bloodtypes

Jakou krevní skupinu měli Adam a Eva?

Pavel AkrmanGenetika-teorie informace Napsat komentář

ArchivZ dopisů čtenářů 2018

Z creation.com přeložil Pavel Akrman – 06/2021. Translation granted by Creation.com – přeloženo s povolením od Creation.com.

blood-test-kitTerry T. se zde vrací k otázce, jak mohly vzniknout odlišné krevní skupiny, jestliže všichni pocházíme od Adama a Evy. Na dotaz odpovídá Dr. Jonathan Sarfati.

Právě jsem viděl vaši upoutávku o tom, že Adamovi a Evě stačilo mít jen krevní skupiny A a B. Jestliže Eva pochází z Adamova žebra, neměla by pak mít stejnou krevní skupinu jako on?

Jsem velmi rád, že jsem objevil vaše webové stránky. Budu netrpělivě očekávat váš názor.

Milý Terry,

To záleží na tom, jakým způsobem Bůh stvořil Evu z Adama.

Podle jednoho možného modelu byla Eva klonem Adama, samozřejmě kromě jejích pohlavních chromozomů, protože ženy jsou XX a muži jsou XY. To je návrh, kterým se vracíme k zesnulému doktoru A.E. Wilder-Smithovi a který podporuji i já v komentáři mé knihy The Genesis Account, tedy že Bůh odstranil chromozom Y a zdvojnásobil X. K tomuto návrhu dospěl nezávisle i genetik Dr. Robert Carter (viz jeho práce Adam a Eva nejsou mýtem! Vyvrácení chyb Francise Collinse a BioLogos).

„Skupina 0 pravděpodobně vznikla mutací, tedy ztrátou informace ze skupiny A. Protože je po celém světě tak běžná, musela vzniknout před babylonským rozptýlením, možná dokonce ještě před Potopou.”

V tomto případě by Eva měla opravdu stejnou krevní skupinu jako Adam. Pokud je to tak, pak nejpravděpodobnější scénář je ten, že oba měli skupinu AB. Jak ale vysvětlíme krevní skupinu 0? Toto bylo zdokumentováno před více než 20 lety v mém článku Krevní typy a jejich původ – skupina 0 velmi pravděpodobně vznikla mutací, tedy ztrátou informace ze skupiny A. Protože je po celém světě tak běžná, musela vzniknout před babylonským rozptýlením populace, možná dokonce ještě před Potopou.

Nedávno dr. Carter a dr John Sanford přišli s návrhem, že Eva byla haploidní klon. To znamená, že Bůh neodstranil jen chromozom Y, ale celou polovinu Adamova genomu, a tu druhou polovinu pak duplikoval. Takže tam, kde byl Adam heterozygotní – tj. nejen v sexuálních chromozomech, ale všude – byla Eva homozygotní.

V tomto případě je velmi pravděpodobné, že gen skupiny A byl duplikován z Adamova heterozygotního genomu AB, aby Eva získala skupinu AA. To by vysvětlovalo, proč je skupina A dnes mnohem častější než skupina B. I zde je skupina 0 ranou mutací skupiny A; v tomto ohledu panuje mezi kreacionisty i evolucionisty všeobecná shoda.

Pokud máte obavy, že by plná homozygozita měla podobné problémy jako dnes v případě příbuzenského křížení, můžete být klidný. Hlavním problémem příbuzenského křížení jsou mutace neboli genetické chyby při kopírování, a především u homozygotní zmutované alely (viz oddíl Nebezpečí příbuzenského křížení v článku „Přehlídka mutantů” – čistokrevní psi a umělý výběr). Ale protože Bůh nedělá chyby a stvořil všechno „velmi dobré“, Adam a Eva nemohli mít žádné mutace. Tento problém by tedy nevznikl – stejně tak jako i v případě Kaina, který si vzal svou sestru.

Původ krevních skupin je v souladu s biblickou historií

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments