refuting-evolution-1

Kniha Vyvrácení evoluce

Příručka pro studenty, rodiče a učitele, kteří čelí aktuálním argumentům evoluce

Jonathan Sarfati, PhD., F.M.

Z creation.com přeložil Pavel Akrman – 12/2020. Translation granted by Creation.com – přeloženo s povolením od Creation.com.

index

Vyvrácení evoluce

Autor: Jonathan Sarfati, PhD.
Český překlad: Pavel Akrman

Stáhnout knihu

Příručka pro studenty, rodiče a učitele, kteří čelí aktuálním argumentům evoluce.

Poznámka redakce: V tomto roce jsme obdrželi větší množství dotazů na knihu od Jonathana Sarfatiho Vyvrácení evoluce, která vyšla před několika lety v angličtině na světovém trhu. Autor Jonathan Sarfati, PhD. tak reaguje na evoluční knihu „Učení o evoluci a podstatě vědy“, kterou vydala NAS (Národní akademie věd) v USA a systematicky jí šíří do všech škol.

Kniha Učení o evoluci má vybavit učitele biologie strategií, jak předkládat evoluci studentům, aby jí uvěřili. NAS poskytla veřejným školám a dalším institucím obrovské množství výtisků této své knihy – a to zdarma. NAS jednoduše doufala, že jejich přesvědčivě a profesionálně zpracovaná publikace udusí víru v biblické stvoření a dá učitelům veřejných škol všechny potřebné argumenty k tomu, aby mohli ve svých třídách čelit rostoucímu počtu věřících ve stvoření.

Autor knihy Vyvrácení evoluce však postupně vyvrací i ty nejlepší argumenty NAS pro evoluci a dlouhé věky, a odhaluje tak povrchnost obhajoby převládajícího kulturního mýtu naší doby – totiž, že všechno vzniklo samo od sebe, bez Stvořitele.

Jde o dílo, které tématicky skvěle zapadá do nabídky portálu kreacionismus.cz, a tak k rozhodnutí přeložit tuto knihu již nebylo daleko. Jak jste si jistě všimli, postupně zde vycházely jednotlivé kapitoly formou článků na webu. Nyní je celá kniha zpracována do elektronické podoby ve formátu PDF a je možné si ji stáhnout. Přejeme každému čtenáři hojný užitek!

Přehled kapitol:

Předmluva, úvod

  1. Evoluce & stvoření, věda & náboženství, fakta & předsudky
  2. Variabilita a přírodní výběr versus evoluce
  3. Chybějící mezičlánky
  4. Evoluce ptáků?
  5. Evoluce velryb?
  6. Lidé: obraz Boží nebo jen vyspělé opice?
  7. Astronomie
  8. Jak je stará Země?
  9. Je design oprávněným vysvětlením?
  10. Závěr

O autorovi

Toto je text na zadní straně obálky knihy: