debate

Všeobecná diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Kromě toho je vždy pod každým článkem umožněna diskuse na konkrétní téma.

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

Řád pro diskuse

Děkujeme Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.

Dotazy technického rázu vkládejte SEM.

Subscribe
Upozornit na
391 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jhk - vlasta

Re: George Napsal uživatel George (neověřeno) dne St, 07/23/2014 – 22:03. …po světě jsou těchto vědců tisíce a ty, kteří se bojí to přiznat, protože je šikanujete, nikdo nespočítá… Dekuji, schovam si to az mi tu zase nekdo bude tvrdit “argument o urazkach a narku nad tim jak nas nikdo nema rad je nepodlozeny, a sam o sobe je urazkou” jako nedavno Letec. Samozrejme, my mame spoustu lepsich veci na praci nez nekoho “sikanovat”, ale brecet se musi, to chapu. Zvlast kdyz realita je spise opacna a kreacionismus brzy “vymre”,… Číst vice »

jhk - vlasta

https://youtu.be/BhKmPZCCHBw?t=749

— zkuste hádat. Během několika milionů let vítr omlel skálu tak, že ji zeslabil. ………

— nebo – nebo při potopě proud vody odemlel tu skálu tak, že už takto zůstala.

Co je přijatelnější?

jhk - vlasta

Povídání s bingem …. Kolik váží slovo? Slovo nemá hmotnost, protože je to abstraktní pojem. Abstraktní podstatná jména označují pojmy, které nemají hmotnou podobu a nelze je vidět nebo s nimi manipulovat. Například láska, naděje nebo svoboda jsou příklady abstraktních podstatných jmen. Jak je vidět, umělá inteligence nemá problém s tím, že by mohlo existovat něco nehmotného. Ovšem problém je s tím, jak hmotný člověk – by mohl vyprodukovat něco nehmotného? To přeci nedává logiku, když vycházíme z hmotné podstaty světa a vesmíru. další otázka – existuje stvořitel vesmíru? konverzace… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

Vědci našli místo, kde se v mozku ukrývá Bůh. Víra tam vyvolává stejné reakce jako braní drog (msn.com) — tak, a máme to tady. Už víme, jak funguje víra. Bohužel se vědci drží hmoty – a díky jejím projevům si myslí, že na to kápli. A přitom jsou naprosto mimo, jak ta jedle. Tedy vedle. No tak mohou klidně zkoumat dále – až klidně do doby pána krále. Třeba na to pak kápnou. ))))) Hezký den přeji – dnes nám náš Bůh – Stvořitel – dal krásný den, kdyby ti… Číst vice »

jhk - vlasta

Aha – takže přihlášení funguje pouze na všeobecnou diskuzi – když kliknu na jednotlivý článek – tak komentovat nemohu.

jhk - vlasta

Mě to pořád dělá jeden zajímavý problém – když se přihlašuji v otevřeném článku – např. zrovna dnes u gekona – tak po přihlášení se mi nezobrazí to, že jsem přihlášen. Jakmile ale si dám zobrazit nějaký příspěvek na všeobecné diskuzi, tak se normálně objeví že jsem přihlášen – tzn. “odhlásit se” – a mohu normálně přispívat komentářem.

jhk - vlasta

Aha – mezipaměť – tam je nejspíše uložené moje heslo na kreacionismus a spousta dalšího. To snad už asi nebude nutné – už to funguje, tak uvidím, dyžtak to vymažu. Zdravím. ))))).

jhk - vlasta

RE: – Admin Podle mě teď problém přetrvává – po přihlášení nevyskočí na stránce, na které se přihlašuji do okénka psaní – ale musím se přehlásit na jiný článek. Pak se okno psaní komentářů otevře normálně. Ale nevím, zdali na to má vliv to, že mám heslo uložené a jenom ho odklepnu. – aha, takže jsem zjistil, že na stránky technické podpory ze všeobecné diskuze mě to odhlásí – a nemohu se na technické dotazy dostat jako přihlášený. Tzn. okénko s možností reakce – je zavřené a jsem odhlášený.

jhk - vlasta

RE: – Jiří Zelinka – přehled má také kolonku ateista. Zřejmě překlep. Ateismus by neměla být víra, nebo alespoň za to horovala většina diskutujících ateistů. Možná to s tím nezařazením do víry nebude tak horké, jak by se někdo mohl domnívat. Dle mého jsou věřící všichni – pouze ne všichni věří tomu stejnému, co druhý. Požehnané svátky toho největšího díla, které kdy bylo v dějinách vykonáno – kdy člověk – Kristus Ježíš – zemřel za lidské hříchy a vystoupil k Boží pravici, aby odtud spravoval životy všech, kteří se k… Číst vice »

Jiří Zelinka

Docela zajímavý přehled “duchovního” stavu Česka dnes vyšel (v době nejdůležitějšího křesťanského svátku) na Aktuálně.cz .

I když podobné statistiky jsou vždy jen informativní, přesto je vidět postupný nárůst ateistů, ale také nárůst sci-fi náboženství, jako např. Jedi.

Tradičně víc křesťanů je na jižní Moravě, a nejvíc ateistický je sever Česka.

Požehnanou neděli všem, JZ

Pavel Akrman

Re: Jhk-Vlasta Je fakt, že naše představivost umí jen matně vykreslit tu zkázu, kterou Potopa způsobila na kontinentech, kdy doslova přetvářela povrch planety, protože byly erodovány a ukládány kilometry sedimentu. Proto také někteří bibličtí kreacionisté jako Luther, Kalvín a další zastávali názor o totožnosti některých míst před- a po- historicky, ale ve světle současných geologických znalostí to již není udržitelné. Zachování některých původních názvů míst před Potopou lze možná vysvětlit i tak, že lidé po Potopě přejmenovali památky podle míst, která si ještě pamatovali z předpotopního světa (to děláme i… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Admin. ))) – ano, jasně. Potopa trochu poupravila rozpoložení. Některé názvy však zůstaly.

Last edited 1 rok před by jhk - vlasta
Pavel Akrman

Re: Jhk-Vlasta 🙂 Mnoho lidí si opravdu myslí, že Eden by se měl nacházet někde v Mezopotámii. Má to ale velký háček, vlastně spíše “více háčků” – protože víme, že dnešní geografie byla zcela přetvořena globální Potopou v době Noema. Přemýšlejme o tom na chvíli – Potopa byla globální a vysoce destruktivní. Na kontinentech bylo uloženo obrovské množství sedimentů a během ústupové fáze došlo k masivní erozi, když vody odtékaly z kontinentů. Navíc se kontinentální desky pohybovaly, zvedaly se hory a vytvářely se hluboké pánve. Mohli bychom tedy očekávat, že… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Kudrnaté vlasy nemá člověk omylem. Vyvinuly se ze závažného důvodu a jsou velkou výhrou (msn.com) Co je zajímavé na tomto článku – je to, že pro vlnité vlasy je nějaký důvod. Tzn. nic se nehledá bez důvodu. Jako věděc neřeknu – že ty vlasy mají náhodnou podobu – že to je víceméně nesmysl hledat za tím nějakou zjevnou příčinu. Ale teď si vemme to tvrzení, že člověk má porost na hlavě pouze proto, že je to jaksi “dobré” pro jeho zdraví, protože se pak na jeho těle nebudou tak dobře… Číst vice »

Jiří Zelinka

Re: jhk-vlasta – Gigantický dinosaurus
Je fakt, že v dnešní záplavě informací je mnoho “smetí”, ale na druhou stranu tahle informace o obřím dinosauru Mamenchisaurus sinocanadorum se objevila v mnohých i seriozních médiích, takže to nejspíš nebude “čínský fake”.

V každém případě platí, že čím víc takových “senzací” sekulární vědci najdou, tím víc jim to bude zamotávat hlavu, a to díky předsudkům, kterým pevně věří a které jsou “neochvějné”.

jhk - vlasta

Gigantický dinosaurus přepsal rekordy. Jeho krk byl monstrózní, do hrudi by se vešlo auto (msn.com) — článek je to zajisté zajímavý – jen přemýšlím nad tím, jestli je opravdu i pravdivý. Na jakého ještě dalšího “gigantického” tvora přijdeme? A je nějaká hranice? Ne, že bych nechtěl věřit tomu, že Bůh může utvořit tak velkého tvora, že by byl schopný polknout moje auto – klidně ano – ale již např. v knize – Kauza stvoření – se tam jeden vědec pozastavoval nad tím, že zrovna v Číně se přišlo na to,… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: Admin — děkuji za reakci. Jen jsem chtěl právě naznačit, že např. apoštol Petr ve své epištole, kterou by chtělo spousty lidí označit za pouze “ideologickou” – se velmi jasně zmiňuje o tom, že “dávná nebesa a zem povstaly slovem Božím z vody a před vodou byly chráněny.” – tzn. pro normálního člověka, který nemá při čtení Bible ideologické klapky na očích – je tento úryvek jasným poukázáním na to, že ona “zjištění v článku” – jsou s biblickými fakty – naprosto sjednocená a nikde v ničem není žádný… Číst vice »

Pavel Akrman

Re: jhk – vlasta Jsou to mega-pohádkáři. Vycházejí ze stále stejných (už dávno jasně odhalených) bludů sekulárních astronomů, pokud jde o tvorbu hvězd. Ale protože jim „Bůh nesmí překročit práh”, drží se té trapné báchorky zvané nebulární hypotéza, kam mohou s velkým jásotem přimontovat i své milované miliardy let. Ten sladce opěvovaný objev v článku ale vlastně potvrdil jen to, že voda je v celém vesmíru stále stejná voda (tak, jak ji stvořil Bůh). Mladá postdoktorandka Merel van ‘t’Hoffová s kolegy říká, že „Dosud jsme věděli, jak vypadají koncové body,… Číst vice »

jhk - vlasta

Studie odhalila, že voda na Zemi je starší než Slunce (msn.com)

— na msn sice někdy chodí velmi zvláštní zprávy, avšak tato je trochu až moc zvláštní. V porovnání s biblickým záznamem v Genesis však je naprosto srozumitelná. Tedy samozřejmě pro toho, kdo ví, o čem se v Genesis píše. Jaké zajímavé věci se ještě v těchto dobách dovíme? A co na to evolucionisti?

Pavel Akrman

🙂 Ano, Route, většina lidí na světě skutečně dala rozum do archivu a věří tomu, že ke vzniku sofistikovaných živých věcí stačí vodní blátíčko, teplíčko od Slunce a hoooodně dlouhé věky. Také vás zdravím! 🙂

Route 66

Ahoj přátelé! Jeden malý obrázek:

334321667_909918886994771_4602201837677106430_n.jpg
Fotón

Astronomové objevili šest nových hmotných galaxií v raném vesmíru. Jsou však mnohem větší a hmotnější, než bylo předpokládáno. Vědci očekávali, že naleznou malé galaxie na počátku svého vývoje a namísto toho zjistili, že objevené hvězdné ostrovy jsou v podobné fázi vývoje jako naše Mléčná dráha.

Viac:
https://www.astro.cz/clanky/vzdaleny-vesmir/objev-masivnich-galaxii-v-ranem-vesmiru-se-vymyka-stavajicim-modelum.html

Pavel Akrman

Re: jhk-vlasta
Přesně tak. Nikdo si dnes neumí plně představit, jak děsivě to při Potopě vypadalo. Povrch Země se doslova trhal na kusy, a to vše se dělo na celé planetě. Ta dnešní zemětřesení a podobné výjevy jsou jen slabým odvarem toho, co představovala tehdy Noemova Potopa…

jhk - vlasta

Část sadu zmizela po zemětřesení v Turecku v 30metrové průrvě – Novinky — zajímavý pohled na průrvu. Jak jsou krásně vidět jednotlivé vrstvy zemského povrchu – podobně jako v Grand canyonu. Účinek zemětřesení. A co při celosvětové potopě? Proč by to po potopě mělo vypadat jinak? Podobně jako v Grand canyonu – i zde zůstaly ostré hrany, které – pokud by účinek zemětřesení, či pohybu desek – byly silnější – mohly klidně vytvořit průrvu sahající až k moři, kudy by mohla poté např. začít téci řeka. Možná ne hned, možná později, každopádně… Číst vice »

jhk - vlasta

Evolucionismus/věda počítá s pravděpodobností. Je velmi pravdědpoobné – že se něco stane. Jezdím někdy brzo ráno do práce – a potkávám v protisměru auta, která jezdí do města, ze kterého někdy vyjíždím. Pokud vím, jaký je den – umím velmi dobře napredikovat – zdali nějaké auto potkám. Pokud tedy vím, že je pracovní den – predikce vždy vyjde. Pokud je sobota či neděle – je to horší. Pokud nebudu vědět, zdali mají v tom podniku např. závodní dovolenou – bude to ještě horší. Tak nějak funguje i věda. Pokud věda… Číst vice »

jhk - vlasta

Při všech námitkách evolucionistů k tomu, že tento svět není důkazem Božího stvoření jsem dnes přemýšlel nad tím, jak by mohlo být možné – aby naopak nebyl. Stala se mi taková zcela normální věc – sušil jsem si fénem mokré ruce. Zcela běžná záležitost, že si někdo suší ruce – buď horkým vzduchem, nebo si je otře do ručníku. Nebo je jen tak oklepe. O ostatní se už postará vzduch. Neobyčejně obyčejná záležitost, kterou každý den naprosto rutinně děláme bez toho, abychom přemýšleli nad tím, zdali nám to pomůže -nebo… Číst vice »

Jiří Zelinka

Díky za další rok pravidelného přísunu rozmanitých článků na téma stvoření-evoluce – již z více míst jsem slyšel, že web takovéhoto rozsahu je v ČR prakticky jediný, a já si to myslím taky. Jsem moc rád, že funguje. DÍKY!

Přeji všem mnoho zdaru do Nového roku (v biblickém slova smyslu), a především Boží požehnání.

Last edited 1 rok před by Jiří Zelinka
jhk - vlasta

KTE napsal: Velkou část dějin vesmíru máme před sebou jako na dlani. Toto tady na diskuzi napsal kdysi KTE. Myslím, že je to stále hodno stejného zamyšlení jako tehdy, tak i dnes. On KTE nemluvil lež. Říkal pravdu. Skutečně je pohled do vesmíru – pohledem do minulosti. S tím by neměl mít nikdo z nás problém. Je to závislé od toho, že zdrojem informace ve vesmíru je pouze a jen světlo. Nic jiného jako důkaz nemáme. Nemůžeme si sáhnout na jakoukoli hvězdu – abychom si mohli být jisti, že je… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Jarek – znám lepší filmy – např. tento – Divoká Austrálie E10 – Období dešťů (1999).mp4 | Ulož.to (uloz.to)

Jarek

Hezké jsou také jeho úvahy o možnostech rozšíření zvířat po Potopě 🙂 16.7. Či sa zvieratá, ktoré zostaly v korábe, dostaly aj na najvzdialenejšie ostrovy? Pokiaľ ide o zvieratá, ktoré nespadajú pod ľudskú starostlivosť a nerodia sa podobne ako žaby zo zeme, ale len spojením obojeho pohlavia, prichádzajú na svet, ako vlky a podobné zvieratá, ako sa mohly po potope, v ktorej zahynula všetka zver, ktorá nebola v korábe, nájsť na ostrovoch, ak sa ich obnovenie nestalo prostredníctvom tých, z ktorých sa v korábe zachránily z každého druhu obojeho pohlavia… Číst vice »

Jarek

O takzvané Austrálii píše velmi rozumně (aniž by popíral možnost kulaté Země) svatý Augustin ve spise Boží stát, kapitola 16.9. Zda se má věřiti, že na spodní části země, t. j. pod námi, žijí lidé obrácení k nám nohami?

jhk - vlasta

Facebook

Austrálie je docela plná různých zajímavých zvířat, o jejichž vývoji toho ale zrovna moc nejspíše nemáme. Austrálie je celkově takový zvláštní světadíl.

jhk - vlasta

Making a crazy part on the lathe – YouTube Při pohledu na tuto zajímavou činnost probíhající na soustruhu se mi do mysli vtírá jeden verš – nebo klidně i více – např. verš – Jste v mých rukou jako hlína v rukách hrnčíře. Anebo jiný verš – “” Tys to byl, kdo utvořil mé ledví, v životě mé matky jsi mě utkal. 14 Tobě vzdávám chválu za činy, jež budí bázeň: podivuhodně jsem utvořen, obdivuhodné jsou tvé skutky, toho jsem si plně vědom. 15 Tobě nezůstala skryta jediná z mých kostí, když… Číst vice »

Jarek

Hezké vánoční svátky Vám přeji i já, přátelé křešťanští kreacionisté 🙂

Route 66

Mějte krásné a požehnané Svátky Vánoční, přátelé.

jhk - vlasta

Ohnivá koule nad Kanadou šokuje. Přepisuje teorie o vzniku Sluneční soustavy (msn.com)

Tak to mají zase vědci co zkoumat a nad čím přemýšlet. Potřebné podmínky pro vznik života jsou stvořená země a Boží moc. Kdyby si přečetli Bibli – věděli by to. Sice by tím získali spoustu dalších otázek, ale zase na druhou stranu by na svou stranu přetáhli toho pravého vědce – Boha. Měli by to pak lehčí v poznávání pravdy. Nu tak mnoho štěstí – a hlavně – hodně milosti. V.S.

jhk - vlasta

RE: MIPI – hezký dokument děkuji. )))))

mipi

Uhelné vrstvy ve Slezsku a na Ostravsku – pro pana Vlastu. Zde nejsme s evolucinisty ve sporu ohledně průběhu geologických procesů, ale jen rychlosti jejich průběhu. Černouhelné sloje vycházejí na povrch totiž úkosem a směřují do hloubky až několika kilometrů. Geologické profily totiž nejsou jen “placaté” ( jako oblast Grand Canyonu nebo u nás Polabské tabule ), ale i zvrásněné, jako následky srážek kontinentů a následné orogeneze ( horského vrásnění ). V průběhu ustupující fáze potopy pak dochází k částečnému snížení a zarovnání takto vytvořených povrchů ( v celosvětové škále… Číst vice »

jhk - vlasta

Je docela zajímavé zapřemýšlet nad tím, jak dochází k zuhelnatění při takových článcích, které dnes kolují na seznamu a jinde – kde se píše, že v Polsku někdo vykope 1 metr hlubokou díru a může dolovat uhlí. Jak mohlo uhlí vzniknout pod “nánosem” -1 metru – který se nanášel několik milionů let? Tak podle mě vzniká spíše rašelina – ale ne uhlí.

jhk - vlasta

Kdysi tady George psal toto – “””A tady mas jeden dukaz toho, ze to opravdu funguje jak rikam (vysvetluji). Tim je proteinove inzenyrstvi, ktere pouziva dva zakladni postupy: 1) racionalni design: klade velký důraz na strukturální a biochemickou analýzu studovaných bílkovin. Informace z obou analýz jsou využity k návrhu změn struktury bílkovin, které povedou ke zlepšení jejích užitkových vlastností. K designu změn se často využívá počítačové modelování. to je to, co odpovida kreacionisticke predstave, ano??? Tedy clovek je inteligentni bytost a tudiz muze “vykoumat” co presne v te strukture zmenit,… Číst vice »

jhk - vlasta

Nejrychlejší zvířata na světě: Gepard vládne jen souši. Vedle koho působí jako šnek? (msn.com) Citace z článku “”Rychlost je důležitá – a ve zvířecím světě, kde se doslova bojuje o přežití, to platí dvojnásob. Rychlost rozhoduje o tom, zda kořist uteče predátorovi, ale i o tom, zda bude predátor dnes večeřet“” Evoluce velmi často zmiňuje tyto hodnoty – jako rychlost. Rychlost s jakou má daný jedinec výhody v tom směru přežití. Ve své podstatě by tedy pouze tito – kteří jsou rychlí měli být tak zvýhodněni, že by měli tedy… Číst vice »

jhk - vlasta

Jinak co se týče toho, že jsem přispěl v novém článku ohledně reliktního záření – Kosmologie – je to ověřitelná věda? – v návaznosti na problémy skrývající se v biblické zprávě a toho, jak si představujeme obecně vznik sluneční soustavy a hvězd – pak je dle mého zřejmé, že je s Biblí a její zprávou těžký problém. To se netýká pouze let, ale i toho, co při vzniku hvězdy dle nás probíhá. Tzn. při vzniku hvězd dochází k tomu, že při zažehnutí termonukleární reakce dochází k tomu, že od sebe… Číst vice »

jhk - vlasta

George byl také přispěvatelem na starém kreacionismu. ____jak nazvat ty , kteri tvrdi, (ted to zjednodusim), ze zivot vznikl z neziveho pusobenim slunicka ,vetricku atd Mno TY jsi nezjednodusil nic, ty maximalne papouskujes mistni kreacionisticke fanatiky s tim slunickem a vetrickem. Tudiz ano, jde vskutku o neprokazany nesmysl. Ktery jste si ovsem vymysleli, jako hromadu dalsich veci.Pokud si vezmes rekneme hypotezu pracujici s hydrotermalnimi pruduchy na dne more, fakt by me zajimalo kde tam ten vetricek a slunicko mas…_____ Také se podle mě neustále snažil o to, aby nemusel akceptovat… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jhk - vlasta
Václav Dostál

jhk-vlasta: Ne, nejde o překlep. Existují eliptické galaxie, ale kulové galaxie ne. Kulové hvězdokupy mají hvězdy skoro rovnoměrně rozloženy v objemu koule. / K fotce: Hranice vesmíru se “posunuly” = Webbovým teleskopem vidíme o 500 milionů světelných let dále než bez něho. Podle “standardního” přístupu je také vesmír starší. Jenomže ani na současných “hranicích” nejsou vidět nějaké vznikající galaxie či hvězdokupy, vypadají stejně jako ty nejbližší! Ani tam není nějaké intenzivní reliktní záření. To samozřejmě nevadí: S velkým třeskem na věčné časy a nikdy jinak!

jhk - vlasta