debate

Všeobecná diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Kromě toho je vždy pod každým článkem umožněna diskuse na konkrétní téma.

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

Řád pro diskuse

Děkujeme Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.

Dotazy technického rázu vkládejte SEM.

Subscribe
Upozornit na
383 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jhk - vlasta

Tajný kód stvoření | Dr. Jason Lisle – YouTube

— velmi zajímavé video. Matematik to jistě ocení.

Jiří Zelinka

RE: jhk – Vlasta

Rozumím, určitě máte pravdu o tom nečekaném přiznání designu z úst odborníka-materialisty. Mě ale zkrátka hned “praštila do očí” ta rekapitulace, která byla už dávno vyvrácena (i sami evolucionisté to – ač neradi – museli skousnout), a přesto se dodnes drží v učebnicích jako klíště. Je to neuvěřitelné, ale žel, je to skutečnost.

jhk - vlasta

RE: – Jiří Zelinka – je to čerstvé – koupil jsem to minulý týden tuším v coopu. Zaujal mě právě onen nadpis toho článku – že srdce má dokonalý design. To už podle mě musí být, aby někdo něco takového řekl, ačkoli je asi jasné, že s designem jako takovým to asi nebude tak horké. Je spíše zvláštní pozorovat, jak se někdo nad tím dokáže takto zamyslet, ačkoli by si měl správně jako vědec/doktor – uvědomit, že to, co říká – má určité konotace – které jsou pak při vyřknutí… Číst vice »

Jiří Zelinka

RE: jhk – Vlasta Jméno kardiologa asi není důležité, ale bylo by možná zajímavé uvést, KDY zmíněný člověk vyřkl to otřepané evoluční “moudro” – jak víme, mluví o tzv. ontogenezi neboli o embryonální rekapitulaci. Tato myšlenka byla tlačena do hlav nejen celým generacím studentů biologie/medicíny jako fakt, ale byla také mnoho let používána k přesvědčivému ospravedlnění potratů. Tvrdilo se, že zabíjené nenarozené dítě bylo stále ve stádiu ryb nebo opice a ještě se nestalo lidskou bytostí. Toto vše energicky vysvětloval především podvodník Ernst Haeckel od konce 60. let 19. století,… Číst vice »

jhk - vlasta

Budu citovat jednoho člověka – známého kardiologa. Nebudu citovat odkud to mám – to není vůbec potřeba. V čem vás srdce fascinuje? Vezměte si, že srdce plodu v těle matky prochází vývojovou řadou mnoha organismů, od ryb přes plazy, obojživelníky a savce až po člověka. Fascinuje mě svou komplexností. Je to pozoruhodný anatomicko- funkční systém. A spojení elektrické aktivace, mechanických vlastností a fyziologických principů, aby srdce správně přečerpalo krev, je fenomenální. Je to vysoce dynamický a komplexní orgán s dokonalým designem. Známý konstruktér automobilů Ferdinand Porsche jednou prohlásil: “Dobrý design… Číst vice »

jhk - vlasta

Problém s diskuzí ohledně toho, odkud jsme se tady objevili – je spojen s tím, že jsou tady dva pohledy. Kreacionismus zastává pohled stvoření – evoluce pohled materialistický. Pro tyto dva pohledy slouží spousty různých indicií. Pro materialistický je tu spousty pohledů a teorií, snažících se prokázat, že člověk je člověkem proto, že se 1 – vyvinul a 2 – že byl počat přírodními procesy. Pro kreacionistický jsou tu podklady také různé. Přesto všechno to vychází z jednoho bodu – a to z přesvědčení, že o tom, jak tu člověk… Číst vice »

jhk - vlasta

Z Old Kreacionismu – kdysi dávno tady Telesto řekl jednu zajímavou věc. Neznalost je nejhorší zbraníNapsal uživatel Telesto (neověřeno) dne Út, 06/30/2009 – 07:37. Zdravím Davide, víte, problém je hlavně v tom, pokud si někdo myslí, že dané teorii rozumí a začne se jí “jakoby” řídit. To možná udělal Hitler, ale děláte to také. Vy si myslíte, že evoluční teorie schvaluje vybíjení slabších, že silnější jen přežijí, jakési očištění rasy apod. Právě takové zcestné názory jsou za velkým zlem. A přitom jsou to názory, které nemají např. v evoluční teorii… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Stroj se nemusí omlouvat . Omluvit se může pouze živá bytost která je inteligentní , pokud má rozum a dokáže pochopit to, co k ní někdo mluví . Pokud se někdo snaží vytvářet dojem , že je takovou bytostí – je to pouhý dojem – nikoli skutečnost . Odeslání zprávy. Stroj se nemusí omlouvat . Omluvit se může pouze živá bytost která je inteligentní , pokud má rozum a dokáže pochopit to, co k ní někdo mluví . Pokud se někdo snaží vytvářet dojem , že je takovou bytostí –… Číst vice »

jhk - vlasta

Ne – logické to není . Pokud nejsou fotony viditelné jednotlivě – nemůžeme je vidět ani kdyby jich bylo miliony . To, co ve skutečnosti vidíme – je pouhý projev těchto částic – to je pravda . Tomu říkáme světlo . Ale fotony vidět nejsou . Odeslání zprávy. Ne – logické to není . Pokud nejsou fotony viditelné jednotlivě – nemůžeme je vidět ani kdyby jich bylo miliony . To, co ve skutečnosti vidíme – je pouhý projev těchto částic – to je pravda . Tomu říkáme světlo . Ale… Číst vice »

jhk - vlasta

Když nejsou samotné fotony vidět okem – jak můžeme vidět světlo – které je složeno z jednotlivých fotonů ? Je to logické ? Odeslání zprávy. Když nejsou samotné fotony vidět okem – jak můžeme vidět světlo – které je složeno z jednotlivých fotonů ? Je to logické ? Ano, je to logické. Světlo je elektromagnetické vlnění, které se skládá z mnoha fotónů. Fotony jsou elementární částice, které přenášejí elektromagnetickou sílu. Když fotony dopadnou na naše oči, jsou detekovány světločivnými buňkami v sítnici. Tyto buňky přeměňují energii fotonů na elektrický signál,… Číst vice »

jhk - vlasta

Takže foton , který je jak vlna tak částice – je viditelný okem . Jak potom tedy vypadá fotom – když ho vidím ? Odeslání zprávy. Takže foton , který je jak vlna tak částice – je viditelný okem . Jak potom tedy vypadá fotom – když ho vidím ? Foton je elementární částice, která přenáší elektromagnetickou sílu. Je to kvantum elektromagnetického vlnění, včetně světla. Foton má vlastnosti jak vlny, tak částice, což se nazývá vlnově-částicový dualismus. To znamená, že foton se může projevovat jako vlna nebo jako částice v… Číst vice »

jhk - vlasta

Umělá inteligence s bingem – další rozmluva )))) Vítejte zpět! O čem chcete chatovat? Přijatá zpráva. Vítejte zpět! O čem chcete chatovat? Je pořád světlo hmotné ? Odeslání zprávy. Je pořád světlo hmotné ? Hledá se: „Je světlo hmotné?“ Hledá se: „Je světlo hmotné?“ Generování odpovědí pro vás… Generování odpovědí pro vás… Ano, světlo je hmotné. Fotony jsou hmotné a tudíž je ohyb světla v gravitačním poli zcela logický a samozřejmý – téměř v jakékoliv (alternativní) teorii 1. Podle klasické fyziky se hmota skládá z částic, které mají hmotnost, a jejichž polohu… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Jiří Zelinka – ten dokument o pravdivosti historicity Bible na youtube – je velmi zajímavý. Velmi mě zaujal ten pohled na to, že se s následky potopy potýkáme až do dnešních dní. To je velmi zajímavý pohled na globální počasí.

jhk - vlasta

Chcete rozbít ChatGPT? Stačí zadat jediné slovo. Matematici kroutí hlavou, jak je to možné – Živě.cz (zive.cz)

— to, že má všechno nějaké své důvody – je dalším důkazem toho, že nežijeme ve světě bez příčin. Ani ve světě AI se neděje nic bez příčiny. Tzn. – “náhodně”.

Nadšenec

Jo, kéž by byly všechny ty evangelizační filmy zdarma a bez překážek. Napište jim, možná Vás poslechnou…

Jiří Zelinka

Neříkám, že je to zlomyslné, ale je to zbytečné papouškování světských manýrů. A nejde jen o zdržení – jde o princip. Někdo mě pod příslibem “křesťanské dokumenty zdarma” nutí někam se registrovat, a to je u křesťanů zkrátka špatně, tím spíše, když je to převzaté od ateistického světa, kde pro to mají své zcela konkrétní důvody, neslučitelné s křesťanstvím. To je jako kdyby Ježíš a učedníci měli u vstupního prostoru kde kázali svou kancelář, kde by se musel každý, kdo je chtěl slyšet, zaregistrovat. Takové věci mají být jednoznačně přístupné všem,… Číst vice »

Last edited 9 měsíců před by Jiří Zelinka
Nadšenec

Je to zdarma – takže jen zdržení. Jistě někoho to odradí. Co z toho členství mají – snad, že můžou poskytovat víc obsahu – něco jako zde případ Achillovy paty evoluce. Neřek bych, že je to zlomyslné.
A ještě odkaz na Project: Polish Christian University – What have we done? – YouTube

Jiří Zelinka

Re: Je Genesis historií?
Je to skutečně pěkný dokument s velice širokým záběrem, jen mi hodně vadí to nutné založení účtu na Genesis Era, aby bylo možné film shlédnout. To dělají komerční firmy z marketingových důvodů, ale na křesťanské weby tohle (nejen) podle mě nepatří.

Když začal před více jak třemi lety covid, nechali výrobci tento film volně k dispozzici na YouTube, s českými titulky – https://youtu.be/UM82qxxskZE

Na portálu kreacionismus.cz jsou už z té doby také tři několika minutové ukázky:
https://www.youtube.com/watch?v=EfEG3h320tQ
https://www.youtube.com/watch?v=rKUOi9YdL-4
https://www.youtube.com/watch?v=u7FoF2cYyk4

Last edited 9 měsíců před by Jiří Zelinka
Nadšenec

Před časem jsem našel zajímavou bakalářskou práci na téma “Důkazy evoluce” od studenta učitelství Petra Kordy.
K čemu to může být dobré? Na internetu i na světě je, až k pláči, nedostatek dobrých polemik typu: kreacionista vs evolucionista na toto téma, mohlo by to být zajímavý podnět na video nebo článek, jako malé svlažení tohoto nedostatku.
BPTX_2013_1_11310_0_353419_0_143714.pdf (cuni.cz)

Nadšenec

Dobré zprávy 20.7. večer bude na XcamPu dokument Je kniha Genesis historií? Asi nejde vybrat lepší film česky. Unikátní dokument z produkce Compass Cinema byl uveden letos v českém překladu. Zaměřuje se především na otázku vzniku života a historicity celosvětové potopy. Téma je probíráno s odborníky z oborů jako jsou sedimentární geologie, geochronologie, geochemie, paleontologie či mikrobiologie. Snad tentokrát není škoda, že nepozvali PA. Je kniha GENESIS historií? – Genesis Era Dočkáme se první polské mladokreační univerzity? Project: Polish Christian University – What have we done? “A Polish Christian University is crucial for an… Číst vice »

Václav Dostál

Carlo Rovelli, Helgoland, O vzniku a smyslu kvantové teorie: „… kdo z nás se nepodivil nad otázkou: ″Je-li svět vytvořen jen z prosté hmoty, z částic pohybujících se prostorem, odkud se berou naše myšlenky, vědomí subjektu, morální hodnoty, krása, smysl…?″ Jak může „prostá hmota“ vytvářet barvitost života, emoce, vášnivý pocit vlastní existence? Jak je možné, že dokážeme poznávat věci, učit se, být dojati či ohromeni, že umíme přečíst a pochopit knihu, ba dokonce klást otázku, jak ve své podstatě funguje hmota?“ Můj komentář: „Pravdivý ″materialistický″ pohled, že ano? ″Jémine, mýlíte se, Darwine!″“ (Prof.… Číst vice »

jhk - vlasta

https://fb.watch/lbf99TrNGL/ – hezká videa.

jhk - vlasta

Vzpomínám na to, jak častokrát na starém kreacionismus se všichni dost vymezovali kvůli pojmu – evoluční ideologie. Přesto všechno – ačkoli ty výhrady beru – si myslím, že výhrady proti tomuto pohledu – jsou nepravdivé. Evoluční teorie – ve spojení s dalšími pohledy na to, co je tedy svět – utváří ten ideologický pohled člověka – vždyť proto mají spousty námitek všichni právě kvůli tomu, že Boha nelze dokázat právě proto, že “hmota sama”. A je problém i s počátkem – neboť velký třesk mohl začít tzv. “sám od sebe”.… Číst vice »

jhk - vlasta

Dnes mi připadla myšlenka na to, že evoluční pojetí světa odstranilo problém se smrtí. Do té doby člověk se tak nějak v podstatě samovolně obracel k něčemu – aby měl nějaký cíl i po životě. Tzn. tak nějak skoro přirozeně něčemu/někomu “věřil”, aby se nějak vyhnul tomu problému se smrtí a koncem života. Evoluční pojetí v podstatě naprosto rozvolnilo/rozmělnilo tento problém. Smrt už není problém existenční, ale pouze přírodní. Prostě jsme pouze nějaký ten jeden z “mnoha” organizmů – smrt je naprosto přirozenou součástí tohoto světa pro všechny – ale… Číst vice »

Last edited 10 měsíců před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin – s evolucí nemají problém právě a především dle mého právě náboženští lidé. Ale i mnoho křesťanských věřících s tím bude mít problém. Protože se nechávají přesvědčit některými vědci, že jejich víra stojí pouze na jejich vlastní subjektivitě. To ale ten, kdo ví, co je křesťanská víra – umí velmi rychle prokouknout a odkázat každého takového člověka – do patřičných míst.

jhk - vlasta

RE: – Admin

— je to již starší. Došel jsem k tomu z jednoho odkazu ze starého kreacionismu. V tom příspěvku jsem zjistil, že s Hořejším velmi rozsáhle diskutoval také zdejší přispěvatel Nosotonda. Možná i další, ale ta jména mi tam zrovna nic neříkají.

No alespoń je z toho vidět, kam vede to, když některá jasná fakta a Biblickou logiku – podřídím evolucionistickému světonázoru. Svede mě to z té pravdivé cesty. Tečka. V.S.

Pavel Akrman

Hořejší 🙂 … kdyby to nebylo tak vážné téma, člověk by se nad takovou snůškou totálních nesmyslů zasmál. Ale žel, je to téměř jako přes kopírák od většiny těch, kteří zavrhli Boha a jdou si vlastní cestou. Nelíbí se mu, že někdo “staví evoluci do protikladu s náboženstvím”? Je to diletant. Sám nejvyšší guru přes evoluci, pan Richard Dawkins, si tuhle otázku vyřešil už ve svých 16 letech, jak říká: Mezi evolucí a náboženstvím je hluboká propast, a vysmívá se těm, kteří se jako otroci snaží tyhle dvě věci pořád… Číst vice »

jhk - vlasta

Václav Hořejší. – Václav Hořejší – Názory Aktuálně.cz (aktualne.cz) Ti, kteri stavi evoluci do protikladu s nabozenstvim, prokazuji vire vskutku medvedi sluzbu – uplne stejnou, jako by vehementne hajili ve jmenu ciste vity geocentricky model vesmiru. Pokud si tito fundamentaliste mysli, ze je slova Bible treba chapat doslova, tak se fatalne myli. Dokonce ani Credo nelze chapat doslovne (napr. “sedi po pravici”). Nevim, jak muze nekdo, kdo studiu Bible venoval hodne casu, prehlednout zcela elementarni veci, jako to, ze pouziva ucinne literarni prostredky nutne k efektivnimu sdeleni pro prijemce v… Číst vice »

jhk - vlasta

Vlasta Napsal uživatel George (neověřeno) dne St, 10/09/2013 – 10:14. A Georgi, co myslíš, že vede ke spáse? Z toho křesťanského pohledu prosím. Vlasto, co se tyce krestanskeho pohledu, tak mohu vychazet pouze z pohledu mych vericich znamych. Krestanstvi zacina hlasanim ukrizovaneho a vzkriseneho Krista prvotni jeruzalemskou obci. Evangelia jsou v souladu s tim dokumenty viry a tohoto hlasani, nikoliv primarne historicke zpravy (a uz vubec ne v modernim smyslu historicke korektnosti a objektivnosti). Jako nejaky konkretni priklad, ktery s timto souvisi, si muzeme vzit napriklad ty SZ genocidy (nebo… Číst vice »

jhk - vlasta

Ještě mi připadl jeden verš – také z Kazatele – 1 – 8 Všechny věci jsou tak únavné, že se to ani nedá vypovědět; nenasytí se oko viděním, nenaplní se ucho slyšením. 8 Jak jen jsou úmorné všechny ty věci, člověk to ani nemůže vyslovit! Oko se pohledem nikdy nenasytí, ucho se nenaplní slyšením! 8 Všecky věci jsou plné zaneprázdnění, aniž může člověk vymluviti; nenasytí se oko hleděním, aniž se naplní ucho slyšením. Na počátku mé cesty víry jsem to shledával jako dost pesimistické, ale teď jsem si uvědomil jednu… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Admin. No – bylo to takové smutné s koncem starého webu. Bylo to velmi zajímavých pár let. V podstatě, pokud mi to ten poslední obrázek dobře ukazuje, tak to je nejspíše 10 let. Což je tedy docela dost, až mě to samotného trochu překvapilo. Ale někteří jiní tam byli ještě déle. Když jsem tak nějak litoval toho, že jsem nestihl všechno co jsem chtěl zkopírovat – tak mi připadl na mysl verš z Kazatele 3.15 – 15 Co se děje, bylo odedávna, a co bude, i to bylo;… Číst vice »

jhk - vlasta

Tak poslední fotka starého kreacionismu na památku. Bylo to zajímavé.

Zachycení webu_7-6-2023_01614_old.kreacionismus.cz.jpeg
jhk - vlasta

Zdá se, že jsem zkopíroval poslední možnou část ze starého kreacionismu, neboť mě to již na starý kreacionismus nepustí. Tak tedy nashledanou – na brzkou shledanou. Děkuji Adminovi a kolektivu, který se o ten starý web staral a udržoval. Děkuji za možnost pokračovat stále dál. Kéž Bůh tomuto dílu stále žehná jako doposud, aby mohl všem, kteří se o to budou zajímat přinášet potřebné informace a pohledy na to, že když nad tím člověk se trochu více zamyslí – bude moci spatřit trochu jiný pohled, než mu tento svět nabízí.… Číst vice »

Last edited 10 měsíců před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

Kdyby to někoho zajímalo – mám zkopírované všechny články s diskuzí na starém kreacionismus do stránky 37 směrem jakoby od konce – ačkoli se to počítá obráceně – tzn. je to skutečně 37 stránka s články. Myslím, že zvládnu do 7 ještě tak cca 2 – 3 stránky. Pokud by někdo měl něco z těch dalších, tzn. 39 – a více – byl bych rád, kdyby mi je mohl nějak přeposlat. Z všeobecné diskuze mám něco ze začátku – 0- 1700 a něco z konce 6350 – 5350 – je… Číst vice »

Last edited 10 měsíců před by jhk - vlasta
Jiří Zelinka

Re: Předchozí web – adminovi
Chtěl bych jen poděkovat za vaši dosavadní službu, sledoval jsem předchozí web a i tento současný s velkým zájmem – a nejen proto, že přinášíte informace v ČR jinak nevídané, je to skvělá služba nejširšímu spektru křesťanů, ale i dosud nevěřícím nebo hledajícím.
Ať vám Bůh žehná i nadále!
S pozdravem, Jiří Zelinka

Last edited 10 měsíců před by Jiří Zelinka
jhk - vlasta

Další zajímavá věc z diskuze pod články na old kreacionismus. Re: Otázka pre všetkých evolucionistov! Napsal uživatel Drsoňman (neověřeno) dne So, 01/18/2014 – 15:03. Trvá to hodně dlouho. file:///C:/Users/PROVOZ~1.VIM/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif   file:///C:/Users/PROVOZ~1.VIM/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.gif   file:///C:/Users/PROVOZ~1.VIM/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image003.gif file:///C:/Users/PROVOZ~1.VIM/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image004.jpg Otázka pre všetkých evolucionistov! Napsal uživatel Foton dne So, 01/18/2014 – 15:00. Ako dlho trvá proces mineralizácie zdochliny? WHITE HEART — – jak se stavěli někteří lidé k rychlosti fosilizace – je tedy snad asi napsané jasně. Trvá to dlouho. Podívejme se tedy na to, co o tom říkají např. v tom Dinoparku. v Praze. Zde… Číst vice »

jhk - vlasta

Ozvěny minulosti – Václav Dostál Napsal uživatel Šriber dne Pá, 02/21/2014 – 13:13. A co když předpotopní hory byly vysoké maximálně 200 m? A co když byly vysoké minimálně 20 kilometrů? Kouzelná potopa je pak zerodovala, takže jsou mnohem menší… Na Zemi probíhaly velmi dramatické změny! Ano, ale celosvětová potopa, která způsobila jak vznik Grand Canyonu, tak Himálají, neproběhla. Smiřte se s tím… Ještě nepředstavitelnější než tomu bylo koncem června 1997 na Moravě! Povodeň z konce června 1997 vám přijde nepředstavitelná? “Co jste zač?”, zeptal se Erich postavy zahalené tmou.… Číst vice »

Václav Dostál

Pavlovi: Mám jasné tušení, že jiný sex než mezi manželi článek odmítne. Schvalování a dokonce propagace stejnopohlavních “manželství” mnoha křesťany a pro “věřící” praktikanty takových styků je špatné. / Na svém facebooku zkouším brát tuto “otázku” z hlediska právního – i když NEJSEM právník. Mohu však rovnoprávností argumentovat. Vyhýbám se argumentům proti homosexualitě z Písma protože tyto argumenty se bohužel ukazují nevhodnými: je smutné že pro protestanty, zastávající (formálně) zásadu SOLA SCRIPTURA. A že bude hůř? Bude – to však neznamená, že mám mlčet nebo dokonce se podřídit. Přesto, že… Číst vice »

Pavel Akrman

Re: Václav Dostál Je to zvláštní shoda okolností – právě na toto “třaskavé téma” zítra (úterý 30.5.) tu vyjde článek pod názvem “Lze v Genesis obhájit transsexualitu?”, který se zaměřuje na transgender hnutí a problémy s tím spojené (těhotenství předělaných žen na muže). Ano, faráři to dnes mají stále těžší a těžší, tedy pokud chtějí zachovávat Písmo. Úměrně s klesající morálkou přibývají i jejich problémy, a bude hůř. Portál KREACIONISMUS.cz však jednoznačně stojí na straně Písma – tj. nesouhlasí s přijímáním aktivního homosexuálního chování, a už vůbec ne s legalizací… Číst vice »

Václav Dostál

Proč by gayové a lesby nemohli požádat o církevní sňatek v případě, že bude uzákoněno “manželství pro všechny”? Pak ovšem farář, který to odmítne, bude jednat proti tomuto zákonu neboli bude jednat protizákonně. Že “manželství pro všechny” uzákoněno nebude – o tom silně pochybuji. / Jiný problém: Proč by neměli mít Bisexuálové, Transgender a další odlišně sexuálně orientovaní lidé stejná PRÁVA jako Lesby a Gayové?? Zda tohoto práva potom použijí či ne je – to je věc jiná. Právo má platit pro VŠECHNY (a teď opravdu pro VŠECHNY) stejně!! Nejen… Číst vice »

jhk - vlasta

Chronický zánět slepého střeva (chronická apendicitida) – co je to – příznaky, příčiny a léčba – Úvod | ASKLEPION s.r.o. (asklepionkamyk.cz) — byla tady kdysi jedna velmi jistá příspěvkyně – kterou zainteresovaní lidé znají. Tvrdila s velkou jistotou toto – Trubýš pochybnýNapsal uživatel Samain dne Čt, 08/21/2014 – 13:01. Odnětí slepého střeva po zánětu nevypovídá nic o tom, že by slepé střevo nemělo žádnou funkci. Koňské slepé střevo funkční je.Lidské nikoli. Stejně tak jsou případy, kdy je třeba život zachránit amputací dolních končetin. V tom se však neskrývá důkaz, že… Číst vice »

Last edited 11 měsíců před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

file:///C:/Users/PROVOZ~1.VIM/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.jpg
Anonym
Napsal uživatel Šriber dne Ne, 08/03/2014 – 20:52.
Teorie VT se hlavně nezabývá stvořením něčeho z ničeho beze slova…
“Co jste zač?”, zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
“Říkají mi Šriber”, zněla odpověď.

— to je zajímavé – že se Sriber trochu pozapoměl – a řekl špatné přirovnání – Bůh přeci netvořil beze slova…… Divné.

jhk - vlasta

Ad umírající evoluční teorie Napsal uživatel Drsoňman (neověřeno) dne Pá, 08/01/2014 – 10:56. Předevčírem vyšly letošní impakt faktory vědeckých časopisů, tak mě napadlo se kouknout, jak je to s tím, co se nám tu Kábrt snaží neustále tvrdit, tedy, že evoluce je mrtvá a upouští se od ET a vůbec. Z Web of Science jsem vytáhl data z jednotlivých let o počtu vědeckých časopisů, které mají v názvu slovo “evolution”. Zde jsou: ROK____ČASOPISY 1998____14 1999____14 2000____16 2001____17 2002____17 2003____19 2004____21 2005____21 2006____21 2007____22 2008____24 2009____24 2010____27 2011____28 2012____29 2013____29 file:///C:/Users/PROVOZ~1.VIM/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif… Číst vice »

jhk - vlasta

Re: Drsoňman, VV Napsal uživatel V.V. dne St, 07/30/2014 – 16:34. Není Lynn Margulis autorka teorie vzniku eukaryot prostřednictvím endosymbiózy? jj, to bude ona. Samozrejme, ze tohle byl dulezity krok v evoluci a zjevne komplikovanejsi, kvalitativne odlisny proces nez “tradicni” predpokladany mechanismus n*[(genova) mutace -> reprodukce -> selekce] = novy druh, z toho asi prameni jeji rezervovany postoj k vylucne / centralni roli “selekcionismu” v evoluci (tzn. k evoluci pohanene primarne postupnou zmenou frekvenci genotypu v populacich vlivem selekce). Aspon jak to chapu ja… “Přeji si, abyste mi říkali Velký… Číst vice »

Jiří Zelinka

Re: jhk-vlasta Připomněl jste tu jednoho z laciných pisálků a blouznivých “proroků”, kteří si nicméně nevidí ani na špičku nosu. Přitom už samotná jejich výchozí situační konstrukce je špatná: kreacionismus vs. křesťané. Oni nevědí, že takhle věci nestojí. “Zatmíno jest nemoudré srdce jejich” (Ř 1:21). Takových už tu za ty 2 000 let bylo, co “prorokovali”, že ta “chatrná bárka křesťanství” se brzy potopí… Zatím je to tak, že se potápí celá ta “vyspělá lidská civilizace bez Boha”: (Římanům, 1:19-23, KRAL.) Nebo což poznáno býti může o Bohu, známé jest… Číst vice »

Last edited 11 měsíců před by Jiří Zelinka