lamarck

Horor pro darwinisty: Lamarck se vrací z hrobu

pavelkabrtOstatní, různé Napsat komentář

Cornelius Hunter

audiozáznam

Z www.discovery.org přeložil Pavel Kábrt – 01/2017. Článek vyšel na stránkách EVOLUTION NEWS AND VIEWS.

Na webové stránky Evolution News and Views píší vědci, kteří ve svém výzkumu vycházejí z myšlenky inteligentního designu v přírodě (Discovery Institute). Nepatří k tzv. fundamentálním (biblickým) kreacionistům „Mladé Země“, jsou však v opozici vůči darwinismu. Protože vědecky popírají evolucionistické báchorky, jak svět stvořil sám sebe, některé články z ID zde občas uvádíme.

V tomto příběhu o ID (Inteligentní design) a budoucnosti je rozhovor Ray Bohlina s biologem Corneliusem Hunterem o vzrůstajícím problému, který neodarwinismu působí epigenetika. Moderní evoluční teorie dlouho trvá na tom, že tam, kde dochází k evoluci, jsou přítomny geny a genetické mutace a odmítla teorii přírodovědce Jeana-Baptiste Lamarcka ze začátku 19 . století, podle které nové tlaky prostředí mohou vypůsobit dědičné změny v populaci už během i jedné generace.

Jak ale Hunter v rozhovoru vysvětluje, nedávné pokusy ukazují, že k tomu skutečně dochází a hlavními příčinami jsou epigenetické zdroje buňky. Co je pro hlavní evolucionistický proud ještě horší, epigenetické mechanizmy se nedají jen tak lehce vtělit do Darwinovy agendy bez konceptu účelného zaměření k nějakému konkrétnímu cíli.

(Audiozáznam rozhovoru v angličtině ke stažení zde  – mp3)

Články o epigenetice v češtině:

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments