Všeobecná diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tohoto webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

Komentujte

1958 Komentáře zapnuto "Všeobecná diskuse"

Upozornit na
Kristův učedník
Kristův učedník
George: …muj pohled, nazor… neni zdaleka tak podstatny, dulezity, vyznamny… jako pohled, nazor… jinych vericich lidi… Řídím se názorem jiných lidí v případě, že dojdu k přesvědčení, že je pravdivý. George: Pristupy ke cteni/vykladani Pisma se ruznily mnohem driv, nez v 19. stoleti a rozhodne neplati, ze driv vsichni verici pristupovali k Bibli stejne jako dnesni kreacioniste. Byly různé názory na způsob Stvoření asi hlavně mimokřesťanské, ale domnívám se, že přišel s postupnou evolucí od buňky k člověku až Darwin. Pokud se pletu, tak prosím uveďte kdo. Ex nihilo –… Číst vice »
George
George
Kristuv ucednik: Bavili jsme se o vašem názoru, takže to podstatné je. Ja se bavil obecne o slucitelnosti ET s krestanstvim/Bibli a v tomto kontextu jsem naopak opakovane uvadel, ze muj pohled, nazor… neni zdaleka tak podstatny, dulezity, vyznamny… jako pohled, nazor… jinych vericich lidi – uz jen proto, ze ten jejich nelze proste shodit ze stolu takovym tim „kdybys uveril, tak bys to teprve pochopil“, „to jako neverici nemuzes chapat“ apod., coz zde rada kreacionistu bezne dela (prave v reakci na onen muj nazor na dane tema). Takze moc… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Dále se tu píše o tom, že každý biotop má své „původní osazenstvo“. A že člověk buď chtěně, nebo nechtěně „zanáší“ některé živočišné druhy tam, kam nepatří. Viz. velice známá Austrálie.

No a krok dále je – co vlastně mají všechny organizmy společné, a co nás opravňuje, abychom je všechny mohli označovat jako živé.

Takže vlastnosti, které odlišují „živý“ organizmus od neživého jsou např. – růst, metabolismus, diferenciace, organizace. A k tomu až zítra. To je poněkud obsáhlejší.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Autor zde dále rozebírá proč jsou proč a v čem se organizmy liší. Např. ve velikosti – a říká – /volně řečeno snaží se apelovat na logické myšlení gymnazistů/ – že např. proč tu není příliš mnoho např. slonů, zatímco klíšťat je tu všade mnoho. A poukazuje právě na velikost – že kdyby tady bylo tolik slonů jako klíš´tat – to by asi nešlo….. Dalším příkladem rozdílu je tvar. Tady to bude mnohem složitější, tady už slon a klíště asi na představivost nebude tak dobře fungovat, takže poukazuje např. na… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Pavel Kábrt.

Toto nějaký evoluční mudrc napsal Vlastovi, nepátrám, který Darwinův darebák to byl.

to není příliš složité dát link na knihu, ze které cituji…. zde je..

pavelkabrt
Budete muset získat ještě mnoho vědomostí o organizmech, abyste původu a významu této rozmanitosti do hloubky porozuměli. Toto nějaký evoluční mudrc napsal Vlastovi, nepátrám, který Darwinův darebák to byl. Jen se chechtám: darwinistické pohádky jsou věčné a darwinistické bonmoty, hesla a dogmata mají ohromnou životnost a vůbec nereflektují nové poznatky vědy. Věda je pro darwinismus nepřítelkyně číslo jedna. Vždy jsem obdivoval, jak jsou na nás, kreacionisty, darwinisti, a to i ti nejtupější z nejtupějších, kteří nevědí nic o kreaci ani o evoluci, laskaví, blahosklonní, takoví otcovští. Jejich krásné věty na… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Všech nerostů na Zemi je přibližně tisíc; biologických druhů je několik milionů. Tato rozmanitost není náhodná – je podmíněna celou řadou vlastností organizmů a je výsledkem dlouhodobého procesu vývoje druhů – biolgické evoluce, která probíhá na Zemi asi 3,5 miliardy let, tedy po většinu doby, co naše planeta trvá. Budete muset získat ještě mnoho vědomostí o organizmech, abyste původu a významu této rozmanitosti do hloubky porozuměli. – ano, souhlasím – tato rozmanitost není náhodná – vždyť také víme, že na počátku učinil Bůh různé druhy nejen živočichů, ale i rostlin.… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Právě podle toho, jaké živiny organizmy k životu potřebují, dělíme je na dvě velké skupiny. Na organizmy, kterým stačí anorganické látky a jako zdroj uhlíku oxid uhličitý: to jsou organizmy autotrofní a patří mezi ně zelené rostliny. Druhá skupina potřebuje organické látky: to jsou organizmy heterotrofní, závislé na živinách vyrobených organizmy autotrofními. To jsou živočichové, houby a patrně většina bakterií. Z hlediska hospodářství přírody jsou tyto dvě skupiny protikladné. Neznamená to, že jejich metabolismus nemá nic společného. Rostliny mají ovšem jedinečnou schopnost pomocí světla rozkládat vodu: vzniká kyslík a zbylým… Číst vice »
pavelkabrt
Info Před pár dny mi napsal email Mgr. Petr Hanning ze Strany zdravého rozumu, zda bych ho podpořil na prezidenta a zvýšil karmu jeho článku na jeho blogu. Odepsal jsem mu toto: Dobrý den, pokud jste přesvědčen, že Darwinova evoluční teorie je totální hloupost a hodláte prosazovat, aby se vedle ní učila na školách ještě skutečná věda o stvoření, tzv. kreacionismus, tak Vás rád podpořím třeba i na svém webu. S pozdravem Pavel Kábrt Dnes mi přišla odpověď: Samozřejmě Darwinova teorie je blbost pro ohlupování mas. Zdraví PH Tak to… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník

Jarek: Takový antropomorfismus 😀

Proč? Ježíš Kristus je plně Bůh a plně člověk, Boží Syn.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin.

(panovníky velmi dobře placených)

– rozum je zcela zdarma / i když ono jak se to vezme/. To hloupost musí být placena. Někdy až příliš velkou cenou – dost často i vlastním životem.

pavelkabrt

Doplnil bych adminův výčet Dawkinsových lží, čili evolučních vyklízení pozic:

99 % lidského genomu je odpad, brak, evolucí zanechaný JUNK DNA
strom života – omyl
PK

Jarek

A Bůh se směje…

Takový antropomorfismus 😀

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Př 3,19 Hospodin moudrostí založil zemi, nebesa upevnil rozumností,

– toliko Bible a poznatek moudrého člověka. To bylo před 3-4 000 lety. Na co „lepšího“ od té doby „přišel“ člověk? Dovolím si velmi odvážně tvrdit – že od té doby – kde nic tu nic……..

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – proč je tu něco místo ničeho?

Ne nadarmo se říká, že všeho moc škodí.

– to se pravda říká – připomínku bych spíše vztáhl na to – že „toho zlého by vůbec nebylo třeba“…..
– tedy – ničeho není příliš mnoho jako života, kterého je na světě pohříchu málo…… Kdo poznal to dobré v životě – to skutečně dobré – by myslím mohl souhlasit.

iluminator
iluminator
rafael …Vědci, kteří napsali tyto knihy a články, se do úmoru pachtí v ústraní, bez autorských honorářů a dlouhých proslovů. Jejich úsilí nám pomáhá v boji s vážnými nemocemi… Jenže ten boj s nemocema nebere konce, někteří původci nemocí mají schopnost zvyšovat svojí odolnost, být agresivnější, a to tím více, čím víc se proti nim brojí, což může vést k novým zdravotním problémům, nemocím. Umělým způsobem se prodlužuje věk lidí, třeba i dlouhodobě a vážně nemocných, což může a asi i vede k rozšiřování různých nemocí na další a další… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Na adresu Stvořitele podle mě lze velmi jednoduše říci – že se udělal tak zjevným, aby o tom nemohl pochybovat ani ten nejnevěřící škarohlíd, ale přesto aby mohl o tom až do konce svého života velmi úspěšně pochybovat a to tak, aby si mohl na konci života říci – pro existenci Stvořitele nejsou žádné faktické důkazy.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pokud je něco vzdálené pravdě – pak je to toto. –

Není – Bůh se rovná neschopnost
cokoli vysvětlit, je to pokrčení ramen, je to „já nevím
“ nastrojené
v duchovnu a rituálnosti.

– možná by se to mohlo už nazvat onou „lží„. Docela se na to hodí ono české přísloví – pro strom nevidí les.

rafael
rafael

Proč by měl být Bůh vysvětlením všeho? Není – Bůh se rovná neschopnost
cokoli vysvětlit, je to pokrčení ramen, je to „já nevím“ nastrojené
v duchovnu a rituálnosti. Když někdo něco připisuje Bohu,
obyčejně to znamená, že o tom nemá ani páru, tak to prostě přisoudí
nedosažitelné, nepoznatelné bytosti z nebe. Zeptejte se ho, kde se
ten chlápek vzal, a vsadím se, že se vám dostane jen vágního pseudofilozofování
v tom smyslu, že existoval vždycky nebo že je mimo
přírodu. Což samozřejmě nevysvětluje vůbec nic

rafael
rafael

Buďme rádi, že existují vědci, kteří hledají odpovědi na otázky týkají-
cí se původu imunitního systému… Ten je naším obranným valem před
vysilujícími a smrtelnými chorobami. Vědci, kteří napsali tyto knihy
a články, se do úmoru pachtí v ústraní, bez autorských honorářů a dlouhých
proslovů. Jejich úsilí nám pomáhá v boji s vážnými nemocemi.
Naproti tomu profesor Behe a celé hnutí za inteligentní design nedě-
lají na podporu vědeckého či lékařského poznání vůbec nic a ještě budoucím
generacím vědců vykládají, ať si s tím nelámou hlavu.64

aspon trocha mozno pochopis, kam by smerovala slepota zvana to boh….

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – logika kreacionistů….. Některé přírodní jevy jsou statisticky příliš nepravděpodobné – toto není žádná „logika“ kreacionistů. Toto je pouhý poznatek – dokonce pozorovatelný – že neživá hmota sama od sebe přírodními procesy – neožívá. Krom toho existuje dalších několik desítek nejpochopitelnějších a nejzřetelnějších důvodů pro to – předpokládat – že nic z toho co vidíme a v čem žijeme – tu není jen tak pro nic za nic./ neboli bezdůvodně a beze smyslu a bez významu. Myslím, že ale již více k tomu dodávat není třeba. Spíše je třeba… Číst vice »
rafael
rafael

„Logika“ kreacionistů je pokaždé tatáž.
Některé přírodní jevy jsou statisticky příliš nepravděpodobné,
příliš složité, příliš krásné, příliš fascinující na to, aby
mohly vzniknout náhodou. Design je jediná alternativa náhody,
kterou si autoři knihy dokážou představit. Tudíž za vším
musí stát nějaký konstruktér. Také odpověď, kterou na tuto
zvrácenou logiku nabízí věda, je pokaždé stejná. Design není
jedinou alternativou náhody. Lepší alternativou je přírodní
výběr

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Stvoření také není třeba zpochybňovat – tento svět je prostě stvořen. Maximálně je třeba se s tím nějak poprat a srovnat – neboli biblicky řečeno – smířit.

Kristův učedník
Kristův učedník

Jarek: Bibli není třeba zpochybňovat, zpochybnili ji její autoři a osoby v ní vystupující. Například výroky o nebi, o nebesích.

Bibli není třeba zpochybňovat, protože je pravdivá.

Jarek

Lidé nikdy nezpochybňují Bibli proto, že by jí nerozuměli.

Bibli není třeba zpochybňovat, zpochybnili ji její autoři a osoby v ní vystupující. Například výroky o nebi, o nebesích.

Foton
Foton
Ondra-P To víš, Bible je tak jasná, proto tu máme přehršel křesťanských církví/denominací a jejich různé výklady. Mnohé výklady sa nezakladajú na texte ktorý je v biblii písaný. Napríklad pre takých jehovistov je prioritneší než biblia pocit, že Boh nemôže byť tak krutý, aby nechal niekoho mučiť v pekle. Biblické texty sú pre nich menej podstatné!! Mormoni zas majú zjavenia Smitha za prioritnejšie. Adventisti Whiteovú a jej zjavenia. (Mimochodom, mám to prečítané, podobne ako bhagavadgítu) A mohol by som pokračovať! Ten, kto má na prvom mieste priorít bibliu, rozumie veciam… Číst vice »
Foton
Foton

Ondra-P

Já jako první psal o tom dokumentu, na který jsem dával odkaz. Jestli se na to nechceš podívat, tak není co řešit.

V súvislosti s ním si ale argumentoval simuláciami. Viem, že je to pre teba nepríjemné zistenie, ale argumentoval si zcela mimo mísu. 😉

Foton
Foton

Ondra-P

Kecy v kleci. Dokaž, že tvoje víra je založená na pravdě, nikoliv tak víra Hare Kršna.

Aj o tom som už písal. Myslíš si, že na to zabudnem, keď sa k tomu dlho nebudeš vyjadrovať? 🙂

Mě ten životopis nezajímá. Životopisem nedokážeš, že tvoje víra je pravdivá.

Selektívna slepota sa medzi evolucionistami nosí. Teba proste pravda nezaujíma. Len to, čo ti momentálne vyhovuje.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – rafael – přesně tak – o fose vím kulové…..

rafael
rafael

takze o fose vis kulovy….

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – rafael.

vlastiku to mas pravdu ty nikdy nic netvrdis, ty len taras

– každému co jeho jest. Pro toho kdo tára táranie….

jhk - vlasta
jhk - vlasta
No nic – dejme se do „faktů“ . Z již několikrát zmiňované učebnice biologie pro gymnázia. – Živá tvář současné vědy není dokonalým obrazem, kde do sebe všechna fakta harmonicky zapadají; je nehotová, proměnlivá, se spoustou mezer a otazníků. A právě tato tvář vědy je všeobecně málo brána na vědomí. Do jisté míry za to může škola – (ano naprosto souhlasím – /je po hříchu hrozně málo učitelů, kteří něco ví o kreaci/) . První poznatky o vědě musí být žákům podány ve formě uceleného obrazu s důrazem na poznatky… Číst vice »
rafael
rafael

vlastiku to mas pravdu ty nikdy nic netvrdis, ty len taras, ale skus odpovedat ako a kedy sa vyvinula fosa na Madagaskare?

jhk - vlasta
jhk - vlasta
taka mikroevolucia za par rokov, to si netrufne ani jeden evolucny biolog tak klamat. – taká mikroevolucia / nedejvývoj za „pár roků“ – to by si opravdu nevzal na hrb žádný evolucionista – ano, s tím souhlasím. To už by byla skutečně příliš okatá lež. Mohlo by to tak byt, lenze nie je… Keby si teda vedel, pavian nevznikol z orangutana, ale mali spolocneho predka…a to dost vazne naburava tvoje myslienkove pochody – mohlo by to tak byť – lenže me sa to nepáči, proto to tak nemože byť. –… Číst vice »
rafael
rafael

Cožpak se tyto druhy nemohou „vyvinout“ z jednoho zástupce? Nepočítá snad kreacionismus s mikroevolucí?

Mohlo by to tak byt, lenze nie je… Keby si teda vedel, pavian nevznikol z orangutana, ale mali spolocneho predka…a to dost vazne naburava tvoje myslienkove pochody a zaroven aj keby si mal pravdu, taka mikroevolucia za par rokov, to si netrufne ani jeden evolucny biolog tak klamat.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Ondra…. Cheš po mě, abych k Bibli přistupoval fakticky – ale když tak činím – děláš si z toho srandu a nebereš to vážně.Já Ti Tvoje námitky neberu – klidně si je v mnohých svých otázkách měj – ale když už se zmiňuje Bible – přistupuj k tomu potom tak, aby Jsi tam netlačil něco – o čem z principu nic přesného nemůžeš vědět – leda že by Jsi měl nějaké zjevení. Pak si samozřejmě můžeš tvrdit to, co Ti Bůh nějak ukázal. Pak to samozřejmě půjde – protože budeš… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Foton

Najhoršie, že z mnohých biblických textov vyrábajú alegórie sami čitatelia, ktorí trpia konšpiračným syndrómom a z tejto pozície ku nej potom pristupujú.

To víš, Bible je tak jasná, proto tu máme přehršel křesťanských církví/denominací a jejich různé výklady.

Nicméně vlastně si tím chtěl říct, že ty se v tom vyznáš nejlépe, ano?

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Ondra Takže kupříkladu nějaký zástupce z těchto tvorů by tam logicky musel být. – takže kupříkladu by tam musel být zástupce ze všech plemen psů. Které plemeno by tam tedy muselo být a které ne? A jak mi potom vysvětlíš, proč tam není nějaké plemeno? Nepochopil Jsi snad, proč jsem tu psal o psech? Můžeme si to vztáhnout na opice. Který druh opice by musel být na Arše a který už ne? Musel tam být pavián? Musel tam být orangutan? Musel tam být šimpanz? Muselo tam být xxx… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Foton

Narozdiel od teba umím. Písal si o simuláciách. Začal som teda s tebou rozoberať simulácie. Dal som viac príkladov na tému simulácii a ich dôveryhodnosť, nakoľko sa na ne môžeš spoľahnúť. Umíš číst? Už to opakujem druhý raz!

Já jako první psal o tom dokumentu, na který jsem dával odkaz. Jestli se na to nechceš podívat, tak není co řešit.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE:- Ondra – Na tobě se mi líbí, jak dokážeš všechno okecat, aby se ti ta tvoje náboženská představa nerozsypala. Nikde problémy nevidíš. – můžeš mi říci – co chci okecat? Je někde v tom textu napsáno přesně dinosaurus? Je někde v tom textu napsáno králík? Je někde v tom textu napsáno pes? Jak víš, že v textu „ze všeho živého“ znamená – že tam byl např. slon, nebo myš? Ty to prostě jednoduše nevíš, stejně jako to nevím já. Neuniká Ti význam slov? A jen tak mimochodem – není… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Foton

Človek ktorý netrpí predsudkami si ten životopis prečíta a vezme z neho určité veci. Ten kto trpí predsudkami sa bude vyhovárať na „vieru“.

Kecy v kleci. Dokaž, že tvoje víra je založená na pravdě, nikoliv tak víra Hare Kršna. Mě ten životopis nezajímá. Životopisem nedokážeš, že tvoje víra je pravdivá.

Ondra-P
Ondra-P

Kristův učedník – dneska mrknu na video a dám vědět. Díky

Ondra-P
Ondra-P
Vlasta – paradox žádný nevidím. Na arše byla zvířata, která byla vybrána. Ti ostatní – a byli to určitě ti, ze kterých nám zůstaly ony kostry – vybráni buď byli a my to nevíme – anebo nebyli – protože to nebyli oni „reprezentativní“ zástupci dle „Božích kriterií“. Nevím, proč bych měl na arše očekávat všechna plemena psů, koček, krav, ovcí, slepic, králíků? Máš pro to nějaký rozumný důvod? Tučně jsem zvýraznil perlu. Protože v Bibli je uvedené, 19Ze všeho živého, z veškerého tvorstva, přivedeš do archy po páru od každého… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Vlasta, Biotyp Biotyp – díky za doplnění. Ještě jednou: 19Ze všeho živého, z veškerého tvorstva, přivedeš do archy po páru od každého druhu, aby přežili s tebou. Bude to samec a samice20z různých druhů ptáků, z různých druhů dobytka i z všemožných druhů zemské havěti. Z toho všeho k tobě přijde po páru, abys je zachoval naživu.21Proto si opatři veškerou potravu, která se jí, a připrav zásoby jídla pro sebe i pro ně.“ Citace z Bible 21. stol. Vlasta napsal: Jak víš, že tam měli být šavlozubý tygři? Jak víš,… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Z té knihy co čtu – mě zaujalo něco dalšího – A znovu a znovu se ukazuje, kolik vědomostí nám chybí, aby náš systém byl opravdu ucelený – jak příznačné pro vědu, či pro jakoukoli ideologii – aby náš systém byl…… odkud se bere nějaká myšlenka, či vůbec ona „potřeba“ mít v něčem nějaký systém? Co nám naznačuje systém? Systém je něco – co funguje – bez problému. Nebo něco – co prostě jen funguje. Neznám žádný systém – který by někdy nefungoval. A obávám se – že žádný takový… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – biotyp –

– celkem hezké. Co pravda – je také tak ironická? Před smrtí se koukám každý docela dobře směje tomu – jak je daleko……

biotyp
biotyp
Ondro, Ondro, Je to někde v Bibli řečeno, či naznačeno? Vždyť je to tak jasné. Copak nechápeš, že: Na arše byla zvířata, která byla vybrána. , vždyť toto je ta správná interpretace biblických slov: A ze všeho, co je živé, ze všeho tvorstva, uvedeš vždy po páru do archy, aby s tebou zůstali naživu; samec a samice to budou. , nebo Vešli k Noemu do archy vždy pár po páru ze všeho tvorstva, v němž je duch života. naprosto jasně vyplývá, že poslouchaje slova páně si Noe na palubu prostě… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník

Pro Ondru-P jen pár objevů, které věda nedokáže vysvětlit:
https://www.youtube.com/watch?v=Fp_wySPVR_E

„stačí zagooglit“

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P: To máte napsat rovnou, že tomu pouze věříte. Já kdybych něčemu měl věřit, tak se pídím i po důkazech, jinak bych mohl být rovnou věřící v Kršnu, nebo věřící v Boha otce a v Boha matku, …

Věřím, neboli jsem přesvědčen o pravdivosti, tak jako vy věříte neboli jste přesvědčen o pravdivosti Evoluční teorie. Každý máme své důvody a své autority, kterým věříme. Vy věříte především vědcům a to je opravdu často slepá víra, protože si to nemůžete sám ověřit.

Foton
Foton

Ondra-P

že ho neřeším. Umíš číst?

Narozdiel od teba umím. Písal si o simuláciách. Začal som teda s tebou rozoberať simulácie. Dal som viac príkladov na tému simulácii a ich dôveryhodnosť, nakoľko sa na ne môžeš spoľahnúť. Umíš číst? Už to opakujem druhý raz!

Foton
Foton

Ondra-P

Nehledě na to, že Bible je plná alegorií.

Najhoršie, že z mnohých biblických textov vyrábajú alegórie sami čitatelia, ktorí trpia konšpiračným syndrómom a z tejto pozície ku nej potom pristupujú.

Foton
Foton

Ondra-P

Pravda je taková, že tvoje víra a víra Hare Kršny je pořád a jenom víra, nikoliv, že jeden z vás měl pravdu – ve smyslu existence toho či ono Boha. Jedná se o dvě (upřímně) věřící osoby.

Človek ktorý netrpí predsudkami si ten životopis prečíta a vezme z neho určité veci. Ten kto trpí predsudkami sa bude vyhovárať na „vieru“.

Foton
Foton

Ondra-P
Kedy sa už konečne naučíš, že o všetkých katastrofách biblia proste nepíše? Nieje to učebnica geológie. Genesis popisuje potopu. Taký nápor vody mal však logicky dopad na zemskú kôru a vypôsobil isté následky. Tie biblia už nepopisuje, lebo nie je povinná ich opisovať z hore uvedeného dôvodu. Tak sa nevyhováraj láskavo na strawmanov a odpovedz k veci!

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Potopa světa není tak jasná, jak bychom si jako vědci přáli – aby to bylo jasné jako např. výbuch sopky v dnešní době – ale je tak jasná, abychom ji mohli přijmout jako proběhlou událost. Vše ostatní je pouze bu´d důkazem, nebo dalšími pochybnostmi – abych nemusel věřit tomu – co mi je sděleno v Bibli. V tom „nejlepším“ případě se to, co je v Bibli označí jako mýtus a 99 procent z Bible se vysvětlí jako pouhá alegorie – či podobenství. To není příliš moudrý přístup ke slovu, které… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Ondra Problém je v tom, že na arše byli zástupci z dinosaurů (býlo/maso), kteří následně (po potopě) archu opustili, ale „jako naschvál“ všichni vymřeli, stejně tak jako další (mamuti, mastodonti, šavlozubí tygři atd.), ale moderní savci (uvedení mj. v Bibli, protože je obyvatelé znali, nikoliv dinosaury, mamuty, mastodonty apod. – kteří již vymřeli, žili v jiné době) nevymřeli…náhodou. Mladozemský kreacionista je tak slepý, že tam nevidí ty naprosto viditelné paradoxy. – paradox žádný nevidím. Na arše byla zvířata, která byla vybrána. Ti ostatní – a byli to určitě… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Ondra Problém je v tom, že na arše byli zástupci z dinosaurů (býlo/maso), kteří následně (po potopě) archu opustili, ale „jako naschvál“ všichni vymřeli, stejně tak jako další (mamuti, mastodonti, šavlozubí tygři atd.), ale moderní savci (uvedení mj. v Bibli, protože je obyvatelé znali, nikoliv dinosaury, mamuty, mastodonty apod. – kteří již vymřeli, žili v jiné době) nevymřeli…náhodou. Mladozemský kreacionista je tak slepý, že tam nevidí ty naprosto viditelné paradoxy. – žádné paradoxy nevidím. Jak víš, že tam měli být šavlozubý tygři? Jak víš, že tam byli/museli být… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Foton

Pokiaľ chceš poznať pravdu v konfrontácii s hinduizmom, prečítaj si tento životopis pravoverného hinduistu.

Pravda je taková, že tvoje víra a víra Hare Kršny je pořád a jenom víra, nikoliv, že jeden z vás měl pravdu – ve smyslu existence toho či ono Boha. Jedná se o dvě (upřímně) věřící osoby.

A v tom je ta pointa.

Ondra-P
Ondra-P

Foton

angel
Tvoje pocity nikoho nezaujímajú!….

Mě naopak „hrozně moc zajímají“ tvoje ty naprosto nejvědečtější „důkazy“ k celosvětové potopě, které hlásí asi tak dohromady deset lidí a obsahují nula celá nula nula nic důkazů.

Ondra-P
Ondra-P
Vlasta Co je psáno v Bibli? – „od každého druhu…… “ – není tam napsáno – “ od každé druhu v dnešním pojetí….“. Tzn. – byli vybráni „zástupci“ – ne „všichni členové druhu……“. Tzn. kdyby to bylo dnes – na loď nenastoupili zástupci bernardýnů, jezevčíků, německých ovčáků, malamutů, špiclů, dog, atd. atd. atd. atd. Nastoupilo tam několik párů zjednodušeně řečeno vlka. Tím se výběr myslím dost zúžil. Problém je v tom, že na arše byli zástupci z dinosaurů (býlo/maso), kteří následně (po potopě) archu opustili, ale „jako naschvál“ všichni vymřeli,… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Foton To je prvá stránka vôbec, na ktorej som diskutoval. Príspevky z r 2006 však už boli zmazane, lebo stránka potom zmenila svoj šat. ….Viac o behemotovi a leviatanovi tu. Hentá stránka je totiž plná textových špekulácii a dohadov typu „zrejme“ ktoré sa tvária opodstatnenne, ale nie sú opodstatnené. Sú poplatné čisto názorom autora K čemu to je? Opakuji, zjisti si kolik různých (velkých/malých) dinosaurů existovalo. Nehledě na to, že Bible je plná alegorií. To prostě není důkaz, že dinosauři žili společně s lidmi. V Bibli je zmíněno x různých… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Kristův učedník Já se bavím o vědeckých důkazech? Jsem snad vědec? To máte napsat rovnou, že tomu pouze věříte. Já kdybych něčemu měl věřit, tak se pídím i po důkazech, jinak bych mohl být rovnou věřící v Kršnu, nebo věřící v Boha otce a v Boha matku, jak mně nedávno oslovily tři korejky z Církve Boží a nebeské Matky, kteří mi koncept Boha matky (ne jenom Bůh – Otec) představovaly. (Ufff….to už bylo na mojí hlavu moc. A když jsem se zeptal: „A je to pravda?“ …..“Ano, to je pravda.“… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Foton

Ak bol potopou koniec, tak to znamená, že nikde už žiadna katastrofa nebola. Žiadne záplavy, zemetrasenia, atď… Výbuch st. Hellens bol len výmysel konšpirátorov, ktorým chceli obalamútiť verejnoť

Pěkný Strawman.

Já pouze argumentoval biblicky proti tvé biblické argumentaci. Co píšeš výše, to je tvůj blábol, který netvrdím. To ty si musíš vymýšlet bláboly typu, že jaké různé katastrofické scénáře po potopě probíhali, ale Noe mohl krásně začít hospodařit a jeho potomci se začít rozmnožovat.

Ondra-P
Ondra-P

Foton

Neoháňaj sa dokumentárnymi filmami. Daj vedecké zdroje.
To je 3-5, že neriešiš Big-Bang. Riešil si simulácie – a do nich spadá aj simulácia vývoja vesmíru. Simulácie jednoducho nie sú dôkaz. Už si to konečne priznaj. Ide to z teba ako z chlpatej deky!

Big Bang – Osobně s ním nemám problém, avšak důsledně jsem ho nestudoval, proto jsem ti psal, že ho neřeším. Umíš číst?

Proč se na to nepodíváš? Nebo si myslíš, že jsi odborník na všechno, jak se tady prezentuješ?

Ondra-P
Ondra-P
Pavel Kábrt Ondra: Má-li být biblická potopa vědecky doložitelná, je potřeba jí podepřít fakty – zda je voda schopna všeho toho, co jsem výše v poslední větě zmínil. A to nepočítám posuv kontinentů během tak krátké doby. Myslím, že Telesto tady na některých příkladech poukázal na to, že jsou geologické struktury, které nemohly vzniknout za potopy, ale během dlouhých časových obdobích. Ale myslím, že nemá cenu to dál řešit.. PK: V té poslední větě se naprosto shodujeme. Rozesmál jsi mne, když na kreacionistických stránkách píšeš: „Má-li být biblická potopa vědecky… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Brzy jste poznali ještě jednu praktickou věc: že mnoho živého je k jídlu. Nejen to, co člověk pěstuje – polní plodiny, ovoce a zelenina, maso hospodářských zvířat. K jídlu jsou i plody volně rostoucích rostlin; jahody, borůvky a mnoho jiných. Samozřejmě jste také přicházeli na to, že živé bytosti se vyskytují v nejrůznějších druzích a že příroda překypuje bohatstvím tvarů a barev. Asi by stálo za to si uvědomit, že v živé přírodě nalézáme mnoho věcí, které pokládáme za krásné: snad se naše setkávání s živými bytostmi v raném dětství… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Růst rostlin ze semene – to bylo asi první, co jste se dozvěděli z oblasti rozmnožování.. K opylování rostlin byl odtud dlouhý krok, to vám už musel někdo trpělivě vysvětlit. Oplození u živočichů je mnohem nápadnější jev, ten se ale před dětmi spíše skrývá z obav, aby se neprobudila předčasná zvědavost o intimní stránky lidského života. Je to ale dobře? – velmi zvláštní otázka…. Je to dobře? Je dobré dětem tzv. říkat – na to nekoukej, nebo odpovídat – to tě ještě nemusí zajímat? Jak zjistíme – kdy je co… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Nápadný je ale růst spojený se vznikem nových tvarů. Během několika dnů rozkvete kolem vás záplava pampelišek – není asi dítě, které by je netrhalo. To ovšem není prostý růst, to je růst spojený s rozrůzněním – diferenciací. (Tohle slovo si zapamatujte. V biologii je nesmírně důležité, čím dál důležitější. A jeho použitelnost daleko přesahuje oblast biologie.) – ch ch ch…))))). No jo – to je ale již oním přemýšlením člověka, který to zkoumá úplně z jiného pohledu – než z toho „dětského“. Myslím, že dítěti je úplně jedno, zdali… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Mám totiž za to, že dítě nepřemýšlí stejně „vědecky“ jako dospělý člověk. Mám za to, že dítě prostě pouze přijímá ony „pojmy, názvy, pojmenování“ jako pouhá „fakta“ – a jenom je říká stejně jako dospělý člověk/rodič. Když rodič řekne, že toto je „strom“, a opakuje to pokaždé když něco o stromu řekne, pak dítě „pouze opakuje“ sdělené pojmy. Nic více – nic méně. Nepřemýlší dále nad tím, proč se to jmenuje strom a proč se to nejmenuje např. písek. Dítě pouze opakuje – učí se opakováním. A toto opakování pak… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Všichni jste se už na základní škole biologii učili a dověděli jste se mnoho věcí, na které lze přijít pouhou zkušeností. Přesto však lidé věděli hodně o živých bytostech ještě dříve, než se objevila biologie jako věda. Pokuste se přiblížit si tuto skutečnost tím, že se rozpomenete, po jakých krůčkách jste v dětství poznávali živý svět. Napřed jste poznávali jednotlivé živé bytosti. Pak jste zjistili, že lze mnoho různých bytostí označit stejným názvem. Nejdřív to bývá „pejsek“ a „kytička“, pak další názvy skupinové (ptáček) nebo druhové (pampeliška). A jednou jste… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
https://youtu.be/8RBJDHkE7_A?t=308 – tak trochu nechápu, co to ten člověk říká…. Jaktože s druhy nemáme problémy? Samozřejmě máme. Ovšem ne tak, jak si on asi myslí. My máme se zařazením některých fosilií také problém – vždy´t to je fosilie. Může to být určitý druh, nebo to nemusí být určitý druh – my to nevíme. Nikdo z nás nežil před potopou, neviděl ony „druhy“, ani po potopě – takže také neviděl to, co přežilo a jak se to množilo dále. Nemůžeme tedy nic určitého říci k oněm „druhům“, které žily a po… Číst vice »
Route 66
Route 66

Díky

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin.

Dnes, v den přesně tříměsíčního provozu nového webu, bych k vám měl pár slov:

– pro mě to je jako by to byl už rok. To mě ten čas koukám nějak rychle utíká. No, uvidím, jak to budu vnímat opravdu za ten rok. Zdravím Admina.

pavelkabrt

Děkuji adminovi za správu webu a vyjadřuji mu plnou podporu. Jsem mu velmi vděčen a zavázán za tu ohromnou spoustu práce, kterou do webu vložil a pořád ještě vkládá, zcela nezištně. Považuji to za Boží dílo, že se rozhodl tento web vytvořit a spravovat a přeju mu do života Boží požehnání. Moc díky! Pavel Kábrt

Kristův učedník
Kristův učedník
George: Neni podstatne, ze ja v Boha neverim. Podstatne je, ze v Boha veri oni. Bavili jsme se o vašem názoru, takže to podstatné je. George: To snad driv lide v Boha verili spatne a teprve az fundamentalisticti kreacioniste prisli na to, jak to ma byt „spravne“? To nechápu. Dříve přece byli lidé přesvědčení o pravdivosti Stvoření bez Evoluční teorie, ta vznikla až v 19. století. Já: Ale věříte v Evoluční VĚDECKOU teorii. George: To je nesmysl z podstaty toho, co jsme si o vire ve vedecke teorie jiz rekli.… Číst vice »
Foton
Foton

George
Ak niekto tvrdí, že verí v Boha JHWH, minimálne verí jeho Slovu – resp., že biblia je jeho Slovo. Čiže tomu, čo je tam napísané. Ak niekto neverí tomu čo je tam napísané, ale miesto toho ČO BY CHCEL aby tam bolo napísané, verí vlastne SEBE a nie Bohu JHWH. Čiže neverí ani Bohu Kristovi, ani Bohu Duchu Svätému.

George
George
Kristuv ucednik: To je jasné, protože nevěříte v Boha. Neni podstatne, ze ja v Boha neverim. Podstatne je, ze v Boha veri oni. Stvoření bez Evoluční teorie mohou považovat za pravdivé jen ti co věří v Boha. To je mozne, ale proc by kvuli vire v Boha nekdo mel popirat skutecnosti, o kterych se v pripade zajmu muze kazdy presvedcit sam – zcela nezavisle na tom, co pise/nepise nejaky George? Navic jak uvadi napriklad mons. Zycinski, ten konflikt mezi evoluci a kreaci predstavuje relativne moderni zalezitost. Ne nadarmo se dnes… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník

George: Ja v tom zadny problem nevidim.

To je jasné, protože nevěříte v Boha. Stvoření bez Evoluční teorie mohou považovat za pravdivé jen ti co věří v Boha.

George: Vsak take neverim. Ale kreacioniste mi to opakovane podsouvaji. Kdyby tak necinili, ani bych to nerozebiral.

Ale věříte v Evoluční VĚDECKOU teorii.

George
George

Kristuv ucednik:

S křesťanstvím je slučitelné leccos, jde o to co slučitelné s Božím slovem.

Ja v tom zadny problem nevidim. Temer vsichni krestane, ktere znam a kteri s ET zadny problem nemaji, tvrdi, ze Bible je pravdiva a ze se na ni mohou naprosto spolehnout. Rozdil mezi nimi a kreacionisty vyvstane teprve v okamziku, kdy prijde rec na otazku „v jakem smyslu je Bible pravdiva?“.

Tak nevěřte.

Vsak take neverim. Ale kreacioniste mi opakovane podsouvaji opak. Kdyby tak necinili, ani bych to nerozebiral.

Kristův učedník
Kristův učedník

angel: Něco mi říká, že právě tohle přirozeným způsobem dokázat nelze,..

Máte pravdu, přirozeným způsobem to vyvrátit nelze. Nevíme, jak to bylo. Jsou jenom teorie, ať už pro nebo proti. Iniciace potopy, třeba byla něco jako zavření archy Bohem.

angel
angel

A proč by nemělo?

Pár docela rozumných a dobře pochopitelných důvodů proč, se uvádí třeba zde: http://paleo.cc/ce/wbrown.htm

Potopa byla, protože Bůh se tak rozhodl v reakci na tvorstvo.

Něco mi říká, že právě tohle přirozeným způsobem dokázat nelze, čili ať se vám to líbí či ne, zmiňujete právě nadpřirozený zásah, stále tedy platí, že potopa světa tak jak je popsaná v bibli se čistě jen pod vlivem přirozeně působících sil bez nadpřirozených zásahů neuskuteční.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Pavel Kábrt

Připomínám, že víra v evoluci je jediná část „vědy“, která je ve společnosti chráněna zákonem a zákonem vymáhána k propagaci. Žádný jiný vědecký obor nezná, aby jeho vyučování chránila policie a EU. To znají jen homouši a evoluční mytologie – ti jsou chráněni zákonem. To by se asi Einstein nasmál, kdyby jeho teorii a víru v ni v nějakém státě chránil a vymáhal zákon. PK

– možná přijde čas, kdy bude zákonem chráněno „správné vědecké myšlení“ – myslet jinak bude protizákonné.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Darwinismus nás učí, abychom se měli na pozoru před
snadnými domněnkami, že jedinou alternativou náhody je
design, a abychom hledali odstupňované úrovně pomalu se
zvyšující složitosti

– zajisté. Člověk se tu objevil zcela náhodou – tzv. z ničeho nic. Žádné postupné přechody od jiných organizmů – nikde nejsou. Rafael vyvrátil mnohaletý postupný proces získávání znalostí o tom, jaká a která zkamenělina byla předchozím článkem vývoje člověka – aby nám potvrdil, že člověk – je stvořením Božím. Gratuluji. )))))

Foton
Foton
stejně tak je pravda, že život se může vyvíjet do složitějších podob jedině prostředictvím přirozeného výběru Len by ma zaujímalo, z čoho ten výber vyberá. Z výsledkov náhod? Nie. 😀 A potom prečo sa tak evolucionisti krvopotne bránia demonštrovať to na vetách. Losuj náhodne s písmenami a vyberaj zmysluplné vety. Rozmnož (skopíruj) zmysluplných „jedincov“, mutuj na každom z nich a opäť vyberaj zmysluplné. Rozmnož…. atď…. -Prečo sa tak evolucionisti dodnes tomu krvopotne bránia i napriek mojim mnohým opakovaným výzvam? Nik sa na to nepodujal. 😀 ….Jeden z nich v snahe… Číst vice »
rafael
rafael

admin ja viem ze vam ide o teleologicky vyklad , je to skratka najoblubenejsi argument kreacionistov,len preto, ze ani trocha nerozumie prirodnemu vyberu,niekoho kto povazuje prirodny vyber za teoriu nahody,zatialco v prilsusnom zmysle nahody je to pravy opak.

Darwinismus nás učí, abychom se měli na pozoru před
snadnými domněnkami, že jedinou alternativou náhody je
design, a abychom hledali odstupňované úrovně pomalu se
zvyšující složitosti

rafael
rafael

lenze mily admin prave scala naturae je to, co tvrdite, len mi je smiesne, ze napisete kravinu a potom ju infantilne obhajujete.
Zlozity nie je to iste, co dokonaly

rafael
rafael

admin ja nemozem zato ,ze nechapete o com pisete, skuste nieco, comu rozumiete, ale evolucia to rozhodne nie je.
Vyberate si hrozienka z kolaca, ale ano evolucia je slepa, vyvoj je vzdy v danej chvili to najdokonalejsie a najmenej energeticky narocne, alle ak rozumiete vyrazivu, scala naturae to nie je….

Route 66
Route 66

toto nikto nikdy netvrdil

ééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

Ahaaaaa!

rafael
rafael

scala naturae je skor vymysel vas, nie evolucionistov

rafael
rafael

„Proč se vývoj od nižších k vyšším formám života vůbec děje?“

toto nikto nikdy netvrdil

rafael
rafael

nuz asi najde skor ,ako akykolvek boh.
Mimochodom uz nejaky Comte tvrdil, ze nebudeme mat nikdy v zivote metodu, ako zistit, z coho sa skladaju vesmirne telesa, ak tam neprideme, so zivotom na inej planete to dopadne asi rovnako.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.flowee.cz/esprit/kultura-a-umeni/2406-kdo-jsou-duchove-vedci-diky-slinam-objevili-tajuplny-lidsky-druh?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

– proč tomu říkají „duchové“? Nemají snad jiný „vědečtější“ název – např. zatím neobjevený druh?

jhk - vlasta
jhk - vlasta

V kontexte objavenia zivota na cudzej planete

– to je hezké přemýšlení. A našlo se už něco na „jiné planetě“?

rafael
rafael

V tom případě abiogeneze je nadpřirozený zásah.
V kontexte objavenia zivota na cudzej planete toto vyjadrenie bude mat komedialny podton, hlavne v pripade tohto nabozenstva, ktore vyznavate.

Kristův učedník
Kristův učedník

angel (doufám, že ne padlý): Ale proč by se něco takového mělo na zemi rozpoutat? Co by mělo zemi k popsaným událostem zákonitě nutit?

A proč by nemělo? Potopa byla, protože Bůh se tak rozhodl v reakci na tvorstvo.

angel: Nadpřirozený zásah chápu jako takový, který přirozeným způsobem nelze dokázat.

V tom případě abiogeneze je nadpřirozený zásah.

angel
angel

Popsat to není problém. Například hydroplátová teorie vysvětluje i vznik současných kontinentů, vysokých pohoří, zamrznutí mamutů, Grand canyonu a dokonce i vznik komet:
https://www.youtube.com/watch?v=sD9ZGt9UA-U

Ale proč by se něco takového mělo na zemi rozpoutat? Co by mělo zemi k popsaným událostem zákonitě nutit?

Nadpřirozené zásahy, záleží co pod tím definujete. Potopa byla, protože Bůh se tak rozhodl v reakci na tvorstvo.

Nadpřirozený zásah chápu jako takový, který přirozeným způsobem nelze dokázat. Zkuste například přirozeným způsobem dokázat, že Bůh udělal to nebo ono, protože se rozhodl to nebo ono udělat.

Route 66
Route 66

Ta jsem náhodou opět narazil na tento nádherný a skvělý „hudební fejeton“ o Darwinovi, od člověka s velikým srdíčkem Karla Kryla:

https://www.youtube.com/watch?v=I17iIBV2HPg

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Nadpřirozené zásahy, záleží co pod tím definujete. Nadpřirozené – by bylo před 2000 lety např. letící letadlo. Dnes to je již „normální“. Nepřirozené – by bylo před 2000 lety dítě, které bude mít 2 hlavy. Dnes již víme, že za to může genetika. Zázračné – by bylo před 2000 lety, kdyby někdo někomu naoperoval místo pytlíka pulinu. Dnes to již umí plastičtí chirurgové. Najdeme ovšem menší rozdíly. Nadpřirozeně letící letadlo by bylo – poté, co by to někdo někomu vysvětlil – již normální. Jde pak už jen čistě o zvyk.… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník
angel: A uměl by někdo tady popsat právě ty přirozeně působící síly a zákonitosti jejichž důsledkem bude zatopení veškeré souše na zemi vodou? Popsat to není problém. Například hydroplátová teorie vysvětluje i vznik současných kontinentů, vysokých pohoří, zamrznutí mamutů, Grand canyonu a dokonce i vznik komet: https://www.youtube.com/watch?v=sD9ZGt9UA-U Nadpřirozené zásahy, záleží co pod tím definujete. Potopa byla, protože Bůh se tak rozhodl v reakci na tvorstvo. Snažit se Potopu vědecky exaktně vyvracet, to je jenom takové cvičení v argumentaci, může to mít pouze nějaký pravděpodobnostní závěr, protože se jedná o historickou… Číst vice »
angel
angel

Potopa světa, jak je zaznamenaná v Bibli, proběhla přesně tak, jak se to zaznamenalo.

Přirozeně nedokazatelné.

Není to v rozporu s žádným vědeckým zjištěním, které v dnešní době známe. Netřeba hledat nějaké „nepřirozené“ zásahy.

Bez nadpřirozených zásahů se taková událost přirozeně nestane.

Vše bylo v souladu s fyzikálními a chemickými a dalšími zákony, které zajišťují běh světa a vesmíru.

A uměl by někdo tady popsat právě ty přirozeně působící síly a zákonitosti jejichž důsledkem bude zatopení veškeré souše na zemi vodou?

Foton
Foton

angel
Tvoje pocity nikoho nezaujímajú!….

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Potopa světa, jak je zaznamenaná v Bibli, proběhla přesně tak, jak se to zaznamenalo. Není to v rozporu s žádným vědeckým zjištěním, které v dnešní době známe. Netřeba hledat nějaké „nepřirozené“ zásahy. Vše bylo v souladu s fyzikálními a chemickými a dalšími zákony, které zajišťují běh světa a vesmíru. Bylo to to samé – jako když se někdo rozhodne jít na záchod hned, nebo to chvíli vydržet a jít později. Podobně i tato zem – má určitou výdrž, která není v žádném rozporu s jakýmikoli zákony. Něco prostě vydrží a… Číst vice »
angel
angel

Potopa světa jak jí popisuje třeba bible je bez nadpřirozených zásahů a to před, během i bezprostředně po ní zcela neuskutečnitelná, je tedy vyloženě hloupé snažit se dokazovat čistě exaktně, že se tato událost stala a jak se stala, jak přežili suchozemští živočichové apod.

Foton
Foton

Ondra-P
Pokiaľ chceš poznať pravdu v konfrontácii s hinduizmom, prečítaj si tento životopis pravoverného hinduistu.

Foton
Foton

Ondra-P

Někomu jinému vyšla reálnější Bhagavadgíta a učení Šríly Prabhupády. Oba dva jste věřící.

http://kreacionismus.cz/vseobecna-diskuse/#comment-4658

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – George. Vlastiku, ja bych chtel zase strasne videt jak sve nastavajici zene rikas, ze chces aby ti jeste pred svatbou dokazala, ze ti nikdy nebude neverna. – to je velmi jednoduché Georgi. K tomu slouží jeden obřad – jmenuje se to svatba. A na tom obřadě se koná jistý úkon – manželský slib. Manželé si tam slibují věrnou lásku až za hrob. Tobě to nemusí připadat příliš „vědecké“, ale ten slib kupodivu platí, – neboli – ten slib je reálný – zvláštní že? No a pokud jde o… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Ondra-P: Ony existují vědecké důkazy o tom, že před pár tisíci lety žili dinosauři? Vůbec nic tomu nenasvědčuje? A to se ani neptám, kde jsou nyní, když byli na arše? Vymřeli, to bude obvyklá odpověď, že? Stejně jako naschvál ptako či ryboještěři…. Já se bavím o vědeckých důkazech? Jsem snad vědec? Co je psáno v Bibli? – „od každého druhu…… “ – není tam napsáno – “ od každé druhu v dnešním pojetí….“. Tzn. – byli vybráni „zástupci“ – ne „všichni členové druhu……“. Tzn. kdyby to bylo dnes – na… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník
George: Tak nejak mi pripada, ze pokud je rec o slucitelnosti ET s krestanstvim, pak existence mnoha krestanu, kteri s ET zadny problem nemaji, dulezita je. Samozrejme to lze i ignorovat, ale jen v dusledku toho vsichni ti krestane nikam nezmizi… S křesťanstvím je slučitelné leccos, jde o to co slučitelné s Božím slovem. Vhledem k tomu, že mezi křesťany jsou různé názory, tak je možné říci, že mnoho křesťanů se mýlí. To však neznamená, že v Bibli není pravda a že Ježíš Kristus není Boží Syn. Geoge: Pokud bychom… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník

George: To mi prijde podobne, jako kdyz by obhajce (nebo zalobce) u soudu rekl, ze je zapotrebi predvolat a vyslechnout toho a toho ociteho svedka a soudce by odvetil „to je jen vas nazor“.

Tato analogie neodpovídá. Nejsem soudce.

Foton
Foton
Ondra-P Vyvolal si vo mne trochu spomienky. Keď som začínal diskutovať na internete, prvý raz to bolo na stránke http://www.myty.info v roku 2005, na ktorú som vtedy narazil a hodne ju študoval. To bolo ešte vo firme, keď som robil pri nápojových automatoch servisného technika. Vtedy nebolo tak jednoduché pristupovať na internet. Jedna minúta stála v internetovej kaviarni jednu korunu slovenskú. Na firme sme mali ale internet zadarmo, zaplatený firmou. Premýšľal som, aký nick si zvoliť. V tom čase sme komunikoval cez vysielačky PMR s kolegami rádioamatérmi v našom meste.… Číst vice »
George
George
Vlastik: jasně – to se Ti bude jednou v životě hodit, až se třeba oženíš. Vlastiku, ja bych chtel zase strasne videt jak sve nastavajici zene rikas, ze chces aby ti jeste pred svatbou dokazala, ze ti nikdy nebude neverna. Protoze jsi tu tusim psal neco v tom smyslu, ze verit v neco, co nejde dokazat, by bylo blaznovstvi (nemam ted zrovna cas to dohledavat, takze se omlouvam, pokud jsem to z hlavy nedal uplne presne). Tvuj problem je hlavne v tom, ze se za kazdou cenu snazis oponovat onomu… Číst vice »
George
George
Kristuv ucednik: To je váš názor. To mi prijde podobne, jako kdyz by obhajce (nebo zalobce) u soudu rekl, ze je zapotrebi predvolat a vyslechnout toho a toho ociteho svedka a soudce by odvetil „to je jen vas nazor“. Tak nejak mi pripada, ze pokud je rec o slucitelnosti ET s krestanstvim, pak existence mnoha krestanu, kteri s ET zadny problem nemaji, dulezita je. Samozrejme to lze i ignorovat, ale jen v dusledku toho vsichni ti krestane nikam nezmizi… Přesto si myslím, že spoustu lidí ve vědecké teorie věří, místo… Číst vice »
Foton
Foton

Mrkněte na toto: http://www.myty.info/view.php?cisloclanku=2006010010

To je prvá stránka vôbec, na ktorej som diskutoval. Príspevky z r 2006 však už boli zmazane, lebo stránka potom zmenila svoj šat. ….Viac o behemotovi a leviatanovi tu. Hentá stránka je totiž plná textových špekulácii a dohadov typu „zrejme“ ktoré sa tvária opodstatnenne, ale nie sú opodstatnené. Sú poplatné čisto názorom autora…

Kristův učedník
Kristův učedník
Ondra-P: Vy jste mi nerozuměl? Uváděl jsem tento (i další) údaj: K roku 2010 je známo již přes 700 platných rodů (a kolem 1 500 druhů) dinosaurů, přičemž je jisté, že zdaleka nejde o konečná čísla.[31] Rozuměl, ale nepochopil jsem, co tím chcete vyjádřit, ja jsem psal. Jako, že když v Bibli není katalog dinosaurů, tak nebyli? Nevím kolik z těch rodů je něco jako člověk piltdownský. Ondra-P: 1) Mrkněte na toto: http://www.myty.info/view.php?cisloclanku=2006010010 To jsem už četl. Pochybuji o důvěryhodnosti tohoto zdroj. Budeme se trumfovat odkazy: https://www.gotquestions.org/Cesky/dinosaury-Bible.html Ondra-P: 2) Kde… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Vlasta

… OK. Co se týče mě – porovnal jsem obě dvě sdělení – z Bible a té Bhagavadgíty – a mě osobně – krom jiných věcí – mi jako reálnější vyšla Bible. Pokud to Tobě nestačí – nemohu za to.

Ano, tobě osobně. To je OK. Někomu jinému vyšla reálnější Bhagavadgíta a učení Šríly Prabhupády.

Oba dva jste věřící.

Ondra-P
Ondra-P

Přemýšlím, co je horší, jestli indoktrinace hinduismem nebo indoktrinace „vědeckým“ ateismem.

Indoktrinace hinduismem (odnož – hnutí Hare-Krshna)
https://www.youtube.com/watch?v=iVEJwSccTSE

Ondra-P
Ondra-P
Kristův učedník Kdo píše, že v Bibli není nic o disnosaurech, tak nepíše pravdu. Ten popis v Jóbovi odpovídá na dinosaura a nevím jaké jiné zvíře by to mělo být? Tenkrát tomu dinosaurus prostě neříkali. Fotografie v Bibli nejsou, jestli jste si nevšiml. Teoreticky to může být i něco jiného, ale může to být dinosaurus. Kromě toho se v Bibli píše o dracích a nejen v Bibli, právě v různých kulturách. Draci jsou hodně podobní dinosaurům. Jestli byli na arše nevím, ale vzhledem k celosvětovým legendám o dracích je to… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník

rafael: Ano vskutku vedecky pristup, preto prevazne vsetci narodeni v Indii maju zrovna opacny nazor, ale indoktrinacia urcite za to nemoze, vsak….?

Přemýšlím, co je horší, jestli indoktrinace hinduismem nebo indoktrinace „vědeckým“ ateismem.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pokud Vám ještě schází rafaeli ode mě ta informace – tak moji rodiče byli ateisté a i já jsem byl ateista. V Indii by tomu tedy mělo býti podobně ne?

Tzn. – v Indii ti, kteří se stali hinduisty byli nejdříve ateisté……. atd……

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – rafael….

Ano vskutku vedecky pristup, preto prevazne vsetci narodeni v Indii maju zrovna opacny nazor, ale indoktrinacia urcite za to nemoze, vsak….?

– vskutku, vynikáte dovedností porovnávat srovnatelné věci že rafaeli? V tom případě pro Vás nebude žádný problém nějak dokázat, že všechny rodiny v Indii byly od mládí ateisté. Nebo to problém bude?

rafael
rafael
Vlasto, kedze rovnako vedecky pristupovali aj na koncile v roku 325, tak vynechali aj pre nich az neskutocne zazracne taraniny ako evanjelia Tomasa a dalsich, lebo to uz aj na nich bolo privela. Preto sa mi paci tento vedecky a vskutku pravdu hladajuci postup. Ale ako som nielen ja napisal, aj 4 vybrate evanjelia maju vzaomne rozpory, jedno je iste, ani ti, co to tam vkladali, nemali na mysli buduce a hlavne chapajuce generacie, ktore by na tie rozpory prisli uz len tym, ze by vedeli citat a aj to… Číst vice »
rafael
rafael

… OK. Co se týče mě – porovnal jsem obě dvě sdělení – z Bible a té Bhagavadgíty – a mě osobně – krom jiných věcí – mi jako reálnější vyšla Bible. Pokud to Tobě nestačí – nemohu za to.

Ano vskutku vedecky pristup, preto prevazne vsetci narodeni v Indii maju zrovna opacny nazor, ale indoktrinacia urcite za to nemoze, vsak….?

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://www.novinky.cz/domaci/446060-v-obci-na-kromerizsku-radil-kulovy-blesk-mistni-scitaji-skody.html

– opravdu jim mám pouze „věřit“? Anebo jejich sdělení vychází ze skutečného „pozorování“? Anebo i když to říká více lidí – že kulový blesk viděli – je jejich sdělení tak i tak nevěrohodné? Jak doloží vědec, že to nemohl být kulový blesk? Jak nasimuluje tuto situaci? Je nemožnost nějaké simulace „důkazem“ toho, že něco neproběhlo, či že to není možné?

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Ondra Tvůj způsob uvažování je kouzelný. Představ si, že někdo zaznamenal údaje v knize Bhagavadgíta o existenci Kršny, stejně tak třeba někdo zaznamenal, jak Kršna vypadal. Rozumíš tomu, kam tím mířím? Znamená to, že ní potřeba to ověřovat? … OK. Co se týče mě – porovnal jsem obě dvě sdělení – z Bible a té Bhagavadgíty – a mě osobně – krom jiných věcí – mi jako reálnější vyšla Bible. Pokud to Tobě nestačí – nemohu za to. Mě také nestačí v jiných věcech to, co vím. Ale… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Těžká otázka vědců – co a jak komentovat…… Když se podíváme na tento svět – jak funguje – ani jeden vědec neví, proč organizmy umírají. On akorát ví – že organizmy „stárnou“ – a umí to vysvětlit např. tak, že v těle vzniká více mutací, které pak brání obnově organizmu, až těch mutací je tolik, že organizmus „zkolabuje“. Neboli jednoduše řečeno – organizmus se stane tak neorganizovaným, že výsledná „funkce“ organizmu – žít – nebude moci dál takto „fungovat“ a dojde ke „smrti“. Vědec nemůže nic blíže říci k tomu,… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník
Ondra-P: 1) Poukázal jsem na to, že kniha Jób není pro interpretaci dinosaurů věrohodná. Kdo píše, že v Bibli není nic o disnosaurech, tak nepíše pravdu. Ten popis v Jóbovi odpovídá na dinosaura a nevím jaké jiné zvíře by to mělo být? Tenkrát tomu dinosaurus prostě neříkali. Fotografie v Bibli nejsou, jestli jste si nevšiml. Teoreticky to může být i něco jiného, ale může to být dinosaurus. Kromě toho se v Bibli píše o dracích a nejen v Bibli, právě v různých kulturách. Draci jsou hodně podobní dinosaurům. Jestli byli… Číst vice »
Foton
Foton
Teď nechápu. Já to dával jako malý příklad k celosvětové potopě. Poukazoval jsem na to, že po celosvětové potopě by byla země naprosto zdevastovaná. Omyl! Dal si príklad, čo spravila lokálna povodeň na jednej lokalite. To isté by spravila celosvetová potopa na celom svete. Dočasne by preriedila flóru, ale ona by sa časom obnovila. …Už si sa tam bol pozrieť? Proč evolucionisté? To mají dokázat kreacionisté. Evolucionisti majú zas záujem vyvracať predostreté hypotézy, jednou z ktorých je aj potopa. Avšak nepodujali sa vytvoriť ani onipresný model ktorý požaduješ, protože každý… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Vlasto Ale jsem překvapený, že po celá tisíciletí když někdo něco viděl – a zaznamenal co viděl, že se nad tím někdo zde neustále podivuje. Což se zrovna týká i příkladu celosvětové potopy – která byla také jen prostě zaznamenaná a Noe s rodinou neměl ani tušení o tom, že by to někdo po něm chtěl nějak ještě dodatečně dokazovat nějakými „vědeckými metodami“. Tvůj způsob uvažování je kouzelný. Představ si, že někdo zaznamenal údaje v knize Bhagavadgíta o existenci Kršny, stejně tak třeba někdo zaznamenal, jak Kršna vypadal. Rozumíš tomu,… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Vlasta v Austrálii je např. po požáru, také les úplně zdevastovaný. Možná by chtělo opustit tu myšlenku – že něco vypadá tak, že si myslím, že to nemá šanci se celkem rychle obnovit…. Právě že je potřeba nesrovnávat celosvětovou potopu s malými katastrofickými událostmi. Když jsem dával příklad s povodní, tak to bylo pro to, abych poukázal na to, jak „malá“ povodeň způsobila paseku. Stokrát horší celosvětová potopa – to si ani nelze představit. Ale to je jako mluvit do dubu. – zmrtvýchvstání jde také těžko „namodelovat“ – nejspíše tedy… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE. – Ondra

Vlasto, možná to pro tebe bude novinka, ale vědci ke své práci používají vědecké metody,

– překvapený? To teda nejsem. Ale jsem překvapený, že po celá tisíciletí když někdo něco viděl – a zaznamenal co viděl, že se nad tím někdo zde neustále podivuje. Což se zrovna týká i příkladu celosvětové potopy – která byla také jen prostě zaznamenaná a Noe s rodinou neměl ani tušení o tom, že by to někdo po něm chtěl nějak ještě dodatečně dokazovat nějakými „vědeckými metodami“.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Teď nechápu. Já to dával jako malý příklad k celosvětové potopě. Poukazoval jsem na to, že po celosvětové potopě by byla země naprosto zdevastovaná.

– v Austrálii je např. po požáru, také les úplně zdevastovaný. Možná by chtělo opustit tu myšlenku – že něco vypadá tak, že si myslím, že to nemá šanci se celkem rychle obnovit….

To by nikdo nenamodeloval, bylo by to v rozporu s realitou.

– zmrtvýchvstání jde také těžko „namodelovat“ – nejspíše tedy k žádnému zmrtvýchvstání nedošlo……

Ondra-P
Ondra-P
Foton To bolo v roku 2013. Choď sa tam pozrieť teraz, či tam nič nerastie. -Viíš, vidíš – ako fantazíruješ… Teď nechápu. Já to dával jako malý příklad k celosvětové potopě. Poukazoval jsem na to, že po celosvětové potopě by byla země naprosto zdevastovaná. Je takmer nemožné vytvoriť presný model potopy aj so všetkými následkami, pretože súvislosti sú príliš komplikované. Preto sa oň nepokúsili ani evoluční vedci v snahe vyvrátiť možnosť celosvetovej potopy Proč evolucionisté? To mají dokázat kreacionisté. No jistě, komplikované. A víš proč? Protože koncept celosvětové potopy interpretovaný… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Vlasto, možná to pro tebe bude novinka, ale vědci ke své práci používají vědecké metody, nikoliv, že by primárně svojí práci stavěli na knihách jako Bible, Bhagavadgíta apod. Takže pokud kupříkladu vědci zkoumají, zda proběhla potopa, jak jí popisují zdejší kreacionisté, tak si nepřečtou Bibli a tím to pro ně skončí. Využívají vědecké metody napříč různými vědeckými obory.

Ondra-P
Ondra-P

Kristův učedník

Co na tom nechápete?

1) Poukázal jsem na to, že kniha Jób není pro interpretaci dinosaurů věrohodná.

2) Poukázal jsem na to, že pokud byli dinosauři na arše, tak je to pouze Vaše víra, nijak doložitelné.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Ano. Bible je pro mnohé vědce „ošklivá kniha“. Ukazuje jim, jak toho moc neví. „Ošklivý hobit“ – řekl by Glum. Ošklivý kreacionisté – nechtějí dát vědcům ten „prsten moci“, kterým lze „kouzlit“.

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P,

moc nechápu, co jste chtěl těmi příspěvky vyjádřit.

Ondra-P
Ondra-P
Kristův učedník V Jób 40, 15-24 je popisováno zvíře behemót. Popis odpovídá dinosaurům. Možná by to chtělo zjistit, co je to vlastně „dinosaurus“. Bible žádné dinosaury neintepretuje, dokonce nejsou žádné hromadné obrazy, malby…..tak jako např. koní a jiných zvířat. Na to kolik žilo dinosaurů – podle kreacionistů museli žít do potopy na Zemi, tak by muselo existovat přehršel maleb apod., nebo zmínka v Bibli, tam je uvedno mnoho x různých zvířat a Vy přijdete pauze s pofidérním Jóbem? A co nebiblické zdroje – tedy zápisky z jiných území (Čína, Indie,..)… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Kristův učedník

Nevidím problém v naložení mladých dinosaurů.

V rámci víry (nic proti tomu, když je to prezentováno jako víra) nevidím problém vůbec v ničem. Klidně to mohlo vypadat třeba takto…. (kde jsou ale herdek ti dinosauři)
comment image

jhk - vlasta
jhk - vlasta

naproti tomu Nílske záplavy majú kľúčový význam pre tamojšiu úrodu a bez nich by egypt nebol egyptom.

– to všichni dávno již ví, že záplavy jsou úrodné. Někteří jako kdyby to však nikdy neslyšeli. Krom toho, že nejsou naše půdy po záplavách tak úrodné, se není co divit, taková koncentrace prášků, a všeličeho ještě jiného ve vodě, tzv. „co dům/domy daly“ by zajistila neúrodu i více než jen na jeden rok. S ničím takovým se země za Noeho určitě nemusela potýkat.

Foton
Foton

Ondra-P
….naproti tomu Nílske záplavy majú kľúčový význam pre tamojšiu úrodu a bez nich by egypt nebol egyptom.

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P: V Bibli se o dinosaurech nemluví, proč by tedy měli přijít na Archu? 😉

V Jób 40, 15-24 je popisováno zvíře behemót. Popis odpovídá dinosaurům.
Nevidím problém v naložení mladých dinosaurů.

Foton
Foton

Ondra-P

To je zvláštní. Po malých povodních zemědělci bědují, co všechno povodeň zničila, jak dlouho odklízeli bahno apod.

To bolo v roku 2013. Choď sa tam pozrieť teraz, či tam nič nerastie. -Viíš, vidíš – ako fantazíruješ… 😉

Dokázali kreacionisté koncept celosvětové potopy na nějakém modelu

Je takmer nemožné vytvoriť presný model potopy aj so všetkými následkami, pretože súvislosti sú príliš komplikované. Preto sa oň nepokúsili ani evoluční vedci v snahe vyvrátiť možnosť celosvetovej potopy. Tí zatiaľ bojujú s modelom podstatne menšej „potopy“ – a tou bola „Čiernomorská povodeň„.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – rafael.

Ako vidis, takato mala ukazka tvojho omylu.

V čem se mýlím rafaeli?

rafael
rafael

„Bible je prostě samostatná, jedinečná a jedinečně specifická kniha, která odhaluje historii původu světa a historii Izraele a budoucnost, která tento svět čeká.
Ako vidis, takato mala ukazka tvojho omylu.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – rafael….

Vlastiku, takze ako je to s tou pravdou?

S jakou pravdou rafaeli? Co je na tom, co jsem psal – tak nestravitelné?

rafael
rafael

Bibli berou skutečně vážně jako doslovný a přesný záznam
dějin, a tedy jako důkaz, který dokládá jejich náboženskou ví-
ru. Cožpak tihle lidé tu knihu, v jejíž doslovnou pravdivost vě-
ří, nikdy neotevřeli? Proč si tedy nevšimli těch očividných rozporů?
Neměl by každého, kdo lpí na doslovném znění, trápit
fakt, že Matouš mapuje původ Josefa od krále Davida přes
osmadvacet generací, zatímco Lukáš přes jednačtyřicet? A co
hůř, téměř žádná jména na těchto dvou seznamech se neshodují!

Vlastiku, takze ako je to s tou pravdou?

Ondra-P
Ondra-P
Vlasta „Bible je prostě samostatná, jedinečná a jedinečně specifická kniha, která odhaluje historii původu světa a historii Izraele a budoucnost, která tento svět čeká. Nic více – nic méně.“ —— Bibli beru taky jako specifickou knihu – avšak jako věřící si snažím (nevím do jaké míry mi to jde) zachovat otevřenou mysl, kritické myšlení apod. K tomuhle postoji jsem se nedostal hned. Byly časy, kdy jsem věřil hned všemu, co jsem někde přečetl či slyšel – bez dalšího zájmu si to víc nastudovat. Žel někteří křesťané si myslí, že Biblí… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Foton

To je zvláštní. Po malých povodních zemědělci bědují, co všechno povodeň zničila, jak dlouho odklízeli bahno apod.
http://praha.idnes.cz/znicena-uroda-po-povodnich-d0v-/praha-zpravy.aspx?c=A130703_1947516_praha-zpravy_mav

a událost, která je mnohonásobně horší (celosvětová potopa), tak tam je to v pohodě, tam to poroste.

Fotone, není těžké fantazírovat a vymýšlet si, jako ty – ale, opakuji po několikáté:

Dokázali kreacionisté koncept celosvětové potopy na nějakém modelu – s reálnými aspekty (tzn. použití fyzikálních a dalších zákonů) vědecky dokázat? Celý její průběh?

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Bible není mytologie. Mytologie je vymyšlená buď jedním člověkem, anebo více lidmi, kteří v díle předcházejícího pokračují dále – svým jasným daným specifickým způsobem. Kdo o tom zatím nic neví a nemá dost vlastní invence k tomu, aby si to uměl nějak z něčeho odvodit / svou vlastní myslí nezatíženou jinými pohledy/ , ať si přečte životopis o Tolkienovi a více tomu porozumí. Bible je prostě samostatná, jedinečná a jedinečně specifická kniha, která odhaluje historii původu světa a historii Izraele a budoucnost, která tento svět čeká. Nic více – nic… Číst vice »
Foton
Foton

Ondra-P
Nechápem, prečo by sa niektoré živočíchy nemohli nalodiť na archu ako mláďatá. …Načo sa učiť loviť? Učil niekedy nejaký rodič vtáka stavať hniezda? …Zem nebola natoľko zdevastovaná, aby všetky semená bylín zanikli. Mnohé uviazli v kapsách pod povrchom, kam voda neprenikla, alebo prenikla len z časti.. Povrch bol totiž na mnohých miestach energiou potopy rôzne poprevracaný.Prv než sa zvieratá rozmnožili, jedla mali z archy ešte dosť. A keď sa začali množiť, množili sa aj rastliny. Rastliny sa kupodivu množia dokonca rýchlejšie, ako zvieratá. 😉

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Ondra

Asi ti došlo, kam těmito hyperbolami mířím – kreacionisté buď raději nad otázkou dinosaurů na arše nepřemýšlejí, nebo druhá část kreacionistů vymýšlí „teorie“, jak ten problém s dinosaury zachránit/obhájit.

– ano, v určitém smyslu proč ne. Zkusme tam dosadit něco jiného…..

„“evolucionisté buď raději nad otázkami možností vzniku života raději nepřemýšlejí – házejí to na biogenezi, že to není jejich obor, anebo se snaží pomocí nějakých složitých konstrukcí odsunout tento počátek na druhou kolej s tím, že si prostě vypostulují nějaký „možný“ scénář, kterému pak věří, že je ten správný/pravděpodobný““.

Ondra-P
Ondra-P
Queek Ale to určitě fotone víš… Záhadou je, jak se tam – i s boží pomocí – vešli všichni ti dinosauři… V Bibli se o dinosaurech nemluví, proč by tedy měli přijít na Archu? 😉 Nehledě na to, že pokud tam byli, tak po vylodění z archy vymřeli (dneska tady nejsou). A nebo byl na arše „symbolicky“ 1 dinosaurus, kterého někam kreacionisté „šoupnou“. Asi ti došlo, kam těmito hyperbolami mířím – kreacionisté buď raději nad otázkou dinosaurů na arše nepřemýšlejí, nebo druhá část kreacionistů vymýšlí „teorie“, jak ten problém s… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Fotonovy stránky „A ze všeho, co je živé, ze všeho tvorstva, uvedeš vždy po páru do archy, aby s tebou zůstali naživu; samec a samice to budou. Z rozmanitých druhů ptactva a z rozmanitých druhů zvířat a ze všech zeměplazů rozmanitých druhů, z každého po páru vejdou k tobě, aby se zachovali při životě.“ (1. Mojžíšova 6:19-20) Z výše uvedeného tedy odpadá, že by Noe bral dinosauří vejce do archy. Naopak – živočichové tam přišli. Foton uvádí, že dinosauři tam mohli přijít jako mláďata. Proč jenom dinosauři? Proč ne ostatní… Číst vice »
Foton
Foton
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – George….. Nanestesti casto funguje a proto taky ve svete spousta veci vypada… tak jak vypada. Ono s tim naprosto iracionalnim pristupem („verit ve vedeckou teorii“, „byt presvedcen o pravdivosti neceho jen proto, ze mi to nekdo rekne“ atd.), ktery tu prezentujete jakozto neco uplne normalniho, to asi ani lip vypadat nemuze. – jasně – to se Ti bude jednou v životě hodit, až se třeba oženíš. Pak zajisté budeš svojí vlastní ženě určitě s potěšením říkat celý život, že žen je na světě mnoho a že je rozumné… Číst vice »
Foton
Foton

Queek

délka lokte činila 0,45 m

Egyptský královský loket = 52 cm. Čiže 156 x 26 x 15.6 m

Což teda rozměrům na videu opravdu neodpovídá…

Máš zlý odhad.

Záhadou je, jak se tam – i s boží pomocí – vešli všichni ti dinosauři…

Odpoveď…

Kristův učedník
Kristův učedník
George: Proc by to melo byt dulezite pro nejakeho konkretniho cloveka? Uvadel jsem, ze je to dulezite pro diskutovanou problematiku. To je váš názor. George: Pravda samozrejme muze byt jen jedna, ale z toho automaticky neplyne, ze je mozne tuto pravdu poznat. Nebo minimalne ne jeste za nasich zivotu. Snad nemusim dodavat, ze ted pisu o urcitych specifickych otazkach. Ani neplyne, že nelze poznat. Záleží co. George: Budu-li vychazet z toho, ze „věřit znamená být přesvědčen o pravdivosti něčeho“, pak byt presvedcen o pravdivosti jakekoliv vedecke teorie je nesmyslne, tudiz… Číst vice »
George
George

Vlasta: – proč se divíš? Ono to tak nefunguje?

Nanestesti casto funguje a proto taky ve svete spousta veci vypada… tak jak vypada.
Ono s tim naprosto iracionalnim pristupem („verit ve vedeckou teorii“, „byt presvedcen o pravdivosti neceho jen proto, ze mi to nekdo rekne“ atd.), ktery tu prezentujete jakozto neco uplne normalniho, to asi ani lip vypadat nemuze. 🙁

George
George
Kristuv ucednik: Co z toho plyne? Že lidé jsou omylní? Ze to neni prilis pouzitelny argument. Kdyz na to prijde, take se mohli mylit uplne vsichni. Stejne jako se v urcitych otazkach muzeme mylit my vsichni, kteri tu nyni diskutujeme. Ale pro koho? Pro vás? Proc by to melo byt dulezite pro nejakeho konkretniho cloveka? Uvadel jsem, ze je to dulezite pro diskutovanou problematiku. Já jsem uvedl přece pana Steigera. To není žádná autorita? Můžete si vybrat. To si velmi dobre uvedomuji, ze si mohu vybrat. Pouze jsem reagoval na… Číst vice »
Queek
Queek

Podle knihy Genesis měl Noe postavit archu o rozměrech 300 × 50 × 30 loket, tj. přibližně 135 × 22,5 × 13,7 m, za předpokladu, že délka lokte činila 0,45 m (poměr délky a šířky byl 6 : 1, což se používá při stavbě lodí i dnes). Což teda rozměrům na videu opravdu neodpovídá…

Ale to určitě fotone víš… Záhadou je, jak se tam – i s boží pomocí – vešli všichni ti dinosauři…

Foton
Foton

Replika Noemovej Archy. Celkom pekná vizualizácia, v ktorej získa človek akú-takú predstavu o rozsiahlosti vnútorných priestorov.

Foton
Foton
Ondra-P Tzv. „datovanie“ podlieha ideologickému konsenzu prítomnému vo vede. Čiže sa tomu nedá veriť. ….Žiadne zápisky z toho obdobia nemohli byť, pretože sa jedná o obdobie tzv. „materiálnych kultúr“ (=obdobie pred babylónskou vežou) – čiže o obdobie popotopného úpadku vedenia a znovuzískavania stratených vedomostí (medzi ktoré patrila aj gramotnosť). …Ohľadom rozpadu prapevniny sú moje dôkazy minimálne na úrovni tých vašich. To, že bola zem suchá neznamená, že na mnohých miestach neboli ešte zbytkové vodné plochy. Alebo mi chceš povedať, že napr. také Kaspické More neexistuje, pretože biblia hovorí, že zem… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Foton Neobhájíš to vědecky – Co datování fosílií, co zápisky obyvatel o údajných katastrofách, které napsala generace z Noemových potomků – kde jsou, jako podpora tvého tvrzení? Co rozpad prapevniny v nedávné době /vědecké důkazy – kde?/, vulkanismus – vědecké důkazy kde? atd.) Neobhájíš to biblicky Z knihy Genesis: 13Šestistého prvního roku Noemova života, prvního dne prvního měsíce, začala voda na zemi vysychat. Noe tedy odsunul příklop archy, podíval se ven a hle, zemský povrch osychal.14Dvacátého sedmého dne druhého měsíce byla země suchá. 15Tehdy Bůh k Noemovi promluvil:16„Vyjdi z archy… Číst vice »
Foton
Foton

Ondra-P
Omylom som dal ten príspevok o potope sem, tak som ho skopíroval do témy.

Foton
Foton
Ondra-P Krišna žil pôžitkárskym životom, za mladi robil rodičom neplechu, matke rozbíjal kuchynské hrnce. Čítal som Bhagavadgítu aj Šrímad-Bhagavatam (viac krát) s poznámkami od Bhaktivédantu Swámí Prabhupádu. Krišna povedal: „Som autorom Véd“. Vieme, že védy sú rýdzo polyteistické. Krišna sa považuje za ôsme vtelenie boha Višnua. Višnu Šiva a Brahma sú triáda (nie trojica) bohov na vrchole polyteistickej pyramídy s mnohými bohmi. Čiže Krišnaizmus nie je ani zďaleka monoteistické náboženstvo, i keď to tak zdiaľky môže vypadať. Krišna povedal, že keď uvidím uctievača Šivu, ja ho v tom podporím! (Šivu… Číst vice »
Foton
Foton
Ondra-P Tým, že biblia popisuje jednu celosvetovú katastrofickú udalosť nepopiera, že neexistovali ďalšie rozsiahlejšie, i keď nie už celesvetové katastrofy. Celosvetová potopa bola len jedna! Ale také množstvo vody nemohlo zostať bez následkov, ktoré to zanechalo na zemskej kôre. Prapevnina sa rozpadla na kontinenty. Potopou tento proces len začal! Pokračoval za dramatických okolností ešte dlho po nej a v malej miere pokračuje dodnes.. Dôsledkom toho na istých miestach zeme vznikali veľké pohyby zemskej kôry, vulkanizmus a záplavy. Voda, vysoká teplota a silný pohyb materiálu sú ideálne podmienky pre hromadný vznik… Číst vice »
tomas12345
tomas12345
Dobry den minule som cital jeden vas clanok kde v podstate pisete o tom ze sanca ze sa zivot vytvori nahodnym poskladanim molekul do bunky je 10 so 190 nulami. Mate tam ale mensiu chybu 🙂 Toto totiz plati len pre jednu jedinu bunku DNA. Lenze na to aby vznikol zivot a mohol sa rozmnozovat predsa treba nielen jednu bunku ale aspon dve bunky-samec a samicka. A to v podstate pre kazdy jeden druh zvierata na zemi. Len pre jeden druh na zemi (jeden samec,a jedna samicka) by uz ta… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Bůh se vnímá lidskými smysly Ondro. Na různé představy tu máme jiné odborníky……….comment image

Ti si představují, jak mohlo zvíře býti předchůdcem člověka. Co z toho pak padá – je pak opravdu nedokazatelné.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Ondra…. Kdybys ještě nevěděl, tak takhle vypadá Bůh. Nedávno mi to sdělila moje „známá“ od Hare-Krishna, kterou často potkávám. Hodně toho napovídá, ale nikdy nic nedokázala. Ani toto ne: – jak tak koukám, asi moc Bibli neznáš, anebo nevíš, že je tam napsané, že – a to dokonce samotným Bohem a je to i v Desateru – že si nikdo nesmí zpodobňovat Boha nejen tak, jak by ho samotného napadlo, ale ani si nesmí Boha zpodobňovat jakýmkoli zobrazením čehokoli ze zvířecí říše. Takže je hrozně moc hezké, že… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Vlasta

Kdybys ještě nevěděl, tak takhle vypadá Bůh. Nedávno mi to sdělila moje „známá“ od Hare-Krishna, kterou často potkávám. Hodně toho napovídá, ale nikdy nic nedokázala. Ani toto ne:
comment image

Řekl bych, že máte spolu hodně podobné…..

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pro pochopení evoluce obratlovčí hlavy je občas dobré odhlédnout od zavedených modelových organismů, jakými jsou myš či kuře, které se svým raným vývojem od společného předka obratlovců již značně vzdálily,“ uzavřela pražská fakulta ve své tiskové zprávě.https://www.novinky.cz/veda-skoly/445141-ryboviti-obratlovci-odhaluji-nova-prehistoricka-tajemstvi.html

– pro pochopení, že něco z něčeho nějak – by bylo také někdy dobré odhlédnout tak nějak vůbec od jakýchkoli „zavedených“ modelů. A zamyslet se nad tím, zdali jsou vůbec třeba. Zdali čistě náhodou ty „druhy“ nelze vysvětlit třeba mnohem jednodušeji – např. prostým stvořením.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Právě zmíněný tvar přesýpacích hodin je totiž znakem ženskosti a plodnosti. Pro muže byl po řadu let jasným znamením, že dotyčná žena je vhodnou matkou pro jeho potomky. Dodnes je tak pro většinu mužů sexuálně neodolatelný.https://www.bety.cz/vztahy/clanky/22866/Pro-muze-je-neodolatelny-tvar-postavy-s-pomerem-0-7-pasu-k-bokum?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

– čím dál tím více mi připadá, že si pravdu vysvětluje kdekdo kdeco jak chce a jak se mu hodí a pak tomu říká „věda“. Takže vědomost se změnila v intuici? Co mělo být podle evoluční teorie dříve? Mozek, nebo pocity? Zvířata snad přemýšlí nad tím, kdo má jaké „boky“?

Kristův učedník
Kristův učedník

rafael: A falzifikacia je bohom vedeckej teorie, ktoru ani vasa viera nedokaze prelomit.

Ano, bůh tohoto světa se zabývá falšováním, otec lži, ale tak jste to asi nemyslel.
Někdy stačí slova zasadit jenom do správného kontextu.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – rafael.

Ale ide, kazda vedecka teoria je oprostena od boha, je zalozena na verifikacii a falzifikacii.
A falzifikacia je bohom vedeckej teorie, ktoru ani vasa viera nedokaze prelomit

– ano jde. Ono to jde samozřejmě různě že rafaeli…..to všichni dobře „víme“, jak to jde…. když si něco někdo usmyslí a silou to prosadí….. to jdou různé věci silou….

– omyl rafaeli. Nejdříve není vědecká teorie. Nejdříve musí umět člověk tak nějak přemýšlet, pak teprve může začít „tvořit“. Předbíháte lidské schopnosti příliš dopředu.

Kristův učedník
Kristův učedník
rafael: Pozri, 300 rokov tu boli dve pravdy, jedna vylucovala druhu, nechod na mna s knihami, spustu apokryfov prave kvoli jedinej pravde vylucili. Vždyť Svědci Jehovovi vycházejí ze stejných spisů, ale interperetují to tak, že Ježíš Kristus není Bůh. rafael: No a aby sa dosiahla totalna prva pravda, museli vyvrazdit siritelov tej druhej… To se evidentně nepovedlo, kromě Svědků Jehovových jsou i další. Já věřím v Boha, který přišel jako člověk, ukázal, jak žít. Mohl kralovat i jako člověk, ale když Ho všichni nepoznali, tak se nevnucoval a obětoval se,… Číst vice »
rafael
rafael

A to právě a jen v domnění, že to bez nich půjde tak i tak vysvětlit. Bohužel se lidé mýlili. Bez Boha to totiž nejde

Ale ide, kazda vedecka teoria je oprostena od boha, je zalozena na verifikacii a falzifikacii.
A falzifikacia je bohom vedeckej teorie, ktoru ani vasa viera nedokaze prelomit.

rafael
rafael
Pozri, 300 rokov tu boli dve pravdy, jedna vylucovala druhu, nechod na mna s knihami, spustu apokryfov prave kvoli jedinej pravde vylucili. Tazke este raz, boli tu dve pravdy, ktore si zili paralelne vedla seba, zabavne vsak? No a tu prvu pravdu dosiahli tak, ze zrusili druhu. nezabudaj, ze 10-15 generacii si uzivali zhodne dve pravdy. No a aby sa dosiahla totalna prva pravda, museli vyvrazdit siritelov tej druhej… Tot vsjo, takto sa robi pravda…. A tak sa teraz bavite o bozskej podstate Krista nie podla faktu ,ale podla toho,… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník

rafael: Skus si polozit otazku, co by sa stalo,ak by sa rozsirila viera zalozena na nebozskosti Krista?

Ukázka je třeba u Svědků Jehovových.

rafael: Uplne nelogicka odpoved s pravdou nesuvisiaca, az koncil v Nikkei 300 rokov potom rozhodol co je pravda a co nie.

Koncil neměnil texty biblických knih. Každý si může přečíst čemu Písmo odpovídá. Myslím, že některé knihy byly v prvních staletích vyřazeny protože nebyly v souladu s ostatními. Římští katolíci mají jiný biblický kánon a i proto jiné učení.

Víra v Krista je v první řadě o osobních zkušenostech.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Stačí pouze navrhnout „jinou“ možnost. Nestaci, vedecka teoria plati dovtedy, pokial sa nefalzifikuje, nie ak sa navrhne ina moznost. Tak to nefunguje…. – psal jsem, že stačí pouze navrhnout jinou možnost. Pokud to není dílo Boha, pak je to např. dílem přírodních sil. To je ta „jiná“ možnost. Co se týče nějaké vědecké teorie, co bylo dříve rafaeli? Teorie, nebo potřeba teorie? Nejdříve přeci byla myšlenka – že by to mohlo být postupným vývojem. Pak, na základě toho teprve začaly vznikat základy moderních věd – které se jako „třešnička na… Číst vice »
rafael
rafael

Uplne nelogicka odpoved s pravdou nesuvisiaca, az koncil v Nikkei 300 rokov potom rozhodol co je pravda a co nie. Nie nic zazracne, nie nic bozske ale politika vytvorila z marginalneho nabozenstva na zaklade hlasovania prave tuto variantu a arianstvo bolo potlacene, to, co bolo realnejsie, nezazracne, nahradene zazracnym.
Ak si myslis, ze toto je ta pravda, tak si tomu ver, ale nestavaj to na rovnitko k poznaniu.

Kristův učedník
Kristův učedník
rafael: Urcite, pravda ano ,ale nie zapisky dojicov koz, to s pravdou ma asi malo spolocne Já věřím Božímu Synu Ježíši Kristu. rafael: vysvetli mi rozdielnost pohladov na jednu jedinu pravdu, na vznik stoviek odnozi na zaklade jednej pravdy, a hlavne ten arianizmus. Je hodně slepých variant, zdánlivě logických, ze kterých se dá vybírat a málokdo má ucelené poznání. Nic není vynucené, člověk se musí rozhodnout co je dobré a zlé. O tom to je. Jinak by to bylo nesvobodné loutkové divadlo. Tak to začalo, člověk se rozhodl pro poznávání… Číst vice »
rafael
rafael

Chapes co mam na mysli? Z pohladu priamych ucastnikov, ci blizkych potomkov udalosti hypotetickeho Krista, ci hypotetickeho zmrtvychvstania je strasne dolezita jedna vec.
Potlacenie akehokolvek sirenia inej pravdy, ze s bozskostou Krista to nebolo az take zjavne.
Skus si polozit otazku, co by sa stalo,ak by sa rozsirila viera zalozena na nebozskosti Krista?
Bitie sa do prs po 2 tisicrociach, ktora pravda je ta jedina prava sa v tomto kontexte zda velmi smiesna.
Na zaklade coho sa vytvoril jeden aj druhy tabor a preco prvy vyhladil druhy? Aby sirili pravdu, ci blud?

rafael
rafael

Urcite, pravda ano ,ale nie zapisky dojicov koz, to s pravdou ma asi malo spolocne, dokonca ako som uviedol, vysvetli mi rozdielnost pohladov na jednu jedinu pravdu, na vznik stoviek odnozi na zaklade jednej pravdy, a hlavne ten arianizmus.

Kristův učedník
Kristův učedník

rafael: Nestaci, vedecka teoria plati dovtedy, pokial sa nefalzifikuje, nie ak sa navrhne ina moznost.
Tak to nefunguje….

Pravda je ovšem stále stejná, ta se nemění jako nějaké teorie.

rafael
rafael

Stačí pouze navrhnout „jinou“ možnost.

Nestaci, vedecka teoria plati dovtedy, pokial sa nefalzifikuje, nie ak sa navrhne ina moznost.
Tak to nefunguje….

rafael
rafael
o tom totiz nevie nikto nic, myslim tej trojjedinosti, ani naslovovzati odbornici ,ktori sa tomu venuju, je to proste mackopes, ktory si osvojili vsetci privrzenci monoteizmu, ktore sa zrazu rozrasta do mnohobozstva. Na prvu cast otazky nema vyznam odpovedat, kedze si neodpovedal ty. Pred 2, ci 4, nebodaj 6 tisic rokmi len marginalna cast svetovej populacie, hlavne tej nachadzajucej sa v Judei mala aspon aku taku potuchu o tych strankach z knihy. Drviva vacsina celeho sveta nemala o nej ani potuchy a drviva vacsina nema o tom potuchy ani dnes.… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – rafael….

A kedze tato kniha je vsetko mozne, len nie faktograficka, nemoze byt protikladom ku ziadnej vedeckej teorii, toboz ak ET nepopiera stvorenie, alebo skor stvorenie nefalzifikuje Et.

– opravdu? Co všechno tam není „faktografické“?

– samozřejmě nic nemusí být popíráno prvoplánově. Stačí pouze navrhnout „jinou“ možnost. Která ze dvou různých možností je potom ta „pravá“? Ta, do které se vměstnají možnosti všechny? No to by potom zloděj nemusel nic ukradnout, když by to byla pouze „doživotní bezúročná půjčka“.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE¨: – rafael….

Vlastiku mas v tom ako vzdy chaos, drviva vacsina tejto zemegule nezdiela ako jediny zdroj faktov tvoju knizku.

– neříkejte. Opravdu? A co před 2000 lety? A co před 4000 lety? A co před 6000 lety? Také „drvivá většina“?

A rad by som vedel, ci aspon chapes trojjedinost a boziu podstatyu Krista, ktora rozdelila tych, co citali tuto knihu na dva tabory a jeden museli vyhladit hned v zarodku, myslim ariancov….

– poučte mě. Co bych měl o tom vědět?

rafael
rafael

Tym som chcel napisat to, ze akakolvek informacia z tej knihy je vierohodna pre akykolvek novovytvoreny tabor, ked si ju precitaju.
A kedze tato kniha je vsetko mozne, len nie faktograficka, nemoze byt protikladom ku ziadnej vedeckej teorii, toboz ak ET nepopiera stvorenie, alebo skor stvorenie nefalzifikuje Et.

rafael
rafael

Vlastiku mas v tom ako vzdy chaos, drviva vacsina tejto zemegule nezdiela ako jediny zdroj faktov tvoju knizku.

A rad by som vedel, ci aspon chapes trojjedinost a boziu podstatyu Krista, ktora rozdelila tych, co citali tuto knihu na dva tabory a jeden museli vyhladit hned v zarodku, myslim ariancov….

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – rafael. preto mna vzdy drazdi ak niekto medzi ne kladie protiklad. – on mezi evolucí a stvořením je protiklad. Buď Bůh utvořil vše přesně tak, jak je to zaznamenané – tzn. celého člověka a celou živou přírodu – dle jednotlivých druhů – vše tak, jak je to v Genesis. …… přičemž to následuje biblickým výčtem všech lidských a Božích skutků a všeho toho, jak Bůh s lidmi mluvil, co jim říkal, jak je usměrňoval, atd. atd. až do dnes. Anebo „pouze“ začal velkým třeskem, což tedy dobře nemohu… Číst vice »
1 2 3 10
wpDiscuz