako jsou adaptace, evoluce a podobně – a nakonec jedna “perla” od evolucionisty. – Pokud… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

MREV – Osvícenství postupně, vlivem Lucretia a pomocí experimentů a logického uvažování, přijalo myšlenku, že astronomii, biologii a i společnost lze vysvětlovat bez opory inteligentního plánu. Mikuláš Koperník, Galileo Galilei, Baruch Spinoza a Isaac Newton, podnikli své vlastní první kroky na cestě od myšlení směřujícího shora dolů ke světu tvořenému zdola. S narůstajícím vzrušením pak páchali podobné kacířské útoky na ideu plánu Locke a Montesquieu, Voltaire, a Diderot, Hume a Smith, Franklin a Jefferson, Darwin a Wallace. Přirozená vysvětlení všude vytěsňovala tradiční nadpřirozené výklady. Začal se vynořovat emergentní svět. (Emergence… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

MREV – Waltham říká, že Země se zřejmě stala vzácnou, či dokonce jedinečnou díky sérii neuvěřitelně šťastných náhod, které před čtyřmi miliardami let vytvořily planetu se stabilní teplotou a vodou v kapalném skupenství. Zvláště šťastnou okolností je pro nás i existence měsíce, který pravděpodobně vznikl po srážce s jinou planetou a pak se v důsledku slapových sil Země začal pomalu vzdalovat do vesmíru (nyní je od Země desetkrát dál než při svém vzniku). Kdyby byl Měsíc o maličko větší nebo menší a den na Zemi by byl po srážce s… Číst vice »

Foton
Foton

Tiež stojí za prečítanie kniha od samotného Darwina O pôvode človeka. Z mnohých tamojších rasovo ladených výrokov vyberám aspoň dva:

Někdy v budoucnosti, a ne již příliš vzdálené, měříme-li čas stoletími, civilizované lidské rasy téměř určitě vyhubí a nahradí divochy celého světa.
—-str 182—

Pokud bychom soudili z odpudivých ozdob a stejně odpudivé hudby, kterou obdivuje většina divochů, mohli bychom tvrdit, že jejich estetické cítění není zdaleka tak dobře vyvinututé jako u některých zvířat, například u ptáků.
—str 112—

Foton
Foton

Kapitola 8 z knihy “DARWINŮV MÝTUS –život a lži Charlese Darwina“, pod názvom: DARWIN A HITLER stojí za prečítanie.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Tak pokud jsou informace (které jsem se dozvěděl) podložené – tak si tu naději na brzké vydání Achillových pat evoluce – neudržujeme nadarmo.