Temné tajemství fyziků

Jakob Haver Vesmír, astronomie 2 Komentáře

Rychlé hvězdy neměly čas odletět

John Hartnett

Z creation.com/physicists-dark-secret přeložil Jakob Haver – 02/2020. Translation granted by Creation.com – přeloženo s povolením od Creation.com. Úvodní foto: Autor článku prof. John G. Hartnett je nyní v penzi a věnuje se vývoji ultra-stabilních safírových hodin ve společnosti Cryoclock Pty Ltd.

Redakce CMI: Prof. John G. Hartnett odešel nedávno do penze – pracoval jako docent fyziky na Universitě v Adelaide (a dříve na University of Western Australia). Po svém odchodu byl Dr. Hartnett zapojen do malé společnosti Cryoclock Pty Ltd, aby komercializoval svůj výzkum ve vývoji ultra-stabilních hodin. Viz www.cryoclock.com. Publikoval více než 100 odborných článků v recenzovaných vědeckých časopisech a více než 100 konferenčních studií s několikerým mezinárodním oceněním a vyznamenáním.

dark-secretNejprve to byla temná hmota, potom přišla temná energie, pak temné fotony a nyní se mluví o temných hvězdách, temných planetách, a dokonce o temném inteligentním životě v nějaké kompletní temné galaxii uvnitř naší galaxie Mléčná dráha.

Nicméně ve skutečnosti fyzici o temné hmotě a temné energii nevědí vůbec nic. Tyto pojmy a nejasné koncepty, které je představují, byly ve skutečnosti vymyšleny astrofyziky, protože ti připouštěli pouze materialismus (všechno, co existuje je hmota a energie). Následně dogmaticky trvali na důsledném uplatňování tohoto všeho na původ a strukturu vesmíru.

Když tito fyzici pozorují rychlosti rotace hvězd – nejen v naší vlastní galaxii, ale také v tisících dalších spirálních galaxií – zjišťují, že hvězdy ve spirálních discích se pohybují „příliš rychle“. Pohybují se tak rychle, že v jejich předpokládané životnosti – což také odpovídá životnosti jejich galaxií, řádově 10 miliard let – by měly být tyto galaxie dávno rozpadlé, protože jejich hvězdy by z galaxií odletěly pryč, nemohly by se v nich udržet.

“… tyto galaxie by měly být dávno rozpadlé, protože jejich hvězdy by z galaxií odletěly pryč …”

Jelikož astrofyzici nedokážou tyto vysoké rotační rychlosti vysvětlit pomocí standardní vyzkoušené a ověřené newtonovské fyziky, vymysleli si představu, že galaxie ve skutečnosti obsahují 80% až 90% „temné hmoty“ – entita, která je sice všude, ale neexistuje žádná metoda, pomocí které bychom ji mohli vidět nebo detekovat.1

V jednom článku2 se uvádí, že tomu věří většina dnešních fyziků. To sice může docela dobře být, ale to není můj případ, a to jsem si jist, že se mohu kvalifikovat jako skutečný fyzik.3 V každém případě platí, že pravda není určována většinovým názorem.4

V takových věcech, jako je stvoření vesmíru, začali vědci opouštět Boží Slovo jako autoritu asi před 200 lety, a proto dnes mnozí věří v materialismus – tedy že neexistuje žádný Stvořitel a vesmír vznikl jednoduše sám od sebe, z ničeho.5 Jenže pokud se tento jejich pohled setkává s fakty, které mu odporují, není to vhodná chvíle opustit svou „temnou“ mytologii? Na místo toho by měli vzít v úvahu možnost, že vesmír není tak starý, jak si představují, tj. že byl stvořen asi před 6 000 lety, jak o tom svědčí Bible. Za těchto okolností už potom není vůbec divné, že tyto rychlé hvězdy neměly čas odletět pryč.

Odkazy a poznámky

  1. Hartnett, J.G., Why is dark matter everywhere in the cosmos? creation.com/dark-matter-everywhere, March 2015.
  2. Bazilchuk, N., Dark matter: how can we know if it exists? ScienceNordic.com, April 2016.
  3. Redakce CMI: Prof. John G. Hartnett odešel nedávno do penze – pracoval jako docent fyziky na Universitě v Adelaide (a dříve na University of Western Australia). Po svém odchodu byl Dr. Hartnett zapojen do malé společnosti Cryoclock Pty Ltd, aby komercializoval svůj výzkum ve vývoji ultra-stabilních hodin. Viz www.cryoclock.com. Publikoval více než 100 odborných článků v recenzovaných vědeckých časopisech a více než 100 konferenčních studií s několikerým mezinárodním oceněním a vyznamenáním. Viz creation.com/hartnett.
  4. Howard, G., Can all those scientists be wrong? Creation 36(1):20–22, January 2014; creation.com/scientists-wrong.
  5. Hartnett, J.G., On the origin of universes by means of natural selection—or, blinded by big bang blackness, creation.com/origin-of-universes, October 2014.

2
Můžete přidat komentář

Please Login to comment
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Václav Dostál Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Václav Dostál

Běžně uváděná rotační křivka spirální galaxie je jakýsi „průměr“ naměřených křivek konkrétních galaxií. Jestliže se podíváme na křivky různých galaxií, zjistíme, že se od sebe vzájemně velice liší: pro galaxie typu Sb, Sc a SBb-SBc.Viz https://iopscience.iop.org/article/10.1086/307731/fulltext/ – část za obr. 3. Kromě toho existují rotační křivky nepravidelných galaxií, intragujících galaxií a galaxií s aktivními jádry. Nemá valný smysl se zabývat jejich popisem. Důležitější je chybějící vysvětlení takové různorodosti! Muselo by se zavést naprosto odlišné rozložení temné hmoty kolem různých galaxií. Běžně uvažované kulové halo vůbec nevyhovuje – kolem centra galaxií… Číst vice »

Václav Dostál

Upravuji první větu https://cs.wikipedia.org/wiki/Temná_hmota: „Temná hmota či skrytá hmota nebo též skrytá látka je označení hypotetické formy hmoty, jejíž existence by vysvětlovala nesrovnalosti mezi některými skutečně pozorovanými a z modelů vypočítanými hodnotami“ rychlosti rotace hvězd ve spirálních galaxiích. Viz druhý obr. ve wiki (zvětši si): Rychlost rotace by teoreticky měla probíhat podle dolní křivky, ale ve skutečnosti je podle horní křivky – vzdálenější hvězdy se otáčejí o hodně rychleji než by měly. Jak píše prof. Hartnett: „Pohybují se tak rychle, že v jejich předpokládané životnosti – což také odpovídá životnosti… Číst vice »