clovek-z-evropy

Další evoluční fantazie o původu člověka

pavelkabrtPůvod člověka Napsat komentář

Pavel Kábrt

Článek je převat z portálu Novinky.cz ze dne 8. 6. 2017.

Poznámka PK: Jak všichni dobře víme, evoluční teorie se skládá z mytologických příběhů vymýšlených Darwinovou partou. Tito lidé mívají „úžasné vědecké myšlenky”, třeba o dávné historii lidstva, no a pak už se to jen vytiskne do školních učebnic a náš původ je „přírodovědecky podložen”, ovšem jen do doby, než jiný evoluční mytolog přijde s dalším příběhem, na základě nového nálezu v terénu. To se pak ve jménu pokroku vědy staré příběhy změní, jako třeba nyní, po desetiletí tradovaného evolučního antropologického mýtu o původu člověka z Afriky. Děkuji Ing. G. S., která mne na níže následující článek upozornila.

Původ lidí se určuje podle nálezů zkamenělin. Nejstarší, které se datují k rozdělení vývojových větví prvních lidí a opic před sedmi milióny lety, pocházejí ze střední Afriky. Nový objev ale ukazuje, že k rozdělení došlo nejen jinde než v Africe, ale také dříve. V oblasti Bulharska a Řecka se totiž předchůdci člověka nacházeli již před 7,2 milióny lety.

Náš prapředek dostal jméno Graecopithecus freybergi a přezdívku El Graeco. Našly se, respektive z tohoto druhu, jen dva fragmenty: dolní čelist v řecké obci Pyrgos Vasilissis jižně od Atén a horní stoličky v oblasti Čirpan ve středním Bulharsku.

Mohli žít na mnoha místech

„Učinili jsme objev, který mění místo a čas zrodu evoluční linie, která vede k hominidům až k dnešnímu lidstvu. Předpokládalo se, že evoluční historie lidí vychází z Afriky, konkrétně rovníkové. První kroky lidstva se ale nejspíše odehrály ve východním Středomoří,” uvedl pro agenturu AP Nikolaj Spassov z Bulharské akademie věd, jeden z vedoucích výzkumu. Hominidé je skupina spojující orangutany, gorily, šimpanze a lidi.

Článek pod názvem “Nový objev: Předchůdci lidí jsou zřejmě z Evropy” pokračuje zde.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments