achillovy-paty-evoluce-header1

Achillovy paty evoluce – projekt

Jakob Haver Knihy a brožury 26 Komentářů

Creation Ministries International

(Z původního článku na creation.com/evolutions-achilles-heels přeložil Pavel Kábrt – 01/2014)

Aktualizace k 23. srpnu 2020

Zde si můžete stáhnout první tři kapitoly knihy včetně předmluvy, a pokud nám zašlete svůj email (na adresu kreacionismus@email.cz), pošleme vám odkaz ke stažení celé knihy.

Aktualizace k 21. červnu 2020

ape-cover-tmbPodle posledních informací z Maranatha měla být kniha Achillovy paty evoluce na pultech počátkem roku 2020 – ale blíží se konec června a kniha stále není.

Nicméně s laskavým svolením společnosti Creation Ministries International (tvůrce) můžeme publikovat na ukázku tři kapitoly knihy Achillovy paty evoluce (vykomunikoval to Jakob Haver) v elektronické podobě zde na webu.

Samozřejmě je to spousta práce, ale je lepší zpracovat alespoň něco než nic – navíc když hotový překlad jednotlivých kapitol máme už pět let k dispozici.

Aktualizace k 18. listopadu 2019

Po dlouhé době očekávání přichází na český a slovenský trh alespoň doprovodné DVD k odborné knize. Samotná kniha Achillovy paty evoluce má být k dispozici na počátku roku 2020. Informaci o tom dnes přinesla Maranatha na svých stránkách v eshopu. Zakoupit je lze na tomto odkazu – Maranatha, cena 149,- Kč.

ape-brochure-cover

Doprovodné DVD

Na zpracování české verze projektu se podílela celá řada lidí, kteří s nadšením poskytli svůj čas a dovednosti, každý ve svém oboru. Velký díl práce na přípravě české verze tohoto projektu má náš milý bratr, nestor českého kreacionismu Pavel Kábrt, ale i mnozí další.

Moc děkujeme všem, kteří na projektu přispěli svým dílem (mnozí jen za symbolický poplatek nebo zcela zdarma), a chválíme Pána za tento skvělý projekt CMI. V anglicky mluvících zemích měl velký ohlas již od roku 2014, tak kéž má i tato česká a slovenská verze podobný úspěch.

Jakob Haver

Aktualizace k 6. květnu 2018

K původnímu článku creation.com/evolutions-achilles-heels – aktualizoval Jakob Haver – 05/2018.

Práce na české verzi knihy a DVD Achillovy paty evoluce údajně finišují, oficiální trailer je nyní již profesionálně nadabován v češtině.

Stručně o CMI tak, jak o sobě píší na svojí webové stránce

CMI – Creation Ministries International (Kreacionistická mezinárodní služba) je skupina neziskových organizací v několika zemích. I když každá tato organizace je legislativně a finančně nezávislým subjektem, formálně jsme sjednotili naše úsilí jakožto federace pod názvem „CMI-Worldwide“ (Celosvětová CMI). To nám pomáhá zajistit jednotu, soulad a efektivitu v dosažení vytyčených cílů.

Naším úkolem je podpořit církev při zvěstování pravdy Bible a tím i evangelia. Poskytujeme praktické odpovědi na často kladené otázky v podstatných a životně důležitých tématech stvoření/evoluce, a to tam, kde je Bible dnes pod největšími útoky – kniha Genese (1. Mojžíšova).

Jsme nepolitičtí a necírkevní (jen jako organizace, nikoli pokud jde o jednotlivce v našich řadách). Usilujeme omezit se na věci obsáhle definované v našem Vyznání víry, a jako organizace se snažíme nebýt vtaženi do sporných témat uvnitř křesťanských církví, ať už se mohou jedincům mezi námi jevit tato témata jakkoli důležitá. Původní zakladatelskou organizací našeho hnutí byla CMI v Austrálii. Další informace o nás najdete v angličtině zde: creation.com/about-us

Náš velký projekt pro rok 2014: Achillovy paty evoluce

Protože naše kampaň v roce 2012 „Otázky evoluce“ měla obrovskou odezvu, máme v úmyslu vytvořit ještě mohutnější základnu pro zápas zvěstování pravdy Bible. Jako svoji zbraň pro první bitvu v roce 2014 chystá CMI vydání přelomové knihy a DVD, s názvem Achillovy paty evoluce.

Účelem tohoto průkopnického projektu je vysvětlit jednoduše a výstižně smrtelné evoluční slabiny. Tak, jak to uvádíme v dokumentu 15 Otázek na evolucionisty, věříme, že evoluční teorie na tyto svoje slabiny nemá žádné odpovědi, pokud je všechno dobře vysvětleno a pochopeno. Chystaná kniha nemá, pokud víme, žádnou podobnou paralelu, a sice v tom, že jejími autory je devět vědců s doktorskými tituly. Naší nadějí je, že to povede k tomu, že se evolucionisté zastaví a vyposlechnou si to. Všichni autoři tohoto projektu získali svoje doktoráty na velmi podobných státních univerzitách jako jejich evoluční kolegové. Každý z nich je odborníkem v některé z těch oblastí vědy, o které píší:

Tento projekt chce být přímou destrukcí pilířů základního věroučného systému, který podepírá naši současnou materialistickou a světskou kulturu. Souvisí to s biblickým příkazem „jít a zasáhnout ztracené lidi dobrou zprávou“. Chceme-li to říct stručně a výstižně, tento náš projekt má ambici stát se komplexním nástrojem se zcela mimořádnou účinností. Kniha už je napsána a většina filmu je hotova. Nyní dokončujeme práci na celkovém vzhledu knihy a dodatečném režijním zpracování filmového dokumentu – čeká nás ale ještě hodně práce. Modlíme se, aby film zhlédly milióny lidí formou televizního vysílání, aby se v tom angažovala divadla a církve, a aby se naše zpráva dostala prostřednictvím DVD k miliónům dalších lidí.

Subscribe
Upozornit na
26 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Zelinka

Hodnota předmluvy ke knize Achillovy paty evoluce Obecně jsem měl většinou tendenci předmluvu ke knize jen tak v rychlosti přejít a maximální pozornost věnovat pak až knize samotné – ale v tomto případě doporučuji všem číst pozorně i předmluvu. Autor hned v úvodu knihy velmi trefně podtrhuje a zdůvodňuje fakt, že ve sporu kreace x evoluce NEEXISTUJE TŘETÍ MOŽNOST, což je ve své podstatě doslova klíčové. Cituji: “Námitka, že zneplatnění evoluce ještě nutně nepotvrzuje biblické stvoření, je důsledkem tvrzení, že by člověk neměl útočit na evoluci, ale raději upevňovat stvoření.… Číst vice »

Last edited 20 dní před by Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Brožurka k DVD Achillovy paty evoluce Tak a je to venku. Poznámka Admina o jeho pocitu zbytečné práce s brožurou na úkor knihy mě vnikla přímo pod kůži a nemohl jsem na to přestat myslet – protože mi to najednou začalo do sebe zapadat. Čím dál míň mi to pětileté zdržení připadalo jako objektivní, a o to víc se mi to teď jeví jako úmyslný záměr. Na mě to dělá dojem, že buď už na začátku nebo někdy během času se zrodil nápad knihu vůbec nedělat a nabídnout za to… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by Jiří Zelinka
admin

Re: Václav Dostál – tu brožuru nabízí Maranatha v e-shopu od listopadu 2019 volně ke stažení, kniha v papírové podobě dosud k dispozici není. Osobně to vnímám tak, že se poněkud zbytečně ztrácel čas s vytvořením brožury na úkor knihy. Ale DVD jsou velmi přínosná a pěkně zpracovaná.

Václav Dostál

ACHILL… Jde o brožuru a 2 DVD

Václav Dostál

Právě jsem si objednal KNIHU “Achillovy paty evoluce” v knihkupectví Samuel. Přidal jsem si Potočkovu knihu “Mýtus evoluce”.

Jiří Zelinka

MOC DÍKY za odkaz na knihu APE, je to parádně udělané a dobře se to čte. Jako celek je to pořád skvělý nástroj, i po těch všech letech zdržování nezodpovědného člověka, který pět let dětinsky slibuje a přitom dobře ví, že kniha zjevně nikdy nevyjde. Ta poznámka, “Libor Votoček ze společnosti Maranatha přislíbil, že tištěná kniha určitě vyjde v září 2020, mě upřímně pobavila 🙂 Na svých stránkách mají pořád “prudce aktuální” informaci, že kniha vyjde na jaře 2020. Ještě jednou velké díky, a Bůh žehnej tomuto webu i těm,… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Admin – ano je to tak. Děkuji mnohokráte. Přeji Boží požehnání na Božím díle. ))) V.S.

admin

Re: jhk-vlasta
Ano, rád posílám – na mail, který jste uvedl v profilu (vsouljhk…) – je to správně?

jhk - vlasta

Poprosil bych milý Admine onen link – na můj mail. Znáte můj mail?

Last edited 2 měsíců před by jhk - vlasta
admin

Jak víte, elektronickou verzi knihy Achillovy paty evoluce jsem začal zpracovávat v červnu t.r., a nyní je komplet dokončena – kdo má zájem pro vlastní potřebu (není dovoleno ji jakkoli zpeněžit), napište nám email a my Vám zašleme odkaz na stažení knihy.

Václav Dostál

Výborně, TENTO postup je velmi vhodný!

Jiří Zelinka

Hořkotrapná komedie pokračuje

Maranatha dle oznámení v e-shopu hlásí, že kniha Achillovy paty evoluce bude k dostání na začátku roku 2020.

Poté, co se to opět nepovedlo (už pět let se to “nějak” nedaří), termín se tiše změnil na “jaro 2020”.

Srpen se již rozběhl a trapná komedie v režii Libora Votočka pokračuje vesele dál. Zřejmě ho to dost baví, takže nezbývá než počkat, až se Votoček dosyta nasměje a třeba jednou, možná, za (…) let kniha vyjde.

Díky redaktorům tohoto webu aspoň za ty tři kapitoly, skvělá práce.

jhk - vlasta

RE: – Admin – to vypadá velmi zajímavě. ))))

admin

Podle posledních informací z Maranatha měla být kniha Achillovy paty evoluce na pultech počátkem tohoto roku – ale je konec června a kniha stále není. Nicméně získali jsme povolení (vykomunikoval to Jakob Haver) od společnosti Creation Ministries International vytvořit a publikovat Achillovy paty evoluce v elektronické podobě (zatím jen tři kapitoly, ale bude i celá kniha). Samozřejmě je to spousta práce, ale řekl jsem si, že lepší než nic bude alespoň po částech něco zpracovat – přeložené jednotlivé kapitoly už máme pět let, tak jsem se do toho pustil a… Číst vice »

Jiří Zelinka

“Samotná kniha Achillovy paty evoluce má být k dispozici na počátku roku 2020” Nejprve chci vyjádřit zdejší redakci velký, obrovský dík za tu každodenní práci, kterou odvádí jak zde, tak na Facebooku. Jsem dlouholetým příznivcem, i když většinou jen čtenářem (zato pravidelným) této aktivity již z dob staré verze webu. I přesto, že dobře zpracované DVD do češtiny (byť s neskutečným zpožděním) mi udělalo radost, nemohlo to překrýt hořkou pachuť celého tohoto neuvěřitelného tyjátru ze strany Maranatha. Znovu se tedy pokračuje v “osvědčeném” duchu planých slibů a plácání do větru… Číst vice »

Miloš (Fotón)

Inak chcem poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na vydaní tohoto vynikajúceho DVD + brožúrky k tomu. Kúpil som si to hneď, ako som sa dozvedel, že je to u nás na trhu. Pozreli sme si to viacerí. Fakt výborne spracované.

Jiří Zelinka

Re: Route 66 – ano, to pořadí je vlastně obráceně. Nejprve kniha, ke které je doprovodné DVD – ale je to pěkně udělané, to musím říct. Tak se knihy snad už dočkáme 🙂

Route 66

Právě objednáno. Ale nejvíc se těším na knihu

admin

Zdravím Vlasto, je fajn že už se DVD šíří a máte ho už taky. K tomu co zmiňujete, ale myslím bude lépe odpovídat až samotná kniha, ta je “gró” – a DVD jsou jen “doprovod” – i když skvělý, kniha a DVD se vzájemně doplňují a jako celek je to fakt naprosto skvělé.

Ale možná že vám DVD odpověď také dají, záleží na tom co přesně vás zajímá – takže je to možné. Přeji s Achillovkami vám i každému kdo se zajímá o tyto věci hojný užitek.

jhk - vlasta

Tak už mi také DVD přišly. No, bude to určitě zajímavé – narazil jsem na téma, které docela dost zamíchalo již nějaké moje utříbené věci okolo evoluce – tak jsem tak trochu zvědav, jestli to na DVD také nebude. Zdravím.

admin

Re: Joel – “kopírování DVD do mp4”

Obecně z hlediska autorských práv platí, že kopírování zakoupeného DVD pouze pro vlastní potřebu je možné, ale vydavetelem je Maranatha, takže by bylo možná dobré se pro další podrobnosti obrátit přímo na zdroj.

Joel

Dobrý den, lze DVD překopírovat do mp4? DVD roky nepoužívám, chtěl bych mít film na tabletu. děkuji za reakci

jhk - vlasta

RE: – AdminP – jak se můžete na to dívat – aha,,,, Vy Jste si to koupil přímo v obchodě v Praze že? No – jo – to se máte. Mě to přijde až někdy příští týden. Ale objednal jsem si při tom to DVD s těmi “podivuhodnými zvířaty” – když už jsem byl v tom objednávání. Tak jsem zvědav 2x. Jo jo – tak dlouho jsme čekali, až je to tady……. – je to fakt super, že to vyšlo takhle před Vánoci, je to i skvělý dárek pro známé… Číst vice »

admin

RE: Vlasta – dívám se teď na to a je to opravdu zdařilé – česky to namluvili profesionální dabéři, kompletně české nadpisy, popisky a komentáře, moc pěkné. Video obsahuje nejen řadu odborných informací, ale má také mocný emocionální náboj (zejména v poslední kapitole “Etika”), a to je v souhrnu skutečně “kladivo na evoluční čaroděje” 🙂 Kapitola za kapitolou buší do zchátralé a rozpadající se pověry, která se nám víc než sto let představuje jako jediné možné “vědecké” vysvětlení všeho. Na závěr má také moc pěkné slovo biolog Rob Carter, jeden… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: AdminP – děkuji za zprávu – už se těším.

admin

Achillovy paty evoluce

2DVD v plastovém obalu už je možné zakoupit v e-shopu Maranatha, cena 149,- Kč