persecution

Pronásledování kvůli víře ve Finsku

Pavel AkrmanDůsledky evoluční ideologie 3 Komentáře

Finská politička obviněna z trestného činu nenávisti za zveřejnění biblického verše kritizujícího homosexualitu

Pavel Akrman

Čerpáno z článku na National File, vybrané pasáže přeložil Pavel Akrman – 07/2021.

Náboženské pronásledování již v západních zemích existuje – a stále přibývá. Někteří křesťané teď možná budou  poukazovat na mnohem horší náboženské perzekuce, jaké se dějí v současné době v jiných zemích, např. v Číně a dalších. Nicméně intenzivní pronásledování zpravidla nenastane přes noc – začíná to postupně zesilující šikanou a diskriminací, jako se to dnes děje ve Finsku. Jakmile jsou takovéto „dveře“ jednou pootevřeny, postupem doby se stále více otvírají.

Bývalé ministryni vnitra a současné poslankyni Päivi Räsänenové tak proto může hrozit až 6 let vězení za to, že hájí biblické stvoření člověka a manželství výhradně mezi mužem a ženou (zveřejnila verše z Římanům1:24–27). Ve svém prohlášení Räsänenová uvedla, že nemůže akceptovat stav, kdy vyjádření jejích náboženských přesvědčení může mít za následek uvěznění. „Necítím se vinna tím, že někomu vyhrožuji, pomlouvám ho nebo urážím,” a dodala:

„Všechna moje prohlášení byla založena na biblickém učení o manželství a sexualitě. Budu bránit své právo vyznat svou víru, aby nikdo jiný nebyl zbaven svého práva na svobodu náboženského vyznání a projevu. Držím se názoru, že moje vyjádření jsou legální a neměla by být cenzurována. Ze svých názorů neustoupím. Nenechám se zastrašit skrýváním své víry. Čím více křesťanů o kontroverzních tématech mlčí, tím užší je prostor pro svobodu projevu.“

To, co se dnes děje ve Finsku, dobře známe již z historie – intenzivní pronásledování skutečně nenastává přes noc. Není však těžké dát si pět a pět dohromady. Jakoby se nad tímto vším vznášel nedávný projev kněze Piťhy:

„Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány, bude k tomu stačit, že dětem řeknete, že muž a žena nejsou totéž … “

Subscribe
Upozornit na
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Zelinka

Je to novodobé šílenství, které je přímo úměrné míře zkaženosti padlého stvoření. Osobně souhlasím s projevem kněze Piťhy – teď se to může mnohým zdát jako přehnané, ale čas ukáže, že nikoli. Upozornil nás však na tento stav už Kristův služebník apoštol Pavel, a my jsme toho nyní očitými svědky. Naším úkolem je neohnout hřbet před světskou zkaženou mocí – zmíněná politička je dobrým příkladem.

Václav Dostál

U nás existuje hnutí příznivců „odlišně sexuálně orientovaných lidí“, které chce uzákonit „manželství pro všechny.“ Ve skutečnosti chce toto hnutí uzákonit „manželství“ dvou leseb a „manželství“ dvou gayů. Mezi odlišně sexuálně orientované lidi ovšem nepatří pouze lesby a gayové, patří tam i jiné „orientace“: https://www.marieclaire.cz/lgbt-nestaci-je-tu-lgbtqiapk-jak-se-v-tom-vyznat. Požadavek oficiálního sňatku POUZE pro dvě lesby a dva gaye je nespravedlivý vůči bisexuálům, tj. lidem, kteří „jsou přitahováni oběma pohlavími, byť to nemusí být ve stejné míře“. Tito lidé by měli TAKĚ mít možnost uzavřít „manželství“  –  stejně jako lesby a gayové! Ovšem také např. polyamorové:… Číst vice »