Dobrá zpráva pro lidi dobré vůle

pavelkabrt Ostatní, různé 12 Komentářů

Kniha + DVD “Achillovy paty evoluce”

Projekt CMI

Dnes byl dokončen překlad knihy Achillovy paty evoluce. Kdo po přečtení téhle knihy ještě zůstane evolucionistou, tomu není pomoci.

Samozřejmě k jejímu veřejnému vydání zbývá ještě mnoho práce, protože její součástí je i DVD, ale první velký krok je vykonán – díky Bohu. Je to úžasná kniha, na které se podílelo 14 vědců, plná důkazů o tom, že teorie evoluce je naprostá nevědecká slátanina, která odporuje snad veškerým možným přírodovědeckým faktům: z genetiky, chemie, paleontologie, geologie, biologie a dalších oborů.

Chci tímto také poděkovat všem, kteří na překlad této knihy přispěli a jakkoli se na něm podíleli, jednotlivcům i organizacím, nebo se za vydání této knihy modlí. Při běžné ceně za normostranu by překlad vyšel (protože jde o odborný text) asi na 120 000 Kč, my jsme ho díky hodným lidem pořídili za 36 000 Kč. O dalším vývoji budete, dovolí-li Bůh, informováni. Pavel Kábrt

Malá ochutnávka:

Obsah:

  1. Přírodní výběr
  2. Genetika a DNA
  3. Původ života
  4. Fosilní záznam
  5. Geologický záznam
  6. Radiometrické datování
  7. Kosmologie a velký třesk
  8. Etika a morálka

(Přírodní výběr)

V listopadu 1980 někteří z vedoucích světových evolučních biologů pořádali v Chicagském přírodopisném muzeu Field konferenci, počítanou za „historickou“. Ve zprávě z konference v časopise Science napsal Roger Lewin toto:

  • Ústřední otázkou Chicagské konference bylo, zda mechanizmy, které jsou příčinou mikroevoluce, mohou být extrapolovány na vysvětlení fenoménu makroevoluce. I když riskuji, že některým lidem na jejich pozicích ublížím, odpověď může být dána jako jasné Ne.

Francisco Ayala, v té době mimořádný profesor genetiky na Univerzitě v Kalifornii, byl citován, že je nyní přesvědčen, „že malé změny se nehromadí.“

Přesto však mnoho evolucionistů dnes setrvává v nevědomosti o této věci. To jest, bez ustání propagují myšlenku, že ´Velká změna = Malá změna x Milióny let´. Toto je logický klam známý jako dvojsmyslnost či návnada a past.

S ohledem na výzkum pavích oček, zatímco přírodní výběr může pomoct vysvětlit relativní hojnost zbarvených a méně zbarvených pavích oček, v závislosti na rovnováze mezi pohlavním výběrem (samičky upřednostňují zbarvené samečky) oproti riziku pozření predátorem (jsou upřednostněny nevýrazné barvy), nevysvětluje to původ barev. Ani za předpokladu, že některé mutace v původních genech pro zabarvení mohly ovlivnit to, jak paví očka vypadají, nevysvětluje to původ genů samotných. Tato věc je pro uvažování kritická, ale je to něco, co Darwin a evolucionisté po něm, neustále podceňují.

Existuje také sklon dávat jiná jména fosiliím nalézaným na různých kontinentech, což přispívá ke zmatení.
Představte si, že by různé rasy psů dnes na světě neexistovaly. Pokud by paleontologové našli psí zkamenělinu Dánské dogy a čivavy, bylo by zajímavé, jaká jména by jim dali. Dali by jim téměř jistě různá druhová jména a pravděpodobně by je zařadili i do jiného rodu. Dali by je vůbec do stejné čeledi? To zobrazuje další věc: pro evoluci není důležité množství změn/rozdílností, ale typ rozdílností. Zatímco Dánské dogy a čivavy vypadají velmi odlišně, víme, že odlišnosti jsou ve stupni: spíše modifikace existujících znaků než něco radikálně nového. Žádný pes nemá peří, nebo zobák, nebo cokoliv takto ´nevlčího´. Mohou takové věci vzniknout, když jim na to dáme dostatek času? Čím více se toho dozvídáme o genetické složitosti a biochemii v souvislosti s těmito znaky, tím hůře se věří v tento evolucionistický názor.

V roce 1985 oznámil Park mořského života na Havaji narození telete, které vzniklo z páření samečka velryby kosatky černé (Pseudorca crassidens) a samičky delfína skákavého (Tursiops truncatus). Narození překvapilo zaměstnance parku, protože rodiče jsou dosti rozdílného vzezření. Máme zde křížence mezi rozdílnými rody ze stejné čeledi, Delphinidae (delfíni, velryby kosatky černé a kosatky dravé). Protože je potomek v tomto případě plodný (kříženec samička od té doby porodila tele), tyto dva rody jsou skutečně, podle definice, jeden ´polytypický´ biologický druh (species). Jiné rody ve skupině vypadají mnohem podobněji, než ti dva, kteří zplodili potomka na Havaji, což silně svědčí o tom, že všech 12 žijících rodů může pocházet z jednoho původně stvořeného druhu (kind). Takové události nám pomáhají připomenout si, že moderní taxonomická členění jsou vlastně umělé konstrukce, původně započaté Linném, ale nyní založené na snaze určit GTE (Obecnou teorii evoluce) události v minulosti. Není to žádná exaktní věda, za kterou se často vydává.

Jak mnoho informace musí mutace dodat, aby změnily nejmenšího mikroba na člověka? Základní genom mikroba má okolo 500 000 nukleotidů (´písmen´). Člověk má asi tři miliardy. Takže ke změně mikroba na člověka musí mutace vynalézt téměř tři miliardy nukleotidů (´písmen´) informací/údajů. V oblasti proteinů samotných, elementární mikrob má několik stovek, ale člověk více než 100 000. Navíc mají lidé všechny instrukce pro sled událostí během vývoje embrya (tyto informace sídlí v 98 % DNA, což mnoho biologů chybně označilo za ´odpad´ v důsledku svých evolučních domněnek).

Kam to směřuje?

Mutace a přírodní výběr zcela jasně nestačí jako mechanismus pro GTE (Obecnou teorii evoluce). Moderní rozmach v molekulární biologii pouze jen přidal další argument proti evoluci coby schůdného vysvětlení rozmanitosti života na zemi. Další kapitola bude zkoumat to, co leží za evoluční teorií, obor genetiky, a dále to, jak moderní objevy v genetice činí myšlenku evoluce (GTE) zcela neudržitelnou.

12
Komentujte

Please Přihlásit to comment
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Václav Dostáljhk - vlastaadminJiří ZelinkaJarek Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Pavel Kábrt – jen pro upřesnění – je to doufám cca 2 roky, co ta kniha byla v angličtině vydána – nebo se mýlím?

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Mrs. Zelinka. re – jhk-vlasta: už jsem se adminovi omluvil, že jsem byl takový nevrlý, a potom si taky nemyslím, že je ta kniha snůškou nesmyslů. Ale s tou trpělivostí mát e pravdu. – také já se omlouvám, že jsem byl také trochu nevrlý z důvodů, které tu nebudu rozebírat. V tom případě jsem rád, že mohu poznat někoho, kdo se na vzniku té knihy nějak podílel a jsem možná dokonce rád – že to nepřekládal jen tak pro “peníze”, ale také proto, protože tyto argumenty v knize… Číst vice »

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

re – Václav Dostál: děkuji za odpověď, nějaký vliv tam určitě musí působit, i když jsem si našel tu maranathu na internetu a to jsou křesťané, tak tomu už vůbec nerozumím. Zvlášť tomu, že vy a další lidi se té knize tolik věnovali a přesto nemáte informace. Možná napíšu i jim, zakladatelem je ten známý podnikatel Passer, tak napíšu přímo jemu. I když obdivuji trpělivost vás všech, tak přecejen dva roky je dost dlouhá doba, a tak byste vy všichni aspoň stáli za SOLIDNÍ odpověď, a né to, co vám… Číst vice »

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

re – jhk-vlasta:
už jsem se adminovi omluvil, že jsem byl takový nevrlý, a potom si taky nemyslím, že je ta kniha snůškou nesmyslů. Ale s tou trpělivostí mát e pravdu.

Václav Dostál

Jiří Zelinka
Bůh ví, co vydání knihy brání. Předpokládám, že nějaký sekulární ale silný vliv. Nicméně věřím, že pravda nakonec zvítězí – jak už se stalo více než milionkrát v jiných případech. I já čekám, vždyť jsem přeložil jednu kapitolu (týkající se kosmologie).

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin. – (kromě dotěrných dotazů) nijak ovlivnit…

– aspoň tak milý Admine. Křesťan křesťanu by neměl působit pravda potíže, ale zeptat se jednou za čas může. Podobně i my se v modlitbě často ptáme Krista – kdy přijdeš Pane? .

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Mrs. Zelinka – kniha se připravuje k tištění. Už to tu bylo zmiňováno. To, že se zatím netiskne je pravda smutné, všichni na to již oněch “pár” let čekáme, mysleli jsme si skoro před 2 roky, že by ta kniha už mohla být v češtině vytištěna, ale učíme se, že trpělivost přináší růže, jak se říká. Učte se tedy s námi – anebo se přemístěte do tábora těch, kteří si myslí, že ta kniha je snůškou nesmyslů. Pak je ovšem jistě pochopitelné, a to nejen pro Vás, že Vaše netrpělivost… Číst vice »

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

re: admin – děkuji za odpověď, tak to chápu. A omlouvám se, že jsem byl trochu nevrlý, čtu zdejší články rád.

admin

Jiří Zelinka Tak ještě jednou – pod hodně starým článkem,(celkem jsem tady našel ve stejném duchu 4) slibujícím vydání knihy Achilovy paty, jsou dotazy. — Vím, že se na tento dotaz už odpovídalo, hledal jsem to a první dotazující Jarek se ptal na Všeobecné diskusi už 1. září 2017. Je fakt, že se potom ptal ještě znovu 9.12.2017. Na ten první dotaz jsem odpovídal já 1. září 2017 a kopíruji sem svou odpověď: Kniha Achillovy paty evoluce Kniha je opravdu již dlouho přeložena do češtiny, ale žel, některé věci nedokážeme… Číst vice »

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Tak ještě jednou – pod hodně starým článkem, slibujícím vydání knihy Achilovy paty, jsou dotazy. Ani na jeden zatím nikdo neodpověděl.

Ptám se znovu – jaký je momentální stav?

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

to video nefunguje. taky by mě zajímalo, jak to s tou knihou je.Už je to určitě přes rok, co jsem se díval ještě na starém webu na tenhle článek. Jen jste ho přepsali na nový web a nic se neděje? Píšete, že už je ta knížka přeložená, tak kde to vázne? Nebo to je nějaký zvláštní druh legrace? Proč nenapíšete na rovinu, jak to je? Přece za skoro dva roky by to už dávno jinak bylo vydané, nebo ne? Tak řekněte aspoň o Ván ocích pravdu, nebo si mám o… Číst vice »

Jarek

Jak pokračuje příprava k vydání knihy, pane Kábrte?