Subscribe
Upozornit na
612 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jhk - vlasta

RE: – Jiří Zelinka – Admin – ok. Nemohu popřít, že to je pouze můj pohled a je ovlivněn určitými skutečnostmi a že to může třeba zakrývat věci, které bych možná mohl vidět z jiné strany jinak. Možná je to proto, že mám momentálně spousty povinností a práce, takže nemám potřebu přemýšlet o jiných věcech. Nuž tedy – sdělil jsem ten svůj pohled. Budu tedy dál čekat – zatím mě stejně nic jiného nezbývá. V.S. P.S. dyž to tak vezmu kolem a kolem – Sarfati mě možná připraví na pořádnou… Číst vice »

Jiří Zelinka

RE: JHK Vlasta: “Ten přístup má také nějaké svoje důvody.” Asi mi stále nerozumíte – důvody nezpochybňuji, o tom se mohou psát celé litanie. To, na co mířím, je ZPŮSOB PODÁNÍ. Lidé mají otázku a odpovědí jim je buď léta hloupého a nepravdivého vymlouvání, nebo hluboké mlčení. To je to, co nazývám hrubou arogancí. “Dle mého by však takovéto jednání mohlo klidně sedět i na Boží sliby ohledně Kristova příchodu” To myslím nelze také vůbec srovnávat. Bůh nám jasně řekl, že “nám není dáno vědět čas příchodu”, a také uvedl… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Jiří Zelinka – třeba se máme “učit víře”. )))))) a prostě být jen připraveni, až přijde čas, využít poznatků knihy na “díle Krista”. Já třeba mám osobní zkušenost s tím, že ačkoli mám od Solasu některé brožury, které mohu rozdávat, vůbec mě v jedné chvíli nenapadlo, abych tu brožuru někomu nabídl, ačkoli ta situace přišla jako “blesk z nebe”. Prostě jsem vůbec nezapřemýšlel nad tím, že bych to mohl někomu dát – ačkoli se to v podstatě samo nabízelo. Byl jsem příliš zamyšlen “sám sebou” – abych toho… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Jiří Zelinka. neomalenou arogancí. Ano – to lze. Dle mého by však takovéto jednání mohlo klidně sedět i na Boží sliby ohledně Kristova příchodu – a nemyslím si, že tento příměr je tak úplně “mimo rozsah”. Já to ale neomlouvám, ten přístup. Ten přístup má také nějaké svoje důvody. O těch se ale mohu pouze domnívat, jaké jsou – se zástupci Maranathy se neznám vůbec Pouze jak říkám, jsem se dozvěděl od jednoho velmi blízkého člověka nějaké skutečnosti, kterým myslím nemusím pouze věřit, že jsou skutečné. Rozumím určitým… Číst vice »

jhk - vlasta

Evolucionismus si musí – podotýkám – musí – těžce lhát do své vlastní kapsy, – myslím, že lze s klidem říci, že evolucionismus je náboženství ateismu. Podle knihy Sarfatiho – Odmítnutí evoluce – C.S. Lewis taktiež poukázal, že dokonca aj naša schopnost zdůvodňovat by bylo spochybnená, keby bola ateistická evolucia pravdivá: “Keby slnečná sústava vznikla náhodnou kolíziou, tak by bol vznik organického života na tejto planéte taktiež náhodou a celá evolúcia člověka by bola náhodou tiež. V takom prípade všetky naše myšlienkové procesy sú iba náhody – náhodný vedlajší produkt… Číst vice »

Jiří Zelinka

RE: JHK Vlasta – “proč to trvalo zrovna v těchto dobách tak dlouho” Píšete, že znáte tak trochu okolnosti toho, proč se vydání knihy APE zdržuje. To je v pořádku, ani já nemám problém s trpělivostí – to však neznamená, že – alespoň já osobně – se o věc přestávám zcela zajímat. Vím, že mohla nastat celá řada komplikací, ale to je jen jedna stránka věci. Mě spíš zajímá ZPŮSOB přístupu k danému problému těch, kteří byli opakovaně dotazováni na stav věcí. A ten přístup byl: Neustálé opakování planých slibů… Číst vice »

jhk - vlasta

Prostě tou nejpodstatnější věcí, která je dle mého na tomto případě “schovávajícího se Adama” důležitá, je to, že Bůh chce zjistit – co se ve skutečnosti děje. A zároveň nám dál v příběhu ukazuje na to – že také velmi dobře ví, z jakého důvodu se Adam chová tak, jak se chová – tedy, že se před Bohem schovává. Bůh tedy nám dává příklad, jak bychom měli jednat i my, pokud máme nějaký problém. Tzn. zjistit – proč vznikla situace, která nám tolik vadí – a nikoli jen čekat, až… Číst vice »

jhk - vlasta

Bůh tento problém začal řešit velmi jednoduše. Prostě Adama zavolal – Kde jsi? Je to tak jednoduchá otázka – že jednodušeji už to myslím ani nejde. Prostě když někoho hledáme – tak ho velmi jednoduše zavoláme. Co na to Adam? Mlčel? Donutil ho strach k tomu, aby nic neřekl a dělal “mrtvého brouka”? Hledal úkryt, kde by ho Bůh již nenalezl? – Ne. Je tady zajisté nějaký důvod, proč to tak neudělal. Ten důvod je naprosto zásadní – protože to znamená – že Adam odpověděl např. Bohu proto, protože –… Číst vice »

jhk - vlasta

Bible je naprosto jedinečná kniha. Formou sdělených událostí, které se kdysi dávno staly nám ukazuje, odkud pocházíme, proč tady jsme a jaký má být cíl našeho života, potažmo – jak vlastně ve svém životě máme skutečně žít. Skrze události sdělené v Bibli tedy zjišťujeme, jaký je smysl našeho života tzn. proč je život takový, jaký je, se vším, co se při něm děje. Odpověď na tyto otázky je myslím naprosto zásadní – protože díky zodpovězeným otázkám pak můžeme v životě dělat to, co pak ve výsledku způsobí v našem životě… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Jiří Zelinka – až kniha Achillovy paty evoluce vyjde – napíšu Vám, proč to trvalo zrovna v těchto dobách tak dlouho. Já jsem ohledně té knihy mluvil ne přímo s Liborem, ale s někým, kdo na tom s Liborem také spolupracuje. Proto pro mě není tak problematické být trpělivý. Vím totiž onu část, kterou mnoho lidí neví, protože jim o tom nikdo neřekl. Není to nic světoborného – jde o běžné všední věci, které člověka v životě provázejí. Možná proto jsem Libora osobně podpoříl tak, jak jsem mohl.… Číst vice »

Jiří Zelinka

jhk – vlasta – tak to Vám přeji, dobrá zpráva je, že se v porušeném světě přece jen něco občas podaří 🙂 Shodou okolností jsem 21.5. 2019 napsal dotaz ohledně Achillových pat evoluce, a to přímo řediteli Maranatha Mgr. Jurajovi Turócimu. Když jsem do konce května nedostal žádnou odpověď, napsal jsem znovu, tentokrát na všechny adresy v Maranatha, včetně pana Votočka, který to měl mít celé na starosti – dosud stále bez odpovědi. Každý si tedy o tom může udělat vlastní názor. Zkopírovaný text mého dotazu: Dobrý den, rád bych… Číst vice »

jhk - vlasta

Oznamuji i já, že už jsem dostal od Solasu knihu od Jonathana Sarfatiho – Odmietnutie evolúcie. Tak nás v tomto ti naši bratři předběhli – my ještě Achillovy paty evoluce nemáme. Ale to nevadí – Bůh má vše v rukou. V.S.

Václav Dostál

Oznamuji, že jsem v textu “Doplňku”, přidaného do knihy “Přitažlivost gravitace” udělal další změny. Ne v podstatě, ale ve formě.

Oliver

V. Dostál : Děkujeme.

Vlasta:
Souhlasím. Ten poslední odstavec platil pro mikroskop, pro “koukání”. Dnes už bychom to, co to je, pochopitelně mohli rozeznat i v několikabunkovém zárodku, ale ne pouhým viděním, ale analýzou DNA. To ve 20. stol. ještě nešlo. To ovšem neznamená, že by to snad bylo “zavádějící”. Teď sekulární věda zavádí ohledem DNA, tím, jak interpretuje výsledky výzkumů. Takže, Vlasto, naprostý souhlas. Ve dvacátém století zkrátka byla postačující logika, kterou nám výzkum DNA jenom potvrzuje…

Václav Dostál

Oznamuji, že jsem ke své práci „Přitažlivost gravitace“ (kromě konstatování o nenutnosti zásadní změny) přidal „Doplněk“, v němž uvádím originální Newtonovy věty o gravitaci – doplňující kapitolu „Newtonovo pojetí“, dodávám kopii původního grafu kmitů torzního kyvadla a odkaz na video o špatnosti zavedení temné hmoty. Na tento doplněk odkazuji i pro knihu „Černá zpráva pro černé díry“, kde také cituji I. Newtona, ale odkaz na zdroj citátu je jenom stručný. Takže komu by zde chybělo upřesnění, může je najít právě v „Doplnění“ práce „Přitažlivost gravitace.“ Adresu svých webových stránek, na… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Oliver Ten obrázek s embryi je super. Nahoře jsou si v podstatě všichni podobni. Není divu, že se někteří lidé nechají zmást a učiní z toho předpoklad prapůvodního jedince, ze kterého se všechno vyvinulo. Ovšem kdyby jen udělali chybu – a přiznali, že se tedy mýlili. Oni tu chybu nepřiznají a stále tvrdí, že podobnost není “čistě náhodná”, ale že skutečně tato část vývoje dokladuje a dokazuje že máme se všemi savci společného předka. Kreacionismus tvrdí něco jiného. Podobnost není čistě náhodná ne proto, že bychom měli společného… Číst vice »

Oliver

K otázce vývoje embryí, už je to dávno vysvětleno, ale to video je tak názorné. Všichni se podobají na dospělé jedince svýho druhu.

https://mrborden.wordpress.com/2019/03/10/evidence-of-evolution-3/#jp-carousel-6818

vs.

https://www.youtube.com/watch?v=9dnBxdSSN9M

Oliver

NO, dalo by se na to jít i tak, Vlasto, že ten, kdo myslí, že není dokonale utvořen, ať navrhne, co by vylepšil. Třetí ruka? Náhradní oko? Bezodpadové trávení? Lítat jeko superman? Samé hlouposti. Ale když se posuzuje takováhle věc, je to nutně spjato s cílem. Pokud není lidským cílem hrabat v zemi, tak by byl člověk krtečkovi na smích s těma krtkovskýma rukama. To ví každé dítě, jak jste to hezky vysvětlil. I lidi, když konstruujou pračku, nestačí, aby byla třeba titanová, s nekonečnou zárukou, nerezavějící, s malou spotřebou… Číst vice »

jhk - vlasta

Skončil jsem trochu bezradně. Co si počít s tím tvrzením Božím, že vše co učinil je “velmi dobré”? Co si s tím počít při pohledu na slona a mravence – to nevím. Ale vím, co si s tím počít při pohledu na člověka. Člověk jako “muž a žena” jsou jasným důkazem toho, že Bůh minimálně v tomto případě říkal pravdu. Muž a žena jsou totiž velmi dobrým, ba přímo skvělým příkladem toho, co si představit pod pojmem “Bůh”. Když totiž vidím nějaký takový pár, který si spolu rozumí, který spolu… Číst vice »

jhk - vlasta

Tzn. dokonalost stvoření je právě v tom, že “demonstruje navenek” skrze onu “materiální podobu” Boha samotného ve smyslu “Boha Otce, Boha Syna, a Boha Ducha Svatého”. Kreacionismus tedy jako takový – při zodpovídání oněch podstatných otázek – jsme dokonalé stvoření? – nemůže tedy vycházet z ničeho jiného – než právě z biblických svědectví a záznamů. Neboť z ničeho jiného se to prostě nedá jasně odvodit. Jak jsem již naznačil – když si člověk určí sám, co je a co není dokonalé – tak si nakonec “hodí mašli” – protože co… Číst vice »

jhk - vlasta

Ale zpět k té otázce – jsme opravdu “dokonale stvořeni”? Nadnesl jsem zde různé pohledy z Bible a Genesis. Co je měřítkem dokonalosti? Je to samotné Stvoření? Tvrdím – že ne. Kdyby tady totiž bylo pouze a jen samotné Stvoření – vznikaly by právě ony námitky – které jsem zmínil v předminulém příspěvku – tzn. neumíme jako lidé létat, vydržet pod vodou, zavrtat se jako krtci do země, vidět v noci jako ve dne, atd. atd. atd. atd. – tzn. pokud by tady nebyl Bůh, nebyl by tu nikdo, kdo… Číst vice »

jhk - vlasta

Znáte tu bajku o nespokojeném ptáku? Nevím jaký pták to byl, ale vím, že byl hodně nespokojený. Nejdřív se bál kočky, že ho sní, tak ho Bůh proměnil v kočku. Pak se bál psa, že jí potrhá, tak ho Bůh proměnil v psa. Poté se bál zase něčeho jiného, proto Bůh toho “ptáka” proměňoval tak dlouho, až se ten pták vzepřel samotnému Bohu a chtěl být buď lepší, nebo větší než Bůh. Poté toho nespokojeného ptáka Bůh zase proměnil zpět v toho určitého ptáka. Tolik “příkladná bajka”. Vrátím se zpět… Číst vice »

jhk - vlasta

Kreacionismus by dle mého měl mít otázky. Např. otázku typu – je člověk dokonalý tvor? Nebo možná podobnou otázku – mluví Bůh pravdu, když tvrdí v Genesis, že vše, co učinil – bylo velmi dobré? A možná by ještě mohl mít otázku – jsou slova – dokonalé a velmi dobré z pohledu Bible synonyma? Kreacionismus musí stát na pevných základech. Proto by dle mého měl mít tyto otázky zodpovězené a to tak výstižným způsobem, aby nikdo nemusel o těchto odpovědích začít pochybovat. Co se týče mě osobně – tak věc… Číst vice »

jhk - vlasta

Dnes jsem na rodičovské schůzce mluvil s učitelem na počítače – který říkal, že bude mít dceru na přírodopis. Říkal jsem mu, že mají hezké obrázky barevné ve stylu plakátů na chodbách – kde je zobrazeno tělo člověka v různých modifikacích – např. pohybová soustava – svaly, podpůrná soustava – kostra, trávicí soustava, vylučovací soustava, nervová soustava, zvlášť oči, dýchací soustava……. poukazoval jsem v rozhovoru na to, že by nad těmi plakáty mělo být napsáno velkým černým písmem – toto je výsledek mutací a selekce. On jen přikývnul, proto jsem… Číst vice »

Václav Dostál

Admin Text v dané oblasti jsem změnil. Nyní příslušný odstavec zní: V uvedeném popisu je výraz o „protínání horizontu událostí“ – podle mě – velice nevhodný. To je ovšem řeč o materiálu, „padajícím“ po spirále akrečního disku dovnitř černé díry. Takže „protínání“ horizontu událostí materiálem, který způsobuje přirůstání (akreci) černé díry se jmenuje její „stín.“ Po spirále „dopadající“ materiál bude s „povrchem“ černé díry (tj. horizontem událostí) svírat velice maličký úhel, blížící se nule stupňů. Takový vnik materiálu se protínáním nazvat nedá. Délka míst, v nichž dochází ke vniknutí materiálu… Číst vice »

Václav Dostál

Admin
Podle mne je věta (řeč) o protínání nesprávná. . : Tento svítivý materiál narůstající na černou díru PROTÍNÁ horizont událostí, Protínání přece není “únik” světla mimo horizont (ale mimo horizont událostí může světlo uniknout.)

Václav Dostál

Admin
Slovo “překřižuje” jsem “škrtl” – ponechal jsem jen “protíná.” Text v následujícím odstavci jsem upravil – tak aby byl jasné, že jde o ohyb, o oblet a ne o protínání. Adresu jsem uvedl.

Václav Dostál

Adresa knížky nyní je http://vaclavdostal.8u.cz/cerzprava.pdf
Protínání horizontu událostí je podle mých znalostí totéž jako jeho překřížení. Přesto uvažuji o opravě, Nemyslím si však, že věc spěchá. Světlo nemůže protnout horizont událostí, aniž by “spadlo” do černé díry. Jenže tam podle obr. 20 (a podle souvislosti) NESPADNE: Světlo horizont událostí OBLETÍ a NEPROTNE jej.

Václav Dostál

Adresa knížky nyní je http://vaclavdostal.8u.cz/cerzprava.pdf . Zapomněl jsem to teď uvést.
Opravu jsem udělal – tak jak se mi to jevilo správným (“podle nejlepšího vědomí a svědomí”) a uvedl jsem důvody (dříve – 16.45h). Jde o mou SOUKROMOU knihu, poskytovanou ZDARMA.

Václav Dostál

V knížce “Černá zpráva pro černé díry” jsem nyní uvedl zdroj Newtonova prohlášení a opravil překlad: “This shining material accreting onto the black hole crosses the event horizon“ – na: “Tento svítící materiál, přirůstající do černé díry protíná/překřižuje horizont událostí“. Vnásledujícím odstavci nyní píšu: “V uvedeném popisu je matoucí výraz o protínání či překřižování horizontu událostí. Ve skutečnosti jde o ohyb světelných paprsků, vysílaných nějakým zdrojem světla mimo černou díru.”

Václav Dostál

Adminovi (a dalším) Newtonův výrok cituji už v několikáté knížce. Tak jsem v daném textu odkaz vynechal. Pokud se mě někdo zeptá, kde jsem to vzal, rád mu odpovím. Je pravda, že mé znalosti angličtiny jsou malé. Myslím však, že nahrazení překladu “kříží, překřižují” výrazem “protíná” situaci nezlepšuje, naopak ji zhoršuje. Jak může paprsek protnout horizont událostí – aniž by “spadl” do černé díry? Protínající entita vždy za protnutím pokračuje! Takže věta matoucí je: i kdyby po protnutí paprsek pokračoval – ovšem dovnitř černé díry, tak bychom jej nemohli (podle… Číst vice »

Václav Dostál

Dovoluji si oznámit, že jsem aktualizoval svou knížku http://vaclavdostal.8u.cz/cerzprava.pdf
Doplnil jsem osmou kapitolou „Stín smrti a stín černé díry“
Pro černé díry a jejich zastánce z celého textu této knížky vyplývá černá zpráva: Černá díra neexistuje ani jedna!

Oliver

Pokud žijeme v prostoru, který není statický – je to důkazem pro to, že tento prostor se „zvětšuje – zmenšuje“? Pokud to srovnám se svým obývákem – tak to důkazem není. Ten prostor tam rozhodně není statický, ale se nezvětšuje ani nezmenšuje. Ovšem může se tak jevit, pokud v něm obědvá deset lidí – prostor se zmenšil a když tam člověk sám čte, tak se zvětšuje, aniž by tam docházelo k nějakému zakřivování. 🙂 Můj názor je, že zatím je celá kosmologie fyziků je samý blábol. Jako by south bord… Číst vice »

jhk - vlasta

Žijeme v prostoru – který není statický. Pokud žijeme v prostoru, který není statický – je to důkazem pro to, že tento prostor se “zvětšuje – zmenšuje”? A je to důležité proč to vědět? Kvůli tomu, abychom mohli dokazovat velký třesk a tzv. vznik nejen hmoty, ale i samotného prostoru? Pokud ano – proč by to mělo být tak významné? Pokud ale ne – tak kde je potom “chyba ve výpočtu”?

Václav Dostál

I laik např. ví, že 4D prostor, který má v jedné souřadnici zahrnutu imaginární jednotku, nemůžeme fyzikálně pozorovat, že je to prostor matematický = fiktivní. Ví, že 3D prostor, jehož jsou naše těla součástí, se od toho prvního liší svou reálností a hmotností. Přesto o absolutně „sbaleném“ 4D prostoru – který se nazývá „černá díra“ – bude zastánce tvrdit, že reálně existuje. Uvede, že 3D objekt téhož názvu v jisté galaxii je vidět na fotce, kterou překládá. Po dlouholetých debatách se svými oponenty o velkém třesku, rozpínání vesmíru, černých děrách… Číst vice »

jhk - vlasta

Jasné, vo vede založenej na evolučnom konsenze, sa vznik všetkého snažia vysvetľovať prírodnými silami. – to by ještě dle mého neměl být vůbec žádný problém pro “biblický” kreacionizmus. Jako kreacionista samozřejmě předpokládám, že v tomto světě se naprosto přirozeně bude projevovat Boží moc právě skrze nějaké to “silové” působení. To dle mého není vůbec nic proti ničemu. Kreacionizmus je tu dle mého právě pro ono podstatné a zajisté naprosto nezbytné a v podstatě nutné doplnění toho nedostatečného materialistického přístupu – na vznik vesmíru není Bůh potřeba. Bůh ale v jakém… Číst vice »

Václav Dostál

Jhk-vlasta
Děkuji za zprávu o V. Královi. Mám jeho knížku “Život – náhoda nebo záměr?” a jednou jsem byl osobně na jeho přednášce.ve sboru CASD, kam mě pozval můj přítel adventista. Obojího si velmi cením!

jhk - vlasta

Dnes jsem se z facebooku dozvěděl, že zemřel Vladmír Král. Nevím, jestli to také už víte…. https://www.biocev.eu/cs/o-nas/aktuality/zemrel-prof-vladimir-kral.178?fbclid=IwAR01MGrmxcoQNmOW8U844ozoVMaPBc1zV5kepFuR0kKALYM1tnWPpibjqes

Václav Dostál

Vědci objevili v Číně nový druh dinosaura. Měl podivná křídla a vypadal jako netopýr https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/podivne-vypadajici-dinosauri-veverka-vedci-objevili-dinosaur/r~5e597024728811e9b38a0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-2&utm_campaign=Aktualne Citát: “Archeologové na zkamenělině našli zápěstní kůstky a měkkou tkáň pokrývající trup a končetiny. Živočich měl křídla pokrytá tenkou kůží, připomínající taková, jaká měli před 230 miliony lety ptakoještěři nebo jaká mají posledních 50 milionů let netopýři, Fosilii vědci nalezli v zachovalém stavu, nechybělo opeření či obsah žaludku, měla i křídla z měkkých tkání.” Navíc: “dinosauři s membránovitými křídly tvořili pozoruhodnou slepou vývojovou větev v evoluci ptáků.” Závěr: Opeření, křídla z měkkých tkání a obsah… Číst vice »

jhk - vlasta

Jinak aby nedošlo k omylu, že o své nemoci vůbec nic nevím, tak příčina tkvěla v tom, že jsem se jeden večer po hodinu nadýchával přímo “vynikajících” dehtových výparů na stavbě, kde izolovali podlahy před betonem. Myslel jsem si – jsem imunní – nic mi to neudělá – maximálně budu kašlat. Jo. Tyto výpary a látky v nich obsažené přímo dokonale “vydesinfikovaly” moje plicní stěny a buď přímo zahubily, nebo minimálně otupěly všechny biologicky schopné reakce na škůdce – přímo jsem si vysfaltoval krásnou přímou cestu pro bakterie – které… Číst vice »

jhk - vlasta

Nevím osobně jak ta evoluce ve skutečnosti funguje, ale vím jeden fakt, že s Boží pomocí právě léčím “obyčejnými čaji” zánět průdušek. Doktorka mi na to nasadila antibiotika – kdybych jen namítl, že antibiotika nechci – se zlou bych se potázal – to v dnešním moderním světě přeci nejde, aby na zánět plic mohlo fungovat něco jiného než antibiotika. Už to ale neřeším, chápu, že by to vůbec nepochopila. Má své jisté – dostává za mě peníze, má krásnou novou ordinaci, VZP jí platí za ošetření a možná dostává i… Číst vice »

Jarek

To je milé, že tu stále ještě statečně hájíte biblický kreacionismus. Zdravím vás všechny.

jhk - vlasta

Jak se může roztahovat vesmír? Že se může stahovat a roztahovat voda – díky tomu, že se zahřeje, nebo zchladne – to víme i o vzduchu a o spoustě dalších prvků. Co se ale roztahuje ve Vesmíru? A kde pozorujeme “nárůst” hmoty. Neschází nám potom náhodou někde nějaká energie?