stvoreni-svedci-o-stvoriteli

Stvoření svědčí o Stvořiteli

Pavel AkrmanÚvahy o kreacionismu, stvoření ad. 5 Komentářů

… aneb argumenty pro existenci inteligentního Tvůrce

Pavel Akrman

Určeno pro širokou veřejnost (video, 41 minut).

Život je to nejúžasnější, co můžeme v přírodě pozorovat. Záleží však na tom, skrze jakou optiku se díváme. Několik příkladů toho, že když o přírodě nezaujatě přemýšlíme, nemůžeme v ní Stvořitele přehlédnout.

Připomínat biblické stvoření může měnit životy lidí tím, že v době ústupu křesťanských hodnot odkazuje zpět na autoritu Písma a Stvořitele / Vykupitele – našeho Pána Ježíše Krista.

Na konkrétních příkladech je ukázáno, že svět ve 20. století přijal evoluční hypotézu příliš zbrkle a bez důkladného prověřování.

Stručná motivace pro ty, kteří upřímně hledají pravdu.

Subscribe
Upozornit na
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Zelinka

Díky za oba komentáře PA i JHK – dívám se na to úplně stejně. A při té příležitosti se mi nemohl nevybavit jeden ze štvavých “agnostiků” z minulosti tohoto webu, který však byl ve své podstatě jen zuřivým ateistou – KTE. Byl to obyčejný ateistický štváč, ale vadilo mu, když to o něm někdo řekl. Velmi si dával záležet na tom, aby vypadal “neutrálně”, nezaujatě. Ještě že jeho zuřivě nenávistný blog na idnes už dávno vyhasl.

jhk - vlasta

RE: – Admin – “” není vlastně nakonec nic jiného, než starý známý a priori předsudek proti Bohu …””. — ano přesně tak. Je to alibismus na základě domnívání se, nikoli jistoty. A to vše je díky tomu, že se “rádobyvěda” od nějaké doby snaží o nějakou “neutrální” pozici. Přesně tak, jak píšete u první připomínky s Le Poidevinem. Jenomže takový postoj je veskrze nesmyslný. To si kreacionisté uvědomují, protože “pokud” byl první člověk stvořen a se Stvořitelem se setkával – pak je takový postoj založen na nemožném “scénáři”. Jak by mohl Adam… Číst vice »

jhk - vlasta

Zrovna dnes jsem o tom přemýšlel. Pokud je tento svět stvořen, jakože jako kreacionisté tomu i věříme a na základě faktů – to můžeme i dokazovat – pak námitky agnostiků, že to vědět nelze – nebo v tom druhém případě, že nic takového v přírodě ničemu nenasvědčuje – tzn. nejsou pro to jasné důkazy – je problém s vnímáním tohoto světa – a všeho co v něm jest. Z toho lze dle mého docela jasně vyvodit pár zásadních poznatků. Např. ten, že pokud tento svět stvořen je – pak je… Číst vice »