bez-navratu

Cesta bez návratu

adminKnihy a brožury 1 Komentář

Dr. Werner Gitt

Kniha čtivým způsobem pojednává o tom, jak smrt nakonec smývá všechny rozdíly. Z němčiny přeložil Ing. Josef Potoček a Vladimír Kšíkal. Vyšlo v nakladatelství Bruderhand-Medien, Wienhausen, v roce 2016.

Werner Gitt se narodil r.1937 v Rainecku ve Východním Prusku, v letech 1963-1968 studium inženýrství na Vysoké škole technické v Hannoveru, v r.1970 doktorát na Vysoké škole technické v Aachen, od r.1971 vedoucí zpracování dat na Fyzikálně-technickém ústavu (PTB) v Braunschweigu, od r.1978 ředitelem a profesorem na PTB, četné vědecké původní práce z oborů informatiky, numerické matematiky a regulační techniky, od r.1980 členem vedení Studijní společnosti „Slovo a vědění” (Studiengemeinschaft „Wort und Wissen”).

V jednom kostele v Jižním Tyrolsku (severní Itálie) položili na nízkou zídku čtyři lidské lebky. Nad nimi visí tabule s nápisem: „Kdo z nich byl pošetilec? Kdo mudrc? Kdo žebrák? Kdo císař?“ A opravdu: Není vidět nic z moci a bohatství císaře. Lebka žebráka může ležet hned vedle, nic ale neukazuje na jeho bídu, jeho hadry a jeho prázdný žaludek. Spíše by se nám chtělo zhotovit jinou tabuli s nápisem: „Ve smrti jsou si všichni rovni!“ V následujícím textu chceme zjistit, zda by to tak bylo oprávněné.

Reklamní branže se pokouší zaměřit na určité vrstvy kupujících; tzn. orientuje se na cílovou skupinu. Naproti tomu smrt žádnou specifickou cílovou skupinu nezná, protože jí nikdo neujde. Proto se také tolik lidí otázkou smrti zabývalo: filozofové, básníci, politici, sportovci, herci, analfabeti stejně jako nositelé Nobelovy ceny. Nejintenzivněji to zřejmě dělali staří Egypťané, neboť ti smrti postavili největší pomníky světa, pyramidy v Gíze. Německý básník Emanuel Geibel vyjádřil bilanci všeho tohoto lidského snažení výstižnou větou: „Věčnou hádankou je život; věčnou hádankou zůstává smrt.“ Z řady různých pokusů o vystižení smrti si můžeme vybrat …

(pro pokračování si stáhněte celou brožuru níže – formát PDF)

Přední strana letákuCesta bez návratu

Brožura v češtině ke stažení a k tisku (PDF)

Stáhnout brožuru

Mnozí říkají, že křesťané by se měli zaměřit na evangelium a nezaplétat se do sporů o tom, co Bible učí o počátcích. Tato brožura vysvětluje, proč křesťané nemají dělat kompromisy v tom, co Bible říká o smrti a jejích příčinách.

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Fotón

Prečítal som to celé. Výborné pojednanie o smrti z biblického pohľadu.