co-darwin-nemohl-vedet2

Co Darwin ještě nemohl vědět?

Pavel AkrmanKnihy a brožury Napsat komentář

Dr. Werner Gitt

Brožura představuje k posouzení několik příkladů z oblasti živých organismů o tom, zda necíleně působící evoluční faktory mohou způsobit vznik níže uvedených koncepcí života.

Werner Gitt se narodil r.1937 v Rainecku ve Východním Prusku, v letech 1963-1968 studium inženýrství na Vysoké škole technické v Hannoveru, v r.1970 doktorát na Vysoké škole technické v Aachen, od r.1971 vedoucí zpracování dat na Fyzikálně-technickém ústavu (PTB) v Braunschweigu, od r.1978 ředitelem a profesorem na PTB, četné vědecké původní práce z oborů informatiky, numerické matematiky a regulační techniky, od r.1980 členem vedení Studijní společnosti „Slovo a vědění” (Studiengemeinschaft „Wort und Wissen”).

31. prosince 2008 vyšel v německých novinách „DIE ZEIT“ dvoustránkový článek s titulkem „Díky, Darwine!“, přesně načasovaný k začátku „Darwinova roku“ 2009; tématu evoluce tam byly věnovány ještě další čtyři strany. Poděkování patřilo muži, který se narodil před 200 lety a jehož revoluční kniha „O vzniku druhů“ vyšla před 150 lety.

Už německý filozof Immanuel Kant (1724-1804) pyšně prohlásil: „Dejte mi hmotu, a já z ní vybuduji svět.“ Také francouzský matematik a astronom Laplace (1749-1827) triumfoval o 50 let později před Napoleonem slovy: „Moje teorie hypotézu ‚Bůh’ nepotřebují.“ Tito a další otcové vědeckého ateismu hledali vysvětlení původu života, kde by Bůh nebyl potřebný. S odpovědí, která zdánlivě představovala řešení, přišel Darwin, který nabídl myšlenkový koncept, jak vznik života vysvětlit „přirozeným způsobem“. Zatímco on sám se k důsledkům svého tvrzení stavěl ještě váhavě, oslavuje dnešní, stále bezbožnější svět svého patrona nekonečným mediálním velebením…

(pro pokračování si stáhněte celou brožuru níže – formát PDF)

Přední strana letákuCo Darwin ještě nemohl vědět

Brožura v češtině ke stažení a k tisku (PDF)

Stáhnout brožuru

Mnozí říkají, že křesťané by se měli zaměřit na evangelium a nezaplétat se do sporů o tom, zda Bible je v souladu s vědou. Tato brožura představuje několik příkladů z oblasti živých organismů o tom, že necíleně působící evoluční faktory nemohou způsobit vznik uvedených koncepcí života.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments