Všeobecná diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tohoto webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

Komentujte

2619 Komentáře zapnuto "Všeobecná diskuse"

Upozornit na
Václav Dostál

Děkuji za odkaz, HMC2011.
Předběžné závěry:
1.Čím větší pitomost, tím hůře se vyvrací.
2. Nahradit „ztrátu“ temné hmoty není čím – standardní kosmologický model (jehož je temná hmota součástí) je tedy také pitomost
3. Chyba a to kardinální bude v základních pojmech – např. v pojetí gravitace.
4. Skutečná (pravdivá) věda je na stránkách tohoto webu a sekulární zprávy (např. konference) ten web následují se zpožděním.

HMC2011

Pavel Kroupa – 2×10 argumentů proti existenci záhadné temné hmoty:

Záznam speciálního výročního semináře Kosmologické sekce ke 100. výročí založení ČAS, uspořádaného v Modré posluchárně Matematického ústavu AV 29. listopadu 2017 na téma: 2 x 10 argumentů proti existenci záhadné temné hmoty V této první části přednesl své argumenty prof. Dr. Pavel Kroupa, který působí na Univerzitě v Bonnu a také v Astronomickém ústavu MFF UK v Praze.

https://www.youtube.com/watch?v=Az0Sm7dqNdY&feature=youtu.be

Záznam pokračuje v druhé části vystoupením prof. Křížka:

https://youtu.be/05ay_eDPonM

a ve třetí části diskusí:

https://youtu.be/4P6wCjAgvwg

jhk - vlasta
Všechno, úplně všechno je aerodynamicky funkční. – z článku https://www.novinky.cz/auto/457515-novy-hypersport-od-mclarenu-za-milion-dolaru-si-na-silnici-zrovna-neuzijete.html – naproti tomu – https://cs.wikipedia.org/wiki/Lidsk%C3%A9_t%C4%9Blo – všechno – úplně všechno je funkční – mnohdy i aerodynamicky, ale především lidsky……. Co si z toho však vzít? Např. to – že pokud onen hypersport utvořil člověk – což lze velmi dobře zjistit – pak ono tělo – proč by nemělo být také stvořeno? Trochu pravda jinak, než onen auťák, ale proč by nutně mělo být tvořeno stejně jako auťák? Ten, kdo by uměl vytvořit biologický organizmus, nemůže si snad vybrat způsob, který… Číst vice »
jhk - vlasta
Petr Michalčák, Brantice Po, 11. prosince 2017, 13:51:06 | Souhlasím | Nesouhlasím | Nahlásit | +1 / 0 Je to ještě multi kulti obohacení, nebo ne? Dnes se v těch muslimech už nikdo nevyzná. ———— Indie neni muslimská země, ale hinduistická. To, ale nic nemění na tom, že takhle hnusnou a odpornou věc bych trestal takovým způsobem, že by se z toho udělalo lidem, tak zle, že by na nic podobného už neměli ani pomyšlení, protože tohle by se dít opravdu nemělo… – z článku na Seznamu. Kdo chce –… Číst vice »
jhk - vlasta
https://danatenzler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=637613 – tento článek mě ale zaujal. Hlavně u plastového disku. Dalo by se říci – ztráta prvotní informace. Ani ne tak ohledně toho, co je schopno CD pojmout, ale spíše v tom směru -. ztráta schopnosti to pojmout. CD už se totiž částečně při tom přepisování vypařilo. Není to podobné jako s naším tělem? DNA se přepisováním již tak „poškodila“ – že se začínají v mnohem menší míře přepisování hromadit „zásadní“ ¨chyby? – psala ho jistá žena….Zajímám se o přírodní vědy. Píšu o tom, co mě zaujalo při toulkách… Číst vice »
jhk - vlasta

Zde si budeme povídat o kreacionistech mladé Země (proto tento příspěvek zůstává v sekci věda), podle nastíněných kritérií však můžeme rozpoznat fanatika i v jiných oblastech lidského konání a myšlení.
Zdroj: https://kareltejkal.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=633873

– co naplat – věda je holt věda, ačkoli jde o kreacionismus. Že by konečně došlo ke změně názorů?

pavelkabrt
jhk – vlasta Není problém souhlasit s rozborem DNA. Je ale problém souhlasit s tím, že muselo mezi rozdělením medvěda v himalaji a americe trvat 650000000 let. K čemu to? Nestačilo jich pár tisíc? Přesné číslo rozdělení linií himálajského medvěda od hlavního medvědího proudu bručících medvědů je 650 324 let, 10 měsíců, 2 týdny, 12 hodin a deset minut. Tehdy se hlavní medvědí bručoun Velký medvěd Brtník spářil s nehimalájskou medvědicí a vznikl nový evoluční proud nehimalájských bručivých mevědů brtníků. Naše genetické rozbory tomu plně nasvědčují. Evoluční biolog Pavel Kábrt… Číst vice »
jhk - vlasta
Tato studie ovšem přinesla také zajímavé poznatky o evoluci medvědů. Vědci v rámci ní osekvenovali mitochondriální DNA 23 asijských medvědů (včetně vzorků „Yettiů“) a porovnali ji s DNA medvědů z jiných koutů naší planety. Ukázalo se, že tibetští hnědí medvědi jsou úzce spjati s americkými medvědy, ale himálajští medvědi patří do jiné evoluční linie, která se rozdělila před 650 000 lety během velké doby ledové.Více na: https://vtm.zive.cz/clanky/spatna-zprava-pro-milovniky-zahad-yetti-je-podle-analyzy-dna-obycejny-medved/sc-870-a-190709/default.aspx https://vtm.zive.cz/clanky/spatna-zprava-pro-milovniky-zahad-yetti-je-podle-analyzy-dna-obycejny-medved/sc-870-a-190709/default.aspx Není problém souhlasit s rozborem DNA. Je ale problém souhlasit s tím, že muselo mezi rozdělením medvěda v himalaji a americe trvat… Číst vice »
jhk - vlasta

http://infidel.cz/faq/kalam

velmi zajímavé. Tady už je mnohem více pochopení pro „věc“ – ale přesto úplně nesouhlasím s tvrzením ateisty. Tvrzení – toto si nemyslím, může patřit bez problému i agnostikovi.

pavelkabrt

Včera se mi ukázal Bůh, říká ateista ateistovi. A cos mu řek´, ptá se ateista. Poděkoval jsem mu, že teď mám konečně důkaz o pravdivosti evoluce. PK

Route 66

Zajimavý článek, Vlasto. Už jsem si jej i vytiskl. Co se týče těch tkzv. evolucionistů, nebo spíše evolucionářů, proč mi , tak jako ti co octívali svými „komentáři“ i tyto stránky, ve své většině připomínají neštěstí poslední doby – postpubertální mamánky?

jhk - vlasta

https://www.facebook.com/notes/10153589838980251/

– ačkoli na skupině Evoluce vs. Kreace vládnou již především evolucionisté – našel jsem kupodivu jeden příspěvek, který velmi doporučuji k přečtení.

jhk - vlasta
tvorby informace z nosiče bez informace. – ano. Je ale spousty lidí, kteří si myslí, že dokáží – že to možné je a že nemožné se může stát možným. Pokud pak dojde v diskuzi k věci – budou jako gramofonová deska stále omílat dokola – že dokud to není jasně prokázané – pak to je možné – že informace může vznikat bez původní informace. Či bez zdroje – z ničeho. A že naše tvrzení – že to je nemožné – je nedoložené do té doby – než to budou oni… Číst vice »
pavelkabrt
jhk – vlasta …pouhá hmota – nemá sílu – k tvorbě živých struktur a už vůbec nemá sílu k tomu, aby tato struktura nabyla sama od sebe vědomí. Slovo „síla“ je samozřejmě trefné a je jasné, co se tím myslí: informace. Ve hmotě, tedy prvcích Mendělejevovy periodické soustavy, nejsou žádné informace pro živou buňku, oko, ucho, křídlo či lidský mozek. A není znám žádný proces samovolné tvorby informace z nosiče bez informace. PK PS: Proces tvorby nové informace z nosiče bez informace znají jen Darwinovi darebáci ve svých prolhaných fantazmagorických… Číst vice »
jhk - vlasta
u soudu lže. „Testy byly v normě,“ reagovali znalci. Tři rande na Valentýna Vrtek proto předložil výpis z Facebooku. „Večer poté, co měla být poškozená několik hodin znásilňována, si píše se dvěma lidmi, s jedním lehce flirtuje a s kamarádkou se žoviálně baví o šatech,“ upozornil Vrtek. V době, kdy měla trpět těžkou újmou, si přitom začala s lékařem, který jí operoval mandle, a psala, jak je šťastná, jak se chystá na taneční soutěže, plesy nebo dovolenou. Stejná dívka si na Valentýna, tedy pět týdnů po svém údajném znásilnění, libuje,… Číst vice »
jhk - vlasta

RE- Pavel Kábrt. – To je v pořádku, ono se to nějak vyřeší. Pán s Vámi. Zdraví V.S.

pavelkabrt

jhk – vlasta
Milý Vlastiku,
nějak dlouho jsem se nepodíval sem do obecné diskuze. Děkuji za dobré zprávy, moc na Vás myslíme s mojí manželkou Dášulinkou, jaký jste hodný a laskavý člověk. Je to takové pohlazení po duši. S tím kočárkem mne to mrzí, kdybych mohl nějak pomoct, třeba dát inzerát do nějakých pražských novin, napište, ale já se v těchto věcech moc nevyznám, jak inzerovat. Šalom, PK

wpDiscuz