beauty

Krása, Darwin a design

Pavel AkrmanÚvahy o kreacionismu, stvoření ad. 2 Komentáře

Proč je svět tak krásný, jaký je? To nedokázal vysvětlit ani Darwin.

Pavel Akrman

Charles Darwin kdysi napsal, že při pohledu na chvost pavího samečka se mu dělalo fyzicky špatně.1 Proč? Protože věděl, že bezúčelná krása, tolik rozšířená v celém živém světě, nepochybně ukazuje na inteligentní design, představivost a plán. Posuďte sami v živočišné a rostlinné říši umění a ohromující přehlídku přírodních barev, vzorů a ozdobných prvků, které svou existencí přesahují strohý přírodní výběr pouhého přežití nejschopnějších.

V přírodě se děti mohou volně pohybovat, sledovat své zájmy a testovat své limity. To se promítá do jejich pocitů – dětí jsou šťastnější, aktivnější, zvídavé, sebevědomé a spolupracující. Venkovní prostředí také vytváří optimální podmínky k učení se od přírody.

I v době pandemie koronaviru se ukázalo, že pobyt venku je zdravý. Máte třeba špatnou náladu? Zkuste zařadit venkovní procházku do své každodenní rutiny a zaměřte se na stromy, oblohu, pozorujte ptáky a všimněte si i malých zvířat a brouků.

Pozitivní vliv pobytu v přírodě na zdraví je něco, na čem se shodnou všichni vědci, bez ohledu na své přesvědčení o původu všeho.

Proč by ale měli evolucionisté oslavovat nějaké neplánované produkty náhody a sobectví? My křesťané máme větší možnost obohacení, protože věříme, že dobré a krásné věci ve stvoření odrážejí moudrost a záměr milujícího Boha.

Krátké video se stejným názvem: „Krása, Darwin a design” od společnosti Illustra Media/La Mirada Films.

Odkazy

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jhk - vlasta

Bezva video.