Všeobecná diskuse

Pro starší komentáře klikněte prosím na zde

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkujeme Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.

Řád pro diskuse

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

Subscribe
Upozornit na
658 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jhk - vlasta

Nové a urputnější. Varianty viru se učí uhodnout heslo, v Česku měly příležitost – Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz) – co na to říkáte? Jak je to s “fakty” – že se viry mohou “měnit” do “lepší” podoby? Je to tak, že se skutečně změní – aby mohly nabýt oněch “lepších” forem – příznivějších k rozmnožování – anebo je v tom skrytý nějaký ten “háček”? Já totiž tak trochu “cítím” – že to s tím “přizpůsobováním” nebude tak, jak se snaží tento článek dát najevo. Opravdu za schopnostmi viru stojí pouhé přizpůsobování viru… Číst vice »

Last edited 2 měsíců před by jhk - vlasta
Václav Dostál

Nová kniha Knihkupectví Samuel mi pravidelně zasílá novinky svých publikací. Mezi nimi se v teď objevila kniha „Ve víru evoluce – Neodarwinizmus a inteligentní design ve světle faktů“, jejímž autorem je MUDr. Štěpán Rucki, CSc., primář Dětského oddělení A v Třinecké nemocnici. Podle recenze bych ji vřele doporučil. Mohl bych si ji zakoupit, v současnosti se však zabývám knihou „Meze darwinismu“. Pořizuji výpisky a jsem zhruba v polovině. Do Apendixů (v elektronické formě) jsem zatím jen nahlédl, co vlastně obsahují. Kromě „Achillových pat evoluce“ v elektronické formě + DVD mám v klasické formě: „Ztracený svět 1.… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Route 66. Děkuji. Přeji také požehnané svátky velikonoční. Kéž Ti Bůh žehná v životě – a přidá hodně moudrosti a síly ke zvládnutí života. Také přeji Boží pokoj a pomoc Ducha Svatého. I všem Tvým blízkým. Zdraví V.S.

Route 66

Přátelé, přeji vám požehnané Velikonoční svátky. A také v této pohnuté době Ať Bůh při vás i vašemu zdraví stojí.

jhk - vlasta
Pavel Akrman

Re: mipi Díky za Vaši přízeň, Mipi – máte určitě pravdu v pochybnostech o datování uhlíku-14. Trpí totiž stejným typem nespolehlivosti jako všechny ostatní datovací metody – tj. experimentátor tam nebyl, aby sledoval jeho počáteční formování, ani jeho historii do současnosti. V případě 14C je to zásadní a „hodiny“ 14C tedy jednoduše nejsou spolehlivé. Předně, různé druhy rostlin přijímají 14 C různou rychlostí, a to (pokud je to vůbec možné) je nutné zohlednit. Zadruhé, atmosférický poměr uhlíku-12 k uhlíku-14 nebyl vždy konstantní; například v nedávné historii byl prokazatelně tento poměr… Číst vice »

Last edited 2 měsíců před by admin
mipi

S vděčností, že kreacionismus.cz stále skvěle funguje, přispěji taky s trochou do diskuse. Těm, kdo se zajímají o starozákonní dějiny, mohu doporučit youtubový kanál HolyLandSite, videa asi 30 minut formát. Poslední je o Jerichu https://www.youtube.com/watch?v=NwRDJmlCNLQ Krásně dokumentuje pád jerišských hradeb do doby asi 1450 BC ( K. Kenyonová záměrně uvádí starší datum 1550, přitom v takto dávné historii je rozdíl 100 let již spíše spekulativní ). Pak sem se chtěl osobně vyrovnat s tvrzením, že Jericho je nejstarší město na světě, obydlené již v 10. tisíciletí p. n. l. prvními… Číst vice »