dotazy-odpovedi

Co není evoluce

pavelkabrtDotazy čtenářů Napsat komentář

Z dotazů čtenářů

V této rubrice uveřejňujeme častěji pokládané dotazy, které tudíž mohou zajímat i ostatní čtenáře. (kreacionismus.cz – 02/2018, odpovídá Pavel Kábrt)

Dotaz:

“Co je a co není evoluce. Co je přírodní výběr, co je mutace a jak v této souvislosti nazýváte procesy, které v přírodě fungují. Nic za tím nehledejte. Nejsem evolucionista, ale myslel jsem že některé jevy v přírodě přece jen pozorovat lze… děkuji.”

Žádné evoluční procesy nikde neprobíhají, nejsou pozorovatelné, ani na rychle se množících organizmech (bakterie, hmyz). A co nejde pozorovat, nepatří do vědy. Pozor: mluvím o procesu, čili ději v nějakém časovém intervalu, třeba 50ti let. Pozorovatelné (samovolné) procesy jsou právě opačné: rozpad struktury (morfolýza), vymírání druhů, genetická entropie, hromadění škodlivých mutací, smrt a rozklad. Evoluce probíhá jen v mozcích svých vyznavačů, kteří si propojují kdeco s čímkoli a z toho spekulují o evoluci v dávné minulosti. Abychom si to ujasnili: evoluce ve svém původním slově znamenala samovolný vzrůst složitosti, vývoj, vznik nových orgánů, genů a organizmů. Protože evoluci nikde její oddaní stoupenci nepozorují, tiše předefinovali toto slovo: evoluce=změna, každá změna. To je ale podvod.

Evoluční teorie byla vymyšlena na základě mylného předpokladu, že když je něco v přírodě podobné a podléhá to změnám, pak se to vyvinulo jedno z druhého = nepozorovatelná hloupost.

Přírodní výběr, mutace, pohlavní výběr, křížení atd. – nic z toho nevede ke vzniku nových druhů, nových genů, nových orgánů. Jde jen o změny toho, co už bylo stvořeno. Proto psi nebudou nikdy létat a krávy plavat pod vodou. Liška rovníková má řidší srst než liška polární, ale s evolucí lišky v „nelišku“ to nemá nic společného. Bůh stvořil zvířata k přizpůsobení se odlišným podmínkám, jinak by v ráji musel stvořit miliardy různých plemen a odrůd. Každý konstruktér tvoří výrobek tak, aby byl použitelný v různých situacích a hned nezkolaboval, když se parametry trochu změní. U života je to ještě markantnější (adaptace).

A to také skutečně pozorujeme v přírodě: druhy v biblickém slova smyslu (viz Co je to baramin) se nemění a jsou mezi nimi nepřekročitelné bariéry, které vidíme jak v živé přírodě, tak ve zkamenělinách, nemění se také třídy: ryby jsou stále rybami, stejně tak ptáci, savci, plazi, obojživelníci a lidé.

Mutace ničí geny, způsobují nemoci a malformace. Třeba nové rezistence na antibiotika nejsou způsobeny tím, že se vyvine nový gen a bakterie se stane „vyvinutější“, ale tím, že dojde k poškození bakterie a její znecitlivění, ke ztrátě. Ztrátou může dojít i k výhodě. Dům, který spadne, už není tak citlivý na zemětřesení jako dům, který ještě stojí – je rezistentnější. Bakterii se třeba porouchá membránová pumpa a antibiotikum do ní už nepronikne. To však není evoluce, ale degenerace, poškození. Tak to zatím stačí. Snad jen poznámka: davy vzdělaných i nevzdělaných lidí si evoluční teorii zamilovaly jako náhradu za náboženství. PK

 

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments