discus

Všeobecná diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tohoto webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

Komentujte

464 Komentáře zapnuto "Všeobecná diskuse"

Upozornit na
avatar
Pacak
Pacak
Nekonečné, nesmírně obdivuhodné a překrásné Sean B. Carroll str. 300 Chrales Draper, výkonný ředitel Nadace Johna Templetona, která se zabývá vztahem mezi teologií a vědou, napsal v předním vědeckém časopise Nature: „S narůstáním vědeckých poznatků se bude náboženská angažovanost založená na „mezerách“ ve vědeckém poznání trvale zmenšovat, s tím jak se budou mezery ztrácet. Křesťané, kteří s evoluční naukou v současné době zápolí, ji nakonec budou muset brát vážně.“ Harper má pravdu. V této době bezpříkladného nárůstu poznatků o embryích, genech a genomech a při neustálém doplňování fosilního záznamu tyto… Číst vice »
jhk
jhk
Ja taky nevim proc tu Vlastu minusujete, kdyz konecne cituje neco poradneho (v tomto pripade Pritcharda a Korfa, pokud se nemylim) a treba si z toho i zapamatuje co je to ten solenoid apod. A vubec, to hodnoceni prispevku bych zrusil, nevim k cemu je to dobre (a nemluvim ted zdaleka jen o tomto webu). Vubec se to tu nemelo zavadet… Ano, přesně tak- je vidět, že literatura, alespoň ta která se týká tématu – Ti není cizí. To s tím hodnocením mě nějak zvlášť nevadí – ať si klidně… Číst vice »
George
George

Ja taky nevim proc tu Vlastu minusujete, kdyz konecne cituje neco poradneho (v tomto pripade Pritcharda a Korfa, pokud se nemylim) a treba si z toho i zapamatuje co je to ten solenoid apod.

A vubec, to hodnoceni prispevku bych zrusil, nevim k cemu je to dobre (a nemluvim ted zdaleka jen o tomto webu). Vubec se to tu nemelo zavadet…

Kristuv ucednik
Kristuv ucednik

KTE,
pokud si myslíte, že někdo nenávidí, odpovím obecně citátem:
„Temnota nedokáže vyhnat temnotu, to dokáže jen světlo. Nenávist nemůže vyhnat nenávist, to může jen láska.“ Martin Luther King, jeden z vůdců afroamerického hnutí za občanská práva.

jhk
jhk
Co jsem tím chtěl naznačit? Chtěl jsem tím naznačit pouze to, že buňka je nemyslící – neboli – nemá žádnou schopnost se rozmýšlet jako člověk, zdali bude něco dělat, nebo ne, či zdali bude vůbec něco dělat. To, že něco buňka dělá – je pouze to, že jakýmsi svým osobitým způsobem reaguje na různé podněty. Např. podnět k rozmnožování, podnět k nějaké akci – např. reakce na chlad, na teplo, na nedostatek živin, apod. Pokud s jistotou již víme, že hmota ve svých základních částech – atom, molekula, bakterie –… Číst vice »
KTE
KTE

Kristův učedník
Jistěže není důvod zaměřovat se pouze na křesťany. Existuje skupina lidí (a možná jich je více než křesťanů), kteří považují evoluční teorii za nejlepší vědeckou teorii popisující vývoj a účelové přizpůsobení živých organismů. Pravděpodobně se mezi lidmi této skupiny najdou osoby, které ve svém životě vykonaly něco zlého, je třeba se však ptát, zda je možné všechny šmahem nazývat Darwinovými darebáky, jak to činí křesťan Kábrt.

Kristuv ucednik
Kristuv ucednik

KTE: Také si myslím, že to nelze zevšeobecnit. Křesťany se nazývají třeba i lidé, kteří šíří nenávist k lidem jiného smýšlení.

Ve dvoumiliardové skupině lidí označovaných za křesťany se asi někdo najde, kdo nežije podle učení Ježíše Krista Božího Syna, ale není důvod se zaměřovat pouze na křesťany. Je to problém i jiných lidí. Ježíš Kristus své otroky i zároveň přátele nazývá solí země. Neboli je jich málo.

KTE
KTE

Kristův učedník: Já myslím, že to nelze takto zevšeobecnit. Křesťany se nazývají třeba i lidé, kteří nevěří v Boha.
Také si myslím, že to nelze zevšeobecnit. Křesťany se nazývají třeba i lidé, kteří šíří nenávist k lidem jiného smýšlení.

jhk
jhk
Právě čtu jednu zajímavou knihu, a je tam napsané např. toto: – Struktura chromatinu – V každém chromosomu je řetězec DNA dvakrát omotán kolem globulárních agregátů, které jsou tvořeny osmi molekulami proteinů zvaných histony. Tyto útvary připomínají korálky na niti a nazývají se nukleosomy. Proteinové jádro nukleosomového tělíska je tvořeno histony H2A, H2B, H3 a H4, z nichž každý je zastoupen dvěma molekulami. Histony mají pozitivní elektrický náboj, proto mohou vytvářet iontové vazby s negativně nabitými fosfátovými skupinami v DNA. Sekvence aminokyselin tvořících histony vykazuje u všech druhů organizmů téměř… Číst vice »
Kristuv ucednik
Kristuv ucednik

KTE: Domníváš se, že křesťan je z principu lepším člověkem než ateista nebo agnostik?

Já myslím, že to nelze takto zevšeobecnit. Křesťany se nazývají třeba i lidé, kteří nevěří v Boha.

Co je podle vás to hodnotící kritérium, jestli je někdo lepší nebo horší?

KTE
KTE

Kristův učedník:
Domníváš se, že křesťan je z principu lepším člověkem než ateista nebo agnostik?

Kristuv ucednik
Kristuv ucednik

Lidé, komu vadí vraždění, kradení, lhaní, cizoložství, smilstvo, závist, neúcta k rodičům je na dobré cestě stát se služebníkem Ježíše Krista Božího Syna.

Kristuv ucednik
Kristuv ucednik

KTE, Domníváš se, že se například Martin Luther řídil učením Ježíše Krista? Je to marné…

Nevím, asi ne stoprocentně. Co je marné?

George
George

Kristuv ucedni: pointa byla ta, ze zalezi na tom co chces. Pokud nekdo neco udela v nejake chvilkove slabosti, tak se za to pak treba stydi a omluvi. Pokud nekdo neco dela dlouhodobe a je evidentni, ze mu to zadne vrasky nedela (spis naopak), tak asi nechce.

A my se tu shodou okolnosti v danem kontextu bavime o cloveku, ktery mj. napsal toto:

Pokud mě nějací útlocitní lidé obviní z urážek darwinistů a lidí propadlých evolučnímu učení, pak nechť vědí, že je to právě můj cíl: urážet je a nadávat jim.

OK?

KTE
KTE

Kristův učedník
Domníváš se, že se například Martin Luther řídil učením Ježíše Krista? Je to marné…

Kristuv ucednik
Kristuv ucednik

Pronásledování Židů nebylo jen ze strany některých křesťanů a nacistů, i muslimů, komunistů a jiných.
Pokud bylo ze strany křesťanů, tak se obávám, že se neřídili učením Ježíše Krista Božího Syna a nemilovali své nepřátele a nečinili jim dobře.

KTE
KTE

KTE, on to někdo pomíjí, to pronásledování?

Jistě, například fanatik Pavel Kábrt.

Kristuv ucednik
Kristuv ucednik

Geogre, takže vy jste dokonalý a nikdy neuděláte něco nedokonale v slabosti?

Kristuv ucednik
Kristuv ucednik

KTE, on to někdo pomíjí, to pronásledování?

George
George

Kristuv ucednik: vymluvy. Spousta jinych lidi se uplne stejne vymlouva v jinych ohledech – proc nemuzou to, proc nemuzou tamto. Kazdy ten „pouhy“ clovek ma obrovskou moc, ktera muze pohnout celym svetem – nejakym smerem. A je uplne jedno, jestli se narodis ve slumu nebo do rodiny miliardaru. Dulezite je jen to, co ty sam chces. To jsem ve svete mnohokrat videl. Gandhi nebo treba Hitler nebyli zadni mimozemstane, byli to stejne tak lidi jako ty nebo ja.

KTE
KTE

Vezměme to z jiné strany. Pokud například někdo tvrdí, že za holocaust může Darwinova evoluční teorie a přitom zcela pomíjí tisíciletí útlaku a pronásledování Židů ze strany křesťanů, vidí svět velmi jednostranně a trpí dosti závažnou poruchou vnímání reality. Porucha vnímání reality je přitom jedním z podstatných atributů fanatika.

Kristuv ucednik
Kristuv ucednik

George, když je někdo pouhý člověk, tak má určité slabosti.

George
George

Kristuv ucednik: ja osobne ze vseho nejvic za projev urcite slabosti. Mel jsem prilezitost debatovat s mnoha lidmi (vericimi i nevericimi) z celeho sveta na ruzna vice ci mene dulezita temata, ale nikdy jsem nemel potrebu podobne vyrazivo pouzivat. To ovsem neznamena, ze casto nediskutuju hodne tvrde a utocne, ci ze mi dela problem nazyvat veci pravymi jmeny.

Myslim, ze do urcite miry to souvisi se sebeduverou, protoze pokud si je clovek vnitrne „jisty v kramflecich“ a navic schopny debatovat zcela chladne (bez emoci), proste urcita slova nepotrebuje.

Kristuv ucednik
Kristuv ucednik

KTE: Ne, Darwinovi darebáci jsou o fanatikovi posedlému fanatickou nenávistí.

Fanatici posedlí fanatickou nenávistí jsou darebáci,

Kristuv ucednik
Kristuv ucednik

George, a za co to považujete? Jsem proti urážení lidí.

George
George

boris: ja myslim, ze odpovedel. Mozna to tam jen nevidis.

Kristuv ucednik: urazeni vsech lidi, kteri se „provini“ pouze tim, ze si dovoluji mit jine videni sveta – lhostejno, zda jde o ateisty ci krestany – osobne nepovazuji za „dojde trpelivost“, ale za neco uplne jineho…

KTE
KTE

Kristův učedník:
Ne, Darwinovi darebáci jsou o fanatikovi posedlému fanatickou nenávistí.

Kristuv ucednik
Kristuv ucednik

KTE: Vy jste nečetli Darwinovy darebáky?

To je o vás?

KTE
KTE

Boris, Kristův učedník
Vy jste nečetli Darwinovy darebáky?

Kristuv ucednik
Kristuv ucednik

George: vis co je zvlastni, ze ja kolik let moderoval diskusi na Planetopii a za celou tu dobu musel promazavat/blokovat jednoho jedineho cloveka (a ten pak jeste navic sam uznal, ze se tam neprojevoval vhodne). Nikdo tam nikoho neurazel apod., tuhle uroven diskuse – kterou oznacujes za pokleslou – si „zavedl“ az PK tady, tim jak behem tech uplynulych let zmenil chovani a retoriku.

Aspoň vidíte jak jsou oponenti Planetopie kultivovaní. Já se nedivím, že panu Pavlu Kábrtovi občas dojde zde trpělivost.

1 2 3 16
wpDiscuz