536
Můžete přidat komentář

Please Login to comment
479 Comment threads
57 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
jhk - vlastaVáclav DostáladminRoute 66vitas Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin – děkuji AdmineP. Takže v podstatě je tu další oblast – kde se pořád něco musí vymýšlet – místo toho, aby se něco tedy “vědělo”. To mě tedy zatím úplně stačí. Vývoj z jednobuněčných organismů v mnohobuněčné je evolučním nesmyslem, který nikdy nikde nebyl pozorován. – a co je vlastně v oné “evoluční teorii” vlastně ve skutečnosti pozorováno? A co je z toho pozorováno v reálné biologii? Pouze naprosto přirozené – logické vztahy mezi chemickými součástmi – které – voalá – bychom při hmotě, která nějak na… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Docela by mne zajímalo – zdali někde dnes dochází k tomu, aby se jednotlivé buňky, bakterie, spojovaly přičemž by pak z toho vzniklo “jedno velké tělo”- rozuměj – něco, jehož spojením by pak vznikl nějaký mnohobuněčný organizmus. Neboť předpokládám, že k tomu takto dle evolucionismu mělo dojít. Pokud ne – a mýlím se – jak tedy k tomu došlo, že se z jednobuněčných staly mnohobuněčné? Má někdo zde nějako přijatelnou odpověď?

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Děkuji za přínosné pohledy Olivere. Velmi trefné.

Oliver
Oliver

Teď vážně. Když lidí na zemi přibylo, společenství se rozrůstala a bylo stále těžší střežit pravidla, vymysleli si lidé bohy. Od dob Bertranda Russela je tohle nejenom zbloudilé tvrzení, ale je to taky ničím nepodložené tvrzení. Lidé jakživ nic zbrusu “nového” nevymysleli. Jistě, je to filosofický problém…(který není?) Ale kdyby tedy nebyl nad námi Bůh, tak by si ho nedovedli vymyslet. Každý falešný Bůh má někoho, nebo dokonce každého, kdo ví, že je falešný. Pokud je pro mně fotbal můj bůh, já vím, že je falešný. Římané při uvádění nového… Číst vice »

Oliver
Oliver

Jistě, jen 1. jak to, že Člověk jako živočišný druh nevybaven k tomu, aby přežil v divočině sám. Neměl srst, drápy, nebyl ani nějak zvláš’t silný nebo rychlý.vůbec mohl v přirozeném výběru přežít, dokud se nenaučil žít ve skupinách a spolupracovat? Nepřežil snad hlavně díky tomu, že byl nejschopnější přežití? Tady opět docházíme k údivu nad důmyslností evoluce, kdy se schopnosti a zvyky potřebné k přežití vyvíjejí souběžně s druhem. Jeví se to skoro jako by evoluce “věděla”, jaké chování bude novému druhu prospěšné. Ovšem (paraf. Dawkinse) tak tomu není,… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Proč tady jsou bohové? Evoluční vysvětlení je docela jednoduché. – z časopisu Téma – cit. “Člověk jako živočišný druh nebyl vybavený k tomu, aby přežil v divočině sám. Neměl srst, drápy, nebyl ani nějak zvláš’t silný nebo rychlý. A tak jsme se naučili žít ve skupinách a spolupracovat. Proto jsou pro nás tak důležité sociální vztahy, hierarchie, proto se necháme vést autoritou. A proto podvědomě vyžadujeme řád a i totalitu přijmeme raději než chaos. Je tohle důvod, proč nám tak vadí porušování pravidel? Odpo. Ano. Protože porušování pravidel onu spolupráci,… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Čínská basketbalová asociace, které předsedá basketbalová hvězda Yao Ming, přerušila s Houston Rockets veškeré vazby kvůli „nevhodným poznámkám“. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/omlouvame-se-milujeme-te-nba-ma-problem-jmenem-cina-80262?dop-ab-variant=15&seq-no=2&source=hp

stačí málo. Stačí pár slov – a je tu klidně válka. Podobné je to s Bohem – stačí pár slov – a je tu v pár dnech celý svět. Jak příhodná analogie. Jak se krásně projevuje onen “Boží princip”.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Oliver – “Sdružení SETA jaksi uniklo, že Oni, nebo On nemusí nutně chtít ke kontaktu použít satelitů…” – skvělý postřeh Olivere. To mě vůbec nenapadlo – že by někdo nemusel nutně využívat rádiové vlny……. – sice je to nejspíše asi v této době – ona “nejmodernější, nejrychlejší, nejschůdnější a /nejjednodušší/” cesta – ale nikde není psáno, že to tak musí být. Výborně – děkuji Olivere.

Oliver
Oliver

Lidé hledají něco nebo někoho živého mimo naši Zemi a že tam někdo doopravdy je, co o sobě už dávno dal znát, ví o nás a zná nás a přimlouvá se nám, to ignorují. Inu, lidé vědí, že něco živého tam někde musí předse být…jen ať to není Bůh (ten by po nás něco chtěl)…tak hledají. (Bez rosmyslu, dle mého, nevíme, zdali by zelený mužíček od Alpha Centauri taky od nás něco nechtěl!) Dle mého takovéto jednání odporuje samo sobě. Což je vlastností všeho lživého. Podle toho člověk pozná, zdali… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Uvědomil jsem si dnes takový zvláštní paradox – program SETI – Carla Sagana – hledá ve vesmíru nějaké projevy “vesmírné inteligence” – hledá nějaký “signál”, který by znamenal, že ve vesmíru existují inteligentní bytosti podobné nám lidem.

Paradox je dle mého v tom – že takový signál už dávno lidé znají – jmenuje se DNA – a nepřišel k nám z vesmíru, ale je částí každého z nás. A je projevem neobyčejně mocné a inteligentní Boží tvorby.

A my lidé – hledáme v prázdnotě……..

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Na otázku – proč by toto nemohlo být zkonstruované? – evolucionista odpoví – neboť by to pak nemohlo být potvrzeno nástroji pro potvrzování a vyvracení. Já si myslím, že to možné je. Pouze zatím něco přehlížíme. Možná dokonce už i záměrně – schvalně. Pokud ale ne – a ani těmito nástroji “vědy” to není zatím možné rozlišit – pak platí – že evoluce v Darwinově duchu – je onen “neskutečný majstrštyk”. Tomu zatím ale nejsem ochoten příliš věřit – mám za to, že platí totiž ono Pavlovo – “Jeho věčnou… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Děkuji Jiří – “Zejména v posledních minutách pořadu (v čase videa 52:55) uvedl, že sice nevěří v inteligentní design, ale jeho bezmezný obdiv toho, jak je to všechno neskutečně komplexní, uspořádané a funkční, nemohl snad vyjádřit výmluvněji. ” – – nejen v tomto spatřuji onu “nepřeklenutelnou propast” – mezi schopností svobodné lidské vůle – a neschopností svobodné lidské vůle, pokud se ze “své vůle” vzepře Bohu. Více to nebudu rozebírat, každý zajisté pochopí, na co konkrétně narážím. Pouze podotknu – na překlenutí “propasti” přitom stačí “tak /neuvěřitelně/ málo”. A také… Číst vice »

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

“obrovský majstrštyk” – to ano, a navíc já mám pocit, že je to pořád ještě slabé slovo. Své o tom nutně vědí ti, kteří jsou “u toho co nejblíž”. V dnešním Hydeparku na ČT24 mluvil biochemik Samuel Sternberg, spoluautor technologie pro editaci genomu CRISPR, konkrétně mluvil o aplikaci na lidský genom. Nechci teď zmiňovat téma jako takové, jen jsem bytostně vnímal jeho obrovské nadšení pro tuto práci na molekulární úrovni a současně jeho obdiv toho “majstrštyku”, jak je to všechno neskutečně smysluplné. Zejména v posledních minutách pořadu (v čase videa… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Tedy řeknu vám jednu věc. Ten, kdo zkoncipoval evoluci tak, jak ji známe – tzn. z neživého přírodními procesy živé – to je tak obrovský majstrštyk – že je to až k nevíře. Ve spojení pak s vědou – je to něco neuvěřitelného, co všechno to umí/dokáže vyplodit z lidí. Fakt jsem z toho dost vedle, jak takový pomýlený člověk dokáže všechno v tomto smyslu “okecat” – a přitom si myslet – že to je ve skutečnosti tak. Tzn. vše živé má společného předka a vyvinulo se z něho. A… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin vs. Václav Dostál – rozumím detailům. Admin to psal jednoduše – Václav Dostál to má na mysli přesněji. Myslím, že z textu evangelia je také dost jasně naznačeno – že se skutečně jedná o Adama a Evu, ačkoli to Kristus takto výslovně neříká. Zřejmě k tomu měl také nějaký ten “skrytý důvod”. Na jiných místech však už Adama konkrétně zmiňuje. Zřejmě to mělo souvislost s otázkami a jakým způsobem je lidé okolo něj pokládali. A také samozřejmě na to mělo vliv, kdo se a jak konkrétně ptal.… Číst vice »

Václav Dostál

Re: Admin Myslel jsem to takto: Otázka by podle mého soudu měla znít: “Mýlil se Ježíš když řekl, že Bůh Adama a Evu už na počátku stvoření učinil mužem a ženou? ” a ne:”Mýlil se Ježíš když řekl, že Bůh je už na počátku stvoření učinil mužem a ženou?” Přesto, že je z vysvětlení jasné, KOHO Bůh učinil…, v anketní otázce to podle mě nestačí – otázka je důležitější než vysvětlení a proto by se otázka neměla vztahovat JEN na vysvětlení. Nepodceňuji to vysvětlení – bez něj by otázka byla… Číst vice »

Václav Dostál

Ježíš mluvil v podobenstvích často, ale vždy to na začátku řekl. Při řeči o stvoření Adama a Evy jako manželů od počátku však o žádné podobenství nejde.
Dovoluji si dodat, že v anketní otázce by neměl být odkaz na předchozí vysvětlení, ale jasné sdělení o konkrétní lidské dvojici.

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Anketa “Mýlil se Ježíš?” – je potěšující, že z odpovědí jednoznačně převládá odpověď č.1. A ty ostatní? I když je zřejmé, komu je anketa určena, tak bych se ani moc nedivil, kdyby si tu chtěli přihřát svou polívčičku i ateisté a jejich odnože. Ale to jen spekuluji 🙂

Oliver
Oliver

Vlasta je to jeden z vrcholů evoluce Zkrátka už je opět nutno evolučnou teorii poopravit. To, co dosud chybělo, je tlustým fontem. Poté, co se pomalýma postupnýma krůčkama vlivem náhody z neživé hmoty vyvinula hmota živá, vlivem mutace a přírodního výběru vyvinuli z jednobuněčních mnohobuněční živočichové a z jednopohlavních dvoupohlavní a z jednodušších složitější, z vodních suchozemské a z ptáků…vždyť víte, takže poté, když se to zcela náhodou vyvinulo na naší planetě a vlivem chemie a fysiky se objevilo u nejvyvinutějších jedinců vědomí, tak poté se celý ten proces pozastavil… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Ještě k té anketě. Je velmi zajímavá v jednom směru – lze totiž odpovědět velmi zajímavými odpověďmi. První je v souladu s “Duchem Písma”. Druhá je v souladu s tím, kým je člověk – může se mýlit. Třetí je dle mého asi nejrozporuplnější z pohledu toho, jak se stavíme v tomto světě ke vzniku světa z pohledu “jakoby vědy”. Tato anketa dle mého velmi koresponduje s článkem o ploché zemi. Má totiž podobné souvislosti. A je velmi zajímavé si uvědomit, že spousty lidí, kteří přijali Krista jako osobního spasitele –… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Čtyřválec s turbem ze dvou litrů dává 421 koní (310 kW) a 500 Nm, je to jeden z vrcholů evoluce http://www.autoforum.cz/technika/technik-popsal-triky-ktere-pouzili-nemci-ke-stvoreni-nejsilnejsiho-ctyrvalce-sveta/

Mohlo by se to také napsat např. takto. Je to jeden z vrcholů lidských tvůrčích schopností. Kdo mezi těmi tvrzeními najde jeden rozdíl, který by změnil smysl věty – a’t se ozve.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Není tento “mechanizmus” spíše důvodem pro to, abych to zdůvodnil spíše “inteligentní příčinou vložená schopnost” – pro ono obligátní “udržení života na zemi tak, jak jej známe”? Proč to tak Bůh učinil? Víme přeci z Bible – že lidé se dožívali věku okolo 900 let i více. Jaký tedy důvod je pro stáří “70 – a kdo je schopnější 80 let”? Potažmo – jaký důvod pro prostě obecnější pohled ve smyslu – plus mínus 80 a více už ne? O tom důvodu je řečeno v Bibli v tomto smyslu –… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Když jsem dnes přemýšlel nad ovcí “Dolly”, která jako první živočich na této planetě byla naklonovaná – uvědomil jsem si jednu velmi zajímavou věc – že existuje jakýsi “mechanismus” biologický, který zajišťuje, že si “tělo” pamatuje, jak je ve skutečnosti staré. Vždyť jak by si dejme tomu teoreticky mohlo tělo pamatovat – a odkud by se k tomu vzal nějaký potřebný poznatek – bez jakýchkoli záznamů – kolik mu je ve skutečnosti let? Není snad evoluci naprosto putna, zdali se začne množit spermie s vajíčkem, anebo následně buňka, která k… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Oliver, Admin – děkuji za reakce. Jsem si jist, že jste pochopili, co jsem svým příspěvkem chtěl říci a na co narážím. Ono toho je v úvodu Dawkinsovy knihy o Sobeckém genu více. Toto bylo z oněch tří podstatných problémů, které tam vidím – dva. A možná by se tam ještě jeden nejspíše našel jako další podstatný. Ještě jednou – děkuji za reakce.

Oliver
Oliver

Co je na tom “jednoduchého”? Vlasto, palec nahoru! Jednoduché na tom je hlavně to, že to všichni, komu se nechce do hloubky, lehce přijmou. Víc jednoduchosti nenalézám, přesně, jako Vy. vůbec nic nevíme o tom, jak by se přírodními procesy utvořila i jen ta “nejjednodušší buňka” Dawkins jaksi přehlíží nejnovější objevy vědy (řekněme, od počátku 21. stol.). I ta nejjednodušší buňka je mnohem složitější, než všechno nad její úrovní. Tak, jako nám pochopení nižší struktury hmoty pomohlo lépe objasnit některé fyzikální jevy začátkem minulého století, kupř. elektromagnetismus, tak bychom měli… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Tzn. – ta jedna podstatná věc, kterou jsem chtěl na přístupu Dawkinse ukázat – je jeho rozpolcenost při přístupu k tomu, jak vznikl život a jak přistupuje k chemickým prvkům v přírodě. Snažím se ukázat – jak špatný přístup povede k špatným závěrům – které mohu zaobalit do milionu kulantních slov a přirovnání – ale pokud nebudu mít dobře a správně vyřešený začátek – pak si nemohu vůbec myslet, že budou správně vyřešené i moje následné vývody, ačkoli nemusí být v posledku úplně mimo realitu a mohou mít spoustu styčných… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Co říká Dawkins v Sobeckém genu? – přesně toto – Na počátku byla jednoduchost. Je dosti obtížné vysvětlit i počátky poměrně jednoduchého vesmíru. Považuji za zřejmé, že vysvětlit náhlé povstání plně vybaveného, uceleného řádu, jakým je život, nebo pokusné zopakování takového procesu by bylo ještě složitější. Darwinova teorie evoluce přírodním výběrem je uspokojující, protože ukazuje způsob, kterým jednoduchost přechází v komplexitu, způsob, jakým se mohly atomy bez řádu seskupovat ve stále složitější soustavy, až skončily lidmi Myslím, že zde je jasně vidět – kam se dostane vědec typu Dawkinse, když… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pokud se někdo chce stát dokonalým člověkem – a’t se stane křesťanem. Křesťanství je cesta k dokonalému člověku. Ať tak učiní však se vším, co tato cesta obsahuje – tzn. ať věří evangeliu a činí pokání a uvědomí si svojí situaci “bez Boha” před Bohem. Ať pozná svůj hřích, svojí smrtelnost díky svému hříchu a ať si uvědomí svojí beznadějnou situaci, kterou je právě situace hříšného člověka podrobenému Božímu soudu k odsouzení hříšného života. Aˇt tedy díky tomuto – přijme tento spravedlivý Boží soud – a ať díky tomu přijme… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – AdminP.

proč když chceme vystupovat vědecky, proč do toho neustále mícháme Boha a naší víru.”

– děkuji Admine za odpověď. Řeknu to jednoduše – věda bez Boha – je mrtvá.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Zdravím všechny následovníky Krista a toho, co nám na svět přinesl – a přeji požehnanou neděli. Především přeji vytrvalost na cestě do příchodu Božího království v této víře. Ve víře, že “Bůh svého vlastního Syna neposlal na svět, aby svět soudil, ale aby skrze něho byl svět spasen…… , aby nezahynul nikdo, kdo v něj věří”. V.S.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v-nizozemsku-pripravuji-navrh-eutanazie-pro-unavene-zivotem-40295702 – řeknu to asi takhle. Jestliže máme “právo” si život vzít – tak to znamená, že k tomu máme jistou “moc”. V tom případě však ale – pokud máme moc si život vzít ve chvíli, kdy “se nám nedaří dobře” – pak zajisté – aby to bylo spravedlivé – bychom také měli moc mít život takový, abychom si jej vzít nemuseli. (tzn. udělat si tzv. “dobrý život”). Aneb právě tento případ ukazuje na to – že – strč prst a seberou celou ruku. Dostáváme se do okamžiku, kdy se… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Z trochu jiného soudku – z knihy Čínská studie od Colina Campbella. Jen namátkou – “tyto buňky jsou při tvorbě oddílů pozoruhodně přizpůsobivé. Dokážou reagovat za různých situací na velmi širokou škálu vetřelců včetně těch, jež potkávají poprvé ve svém životě. Imunitní odpověď na tyto cizince je pak neuvěřitelně tvůrčím procesem. Je to jeden z opravdových zázraků přírody.” O trochu níže v odstavci. “aby mohl imunitní systém spěšně čelit antigenům, musí svoji obranu přizpůsobit podmínkám každého útoku. toho dosahuje vytvářením “zrcadlového obrazu” bílkoviny každého útočníka, tedy “masky” každé tváře, již… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Mám za to, že ke kreační teorii už nic nezbývá – všechno dle mého je připravené na to, aby ji někdo zkoncipoval a uvedl. Samozřejmě tak, aby mohla být akceptována i “sekulární vědou”. Když už tedy nestačí “pouhá víra”……..

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Re: “Zázrak” Osobně bych neřekl že šlo o “zázrak”, a i sekulární společnost tento výraz používá bez spojení s Bohem, je to už vžitý termín bez původního, biblického obsahu. V každém případě je to ovšem zcela vyjímečná událost, která zatím neměla ve světě obdoby. Mistrovství týmu lékařů, kteří se na tom podíleli, je vskutku mimořádné. Nicméně jde pořád o míru schopnosti “okoukat přírodu” – my říkáme okoukat Boží dílo. V článku se uvádí: “Případ podle lékařů potvrzuje obrovskou sílu počínajícího lidského života i sílu těla matky” A to se mi… Číst vice »

Oliver
Oliver

Pokud psa očipujete a zanesete jej do databáze NRMZ, zrychluje se proces nalezení psa

jo a taky se zrychluje proces nalezení jeho majitele, který se vydal na procházku úmyslně bez mobilu do přírody. Jistě, můžete namítat, že je to směšné, ovšem koho se alespoň trochu dotklo dvacáté století a realita století dvacátého prvního, tak toho to snad ani nenapadne.

hmmh
hmmh

Mnohí nechápu, čo to evolúcia je a potom ju obhajujú. Evolúcia je vznik zložitých druhov z tých jednoduchých, vznik zložitého DNA z jednoduchého DNA, vznik väčšieho počtu génov alebo funkcii z menšieho počtu. Všetko ostatné ako zmena povahy, zmena farby, zmena tvaru krídel, zobáku, nôh, atď, sú len mikroevolúcia, ktorá nepotrebuje zmeniť zložitosť DNA. Dennodenne pozorujeme, ako zložitý stroj vzniká pri výrobe človekom. Za stroj sa počíta i živý organizmus, on je enormne zložitý, preto i on musel vzniknúť pri výrobe inteligenciou. Že nevieme, kto to bol, ešte neznamená, že… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Dawkins se svým sobeckým genem se snaží navodit problém z pohledu vztahu jeden k druhému. Proto mu nezbývá nic jiného než pracovat s pojmy “altruismus, sobeckost”. To je však notně zavádějící – dle mého to nemá žádnou souvislost ani s geny, ani s živočichy a ani s čímkoli jiným, z čeho je člověk složen. Pojem sobeckost či altruismus se vztahuje na tuto přírodu čistě z pohledu lidí. Bez člověka by nebylo možné cokoli označit za altruistické – či sobecké – protože by neexistovala mysl, která by to mohla nějak rozsoudit.… Číst vice »

Mira K
Mira K

pokud na požádání dodá o svém psu v případě potřeby ony potřebné informace Pokud se pes zaběhne a někoho kousne, musel byste nejprve dohledat majitele, ten by musel dohledat očkovací průkaz a pak sdělit informace. Přičemž úkon nalezení majitele je ten nejsložitější. Pokud psa očipujete a zanesete jej do databáze NRMZ, zrychluje se proces nalezení psa, navíc veterináři při očkování psa proti vzteklině párují očkování proti čipu psa. Tudíž v případě nalezení psa se ihned odhalí zdali je, nebo není očkován proti vzteklině. Neslouží to jenom k chraně zdraví lidí,… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Podle výzkumníků hrál 2-nonenal důležitou roli v životě primitivních lidí, kteří díky pachu dokázali rozlišit mladší jedince, se kterými měli největší šance založit rodinu. Čich se vyvinul v době, kdy byla délka lidského života o mnoho kratší než v dnešní době, a jedinci ve věku třiceti let již nebyli považováni za reprodukčně vhodné. – jak pravdivá je informace v tomto článku? Nula a nula. Naprosto nepravdivá. Čich se za 1. nevyvinul. A za 2. lidé se nedožívali méně – ale naopak více. Věk života člověka klesal, až se ustálil po… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Mira K. Ano, výhody čipování je spousty. Je čip přirozenou součástí těla? – na to je velmi jednoduchá odpověď a bez jakýchkoli pochybností, zdali je dokonce pravdivá, či správná, což u spousty jiných otázek by nemuselo být zase tak jednoduché. Tzn. na otázku zdali je čip přirozenou součástí těla zvířete je velmi jednoduchá a pravdivá odpověď – ne. Z toho pak lze velmi jednoduše vyjít i z dalších otázek, které by s tímto tématem mohly souviset, či by se jich mohly týkat. Pokud to přirozenou součástí těla zvířete… Číst vice »

Mira K
Mira K

Vlasto, zkusím nastínit výhody čipování psa: V případě ztráty psa, lze najít majitele, což lze sice zajistit i známkou, ale ta se narozdíl od čipu může ztratit. Pokud pes někoho kousne (i to se může stát), je podle čipu dohledat, jestli je pes očkovaný proti vzteklině a tím předejít zbytečné vakcinaci člověka a usmrcení zvířete kvůli rozborům Majitel a jeho veterinář budou mít přehled o prodělaných očkováních (to může být užitečné pokud třeba majitel zemře a psa si vezme někdo z rodiny) Takže ano, jedná se o sběr informací. Informací… Číst vice »