dawkins-foxnews

Kreacionisté souhlasí s R. Dawkinsem!

Pavel AkrmanGenetika-teorie informace 2 Komentáře

Richard Dawkins prohlašuje, že z vědeckého hlediska existují pouze dvě pohlaví: „Ano, tak jednoduché to je.“

Pavel Akrman

Čerpáno z epizody pořadu „Piers Morgan Uncensored“ (Piers Morgan bez cenzury) televize Fox News  z 20. března 2023  (časový úsek, kde se mluví o lidském pohlaví je na videu v čase 14:26 – 16:34).

Pokud byste měli uvést výroky známých lidí, se kterými jako bibličtí kreacionisté můžete souhlasit, proslulý ateista a skalní evoluční biolog Richard Dawkins vás s největší pravděpodobností vůbec nenapadne!

A přesto je tu jeho nedávné veřejné prohlášení, pod které bychom se rozhodně mohli podepsat. Známý ateista a biolog Richard Dawkins během rozhovoru s Piersem Morganem důrazně obhajuje realitu biologického pohlaví.

„Jako biolog vím, že existují pouze dvě pohlaví – ano, tak jednoduché to je.” –Richard Dawkins

Proslulý kritik náboženství mluvil v americké televizi Fox News s Piersem Morganem v pořadu „Piers Morgan Uncensored“. Moderátor nastolil mimo jiné také otázku snahy ideologických aktivistů LGBTQ odstranit z anglického jazyka slova, která nějakým způsobem naznačují rozdíly mezi muži a ženami – neboli jak „de-genderovat“ a neutralizovat jazyk“.

Morgan se odvolával na nedávný seznam problematických slov, který zveřejnil britský portál The Telegraph. Skupina akademiků v rámci projektu „EBB Language Project“, se snažila najít všechna slova, která by mohla být potenciálně považována za „politicky nekorektní“, jako např. „muž, žena, matka, otec“ a další.

Dawkins se nedávno k tomuto projektu vyjádřil a řekl:

„Dělají to pod naprosto falešnou záminkou – že můžete nějak předstírat, že biologie neexistuje, zvláště pokud jde o pohlaví. Jediná možná odpověď na to je pohrdavý výsměch. I nadále budu používat každé ze zakázaných slov. Jsem profesionální uživatel angličtiny. Je to můj rodný jazyk a nenechám se nikým cenzurovat.”

Poté Dawkins zpochybnil celé hnutí LGBTQ slovy: „Je to z jejich strany šikana. Viděli jsme, jak známí lidé, jako např. J.K. Rowlingová a Kathleen Stocková, byli démonizováni za to, že vyjádřili své názory na postoje těchto aktivistů.“ Dawkins dále poznamenal, že ti, kdo útočí na autorku Harryho Pottera J.K. Rowlingovou za její oddanost realitě dvou biologických pohlaví, jsou „násilníci“ a prosazují „naprostý nesmysl“.

Když se Morgan zeptal Dawkinse, jak lze proti tomuto „nesmyslu“ bojovat, Dawkins odpověděl bez obalu:

„Vědou. Existují jen dvě pohlaví, to je nezpochybnitelné. O tom není žádných vědeckých pochyb. Můžete sice mluvit třeba o stovce pohlaví, pokud chcete, ale to je pouze něčí subjektivní názor, který mě nezajímá. Jako biolog vím, že existují pouze dvě pohlaví – ano, tak jednoduché to je.”

Co tedy říká věda o mužích a ženách?

Pokud jde o pohlaví (neboli gender – pohlaví a gender je totéž), věda na základě pozorování jasně ukazuje, že informace pro stavbu lidské bytosti jsou obsaženy ve 23 párech chromozomů dědičné molekuly DNA. Jeden z těchto párů chromozomů se nazývá pohlavní chromozom a má ho každý člověk. Muži mají pár XY a ženy mají pár XX.

Dnes, v našem padlém světě, mohou u těchto chromozomů existovat různé výjimky (jako např. XXX nebo XXY), ale jde pouze o zlomek procenta. A lidé s těmito genetickými abnormalitami mají různé problémy, protože původní stvořené pohlavní chromozomy byly XX a XY. Křesťané chápou, že takové „výjimky“ jsou proto, že žijeme v padlém světě, a tak může docházet k mutacím, chybám při kopírování atd.

Lze tedy s jistotou říci, že věda založená na pozorování, Richard Dawkins i my kreacionisté se určitě shodneme na faktu, že existují pouze dvě lidská pohlaví: muži s párem chromozomů XY a ženy s párem chromozomů XX.

Odkazy

  1. Celá epizoda: Richard Dawkins vs Piers Morgan On Religion and Gender | The Full Interview (pasáž o pohlavnosti: čas 14:26 – 16:34)

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jhk - vlasta

Ale jinak je samozřejmě naprosto v pořádku, že v této oblasti má nejpřednější z biologů jasno. To je dobře. V tom zaslouží uznání, že jeho postoje založené na vědě nějaký LGBT aktivista, nemá možnost změnit. Alespoń v něčem je ta věda přínosná, když už.

jhk - vlasta

Ještě by chtělo – aby si Dawkins a další evolucionisté přiznali -. že člověk s dvěma pohlavími je také i slepá vývojová větev – a tudíž je tím popřena možnost vývoje jako takového. Kolik dvoupohlavních jedinců jsme našli ve fosiliích? Mělo by jich být přeci dost na to, abychom mohli říci, že došlo k evoluci i v této oblasti. Jenomže co? Jenomže v tom je právě dle mého problém. V podstatě si myslím, že co se týče zkamenělin – nenajdeme buď žádného, nebo to ani není jisté, zdali to byl… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jhk - vlasta