question-evolution_01b

Kampaň “Ptej se na evoluci!”

Pavel Akrman Fakta pro stvoření 3 Komentáře

Zpochybňujeme evoluční protikřesťanské dogma – zapojte se s námi! Níže je také kvíz

(upraveno pro destinaci ČR)

(Čerpáno z textu Dona Battena na creation.com. Přeložil Pavel Akrman – 09/2019. Translation granted by Creation.com – Přeloženo s povolením od Creation.com)

“Náš leták 15 otázek pro evolucionisty poskytuje 15 klíčových otázek, na které evolucionisté nemohou uspokojivě odpovědět.”
Co je kampaň „Ptej se na evoluci“? Tato iniciativa chce povzbudit každého k tomu, aby se pevně postavil proti všudypřítomné evoluční propagandě, masově se šířící jak v našich školách a univerzitách, tak v médiích. Prostřednictvím této kampaně můžete povzbudit své přátele – zejména pokud jste student, který je evolučními dogmaty silně vykrmován.

Zapojte se sami, ale zapojte také svou církev – pojďme pracovat na šíření pravdy společně.

Jaké jsou ty vhodné otázky? Náš leták „15 otázek pro evolucionisty” poskytuje 15 klíčových otázek, na které evolucionisté nemohou uspokojivě odpovědět. Sdílejte je se svými přáteli, rodinou a ostatními studenty. Letáky jsou ve formátu PDF a můžete si je zdarma stáhnout z našich stránek a vytisknout.

Studenti by ve svých školách určitě měli zpochybňovat darwinismus a povzbuzovat k tomu i další – ostatně, nevedou snad učitelé studenty k tomu, aby se „ptali na všechno“? Studenti mají právo pochybovat o evoluční pseudovědě, která se jim podává.

ptej-se-na-evoluci-sm

Můžete si také nechat vytisknout nápis např. „Ptej se na evoluci! / kreacionismus.cz“ nebo „Evoluce? Největší podvod na Zemi. / Více na kreacionismus.cz“ na trička, čepice, tašky, hrnky, vizitky apod.

evoluce-podvod-smNošení nápisu Ptej se na evoluci! na oblečení bude jasně ukazovat váš postoj vůči evoluční ideologii. Křesťanští studenti mohou nosit taková trička nebo čepice ve svých středních či vysokých školách nebo na univerzitách, nebo když se společně sejdou s přáteli.

Přední strana letáku15 otázek pro evolucionisty

Leták v češtině ke stažení a k tisku (PDF)

Stáhnout leták

Povzbuzení pro ty, kteří jsou skeptičtí k evoluci, a zdravými dotazy chtějí podpořit ty, kteří byli oklamáni nepravdivým tvrzením, že evoluce je podepřena vědeckými důkazy a je tedy potřeba ji považovat za „vědu“.

Díky jednoduchému sdílení letáku nebo nošení triček, čepic nebo odznaků se tak mohou dozvědět o kampani i ostatní a navštívit web kreacionismus.cz a zjistit pravdivé informace. Povzbuďte je k odmítnutí lži, že „všechno vzniklo samo od sebe, bez Boha“. Je to Kristus, náš Stvořitel a Vykupitel, kdo osvobozuje každého člověka!

“… občanský odpor proti nucenému vykrmování všech lidí evoluční smyšlenkou „žádný Bůh není potřeba“.

Zapojte se do tohoto občanského odporu proti nucenému vykrmování všech lidí evoluční smyšlenkou „žádný Bůh není potřeba“.

Studenti, kteří musí nosit uniformu, si mohou nápis nalepit na kabelku nebo na knihy. Ostatní mohou použít speciální nápis Ptej se na evoluci! např. na hrnek na kávu.

Zapojte do této zajímavé kampaně i svou církev! Evoluční indoktrinace je klíčovou příčinou upadání tradičních křesťanských hodnot a odmítání autority Stvořitele. Zapojte se prosím do této důležité kampaně!

Pokud byste se rádi zapojili jiným způsobem, kontaktujte nás.

Přední strana letákuKvíz “Ptej se na evoluci” – 15 otázek

Autor kvízu: Judah Etinger (CMI), přeložil Pavel Akrman.

Zobrazit kvíz

Můžete také vyzkoušet náš kvíz. Otázky jsou z okruhu témat, uvedených v našem letáku “15 otázek pro evolucionisty“. Po vyplnění všech 15 otázek dostanete ihned zpětnou vazbu o výsledku.

Přední strana letákuStvoření svědčí o Stvořiteli

Leták v češtině ke stažení a k tisku (PDF)

Stáhnout leták

Předávejte dál poselství o stvoření, které mění životy lidí tím, že v době ústupu křesťanských hodnot odkazuje zpět na autoritu Písma a Stvořitele / Vykupitele – našeho Pána Ježíše Krista.

Přehled 15 otázek

Poznámka k případným obhájcům evoluce: Před pokusem o zodpovězení otázek si prosím přečtěte celý leták ale také související články (v angličtině), jinak budete pravděpodobně ztrácet čas argumentací naslepo nebo ztrácet čas duplikováním toho, co už udělal někdo jiný.

 1. Jak vznikl život se zvláštnostmi pro stovky proteinů jen chemií, bez inteligentního návrhu?
 2. Jak vznikl kód DNA?
 3. Jak mohly náhodné chyby při kopírování (mutace) vytvořit pokyny 3 miliardami písmen v DNA živých organizmů?
 4. Proč je přírodní výběr vydáván za „evoluci“, jako by vysvětloval původ rozmanitosti života?
 5. Jak vznikly nové biochemické cesty, které vyžadují navazující spolupráci celé řady enzymů?
 6. Živé organizmy se jeví jako naplánované, jak tedy evolucionisté vědí, že naplánovány nebyly?
 7. Jak vznikl mnohobuněčný život?
 8. Jak vznikla pohlavnost?
 9. Proč chybějí (očekávané) nesčetné miliony přechodných fosilií?
 10. Jak to, že „živé fosilie“ zůstávají nezměněné po údajné stovky milionů let, když za stejnou dobu změnila evoluce červy v lidi?
 11. Jak slepá chemie vytvořila mysl/inteligenci, rozum, altruismus a morálku?
 12. Proč je evoluční „mytologický“ příběh tolerován jako „věda“?
 13. Kde jsou ty převratné vědecké objevy, za které vděčíme evoluci?
 14. Proč se učí evoluce, teorie o historii, jako by se rovnala operační vědě?
 15. Proč je v zásadě náboženské učení, dogmatický věroučný systém, který nedokáže vysvětlit důkazy, vyučován v učebnách vědy?

Související články

Subscribe
Upozornit na
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Kvíz “Ptej se na evoluci” Je skvělé, že řada lidí už tento kvíz vyplnila – a k tomu jen malé doplnění. Všiml jsem si, že 5. otázka není možná dobře formulována, a tím dochází k nedorozumění. Často je totiž kvíz vyplněn zcela správně, až na 5. otázku. Navíc je tam tak trochu “chyták” 🙂 Takže jednak bylo více upřesněno zadání 5. otázky, a teď ještě malá nápověda 🙂 – je potřeba vzít v úvahu, že otázka se ptá na vznik biochemických drah, nikoli na jejich fungování. Díky za váš čas… Číst vice »

Jiří Zelinka

Dobrá práce, a dost potřebná – i přes odpor, který to jistě u některých lidí vzbudí, může dojít u někoho k prozření – a o to vlastně jde. Díky!

Olivere, pěkný komentář – střízlivý, přesto však přímý pohled na věc je jistě dobrá cesta.

Oliver

Děkuji za tohle. Někde hluboko mnozí věří, že tohle se musí šířit a zvítězit. Láká mně říct, že by to mohla být nová revoluce, ovšem Bůh přes revoluce není. On stvořil celý svět jako robustní systém, jenž dodnes odolává všem revolucím a nestyďme se přiznat – i evolucím. Převratná lidská řešení lidských problémů pořád pohřbívá historie a ani virtuální realita humanisticko-materialistického blahobytu pro všechny (lépe by bylo “pro všechny”) šířena médii, třetím sektorem a vlády celého světa nezmění nic na tom, že “Hle, předložil jsem Ti dobro i zlo, pravdu… Číst vice »