achillovy-paty-evoluce-header2

Achillovy paty evoluce – jdou na trh

Jakob Haver Ostatní, různé 12 Komentářů

Creation Ministries International

(Z creation.com/evolutions-achilles-heels přeložil Pavel Kábrt – 01/2014)

Aktuálně: 18. listopadu 2019

Milí přátelé,

po dlouhé době očekávání přichází na český a slovenský trh DVD a doprovodná brožura k filmu. Samotná kniha Achillovy paty evoluce má být k dispozici na počátku roku 2020. Informaci o tom dnes přinesla Maranatha na svých stránkách v eshopu. Zakoupit je lze na tomto odkazu – Maranatha, cena 149,- Kč.

ape-brochure-cover

Doprovodná brožura k DVD. Stáhnout

Na zpracování české verze projektu se podílela celá řada lidí, kteří s nadšením poskytli svůj čas a dovednosti, každý ve svém oboru. Velký díl práce na přípravě české verze tohoto projektu má náš milý bratr, nestor českého kreacionismu Pavel Kábrt, ale i mnozí další.

Moc děkujeme všem, kteří se na tom podíleli, a chválíme Pána za tento skvělý projekt CMI. V anglicky mluvících zemích velký ohlas již od roku 2014, tak kéž má i tato česká a slovenská verze podobný úspěch.

Kliknutím na obrázek vpravo si můžete stáhnout doprovodnou brožuru k DVD.

Jakob Haver

Stručně o CMI tak, jak o sobě píší na svojí webové stránce

CMI – Creation Ministries International (Kreacionistická mezinárodní služba) je skupina neziskových organizací v několika zemích. I když každá tato organizace je legislativně a finančně nezávislým subjektem, formálně jsme sjednotili naše úsilí jakožto federace pod názvem „CMI-Worldwide“ (Celosvětová CMI). To nám pomáhá zajistit jednotu, soulad a efektivitu v dosažení vytyčených cílů.

Naším úkolem je podpořit církev při zvěstování pravdy Bible a tím i evangelia. Poskytujeme praktické odpovědi na často kladené otázky v podstatných a životně důležitých tématech stvoření/evoluce, a to tam, kde je Bible dnes pod největšími útoky – kniha Genese (1. Mojžíšova).

Jsme nepolitičtí a necírkevní (jen jako organizace, nikoli pokud jde o jednotlivce v našich řadách). Usilujeme omezit se na věci obsáhle definované v našem Vyznání víry, a jako organizace se snažíme nebýt vtaženi do sporných témat uvnitř křesťanských církví, ať už se mohou jedincům mezi námi jevit tato témata jakkoli důležitá. Původní zakladatelskou organizací našeho hnutí byla CMI v Austrálii. Další informace o nás najdete v angličtině zde: creation.com/about-us

Náš velký projekt pro rok 2014: Achillovy paty evoluce

Protože naše kampaň v roce 2012 „Otázky evoluce“ měla obrovskou odezvu, máme v úmyslu vytvořit ještě mohutnější základnu pro zápas zvěstování pravdy Bible. Jako svoji zbraň pro první bitvu v roce 2014 chystá CMI vydání přelomové knihy a DVD, s názvem Achillovy paty evoluce.

Účelem tohoto průkopnického projektu je vysvětlit jednoduše a výstižně smrtelné evoluční slabiny. Tak, jak to uvádíme v dokumentu 15 Otázek na evolucionisty, věříme, že evoluční teorie na tyto svoje slabiny nemá žádné odpovědi, pokud je všechno dobře vysvětleno a pochopeno. Chystaná kniha nemá, pokud víme, žádnou podobnou paralelu, a sice v tom, že jejími autory je devět vědců s doktorskými tituly. Naší nadějí je, že to povede k tomu, že se evolucionisté zastaví a vyposlechnou si to. Všichni autoři tohoto projektu získali svoje doktoráty na velmi podobných státních univerzitách jako jejich evoluční kolegové. Každý z nich je odborníkem v některé z těch oblastí vědy, o které píší:

Tento projekt chce být přímou destrukcí pilířů základního věroučného systému, který podepírá naši současnou materialistickou a světskou kulturu. Souvisí to s biblickým příkazem „jít a zasáhnout ztracené lidi dobrou zprávou“. Chceme-li to říct stručně a výstižně, tento náš projekt má ambici stát se komplexním nástrojem se zcela mimořádnou účinností. Kniha už je napsána a většina filmu je hotova. Nyní dokončujeme práci na celkovém vzhledu knihy a dodatečném režijním zpracování filmového dokumentu – čeká nás ale ještě hodně práce. Modlíme se, aby film zhlédly milióny lidí formou televizního vysílání, aby se v tom angažovala divadla a církve, a aby se naše zpráva dostala prostřednictvím DVD k miliónům dalších lidí.

Aktualizace ke dni 6. května 2018

K původnímu článku creation.com/evolutions-achilles-heels – aktualizoval Jakob Haver – 05/2018.

Práce na české verzi knihy a DVD Achillovy paty evoluce údajně finišují, oficiální trailer je nyní již profesionálně nadabován v češtině.

Subscribe
Upozornit na
12 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Zelinka

“Samotná kniha Achillovy paty evoluce má být k dispozici na počátku roku 2020” Nejprve chci vyjádřit zdejší redakci velký, obrovský dík za tu každodenní práci, kterou odvádí jak zde, tak na Facebooku. Jsem dlouholetým příznivcem, i když většinou jen čtenářem (zato pravidelným) této aktivity již z dob staré verze webu. I přesto, že dobře zpracované DVD do češtiny (byť s neskutečným zpožděním) mi udělalo radost, nemohlo to překrýt hořkou pachuť celého tohoto neuvěřitelného tyjátru ze strany Maranatha. Znovu se tedy pokračuje v “osvědčeném” duchu planých slibů a plácání do větru… Číst vice »

Miloš (Fotón)

Inak chcem poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na vydaní tohoto vynikajúceho DVD + brožúrky k tomu. Kúpil som si to hneď, ako som sa dozvedel, že je to u nás na trhu. Pozreli sme si to viacerí. Fakt výborne spracované.

Jiří Zelinka

Re: Route 66 – ano, to pořadí je vlastně obráceně. Nejprve kniha, ke které je doprovodné DVD – ale je to pěkně udělané, to musím říct. Tak se knihy snad už dočkáme 🙂

Route 66

Právě objednáno. Ale nejvíc se těším na knihu

admin

Zdravím Vlasto, je fajn že už se DVD šíří a máte ho už taky. K tomu co zmiňujete, ale myslím bude lépe odpovídat až samotná kniha, ta je “gró” – a DVD jsou jen “doprovod” – i když skvělý, kniha a DVD se vzájemně doplňují a jako celek je to fakt naprosto skvělé. Ale možná že vám DVD odpověď také dají, záleží na tom co přesně vás zajímá – takže je to možné. Přeji s Achillovkami vám i každému kdo se zajímá o tyto věci hojný užitek.

jhk - vlasta

Tak už mi také DVD přišly. No, bude to určitě zajímavé – narazil jsem na téma, které docela dost zamíchalo již nějaké moje utříbené věci okolo evoluce – tak jsem tak trochu zvědav, jestli to na DVD také nebude. Zdravím.

admin

Re: Joel – “kopírování DVD do mp4”

Obecně z hlediska autorských práv platí, že kopírování zakoupeného DVD pouze pro vlastní potřebu je možné, ale vydavetelem je Maranatha, takže by bylo možná dobré se pro další podrobnosti obrátit přímo na zdroj.

Joel

Dobrý den, lze DVD překopírovat do mp4? DVD roky nepoužívám, chtěl bych mít film na tabletu. děkuji za reakci

jhk - vlasta

RE: – AdminP – jak se můžete na to dívat – aha,,,, Vy Jste si to koupil přímo v obchodě v Praze že? No – jo – to se máte. Mě to přijde až někdy příští týden. Ale objednal jsem si při tom to DVD s těmi “podivuhodnými zvířaty” – když už jsem byl v tom objednávání. Tak jsem zvědav 2x. Jo jo – tak dlouho jsme čekali, až je to tady……. – je to fakt super, že to vyšlo takhle před Vánoci, je to i skvělý dárek pro známé… Číst vice »

admin

RE: Vlasta – dívám se teď na to a je to opravdu zdařilé – česky to namluvili profesionální dabéři, kompletně české nadpisy, popisky a komentáře, moc pěkné. Video obsahuje nejen řadu odborných informací, ale má také mocný emocionální náboj (zejména v poslední kapitole “Etika”), a to je v souhrnu skutečně “kladivo na evoluční čaroděje” 🙂 Kapitola za kapitolou buší do zchátralé a rozpadající se pověry, která se nám víc než sto let představuje jako jediné možné “vědecké” vysvětlení všeho. Na závěr má také moc pěkné slovo biolog Rob Carter, jeden… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: AdminP – děkuji za zprávu – už se těším.

admin

Achillovy paty evoluce

2DVD v plastovém obalu + brožurka už je možné zakoupit v e-shopu Maranatha, cena 149,- Kč