genesis-hebrew

Historicita knihy Genesis (video)

Pavel AkrmanBible, křesťanství, náboženství Napsat komentář

Pavel Akrman

Důsledky odmítnutí historicity Genesis jsou tragické. Vedou k popření věrohodnosti Písma. Nutí k naprosto odlišné interpretaci všech biblických událostí a ve svém důsledku vrhají mnohem více než stín pochybností na událost ze všech nejvýznamnější, a tou je vzkříšení Pána Ježíše Krista.

Pokud připustíme, že první kapitoly knihy Genesis nejsou historií, ale mýtem nebo alegorickou básní, povede nás to ke zpochybnění všech hlavních doktrín Písma, jako je učení o Bohu, o Kristu, o vykoupení, o spasení, o hříchu, o manželství, rodině… Zůstane nám jen prázdná náboženská slupka bez jakéhokoliv pevného obsahu. Varovná slova, která Ježíš řekl náboženským Židům, můžeme vztáhnout se stejným důrazem i na ty, kdo popírají záznam historie v prvních kapitolách knihy Genesis:

„Kdybyste opravdu věřili Mojžíšovi, věřili byste i mně, neboť on psal o mně. Nevěříte-li tomu, co on napsal, jak uvěříte mým slovům?” (Jan 5:46-47)

Dnes vám přinášíme celovečerní dokumenární film (zdroj: Is Genesis History? – českou verzi zpracovalo sdružení Maranatha), ve kterém se s námi přes tucet vědců podělí o své poznatky – jak se svět protíná s historií zaznamenanou v knize Genesis. Tento film může změnit mnohým způsob, jakým vidí okolní svět a vesmír.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments