debate

Všeobecná diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Kromě toho je vždy pod každým článkem umožněna diskuse na konkrétní téma.

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

Řád pro diskuse

Děkujeme Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.

Dotazy technického rázu vkládejte SEM.

Subscribe
Upozornit na
388 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://youtu.be/YzPMrZNxK0s?t=879 – je to sem postnuto s časem, kdy se někdo snaží vysvětlit, že ryba se “zadusila” krví hlavonožce. Nikoli proto, že ryba byla zahrnuta ve chvíli svého oběda vzdutým bahnem naprosto nečekaně, aby mohla vzápětí zfosilizovat tak, jak se našla. Pořád si někdo musí myslet, že když na dno oceánu padne živočich, že automaticky zfosilizuje. Stále naivní představa, která se umí udržet navzdory všem faktům.

jhk - vlasta

RE: – Admin – měl jsem čas se na to podívat až teď – a je to moc hezké. Děkuji. Boží požehnání přeji. )))

Pavel Akrman

Re: Jhk-Vlasta – “… už je to rok od doby, kdy Pavel Kábrt odešel k našemu Stvořiteli.”
Dal jsem 14.9. paní Kábrtové na Facebook fotovzpomínku, ten rok opravdu utekl jako voda…

jhk - vlasta

Tak přeci jen už je to rok od doby, kdy Pavel Kábrt odešel k našemu Stvořiteli. Na Jeho lásku k nám s potěšením vzpomínám.

jhk - vlasta

Kostrč – Stock snímky, obrázky a fotky – iStock (istockphoto.com) — stačí si projít pár “fotek” s páteří a zapřemýšlet nad tím, zdali to je dílo náhody – anebo dílem projektu a Projektanta. Ano – ostatní tvorové také mají něco podobného – je to snad u nich dílem také náhody a člověk dílem Projektanta? Kamkoli se podíváme – vidíme něco – nad čím přechází náš zrak a rozum. Není proto pochopitelné, že víra tu byla mnohem dříve – a je mnohem častěji zaznamenaná – než až onen moderní “evolucionismus”? Cožpak… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

Nejstarší předchůdce člověka? Ne, vědci vyřešili jednu z evolučních záhad (msn.com) — Fakt, který nad hlavami vědců rozsvěcel otazníky, byla absence análního otvoru. Lámali si hlavu nad otázkou, jak zvíře vylučovalo nestrávenou potravu. „Pravděpodobně k tomu používalo ústa,“ odhadovali výzkumníci. — fakt, nad kterým si mnozí evoluční odborníci lámou hlavu není ten, k čemu sloužil onen “otvor”, ale proč mnozí lidé – a mnozí z nich jsou stejně, nebo i lépe znalí než tito, kterým je to divné – proč tito někteří lidé – a není jich málo – zastávají kreaci,… Číst vice »

jhk - vlasta

Co je pro člověka dobré? Co je v mém životě dobré? Složitá otázka. Naproti tomu tady stojí jiné – jednodušší. Např. – Kolik je jedna plus jedna? Protože z velmi velké části žijeme mimo jiné ze zkušenosti – pak odpově´d na otázku – co je pro člověka dobré – řešil kdysi Bůh při stvoření. Na co přišel? No na jednu velmi významnou věc. Není dobré – aby byl člověk sám. Utvořím pro něj pomoc jemu rovnou. A tak Bůh stvořil pro člověka ženu. Bůh zjistil, že není dobré býti člověku… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

(9) MARCHING DINOSAURS | Animated Size Comparison – YouTube

— tak samozřejmě, že fantazii se určitě meze nekladou – ale zase by jí nemělo být podle mě až příliš, pak z toho mohou vyjít už dle mého trochu bizarnější výsledky, než by mohlo být pro přírodu potřebné.

jhk - vlasta

Jedna z nejvyšších budov na světě zůstává stále opuštěná – Novinky.cz — v dnešních časech pochybujeme o tom, že se v Bibli objevují zprávy, které se zdají jako kdyby se nikdy neměly stát. Považujeme je za zprávy, které si někdo tzv. “přibásnil” – aby vypadaly naoko nějak “lepší” – z určitého pohledu. Jednou takovou zprávou je zpráva o stavbě Babylonské věže. Lidé se jednoho dne rozhodli, že postaví věž až do nebe. Bůh to však považoval za nerozumné a viděl nebezpečí, že kdyby se to lidem podařilo, stali by se lidé… Číst vice »

jhk - vlasta

Fotky ukazují, jak taje švýcarský ledovec – Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz) — když se lidé o něco snaží – je to vidět. Ale v globále něco zachránit – obávám se, že na to prostě nemáme. Na to je ta naše planeta až moc velká. Podobné je to se vznikem života – je až moc faktorů, které do vzniku života mohou zasáhnout, proto to máme jednodušší a už od vzniku země víme, kdo ji stvořil, že to nebyla náhoda, ale něco řízeného. Tzn. na počátku stála určitá, jasná a poznatelná příčina. Proto… Číst vice »

jhk - vlasta

Aktuální britská studie v tom sice pořád nedává ultimativní odpověď – ale rozhodně posouvá debatu zase o fous dál. Konec konců, ani odpověď na otázku života, vesmíru a vůbec nevznikla za den! Vypadá, že už odpověď na otázku, jak vznikl život někdo ví. Akorát o tom nejspíše zatím nikdo neví.Akorát si myslím, že tady někdo přemýšlí příliš dopředu až moc rychle, že život může začít nějak materiálně. Což rozhodně nesouhlasí s tím, co víme jako křesťané, že za vznikem života stál někdo živý – nikoli neživá hmota. Každopádně z článku cítím ono nadšení –… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jhk - vlasta
Nadšenec
jhk - vlasta

Ještě jednou: V otevřeném systému může entropie klesat. Kdysi na diskuzi “velké téma”. Ale z časového odstupu si myslím, že jde pouze o mýlku – protože podle mě žádný uzavřený systém neexistuje. Všechny systémy ve vesmíru jsou otevřené. Prokazovat možnost evoluce “otevřeným systémem” – je proto dle mého tedy nesmysl. Vesmír nemá uzavřené a otevřené syslémy. Pouze má systémy, které jsou více či méně ovlivňovány dalšímy okolními systémy. Někdy více – někdy méně. Proto tento výrok, že entropie může v uzavřeném systému klesat – je záležitost fungování principu, nikoli princip… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

Neuvěřitelné skalní útvary světa (msn.com) – k tomu se nejspíše velmi dobře bude hodit verš – či popřípadě více veršů – Genesis 7, 11V šestistém roce života Noeho, sedmnáctý den druhého měsíce, se provalily všechny prameny obrovské propastné tůně a nebeské propusti se otevřely. Genesis 8, 2Byly ucpány prameny propastné tůně i nebeské propusti a byl zadržen lijavec z nebe. To ovšem není všechno – jsme lidé přemýšliví a tak zajisté bude někdo přemýšlet např. tímto způsobem. No jo Vlasto – jenomže odříkat tady verš je hrozně jednoduché – to… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jhk - vlasta
mipi

Teorie hydrodesek je zajímavá, přesto u velkých kreacionistických institucí je rozpracovanější katastrofická globální tektonika. Gn 7,11 ” otevřely se propastné tůně ” se chápe jako protržení zemské kůry a vylévání čedičového ( oceánského ) magmatu. Pohyb roztžených kontinentů se předpokládá rychlostí 5 mil za hodinu, přičemž vysoké teploty snižují tření a umožňují rychlé zanoření původní zemské kůry až 700 km hluboko. V okamžiku, kdy se výlevy magmatu zastaví, pohyb litosférických desek se zpomaluje. Abych přidal něco z vlastních studií, upozorním na jeden z paleontologických nálezů na Ellesmerově ostrově https://pubs.geoscienceworld.org/gsa/geology/article/38/7/603/130286/Significantly-warmer-Arctic-surface-temperatures Jde… Číst vice »

Nadšenec

Dobrá zpráva: polští kreacionisté chtějí založit v Lublinu (východní Polsko) založit kreační univerzitu, což by byl vskutku průlom. Video o tom s anglickými titulkami: Lubelski Uniwersytet Biblijny: CHALLENGE dla polskich chrześcijan! [ENG SUB] – YouTube
Byla by to asi první kreační univerzita v Evropě či vůbec první mimo Ameriku, kde se nachází třeba Bob Jones University – viz třeba: Kde jsou kreacionistické křesťanské vysoké školy? | Odpovědi v Genesis (answersingenesis.org) a Colleges & Universities That Believe or Teach Biblical Creation (nwcreation.net)

Nadšenec

Pokud umíte polsky (a i když ne, tak možná něco pochopíte, je to podobný jazyk) tak se můžete podívat KontrEwolucja mají tam zatím (docela hodně kvalitních) 66 dílů, průměrný díl má tak 40-50 min, nejdelší přes hodinu a půl – o tom se nám v Česku může zatím snad jen snít, i když třeba jednou …
První díl zveřejnili před několika lety a posledně už zase netočí – asi došly nápady.
Hlavními přednášejícími jsou: Małgorzata dobuKubicka (lékařka se zájmem o přírodní vědy) a Piotr Setkowicz

Last edited 1 rok před by Nadšenec
Nadšenec

Takže to zastavení rychlého pohybu mělo být tím, že se kontinentální kůra srazila tvoříc hory, potažmo opačné hory pod těmi horami a právě tyto opačné měly měly tento rychlý pohyb zastavit? V článku Modely Potopy: je potřeba integrovaný přístup je však zajímavá pro mně nová myšlenka a sice, že ačkoli se katastrofická desková tektonika (KDT) a teorie (spíš hypotéza) vododesek (TVD) (hydroplate) obecně považují za neslučitelné, nemuselo tomu tak být – rozjezd vododesek mohl způsobit subdukci – menší potíž je, že je to článek z roku 2000 a jaksi nekriticky… Číst vice »

Václav Dostál

Litosférické desky svou spodní plochou klouzaly a kloužou po magmatu. Sice jde o kapalinné tření, ale ten spodní povrch je velmi pravděpodobně drsný, s mnoha dost velkými “vrcholy” a “dolinami”, takže výsledné tření je značné. Poněvadž se to klouzání dosud nezastavilo úplně, nedá se uvažovat o nějakých miliardách let – podle “standardní” deskové tektoniky. To špatné klouzání si můžete vyzkoušet: až půjdete bruslit, tak si kluznou plošku bruslí nenechejte nabrousit a naopak na ní udělejte pilníkem příčné “zářezy”..Krasobruslařské brusle mají na špičce “zuby”, jimiž krasobruslař může brzdit.

Nadšenec

Re: Václav Dostál: Jde mi o to jak se zastavil ten RYCHLÝ pohyb dle katastrofické deskové tektoniky, pohyb jako takový se samozřejmě nezastavil.

Václav Dostál

Nadšenec: Myslím, že pohyb zemských desek se zastavit nedá. Země není netečná “brambora” (tzv. geoid), ale tepe (pulzuje) podobně jako srdce: jenže mnohem pomaleji. Je to dáno eliptickým tvarem oběžné dráhy kolem Slunce. Zemské (tzv. litosférické) desky se pohybují různými rychlostmi a různými směry. Někde se od sebe vzdalují, jinde na sebe narážejí. Je vlastně zázrak, že magma – po němž zemské desky “plují” – se dosud (v rozvírajících se “škvírách” mezi deskami) neprovalilo a nezaplavilo veškerý povrch Země. Kreacionisté udávají, že pohyb zemských desek začal Potopou: Dosud jednotná Pangea… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Nadšenec – “”Tudíž bylo by vhodné se nějak připravit – nebudu-li znát na jeho otázky odpovědi budu muset používat argumentaci co je dostupná – ta by měla sice teoreticky stačit, ale raději se v tom vyznat.””

— argumentace nemá za úkol někoho přesvědčit – neboť dle mého z principu – argumentujeme ne proto, abychom někoho přesvědčili. Rozumíte tomu, co tím chci říci?

Proto ještě jednou – neargumentujeme proto, abychom někoho přesvědčili.

Pavel Akrman

Re: Nadšenec Chtě-nechtě, pátrání po minulosti je obtížné právě v tom, že ji nelze experimentálně ověřovat – vždy se bude jednat pouze o různé modely, a způsob práce bude vždy podobný forenzní vědě. Katastrofická desková tektonika a úniková subdukce je tedy pouze jedním z více modelů, který rozvinul Baumgardner. Stejně tak musí činit i zastánci dlouhých věků, a pokud vím, tak při vysvětlování musí čelit mnohem závažnějším problémům. Je důležité, aby k pochopení možných procesů Potopy byly využity všechny vědecké disciplíny. Není to jen geologie, která by měla být brána… Číst vice »

Nadšenec

V předpředposledním odstavci je to co by mně zajímalo jak se zastavilo zešiřování mořského dna a nekontrolovatelné subdukce – rychlý pohyb, napadá mě třeba naražení desek na hustší slupku Země, ale to dost vágní vysvětlení. Nicméně proč se ptám, měl jsem krátkou polemiku s jedním ‘šedým’ kreacionistou, který řekl kreacionismus staré Země je životaschopný – přikláněl se k tomu. Samozřejmě biblický kreacionismus se obhájit dá, třebaže má možná nějaké nesrovnalosti s těmi starozemními se je to spíš nic, že. V té polemice na mně vytáhl to jak by se měly… Číst vice »

Jiří Zelinka

Re: Nadšenec
Nevím, zda rozumím dobře vaší otázce, ale zkuste se podívat na tenhle článek
Desková tektonika – skutečnost skrytá za teorií | kreacionismus.cz

Nadšenec

Nevíte tu někdo jak by se měly zastavit tektonické desky, po rychlých pohybech dle modelu katastrofické deskové tektoniky?

Last edited 1 rok před by Nadšenec
jhk - vlasta

Spolu s vesmírem se rozpíná i čas, tvrdí vědci. Přijde den, kdy se zcela zastaví (msn.com)

— to není tak úplně špatné zamyšlení se nad tím, co je vlastně čas. Jenom to zamrznutí času – to je trochu možná nadsazené. Čas přeci existuje i v ledu.

jhk - vlasta

Ostatní oběti zatím nebyly oficiálně identifikovány. Herci a štáb natáčeli seriál společnosti Netflix v Santa Rosalii u Kalifornského zálivu. Připravovaný seriál je o dvanáctiletém chlapci, který se dozví, že je navráceným Ježíšem Kristem a je předurčen k záchraně lidstva, informuje web The Sun. – Tragická nehoda štábu Netflixu v Mexiku: Dva herci zemřeli, další jsou zranění (msn.com) — rozdíl mezi tím, že jsem se něco dozvěděl a mezi tím, že jsem /rozuměj, že jsem Ježíšem Kristem/ – se možná může zdát při několika zamyšleních jako třeba taková nepodstatná signatura/ukazatel, ale ve… Číst vice »

Pavel Akrman

Re: jhk-vlasta – Pohádky vesmírné (pro děti od šesti let a starší) Tyhle příběhy vykazují typické znaky psychického onemocnění, kterému se v odborných kruzích česky říká “bájivá lhavost”, neboli pseudologie, Münchhausenův syndrom či mýtománie, která byla popsána již v roce 1891. Její podstatou je podle zdroje (SUMMARY: ŠUBRTOVÁ A.: PSEUDOLOGIA FANTASTICA AND MÜNCHHAUSEN SYNDROME. PSYCHOSOM 2017 (15) (3); PP. 203-214) “… chorobná touha po smyšlenkách a lžích, často i fantastických, prezentovaných jako fakta. Ovlivňuje plně osobnost mýtomana, stejně jako droga je schopná ovládnout svého nositele do té míry, že se… Číst vice »

jhk - vlasta

Když vznikl vesmír – Co se skrývá za hranicí viditelného vesmíru? Možná něco zcela jiného, než známe (msn.com)

— tak podle mě určitě musely vzniknout tzv. “blízko na hranici” onoho předchozího vesmíru – také nějaké ty světelné objekty. Kam asi putovaly částice světla za “hranicí vesmíru”? Teorie tohoto vesmíru je neudržitelná Pokud neexistuje někde prostor ani čas – nemají částice “kam” letět.

jhk - vlasta

Před Mojžíšem se skutečně rozestoupilo moře. Vědci zjistili, jak se to stalo (msn.com) tak tady máme zase další pokus na téma – jak vysvětlit vysvětlené. No – anebo spíše něco ve smyslu toho – když se “normálně” – rozuměj – když něco neumíme vysvětlit tím, co známe, napasujeme to na něco – o čem sice vůbec nic v Bibli není – ale když už to tedy chceme vysvětlit vědecky – tak přizpůsobíme polohu. Tzn. místo, kde Izraelci přešli Rudé moře – posuneme geograficky tak, aby to už potom bylo schůdné… Číst vice »

Pavel Akrman

Ač se to v sekulárním světě zdá dnes téměř nemožné, přesto se tu a tam objeví názor, že za vznikem vesmíru a všeho živého jednoduše nemohou stát nějaké náhodné události. Viz např. současný článek v médiích Vědci připouštějí existenci Boha, který nám zaslal náš dlouholetý čtenář Pavel Mareš.

jhk - vlasta

Sonda InSight detekovala rekordní marsotřesení. Přijde ale o ruku a bez zázraku skončí úplně (msn.com) – marsotřesení bych tak trochu přejmenoval na “evoluční rozčarování” – protože pokud na marsu padá tolik prachu, ale sonda krtek se neprovrtala do hloubky ani jednoho metru – bude trochu problém s miliardami let vývoje planety, anebo tedy k erozi nedochází prakticky vůbec a sonda měla při přistání neuvěřitelnou smůlu na bezvětrné místo, kde by teoreticky mělo být prachu tedy mnohem více než jinde, kde fouká, ale jak na potvoru – vybrala si místo, kde… Číst vice »

jhk - vlasta

Ekrinní žlázy a vodnaté výměškyTo máte tak. Kdysi hodně dávno došlo u savců ke zvláštní genetické mutaci, která jim dala jednu unikátní evoluční výhodu oproti ostatním. Jejich kůži zaplnili ekrinní žlázy, ze kterých při zvýšené teplotě začal z čista jasna vytékat výměšek složený z vody, močoviny, soli a stopových prvků nejrůznějších minerálů. Tekutina, která obalila překvapeného člověka, se ve vysoké teplotě postupně odpařila, a jelikož k takové přeměně v plynné skupenství potřebujete dodat vodě hromadu energie, vedle solárního zdroje se díl odebral i z povrchu pokožky, která se tím pádem ochladila. Už si jistě všichni… Číst vice »

Last edited 2 let před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

Výzkum vzbudil vlnu nadšení i skepse. Odborníci v první řadě nevěří teorii, že kamenný kruh sloužil jako kalendář, a jeho souvislost s pohybem slunce považují za čistě náhodnou. — jak je vidět, tento svět přináší spousty problémů spoustě lidem. Když ale člověk nebude chtít nějak drasticky zpochybňovat v podstatě sám sebe – pak velmi jednoduše přijme nejdříve ta “jednodušší” fakta – že to tak prostě jako jednoduchý kalendář nejen vypadá, ale takovou funkci to navenek jednoznačně vykazuje. A o jednoduchosti v mnohých takových věcech dle mého jde především. Složité to může být vždycky.… Číst vice »

Last edited 2 let před by jhk - vlasta
Pavel Akrman

Re: jhk – vlasta To máte Vlasto pravdu. Lidé chtějí být sami tím zdrojem – ale já bych šel ještě dál: Lidé chtějí být sami tím BOHEM. A jsme rázem zpět v zahradě Eden a u slov toho Zlého: „Budete jako bohové“. Od té doby vlastně nevidíme nic jiného. Lidé chtějí být vládci života, vládci nad jinými, vládci zkrátka nad vším (viz momentální situace mezi Ukrajinou a Ruskem). A správně píšete, že „bojíme se sami sebe“, už jen proto, že jeden do druhého nevidí. Ovšem Bůh ano – a jak… Číst vice »

jhk - vlasta

O čem se píše ve světě a na co myslí lidé ve světě. No – asi to nebudu komentovat. Už se neprodukují klony jen proto, aby se ukázalo, že to jde, ale zdokonaluje se vědění o tom, jak to funguje, kde se to dá vylepšit, kde to drhne a podobně. – Genetické úpravy člověka jsou snazší než u zvířat. Jde všechno, říká vědkyně – Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz) Na co mysleli lidé v Izraeli před 5000 lety? A co jim Bůh dal za příkaz – aby na to mysleli? Máme to napsané –… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – alely – „Je to, jako by si ji příroda schovávala v zadní kapse po desítky tisíc let, dokud ji nebude potřebovat,“ uvedla ve svém prohlášení hlavní autorka výzkumu Elaine Ostranderová, genetička z NIH (pozn. red.: Národního ústavu zdraví), která se specializuje na psy. Dodala, že tento objev pomáhá propojit to, co víme o domestikaci psů a velikosti těla. — dobře – vemme si to trochu přeneseněji – když měli vlci uloženo v DNA několik desetiletí nějakou informaci – proč to bychom to logicky neměli transportovat klidně o období dříve?… Číst vice »

Pavel Akrman

Re: mipi Naprosto správně. Je pozoruhodné, že pokud se na věci díváme bez předsudků a jen uvažujeme logicky, je to prosté a snadno pochopitelné. Alela se nevyvinula, byla tam jednoduše od stvoření. K tomu krátký úryvek z knihy od J. Sarfatiho Vyvrácení evoluce 2, 3. kapitola: Změna “z bakterie na člověka” vyžaduje změny, které výrazně navyšují obsah genetické informace. Tři miliardy „písmen“ DNA uložených v každém jádru lidské buňky předávají mnohem více informací (známých jako „specifikovaná složitost“) než něco přes půl milionu „písmen“ DNA toho „nejjednoduššího“ sebe-reprodukujícího se organismu. Sekvence… Číst vice »

mipi

Také zajímavý článek.
Alela genu pro malou velikost psů byla objevena v údajně 54 000 let starých kostech sibiřských vlků. Stejně tak je přítomná u příbuzných druhů z čeledi psovitých. Takže je zřejmé, že tato alela, díky níž můžeme chovat malá plemena psů, byla naprogramována již od počátku. I když je jasné, že v přírodním prostředí se příliš neuplatní.

Václav Dostál

Nový “objev“:

jhk - vlasta

RE Admin – “”Apoptáza je tu na webu zmíněna v několika článcích, např.:””

— asi se možná dozvíme něco o tom přesněji – Jeff Bezos chce porazit smrt. Najal tým špičkových vědců a investoval do startupu (msn.com)

Pavel Akrman

Re: Václav Dostál
Je to v pořádku, mailem to přišlo, dokonce třikrát 🙂

Václav Dostál

Milý Pavle!
Opakovaně jsem se dostal ke kontrole knihy “Černá zpráva pro černé díry.” Hned článek [1] (tvořící první kapitolu knihy) původní autor přepracoval, od verze překládané mnou v r. 2010 se někde liší. Tzn. že některé věty, které uvádím v překladu – v nové verzi vůbec nejsou. Z toho by mohlo vyplývat, že se dopouštím značného zkreslení nebo že si vymýšlím. Na opravách pracuji.
Nešlo mi to poslat mailem.
VD

Pavel Akrman

Re: Jhk-Vlasta Pokud jde o “smrt” buněk, máte Vlasto nejspíš na mysli tu programovanou smrt, tzv. apoptázu (opak nekrózy) – tedy šetrné odstranění zbytků buňky (na rozdíl od nekrózy nedojde k zánětu). Apoptáza je pozitivní, Bohem naprogramovaný proces, umírají tak různé poškozené buňky, a to buď na základě „vlastního rozhodnutí“ samotné buňky nebo díky buňkám imunitního systému. Porucha schopnosti apoptózy může vést k poměrně širokému spektru onemocnění. Části z odumřelých buněk nekrózou se však nevratně rozloží a nelze je použít k ničemu. Apoptáza je tu na webu zmíněna v několika… Číst vice »

jhk - vlasta

Resetheus – toho neznám. Nedívám se na popisky k videím. Zajímá mě obsah. Připadlo mi zajímavé co se v tom videu sděluje ohledně virů. V podstatě mám totiž ohledně nich velmi podobné zkušenosti. Ale to jen tak naokraj. A také mě mimo jiné zaujal ten popis “smrti” buňky, že buňka vlastně se rozloží na nějaké znovu použitelné součásti. Nikoli že se rozpadne na nějaké základní prvky. Ještě jedna věc tam byla – ale to si teď nevzpomínám co přesně. Já myslím, že tu zde již o virech v článcích také… Číst vice »

Last edited 2 let před by jhk - vlasta
Pavel Akrman

Re: Jhk-Vlasta
Tak třeba co na to říkám já? Stačí se podívat na zveřejňovatele videa (Resetheus) a mělo by být každému jasné, co je to za zoufalce a blouznivce. Jedno je však jisté: na web kreacionismus.cz nic takového nepatří, protože jinde na internetu je toho vrchovatě, a to doslova na “každém rohu” 🙂

jhk - vlasta

MIKROBI VYVRACEJÍ KORONU (odysee.com) — co na to říkáte? Je teorie “viru” opravdu správná? Opravdu existuje jakýsi “infikitor” v podobě viru – který je nebezpečný pro organizmus právě v té podobě – jak jej všichni dosud známe – jako něco, co můžeme jako organizmy přenášet na druhé lidi a působit jim tak potíže? Není to náhodou trochu jinak a problémy jsou pouze naše osobní – a jiným lidem nemůžeme podle článku způsobit vůbec nic? Popř. můžeme – ale nikoli touto “mechanickou cestou”? Jak to vidíte? Máte někde něco – video,… Číst vice »

Last edited 2 let před by jhk - vlasta
Pavel Akrman

Re: Miloš (Fotón) Díky moc za přání, a samozřejmě i všem ostatním – Pavel Kábrt skutečně založil skvělé dílo, a za ta léta nashromáždil obdivuhodnou sbírku cenných informací, tedy z kreačního pohledu. A je to Boží milost, že dílo může i nadále pokračovat a sledovat tak pokrok v upřesňování obrazu o Božím velkolepém stvoření. Motivací k dalšímu udržování informací je také zvýšená korespondence se čtenáři – za posledních pět let se zvedla o 300 %. Mám radost, že většina dotazů přichází od mladých lidí a od studentů. Pokud jde o… Číst vice »