black_parents_blond_baby_wide

Záhada genetiky – bílé dítě černých rodičů

pavelkabrtPůvod člověka Napsat komentář

Brian Thomas, M.S. *)

Z www.icr.org/article/5531/ přeložil Pavel Kábrt – 07/2010

Britský pár pocházející z Nigerie – Ben a Angela Ihegboro – nemá ani ponětí o nějakých svých předcích, ať už ze strany otce či matky, kteří by byli bílé pleti. Přesto se jim narodila holčička modrých očí, blond vlasů a světlé pleti. Jak sama její matka zvolala „Co se to stalo?“

Nmachi, což znamená „Krása Boží“, má barvu očí, což vylučuje, že je to albín. Časopis The Sun referoval, že i když byl pár šokován jejím vzezřením, přesto dítě přivítali a nazývají ji svým „zázračným děckem“ (1) Nic nedokazuje, že by otec byl někdo jiný. Mají věrné manželství, a i kdyby byl otec ten nejbělejší z bílých, nemohl by zplodit takto bílé dítě.

Neočekávané vzezření Nmachi je genetickou záhadou. Na druhé straně to poskytuje vodítko k barvám kůže, očí a vlasů, které byly charakteristické pro první lidi na této planetě. Genetik z Univerzity v Oxfordu, Bryan Sykes, řekl časopisu The Sun: „Protože albinismus byl vyloučen, je pravděpodobnější, že došlo k nějaké jiné mutaci, která způsobila tato zabarvení.“ (1)

To znamená, že je možné, že všichni blonďáci a lidé se světlou kůží pocházejí z jednoho nebo několika jedinců, kteří měli tu samou či podobnou mutaci jako Nmachi. Naopak to potvrzuje podezření, že nedostatek melaninu v kůži, očích a vlasech, jak je charakteristické pro bělochy, ukazuje zpět na dlouhodobé dědictví nízké melaninové produkce.

Údajná mutace, která zasáhla Nmachi, také potvrzuje to, co se kreační věda už dlouho domnívá o prvních lidech tohoto světa. Adam a Eva museli mít středně zabarvenou kůži. (2) Ze současných modelů dědičných vzorů barvy kůže plyne, že potomci Adama a Evy měli vyšší statistickou pravděpodobnost ke stejně středně zbarvené kůži, s dalšími externími možnostmi potomků s velmi světlou a velmi tmavou kůží. (3) Tímto způsobem všechny variace pigmentace současných lidí mohly vzniknout už za pouhé dvě generace od Adama.

Pokud by však znaky pro blonďáky a lidi se světlou kůží vznikly mutací dlouho po Adamovi, pak je logické, že první obyvatelé této země byli všichni tmavší než současní nejbělejší jedinci.

Aby se mutace jako je tato rozšířila do větších částí lidské populace, tak jak to vidíme dnes, muselo být předtím lidstvo v některých oblastech podstatně menší. I když Evropané nepochybně sdílí znaky pro světlou kůži, existují izolované blonďaté populace usazené mezi skupinami bohatými na melanin. Události, kdy došlo k podstatným mutacím, se zřejmě udály dlouho poté, co bylo stvoření nazváno „velmi dobré“, kdy už genetická entropie převzala silnou nadvládu. (4) Například mutace, která oslabila tvorbu melaninu, se mohla zafixovat v jisté skupině lidí až poté, co celá populace prošla efektem „hrdla láhve“ a zmenšila se na osm jedinců, těch, kteří asi před 4000 roky přežili potopu.

Rekonstrukce minulosti vždy podléhají změnám, podle toho, jak se vynořují informace třeba o takových genetických anomáliích, jako je tato. Ale záznam Bible o minulosti poskytuje jisté a jednoznačné informace. Ze záznamu, který Bůh nechal udělat, ale i ze současné vědy, může člověk nabýt důvěru, že všichni lidé pocházejí zcela reálně z doslovného Adama a Evy, tak jak to sám Ježíš potvrdil. (5)

Podobné články:

Odkazy

  1. Wheeler, V. Black parents…white baby. The Sun. Posted on thesun.co.uk July 20, 2010, accessed July 22, 2010.
  2. See Batten, D. et al. 2007. How did all the different ‘races’ arise (from Noah’s family)? The Creation Answers Book. Powder Springs, GA: Creation Book Publishers, 221-237.
  3. College biology textbooks have named the human skin coloration inheritance pattern “polygenic inheritance.” But since skin coloration is a product of about 12 different–and differently regulated–genes, this “pattern” is likely a statistical approximation.
  4. “Genetic entropy” is the relentless loss of genetic information through the accumulation of small mutations that have almost no immediate fitness effect. See Sanford, J. C. 2008. Genetic Entropy & the Mystery of the Genome. Waterloo, NY: FMS Publications.
  5. “But from the beginning of the creation God made them male and female” (Mark 10:6).

(*) Brian Thomas je vědecký dopisovatel Institutu pro výzkum stvoření (ICR, USA)

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments