Horor pro darwinisty: Lamarck se vrací z hrobu

pavelkabrt Ostatní, různé Napsat komentář

Cornelius Hunter
audiozáznam

Z www.discovery.org přeložil Pavel Kábrt – 01/2017. Článek vyšel na stránkách EVOLUTION NEWS AND VIEWS.

Na webové stránky Evolution News and Views píší vědci, kteří ve svém výzkumu vycházejí z myšlenky inteligentního designu v přírodě (Discovery Institute). Nepatří k tzv. fundamentálním (biblickým) kreacionistům „Mladé Země“, jsou však v opozici vůči darwinismu. Protože vědecky popírají evolucionistické báchorky, jak svět stvořil sám sebe, některé články z ID zde občas uvádíme.

V tomto příběhu o ID (Inteligentní design) a budoucnosti je rozhovor Ray Bohlina s biologem Corneliusem Hunterem o vzrůstajícím problému, který neodarwinismu působí epigenetika. Moderní evoluční teorie dlouho trvá na tom, že tam, kde dochází k evoluci, jsou přítomny geny a genetické mutace a odmítla teorii přírodovědce Jeana-Baptiste Lamarcka ze začátku 19 . století, podle které nové tlaky prostředí mohou vypůsobit dědičné změny v populaci už během i jedné generace. Jak ale Hunter vysvětluje (zde v rozhovoru v angličtině), nedávné pokusy ukazují, že k tomu dochází a hlavními příčinami jsou epigenetické zdroje buňky. Co je pro hlavní evolucionistický proud ještě horší, epigenetické mechanizmy se nedají jen tak lehce vtělit do Darwinovy agendy bez představy účelného zaměření k nějakému cíli.

České články o epigenetice:

Darwinovy pěnkavy: odpovědi z epigenetiky
Epigenetika-impozantní odmítnutí evoluce
Lidská DNA je mnohem složitější, než se dříve myslelo, což působí evolucionistům zmatek, jak přiznávají vědci ze Spojeného království
Evoluční dilema
Neandertálec: odpovědí je epigenetika, nikoli evoluce

Můžete přidat komentář

Please Login to comment
  Subscribe  
Upozornit na