evolution-grand-experimen_headert

Evoluce: grandiózní experiment

pavelkabrtKnihy a brožury Napsat komentář

Několik výňatků z prezentace této knihy a DVD

Dr Carl Werner

Zdroj: alerts.worldnetdaily.com přeložil Pavel Kábrt – 08/2011

„Náš názor je, že tato kniha je nejlepším dokumentem, který byl vypracován v oblasti debat kreace/evoluce.“ Apologetický tým

  • Chodily velryby po suché zemi?
  • Létali dinosauři?
  • Je tohle rozbřesk evoluční teorie?
  • Nebo snad agónie v jejích posledních hodinách?

Darwinova kniha o evoluci přiznává, že „mezičlánky“ jsou snad nejzřetelnější a nejvážnější námitkou vůči teorii evoluce. Darwin uznal, že zkameněliny nasbírané vědci do roku 1859 nesouhlasily s teorií evoluce, ale předpovídal, že jeho teorie bude potvrzena poté, jak se bude nacházet víc a víc zkamenělin. Po 150ti letech kniha „Evoluce: grandiózní experiment“ prověřuje kriticky životnost Darwinovy teorie.

Přiznání prominentního vědce, že vyfabrikoval spojovací evoluční článek, odhaluje návrat tohoto problému v teorii evoluce v té nejdramatičtější podobě: jak se odvíjí video, příběh se postupně obnažuje televizním divákům s těmi nejnepříjemnějšími pocity, jaké si lze představit. Tato neúmyslná chyba je jeden z příkladů vědců uměle vytvářejících důkazy k podpoře evoluční teorie. Některé chyby jsou neúmyslné, jiné jsou podvody, ale dohromady to všechno zahrnuje vědce a umělce fabrikující důkazový materiál pro teorii evoluce.

Evoluce - grandiózní experiment_3-rodhocetus.jpg

Po léta vědci tvrdili, že mají přesvědčivý fosilní důkaz evoluce v Rodhocetovi, čtyřnožci s ocasem velryby. Tento „chybějící článek“ byl mnoha evolučními experty považován za nejlepší důkaz evoluce. Když ale biolog, lékař a televizní producent Dr. Carl Werner začal toto prověřovat, čekalo ho velké překvapení: žádné zkameněliny ocasu Rodhoceta neexistovaly. Chyběly. Když se na to ptal vědce, který ocas velryby přidal, tak tento vědec připustil, že onen „nejlepší důkaz“ neměl velrybí ocas ani ploutve, jak uváděl na muzejních znázorněních.

Toto byla první z mnoha evolučních nesprávností, které dr. Werner zjistil, když začal prověřovat evoluci. K dalším problémům se přidal vědec, který spojil dinosauří ocas s ptákem, aby tak ukázal „létajícího dinosaura“, a zase jiný vědec tento podvod kryl. Jedno velké metropolitní muzeum připevnilo péra k dinosaurovi, aby tak vyrobilo „opeřeného dinosaura“, i když žádné peří nalezeno nebylo. A zase jiné muzeum připevnilo Lucy lidské ruce, i když zkameněliny lidské nebyly. A vyskytly se další problémy: Evoluční nákresy v muzeích sugerovaly pravdivost evoluce, ale tato znázornění postrádala podpůrný důkazový materiál.

A tak zamaskovávání, výměna jmen, dodávání šupin nebo peří, to vše donutilo Dr. Wernera, aby položil tu nejzákladnější otázku: Je vůbec evoluce pravdou? V dokumentu „Evoluce: grandiózní experiment“ na tuto otázku neodpovídá, spíše předkládá problémy a ponechává rozhodnutí na publiku.

„Je evidentní, jak často příznivci evoluce vehementně usilují zastavit zpochybňování evoluční teorie“, řekl Joseph Farah, zakladatel CEO of WorldNetDaily.com. „Tenhle bigotní postoj je výsměchem lidské zvídavosti i procesu prověřování, který je tak ozdravný pro vědecké vyjádření.“

Evolution: The Grand Experiment – I.

Evolution: The Grand Experiment – II.

Evolution: The Grand Experiment – III.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments