Všeobecná diskuse

Pro starší komentáře klikněte prosím na zde

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tématiky webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkujeme Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.

Řád pro diskuse

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

Subscribe
Upozornit na
680 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Oliver

Nemyslím, že je nutno mísit dokonalost a dokonanost. Jsou to naprosto odlišná slova od odlišných slovních základů. Dokonalý od dokonalost a dokonaný od něco konat – ukončit konání. To můžem udělat, i když dílo není dokonalé. Jak tedy zjistit, zda li je dílo dokonalé? Myslím, že jenom pohledem na cíl. Pokud všichni, kdo dílo hodnotí, znají cíl a znají ho stejně, budou vidět jasně, zda li je dílo dokonalé. Pokud tedy měl Bůh s lidmi nějaký záměr a k tomu záměru je učinil, dokonalost člověka nutno hodnotit vzhledem k Jeho… Číst vice »

jhk - vlasta

Ale to je pouze taková moje domněnka – nemohu ji ničím potvrdit, jen náznakem z toho, co je v Bibli napsané . Pokud by někdo tedy na tom příliš bazíroval – v tomto jsem ochoten připustit jakousi “nedokonalost” – ale myslím, že to nebude tak horké – vždyť jak jsem již zmínil – to velmi dobré se přeci vztahuje k této Zemi, tak, jak tu ji dnes máme – nikoli k tomu, co teprve přijde. Co je tedy na člověku po biologické stránce nedokonalého? —— odpovím zvláště nerozumně – ani… Číst vice »

jhk - vlasta

Evolucionisté něco tvrdí – že Bůh je velmi špatný designer – aby to vzápětí popřeli – ale smrt – to je naprosté terno, to se mu tedy povedlo. já vím, oni to takhle netvrdí, protože v žádného Boha nevěří. Ale snad jsem to řekl tak pochopitelně, aby bylo zjevné – co jsem chtěl naznačit. Jak to tedy nakonec dopadne s tou “nedokonalostí v biologické říši” ohledně orgánů v těle člověka v případě tvrzení evolucionistů – že “inteligentní designer” by to tak “nikdy neudělal”? No dle mého to dopadne asi tak,… Číst vice »

jhk - vlasta

Dovolím si tvrdit – vůbec v ničem. Nejspíše měl trochu jinou stavbu své DNA – podílel se přeci na Jeho tvorbě Duch Svatý – ale jinak byl naprosto stejným člověkem, jako všichni ostatní. Proč? No protože přeci jak již jsem řekl – Boží dílo bylo po “technické stránce” – velmi dobré/potažmo – dokonalé. Tzn. co z toho tedy vyplývá? Docela dost důležité věci. Co říkají dost často evolucionisté? Není to dokonalé že? Špatný design – např. tělesné orgány. Vyměšovací a rozmnožovací – proč tak blízko sebe? Velmi špatný design –… Číst vice »

jhk - vlasta

Nemusel být tak funkční – jak by si někdo mohl přát, ale jak znovu říkám – to přeci na věci nic nemění a to slovo – dokonalý – nikterak nepopírá, ani nevyvrací. Nebyly totiž dané žádné prvotní podmínky – nebylo nakonfigurováno, že ten modul musí nějaký být v tom směru, jaký jsem zmínil – tzn. např. úspornější, pohodlnější, bezpečnější, rychlejší, atd. atd. atd. Nikoli – žádné takové podmínky dané nebyly – byla pouze jedna – dostat se na Měsíc a poté bezpečně zpět. A teď proč to říkám. Vemme si… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Jiří Zelinka – děkuji za odpověď – názor – pohled – a i nadnesená fakta. Dle mého jsem se ani moc neodklonil od toho, co si pod tímto slovem představuji já a co si pod tímto slovem představovali – či jak ho možná snad dokonce i definoval – starověk. A teď proč ta otázka. Beru totiž to slovo “dokonalý” spíše právě v tom smyslu – že je něco prostě dokonané. Něco jsem udělal, něco jsem navrhl, vymyslel, měl jsem nějakou představu – nějakou “ideu” – a rozhodl jsem… Číst vice »

Jiří Zelinka

Re: jhk-vlasta – “Co vám říká slovo dokonalost?” Dáváte podnětné otázky, které nutí k zamyšlení 🙂 – a to je dobře. Obecně má slovo dokonalost svůj základ v latinském “perfectio”, tedy něco co je beze zbytku dokonáno, doděláno, ukončeno, něco co je úplné, uzavřené, není k tomu co dodat. Podle slovníku je české slovo “dokonalý” v původním významu variantou slova “dokonaný” nebo “dokončený”. To pořadí mě trochu překvapilo, měl jsem spíše za to, že první bylo “dokonalý” a od něho bylo odvozeno “dokonaný”. Ale jde jen o české varianty, význam… Číst vice »

jhk - vlasta

Co vám říká slovo dokonalost? Jak by vypadalo dokonalé? A není to slovo spjato spíše se slovem – dokonat? – ve smyslu – něco dodělat? Např. – rozhodl jsem se vytvořit obraz – např. namalovat krajinu před sebou – v případě, že se mi to nepodaří a nedomaluji ho – je ten obraz nehotový – nedokonaný – nedokonalý. Pokud ho domaluji – je dokonaný/lý. Někdo však řekne – ne, ten obraz není podle skutečnosti. Znamená to, že ten obraz je skutečně nedokonalý?

Jiří Zelinka

Re: Vlasta: “No, s těmi novými poznatky bych byl tedy rád, aby se i v knize zmínily” Také zdravím Vlasto – ano, to máte určitě pravdu, znalosti se posouvají a byla by určitě na místě průběžná aktualizace. To byl také jeden z důvodů rozladění především Pavla Kábrta, ale i nás ostatních. Věci jdou dopředu, takže s každým rokem aktuálnost poněkud “tuhne”. Ale jak říkáte – to gró tam bude a to v podstatě platí stále. S tím velkým soustem máte taky pravdu – škoda jen, že Libor Votoček neměl tolik… Číst vice »

jhk - vlasta

Trochu poznatků z vědy. Z knihy o Čínské studii. Když se systém zadrhne V současné době existuje několik studií, které prokázaly, že při dlouhodobě snížené koncentraci 1,25D se zvyšuje riziko vzniku nemocí. Logickou otázkou v tomto případě je: Co způsobuje nízké koncentrace 1,25D? Významné snížení koncentrace 1,25D způsobují potraviny obsahující živočišné bílkoviny. Tyto bílkoviny vytvářejí v krvi kyselé prostředí, které pak znemožňuje enzymu v ledvinách vytvářet tento významný metabolit. Druhým faktorem ovlivňujícím tento proces je vápník. Koncentrace vápníku v naší krvi významně ovlivňuje optimální fungování našich svalů a nervů, musí… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Jiří Zelinka – v pohodě, v pohodě. Jasně, že jde o první nástřely. Já samozřejmě stále čekám, až se dozvím, že kniha je již dostupná a je možno ji objednat. No, s těmi novými poznatky bych byl tedy rád, aby se i v knize zmínily, přeci jen – je to jak říkáte několik let, co byla kniha vydána. Během té doby se přeci jen ta lidská “znalost” posunula trochu dále a je třeba na to mít zohledněné nějaké pohledy lidí, kteří se o to zajímají do hloubky. Ale… Číst vice »

Jiří Zelinka

RE: Vlasta: 🙂 Ano, ledová voda funguje skvěle 🙂 Byl to jen takový ten první moment, ale v celkovém kontextu taková zpráva poněkud ztrácí na lesku. Takhle jsme byli ujišťováni už v roce 2015, 2016, 2017, 2018, 2019… Nyní to vypadá, že je to snad už pravda, ale zase: Ten trailer v češtině byl na stránkách Genesisera.cz už v květnu 2018 s hláškou “Už brzy!”, což je od té doby více než rok a půl, a DVD bude nejspíš až před Vánoci (zatím nelze objednat) a kniha dle maličké informace… Číst vice »

jhk - vlasta

Bezva – díky Bohu. Jsem napjat, co všechno za změny tam bude zapracováno. Nebo nové pohledy.

Jiří Zelinka – chrst žejdlík ledové vody…….. – už je to lepší?

Jiří Zelinka

Re: Admin – díky za tuto informaci, musím se z toho nejdřív vzpamatovat 🙂

jhk - vlasta

RE: – Jiří Zelinka – ano – Pán je blízko.
Pán je blízko nejen svým příchodem, ale mimo jiné svojí přítomností v životě každého člověka. Bůh tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna, aby kažý kdo věří v Něho měl život věčný. – aneb – Vánoce se zase přiblížily.

Jiří Zelinka

Achillovy paty… evoluce? Ne, zapomeňte. A když, tak “Achillovy paty evoluce vydávání knihy.” Uběhl nám zvolna další rok od posledního slibu z Maranatha, že “kniha je už zalomená a její vydání bude co nevidět”. Nicméně je to už pátý, takto “zvolna uběhlý rok”, pro nás, kteří očekáváme vydání této knihy v češtině, a šestý rok od předání základních překladů do češtiny. Předtím se tu objevila také zpráva od “znamy-neznamy”, který v dubnu 2018 napsal: “Přináším zprávu od vydavatelství Maranatha, na kterou jsem už v duchu zareagoval naprosto cynicky. Podle jejich… Číst vice »

jhk - vlasta

Když se člověk tak trochu zamyslí nad pojmy – přírodní zákony, hmota. Zkusme zauvažovat nad tím, zdali tyto dva pojmy – jsou různé – týkající se rozdílných oblastí – či zdali jsou v podstatě pouze “dvě strany jedné mince”. Když řeknu, že nějaká hmota – např. kus kamene. Je to kus kamene – cca 3 kila. Kámen, který mohu zvednout a hodit ho do rybníka, kde vytvoří na hladině velká kola. Dle jednoduché úvahy – když bude padat kámen ze skály – např. tím, že ho shodí vítr – bude… Číst vice »

jhk - vlasta

https://youtu.be/cmAv6fFIko0?list=PLgn5Hx4sS4xDRFfTPhksknaBwlTz-9_Sc&t=632 – plus další možná minutu, dvě? Velmi zajímavá úvaha k zamyšlení. Sice se tam mluví o Lewisovi, který je můj oblíbenec, ale to nevadí. Každopádně – stojí to za přemýšlení.

jhk - vlasta

Život vznikal dlouho a postupně. – život vznikal dlouho a postupně. A protože to bylo nesmírně dlouhé – nesmírně dlouhé bude i zjistit, jak tedy vznikl. Zatím se ani jeden člověk nedočkal toho, aby se mu podařilo zjistit – jak tedy konkrétně vznikl. Nepodařilo se to ani ohledně vesmíru. Je to docela celkem ucházející náplň života že? Neustále bádat – přemýšlet, porovnávat, zkoušet, hledat, a stále nepřijít na to, jak se mohly zformovat první geny přírodní cestou, chemickými reakcemi. Po několika pár desítek letech, kdy naše věda pokročila od pluhu… Číst vice »

mipi

Zrovna včera na Leonardo Plus mluvil fyzikální chemik RNDr. Martin Ferus PhD o vzniku života na Zemi https://plus.rozhlas.cz/jak-vypadal-prvni-zivot-na-zemi-8099274 Na otázku moderátora na začátku 6. minuty odpovídá ” obecně lze říct, že o vzniku života na Zemi nevíme vůbec nic ” a samozřejmě dodává, že máme nějaké představy. Fakt je, že celý pořad se točil kolem nukleosidů, zda vznikli díky kyanovodíku nebo formamidu, přičemž příslušná energie byla dodána dopadem asteroidu ( simulováno sinými lasery ). Jak došlo k získání množství biogenního fosforu není jasné. Další experti, manželé Šponerovi si představují, že… Číst vice »

jhk - vlasta

Přeji všem, kteří si dnes připomínají projev Boží lásky k lidem, skrze Kristovu oběť, aby byli znovu uvedeni Duchem Svatým vu ono uvědomění si, za co vše můžeme být v našich životech vděčni, co není samozřejmé, za co všechno můžeme být v našich životech vděčni – co by nikdy z našich sil nemohlo být, za co všichni můžeme být v našich životech vděčni, co by bylo, kdyby nás Bůh ponechal našim hříchům. Kéž nás to všechny znovu posílí, abychom víru, kterou v nás Bůh vzbudil svým Duchem, ve svých životech… Číst vice »

jhk - vlasta

Děkuji AdmineP – vůbec nechci kazit neděli s živou a žijící vzpomínkou na to, co si jako křesťané připomínáme – že Bůh, který učinil tento svět není hluchý, ani slepý, ani nemohoucí – a je připraven ve chvíli, kterou určil – otevřít dveře, abychom všichni, kteří Mu patříme, mohli na věčnosti obdivovat Jeho dobrotu a moudrost a sílu, se kterou stvořil tento podivuhodný svět, ve kterém můžeme / máme tu čest/ – žít. ))))

jhk - vlasta
jhk - vlasta

– někdy si při prohlížení těchto obrázků říkám – přání je otcem myšlenky….. proto tu ruku dám okolo ramene, aby to vypadalo více “lidsky”. Že dnešní opice dělají spousty “lidských úkonů” tak, že bychom řekli – mají s lidmi něco přeci jen společného – je zajisté myšlenka, která se dnes docela dobře díky evolucionismu udržuje. Místo toho, aby si lidé řekli tedy – co dělají tato zvířata v zoologických ohradách? Nic takového – chodíme se na ně dívat do zoo – a říkáme o nich dětem – to jsou opice… Číst vice »

jhk - vlasta

Jiří Zelinka – přesně tak.

Problém kreacionistického přístupu a evolucionistického vyjadřují dvě sněhové vločky. Na otázku – která vločka povstala díky vlivu inteligence – není možné odpovědět. Přesto to je zjevným faktem. Ale jak to zjistit jinak, než svědectvím?

Jiří Zelinka

Vidíte Lumpe, a je to tady: Tohle je zbytečná strkanice, která nikam nevede. Zaprvé, až příliš bolestné jsou znovu a znovu opakované zkušenosti s tím, když většina říká že má pravdu. Ale dobře – vy tvrdíte, že evoluce je prokázaná a že mikroorganismy se za miliardy let mohly změnit v mikrobiology. Obecně vzato – jestliže kdokoli tvrdí, že je něco prokázané, pak musí znát princip a fungování toho procesu od A až do Z, JAK k tomu či onomu došlo. Pokud říkáte, že evoluce je prokázaná, tak jistě budete znát… Číst vice »

nick lumpa

Je přece k smíchu, když vlastně všichni vědci na světě věří v evoluci a vás pár to ignoruje. To chcete říct, že se všichni pletou??? Jak to dokážete??? Máte jen svou slepou víru.

Jiří Zelinka

Nick Lump – ano, to jistě můžete říci. Takže o co vám vlastně jde?

Vy můžete říkat, že Bible nemá pravdu, my můžeme říkat, že evoluce je lež jako věž.

Tak co vás tak rozčililo, že píšete emaily adminovi a do diskuse, že nějaký Zelinka si “troufá oponovat lidem s biologickými a jinými tituly”?

nick lumpa

To je jen váš názor, že je to lež. To můžu říct já taky, že zase vy lžete. Jak můžete vědět, že bible má pravdu??? Jen něčemu věříte a zavrhujete všecno další.

Jiří Zelinka

RE: nick lumpa – teď ponechám stranou váš názor, že “evoluce je prokázaná” – my si to nemyslíme a také bohatě dokládáme proč. Ponechám stranou i váš údiv nad tím, že já si troufám povídat něco lidem s biologickými a jinými tituly. Možná to nevíte, ale na to má každý právo. Ale zastavím se u vaší věty “že se vám to nelíbí je váš problém”: Nicku Lumpe, není to jen náš problém, ale chápu že to může být pro vás překvapující novinka. Důvodem je to, že křesťané nejsou povoláni jen… Číst vice »

nick lumpa

To se teda fakt máte za co chlubit. Evoluce je dávno prokázaná, si tu hrajte na svým písečku a nevměšujte se do diskusí jinde! Pan Zelinka jako veřetlec chce něco povídat lidem, kdo maj vystudovanou biologii a jiné vědecké školy? Na všechno jsou důkazy, a že se vám to nelíbí to je váš problém. Proč vám to tak vadí?

Jiří Zelinka

RE Admin – 🙂 jak jsme očekávali, je to zakonzervovaná armáda vítězů, a to tak, že univerzálních – jsou to odborníci úplně na všechno. Taky se chytli hned na první našlápnutí 😀 No, tak zjistili jsme, že pod sluncem Darwinových darebáků nic nového – totální zatuhlost, bída s nouzí. Stav bez Boha je VŽDY takový, a je to i mě osobní připomínkou mého dřívějšího života bez Boha. Dost smutné, ale Tejkal je naštěstí natolik uvědomělý (nezáměrně, samozřejmě), že nám vytrvale dělá skvělou reklamu, dokonce včetně kopírování doslovných citací z Bible,… Číst vice »

jhk - vlasta

Děkuji AdmineP. Za připomenutí kde eventuálně zde hledat informace. Přeji požehnané dny v Boží blízkosti. V.S.

jhk - vlasta

Na otázku – kde se vzala potřebná informace pro růst oněch součástí těla organizmů od evolucionismu vzejde nejspíše odpověď – mutace. Mutace způsobila novou informaci pro růst jinou formou – poté je selekce zachovala v dalších organizmech, které díky tomu přežily. Už vůbec se nedotýkám toho, jak vlastně vznikl první živý organizmus – nejspíše buńka, která by se začala vyvíjet dle onoho evolucionistického scénáře. Podle mě by to chtělo více článků o tom, jak může něco takového jako samoreplikující se organizmus – vzniknout z neživé hmoty. Více článků o buňkách… Číst vice »

jhk - vlasta

Někteří křesťané mají problém s Boží trojjediností – já však se divím, proč by v tom měl být nějaký problém – vždyť např. muž a žena – jsou dvě naprosto odlišné entity jedné a té samé existence – existence lidské. Z biologického pohledu příliš mnoho rozdílu nevidíme, přesto jsou to dvě naprosto rozdílné bytosti. Proč by tedy bychom měli mít problém s tím, že se Bůh projevuje jako Otec, jako Syn a jako Duch Svatý? Já v tom vůbec problém nevidím.

jhk - vlasta

Proto evoluční biolog Dawkins říká kreacionistovi Behemu: neříkejte, že toto nemohlo /evolučně/ vzniknout. To je moc pohodlné. Nebuďte líný! Raději se snažte přijít na to, jak to /evolučně/ vzniklo. Přečasto jsou z lenosti (myslet a bádat) obviněni ti, kteří by chtěli stanovit jinou než evoluční hypotézu! Je to příliš pohodlné svádět pořádek v bytě na nějaké neznámé bytosti. K čemu je to dobré? Dešťová voda umyla okna, to je přijatelné vysvětlení, prach zametl průvan a podtlak jej vysál pootevřeným oknem ven, to by šlo přijmout, musíme to však důkladně propočítat… Číst vice »

jhk - vlasta

RE: – Admin – děkuji AdmineP. Takže v podstatě je tu další oblast – kde se pořád něco musí vymýšlet – místo toho, aby se něco tedy “vědělo”. To mě tedy zatím úplně stačí. Vývoj z jednobuněčných organismů v mnohobuněčné je evolučním nesmyslem, který nikdy nikde nebyl pozorován. – a co je vlastně v oné “evoluční teorii” vlastně ve skutečnosti pozorováno? A co je z toho pozorováno v reálné biologii? Pouze naprosto přirozené – logické vztahy mezi chemickými součástmi – které – voalá – bychom při hmotě, která nějak na… Číst vice »

jhk - vlasta

Docela by mne zajímalo – zdali někde dnes dochází k tomu, aby se jednotlivé buňky, bakterie, spojovaly přičemž by pak z toho vzniklo “jedno velké tělo”- rozuměj – něco, jehož spojením by pak vznikl nějaký mnohobuněčný organizmus. Neboť předpokládám, že k tomu takto dle evolucionismu mělo dojít. Pokud ne – a mýlím se – jak tedy k tomu došlo, že se z jednobuněčných staly mnohobuněčné? Má někdo zde nějako přijatelnou odpověď?

jhk - vlasta

Děkuji za přínosné pohledy Olivere. Velmi trefné.

Oliver

Teď vážně. Když lidí na zemi přibylo, společenství se rozrůstala a bylo stále těžší střežit pravidla, vymysleli si lidé bohy. Od dob Bertranda Russela je tohle nejenom zbloudilé tvrzení, ale je to taky ničím nepodložené tvrzení. Lidé jakživ nic zbrusu “nového” nevymysleli. Jistě, je to filosofický problém…(který není?) Ale kdyby tedy nebyl nad námi Bůh, tak by si ho nedovedli vymyslet. Každý falešný Bůh má někoho, nebo dokonce každého, kdo ví, že je falešný. Pokud je pro mně fotbal můj bůh, já vím, že je falešný. Římané při uvádění nového… Číst vice »

Oliver

Jistě, jen 1. jak to, že Člověk jako živočišný druh nevybaven k tomu, aby přežil v divočině sám. Neměl srst, drápy, nebyl ani nějak zvláš’t silný nebo rychlý.vůbec mohl v přirozeném výběru přežít, dokud se nenaučil žít ve skupinách a spolupracovat? Nepřežil snad hlavně díky tomu, že byl nejschopnější přežití? Tady opět docházíme k údivu nad důmyslností evoluce, kdy se schopnosti a zvyky potřebné k přežití vyvíjejí souběžně s druhem. Jeví se to skoro jako by evoluce “věděla”, jaké chování bude novému druhu prospěšné. Ovšem (paraf. Dawkinse) tak tomu není,… Číst vice »

jhk - vlasta

Proč tady jsou bohové? Evoluční vysvětlení je docela jednoduché. – z časopisu Téma – cit. “Člověk jako živočišný druh nebyl vybavený k tomu, aby přežil v divočině sám. Neměl srst, drápy, nebyl ani nějak zvláš’t silný nebo rychlý. A tak jsme se naučili žít ve skupinách a spolupracovat. Proto jsou pro nás tak důležité sociální vztahy, hierarchie, proto se necháme vést autoritou. A proto podvědomě vyžadujeme řád a i totalitu přijmeme raději než chaos. Je tohle důvod, proč nám tak vadí porušování pravidel? Odpo. Ano. Protože porušování pravidel onu spolupráci,… Číst vice »