flood-atlit-yam

Podmořské nálezy jsou důkazem potopy

pavelkabrt Celosvětová Potopa 1 Komentář

Michal Rod

V historii ale i dnes byl biblický popis událostí potopy brán jako pohádka, legenda, která se nedá doložit. Dnes je ale historicita potvrzena mnoha fakty (1). Ti, kdo věří v pravdivost Bible a tedy i potopy, mohou být nadšeni z nových nálezů podmořské archeologie. O některých jsme již informovali (2,3).

Níže uvádím přehled nálezů, které jsou podmořskými objekty a jsou všechny prokazatelně starší než 3.500let, nemají přímou návaznost na žádnou známou starověkou civilizaci. Pět z těchto nálezů má průměrnou hloubku 27,1m, unikátní v tomto je nález na Kubě – v hloubce 750m. Všechny svědčí o vyspělé technické zručnosti a velice těžko to mohou být útvary vytvořené přirozenými přírodními procesy. Podle mého názoru to jsou důkazy předpotopní civilizace, protože nemají žádnou návaznost na starověké kultury (Egypt, Mezopotámie, Indie, Čína, Izrael, ….).

O Atlit Yam a o dalších budu postupně informovat podrobněji v samostatných článcích.
Uvádím také mapu světa s označením míst, kde se tyto zajímavé nálezy objevily.


Podklad obrázku tvoří Google maps, do mapy jsou vkresleny místa nálezů a také elipsy, které ohraničují 2 oblasti – oblast s vyšší pravděpodobností nálezů předpotopní civilizace a oblast s nižší pravděpodobností nálezů. Nicméně nemáme mnoho údajů o předpotopní civilizaci a nelze dělat v tomto případě nějaké kategorické závěry a stanovovat přesné hranice kam předpotopní civilizace zasahovala.

Mnoho vědců ale všechny tyto úžasné archeologické objevy považuje jen za záhadu a nejsou ochotni o pravdivosti potopy ani uvažovat.

Současná společnost se té před potopou velmi podobá – přestože měli jasné informace, že potopa přijde, byli zcela neteční. I dnes je to podobné – stále více informací mluví o pravdivosti Bible, ale společnost je netečná.

V Bibli je napsáno (Petr 3:18-20):

  • Vždyť i Kristus jednou provždy trpěl za hříchy, spravedlivý za nespravedlivé, aby vás přivedl k Bohu. V těle byl sice usmrcen, ale v Duchu obživen. V něm také přišel a vyhlásil zvěst duchům ve vězení, kteří kdysi neuposlechli, když Boží trpělivost ve dnech Noemových vyčkávala, zatímco byl stavěn koráb, v němž jen několik, to jest osm duší, bylo zachráněno skrze vodu.

I dnes má s námi Bůh trpělivost, ale to, co Bůh pro lidstvo skrze Ježíše udělal, nikoho moc nezajímá, společnost je k tomu netečná.

Odkazy

  1. kreacionismus.cz/nejlepsi-kreacni-novinky-roku-2013
  2. kreacionismus.cz/zahada-podmorske-cesty-bimini-road
  3. kreacionismus.cz/podmorsky-monolit

 

1
Komentujte

Please Přihlásit to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Stanislav Hrouzek Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Stanislav Hrouzek
Stanislav Hrouzek

V té mapě jsou nejspíš spojeny věci, které spolu nesouvisí. Jednak je známo, že hladina oceánů během posledních cca 10.000 let roste. Stejně tak je známo, že během dob ledových byla o desítky metrů nižší (já chápu, že je to pro některé nepochopitelné, ale ta voda v ledovcích prokazatelně se vyskytujících na 1/4 povrchu zemského prostě pochází z oceánů). I ve Středomoří máme zbytky starověkých měst, které už jsou pár metrů pod vodou. Je to normální vývoj. Zeptejte se Benátkách (nikoli na Jizerou). Ale to město stovky metrů pod hladinou… Číst vice »