schooloffish

Fosilizované hejno ryb

Pavel AkrmanCelosvětová Potopa Napsat komentář

Frank Sherwin, M.A.

Z www.icr.org přeložil Pavel Akrman – 07/2019.

„Neumím si představit trojrozměrné hejno ryb, které by se potopilo na dno a zachovalo by si všechny své vzájemné pozice,“ řekl Dr. Plotnick, paleontolog na Univerzitě v Illinois, v Chicagu. „To mi nedává smysl.“1

Tak mluvil Dr. Plotnick o nedávném fascinujícím objevu zkamenělého hejna zaniklých ryb (celé hejno – 259 ryb), které bylo objeveno ve Fukui Prefectural Dinosaur Museum v malém městečku Katsuyama v Japonsku.

Při pohledu na desku s fosiliemi (56 x 38 cm) bylo rybí hejno přikryto během několika vteřin v důsledku katastrofické události… jako je Potopa. V tom měl Plotnick správný úsudek. Jakým způsobem by se mohlo rybí hejno nějak ponořit na dno a být pomalu pohřbeno sedimenty, a ještě ke všemu při zachování polohy ryb ve stejném směru? Není tu žádný náznak lovu predátorů, nestrávených zbytků nebo bakteriálního rozkladu, což by se dalo jistě očekávat, pokud by byly tyto ryby pohřbeny pomalu a postupně.

Evolucionisté se chtějí od takové interpretace o zjevné katastrofické události distancovat, a tak raději říkají: „Jak se tato struktura houfu [hejna] ryb zachovala, zůstává nejasné“,2 a „Jiní vědci říkají, že je zapotřebí více důkazů k prokázání toho, že ryby byly pohřbeny v průběhu několika vteřin.“ To vypadá, že touží po jakémkoli vysvětlení, jen když to nebude Potopa!

Kreacionisté trvají na tom, že ryby byly stvořeny pátého dne Stvořitelského týdne. „Ryby věděly, jak vytvořit hejno mnohem dříve, než bylo dosud známo“1 a obrovské množství jich bylo zabito při Potopě podle Genesis asi před 4 500 lety.

“Kreacionisté trvají na tom, že ryby byly stvořeny pátého dne Stvořitelského týdne.”

Za posledních 35+ let evolucionisté neochotně dospěli k závěru, že tato planeta zažila celosvětovou katastrofu – nikoli však záplavu, ale tvrdí, že to byl masivní asteroid, který zasáhl současný poloostrov Yucatán před 66 miliony lety. Toto je znáno jako vymírání K–T, nebo (nověji) vymírání K–Pg, událost v období křída-paleogén. Nabízejí tak možnost, že to, co způsobilo zánik asi tří čtvrtin života na Zemi – a všech dinosaurů – je právě tato událost.

V dubnu 2019 bylo oznámeno, že fosilní hřbitov v Severní Dakotě zpochybňuje argument evolucionistů o pomalém a postupném zániku dinosaurů, ale náraz asteroidu stále považují za primární událost.

V žádném jiném vymezeném úseku K–T na Zemi nenajdete takový soubor fosilií, který by sestával z tak velkého množství druhů představujících různé stáří organismů a různých stádií života, a které by všechny zemřely ve stejný čas, ve stejný den.3

Toto hejno ryb je celým společenstvem organismů – a všechny zemřely ve stejný čas a ve stejný den? V tomto případě rychlé a katastrofické pohřbení na jednom místě, během několika sekund a v tak masivním rozsahu je přesně to, co kreacionisté očekávají jako důsledek Potopy podle knihy Genesis.

A když už je řeč o rychlém pohřbení během jednoho dne, paleontologové v Argentině objevili hlavní naleziště fosilií z období Jury, které se rozkládá na ploše neuvěřitelných téměř 60 000 kilometrů čtverečních.

Fosilie byly uloženy téměř okamžitě, v některých případech za méně než jeden den.4

Takže znovu – pokud je někdo konfrontován s tak širokou oblastí uložených zkamenělin – a které byly v některých případech uloženy „za méně než jeden den“ – pak to nutně znamená rychlé pohřbení v masivním měřítku. Co třeba celosvětová Potopa?

Odkazy

  1. Joel, L. 2019. A School of Fish, Captured in a Fossil. The New York Times. Posted on nytimes.com on May 29, 2019, accessed on June 3, 2019.
  2. Mizumoto, N. et al. 2019. Inferring collective behaviour from a fossilized fish shoal. Proceeding of the Royal Society B. Posted on royalsocietypublishing.org on May 29, 2019, accessed June 3, 2019.
  3. Swanston, B. 2019. Why North Dakota’s Prehistoric Graveyard is Raising Eyebrows. Sciencing.com. Posted on sciencing.com on April 8, 2019, accessed June 3, 2019.
  4. Scientists discover major Jurassic fossil site in Argentina. Pys.org. Posted on phys.org on February 28, 2016, accessed June 6, 2019.
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments