question-evolution-day

Den zpochybnění evoluce

Pavel AkrmanDarwinovy omyly 1 Komentář

Aktivita, kterou může podpořit kdokoli

Pavel Akrman

Čemu vlastně Darwin věřil? Bylo to vědecky prokázané? Je to rozumné? A jak to prospělo lidstvu? Různé (i náboženské) skupiny z celého světa pořádají každoročně v únoru oslavy evoluce. Původně se tento den nazýval „Darwinova neděle“ a konal se v neděli nejblíže k narozeninám Charlese Darwina (12. února), ale politická korektnost a touha ovlivnit kromě hlavní křesťanské víry i ostatní si vyžádalo přejmenování na „Darwinův víkend“.

Pět ateistických zázraků. Klikni pro zvětšení.

V příběhu od Hanse Christiana Andersena byly císařovy speciální šaty neviditelné pro každého, kdo nebyl vhodný pro úřad nebo byl neskonale hloupý. Lidé, kteří mají velkou důvěru ve své vlastní osvícení a vlastní schopnost řešit problémy lidstva bez Boha, jsou ohroženi pýchou a sebeklamem.

Podobně i císař „Evoluce“ je oblečen neustálou propagandou ze strany médií a školských úřadů. Proto můžeme často slyšet: “Každý, kdo nevidí důkazy evoluce, je špatně informovaný”. Zde je 5 těch nejzásadnějších “důkazů”.

A proto je na druhé straně den 12. února určitě vhodný jako každoroční událost pod názvem Den zpochybnění evoluce. Účelem je povzbudit každého, aby tak snadno nepřijímal masovou propagandu v médiích a ve školách a k Darwinově teorii evoluce přistupoval s použitím kritického uvažování.

Za tímto účelem vznikla také na Facebooku už v roce 2011 stránka pod názvem „The Question Evolution Project“.

Naši pravidelní čtenáři vědí, že pro evangelizaci a biblickou autoritu je důležité správné chápání počátků všech věcí. Proto v ČR také Pavel Kábrt už před mnoha lety založil portál KREACIONISMUS.cz, za což mu nemůžeme být nikdy dostatečně vděční.

Odkazy

  1. Pět ateistických zázraků
  2. Pro ty, kteří rozumí anglicky, bude stránka The Question Evolution Project určitě obohacením!
  3. Bob Sorensen: The Importance of Question Evolution Day – Creation.com
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Martin

Prý “vědci se pokouší zjistit, jak se z našich předchůdců stali skuteční lidé…” A mají Tě na lopatě… Říkají Ti: “Pojďmě přemýšlet, jak se to stalo.” Jenže kdo řekl, že člověk se vyvinul z čehosi? Kdo to kdy skutečně dokázal? Kdo má pořád potřebu to lidem vnucovat jako vědecká fakta a proč? Nemáte už dost těch “milionů a milionů let”? Toto je holá skutečnost: Evolucionismus a darwinismus je pseudověda – víra – přesvědčení přežívající ve stále zmenšující se části akademického spektra. Je to chiméra, která se mezi námi lidmi už… Číst vice »