twins

Dvoubarevná dvojčata

Jakob HaverPůvod člověka Napsat komentář

Krásná děvčátka ukazují, že všichni jsme příbuzní – a jedineční

Creation Ministry International

Aktualizaci původního článku z creation.com/two-tone-twins přeložil Jakob Haver – 07/2019. Translation granted by Creation.com – Přeloženo s povolením od Creation.com.

Přední strana letákuDvoubarevná dvojčata

Leták v češtině ke stažení a k tisku (PDF)

Stáhnout leták

Tyto dvě malé holčičky oživují biblickou historii. Krásně zodpovídají na jednu z otázek, které dělají mnohým lidem v Bibli problémy: Pokud byli na začátku jen jeden muž a jedna žena, odkud pocházejí všechny ty „rasy“ a jejich „různé barvy pleti“?

Fotografie Gary Roberts

Foto: Gary Roberts

Věřte či nevěřte, ale tyhle dvě krásné holčičky jsou dvojčátka. Narodila se v dubnu 2005 v Nottinghamu, ve Velké Británii; modrookou Remee bychom nazvali „běloškou“, zatímco Kian, její hnědookou sestřičku, by mnozí označili za „černošku“.1

Vypadají tolik rozdílně, ale my víme, že jsou to sestry.

Podle pravdivé historie Bible jsme všichni příbuzní, i když máme různou „barvu“ kůže. Všichni patříme do stejné rodiny skrze Adama a Evu, a také skrze Noeho a jeho rodinu.

Falešná představa evoluce je v ostrém kontrastu neodmyslitelně rasistická. Stačí se podívat na obrázek níže z učebnice přírodovědy, používané v Austrálii. Je to jedna z klasických ikon lidské evoluce. I časopis New Scientist přiznal, že je to rasistický přežitek z viktoriánské éry Darwina.2 Podobné obrázky se v učebnicích pro děti používají po celém světě.

Vyprávějí našim dětem fantastický příběh o původu lidí – příběh, který vymysleli Evropané před více než sto lety. Tento obrázek ukazuje známou sérii nahých primátů, kteří se mění od shrbených opic po vzpřímené lidí.

Všimněte si, že jak evoluce postupuje, mění se barva pleti každé postavy z tmavé na světlou. Jinými slovy, tmavá kůže znamená nižší stupeň vývoje a světlá pleť znamená stupeň vyšší.

evolution?

Umělecké zpracování, převlečené za vědecký důkaz. Dokonce i Homo habilis, který vypadá autenticky, je nyní považován za neplatný taxon, který nikdy neexistoval (viz odkaz č.7).

Obrázek tedy říká, že afričtí a australští „domorodci“ jsou někde dole blízko lidoopů, zatímco Evropané jsou na vrcholu – plně lidští. Potichu se tím říká, že krásná Kian má blíž k opicím než její sestra Remee.

Evoluce je rozvratná představa, která často stavěla lidi proti sobě. Vede k tomu, že jedna skupina lidí se cítí být nadřazená a jiná méněcenná.

New Scientist napsal, že rasistické evoluční obrázky jako je tento by měly být vyměněny. Řekli, že vedou ke snižování lidskosti našich spoluobčanů s tmavší pletí tím, že je nenápadně spojují s opicemi.2

Přitom jsme byli po celou dobu přesvědčování, že tyto obrázky jsou vědecké. Konečně, proto jsou také v učebnicích našich dětí. A přesto budují rasistické stereotypy.

Naše děti si myslí, že se učí vědu, ale ve skutečnosti se jim vymývá mozek ateistickou, materialistickou, vysloveně rasistickou3 filosofií, aniž by se jim cokoliv o jejích mnoha vědeckých problémech řeklo. Evoluce, a především evoluce člověka, není podložena vědeckými důkazy.4 Jinými slovy, tyto obrázky jsou starou, smyšlenou propagandou, která se tváří jako věda.

V kontrastu s tím, tyto dvě malé holčičky oživují biblickou historii. A krásně tak zodpovídají na jednu z otázek, které dělají mnohým lidem v Bibli problémy: Pokud byli na začátku jen jeden muž a jedna žena, odkud tedy pocházejí všechny ty „rasy“ a jejich „různé barvy pleti“? Z příkladu Kian a Remee víme, že je to pouze otázka genetiky.

Photo by Gary Roberts,

Foto: Gary Roberts

Oba jejich rodiče, Kylie Hodgson a Remi Horder (foto níže), „mají bílé matky a černé otce.“5 Oba tedy mají středně hnědou pleť. Remee a Kian však mají kontrastní barvy pleti a dokazují, že žádné „rasy“ neexistují. Jak říká Bible, všichni jsme jedna rodina. S patřičnými geny se v jedné generaci mohou objevit všechny barvy lidské pleti.6

Vy i já jsme spřízněni s Adamem a Evou, kteří měli pravděpodobně středně hnědou pleť, díky směsi „světlých“ a „tmavých“ genetických informací. V tomto ohledu byli nejspíše podobní rodičům Remee a Kian. S tímto genetickým vzorcem se u jejich přímých dětí mohly objevit všechny odstíny pleti, od toho nejtmavšího až po nejsvětlejší.

Dvoubarevná dvojčata, Kian a Remee, dokládají tu úžasnou biblickou pravdu: že lidé jsou lidmi a nezáleží na tom, jak tmaví (nebo světlí) jsou. Totéž platí pro všechny ostatní „rozdíly“ v našem vzhledu. Bez ohledu na tvar našeho nosu nebo očí nebo čehokoli jiného, ​​jsme všichni jedna rodina, jsme všichni stvořeni k Božímu obrazu – z Jeho vůle a k Jeho oslavení.

Takto vypadala dvojčátka v roce 2012:

Podobné čtení:

Odkazy a poznámky

  1. Laing, L., Twins in a million, The Sunday Mail (Brisbane), 12 March 2006, p. 3.
  2. Editorial, Racism still runs deep: Even the most well-meaning liberal can harbour hidden prejudice, New Scientist 197(2643):5, 16 February 2008.
  3. Viz např. Wieland, C., Evolutionary racism, Creation 20(4):14–16, Sept1998; creation.com/evolracism.
  4. Viz Woodmorappe, J., The non-transitions in “human evolution”—on evolutionists’ terms, Journal of Creation 13(2):10–12, 1999; creation.com/non-transitions.
  5. ABC News, One twin’s white, the other’s black—twins’ parents both have white mothers, black fathers, abcnews.go.com/GMA/story?id=1813509, 19 Sept 2006.
  6. Za „barvu“ kůže je zodpovědný pigment melanin. Pokud máme hodně tohoto pigmentu, jsme velmi tmaví („černí“). Pokud tohoto pigmentu moc nemáme, bude naše pleť světlá („bílá“). Viz The Creation Answers Book, chapter 18: “How did the different ‘races’ arise?” Creation Ministries International, Brisbane, Australia, 2006.
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments