animalizing

Darwinismus mění lidské hodnoty na zvířecí

Jakob Haver Důsledky evoluční ideologie 9 Komentářů

David F. Coppedge

(z Creation Evolution Headlines přeložil Jakob Haver – 06/2018.)

Co by mohlo být ušlechtilejší než usilování o mír a snaha o předcházení konfliktům? Dobrá, i darwinisté říkají, že schopnost vytvářet mír se vyvinula přirozeným výběrem.

Ježíš řekl: “Blaze těm, kdo působí pokoj, neboť oni budou nazváni syny Božími.” (Matouš 5:9) Pro vědecké materialisty žádná nebesa neexistují a Ježíš byl jen učitelem v určité době a na určitém místě. A přesto nám něco v našem nitru říká, že mír je lepší než konflikt. Jak tohle evolucionisté pomocí svého jediného nástroje, darwinovské evoluce, vysvětlují?

“A přesto nám něco v našem nitru říká, že mír je lepší než konflikt.”

V článku na Phys.org „The Evolution of Conflict Resolution“ (Vývoj řešení konfliktů) evolucionisté na Northeastern University v Bostonu přiznávají, že zvířata konflikty neřeší způsobem, jakým to dělají lidé. Ale protože zvířata se (podle evolučního myšlení) vyvíjela k rozvoji teritoriality, soubojů a hierarchie, lidská vlastnost vytvářet mír se musela vyvíjet jinak. Jenže to se nestalo. Darwinisté vysvětlují lidskou snahu o mír příchodem modelu chování “hostitel – host”:

  • “Toto je zajímavé zvláště v kontextu biologického chování lidí, protože v živočišné říši jsou teritorialita či vlastnické zásady všudypřítomné.”
  • Takže jak a proč se norma „hostitel-host“ u lidských bytostí vyvinula v sociálně přijatelnější řešení konfliktů a jak by to mohlo ovlivnit budoucnost? Výzkum nabízí myšlenku, že důvodem je dynamická povaha sociální sítě, která umožňuje účastníkům své interakční partnery si volit. Z toho lze odvodit, že vlastnictví a teritorialita jsou rozšířené pravděpodobně kvůli vnitřnímu významu vlastnictví zdrojů nebo hodnotě vlastnictví území spíše než jako pravidlo pro předcházení konfliktům. Riedl se svým týmem badatelů tvrdě pracuje na odhalení dalších podrobností o evoluční dynamice, kdy a kde určité zvyklosti mohou vznikat.

V poslední době jsme svědky velkých mírových snah po celém světě. Jared Kushner, obklopený významnými představiteli zemí, kteří tyto hodnoty oceňovali potleskem, dnes (14.5.2018, pozn. překl.) v Jeruzalémě mluvil o mírovém úsilí mezi Izraelem a Palestinci (YouTube). Prezident Trump pracuje na omezování jaderných konfliktů tím, že se příští měsíc setká se severokorejským komunistickým diktátorem. Pro darwinisty jsou to však jen biologické sítě, které prostě dosáhly dočasné rovnováhy. Snahy o vytváření míru jsou pouhé zvyklosti, které fungují po určitou dobu, ale jsou projevem dynamických opatření toho, čemu organizmus dává v průběhu vyvíjejících se okolností přednost. Nakonec ale nemají stejně žádný význam ani obsah. Jsou to jen přirozené projevy zákona „to se prostě stává“ ( Stuff Happens Law, SHL, přirozený výběr).

“Mnozí darwinisté upřednostňují genetický drift. Jenže co je genetický drift? Čirá náhoda! Je to zákon „to se prostě stává.”

Ovšem darwinisté minulého století si mysleli, že konflikt je prostředkem evolučního pokroku. Přežití nejschopnějších vyžadovalo sílu k ovládání slabších. Všichni víme, kam to vedlo. V současném milejším, laskavějším darwinismu je spolupráce oceňována. To ukazuje, že evoluční teorie vyvíjí také samu sebe. Ale ať tak či onak, lidské chování nemá (z pohledu darwinismu) žádný konečný význam. Dokonce ani nějaké uvažování o evoluční teorii. Pokud se dnešní „družstevní“, spolupracující darwinismus vyvine v něco zcela jiného, ​​jako je třeba hlubší konflikt nebo vyhynutí, tak to tak bude.

Každému darwinistovi, který toto čte a má námitky proti našemu vylíčení přírodního výběru jako zákona „to se prostě stává“, doporučujeme poslechnout si populačního genetika Andrew Jonese na ID the Future 25 April 2018. On potvrzuje, že mnozí dnešní Darwinisté ustupují od role přirozeného výběru a místo toho upřednostňují genetický drift. Jenže co je genetický drift? Čirá náhoda! Je to zákon „to se prostě stává“.

9
Komentujte

Please Login to comment
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
adminStouraJiří Zelinkajhk - vlastaFilouš Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

admin: ateismus, jehož představitelé se ve svém odporu proti Stvořiteli neštítí vůbec ničeho. Je fakt, že bychom to vlastně měli chápat – ateisté nemají důvod brát nějaké ohledy,a jsou v tom docela čitelní. Když říkají NE, také tím to “NE” i myslí. Stejně tak i nám je řečeno “vaše řeč ať je ano, ano, ne, ne, co je nad to, je ze Zlého.” (Mat. 5:37) V tomto kontextu je mnohem, mnohem horší (tedy alespoň podle mě) když někdo říká ANO a současně i NE. Teď mám na mysli tzv. teistické… Číst vice »

admin

Jiří Zelinka darwinovi darebáci, to je označení,, které sedí Ne že bych nesouhlasil – skutečnou líhní darebáků je však ateismus, jehož představitelé se ve svém odporu proti Stvořiteli neštítí vůbec ničeho. V tomto případě se jim Darwin jen skvěle hodil do krámu. Nemůžeme tedy předpokládat, že by nezneužili ani kreacionismus – viz např. guru tureckého kultu kreacionistů Adnan Oktar, který oficiálně hlásá toto: “Evoluční teorie britského biologa 19. století Charlese Darwina je lživá a sám Darwin je zodpovědný za vznik světového terorismu. Učil totiž o souboji vyšších a nižších ras,… Číst vice »

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Ta úporná snaha evolučních nadšenců dokázat za každou cenu, že lidé jsou jen součástí jakéhosi náhodného vývoje nějakých změn… i přes dnešní povědomost o tom, že je to geneticky zcela nemožné… někde jsem četl, že i slavná kostra Lucy má nějakou kost z opice, což se nějak zametlo pod koberec a až po několika desetiletích se to profláklo… Co na to říct – darwinovi darebáci, to je označení,, které sedí.

Stoura
Stoura

Vzpomeňme také na mnohé, již se pokoušeli umlčet každého, kdo by jen náznakem chtěl mluvit o rotaci Země či dokonce jejím oběhu kolem Slunce.

V posledních letech zde už máme také řadu zemí, kde se už podařilo školství a vědu sovobodit od Darwina.
Počet těchto zemí vzrůstá a jejich představitelé se svým mladozemským kreacionismem také nijak netají.

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

když je něco propaganda už od začátku – nelze to změnit postupem času a říkat tomu že to propaganda není.

S tím naprosto souhlasím. Byli mnozí, kteří se pokoušeli umlčet každého, kdo by jen náznakem chtěl mluvit o stvoření, Stvořiteli. Četli jsme tu např. o Lyellovi, který se vůbec netajil tím, čeho chce ve skutečnosti dosáhnout, že jeho cílem je “osvobodit vědu (geologii) od Mojžíše”.

To se však nikdy nepodaří. NIKOMU.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Opět, jako ostatně vždy, veškeré pokusy vysvětlit život a jeho úžasnou rozmanitost bez Boha zcela zákonitě selhávají a evolucionistům nezbývá než jen vylhaná, ale o to více masivní mozko-vymývací propaganda, která zahluší pokud možno i ty nejmenší projevy obyčejného, selského rozumu… – když je něco propaganda už od začátku – nelze to změnit postupem času a říkat tomu že to propaganda není. V tomto případě jde o propagandu k zamlčení původu člověka od Stvořitele – kvůli umlčení svědomí a zamezení návratu člověka skrze pokání zpět k Němu. Hrabě Monte Christo… Číst vice »

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Autor článku cituje z Phys.org „The Evolution of Conflict Resolution“, jak evolucionisté úporně vysvětlují lidskou snahu o mír příchodem modelu chování „hostitel – host“ – díval jsem se do toho článku a ten další kontext ještě více podtrhuje naprostou bezradnost Riedla a celého jeho týmu evolučních špiček. Celý experiment uvádí na příkladu situace, kdy dva kamarádi debatují a zobají přitom cosi dobrého z talíře. Když tam zbyde už jen poslední kousek, musejí se oba rozhodnout kdo si ho vezme. Pokud dobrůtku chtějí oba, jsou zavlečeni do potenciálního konfliktu – současně… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

rozdává na svůj vlastní úkor a nic z toho nemá. – kdyby nebyl Bůh, pak asi ano. Ale Bůh je – proto to smysl má – i když z toho člověk jakoby nic nemá. Ale má tak i tak. Pouze to vše, co si v tomto životě shromažďuje a co je mu uspokojením jeho tělesných potřeb – bude muset po smrti opustit, je to pouze dočasné pro tento život. Proto je spíše smysluplnější žít pro Boha – než pro člověka. Bůh totiž pak člověka k tomu člověku, který ho skutečně… Číst vice »

Filouš
Filouš

Je naprosto zvláštní, že evolucionisti věří i tomu, že zvířata – kterým jde jenom o vlastní přežití (pud sebezáchovy) a na ostatních jim nezáleží se vyvinula v lidi se schopností soucitu a altruismu. I v přírodě existuje tzv. symbióza, při které spolu žijí v souznění dva živočichové a navzájem si pomáhají. Ale u lidí člověk dělá dobré skutky, rozdává na svůj vlastní úkor a nic z toho nemá.