Všeobecná diskuse

Pro starší komentáře klikněte zde

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod každým článkem.

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

Řád pro diskuse

Děkujeme Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.

Dotazy technického rázu vkládejte SEM.

Subscribe
Upozornit na
801 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jhk - vlasta

RE: -. Admin. Ano. Ateistické vysvětlování nemožnosti existence Boha se dost často opírá o tvrzení – Bůh nemůže existovat, protože Bůh musí umět všechno – tzn. musí umět stvořit kámen, který by pak nemohl unést. Protože to neumí – není Bůh Bohem. Tzn. nemůže být všemohoucím. Pokud není všemohoucí – tak to není Bůh. Nesmyslnost takového požadavku – je každému rozumnému člověku během chvíle jasná – protože proč by to měl Bůh dělat, utvářet něco – co bych nemohl zvládnout, potažmo tvořit něco „nemožného“/nesmyslného. Bůh je bytost – není to… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jhk - vlasta
Pavel Akrman

Re: jhk – vlasta – „Vznik hvězd je jednou z nejméně dostatečně vysvětlených situací.“

Ano, je to doslova vybájený příběh plný „zázračných“ událostí, které se však nikdy nestaly. Jak je vidět, většině lidí to nevadí, protože to splňuje tu hlavní podmínku: V tom prachu a plynu se nevyskytuje žádný Stvořitel, který by po nich mohl chtít nějakou odpovědnost. A tak se ochotně nechají vést mýty – viz poslední článek.

jhk - vlasta

Vznik hvězdy – Wikipedie (wikipedia.org) Jak dostatečné je vysvětlení – které je zde na wikipedii? Odkud se vzal prach? Odkud plyny? Co to je ten „prach“? Jak se může prach ohřát a stát se plynem? Popř. oním 4 skupenstvím – plazmatem? Že může okolo „projít“ hvězda? No to může – nejdřív ale musí vzniknout, aby okolo mohla „projít“. Tím se problém neřeší. Jak tedy vznikla první hvězda? Nebo první hvězdy? Vznik hvězd je jednou z nejméně dostatečně vysvětlených situací. Je to tak nedostatečně vysvětlené – že i vznik člověka z… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

Dozvěděl jsem se to až teď z mailu – že již není Pavel Kábrt mezi námi. Chtěl jsem se s ním ještě jednou vidět – ale k mé lítosti už to možné, za jeho života zde na zemi, nebude. Zůstanou tedy vzpomínky a doufání, že se s Ním potkám v nebi – už za jiných okolností. Byl ke mě vždy velmi pozorný, laskavý a obětavý – tak jako ke všem ostatním. Mohl jsem s ním a jeho ženou prožít pár okamžiků – díky Bohu za to. Díky Bohu za každého… Číst vice »

Pavel Akrman

Re: Václav Dostál „jméno pod nadpisem článku“ Nevím, co Ti není pořád jasné – už samotný nadpis v sobě nese slovní spojení „nový leták“, takže každému by mělo dojít, že v takovém případě nejde o standardní příspěvek formou přeloženého článku z angličtny, ale prostě o leták. Většina letáků na webu je jen přeložena, graficky byly zpracovány v domovské zemi – až na pár případů, kdy jsem leták vyrobil sám. A tam je pod názvem tedy uvedeno jméno autora letáku, a pokud je obsahem přeložený text, pak je pod nadpisem uvedeno… Číst vice »

Václav Dostál

PA
Pavle, díval jsem se: Tvé jméno je pod nadpisem článku, nikoli pod nadpisem letáku. Právě TOTO uvedení mě popletlo.
*
Napadlo mě, že po dokončení studia článků D. Rowlanda nějak jeho články NOVĚ shrnu a vytvořím článek, který by popřípadě MOHL být podkladem letáku s nadpisem např. „Velký třesk se podle sekulárního vědce nikdy nestal.“ Jak ovšem během svého studia pozoruji, Rowlandovy články obsahují pořád zhruba totéž, liší se jenom malými detaily. Nicméně tento svůj posudek musím zkontrolovat studiem VŠECH jeho článků. Takže mi to bude „chvíli“ trvat

Jiří Zelinka

Díky Bohu za věrnou službu Pavla Kábrta na Božím poli. Zůstává i nadále v mé mysli a jeho dílo bude sloužit i nadále dalším lidem. Upřímnou soustrast jeho rodině.

Pavel Akrman

Re: Václav Dostál – leták
OK, nic se neděje – v případě letáku Jak vznikl vesmír je uvedeno pod nadpisem jméno autora letáku (nikoli textu), který jsem skutečně vyrobil sám, v anglické verzi není – a samozřejmě se uvádí zdroj textu letáku, který je pro snadnost uveden také níže v článku. Je to zkrácená a pro účely letáku upravená verze původního anglického textu. Pokud je však leták již i graficky hotový v angličtině, pak uvádím pod nadpisem jméno původního autora letáku a následně překladatele textu.

Václav Dostál

Pavlovi Akrmanovi:
Omlouvám se za přehlédnutí (ve svém soukromém mailu) poslední věty v letáku „Jak vznikl vesmír“. Popletlo mě uvedení jména pod nadpisem článku, což jsem podle ustáleného zvyku považoval jako uvedení autora článku (a stále takto považuji).

Václav Dostál

Mnohokrát jsem na Pavla vzpomínal s vděčností, když jsme spolupracovali: Vzájemně jsme si dopisovali a on publikoval mé články. Teď budu vzpomínat ještě intenzivněji – se slzami v očích! Naše písemné styky byly moc pěkné. Jednou se mě zeptal proč se zdůrazňuje, že vakuum není prázdnota a zda by mohl někde ve vesmíru existovat absolutně prázdný prostor. Tyto otázky a své odpovědi ze soukromého mailu jsem zahrnul do své „Knihy o vakuu“. Také jsem např. kvitoval, že opravil obrázek předpokládané osy rotace předpotopní Země, vyskutující se mém článku „Geofyzika o… Číst vice »

Pavel Akrman

Přátelům, a i všem ostatním, kdo jste znali zakladatele tohoto webu, nestora českého kreacionismu Pavla Kábrta.

Dnes dokončil svou pozemskou pouť a byl povolán ke svému Bohu, Otci a Spasiteli, do nebeského království. Jeho oslabené tělo přemohl zápal plic. Na Božím poli vykonal neuvěřitelné množství práce, a přitom zůstával vždy skromný. Svou cestu naplnil vrchovatou měrou, pro mě osobně je velkou ctí, že jsem ho znal a řadu let jsem s ním mohl spolupracovat. (PA)

comment image

Last edited 1 rok před by Pavel Akrman
Pavel Akrman

Re: jhk – vlasta 🙂 „Vědci našli chodící žraloky. Nový druh byl objeven u australských břehů“ Nehledě k tomu, že tyto články jsou co do struktury obsahu jako přes kopírák, jejich autoři mají jediný cíl: Zaujmout za každou cenu. Struktura je vždy tato: Zvolí se téma Vypíchne se nějaká šokující zvláštnost Přimíchá se patřičné množství milionů let Vlije se to do hrnce s evoluční pohádkou Téma se může měnit libovolně, i „šokující moment“ je různý, ovšem miliony let a kastról s evoluční polévkou jsou povinné. Z abstraktu původního článku vyplývá,… Číst vice »

jhk - vlasta

Vědci našli chodící žraloky. Nový druh byl objeven u australských břehů (msn.com)

jak tak čtu – je to v podstatě endemit. Prostředí se tedy v jeho případě buď vůbec neměnilo – tzn. vliv na „evoluci“ byl nulový, anebo prostě dle toho, jak si člověk evoluci představuje – se tedy moc nevyvíjí. . Kde potom evoluce dělá tzv. „chybu“?

jhk - vlasta

RE: – Admin – velmi děkuji. Na tom obrázku je to celkem slušně vidět. ))

jhk - vlasta

Dám sem jeden velmi zajímavý obrázek. Aneb „náhoda v praxi“ – Stalo se mi na jedné stavbě – že jsem potřeboval udělat díru do dřevěného podhledu venku – kvůli svítidlům vestavným – vypadalo to asi nějak takhle –
comment image
– akorát si představte venkovní prostor pod střechou domu a místo sádrokartonu – palubky. No každopádně – potřeboval jsem si vyrobit šablonu, díky které bych se do toho dřeva provrtal – protože už do těch palubek byly vyvrtány díry – kudy vedly kabely s trubkama – a díky tomu jsem se nemohl tzv. „chytit“ středícím vrtákem ve vykružovači – nemám tak pevnou ruku, abych udržel tak velký vykružovák – Vykružovač d72,80,95 | E-shop Stavebniny Líbeznice (bmsl.cz) – bez toho, aby mi to podřel středový vrták – který neměl díky těm děrám žádnou oporu. No tak jsem si chtěl udělat takový „mustr“ – tzn. vyříznout do nějakého příhodného materiálu tu velkou díru – poté si tem „přípravek“ podržet jednou rukou na tom prkně – a skrze tuto díru pak udělat vodící výřez to palubky – a potom už to tzv. „dovrtat, dovyříznout“. No, tak jsem hledal nějaký materiál – který by na té nalakované palubce nezanechal nějaký nechtěný škrábanec/odřeninu – a našel jsem si střešní tašku z umělé hmoty. Jenomže jsem nechtěl zrovna tzv. „zničit“ ani tu jednu jedinou tašku – která by se ještě dala použít – a hledal jsem nějakou, která by byla třeba trochu poškozená – např. poloviční, nebo jinak už „řízlá“ – prostě jsem nechtěl „ničit“ zdravou tašku. Zkusil jsem tedy hledat v těch, které byly již z hromady rozebrány – ale nenašel jsem ani jednu – všechny byly zdravé – nepoškozené. Po chvilce přemýšlení a rozhodování – jsem tedy tzv. „náhodně“ šáhnul tedy po zdravé – když jsem nenašel žádnou „poškozenou“ – a vyříznul jsem otvor – a udělal ty díry. Až teprve když jsem s prací skončil – možná dříve – už nevím – mi zrak padl na tu provrtanou tašku „mustr“ – a najednou jsem se nestačil divit. Uvědomil jsem si – že nejspíše ta jediná taška z těch rozebraných – měla „výrobní vadu“. Všechny ostatní – které byly volné – byly opravdu v pořádku, pouze tato jediná – měla špatně vylisovaný jeden úchyt na střechu. Takže toto byla velmi zajímavá „náhoda“- náhoda – kterou jsem neměl vúbec v úmyslu – protože jsem tuto tašku přehlédl a myslel jsem si, že je také v pořádku – přesto jsem měl tzv. „štěstí“ a z těch všech zdravých jsem nakonec zcela „nechtěně“ vybral právě tuto.

Nějak mi to sem nechce dát obrázek – prosím proto Admina – aby mi ho sem dodal. Děkuji. Mačknul jsem na to tlačítko obrázku – a vybral v počítači – ale není tu. Posílám mailem. Děkuji mnohokrát. V.S.

Last edited 1 rok před by jhk - vlasta
Pavel Akrman

Re: jhk-vlasta
Ano, chápu – nicméně tohle všechno je v dnešní době záplav dezinformacemi výhradně otázkou osobního přístupu. A protože v podstatě všechny soupeřící názory pocházejí z dílny ateistů nebo alespoň lidí, nepřijímajících Krista (včetně rabína), není pak 100% věrohodný už z principu ani jeden.

Pro nás jsou důležitější jiné věci, a to v duchu slov Pána Ježíše (Lukáš 9:25): „Nebo co jest platno člověku, by všecken svět získal, kdyby sám sebe (svou duši) zatratil, nebo sám sebe zmrhal?“ Požehnanou neděli, P.A.

jhk - vlasta

RE: – Admin ..- jsem obecně velmi skeptický k nějakým „jistým“ závěrům ohledně určité „potvrzené konspirace“. Jsem generací člověk – který zažil 11. září a který po letech četl „architekti proti 11. Září“ – kdo ví – ví o čem mluvím. To bylo asi 6 let po 11. září. Jsem velmi silně přesvědčen, že 11. září bylo určité znamení od Boha, netuším jaké přesně, čeho přesně se to týkalo, proč zrovna tohle, ale to mi nikterak neubírá na mém přesvědčení. Počkám si klidně do konce života – zdali to někdy… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: Admin – mám další videa – další dvě – z české provenience – Izolace a roušky jsou největší katastrofa, naše imunita potřebuje podněty, tvrdí imunolog Šinkora • mujRozhlas

a – Rozhovor s vědcem prof. RNDr. Jaroslavem Turánkem, CSc.,DSc. – Svědomí národa (svedomi-naroda.cz)

..- – jsou trochu méně radikální – ale v podstatě souzní s oním židovským lékařem. Je fakt – že on je velmi radikální. To připouštím. Nehodlám však osobně zakazovat radikalitu lidských postojů. Na to má člověk právo. Přeji hezký den a pokoj od Boha. V.S.

Pavel Akrman

Re: jhk-vlasta
Myslím, že mnohem zajímavější je spíš toto zjištění Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky, který upozorňuje na prokazatelné hoaxy uvedeného webu „otevrisvoumysl.cz“ …
https://www.nfnz.cz/konspiracni-server-otevri-svou-mysl/

jhk - vlasta
Last edited 1 rok před by jhk - vlasta
Václav Dostál

Milošovi aj.
Na svůj web jsem přidal Spektrální posuv, snad lepší než „Rudý posuv“ – který jsem ale na wbu ponechal

jhk - vlasta

Snímek, který ohromí. Obří díra po lijácích v Německu se pořád rozšiřuje a bere domy – Novinky.cz -trochu je to takové morbidní – ale laskavý čtenář promine. Samozřejmě to je katastrofa. Trocha vody že? Odkud se vzal ten kráter? Vždyť „pouze“ zapršelo trochu více. Vědci se v jiném článku diví – odkud se vzalo tolik vody – /anebo chce být Seznam novinky – zajímavý. Čtenář nechť si to přebere/ – ale podstatné je – nebylo zase tolik vody že? A přeci takový kráter. Jak to asi vypadalo při Noemově potopě – a… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jhk - vlasta
Václav Dostál

Miloš Na PIC jsem se musel podívat, co to je. I když programování tohoto zařízení není složité, nebudu se to učit a už vůbec ne C++. Až budeš mít 82 jako já,tak pochopíš, jak je pro mě skoro nemožné se naučit něčemu zcela novémul Snad bych to mohl pochopit – ale až po děsně dlouhém čase. Tu dlouhost odvozuji ze zkušenosti. Psal jsem o svém vyučování Základů práce s počítači. Neuvedl jsem fakt, že to, co jsem já pochopil po dvouhodinovém studiu, to moji žáci pochopili během 10 minut! „Dnes“… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Václav Dostál
Fotón

Václav Dostál. To programovanie nie je zložité. V prípade PIC procesora si vystačíš na všetko s 32 inštrukciami, ktoré sa ľahko naučíš. -Podobne C++ nie je nič ťažké… O niečo komplikovanejšie je už naučiť sa WinApi, ale nie je to nič hrozné. ….Pred 4 rokmi som robil niečo podobné s modulom troj-osého kompasu a natočil túto krátku ukážku: https://youtu.be/2CgGblsIiKU Tie texty si prečítam. Určite si na to nájdem čas Mňa teraz v súvislosti s tou starovekou technologickou revolúciou napadla jedna vec: Bolo to pred prvým príchodom Krista. Potom tá revolúcia… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Fotón
Jarek

Zdravím všechny zdejší obhájce klasického kreacionismu. Mějte se.

Václav Dostál

Miloši, na to programování (ukázané videem) jse zíral!! Je to něco docela jiného než moje dávná tvorba výukových programů pro počítače IQ 151. Moji žáci si program spustili a procházeli jím individuálním tempem. Zájem byl obrovský, pořád se hlásili, abych jim – jednotlivě – poskytl ještě slovní výklad k některému kroku. Za učební dvouhodinu jsem byl úplně vyčerpaný, ale šťastný jako „blecha“, a žáci také. Takové programování, které Ty nyní učíš, je pro mě něco hodně vzdáleného a neuměl bych to: pokrok je úžasný! Odkazy na své poslední texty jsem… Číst vice »

Fotón

Podobne zaujímavý je aj tento robot nalievajúci presne odmerané množstvo vína a vody do pohára.
(Filón Byzantský, 280–220 pnl.)
5 minútová ukážka: https://youtu.be/1FuUx1zIGk8

Last edited 1 rok před by Fotón
jhk - vlasta

RE: – Admin – ano – děkuji za připomenutí. V tom pořadu to bylo jen trochu více rozvedené. Ale děkuji. Samozřejmě tam mělo být Anti….théry. Zdravím – požehnané dny přeji. V.S.

Fotón

Vlasta
Počítač z Antikythéry má môj obdiv. Bol to na tú dobu úžasný technologický počin. Evolucionisti mali problém tento objav uznať. Preto sa na dlhú dobu stal doménou záhadológov. Prečo? Lebo ateista sa riadi pravidlom: Nevyhovujúce škrtnite! …A pštrosia politika je vyriešená.

Fotón

Václav Dostál
Dík za odkazy a tvoju snahu. Keď to budem mať ucelené, tak sa vyjadrím. Mám v tom ešte medzery. Niektorým veciam nerozumiem.
….Momentálne sa venujem výučbe programovania v OpenGL a prepojením svojich WinAPI aplikácii s inerciálnou navigáciou na báze MPU-6500 https://youtu.be/kyX9cRxJNdo akurát že miesto Arduino a jeho knižníc používam PIC16F1840. Programy preň vyrábam od základu v assembleri.

Last edited 1 rok před by Fotón
Pavel Akrman

Re: jhk-vlasta – zde máme o tom článek: https://kreacionismus.cz/jafete-nezapomen-vypnout-pocitac/

jhk - vlasta

RE: – Foton – co ty na to Fotone – ohledně „počítače z Antykythéry“? Už jsem na primě viděl pořad, kde prezentovaly výzkumy – a zjistili, že to sloužilo k znázorňování pohybu těles sluneční soustavy i se zatměním a fázemi měsíce tuším. Prý na tu dobu – něco čemu se dá těžko věřit. )))))

Václav Dostál

Milý Miloši!
Srdečně vítám Tvé příspěvky, kterými jsi se po delší době „ozval“. Já jsem v tomto „mezičasu“ nezahálel, např. nedávno jsem svůj web doplnil o články Rudý posuv a Role kvantového vakua. Svého času se Ti líbil „Vznik dynamického Casimirova jevu“ a proto by to mohlo platit i pro ty nové články.

jhk - vlasta

Evolucionismus jako takový – je velmi špatně filosoficky založen. O mnohých logických nedostatcích raději ani nemluvě. Ale je to jediný směr, který lze ve vědě použít – proto je tak preferovaný.

Fotón

Evolucionisti stále hovoria o tom, že evolúcia prebieha, ale nikdy nevysvetlia ako. Je ľahké povedať: vzniklo ochlpenie, vzniklo toto, zaniklo tamto. Ale keď sa spýtame ako, všetci mlčia. Môžem aj ja povedať, že tento počítačový vírus vznikol v kyberpriestore chybami pri kopírovaní a prenose dát. Budem skúmať jeho kód a porovnávať s inými vírusmi. Vytvorím stromovú štruktúru na základe príbuznosti, podobnosti kódov s inými vírusmi a vydávať to za dôkaz vzniku. Niekto sa ma spýta: daj dôkaz, že to takto vzniklo. Ja však miesto výpočtov pravdepodobnosti na konkrétnych miestach kódu… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Fotón
Fotón

Vlasta, prajem pokoj aj ja tebe….

Last edited 1 rok před by Fotón
jhk - vlasta

RE: – Foton – díky. Podívám se. Pokoj Tobě. V.S.

Fotón

Vlasta, prečítaj si toto: https://sk.wikipedia.org/wiki/Igor_Bukovsk%C3%BD …teraz ti už je jasné, prečo o ňom v správach nepočuješ. Koronavírus je však pre neho len okrajová záležitosť. …On nespochybňuje vážnosť situácie, ale že čo malo byť od začiatku v rukách lekárov a vedcov, skončilo v rukách politikov, ktorí sa v epidemiológii zväčša nevyznajú. Preto tie zmätky a zbrklé rozhodnutia bez ladu a skladu. ….Pozri si napr. video o zdraví pečene, čo som sem naposledy dal. (Tam nie je nič o korone… Jeho videá sú medicínsky širokospektrálne a prináša pre ľudí cenné rady do… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Fotón
jhk - vlasta

RE: – Foton – máme podobného člověka – nebo spíše určitě více lidí, ale tato žena je citována asi nejvíce https://youtu.be/X6V5rvmY-QA – to je dost nové video, kde paní Peková Soňa reaguje na situaci okolo koronaviru. Ale to je jinak skvělé Fotone – že jsi sem postoval toho vašeho člověka – zatím jsem o něm ve zprávách moc neslyšel. Tak je skvělé – že se o něm mohu trochu více dozvědět. Boží pokoj všem – a ano usmál jsem se okolo té 6 minuty. Však – je to přeci logické… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jhk - vlasta
Fotón

Pavel Akrman. Nie, nepoznám ho osobne, ale v SR je to veľmi známa osobnosť, lekár, ktorý širokej verejnosti sprístupňuje vedecké medicínske fakty, čím sa stal dosť nepohodlný pre vládu hlavne jeho vyjadreniami k celosvetovému „korona-haló“. Je to jednoznačne lekár-odborník na vysokej úrovni. Ani neviem spočítať, koľko cenných rád som si od neho už zobral. …Z mojej strany to začalo v roku 2019 týmto videom: https://youtu.be/NzThDtO7wTY …potom som začal pozerať jeho kanál a navštevovať stránky AKV. Toľko cenných informácii, ktoré sa dajú prakticky využiť, aby sa človek vyhol nemocniciam, neprináša snáď… Číst vice »

Pavel Akrman

Re: Miloš (Fotón) – 🙂 To je fakt – kdyby se ten kousek videa vystřihl, nikdo by nepochyboval že je kreacionista. Znáte ho trochu blíž? Možná že už na tom pracuje 🙂

Fotón

Tak toto je sila. Vypočujte si, čo hovorí Dr. Bukovský v tomto videu v čase od 6:22 do 7:40:

https://youtu.be/rOL6FxZC6Pc

Veď on je kreacionista.

Last edited 1 rok před by Fotón
jhk - vlasta

Nové a urputnější. Varianty viru se učí uhodnout heslo, v Česku měly příležitost – Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz) – co na to říkáte? Jak je to s „fakty“ – že se viry mohou „měnit“ do „lepší“ podoby? Je to tak, že se skutečně změní – aby mohly nabýt oněch „lepších“ forem – příznivějších k rozmnožování – anebo je v tom skrytý nějaký ten „háček“? Já totiž tak trochu „cítím“ – že to s tím „přizpůsobováním“ nebude tak, jak se snaží tento článek dát najevo. Opravdu za schopnostmi viru stojí pouhé přizpůsobování viru… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jhk - vlasta
Václav Dostál

Nová kniha Knihkupectví Samuel mi pravidelně zasílá novinky svých publikací. Mezi nimi se v teď objevila kniha „Ve víru evoluce – Neodarwinizmus a inteligentní design ve světle faktů“, jejímž autorem je MUDr. Štěpán Rucki, CSc., primář Dětského oddělení A v Třinecké nemocnici. Podle recenze bych ji vřele doporučil. Mohl bych si ji zakoupit, v současnosti se však zabývám knihou „Meze darwinismu“. Pořizuji výpisky a jsem zhruba v polovině. Do Apendixů (v elektronické formě) jsem zatím jen nahlédl, co vlastně obsahují. Kromě „Achillových pat evoluce“ v elektronické formě + DVD mám v klasické formě: „Ztracený svět 1.… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Route 66. Děkuji. Přeji také požehnané svátky velikonoční. Kéž Ti Bůh žehná v životě – a přidá hodně moudrosti a síly ke zvládnutí života. Také přeji Boží pokoj a pomoc Ducha Svatého. I všem Tvým blízkým. Zdraví V.S.

Route 66

Přátelé, přeji vám požehnané Velikonoční svátky. A také v této pohnuté době Ať Bůh při vás i vašemu zdraví stojí.

jhk - vlasta
Pavel Akrman

Re: mipi Díky za Vaši přízeň, Mipi – máte určitě pravdu v pochybnostech o datování uhlíku-14. Trpí totiž stejným typem nespolehlivosti jako všechny ostatní datovací metody – tj. experimentátor tam nebyl, aby sledoval jeho počáteční formování, ani jeho historii do současnosti. V případě 14C je to zásadní a „hodiny“ 14C tedy jednoduše nejsou spolehlivé. Předně, různé druhy rostlin přijímají 14 C různou rychlostí, a to (pokud je to vůbec možné) je nutné zohlednit. Zadruhé, atmosférický poměr uhlíku-12 k uhlíku-14 nebyl vždy konstantní; například v nedávné historii byl prokazatelně tento poměr… Číst vice »

Last edited 1 rok před by admin
mipi

S vděčností, že kreacionismus.cz stále skvěle funguje, přispěji taky s trochou do diskuse. Těm, kdo se zajímají o starozákonní dějiny, mohu doporučit youtubový kanál HolyLandSite, videa asi 30 minut formát. Poslední je o Jerichu https://www.youtube.com/watch?v=NwRDJmlCNLQ Krásně dokumentuje pád jerišských hradeb do doby asi 1450 BC ( K. Kenyonová záměrně uvádí starší datum 1550, přitom v takto dávné historii je rozdíl 100 let již spíše spekulativní ). Pak sem se chtěl osobně vyrovnat s tvrzením, že Jericho je nejstarší město na světě, obydlené již v 10. tisíciletí p. n. l. prvními… Číst vice »