536
Můžete přidat komentář

Please Login to comment
479 Comment threads
57 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
jhk - vlastaVáclav DostáladminRoute 66vitas Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Redaktor – přesto by se mnohým případům mohlo zabránit, kdyby tu takové prostředky byly. já – ano, to je možné, že by tyto prostředky jako kamery a detektory mnoho lidí odradilo, anebo by bylo tímto způsobem mnoho lidí odhaleno. Obávám se však, že by to zase mohlo motivovat některé lidi k sofistikovanějším způsobům – jak tyto prostředky obejít a něco podobného jako v Ostravě – přesto provést. Redaktor – jste příliš skeptický – já si myslím, že by takových případů bylo mnohem méně. já – ano, to určitě. Ale víte,… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pane ministře, vy nejste příznivcem bezpečnostních rámů a podobných opatření. Proč ne? Nemyslím si, že to je úplně reálné v našich podmínkách a v našich nemocnicích, protože si musíme uvědomit, že většina českých nemocnic je stavěna ve formě pavilonového typu. To znamená, že máme skutečně obrovské areály, v rámci kterých jsou rozsázeny často desítky pavilonů, různých budov. To je skutečně obrovské množství vchodů, a pokud bychom skutečně zajistili, že nikdo neprojde do toho areálu nebo do těch konkrétních budov bez kontroly, tak bychom u každého vchodu museli mít takovýto rám.… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Oliver – myslím, že ano – že rozumím..)))).

Oliver
Oliver

Ano, Vlasto, pouze k tomu třetímu odstavci, zbytečně nesouhlasíte, střevo a chemie byly zmiňovány k předešlému Pak jistě nalézá chyby, kterých by se on nedopustil, kdyby on konstruoval člověka k obrazu cíle svého (evolucionistického). Evoluční scénář možná nemá trnscendentní cíl, ovšem není pravda, že je evoluční snažení bez cíle. Přinejmenším evolucionisté taky reflektují realitu a snaží se ji nějak vysvětlit bez transcendentní příčiny, což může být samo cílem. Že jejich vysvětlení nekoresponduje s pravdou, to je jiná otázka, jistě zajímavá, široká, související s mnoha faktory a nejvíc s vírou v… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Oliver – pouze nadnesu moje doplňky. Dokonalý od dokonalost a dokonaný od něco konat – ukončit konání. To můžem udělat, i když dílo není dokonalé. – pokud něco dokončím a jsem spokojen, že už nic nemusím měnit – je to i dokonalé. Pokud něco měnit ještě chci – není to dokonalé. dokonalost člověka nutno hodnotit vzhledem k Jeho cíli. – ano, přesně tak. Stojí tu tedy ona otázka – byl člověk dokonalý? Z biologického hlediska dle mého ano. Z toho duševního – kupodivu – také, jinak by Bůh neřekl, že… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Oliver – ano, Přesně tak.

Oliver
Oliver

Nemyslím, že je nutno mísit dokonalost a dokonanost. Jsou to naprosto odlišná slova od odlišných slovních základů. Dokonalý od dokonalost a dokonaný od něco konat – ukončit konání. To můžem udělat, i když dílo není dokonalé. Jak tedy zjistit, zda li je dílo dokonalé? Myslím, že jenom pohledem na cíl. Pokud všichni, kdo dílo hodnotí, znají cíl a znají ho stejně, budou vidět jasně, zda li je dílo dokonalé. Pokud tedy měl Bůh s lidmi nějaký záměr a k tomu záměru je učinil, dokonalost člověka nutno hodnotit vzhledem k Jeho… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Ale to je pouze taková moje domněnka – nemohu ji ničím potvrdit, jen náznakem z toho, co je v Bibli napsané . Pokud by někdo tedy na tom příliš bazíroval – v tomto jsem ochoten připustit jakousi “nedokonalost” – ale myslím, že to nebude tak horké – vždyť jak jsem již zmínil – to velmi dobré se přeci vztahuje k této Zemi, tak, jak tu ji dnes máme – nikoli k tomu, co teprve přijde. Co je tedy na člověku po biologické stránce nedokonalého? —— odpovím zvláště nerozumně – ani… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Evolucionisté něco tvrdí – že Bůh je velmi špatný designer – aby to vzápětí popřeli – ale smrt – to je naprosté terno, to se mu tedy povedlo. já vím, oni to takhle netvrdí, protože v žádného Boha nevěří. Ale snad jsem to řekl tak pochopitelně, aby bylo zjevné – co jsem chtěl naznačit. Jak to tedy nakonec dopadne s tou “nedokonalostí v biologické říši” ohledně orgánů v těle člověka v případě tvrzení evolucionistů – že “inteligentní designer” by to tak “nikdy neudělal”? No dle mého to dopadne asi tak,… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Dovolím si tvrdit – vůbec v ničem. Nejspíše měl trochu jinou stavbu své DNA – podílel se přeci na Jeho tvorbě Duch Svatý – ale jinak byl naprosto stejným člověkem, jako všichni ostatní. Proč? No protože přeci jak již jsem řekl – Boží dílo bylo po “technické stránce” – velmi dobré/potažmo – dokonalé. Tzn. co z toho tedy vyplývá? Docela dost důležité věci. Co říkají dost často evolucionisté? Není to dokonalé že? Špatný design – např. tělesné orgány. Vyměšovací a rozmnožovací – proč tak blízko sebe? Velmi špatný design –… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Nemusel být tak funkční – jak by si někdo mohl přát, ale jak znovu říkám – to přeci na věci nic nemění a to slovo – dokonalý – nikterak nepopírá, ani nevyvrací. Nebyly totiž dané žádné prvotní podmínky – nebylo nakonfigurováno, že ten modul musí nějaký být v tom směru, jaký jsem zmínil – tzn. např. úspornější, pohodlnější, bezpečnější, rychlejší, atd. atd. atd. Nikoli – žádné takové podmínky dané nebyly – byla pouze jedna – dostat se na Měsíc a poté bezpečně zpět. A teď proč to říkám. Vemme si… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Jiří Zelinka – děkuji za odpověď – názor – pohled – a i nadnesená fakta. Dle mého jsem se ani moc neodklonil od toho, co si pod tímto slovem představuji já a co si pod tímto slovem představovali – či jak ho možná snad dokonce i definoval – starověk. A teď proč ta otázka. Beru totiž to slovo “dokonalý” spíše právě v tom smyslu – že je něco prostě dokonané. Něco jsem udělal, něco jsem navrhl, vymyslel, měl jsem nějakou představu – nějakou “ideu” – a rozhodl jsem… Číst vice »

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Re: jhk-vlasta – “Co vám říká slovo dokonalost?” Dáváte podnětné otázky, které nutí k zamyšlení 🙂 – a to je dobře. Obecně má slovo dokonalost svůj základ v latinském “perfectio”, tedy něco co je beze zbytku dokonáno, doděláno, ukončeno, něco co je úplné, uzavřené, není k tomu co dodat. Podle slovníku je české slovo “dokonalý” v původním významu variantou slova “dokonaný” nebo “dokončený”. To pořadí mě trochu překvapilo, měl jsem spíše za to, že první bylo “dokonalý” a od něho bylo odvozeno “dokonaný”. Ale jde jen o české varianty, význam… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Co vám říká slovo dokonalost? Jak by vypadalo dokonalé? A není to slovo spjato spíše se slovem – dokonat? – ve smyslu – něco dodělat? Např. – rozhodl jsem se vytvořit obraz – např. namalovat krajinu před sebou – v případě, že se mi to nepodaří a nedomaluji ho – je ten obraz nehotový – nedokonaný – nedokonalý. Pokud ho domaluji – je dokonaný/lý. Někdo však řekne – ne, ten obraz není podle skutečnosti. Znamená to, že ten obraz je skutečně nedokonalý?

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Re: Vlasta: “No, s těmi novými poznatky bych byl tedy rád, aby se i v knize zmínily” Také zdravím Vlasto – ano, to máte určitě pravdu, znalosti se posouvají a byla by určitě na místě průběžná aktualizace. To byl také jeden z důvodů rozladění především Pavla Kábrta, ale i nás ostatních. Věci jdou dopředu, takže s každým rokem aktuálnost poněkud “tuhne”. Ale jak říkáte – to gró tam bude a to v podstatě platí stále. S tím velkým soustem máte taky pravdu – škoda jen, že Libor Votoček neměl tolik… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Trochu poznatků z vědy. Z knihy o Čínské studii. Když se systém zadrhne V současné době existuje několik studií, které prokázaly, že při dlouhodobě snížené koncentraci 1,25D se zvyšuje riziko vzniku nemocí. Logickou otázkou v tomto případě je: Co způsobuje nízké koncentrace 1,25D? Významné snížení koncentrace 1,25D způsobují potraviny obsahující živočišné bílkoviny. Tyto bílkoviny vytvářejí v krvi kyselé prostředí, které pak znemožňuje enzymu v ledvinách vytvářet tento významný metabolit. Druhým faktorem ovlivňujícím tento proces je vápník. Koncentrace vápníku v naší krvi významně ovlivňuje optimální fungování našich svalů a nervů, musí… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Jiří Zelinka – v pohodě, v pohodě. Jasně, že jde o první nástřely. Já samozřejmě stále čekám, až se dozvím, že kniha je již dostupná a je možno ji objednat. No, s těmi novými poznatky bych byl tedy rád, aby se i v knize zmínily, přeci jen – je to jak říkáte několik let, co byla kniha vydána. Během té doby se přeci jen ta lidská “znalost” posunula trochu dále a je třeba na to mít zohledněné nějaké pohledy lidí, kteří se o to zajímají do hloubky. Ale… Číst vice »

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

RE: Vlasta: 🙂 Ano, ledová voda funguje skvěle 🙂 Byl to jen takový ten první moment, ale v celkovém kontextu taková zpráva poněkud ztrácí na lesku. Takhle jsme byli ujišťováni už v roce 2015, 2016, 2017, 2018, 2019… Nyní to vypadá, že je to snad už pravda, ale zase: Ten trailer v češtině byl na stránkách Genesisera.cz už v květnu 2018 s hláškou “Už brzy!”, což je od té doby více než rok a půl, a DVD bude nejspíš až před Vánoci (zatím nelze objednat) a kniha dle maličké informace… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Bezva – díky Bohu. Jsem napjat, co všechno za změny tam bude zapracováno. Nebo nové pohledy.

Jiří Zelinka – chrst žejdlík ledové vody…….. – už je to lepší?

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Re: Admin – díky za tuto informaci, musím se z toho nejdřív vzpamatovat 🙂

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Jiří Zelinka – ano – Pán je blízko.
Pán je blízko nejen svým příchodem, ale mimo jiné svojí přítomností v životě každého člověka. Bůh tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna, aby kažý kdo věří v Něho měl život věčný. – aneb – Vánoce se zase přiblížily.

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Achillovy paty… evoluce? Ne, zapomeňte. A když, tak “Achillovy paty evoluce vydávání knihy.” Uběhl nám zvolna další rok od posledního slibu z Maranatha, že “kniha je už zalomená a její vydání bude co nevidět”. Nicméně je to už pátý, takto “zvolna uběhlý rok”, pro nás, kteří očekáváme vydání této knihy v češtině, a šestý rok od předání základních překladů do češtiny. Předtím se tu objevila také zpráva od “znamy-neznamy”, který v dubnu 2018 napsal: “Přináším zprávu od vydavatelství Maranatha, na kterou jsem už v duchu zareagoval naprosto cynicky. Podle jejich… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Když se člověk tak trochu zamyslí nad pojmy – přírodní zákony, hmota. Zkusme zauvažovat nad tím, zdali tyto dva pojmy – jsou různé – týkající se rozdílných oblastí – či zdali jsou v podstatě pouze “dvě strany jedné mince”. Když řeknu, že nějaká hmota – např. kus kamene. Je to kus kamene – cca 3 kila. Kámen, který mohu zvednout a hodit ho do rybníka, kde vytvoří na hladině velká kola. Dle jednoduché úvahy – když bude padat kámen ze skály – např. tím, že ho shodí vítr – bude… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

https://youtu.be/cmAv6fFIko0?list=PLgn5Hx4sS4xDRFfTPhksknaBwlTz-9_Sc&t=632 – plus další možná minutu, dvě? Velmi zajímavá úvaha k zamyšlení. Sice se tam mluví o Lewisovi, který je můj oblíbenec, ale to nevadí. Každopádně – stojí to za přemýšlení.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Život vznikal dlouho a postupně. – život vznikal dlouho a postupně. A protože to bylo nesmírně dlouhé – nesmírně dlouhé bude i zjistit, jak tedy vznikl. Zatím se ani jeden člověk nedočkal toho, aby se mu podařilo zjistit – jak tedy konkrétně vznikl. Nepodařilo se to ani ohledně vesmíru. Je to docela celkem ucházející náplň života že? Neustále bádat – přemýšlet, porovnávat, zkoušet, hledat, a stále nepřijít na to, jak se mohly zformovat první geny přírodní cestou, chemickými reakcemi. Po několika pár desítek letech, kdy naše věda pokročila od pluhu… Číst vice »

mipi
mipi

Zrovna včera na Leonardo Plus mluvil fyzikální chemik RNDr. Martin Ferus PhD o vzniku života na Zemi https://plus.rozhlas.cz/jak-vypadal-prvni-zivot-na-zemi-8099274 Na otázku moderátora na začátku 6. minuty odpovídá ” obecně lze říct, že o vzniku života na Zemi nevíme vůbec nic ” a samozřejmě dodává, že máme nějaké představy. Fakt je, že celý pořad se točil kolem nukleosidů, zda vznikli díky kyanovodíku nebo formamidu, přičemž příslušná energie byla dodána dopadem asteroidu ( simulováno sinými lasery ). Jak došlo k získání množství biogenního fosforu není jasné. Další experti, manželé Šponerovi si představují, že… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Přeji všem, kteří si dnes připomínají projev Boží lásky k lidem, skrze Kristovu oběť, aby byli znovu uvedeni Duchem Svatým vu ono uvědomění si, za co vše můžeme být v našich životech vděčni, co není samozřejmé, za co všechno můžeme být v našich životech vděčni – co by nikdy z našich sil nemohlo být, za co všichni můžeme být v našich životech vděčni, co by bylo, kdyby nás Bůh ponechal našim hříchům. Kéž nás to všechny znovu posílí, abychom víru, kterou v nás Bůh vzbudil svým Duchem, ve svých životech… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Děkuji AdmineP – vůbec nechci kazit neděli s živou a žijící vzpomínkou na to, co si jako křesťané připomínáme – že Bůh, který učinil tento svět není hluchý, ani slepý, ani nemohoucí – a je připraven ve chvíli, kterou určil – otevřít dveře, abychom všichni, kteří Mu patříme, mohli na věčnosti obdivovat Jeho dobrotu a moudrost a sílu, se kterou stvořil tento podivuhodný svět, ve kterém můžeme / máme tu čest/ – žít. ))))

jhk - vlasta
jhk - vlasta
jhk - vlasta
jhk - vlasta

– někdy si při prohlížení těchto obrázků říkám – přání je otcem myšlenky….. proto tu ruku dám okolo ramene, aby to vypadalo více “lidsky”. Že dnešní opice dělají spousty “lidských úkonů” tak, že bychom řekli – mají s lidmi něco přeci jen společného – je zajisté myšlenka, která se dnes docela dobře díky evolucionismu udržuje. Místo toho, aby si lidé řekli tedy – co dělají tato zvířata v zoologických ohradách? Nic takového – chodíme se na ně dívat do zoo – a říkáme o nich dětem – to jsou opice… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Jiří Zelinka – přesně tak.

Problém kreacionistického přístupu a evolucionistického vyjadřují dvě sněhové vločky. Na otázku – která vločka povstala díky vlivu inteligence – není možné odpovědět. Přesto to je zjevným faktem. Ale jak to zjistit jinak, než svědectvím?

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Vidíte Lumpe, a je to tady: Tohle je zbytečná strkanice, která nikam nevede. Zaprvé, až příliš bolestné jsou znovu a znovu opakované zkušenosti s tím, když většina říká že má pravdu. Ale dobře – vy tvrdíte, že evoluce je prokázaná a že mikroorganismy se za miliardy let mohly změnit v mikrobiology. Obecně vzato – jestliže kdokoli tvrdí, že je něco prokázané, pak musí znát princip a fungování toho procesu od A až do Z, JAK k tomu či onomu došlo. Pokud říkáte, že evoluce je prokázaná, tak jistě budete znát… Číst vice »

nick lumpa
nick lumpa

Je přece k smíchu, když vlastně všichni vědci na světě věří v evoluci a vás pár to ignoruje. To chcete říct, že se všichni pletou??? Jak to dokážete??? Máte jen svou slepou víru.

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Nick Lump – ano, to jistě můžete říci. Takže o co vám vlastně jde?

Vy můžete říkat, že Bible nemá pravdu, my můžeme říkat, že evoluce je lež jako věž.

Tak co vás tak rozčililo, že píšete emaily adminovi a do diskuse, že nějaký Zelinka si “troufá oponovat lidem s biologickými a jinými tituly”?

nick lumpa
nick lumpa

To je jen váš názor, že je to lež. To můžu říct já taky, že zase vy lžete. Jak můžete vědět, že bible má pravdu??? Jen něčemu věříte a zavrhujete všecno další.

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

RE: nick lumpa – teď ponechám stranou váš názor, že “evoluce je prokázaná” – my si to nemyslíme a také bohatě dokládáme proč. Ponechám stranou i váš údiv nad tím, že já si troufám povídat něco lidem s biologickými a jinými tituly. Možná to nevíte, ale na to má každý právo. Ale zastavím se u vaší věty “že se vám to nelíbí je váš problém”: Nicku Lumpe, není to jen náš problém, ale chápu že to může být pro vás překvapující novinka. Důvodem je to, že křesťané nejsou povoláni jen… Číst vice »

nick lumpa
nick lumpa

To se teda fakt máte za co chlubit. Evoluce je dávno prokázaná, si tu hrajte na svým písečku a nevměšujte se do diskusí jinde! Pan Zelinka jako veřetlec chce něco povídat lidem, kdo maj vystudovanou biologii a jiné vědecké školy? Na všechno jsou důkazy, a že se vám to nelíbí to je váš problém. Proč vám to tak vadí?

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

RE Admin – 🙂 jak jsme očekávali, je to zakonzervovaná armáda vítězů, a to tak, že univerzálních – jsou to odborníci úplně na všechno. Taky se chytli hned na první našlápnutí 😀 No, tak zjistili jsme, že pod sluncem Darwinových darebáků nic nového – totální zatuhlost, bída s nouzí. Stav bez Boha je VŽDY takový, a je to i mě osobní připomínkou mého dřívějšího života bez Boha. Dost smutné, ale Tejkal je naštěstí natolik uvědomělý (nezáměrně, samozřejmě), že nám vytrvale dělá skvělou reklamu, dokonce včetně kopírování doslovných citací z Bible,… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Děkuji AdmineP. Za připomenutí kde eventuálně zde hledat informace. Přeji požehnané dny v Boží blízkosti. V.S.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Na otázku – kde se vzala potřebná informace pro růst oněch součástí těla organizmů od evolucionismu vzejde nejspíše odpověď – mutace. Mutace způsobila novou informaci pro růst jinou formou – poté je selekce zachovala v dalších organizmech, které díky tomu přežily. Už vůbec se nedotýkám toho, jak vlastně vznikl první živý organizmus – nejspíše buńka, která by se začala vyvíjet dle onoho evolucionistického scénáře. Podle mě by to chtělo více článků o tom, jak může něco takového jako samoreplikující se organizmus – vzniknout z neživé hmoty. Více článků o buňkách… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Někteří křesťané mají problém s Boží trojjediností – já však se divím, proč by v tom měl být nějaký problém – vždyť např. muž a žena – jsou dvě naprosto odlišné entity jedné a té samé existence – existence lidské. Z biologického pohledu příliš mnoho rozdílu nevidíme, přesto jsou to dvě naprosto rozdílné bytosti. Proč by tedy bychom měli mít problém s tím, že se Bůh projevuje jako Otec, jako Syn a jako Duch Svatý? Já v tom vůbec problém nevidím.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Proto evoluční biolog Dawkins říká kreacionistovi Behemu: neříkejte, že toto nemohlo /evolučně/ vzniknout. To je moc pohodlné. Nebuďte líný! Raději se snažte přijít na to, jak to /evolučně/ vzniklo. Přečasto jsou z lenosti (myslet a bádat) obviněni ti, kteří by chtěli stanovit jinou než evoluční hypotézu! Je to příliš pohodlné svádět pořádek v bytě na nějaké neznámé bytosti. K čemu je to dobré? Dešťová voda umyla okna, to je přijatelné vysvětlení, prach zametl průvan a podtlak jej vysál pootevřeným oknem ven, to by šlo přijmout, musíme to však důkladně propočítat… Číst vice »