kangaroo

Proč žijí klokani jen v Austrálii?

Pavel AkrmanCelosvětová Potopa Napsat komentář

Brian Thomas, PhD. *)

Z www.icr.org přeložil Pavel Akrman – 04/2018.

V Austrálii, Nové Guinei a v malé míře také v Jižní Americe žije kolem tuctu základních druhů vačnatců. Jak se do těchto izolovaných míst dostali? Evolucionisté trvají na tom, že se tam vyvinuli – jenže určité zkameněliny naznačují jinou odpověď.

Vačnatci zahrnují dobře známé klokany a koaly, plus méně známé betongy a vakokrty. Místo toho, aby se vyvíjeli v děloze, jejich mláďata rostou v matčině speciálním vaku. Jaké důkazy přesvědčily vědce o tom, že vačnatci se vyvíjeli po miliony let z jediného předka v Austrálii nebo na Nové Guineji?

vacice

Didelphis marsupialis – vačice. Klikněte pro zvětšení (obr. wikipedie)

Ať už je odpověď jakákoli, nejsou to jen fosilie, co ukazuje na pravý opak tohoto evolučního příběhu. Nejníže uložené a nejstarší fosilie vačnatců, nalezené v útvarech křídových hornin, “jsou výhradně z Eurasie a Severní Ameriky.”1 Pokud se australští vačnatci vyvinuli v Austrálii, tak proč byli jejich údajní předchůdci pohřbeni na opačné (severní) polokouli? “Nejstarší” fosilie vačnatce, který se nápadně podobá vačici, pochází z Číny.2 V přehledu z roku 2003 se přiznává: “Tento zeměpisný přechod zůstává nevysvětlen.”1

Ještě horší pro tuto báchorku je skutečnost, že v australských křídových útvarech se vyskytují fosilie placentálních savců. Austrálie dlouhodobě udržuje svou populaci několika málo placentálních vačnatců. Ale podle umístění zkamenělin by se vačnatci měli vyvinout daleko od Austrálie a placentální formy by se měly vyvinout v Austrálii – což je opakem evolučního příběhu.

“Pokud se australští vačnatci vyvinuli v Austrálii, tak proč byli jejich údajní předchůdci pohřbeni na opačné (severní) polokouli?”

Celkově fosilie nevykazují žádné důkazy pro evoluci vačnatců. Vidíme plně utvořené vačnatce nebo plně utvořené placentální savce. Vzhledem k tomu, že se tyto fosilie vačnatců objevují pouze na místech, kde vačnatci dnes nežijí, museli se tedy stěhovat. Ale kam a kdy?

Ani kreacionistický vědec ani vědec věřící v evoluci u toho nebyl, aby mohl pozorovat a zaznamenávat, kdy se vačnatci dostali ve skutečnosti do Austrálie, takže každý z nich musí navrhnout a otestovat svůj scénář. Někteří říkají, že vačnatci z období křídy vyhynuli společně s dinosaury, aby se pak znovu vyvinuli v Austrálii a byli tam nahrazeni přesně stejnými kopiemi o milióny let později! Je to jako kdyby se vačice jednou vyvinula a potom zanikla, a později by se díky dovednosti přírodních sil vyvinula podruhé, prakticky jako kopie původního stvoření. Velmi nápadité, ale ne zrovna vědecké. Naštěstí Bibli nakloněný scénář počítá s fosiliemi, aniž by se musel uchylovat k nějakému příběhu duplicitního vývoje.

To první je, že vačnatci zahynuli v křídových usazeninách během Noemovy Potopy. Ti museli žít v předpotopních oblastech, které byly později událostmi v souvislosti s Potopou rozděleny na severní Ameriku, Evropu a Asii.3 Biblický záznam očitých svědků Potopy čtenáře ujišťuje, že do Noemovy archy vstoupil vždy pár od každého druhu zvířete žijícího na zemi a létajícího ve vzduchu.4 To zahrnovalo klokany, koaly, vakovlky a terizinosaury (největší známý teropod, pozn. překl.).

“Klokani a koaly se v Austrálii nevyvinuli. Oni se nevyvinuli vůbec. Bůh je stvořil jako vačnatce od samého počátku.”

Potopa vyvolala dobu ledovou, která trvala několik staletí.5 V té době byla hladina moře o více než 100 m nižší, než je dnes.6 Nižší mořská hladina poskytla mezi mnoha dnešními ostrovy pozemní překlenutí.7 Zvířata a lidé mohli chodit doslova od pohoří Ararat po Novou Guineu. Někteří se mohli přepravit na různých troskách po bouřích nebo přeplavat do Austrálie z ostrovů, jako je Nová Guinea.8 Pokud vačnatci dorazili v době, kdy ledy na světě byly nejsilnější a hladina moře byla nejnižší, pak tání ledu ke konci doby ledové zvýšilo hladinu moře natolik, že byli odříznuti od starých propojení mezi pozemními vrchovinami, ze kterých se staly ostrovy.9

Klokani a koaly se v Austrálii nevyvinuli. Oni se nevyvinuli vůbec. Bůh je stvořil jako vačnatce od samého počátku. Mnoho z nich zahynulo společně s dinosaury a dalšími tvory během Potopy. Ti, kteří Potopu na arše přežili, měli potomky, kteří se mohli přistěhovat před množstvím placentálních savců. Pravděpodobně se dostali do Austrálie ještě předtím, než stoupající hladina moře placentálním savcům prakticky uzavřela cestu k protinožcům. Toto řešení je v souladu jak se zkamenělinami, tak i s Písmem.

*) Brian Thomas je autorem vědeckých publikací v ICR (Institute for Creation Research)

Odkazy

  1. Cifelli, R. L. and B. M. Davis. 2003. Marsupial Origins. Science. 302 (5652): 1899-1900.
  2. Luo, Z.-X. et al. 2003. An Early Cretaceous Tribosphenic Mammal and Metatherian Evolution. Science. 302 (5652): 1934-1940.
  3. Clarey, T. 2013. Hot Mantle Initiated Ocean and Flood Beginnings. Acts & Facts. 42 (8): 15.
  4. “[Genesis 10:1] is the fourth toledoth of the book of Genesis (previously noted at Genesis 2:4; 5:1; and 6:9), presumably marking the signatures of Shem, Ham and Japheth after completing their narrative of the Flood and the immediate post-Flood years.” Morris, H. 2012. The Henry Morris Study Bible. Green Forest, AR: Master Books, 45.
  5. Hebert, J. 2013. Was There an Ice Age? Acts & Facts. 42 (12): 20.
  6. Gomitz, V. Sea Level Rise, After the Ice Melted and Today. Science Briefs. NASA GISS. Posted on giss.nasa.gov January 2007, accessed November 18, 2016.
  7. Clarey, T. 2016. The Ice Age and the Scattering of Nations. Acts & Facts. 45 (8): 9.
  8. Even evolutionists have long invoked migration on floating debris mats to explain animal transportation to islands. Similar plant kinds on different continents, flourishing right where ocean currents would have carried them, support rafting.
  9. Possibly, placentals out-competed marsupials for resources, so marsupials kept migrating to habitats with less competition.

 

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments