mile-deti

Milé děti

pavelkabrtOstatní, různé Napsat komentář

Pohádka z dílny anglického romanopisce, pohádkáře a evoluzionisty Charlese Darwina.

Pro dětskou mysl převyprávěl Pavel Kábrt

Milé děti,

jak jsem vám slíbil, dnes před spaním vám povím jednu dojemnou krásnou pohádku. Pochází od romanopisce a mistra pohádek, anglického studenta bohosloví, evoluzionisty Karla Darwina a lidé si tu pohádku vypráví už 150 let. Je tak úchvatná, že se do ní mnozí lidé zamilovali a někteří šli dokonce tak daleko, že ji začali brát jako skutečnost, jako historickou pravdu a ne jen jako pohádku. Ale to se lidem občas stává, že uvěří pohádkám. Tak zde je jedna taková pro vás:

Bylo nebylo, dávno tomu, dávno, existovalo jedno moře a v něm mnoho ryb. A bylo jim tam dobře, pak ale spadnul z nebe velký kámen, až do toho moře, a bylo mnoho hoře, vyšplouchla voda a pryč byla všechna ta pohoda. Vody málo, rybám v moři těsno, prostě bylo běsno. A tak se jedna parta ryb, říkejme jim lalokoploutvé nebo jen zoufalé průzkumnice, jakési rybí údernice, rozhodla vyplácat se na pevninu, suchou zem, jen tak rybím výlezem.

To víte, děti, žádné nohy, žádné plíce a nedostatků ještě více, také špatně viděly, krkem točit nemohly, neboť žádný neměly. No, a za čas, nebylo to hned, trvalo to, bratru, milióny let, se z těchto ryb stali rybáři, ale co to povídám, také krásní princové a princezny i kuchaři. A od té doby jsou tu lidi, loví ryby, smaží si je na chuťovku, pečou a marinují, až jim sliny tečou, pochutnávají si na nich přeci, jako by to ani nebyli jejich vlastní předci – trochu morbidní pohádka, milé děti, že? Ale on pan Kája Darwin byl takový morbidní báchorkář, rád si z lidí utahoval a zabíjení zvířat ho velmi bavilo, až se to i jemu samému, trochu hnusilo.

Tak, dětičky, šupito do postýlek, zítra vás z té pohádky budu zkoušet, protože až vyrostete, budete se ji učit ve škole v hodině biologie jako tak zvanou evoluční vědu a také v hodině dějepisu vám to budou vykládat jako zaručeně pravdivou historii lidského rodu.

Dobrou noc, sladké evoluzionistické sny.

Váš Karel Darwin, a velký sběratel jeho pohádek
Pavel Kábrt

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments