achillovy_paty_evoluce

Achillovy paty evoluce – velký projekt CMI

Jakob Haver Knihy a brožury 4 Komentáře

Aktualizace ke dni 6. května 2018

Původní článek (2014) aktualizoval Jakob Haver – 05/2018

Práce na české verzi knihy a DVD Achillovy paty evoluce finišují, oficiální trailer je nyní již profesionálně nadabován v češtině.

(Z creation.com/evolutions-achilles-heels přeložil Pavel Kábrt – 01/2014)

CMI připravuje projekt „Achillovy paty evoluce“, jde o knihu a DVD. V anglické verzi na výše uvedeném webovém odkazu si můžete prohlédnout ukázky. Protože nemám tušení, jestli z toho něco bude přeloženo do češtiny, připravil jsem pro vás alespoň stručné seznámení s celým projektem. Pavel Kábrt

Stručně o CMI tak, jak o sobě píší na svojí webové stránce

CMI – Creation Ministries International (Kreacionistická mezinárodní služba) je skupina neziskových organizací v několika zemích. I když každá tato organizace je legislativně a finančně nezávislým subjektem, formálně jsme sjednotili naše úsilí jakožto federace pod názvem „CMI-Worldwide“ (Celosvětová CMI). To nám pomáhá zajistit jednotu, soulad a efektivitu v dosažení vytyčených cílů.

Naším úkolem je podpořit církev při zvěstování pravdy Bible a tím i evangelia. Poskytujeme praktické odpovědi na často kladené otázky v podstatných a životně důležitých tématech stvoření/evoluce, a to tam, kde je Bible dnes pod největšími útoky – kniha Genese (1. Mojžíšova).

Jsme nepolitičtí a necírkevní (jen jako organizace, nikoli pokud jde o jednotlivce v našich řadách). Usilujeme omezit se na věci obsáhle definované v našem Vyznání víry, a jako organizace se snažíme nebýt vtaženi do sporných témat uvnitř křesťanských církví, ať už se mohou jedincům mezi námi jevit tato témata jakkoli důležitá. Původní zakladatelskou organizací našeho hnutí byla CMI v Austrálii. Další informace o nás najdete v angličtině zde: creation.com/about-us

Náš velký projekt pro rok 2014: Achillovy paty evoluce

Protože naše kampaň v roce 2012 „Otázky evoluce“ měla obrovskou odezvu, máme v úmyslu vytvořit ještě mohutnější základnu pro zápas zvěstování pravdy Bible. Jako svoji zbraň pro první bitvu v roce 2014 chystá CMI vydání přelomové knihy a DVD, s názvem Achillovy paty evoluce.

Účelem tohoto průkopnického projektu je vysvětlit jednoduše a výstižně smrtelné evoluční slabiny. Tak, jak to uvádíme v dokumentu 15 Otázek na evolucionisty, věříme, že evoluční teorie na tyto svoje slabiny nemá žádné odpovědi, pokud je všechno dobře vysvětleno a pochopeno. Chystaná kniha nemá, pokud víme, žádnou podobnou paralelu, a sice v tom, že jejími autory je devět vědců s doktorskými tituly. Naší nadějí je, že to povede k tomu, že se evolucionisté zastaví a vyposlechnou si to. Všichni autoři tohoto projektu získali svoje doktoráty na velmi podobných státních univerzitách jako jejich evoluční kolegové. Každý z nich je odborníkem v některé z těch oblastí vědy, o které píší:

Tento projekt chce být přímou destrukcí pilířů základního věroučného systému, který podepírá naši současnou materialistickou a světskou kulturu. Souvisí to s biblickým příkazem „jít a zasáhnout ztracené lidi dobrou zprávou“. Chceme-li to říct stručně a výstižně, tento náš projekt má ambici stát se komplexním nástrojem se zcela mimořádnou účinností. Kniha už je napsána a většina filmu je hotova. Nyní dokončujeme práci na celkovém vzhledu knihy a dodatečném režijním zpracování filmového dokumentu – čeká nás ale ještě hodně práce. Modlíme se, aby film zhlédly milióny lidí formou televizního vysílání, aby se v tom angažovala divadla a církve, a aby se naše zpráva dostala prostřednictvím DVD k miliónům dalších lidí.

4
Komentujte

Please Přihlásit to comment
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JoeladminJarek Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Joel
Joel

Předně, je dobře ze toto dílo vzniklo a těším se na nej. Ale kdo tvrdí:”Tento projekt chce být přímou destrukcí pilířů základního věroučného systému,” si asi mysli, ze se jedna o souboj ideí že je to jen vědecky souboj. Teorie evoluce je ale především politická doktrína s “vědeckým pozadím”. Kdo by ji zpochybňoval, bude zesměšněn nebo umlčen. A masy to stejně nezajímá, ty žijí jednoduchý život podle toho, co se jim řekne a oni to nebudou zkoumat. Navíc, kdyby došlo k “destrukci pilířů” musel bych si myslet, ze to satan… Číst vice »

Jarek

Díky. Jsem zvědavý, jak se to v Česku bude kupovat.

admin

Jarek

V první fázi nejspíš ne, ale mluvilo se o těchto možnostech a tak možná později, v této chvíli není víc informací.

Jarek

Bude to vydáno také ve formátu mobi nebo ePub?