evolutiondogma

Základní věroučná dogmata evoluce

pavelkabrtOstatní, různé Napsat komentář

Pavel Kábrt

Dogma základní č. 1:

Všechno na této Zemi a ve vesmíru, co není výsledkem činnosti člověka, živé přírody nebo cizí civilizace, se udělalo samo – včetně Země, vesmíru, člověka, přírody i případně té cizí civilizace.

Dogma č. 2:

Pokud by vám někdy při aplikaci Dogmatu č. 1 na složitost přírody, vesmíru nebo lidského těla a jeho designu zůstával rozum stát a vaše zkušenost se vzpírala tomu uvěřit, okamžitě si bez váhání zopakujte Dogma č. 1 (doporučujeme naučit se ho nazpaměť) a aplikujte to na všechno, co ve vás vzbuzuje pochybnosti. Jste-li vědec, velkou pomocí zbavit se pochybností vám bude vědomí, že nesouhlas s Dogmatem č. 1 vás může stát kariéru. (Nezapomeňte, že máte ženu a děti.)

Dogma č. 3:

Přátelé v boji za velkého Darwina a evoluční mýtus. Uvědomme si, že náš boj je především rétorický, spočívá ve vymýšlení důvěryhodně znějících příběhů a myšlenkových konstruktů. To, co dnes v přírodě skutečně pozorujeme, je celkem vedlejší, náš evoluční příběh je o minulosti. Už přece náš velký guru Darwin většinu energie soustřeďoval na propagaci evoluční teorie (psal tisíce dopisů a přesvědčoval vědce); zda evoluce v přírodě skutečně probíhá jej až tolik nezajímalo. Nezapomeňte, že nepříjemná fakta vždycky nějak okecáme. Proto se cvičme v rétorice, vytváření pravdě podobných příběhů, používání logických klamů a nepostřehnutelných myšlenkových zkratů. Pamatujme: dokud bude mezi námi dostatek tlučhubů s fantazií Barona Prášila (Host), evoluční teorie bude vyznávána a považována davy za pravdivou vědu a my budeme oslavováni.

Dogma č. 4:

Víra v Boha se toleruje, pokud jej nebudete zatahovat do vědy a hledat v Boží inteligenci příčinu pozorovatelných věcí a jevů. Používat inteligenci při vysvětlování původu Země, vesmíru, člověka či přírody je nepřípustné. To, co existuje, se udělalo samo z toho, co neexistovalo, bez přispění inteligence. Genetický program vznikl bez programátora, první život bez předchozího života a první hmota bez předchozí hmoty či energie. Vše tehdy vznikalo naprosto jinak, než to dnes pozorujeme! Trvejte na tom, že tehdy byly jiné podmínky, příhodné pro evoluční zázraky, aby mrtvé ožilo, slepé začalo vidět, hluché slyšet a opice se změnily na lidi. Žádného Boha či inteligence k tomu nebylo potřeba, jak říká Dogma č. 1.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments