Všeobecná diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tohoto webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

Komentujte

2496 Komentáře zapnuto "Všeobecná diskuse"

Upozornit na
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Ondra –

– máš za to, že smrt je přirozenou součástí přírody? Že tu byla od počátku?

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P,

nestačí si to přečíst v Bibli a požádat Ducha Svatého ve jménu Ježíše Krista o pochopení? Potřebujete na to římsko-katolického kněze? Jste římský katolík?

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P: Však jsem Vám psal, že musím zjistit více informací, např. z té knihy, kterou jsem zmiňoval.

Však proto se ptám.

Ondra-P
Ondra-P

Učedník

Však jsem Vám psal, že musím zjistit více informací, např. z té knihy, kterou jsem zmiňoval.

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P,

už jste našel vysvětlení pro tu část Bible, která vyvrací Evoluční teorii nebo stále bloudíte?

Ondra-P
Ondra-P
Vlasta – Ondra se mi asi zdá. Neustále má nějaké připomínky ohledně toho, že něco není šroub, ale zkamenělý živočich a namítá spousty věcí – že to není důkazem toho, že to dokazuje to, co to dokazovat má – kreaci ve smyslu – něco někde je, co tam nemá dělat. Ale jakmile dojde na problémy evolucionismu, potažmo vzniku života – je všechno v naprostém pořádku – a mutace a selekce umí zázraky. Samozřejmě je třeba stále omlouvat evolucionismus, že se vznikem života nezabývá – což je taková nepravda, že jí… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Umělá inteligence v budoucnu předčí tu lidskou. Člověk už jí nebude rozumět a nezbyde mu nic jiného, než se jí odevzdat Auta bez řidiče nebo hlasem ovládaná domácnost, to už pomalu přestává být něčím neobvyklým. – ano – někteří lidé už bez digitalizace by neuměli ani zjistit, jak se jmenují, anebo jak napsat holou větu. Ale je celkem zajímavé vidět – kam pospěje onen „vývoj“. Stačí na to pouze ona věta – „nebudeme jí už rozumět“. Ta mluví za celý článek. Ta další věta – „nezbyde mu nic jiného, než… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Vůbec přeci nejde o „zmagoření“, ale o diskuzi, kdy jsem předložil několik připomínek a otázek, na které jste neodpověděl (viz předchozí komentáře, opětovně to sem psát nebudu). – Ondra se mi asi zdá. Neustále má nějaké připomínky ohledně toho, že něco není šroub, ale zkamenělý živočich a namítá spousty věcí – že to není důkazem toho, že to dokazuje to, co to dokazovat má – kreaci ve smyslu – něco někde je, co tam nemá dělat. Ale jakmile dojde na problémy evolucionismu, potažmo vzniku života – je všechno v naprostém… Číst vice »
pavelkabrt

Vlasta
Děkuji moc za hezké přání. Věříme, že když je Kristus v srdcích, je i na rtech a v rukách a v krvi celého člověka. Požehnání i Vám, za týden a jeden den se těšíme na viděnou, pokud Vám to vyjde a dá Pán Bůh. Zdraví PK

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Boží požehnání do dnešního dne a stálou blízkost Kristovu přeje Vlasta. Bůh Vám žehnej pane Kábrt. Vlastně – ode dneška – Bůh žehnej Vám oboum.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pokud by se někdo odvážil s výkladem Kristových slov o tom, co znamená – vy hledejte nejprve Boží království a vše ostatní vám bude přidáno – budu velmi povděčen. Zvláště bych to ocenil v případě manželského svazku. Co mají manželé dělat, aby naplnili tyto Kristova slova. Předem děkuji.

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P: Já nevím. Musel bych zjistit víc informací. Nap. z této knihy.

Kdybyste to zjistil, tak se prosím podělte. Zatím zůstávám u výkladu z mého pochopení Bible, to jest bez Evoluční teorie. Ono je tam takových problémů více. Od římsko-katolických kněží beru ty výklady s rezervou.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE:- Ondra

Já nevím, jak přesně interpretovat pasáž o Adamovi a Evě. Někde jsem četl, že Adam a Eva = lidstvo (obecně).
Myslím, že někteří teologové (Heller či Vácha) k tomu něco mají. Musel bych se podívat

Vyborne – takze si vemme – co rika nekde jinde Bible k tomu o Adamovi a Eve. Najdes mi nekde nejake misto, ktere by naznacovalo, ze Adam a Eva znamena obecne cele lidstvo?

Ondra-P
Ondra-P

Kristův učedník

Já nevím. Musel bych zjistit víc informací. Nap. z této knihy.

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P: Asi takhle – kdyby existoval jednotný výklad Bible napříč všemi křesťanskými církvemi/denominacemi – kdyby všechno bylo tak jasné, jako že je jasné nebe modré, tak bych připustil, že kniha Genesis bude o doslovném popisu.

Jedna věc je doslovný výklad a jiná věc je významově shodný výklad. Z mého pohled Evoluční teorie jde proti významu. Evoluční výklad jste nepodložil.

Ondra-P
Ondra-P
učedník Mě také nenapadá evoluční interpretace. Musel bych knihu Genesis považovat za pohádku a to bych zase nechápal význam, proč to tam je. Na Adama a Evu je odkazováno například i v Novém zákoně 1. Korintským 11. Tam se také jasně hovoří o muži a ženě. Plynou z toho způsobu stvoření různé implikace. Kdokoliv může cokoliv nějak vysvětlit, to je jasné, ale jen aby to nebyla demagogie. Asi takhle – kdyby existoval jednotný výklad Bible napříč všemi křesťanskými církvemi/denominacemi – kdyby všechno bylo tak jasné, jako že je jasné nebe… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník
Ondra-P: Já nevím, jak přesně interpretovat pasáž o Adamovi a Evě. Někde jsem četl, že Adam a Eva = lidstvo (obecně). Myslím, že někteří teologové (Heller či Vácha) k tomu něco mají. Musel bych se podívat. Mě také nenapadá evoluční interpretace. Musel bych knihu Genesis považovat za pohádku a to bych zase nechápal význam, proč to tam je. Na Adama a Evu je odkazováno například i v Novém zákoně 1. Korintským 11. Tam se také jasně hovoří o muži a ženě. Plynou z toho způsobu stvoření různé implikace. Kdokoliv může… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Vlasta, Kristův učedník Různé výklady: – Nesmrtelná/smrtelná duše – Trojice – Platnost Desatera – Stáří vesmíru, Země – Svěcení soboty – Existence pekla coby místa věčného utrpení Např. – proč si myslíš, že tomu tak není? Protože kdyby tomu tak bylo, tak by většina křesťanů byla zdravotně handicapovaná. Myslím si, že ten výklad je něčem jiném. Dej mi příklad ze Starého zákona – který by se měl nějak vykládat. Viz. např. příklad od Kristova učedníka. Ze SZ – např. stáří Země či vesmíru. Existují dva výklady – jeden, že stáří… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Ondra –

– dal jsem příklad ze Starého zákona s tím, když Bůh řekl – budiž světlo.

Ty Jsi přešel na Nový zákon s tím, že si máš vydloubnout pravé oko, když tě svádí. Proč? Mluvil jsem přeci o Starém zákoně, ne o Novém. Jestli chceš namítnout, že Bible jako Bible, tak to budu brát spíše jako únik, ne argumentaci.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
v Bibli je toho napsaného spousta. Mnohdy alegorie či události, u kterých je x výkladů. – buď konkrétní. Které spousty? Z výše uvedeného taky vypadá, že by to měl brát doslova, nicméně tomu tak není, že… – proč si myslíš, že tomu tak není? /neznamená to, že bych s tím vůbec nesouhlasil, pouze jsou nějaké předpoklady k tomu, co se vykládat může a co ne. Některá slova Krista jsou k tomu přímo určena. Např., když mluví o podobenstvích – učedníci jasně říkají – Pane, vylož nám to podobenství. Tam je… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P,

jak vysvětlit evolučně například Genesis 2:21-23?:

„Hospodin Bůh tedy uvrhl na člověka hluboký spánek, a zatímco spal, vzal jedno z jeho žeber a to místo uzavřel masem. A Hospodin Bůh vybudoval z žebra, které vzal z člověka, ženu a přivedl ji k člověku. Člověk řekl: Teď je to kost z mých kostí a maso z mého masa! Bude se nazývat ženou, protože byla vzata z muže.“

Ondra-P
Ondra-P
Vlasto, v Bibli je toho napsaného spousta. Mnohdy alegorie či události, u kterých je x výkladů. Pokud tě tedy svádí tvé pravé oko, vyloupni je a zahoď od sebe. Je přece pro tebe prospěšnější, aby zahynul jeden tvůj úd, než aby bylo celé tvé tělo uvrženo do pekla. Z výše uvedeného taky vypadá, že by to měl brát doslova, nicméně tomu tak není, že… Je to o výkladu. I někteří křesťané mají tendenci hovořit o věcech, o kterých Bible mlčí. Viz jakou hudbu křesťan nemá poslouchat, masturbace je špatná, zelený… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Ondra A jéje…už to zase začíná. Takže se tady zase bude řešit kdo je pravý věřící, kdo má správnou víru, jaký je správný výklad Bible apod. Vlasta to samozřejmě ví, neb on je ten pravý křesťan a je mu se dostalo 100% poznání. Nechceš tady rovnou prosím tě napsat, co všechno křesťan může a co nemůže dělat? Já jenom, abych něco třeba nedělal špatně. – nezačíná. Bible se nijak nevyvrací – stačí ji pozorně číst a nevymýšlet si to, co tam není. Já si spíše myslím, že když… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Samozřejmě, pisatelé biblických starozákonních knih považovali vesmír za něco mnohem menšího, než ve skutečnosti je ch, ch……to je sranda, jak tu někdo piskuje pana Kábrta. Co takhle sami ateisté – také mluví jen a jen pravdu? – jak je to s tím oním tvrzením? – považovali vesmír za něco mnohem menšího…….. – a to např. Job mluví o rozvázání pout Oriona, o mihotavém třpytu Plejád, …… to je sranda……. co že si myslel tenkrát Job, když toto slyšel? Bůh k němu promluvil tak, jako kdyby počítal s tím, že Job… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Václav Dostál

.“„…pokusy postavit evoluci proti víře docela bolí – je spousta křesťanů, kterým jejich víra naprosto nebrání být zároveň evolucionisty a křesťany a nemají s tím sebemenší problém.“

Můžete mi prosím napsat, ve kterém příspěvku jsem výše uvedené psal? – Datum a čas. Dohledám si. Potřebuji znát celý kontext. Děkuji.

Foton
Foton

První verše Bible jsem chápal jenom jako hymnus, oslavující básnicky Tvůrce vesmíru.

Všetci, ktorí to takto chápu do dnes by si mali položiť otázku, či ich takto chápu a chápali aj Židia, ktorým bola Tóra zverená.

Václav Dostál
Václav Dostál
Ondra P Při listování diskusními příspěvky jsem „narazil“ na větu: .“„…pokusy postavit evoluci proti víře docela bolí – je spousta křesťanů, kterým jejich víra naprosto nebrání být zároveň evolucionisty a křesťany a nemají s tím sebemenší problém.“ Před zhruba dvaceti lety jsem také „neměl problém.“ První verše Bible jsem chápal jenom jako hymnus, oslavující básnicky Tvůrce vesmíru. Po důkladném studiu sekulárních (!) textů – z oblasti související s úlohou vakua – jsem došel k přesvědčení, že se jedná o realitu – i když vyjádřenou formou hymnu. Hymnický ráz se mi… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál

Moc hezký odkaz učedníku. TOTO je poctivé!

Kristův učedník
Kristův učedník

Docela povedený průvodce vědeckým žargonem:
https://www.facebook.com/univerzita.palackeho/posts/1860642043975851

Kristův učedník
Kristův učedník

jhk -vlasta: – ano, to je. Proto se v Bibli mluví hlavně o rozumu. A co je rozumné, už je měřitelné velmi dobře.

Obávám se, že pro někoho méně rozumného může být tato hluboká myšlenka nesrozumitelná. 🙂 I když já tohle asi zrovna chápu.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Inteligence je nejen obtížně definovatelná, ale i obtížně měřitelná.

– ano, to je. Proto se v Bibli mluví hlavně o rozumu. A co je rozumné, už je měřitelné velmi dobře.

Route 66
Route 66

To je chudák.

éééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

Mno, každý nemůže býti vjedec ajnštajn, tak jako on, telesto. None? DDD

Route 66
Route 66

Ano, to je nad moje síly – to nedám.
ééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

Ondro, mám pro tebe jednu radu.
Pokud psychicky nezvládáš v diskuzi následky a odezvy na TVOJE hrubé ataky, raději se jich příště vyvaruj . Nebude ti co vracet….
Je to jednoduché.

Kristův učedník
Kristův učedník

Nehledě na to, že jako „bezbožní“ (atheoi) obviňování už ve starověku židé i křesťané, protože se odmítali podílet na veřejných bohoslužbách. 🙂

Kristův učedník
Kristův učedník

Koroslav: Zapomněl jsem, že taje sarkasmu jsou vám zapovězeny. Pravděpodobně díky korelaci
mezi sarkasmem a inteligencí a korelací mezi ateismem a inteligencí
Čest všem inteligentním věřícím, ale i mezi nimi bude minimum kreacionistů.

Kdy už těm ateistům dojde, že házet všechny neateisty do jednoho pytle není příliš inteligentní, např. viz článek:


Židé jsou laureáty 175 Nobelových cen, muslimové jich mají sedm

Inteligence je nejen obtížně definovatelná, ale i obtížně měřitelná.

Telesto

@Ondra

Ano, to je nad moje síly – to nedám. Viz i jeho poslední komentář mně.

Jo… teď to čtu. To je chudák 🙂

comment image

koroslav
koroslav
Václav Dostál Vy jste se asi nejspíš synku zrovna probudil a píšete v polospánku. Jinak byste možná zaznamenal, že tu vůbec není řeč o dokazování, ale o podpoře jistého názoru Nikoliv. Já jsem nespal, ale Vy jste stále nijak nedokázal, že podmínky podobné těm v laboratoři panovaly i na Zemi v době údajné potopy. Pokud nedokážete toto, pak laboratorní pokus ani nedokazuje ani nepodporuje Vaši hypotézu o tom, že uhlí vzniklo při potopě. Pavel Kábrt Zapomněl jsem, že taje sarkasmu jsou vám zapovězeny. Pravděpodobně díky korelaci mezi sarkasmem a inteligencí… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Telesto

Ondro nechtěj po Route66 něco vysvětlovat. Je to zbytečné. Zaprvé jeho příspěvky v podstatě ani skoro nečtu, protože nedávají vůbec smysl a za druhé často nemají hlavu ani patu. Stejně jako ten, na který reaguješ.

Ano, to je nad moje síly – to nedám. Viz i jeho poslední komentář mně.

Václav Dostál
Václav Dostál

Lewisovy myšlenky 2
Zkušený ďábel (níže) pokračuje:
„Naší funkcí je povzbuzovat takové chování, takové způsoby a celkový myšlenkový postup, jež se demokraciím spontánně líbí a baví je, protože jsou to správné cesty, které i bez naší kontroly a našeho řízení demokracii zničí.“

Foton
Foton
Telesto Jde o nevědecké postupy, které kreacionismus provází od začátku do konce. Tak sa na to pozrime bližšie: Nikto nikdy nepozoroval, že môže byť niečo mokré bez pôsobenia tekutiny. Čiže keď narazíme na niečo mokré, vieme, že tomu predchádzalo pôsobenie tekutiny. Existencia tekutiny potom už ale nie je premisa, ale empíria. Je to tak jednoduché. Rovnako je to s informáciou. Vieme, že DNA obsahuje informáciu (=je to mokré), z empírie vieme, že tomu predchádzalo účinkovanie tekutiny (=pôsobenie inteligentnej bytosti). Ak ku vzniku informácie nieje nutný tvorca, treba to najskôr dokázať.… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál
Lewisovy myšlenky Znovu jsem pročítal Lewisovy knížky a tak jsem našel proroctví o školství. Jedná se o citát z eseje Přípitek zkušeného ďábla. Zkušený ďábel navrhuje: „Základní zásadou nového vzdělávacího a výchovného systému má být, že tupci a lenoši se nesmí cítit zahanbeni chytrými a pilnými studenty. …Na školách nižších se pro ty děti, které jsou příliš hloupé, nebo líné učit se cizím jazykům, matematice a přírodním vědám, zavedou takové předměty, jimž se děti dřív rády věnovaly ve volném čase. Nechť si například plácají bábovičky, ale nazvěte to přitažlivě modelování.… Číst vice »
Queeg
Queeg

Ondrovi

Vzhledem k tomu, že příspěvky ne-kreacionistů (mimo Route66) admin cenzuruje a jemu nepohodlné nezveřejňuje (ty mé z valné části všechny), bude asi nejlepší nepřispívat a krecíkům se do „diskuze“ nemíchat , což si evidentně přejí …

Zároveň se tímto s vaší diskuzi zde z důvodu cenzurování příspěvků loučím, což se ale pravděpodobně nedozvíte.

Telesto
@admin Zrovna nedávno jsem tu psal, že nedorozumění tu vznikají hlavně mícháním operační vědy a vědy o historii. A váš komentář je toho typickou, až školáckou ukázkou – protože vy to přesně tak děláte. Nemůžu s vámi souhlasit. Ono totiž nejde ani tak o různou interpretaci, proti které samozřejmě nic nemám. Jde o nevědecké postupy, které kreacionismus provází od začátku do konce. Tady nejde o vysvětlení to či ono, ale metodologii. A samozřejmě o konzistentní a bezrozporné vysvětlení. Celá řada věcí, které se tu řeší nemají s tím co nazýváte… Číst vice »
Route 66
Route 66
Milý ondro. Koukám, že i to telesto, tak jako ty zřejmě buduje svoji muskulaturu na úkor buněk mozkových, nebo sprostě lže. Možná, že obojí. No, „éto vaše děélo“,jak by řekl jistý telestův guru. Pravda je, že jeho, dle jeho vlastní mínky zřejmě velmi DUCHAPLNÉ a přísně vjedecké komentáře staví do rozporu vědu a víru v Boha. A to bylo to KONKRÉTNÍ, NA CO JSEM POUKÁZAL. Což jak je vidět na rozdíl od tebe ON v mém komentáři, za který jsi mě napadl – pochopil a jak je vidět snaží se… Číst vice »
Telesto
@Ondrovi Ondro nechtěj po Route66 něco vysvětlovat. Je to zbytečné. Zaprvé jeho příspěvky v podstatě ani skoro nečtu, protože nedávají vůbec smysl a za druhé často nemají hlavu ani patu. Stejně jako ten, na který reaguješ. Za celou dobu se tady nesnažím objasnit cokoliv tak, aby to bylo v rozporu s vírou. Snažím se objasnit a uvést na pravou míru věci, které jsou v rozporu s vědeckým poznáním. Tedy rozpor s pavědou kreacionismu mladé země. Což s vírou v křesťanství vůbec nesouvisí. A to tady zdůrazňuji často, že skutečný vědec… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Route 66 Nejen Telesto . A nejen objasnit, ale objasnit coby ROZPOR S VÍROU! Což je manipulace, jako hrom. Ovšem není to nic nového. Obdobní manipulátoři otravují životy lidem od mateřských školek až do hrobu. Našinec takových prý zaručeně vědeckých Pravd prý vyvracejících víru, či Boha za svůj život už slyšel…! Co na tom, že příliš mnohé z nich se ukázaly, postupem doby, jako, kulantně řečeno – liché. Velice rychle a flexibilně je nahradili Pravdami jinými…. ——————– Výše uvedené nesmysly jsou opravdu nicneříkající. Kdybys alespoň napsal, v čem se konkrétně… Číst vice »
Route 66
Route 66

Route 66 neumí na této diskuzi argumentovat, pouze psát nesmysly a napadat ostatní

éééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

Aha.
Takže se vraťme o pár dnů zpět k datu 5.10. kde jsem v čase 12.13. okomentoval zdejší způsob „diskuze“ páně telesta.
Následně jsem byl tebou ondro ve 13. 19. NAPADEN že prý, cituji: „Nechtěl bys už konečně napsat něco smysluplného a konkrétního?“
Takže , pokud jsi chlap, napíšeš, a to KONKRÉTNĚ A SMYSLUPLNĚ, co v tomto nebylo odemne „konkrétního a smysluplného“.
Jo a ještě jednou zdůrazňuji, ondro, že se nacházíme na VŠEOBECNÉ, ještě jednou, všeobecné diskuzi!
nazdar.

Ondra-P
Ondra-P
Admin, Route 66, ostatní A pak se mi nedivte, když píšu, že Route 66 neumí na této diskuzi argumentovat, pouze psát nesmysly a napadat ostatní. Viz níže jeho příspěvek. Admin: 3. Může se stát, že diskuze pod článkem sklouzne do obecné roviny, do „přestřelky“ mezi diskutujícími. Pokud by se to příliš odchýlilo od obsahu článku, pak se, prosím, ukázněte a přejděte s pokračováním na Všeobecnou diskuzi (viz horní lišta), která je určena pro obecná témata (ovšem stále v rámci základní tématiky webu). Jinak bych musel takovou diskuzi mazat. Jak vidno,… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE:- Ondra

Věřit něčemu, být osobně o něčem přesvědčený, není to samé jako fakta

To, co jsem psal, jsou fakta. Tento svet, tito lide, tento vesmir, priroda, zvirata, zpusob zivota, zivot – smrt, bolest, utrpeni, nemoce, radosti, valky, lidska spolecenstvi, vedeckotechnicky rozmach, lidske potreby, atd. atd. atd. atd. atd . – nevim, proc to chces odvadet na viru. Temto realnym skutecnostem preci nemusi nikdo verit.

Route 66
Route 66

Řekne-li tedy někdo někomu, že má v hlavě místo mozku svaly, pak se jedná o tzv. živou fosílií.

————————————————————————————————-

Ajta, při vousu dárvinově, no potěš nešťastníkovo okolí…..

Route 66
Route 66

Dotaz.
Hmm, dá se nazvat evolucí organizmu, když nabývající hmota svalová začne vítězit nad hmotou mozkovou?

Ondra-P
Ondra-P
Admin, Pavel Kábrt Admin: Děkuji, že jste nechal níže uvedený komentář na diskuzi. Alespoň se zdejší návštěvníci dozví něco o náboženském fanatismu a extremismu. To je myslím pro ně velmi užitečné. PK: Myslíš nakopat Tě pořádně do zadku místo toho, abys Ty, velký evoluční popleta, sem dal jasný odkaz k tomu, co prolhaně tvrdíš? Na to nemáš, viď? A víš proč na to nemáš? Protože lžeš a nic takového neexistuje. Urážím každého lháře, protože ďábel je lhář a vrah. Ať jsi to Ty, Ondro, popletenec ducha a evoluční hlupák, nebo… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Route 66

Nikoliv. To já píši k dané věci. Ty z90% jenom kolem sebe kopeš a většinou každého napadáš! A to takovým způsobem, že nejen mě mnohdy připomínáš metody jistého Hejkala, blahé paměti…..
Hmmm

Já tady reaguji na konkrétní témata – ať už články, nebo komentáře. Nikoho nenapadám. Cituj, kde někoho napadám, nebo kolem sebe kopu. Anonym tady psal věci ke Křesťanství či obecně k Bibli. Já píšu o něčem jiném. Opět se mýlíš.

Ondra-P
Ondra-P
Vlasta – ona fakta jsou ta, že když člověk přemýšlí nad tímto světem, dojde k tomu, že to nemůže být dílem něčeho „jen tak“ – v tomto případě pouhých nějakých přírodních „sil“/potažmo pouhé nesmyslné náhody, ať už tu náhodu si vysvětluje každý člověk po svém, jak se mu líbí. Věřit něčemu, být osobně o něčem přesvědčený, není to samé jako fakta. Já věřím, že existuje Bůh, ale to neznamená, že mám pro to fakta. Nota bene pro označení toho Boha (Křesťanský apod.). Fakta jsou toto, pokud náhodou nevíš. Proč je… Číst vice »
Route 66
Route 66

Hezkou, požehnanou podzimní neděli všem, přeje admin

……………………………………………………………………………..

I Vám admine.

K tomu Hoylovi.
No nevím, nevím. Jestli náhodou nebyl ten pán, když tohle psal už „starý a dementní“.
DDD
(Užito „argumentace“ jednoho zdejšího vjedce k jisté práci pana prof. Mejsnara DDD)

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Jak funguje ideologický přístup? Zde máme názornou ukázku….. Dle této neomylné logiky tedy vznik mikročipu v laboratoři během pár chvil dokazuje, že mikročipy vznikly při biblické potopě. Asi nedokazuje, což? – na vznik tohoto mikročipu se musela použít inteligence. Trvalo to dlouhé roky, než jsme jako lidé přišli na to, jak takový čip sestrojit a zkonstruovat. A hlavně a především – tento čip by nebyl sestrojen, kdybychom jako lidé neměli potřebu něco takového dělat. Zvládli jsme to během v podstatě pár desítek let. Pokrok to není mílovými kroky, ale přímo… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Děkujeme koroslavovi, že nám ukázal, jak funguje ideologický přístup k faktům získaným v laboratoři….. Že lze něco udělat v laboratoři, nedokazuje, že se to dělo ve volné přírodě. To by člověk ještě musel dokázat, že ve volné přírodě panovaly stejné podmínky, jako v laboratoři. – aneb jak se nám to hodí, podle našeho pohledu. Když se e-coli dokáže vyrovnat se smrtelným roztokem a rozmnoží se v něm během několika hodin, dní, – je to důkazem evoluce. Když se v laboratoři vytvoří uhlí během pár chvil – je to důkazem evoluce.… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Není nad logiku a stupidní příklady typu: moucha má uši na křídlech. Důkaz: tleskl jsem na mouchu a odletěla.

–))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Ondra Můžeš prosím tě ona fakta, která výše zmiňuješ, uvést? Rád bych zjistil, zda to opravdu jsou fakta… – ona fakta jsou ta, že když člověk přemýšlí nad tímto světem, dojde k tomu, že to nemůže být dílem něčeho „jen tak“ – v tomto případě pouhých nějakých přírodních „sil“/potažmo pouhé nesmyslné náhody, ať už tu náhodu si vysvětluje každý člověk po svém, jak se mu líbí. Stvořitel a stvoření je odpovědí na mnohé lidské otázky po smyslu života, proč tu jsem, co tady dělám, jaký je můj význam,… Číst vice »
pavelkabrt

koroslav

Dle této neomylné logiky tedy vznik mikročipu v laboratoři během pár chvil dokazuje, že mikročipy vznikly při biblické potopě. Asi nedokazuje, což?

Není nad logiku a stupidní příklady typu: moucha má uši na křídlech. Důkaz: tleskl jsem na mouchu a odletěla. Pak jsem mouše utrhl křídla, tleskl, a moucha neodletěla, protože nic neslyšela. Váš vědec Koroslav. PK

koroslav
koroslav

Jak víte, kreacionistická verze vzniku uhlí počítá s relativně krátkým časem, tedy vznik v důsledku Potopy, nikoli v důsledku milionů let. Proto je možné kreacionistickou verzi podpořit tím, že se vyrobí uhlí v laboratoři za pár chvil.

Dle této neomylné logiky tedy vznik mikročipu v laboratoři během pár chvil dokazuje, že mikročipy vznikly při biblické potopě. Asi nedokazuje, což?

Že lze něco udělat v laboratoři, nedokazuje, že se to dělo ve volné přírodě. To by člověk ještě musel dokázat, že ve volné přírodě panovaly stejné podmínky, jako v laboratoři.

Route 66
Route 66

Já píšu k dané věci, to ty z 90 % ne.

——————————————————–
Nikoliv. To já píši k dané věci. Ty z90% jenom kolem sebe kopeš a většinou každého napadáš! A to takovým způsobem, že nejen mě mnohdy připomínáš metody jistého Hejkala, blahé paměti…..
Hmmm

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P,

já nejsem neomylný, jenom píšu své názory. 🙂

Do Japonska se mi nechce, těžko bych to vysvětlil, když neumím japonsky. 🙂

Ještě k tomu postřehu, že rozdíl v přístupu věda versus náboženství. Z toho vlastně plyne, že věda se stává náboženstvím, pokud je nějaká teorie považována za nezvratnou.

Ondra-P
Ondra-P

Admin, Pavel Kábrt

kreacionistickou verzi lze podepřít pokusem a pozorováním a zkušeností

Opakuji – jak kreacionistická verze podepírá pokusem, pozorováním a zkušeností, že při biblické potopě – Vašeho výkladu biblické potopy – vzniklo uhlí? Kdo udělal ten pokus? Kdo to pozoroval? Že lze uhlí vyrobit v laboratoři apriori nedokazuje biblickou potopu.

Ondra-P
Ondra-P

Kristův učedník

Vážený pane neomylný.

Nechcete si udělat cestu do Japonska?

Teďka v týdnu jsem viděl dokument, kde se částečně rozebíralo jejich náboženství……Já jenom, že byste jim vysvětlil, kde je ta pravda…..Bůh apod.

Kristův učedník
Kristův učedník

George: Mel bych jaksi „vyzadovat“, aby mi dotycny projevoval vdecnost a vsude kam prijde velebil me jmeno?

Ani Bůh to nevyžaduje. Lidé to dělají dobrovolně.

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P: Jde o rozdíl v přístupu k dané věci. Věda využívá metody, které se mohou s postupem času zdokonalovat. Případné teorie se mohou zdokonalovat či upravovat.
Náboženství je založeno na nějakém výkladu, který je striktní, neměnný. (samozřejmě záleží na konkrétním náboženství, může tam být více výkladů)

Souhlasím. Nic proti ničemu.

Kristův učedník
Kristův učedník
George: Spis je otazkou nakolik je dobre, pokud nekdo nema zkusenosti s „normalni“ skutecnou laskou a jaksi si to kompenzuje prave tady timhle. Co přesně znamená „normální“ skutečná láska? Shodli jsme se, že fyzické to není. George: Abbe Pierre rikal, ze na setkani s Vecnou laskou se mame pripravit prave tim, ze se naucime milovat v tomto zivote To ano, ale láska nemusí být spojená se sexualitou a manželským svazkem. Muž může projevovat lásku k muži či žena ženě a nemusí to být homosexuální, a když se chová člověk láskyplně… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Pavel Kábrt

Ale jen tu kreacionistickou verzi lze podepřít pokusem a pozorováním a zkušeností, např. vznik uhlí (laboratoř)

Ano, vznik uhlí v laboratoři. No a? Jak to dokazuje, že uhlí vzniklo při celosvětové potopě, když neumíte vědecky vysvětlit okolnosti kolem průběhu celosvětové potopy?

Nehledě na to, že i fakt, že umíme vyrobit uhlí v laboratoři neznamená, že v minulosti všechno uhlí vzniklo rychle – naráz.

pavelkabrt
Jen bych doplnil Admina, který píše: Přesně toho jsme tady na webu svědky prakticky denně. Můžeme stát každý na opačné straně, ale všichni bychom měli být rozumní. Zpochybnění jednoho názoru vůbec neznamená verifikaci názoru druhého – u vzniku života a druhů nikdo nebyl a nelze nic z toho experimentálně doložit. Také nikdo nebyl u vzniku vesmíru, uhlí na Zemi nebo po celé zemi existujících hřbitovů s milióny zkamenělin. Evolucionisté mají svoji verzi jejich původu, kreacionisté svoji. Ale jen tu kreacionistickou verzi lze podepřít pokusem a pozorováním a zkušeností, např. vznik… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Kristův učedník

Věda může být náboženství. Stejně jako buddhismus je náboženství, přestože koncept Boha není v něm definován, ale všichni chápou, že něco se uctívá, jenom ne Bůh.

Jde o rozdíl v přístupu k dané věci. Věda využívá metody, které se mohou s postupem času zdokonalovat. Případné teorie se mohou zdokonalovat či upravovat.
Náboženství je založeno na nějakém výkladu, který je striktní, neměnný. (samozřejmě záleží na konkrétním náboženství, může tam být více výkladů)

Ondra-P
Ondra-P

Route 66

Tak jako „SMYSLUPLNĚ“ píšeš zde ty????

Já píšu k dané věci, to ty z 90 % ne.

Apropó, jsi si jistý, že chápeš plně výrazům „smysluplný“ a „konkrétní“ ?

Ano. To je to, co chybí ve většině tvých komentářů.

Ondra-P
Ondra-P

Vlasta

Evolucionismus použije všechno – aby mohl neustále pochybovat a říkat – není to dokázáno. Úplně všechno. Najde si výmluvu, proč nepřijmout fakta rozumně s rozumem. Neustále budou něco namítat, ačkoli mají fakta a pravdu před očima.

Můžeš prosím tě ona fakta, která výše zmiňuješ, uvést? Rád bych zjistil, zda to opravdu jsou fakta…

Ondra-P
Ondra-P
Admin Vylučovat Boha a jeho nadpřirozený vliv může sice dělat mnoho lidí, ale v žádném případě jej nemůže vyloučit v otázce vzniku života. Z tohoto pohledu je i evoluce pouhou ideologickou stranou a je na zcela stejné rovině, jako kreacionisté. Že k tomu pak někdo má navíc Bibli a druhý nemá vůbec nic, to už je věc jiná. Opět ta mylná představa, že evoluce – přesněji ET = bez inteligence, žádný Bůh. Evolucionisté apriori nevylučují boží zásah v otázce původu života, ale to bych se opakoval asi tak po sté…..… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Svými vlastními skutky – kdyz zduraznoval nutnost konat dobro? – se nejde vykoupit. Bez Krista není vykoupení – záchrana – pouze smrt a Boží soud. Bible nedává v zásadních a důležitých otázkách na výběr a „víru v nějaké dobro člověka“. Bible / Boží slovo, svědectví Božích služebníků, i sám Kristus – naprosto nesmlouvavě ukazuje všem – že bez Boží milosti – nebude nikdo zachráněn. Tou zjevenou milostí je Kristus. Neříkám nic, co si nemůže kdokoli přečíst a zjistit to. Jakékoli takové poukazování na „možnost záchrany svými vlastními skutky od představitele… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Toto není podstatou křesťanské víry.

Ja to samozrejme beru subjektivne. Mohu se treba i zamyslet nad tim, zda kdybych byl ja Buh, tak by pro me bylo nejak dulezite, zda zrovna konkretne ve me nekdo veri.

– podstatou křesťanské víry je – kdo mi věří. Jiné slovo – a radikálně jiný význam.

George
George
Kristuv ucednik: To chápu. Ten kdo má v srdci nějakého imaginárního „Boha“, který má jiný charakter než skutečný Bůh, tak jak může žít podle toho, co chce pravý Bůh? Těžko. A proto nesplňuje Boží požadavky. Zde se ovsem vychazi hned z nekolika velmi problematickych predpokladu – napriklad ze existuje neco jako „pravy Buh“ ci z predpokladu, ze onoho „praveho Boha“ jsem poznal prave ja a nikoliv ten druhy, coz mi umozni arogantne prohlasovat, ze prave ten druhy Bozi pozadavky nesplnuje (a samozrejme… soucasne si to sam sobe vysvetlit tak, abych… Číst vice »
George
George
Kristuv ucednik: No v praxi to někdy nefunguje. Pokud to nefunguje, tak proč si myslet, že bude mít ten člověk věčný život? Není ten cíl, smysl všeho, aby to „fungovalo“? Tak treba proto, ze to muze byt dobry a slusny clovek, ktery pomaha ostatnim atd.? Samozrejme, tady se zase dostavame k tomu, ze zalezi na tom pro koho toto ma jakou vahu. Mohou byt lide, kteri reknou, ze vecny zivot bude mit treba Joseph Kony, pokud se Joseph Kony jeste obrati a bude cinit pokani za sve hrichy atd. A… Číst vice »
George
George
Kristuv ucednik: Nebo také někdo nemusel rozpoznal lásku Boží a proto jí nedokáže docenit. Spis je otazkou nakolik je dobre, pokud nekdo nema zkusenosti s „normalni“ skutecnou laskou a jaksi si to kompenzuje prave tady timhle. Na coz se da divat i z pohledu vericiho. Abbe Pierre rikal, ze na setkani s Vecnou laskou se mame pripravit prave tim, ze se naucime milovat v tomto zivote. Osobne si tedy myslim, ze ta zkusenost je dulezita i v pripade, ze Buh existuje. Ostatne i sem do teto diskuse prispival minimalne jeden… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Vlasta – pokud Jsi schopen tohle napsat – pak nevím, proč a o čem se vlastně bavit dále….pak to nejspíše bude takové přehrabování lidských pohledů….? A není to snad „přehrabování“ lidských pohledů? Cožpak nevidíš, kolik je různých názorů na původ světa, na bohy apod.? proč tu potom máme asi tu Bibli? A Starý zákon? Ne snad proto, aby bylo jasné – kdo je tu tím pravým Bohem Moje víra v pravdivost Bible nikterak nedokazuje, že je Bible pravdivá. To samé jako tvoje víra. Buď už konečně férový a přiznej to.… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Trochu bych to upřesnil…

Poslední ostrůvky této závažné a důležité zvěsti – jsou postupně podhrabávány a rozmělňovány – aby lidem nevzešlo světlo evangelia.

– aby lidem nevzešlo světlo poznání a přijetí evangelia. A to právě především poznání stvoření (kreace) a Stvořitele.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Admin. Přesně toho jsme tady na webu svědky prakticky denně. Můžeme stát každý na opačné straně, ale všichni bychom měli být rozumní. Zpochybnění jednoho názoru vůbec neznamená verifikaci názoru druhého – u vzniku života a druhů nikdo nebyl a nelze nic z toho experimentálně doložit. Z hlediska „selského rozumu“ jsou v tomto směru oba názory rovnocenné a je nutno je zkrátka vnímat jako realitu. A znovu říkám, má-li tomu někdo navíc Bibli a druhý nemá vůbec nic, je věc jiná. – pod toto vše se podepisuji také já.… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Evolucionismus použije všechno – aby mohl neustále pochybovat a říkat – není to dokázáno. Úplně všechno. Najde si výmluvu, proč nepřijmout fakta rozumně s rozumem. Neustále budou něco namítat, ačkoli mají fakta a pravdu před očima. V případě některých jde už o slepý vzdor z principu. Rozumný člověk by se toho měl vyvarovat – protože není příliš dobré takto skončit. Člověk by měl myslet na to, co řekl Kristus učedníkům….. Anebo je království nebeské jako síť, která se spustí do moře a zahrne všecko možné; 48 když je plná, vytáhnou… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Ondra…

ať už Křesťanským či jiným Bohem 1, 2, 3, 4, 5,…)

– pokud Jsi schopen tohle napsat – pak nevím, proč a o čem se vlastně bavit dále….pak to nejspíše bude takové přehrabování lidských pohledů….proč tu potom máme asi tu Bibli? A Starý zákon? Ne snad proto, aby bylo jasné – kdo je tu tím pravým Bohem?

Kristův učedník
Kristův učedník

Telesto u článku: Zkamenělé dešťové kapky

Tohle mě rozesmálo. Existuje vůbec něco, co nemůže zkamenět? Nějaké průduchy budou nejspíš zkamenělý vzduch.

Kristův učedník
Kristův učedník

Jarek: To je pravda. Kdekdo mluví MÍSTO kdejaké představy Boha.

Ano. Jak psáno v 1. Janově 5:21: „Dítky, uchraňte se model! Amen.“

Route 66
Route 66

Ondra-P
Tak jako „SMYSLUPLNĚ“ píšeš zde ty????
Hmmmmmmmmmmmmm
Ne! Nechtěl.

Apropó, jsi si jistý, že chápeš plně výrazům „smysluplný“ a „konkrétní“ ?

Kristův učedník
Kristův učedník

Ondra-P napsal jhk-vlastovi: Dokud nepochopíš rozdíl mezi vědou a náboženstvím, nebude ti pomoci.

Věda může být náboženství. Stejně jako buddhismus je náboženství, přestože koncept Boha není v něm definován, ale všichni chápou, že něco se uctívá, jenom ne Bůh.

Ondra-P
Ondra-P

Route 66

Nechtěl bys už konečně napsat něco smysluplného a konkrétního?

Ondra-P
Ondra-P
Vlasta Telesto se snaží navodit dojem, že lze vědecky všechno objasnit. Neřikám že ne, ale některé věci jsou otázkou spíše osobního zjevení Bohem. O tom Telesto zatím nic neví.em> Všechno? O tom nebyla řeč. Pochybuji, že Telesto je toho názoru, že se dá všechno vědecky objasnit. Ta druhá věta, to je zase něco. Pochop, že zjevení (ať už Křesťanským či jiným Bohem 1, 2, 3, 4, 5,…) nemá žádnou důkazní hodnotu. Každý může mít úplně jiné zjevení. A co pak? Zrovna včera běžel dokument o Japonsku (Tokio), kde byla zmínka… Číst vice »
Route 66
Route 66

Telesto se snaží navodit dojem, že lze vědecky všechno objasnit.
——————————————————-
Nejen Telesto . A nejen objasnit, ale objasnit coby ROZPOR S VÍROU!
Což je manipulace, jako hrom.
Ovšem není to nic nového. Obdobní manipulátoři otravují životy lidem od mateřských školek až do hrobu.
Našinec takových prý zaručeně vědeckých Pravd prý vyvracejících víru, či Boha za svůj život už slyšel…! Co na tom, že příliš mnohé z nich se ukázaly, postupem doby, jako, kulantně řečeno – liché. Velice rychle a flexibilně je nahradili Pravdami jinými….

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Telesto se snaží navodit dojem, že lze vědecky všechno objasnit. Neřikám že ne, ale některé věci jsou otázkou spíše osobního zjevení Bohem. O tom Telesto zatím nic neví.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Ondra.

již předem hotový názor z náboženské knihy

– to není pravda. Když už – tak by se dalo hovořit o nějakém předpokladu – ne o hotovém názoru. Ani jeden ze zdejších kreacionistů nemá onen „předem hotový názor“. Všichni jsou plni zvědavosti, jak to Bůh vlastně udělal. Možná ale – čím starší zralejší člověk křesťan – tím méně zvědavosti – a spíše více touhy po tom „skutečném domově“. Možná to jednou také tak uvidíš.

Ondra-P
Ondra-P
Vlasta – ano souhlasím. Proto si jako kreacionisté raději nic nepředstavujeme – nám stačí pouhé svědectví – které vidělo, zažilo, předalo dalším generacím a další generace následně zapsaly. Stačí si přečíst Bibli Telesto – a vše bude mnohem jasnější – nemusíte si pak vůbec nic představovat. )))))) Představování na základě vědecké práce. Telesto tady psal o aspektech týkající se vědeckých oblastí. A já doplním, že tak pracuje věda/vědci – s tím, co má k dispozici, co může ověřovat, zkoumat apod. Není to tak, že by si vědci přečetli nějakou náboženskou… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Co vím, tak zde nikdo nemluvil za Boha. Až bude mluvit za Boha – pak bude mluvit podobně jako proroci – toto paví Hospodin. Nebo – Bůh Vám tedy říká …… xxxx. Takto zde nikdo nemluvil, pokud ano – tak to nevím.

iluminator
iluminator
Vlasta Za Boha kdekdo nemluví. Pokud ano – pak je to bu’d prorok, nebo evangelista. Když už tady někdo zmiňuje něco o Bohu, činí tak na základě svého poznání. Takže ono „kdekdo“ je spíše nepochopení toho, co a jak člověk myslí a proč něco říká. Ale jistě že mnozí lidé často mluví o tom, co Bůh…, jak Bůh…, co by Bůh… apod., byli jsou a budou lidé, co ve jménu Boha prorokovali, prorokují a dost pravděpodobně prorokovat budou. I v samotné bibli jsou zmínky o takovém jednání lidí, a to… Číst vice »
Jarek

Vlasta: Za Boha kdekdo nemluví.

To je pravda. Kdekdo mluví MÍSTO kdejaké představy Boha.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Za Boha kdekdo nemluví. Pokud ano – pak je to bu’d prorok, nebo evangelista. Když už tady někdo zmiňuje něco o Bohu, činí tak na základě svého poznání. Takže ono „kdekdo“ je spíše nepochopení toho, co a jak člověk myslí a proč něco říká.

iluminator
iluminator
Ondra-P Za Boha „mluví“ každá křesťanská církev/denominace prostř. svých výkladů. No a? Za Boha mluví kde kdo… Nemám snad i já právo mít v rámci víry svůj pohled na obraz Boha? Nevím jestli právo, každopádně zatím máme umožněno mít nějaký „svůj“ pohled, možná lépe řečeno, aspoň se nám jeví, že máme nějaký „svůj“ pohled, ale kdo opravdu ví, čí ten pohled vlastně je. V Bibli se uvádí, že Bůh je spravedlivý. Je tedy logické, že spravedlivý Bůh musí měřit stejným metrem – pokud není zajištěna evangelizace po celém světě, pak… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Vždyť říkám – MOC MLUVÍTE. Dokonce i za Boha samotného („Pokud je Bůh spravedlivý, musí a priori spasit mnoho jedinců, kteří neznali J. K.“) Za Boha „mluví“ každá křesťanská církev/denominace prostř. svých výkladů. No a? Nemám snad i já právo mít v rámci víry svůj pohled na obraz Boha? V Bibli se uvádí, že Bůh je spravedlivý. Je tedy logické, že spravedlivý Bůh musí měřit stejným metrem – pokud není zajištěna evangelizace po celém světě, pak tací jedinci bez informaci o J. K. apod., musí Bůh soudit jiným způsobem („volnějším“),… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Admin … a nebudu a nebudu a nebudu. Pro vás typické. Nedočetl jste ani ÚVOD, a už všechno víte. Ovšem jste to vy, kdo má problém, ne já. Vážně mě nebaví tato diskuze. Proč mi proboha nenapíšete, kde přesně v tom článku jsou odpovědi na ty mé uvedené postřehy k potopě? Nedočetl jsem úvod? Mýlíte se. Proč si myslíte, že jsem Vám kopíroval část z toho článku? Protože jsem ji přečetl a samozřejmě i to, co bylo před tím. Já mám problém? Vy mně nedáváte na odpovědi na moje připomínky… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
„Aplikovali jsme tento rámec na turbulentním proudění, což je jakýsi zlatý grál extrémních událostí. Vyskytuje se v dynamice klimatu ve formě extrémních dešťů, také při obtékání křídel v aerodynamice, nebo jako kavitace v turbínách. Pokud bychom tyto extrémní události dokázali předvídat, možná bychom dokázali vyvinout strategie na to, abychom jim uměli předcházet.“ – https://www.novinky.cz/veda-skoly/450724-dokazeme-predpovedet-neocekavane-katastrofy-veri-si-vedci.html – tohle mi připomíná Návrat do budoucnosti. Jenomže je to zcela nemožné. Vědci toho nebudou schopni. Možná se někdy párkrát strefí někdy třeba i vícekrát. Ale nebudou umět všechno. Lidé nebudou roboti, aby dělali všechno tak,… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Je to velmi jednoduché Ondro. Křes´tanství je o víře v Krista. V to, že právě On je ten pravý Syn Boží, který byl dán za hříchy světa/lidí. K tomu, že to je právě On nám slouží svědectví zapsaná v Bibli. O tom, že to jsou pravá svědectví – se může nebo nemusí věřit. Každopádně i kdyby tu Bible nebyla – tak tu je Duch Svatý a svědectví křesťanů. Už to samo o sobě stačí k tomu, aby člověk mohl zapřemýšlet nad tím, co křesťané hlásají. O co jde v křes´tanské… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Ondra. Aby se člověk mohl svobodně rozhodnout, zda Ježíše přijmout či ne, potřebuje pro to informace. A jak výše uvádím – jsou statisíce obyvatel, kteří informace nemají. Vy si prostě myslíte, že víte všechno nejlépe. A to i přesto, když Vám ukazuji realitu života. Pokud je Bůh spravedlivý, musí a priori spasit mnoho jedinců, kteří neznali J. K. Výše uvedeným jsem Vám chtěl poukázat na to, že ne každý má příležitost znát Bibli tak, jako Vy. Ne každý jedinec dokáže ovlivnit svoji socializaci. Ne každý jedinec musí být (pokud nezná… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Admin Odkázal jste mě na poslední článek: Biblická geologie elegantně vysvětluje světová uhelná ložiska. Spíše než vegetaci rostoucí po dlouhou dobu v bažině, odpovídají uhelná ložiska předpotopnímu prostředí, které bylo se stoupajícími vodami Potopy vykořeněno a postupně pohřbeno (i když některá, zejména mnohá hnědouhelná ložiska, byla pohřbena až při ústupu vod Potopy). To také vysvětluje polystrátové kmeny stromů s chybějícími větvemi, bez kůry a kořenů, které jsou situovány vertikálně napříč uhelnými ložisky. Kmeny byly vytrženy i se zbytkem vegetace, zbaveny kůry, větví a kořenů, a uloženy, některé svisle, v hromadících… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Admin Bohapustá výmluva. Pokud jde o tzv. civilizované země, tak se o křesťanství nemusí učit – stačí když jde malé dítě kolem kostela a zeptá se rodičů, na co to je? Nebo podobně, příležitostí dozvědět se o Kristu je bezpočet. Zkuste se zamyslet pořádně. Co země, kde je Křesťanství trestné? Viz některé muslimské oblasti. Co některé muslimské národy, které učí děti od školského věku ovládat střelné zbraně, zabíjet či projevovat nenávist k jinak smýšlejícím jedincům? Co některé africké domorodé národy? Pygmejové, Masájové, Núbijci, Křováci apod.? Zkuste si zjistit, jaké náboženství… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Admin Vše, co dnešní geologie už zná, svědčí evidentně pro Potopu, nikoli pro báchorky ateistů. Takže věda Potopu nedokazuje, pouze ji neustále znovu a znovu POTVRZUJE. Troufáte si mluvit za geology? Jak důkazy máte, když nedokážete vysvětlit nejdůležitější průběh potopy? : Mocnost sedimentů po celém Zemském povrchu dosahuje místy až 11 km a jen Grand Canyon (který je celý vyhloubený v sedimentech) dosahuje místy hloubky až 1800 metrů. Do jaké výše by musela sahat potopa, aby uložila takové vrstvy sedimentů? A kde se tyto horniny vzaly? Vysoustružila nejdřív potopa Zemský… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník
Ondra-P: To je neuvěřitelné. To má být pokus o vtip – teda o ubohou narážku na ateisty? Ne ani vtip ani ubohá narážka. Plyne z toho, že všichni asi nevraždí, ale jaký je poměr nevím. Vy to taky nevíte. Chcete snad tvrdit, že ateisté nevraždí? Ondra-P: Vytrháváte text z kontextu? Hlavně strašit – viďte? Nevytrhávám. Uvedl jsem zdroj. Jednak každý si to může prostudovat a jednak si nemyslím, že bych to interpretoval špatně. Hlavně strašit – ne. Myslím, že někteří lidé by se toho měli bát a ti se právě… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Admin Nestačí chápat Krista jen jako dárce života – i když jím bezpochyby je. I když si nakrásně uvědomujete, že nemáte na život automaticky nárok, nestačí jen říci „tak fajn, díky – já to tedy beru“. Bible také mluví o soudu – a zcela jasně varuje, že pokud bude člověk spoléhat jen na své dobré chování, zaručeně neobstojí. Od člověka se PŘEDEVŠÍM očekává, že si plně uvědomí svou hříšnost, nikoli jen to, že nemá na svůj život nárok. Že naprosto není schopen dostát Boží svatosti, byť by se o to… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Vlasta

Kreacionismus je zastávání ověřených, dostupných a kdykoli přístupných informací – pro každého člověka, který na zemi žije.

Z wiki:
Kreacionismus (řidčeji kreacionalismus, oba tvary od latinského creatio – tvoření, stvoření) je v širším slova smyslu přesvědčení, že lidé, Země a vesmír byly stvořeny zvláštním zásahem vyšší bytosti či božstvem.

Jak chceš ověřit ten zvláštní zásah, potažmo ověřit vyšší bytost/božstvo?

Ondra-P
Ondra-P
Kristův učedník Kristův učedník Jarku, zde je varování pro všechny hříšníky: Zjevení Janovo 21, 5-8: „A ten, jenž seděl na trůně, řekl: Hle, činím všechny věci novými. A praví [mi]: Piš, protože tato slova jsou spolehlivá a pravdivá. A řekl mi: Stalo se. Já jsem Alfa a Ómega, počátek a konec; já tomu, kdo žízní, zdarma dám z pramene vody života. Kdo vítězí, zdědí tyto věci, i budu mu Bohem a on mi bude synem, zbabělým však a nevěřícím [a hříšníkům] a ohavnostmi poskvrněným a vrahům a smilníkům a kouzelníkům… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P

Kristův učedník

Já jsem to myslel na jednotlivé osoby, že snad (doufám) existují i ateisté, kteří ještě nevraždili.

Vy to píšete, jako by většina ateistů měla být vrahy… Viz, že doufáte, snad existují i tací, kteří nevraždili….

To je neuvěřitelné. To má být pokus o vtip – teda o ubohou narážku na ateisty?

Ondra-P
Ondra-P
Pavel Kábrt ateisté jsou také někdy vrazi, říká Kristův učedník eufemisticky. Také někdy? 100 miliónů ateisty/evolucionisty vyvražděných lidí ve 20. století během pár desítek let, to je ono „také někdy“? Ale vzpomínám si, že na těchto stránkách nás nějaký ateista kdysi poučil, že ateismus není žádné vyznání víry a tudíž žádní ateisté nikdy nikoho nezabíjeli. Zabíjeli křesťané jménem Hitler, Stalin, Mao či Pol-Pot. Je něco, co pusa nemůže říct a co počítač odmítne zapsat? PK Vůbec nechápu co tady řešíte? Nebo, co řešil Učedník (nepodařilo se mi dohledat jeho komentář… Číst vice »
Ondra-P
Ondra-P
Admin No a? Co tím chcete vlastně říci? Kromě toho jsem neřekl že zrovna tyto vaše věci. Jinak ale právě toto je přece biblické – nelze si myslet, že můžeme vědět všechno. Protože „Z částky zajisté poznáváme“. „Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne.“ (1.Korintským 13 a 14) A Vy nevidíte ten oxymóron? Tady se Vy (či někteří zdejší kreacionisté) „plácáte po zádech“ o tom, jak je ta celosvětová potopa jasná a… Číst vice »
Route 66
Route 66

Pro „nezaujatého“ člověka

(Ze zcela zřejmých důvodů jsem v „diskuzi“ přešel do té „všeobecné“)

Ano, opět děkuji NEZAUJATÉMU a zřejmě i opravdovému člověku. Škoda jen, že neví, že žádný nick na internetu NENÍ anonymním. A dokonce že lze celkem snadno porovnáním textů pod několika nicky určit společného autora. NEZAUJATÝ člověk bude nejspíš velmi mladý student, či dokonce nějaká mladá ŠTUDENTKA.
Jinak můj nick je Route 66, nikoliv „rout66“. To jenom pro úplnost. DDD

jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – Václav. Geometrický prostor (sloužící pro popis či znázornění) je prázdný a neobsahuje nic – ano rozumím. Bohužel ale nejsem schopen tvrdit to, že neobsahuje vůbec nic. Jakožto prostor obsahuje minimálně onen „nehmotný obsah toho slova – či pojmu, který jej znázorňuje“. Čili – pokud vymezím nějaký prostor – pak to nevymezuji z ničeho, ale v „něčem z něčeho“. Je mi tedy líto Václave – já opravdu neumím dělat něco v ničem. Vesmírný prostor může být prázdný, ale nějaká – i třeba malá energie tam asi bude muset být.… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál

Vlastovi
„...když se něco rozpíná, tak samozřejmě v součinnosti s tím musí docházet také k „ředění“
Geometrický prostor (sloužící pro popis či znázornění) je prázdný a neobsahuje nic. Svým rozpínáním by se staval čím dál prázdnější, obsahující stále méně a méně než nic. To je absurdní!
Takže: “ má vesmír dost velký problém s energiemi“ – jak může nějaká fyzikální příčina (např. energie) fyzikálně = hmotně působit na geometrický prostor, který žádnou hmotnost nemá?

Kristův učedník
Kristův učedník
George: Ja psal o jine lasce. Samozrejme – nekdo si muze myslet, ze tahle laska tu, o ktere pisu, muze lehce „nahradit“. Ovsem nekdo jiny by si zase mohl myslet, ze problem je proste v tom, ze skutecnou lasku – vuci jinemu cloveku – jeste nepoznal. Protoze kdyby poznal, tak by si to treba nemyslel. Takze se stejne nedojde k nicemu. Nebo také někdo nemusel rozpoznal lásku Boží a proto jí nedokáže docenit. George: A to rika takto kdo? Jiste by to troufalejsi bylo, jenze nevim vubec nic o tom,… Číst vice »
angel
angel
Vlasťa – George – co říkáš na tenhle verš Georgi? A prach se vrátí do země, kde byl, a duch se vrátí k Bohu, který jej dal. – kdekdo tady tvrdí, že je Bible taková nejasná. Toto se psalo již v Kazatelovi. Genesis je ještě krapánek starší… Mocný stvořitel pak z prachu země zformoval člověka a do jeho útrob vdechl život. Nu a tak se člověk stal živou bytostí…Později mu určil toto: V potu své tváře budeš jíst chleba, dokud se nevrátíš do země, neboť z ní jsem tě vzal.… Číst vice »
pavelkabrt
Vlastik píše: Jako jsem schopen si představit, že se něco rozpíná – ale když se něco rozpíná, tak samozřejmě v součinnosti s tím musí docházet také k „ředění“, nebo se něco rozpíná proto, protože to někdo „dofukuje“. Mám za to – že když už rozpínání – tak to musí mít hlavu a patu… Není tomu tak: pro evolucionisty je každá volovina dobrá, jen když nemusejí přijmout Boží stvoření. Říkají tomu „věda pravá ořechová“ a je úplně jedno, jak tato věda pravá ořechová je v rozporu s realitou, pozorováním nebo fyzikou… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Jako jsem schopen si představit, že se něco rozpíná – ale když se něco rozpíná, tak samozřejmě v součinnosti s tím musí docházet také k „ředění“, nebo se něco rozpíná proto, protože to někdo „dofukuje“. Mám za to – že když už rozpínání – tak to musí mít hlavu a patu. Nemůže to dělat zase nesmysly typu – něco z ničeho. To myslím dost dobře nejde. Buď tedy vesmír existuje ve „věčnosti“ – neboli – ona věčnost je okolo vesmíru – anebo má vesmír dost velký problém s energiemi –… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál

Vlastovi
Věta: „představa – že [vesmír] se rozpíná – a to je už jedno, zdali plynule, nebo neplynule je úplně v rozporu s tím, že tento svět funguje v kvantech“ je přesná a správná! Můžeš si jí být jistý!
Odkaz na svůj text jsem Ti dal k doplnění: Je to pohled na to rozpínání trochu z jiné strany, ale Tvou větu to podporuje!

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Václav Dostál –

milý Václave, já vím. To, že na to něco namítám, či tvrdím, že to není tak nějak přesně poznatelné je pouze a jen proto, protože si sám nejsem určitými věcmi jist tak, jak bych já sám potřeboval. Pokud Vy Jste si jist – dobře pro Vás.

Václav Dostál
Václav Dostál

Vlasto,
jak je to s rozpínáním prostoru/vesmíru jsem se pokusil vypsat: viz http://vaclavdostal.8u.cz/rozpina.htm

jhk - vlasta
jhk - vlasta

George – co říkáš na tenhle verš Georgi?

A prach se vrátí do země, kde byl, a duch se vrátí k Bohu, který jej dal.

– kdekdo tady tvrdí, že je Bible taková nejasná. Toto se psalo již v Kazatelovi. A Kazatel není zrovna nějaká mladá kniha. Přesto už tenkrát pisatel a zákoníci věděli – že člověk je „složen“ z ducha a hmoty……

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Je-li náš vesmír kvantovaný, pak představa, že se plynule rozpíná, je špatná. Rychlost toho rozpínání nemůže plynule vzrůstat. Také údajné prudké rozpínání („inflační“) nemohlo být plynulé! Zato naše blbost může nabývat libovolně velkých hodnot! Je ovšem v naší moci raději vůbec neblbnout. Nemyslím si milý Václave – že představa – že se rozpíná – a to je už jedno, zdali plynule, nebo neplynule je úplně v rozporu s tím, že tento svět funguje v „kvantech“. Osobně totiž vůbec netuším, jak to nějak pojmout – že by se mohl vesmír nějak… Číst vice »
Václav Dostál
Václav Dostál

Vlastovi
Je-li náš vesmír kvantovaný, pak představa, že se plynule rozpíná, je špatná. Rychlost toho rozpínání nemůže plynule vzrůstat. Také údajné prudké rozpínání („inflační“) nemohlo být plynulé!
Zato naše blbost může nabývat libovolně velkých hodnot! Je ovšem v naší moci raději vůbec neblbnout.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

se z jedné hodnoty na druhou po libovolně maličkých krocích – plynule

– ano, jak jsem již psal – je to otázkou vnímání – přístroje s tím problém nemají, protože sami fungují na tomto principu.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Václav

Lepší je tvrzení, že energie elektronu v atomu může nabývat jen některých – vybraných – kvantových – „dovolených“ hodnot, ale žádné jiné „mezilehlé“ hodnoty neexistují!

– ano, bylo to těžké přijmout, že svět funguje krokově/skokově – ale proti faktu přeci nemohu nic namítat. Ono to ostatně v materiálním světě prostě tak je. Je to spíše problémem logiky a smysluplnosti. Každopádně – jsem s tím smířen.

Václav Dostál
Václav Dostál
Vlastovi Kvantová mechnaika nám bourá naše představy plynulosti. Např. pro znázornění polohy bodu (zjednodušujícího těleso) používáme prostor, jehož tři souřadnice (x, y, z) mohou nabývat libovolných hodnot a měnit se z jedné hodnoty na druhou po libovolně maličkých krocích – plynule. Ukazuje se, že tato představa je velkým zádrhelem, který zabraňuje sjednocení teorie relativity s kvantovou mechanikou. Dalším naším problémem je chápání látky („hmoty“) jako souboru jejích malinkatých kousíčků zvaných částice, přičemž vzniká otázka „co je v mezerách mezi těmi částicemi?.“ Odpověď „nic“ je ovšem špatná! To navozuje další problém:… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – George – neberu Ti Tvoji víru. Každý máme nějakou. Spíše Ti doporučuji přehodnotit pohledy.

takze pro tebe nema ani smysl to cist. – nevím tedy proč to píšeš? Pro jiné?

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Je velmi zvláštní jak kvantová fyzika docela jemně navozuje onen stav – nebylo – a najednou je. Ihned, během okamžiku – v jednu chvíli je tu atom, v druhé chvíli iont. Najednou, bez nějakých přechodných jevů – prostě náhle. Evoluce musela probíhat také náhle. v jednu chvíli tu byly pouze nějaké součásti – neživé prvky – a náhle najednou tu musely být již hotové části. Evolucionismus je založena na dlouhých věcích – dogma evolucionismu – nic není možné hned – pouze postupně. Přiznám se – že kniha Schrodingerova kočka byl… Číst vice »
angel
angel
George vs Vlasta Vlasta Nevím jaký rozpor? George Co treba tenhle? „Rikame-li, ze jsme nezhresili, klameme sami sebe a pravda v nas neni… Rikame-li, ze jsme nezhresili, delame z neho lhare a jeho slovo v nas neni (1. Januv 1). „Kdo v Synu zustava, nehresi. Kdo hresi, ten ho nevidel ani nepoznal… Kdo je narozen z Boha, nedopousti se hrichu, protoze Bozi sime v nem zustava, ba ani nemuze hresit, protoze se narodil z Boha.“ (1. Januv 3). Nechci se moc vměšovat, jen krátce. Tu je to s tím hřešením… Číst vice »
George
George
Kristuv ucednik: No a já píšu o lásce Boha k lidem, která je větší. Je to mozne, ale o tom ja nic nevim. Ja psal o jine lasce. Samozrejme – nekdo si muze myslet, ze tahle laska tu, o ktere pisu, muze lehce „nahradit“. Ovsem nekdo jiny by si zase mohl myslet, ze problem je proste v tom, ze skutecnou lasku – vuci jinemu cloveku – jeste nepoznal. Protoze kdyby poznal, tak by si to treba nemyslel. Takze se stejne nedojde k nicemu. Daleko troufalejší je říkat budou zachráněni všichni,… Číst vice »
George
George

Vlastik:

Metodologický naturalismus – je víra v schopnosti člověka.

Ja to vidim tak, ze i kdyby nakrasne byla – jakoze neni, ale kdyby – tak je to porad mnohem lepsi nez tato vira.

Ale s tim vlastne nemusis vubec ztracet cas, protoze podobne veci netreba nijak resit… staci rict treba ze to s krestanskou virou nema nic spolecneho apod… to uz vsechno zname… takze pro tebe nema ani smysl to cist.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Podobnost čistě náhodná? V rámci jediného modelu si můžete často nakombinovat tolik konfigurací, že byste s nimi zaplnili ceník všech nových vozidel na trhu před padesáti lety. Zvyšující se konkurence nutí výrobce optimalizovat své produkty mnohem častěji a některé výbavové pakety a položky pak z jednoho modelu umí vytvořit úplně odlišná auta. Stručně řečeno, pokud byl kdysi nějaký model označen jako dobrý, velmi pravděpodobně byl dobrým autem v téměř všech svých variantách. Dnes může jeden konkrétní model nabývat mnoha podob, nabízet mnoho různých dojmů a mnohem více, než kdy předtím,… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Vodu prý na zem přinesly komety. Co ještě dalšího přinesly komety? Nepřinesly také náhodou i sůl, a nestrefily se zrovna do moře? Jaktože moře je tak slané – kdežto země nikoli? Nebo se sůl po přinesení vody splavila ze země do moře? Kteréžto přírodní procesy působí salinitu moří? Evolucionistův problém je v tom – že do laboratoře chodí s již daným přesvědčením – že Boha nelze dokázat a že se v přírodě projev inteligence neprojevuje – že na všechno stačí pouhé přírodní procesy. Tím největším problémem ale není to, že… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Když postupně rozebereme buňku – přijdeme na to, že se skládá z prostých biomechanických systémů – které velmi jednoduše pracují – pracují při dělení buňky do té doby, než vznikne tělo. Tělo člověka, zvířete, rostliny. V té počáteční oplodněné buňce nenajdeme vůbec nic – než pouhé „jednoduché“ mechanické systémy – které prostě a jednoduše „pouze“ dělají to, co jim „biomechanika“ káže. Nic jiného. Zjednodušeně se dá říci, že to je stroj, který se z počáteční informace v něm uložené – vyvine v konečný stroj – který informaci o sobě pošle… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pokud evolucionista řekne – že se organizmy nemohly přizpůsobit nějakému prostředí a vyhynuli – pak je to vlastně důkazem toho, že evoluce nefunguje tak, jak by si evolucionisté přáli.

Evoluce je tu proto, aby zfalzifikovala Boží dílo. Kvůli ničemu jinému tu není. Podobně jako jsou lidi, kteří falzifikují obrazy, či cokoli jiného – jsou tu i bytosti, které falzifikují Boží dílo. Není třeba v tom zase hledat nějaké složité věci. Někteří na to přijdou, někteří ne – někteří si budou myslet – že to nelze rozhodnout.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Nebo možná spíše přesněji……. to platí samozřejmě i v mém případě. Proto také já jsem ten, kdo se bude měnit ve svých postojích, názorech a mnohých tvrzeních, pokud nebudou postaveny na faktech.….. – má tvrzení a postoje se budou měnit podle toho, zdali poznám, že fakta ukazují jiným směrem, než jsem si myslel. Zatím ukazují stále více a více k tomu, že veškerý historický záznam Bible je to pravé a pravdivé svědectví. Krom dalších faktů, které jak správně podotkl pan Kábrt – se dá zjistit o tomto světě z jakýchkoli… Číst vice »
pavelkabrt
A co je na tom podstatné a důležité – pravdu totiž není třeba nějak ohýbat, zabrušovat, přiřezávat, upravovat – tak, jak to dělali modláři v dávnověku, kteří si tvořili modly ke svému obrazu, a jak to dělají i dnes evolucionisté, když přijdou na fakta, která evoluci v tom podání „od buňky až do člověka skrze miliardy let vývoje“ – zpochybňují – takto skutečná pravda nevzniká. – jhk – vlasta Evolucionista si totiž hledání pravdy a pokrok vědy představuje jako úpravu svých starých příběhů o tom, jak kamení polité vodou stvořilo… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
A co je na tom podstatné a důležité – pravdu totiž není třeba nějak ohýbat, zabrušovat, přiřezávat, upravovat – tak, jak to dělali modláři v dávnověku, kteří si tvořili modly ke svému obrazu, a jak to dělají i dnes evolucionisté, když přijdou na fakta, která evoluci v tom podání „od buňky až do člověka skrze miliardy let vývoje“ – zpochybňují – takto skutečná pravda nevzniká. Pravda byla je a bude vždy stále stejná – a nemění se. Člověk a příroda se měnit může – jednání a chování člověka se měnit… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Je sice velmi zajímavé, jak tu kdekdo mluví o tom, že víra je pouze nějaký dojem, že Bůh není skutečný, že křesťané jsou pouze lidé s nějakým svým vlastním přesvědčením, že potopa nebyla, že evoluce je pravda, že člověk vznikl postupným vývojem z prvních buněk, přes společné předky se zvířaty, atd. atd. atd. , že pouze ateista, či nezařazený jsou schopni se na realitu dívat nezaujatě, že kreacionisti toho nejsou schopni, atd. atd. atd. – tolik domněnek, falešných pohledů, výmyslů a čeho všeho ještě možného zde tito lidé napovídají……. ani… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Route.

Vždyť jim ani stínem náznaku nedošlo, jak si nabíhají DDD

– jejich víra je velká. A problémy bohužel také. Ty jsou ještě větší.

Route 66
Route 66

Ne, Vlasto, plakat se nedá. Možná je politovat a zcela jistě se pobavit. Vždyť jim ani stínem náznaku nedošlo, jak si nabíhají DDD

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Někdy se člověk i zasměje – a někdy by i plakal. Jednu reakci z těchto někdy uplakaných diskuzí na facebooku. Martin Knotek Přemysl Baroň Mozna jenom doplnim, ze sladkovodni ryby se morske vode nijak neprizpusobi (a obracene). Jde mimo jine o regulaci iontu. Proste je to nevhodne prostredi zabije. – diskutér tu snad opravdu jednou provždy dosvědčil – že evoluce je naprostý nesmysl a že tedy neumí změnit organizmus při změně prostředí. Měl by konečně přijmout rozumnost kreacionistů – kteří netvrdí, že se při potopě smíchaly slaná voda se sladkou… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník

Pacak: Dotaz: Je Země kulatá, pokud ano, jaký má průměr kolem rovníku?

Pokud by nebyla kulatá, bylo by to velké spiknutí mnoha lidí. To se mi nezdá pravděpodobné. Někteří věří ve spiknutí a odkazují i na Bibli, ale ta se dá celkem v pohodě chápat pro kulatou Zem, více jsem k tomu četl zde: http://www.slovo-pravdy.cz/2016/11/25/uci-bible-ze-je-zeme-plocha/

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Ovšem pozor, jsme stále pouze na začátku. K tomuto zjištění postačil jen kousek sledovaného mozku u krysy, jejichž lebeční obsah vědci zkoumají od počátku projektu. Než bude možné podobné výsledky zjišťovat i u lidí, ještě si pár let počkáme. Současné výsledky však dokážou identifikovat mozkové procesy, které vedou třeba k tomu, že krysa zahýbe fousky. Pokud pochopíme, jak zpracovává informace mozek krysy, jsme na dobré cestě k poznání člověka. Částečně to zní jako sci-fi, ale věda se k těmto odpovědím postupnými krůčky skutečně dostává… – to je srandy pytel….. –… Číst vice »
Pacak
Pacak

Dotaz: Je Země kulatá, pokud ano, jaký má průměr kolem rovníku?

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Václav Peterka, Praha Út, 26. září 2017, 13:22:10 | Souhlasím | Nesouhlasím | +15 / -1 Ta bio-hovězí stvoření se stejně nepoučí a budou dál riskovat život svůj i dítěte! Tolik z reakce na Novinkách….. – ale vemme si to pěkně po pořadě……. – takovýchto připomínek bylo mnohem více než pouze tato. Pouze dvě či tři připomínky na první stránce reakcí byly jiné. Takže – co víme, tak za 1. – když tedy dle evoluce vznikal člověk – umíralo se při porodu také…. a ještě hooooooooodně dlouho potom…… 2 –… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – George.

Metodologický naturalismus – je víra v schopnosti člověka. To je Tvá věc, že tomu věříš.

A to ostatní ……… – každý si nějak potřebujeme vysvětlit to, co vidíme, slyšíme, vnímáme. Někdo tak a jiný zase jinak. Na tom není nic špatného. Pokud Jsi Ty sám s tím spokojen – buď spokojen. Pokud nejsi spokojen – buď nespokojen. S tou krokokachnou jsi trapný/srandovní – vyber si co se Ti z těch dvou věcí osobně víc líbí.

iluminator
iluminator
Nenapsal, a proto nebylo vaše sdělení úplné. Proto jsem odpověděl tak, jak jsem odpověděl – dobré chování ano, ALE. Já jsem totiž původně ani nepsal a ani nechtěl psát o propustce do nebe, o té jste začal psát vy. Původně jsem se totiž zmiňoval, že dle bible Bůh člověka dle jeho chování, smýšlení hodnotí, což taky z bible můžu prokázat. Opět stejný rámec – ano, vyloženě jste to tak nenapsal, ale napsal jste jen tuto část, JEN tu o přijetí života. A to je opět málo, proto můj doplňující komentář.… Číst vice »
iluminator
iluminator
admin: Píšete, že v Bibli je toho dost ohledně toho, jak Bůh člověka může hodnotit podle jeho ovoce, podle jeho jednání, smýšlení ať už dobrého nebo zlého atd. Ano, to s vámi jistě souhlasím. Jenže všechno pěkně popořádku. Snaha o co nejlepší chování přesto není propustkou do nebe, i kdybyste se o to snažil sebevíc. To byste vlastně Krista ani nepotřeboval, kdybyste si dokázal zasloužit zpětný návrat k Bohu vlastní pílí, vlastními dobrými skutky. Proto jsem vám uvedl onen verš – „není rozdílu. Všickniť zajisté zhřešili, a nedosahují slávy Boží.“… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník
George: Mluvim o lasce ke konkretnimu cloveku. Ale nemyslim „fyzickou lasku“, natoz pak ve smyslu „chtic“. No a já píšu o lásce Boha k lidem, která je větší. To žádný člověk nemůže z daleka naplnit. To taky není fyzická láska. George: Ja si myslim, ze v tomto kontextu je znacne troufale oznaceni i jen jedne jedine konkretni „skupiny“, lhostejno zda ve smyslu „budou spaseni“ ci „nebudou spaseni“. Mam dojem, ze pan Kabrt ma na strankach tady ten vtip, ktery pry koluje mezi vericimi. Vtip neznám. Diskuze o tomto asi nikam… Číst vice »
George
George
Kristuv ucednik: Takže někomu chybí láska, tak chce raději umřít, než aby se připojil k věčnému životu s Láskou? Mluvim o lasce ke konkretnimu cloveku. Ale nemyslim „fyzickou lasku“, natoz pak ve smyslu „chtic“. Rozdíl je v tom, že já neoznačuji všechny, kdo budou nebo nebudou zachráněni. Ja si myslim, ze v tomto kontextu je znacne troufale oznaceni i jen jedne jedine konkretni „skupiny“, lhostejno zda ve smyslu „budou spaseni“ ci „nebudou spaseni“. Mam dojem, ze pan Kabrt ma na strankach tady ten vtip, ktery pry koluje mezi vericimi. Víš,… Číst vice »
George
George
Vlastik: Protože Tvá hlediska – jsou pouze a jen Tvými subjektivními „brýlemi“ ,kterými pohlížíš na tento svět. Co je „nadprirozene“ je vymezeno metodologickym naturalismem, nikoliv mnou. Jelikoz ruzni lide mohou mit na toto ruzne nazory, tzn. pro teistu muze byt „prirozeneho“ neco jineho nez pro ateistu, tak je zapotrebi tyto nazory vztahnout k necemu „neutralnimu“ – k necemu, co nerika ani ze nadprirozeno neexistuje, ani ze existuje, protoze ze sve podstaty to nic takoveho rikat nemuze. Pokud bych k tomu mel pristupovat jinak, tak bych musel napriklad sousedovi odkyvat, ze… Číst vice »
George
George
Vlastik: Nevidíme tak, jak bychom chtěli že Georgi? No jo, to je ale problém. Zadny problem neni. Pozorujeme to, co bychom dle ET pozorovat meli. A naopak nepozorujeme zadne „krokodylokachny“ ci „opice rodici lidske deti“ a dalsi podobne kreacionisticke vymysly, ktere by ve skutecnosti vetsinu ET krasne falsifikovaly – ale rozhodne nepotvrdily. A evolucionista si k tomu dle té „svojí vědy“ vytvořil určitá pravidla, jak by co mělo a nemělo takovým způsobem, aby se existenčně jinak založená osoba – měla dle přání či požadavků těchto lidí – projevovat tak, jak… Číst vice »
pavelkabrt
…co takhle si přečíst konečně pořádně Bibli – a zapřemýšlet – proč se něco jeví mladé, místo toho,aby se to jevilo jako staré? Není spíše nesmysl předstírat, že jsem starý, když jsem mladý? A přitom stačí tak málo – brát Bibli vážně. … Jak už dávno víme z Bible, na počátku všech zel a nectností a hříchů stojí pýcha. Dnes je to tato pýcha: my jsme moderní lidé, nejchytřejší ze všech předchozích generací, máme vědu a všechno víme nejlépe, před námi žili zaostalí primitivové…nějaká Bible? Chacha. Všechny staré texty jsou… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
Výzkum aktivity satelitních galaxií ukazuje, že Mléčná dráha není jako jiné galaxie. Její výjimečnost by ale znamenala zásadní problém – http://vesmir.stoplusjednicka.cz/nase-galaxie-mlecna-draha-je-mene-typicka-nez-si-myslime – když je něco výjimečné – je to vždy zásadní problém. Vzniká vždy otázka – jak to, že se něco podobného nikde neobjevuje? Vždy´t to přeci není pravděpodobné – aby ve Vesmíru nenastala aspoň podobná situace k utvoření něčeho podobného? Jo jo…… to je vždy tak, když si něco myslí člověk – všechno musí být uniformované, na jedinečnost se u člověka nehraje – všechno musí sedět mému pohledu…. a… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
http://veda.instory.cz/53-nove-dukazy-o-vzniku-zivota-na-zemi-neprilis-pravdepodobna-teorie-se-stava-pravdou.html – toto již spekulace není. Tady je všem všechno jasné. Stalo se to tak, jak tvrdíme. To, že Bible jasně říká, že v jeden den tu vyrostly stromy a rostliny – a tudíž se najednou objevil v ovzduší kyslík ve větší hustotě – by asi tyto lidi nenapadlo – že by to také tak „mohlo být“. Možná se dívají na historicitu Bible trochu jiným způsobem, třeba jí tolik nevěří. Já jí věřím. Ten, kdo to psal – by si nemohl příliš vymýšlet. Je totiž jasné – že by se… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník

Abychom někřivdili, tak v článku o Burianosauru je ještě video a tam odpovídá šťastný výzkumník po několika dotazech moderátora na podobu: „je to trošku spekulace“. Tak snad to nezanikne v toku informací.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Duch článku je zcela zřejmý. Jedná se o promluvu věřícího člověka, který sám sebe a jiné se snaží ubezpečit, že to, co si myslí – se stalo skutečně tak, jak si myslí. Používá k tomu výrazy typu – pravděpodobně – muselo se stát – a podobná slova ve významu něčemu věřím tak silně, že o tom musím přesvědčit i ostatní. Protože díky tomu, že se něco stalo s jistou pravděpodobností – se to muselo stát jistě – proto to musím říci i ostatním. A s těmi miliony let už je… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Opět byla asi pro mě myšlenka příliš hluboká.

Nemyslím. Je to jednoduché. Pokud ministerstvo řeší náboženskou otázku podle oděvu, pak musí být zajisté pravdou, že i křesťané se musí nějak specificky oblékat, a že tedy i ateisté musí mít nějaký svůj specifický oblek. Protože pokud ne – pak nevím, proč by se měla škola zajímat o to, kdo co a jak nosí a proč poukazovat na nějaké náboženské smýšlení?

Kristův učedník
Kristův učedník

Nevycházím z úžasu nad českým dinosaurem: Burianosaurus augustai
Vím se o něm všechno, že to byl elegán, žil u Kutné hory na ostrově, byl to veganský gurmán.
Vědci rekonstruovali podobu Burianosaura podle okousané levé stehenní kosti (předpokládám zkamenělé).
Tomu říkám věda od slova vědět. Ví se i kdo nám ho ohlodal.

A pozor: Paleontologové ho našli v sedimentech vzniklých pravděpodobně za silné bouřky s efekty podobnými tsunami; tělo dinosaura muselo být nějakou dobu unášeno mořem, protože na kosti jsou známky zubů žraloků.

Více na webu ČT: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/veda/2249410-ceska-republika-ma-sveho-prvniho-dinosaura-dostal-jmeno-burianosaurus

Kristův učedník
Kristův učedník

jhk – vlasta: – no, to nevím, možná to budou vědět na ministerstvu.

Opět byla asi pro mě myšlenka příliš hluboká. 🙂

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Takže jistě že i kdyby se jakýkoliv člověk ve svém životě snažil žít ve shodě se svým nejlepším vědomím a svědomím dobře, tak žije a žít bude nezaslouženě, a už nikdy se na tom nic nezmění.

– ano souhlasím. Náš život nikoho není z naší strany jakkoli zasloužený a to je dobrým dalším důkazem pro to, že všichni žijeme z pouhé milosti, či potažmo z čisté Boží dobroty, nebo ještě jinak – z pouhé Boží vůle.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Jaký je vzor oblečení ateisty?

– no, to nevím, možná to budou vědět na ministerstvu.

iluminator
iluminator
admin: Vycházíme-li z Bible, pak samozřejmě víme, že o dobru a zlu bylo vše potřebné už dávno řečeno Bohem. Takže ten, kdo určuje a rozhoduje, je Bůh sám. Uvedená otázka je proto zavádějící – někomu může navodit dojem, že Bůh hodnotí člověka podle toho, zda koná nebo nekoná dobro. Ale tak to není. Víme, že není ani jednoho, kdo by mohl říci – tak, Bože, udělal jsem vše pro to, abys mě přijal mezi své. Apoštol Pavel na to říká: „Neboť není rozdílu. Všickniť zajisté zhřešili, a nedosahují slávy Boží.“… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník

jhk -vlasta: Je spousty křesťanů, kteří se oblékají po vzoru ateistů a spoustu ateistů, kteří se oblékají po vzoru křesťanů.

Jaký je vzor oblečení ateisty?

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Školy musí zachovávat náboženskou neutralitu, řekl ministr Štech

Ministerstvo školství nebude nijak zasahovat do pravomoci škol, které rozhodují, co žáci smí a nesmí nosit
https://www.novinky.cz/domaci/450024-skoly-musi-zachovavat-nabozenskou-neutralitu-rekl-ministr-stech.html

– to ale půjde dost těžko. Je spousty křesťanů, kteří se oblékají po vzoru ateistů a spoustu ateistů, kteří se oblékají po vzoru křesťanů. Jak tedy v tomto případě zachovat onu „náboženskou neutralitu“? Zamysleli se úředníci ve vládě také nad těmito problémy?

jhk - vlasta
jhk - vlasta
Krom toho Georgi – tvůj pojem „nadpřirozená bytost“ – není můj pojem. To je další Tvůj problém s vnímáním toho, co je přirozené, nepřirozené, nadpřirozené – a jakým způsobem to lze rozeznat. Protože Tvá hlediska – jsou pouze a jen Tvými subjektivními „brýlemi“ ,kterými pohlížíš na tento svět. Jenomže svět se nechová podle Tvých brýlí. A k tomu, aby Jsi mohl zjistit, co je a co není normální, nenormální, skutečné, neskutečné, reálné, nereálné – k tomu Ti nebude stačit zkušenost jen Tvého života. Jak jsem již psal – Bůh neskáče… Číst vice »
jhk - vlasta
jhk - vlasta
RE: – George Nikde hlavne nevidime, ze by jakakoliv nadprirozena bytost nejakou bunku tvorila. Pokud jde o tento klicovy aspekt kreacionismu, tak je zcela neoveritelny, nedostupny a nepristupny. Vidime, ze to, co nazyvame „zivotem“, vznika z predchoziho „zivota“ – VZNIKA, nikoliv „je tvoreno“. – však ano – to nevidíme. Nevidíme tak, jak bychom chtěli že Georgi? No jo, to je ale problém. Ono to totiž s tím – jak my co chceme docela souvisí v tom směru, že kdo tady nechce vidět – není kreacionista – ale evolucionista. A evolucionista… Číst vice »
George
George
Vlastik: nepovídej Georgi? Povidam. Ja jsem psal zcela jasne – nadprirozena bytost. Nepsal jsem vubec nic o nejakem „nimrani se v bunkach“ provadenem nejakou „inteligentni existenci“. K tomu ted jen zase utikas, protoze nemas co uvest k tomu, co jsem skutecne psal. Ale to neni „kreacionismus“ – rozhodne ne takovy, o jakem se diskutuje tady a predevsim ani takovy, v ktery bys veril ty sam. Takze… proc o tom vubec pises? Az budes sam zastavat treba tzv. rizenou panspermii – tak prijd a diskutuj o tom. Do te doby je… Číst vice »
Kristův učedník
Kristův učedník

jhk – vlasta: Někdo jiný zase věřil osadě havranů.

Osada je také volně podle archeologa, spisovatele a dneska už můžeme říci pohádkáře Eduarda Štorcha.

Tento pán se snažil i o reformu dějepisu.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pro existenci „něčeho nad námi“ je spousty důkazů. Pro neexistenci – je pouze to – že si to někdo myslí na základě toho, že nebude brát ty určité důkazy v potaz a řekne, že to nejsou důkazy pro onu existenci.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Nikde hlavne nevidime, ze by jakakoliv nadprirozena bytost nejakou bunku tvorila. Pokud jde o tento klicovy aspekt kreacionismu, tak je zcela neoveritelny, nedostupny a nepristupny. Vidime, ze to, co nazyvame „zivotem“, vznika z predchoziho „zivota“ – VZNIKA, nikoliv „je tvoreno“.

– krom toho – vlastně to není úplně pravda – co Jsi napsal. Bůh skutečně člověka nového v životě matky tvoří – neboli utváří – jak o tom píše Žalmista. Nebudu citovat, kdo ví – uvědomí si, o čem mluvím. Neříkáš pravdu Georgi.

jhk - vlasta
jhk - vlasta
George. Vlastik: Což je např. Evoluční teorie a z ní vyplývající Evoluce. Ta nemá s realitou příliš mnoho společného. Biologicka evoluce prokazatelne probiha a kazdy se o tom v pripade zajmu muze presvedcit sam, zcela bez ohledu na sve nabozenske vyznani. Je uplne jedno, jak moc (a jak dlouho) se to budes snazit popirat. Proste to tak je. Nikde totiž nevidíme – že se buňka vyvíjí v něco jiného než zase a jen v buňku. Nikde hlavne nevidime, ze by jakakoliv nadprirozena bytost nejakou bunku tvorila. Pokud jde o tento… Číst vice »
1 2 3 13
wpDiscuz