… aneb argumenty pro existenci inteligentního Tvůrce
Pavel Akrman
Určeno pro širokou veřejnost (video, 41 minut).
Život je to nejúžasnější, co můžeme v přírodě pozorovat. Záleží však na tom, skrze jakou optiku se díváme. Několik příkladů toho, že když o přírodě nezaujatě přemýšlíme, nemůžeme v ní Stvořitele přehlédnout.
Připomínat biblické stvoření může měnit životy lidí tím, že v době ústupu křesťanských hodnot odkazuje zpět na autoritu Písma a Stvořitele / Vykupitele – našeho Pána Ježíše Krista.
Na konkrétních příkladech je ukázáno, že svět ve 20. století přijal evoluční hypotézu příliš zbrkle a bez důkladného prověřování.
Stručná motivace pro ty, kteří upřímně hledají pravdu.
Díky za oba komentáře PA i JHK – dívám se na to úplně stejně. A při té příležitosti se mi nemohl nevybavit jeden ze štvavých „agnostiků“ z minulosti tohoto webu, který však byl ve své podstatě jen zuřivým ateistou – KTE. Byl to obyčejný ateistický štváč, ale vadilo mu, když to o něm někdo řekl. Velmi si dával záležet na tom, aby vypadal „neutrálně“, nezaujatě. Ještě že jeho zuřivě nenávistný blog na idnes už dávno vyhasl.
Re: JHK-Vlasta
Rozumíte tomu naprosto správně – takhle to musí být každému nad slunce jasné. A pokud ne, pak to není nejasným vysvětlením, ale urputnou neochotou přijmout reálná fakta.
Ano, je to přesně tak, těch „poctivých“ agnostiků „uprostřed“ jsou jen výjimky, a to ještě proto, že si z různých důvodů neuvědomují to, co jste právě popsal.
A ti ostatní „agnostici“ jsou jen obyčejní pokrytci, kteří se jen (marně) snaží vypadat neutrálně, jako že uznávají logické závěry věřících v tom, že neexistenci Boha nemůže prokázat nikdo.
RE: – Admin – „“ není vlastně nakonec nic jiného, než starý známý a priori předsudek proti Bohu …““. — ano přesně tak. Je to alibismus na základě domnívání se, nikoli jistoty. A to vše je díky tomu, že se „rádobyvěda“ od nějaké doby snaží o nějakou „neutrální“ pozici. Přesně tak, jak píšete u první připomínky s Le Poidevinem. Jenomže takový postoj je veskrze nesmyslný. To si kreacionisté uvědomují, protože „pokud“ byl první člověk stvořen a se Stvořitelem se setkával – pak je takový postoj založen na nemožném „scénáři“. Jak by mohl Adam… Číst vice »
Re: JHK-Vlasta Agnostici obecně říkají, že agnosticismus by měl být pro každého ýchozím bodem, jak říká známý agnostik Robin Le Poidevin: „Neměl by se zdůrazňovat ani ateismus, ani teismuus. Výchozí pozice by měla být agnostická, což znamená, že důkazní břemeno leží jak na teistech, tak i na ateistech rovným dílem.“ (Le Poidevin, R. Agnosticism: A Very Short Introduction , Oxford University Press (edice Kindle, 2010) Na druhé straně je známo, že agnostici jsou v drtivé většině vlastně téměř ateisté – Richard Dawkins používá pro objasnění stupnici jistoty od 1 do… Číst vice »
Zrovna dnes jsem o tom přemýšlel. Pokud je tento svět stvořen, jakože jako kreacionisté tomu i věříme a na základě faktů – to můžeme i dokazovat – pak námitky agnostiků, že to vědět nelze – nebo v tom druhém případě, že nic takového v přírodě ničemu nenasvědčuje – tzn. nejsou pro to jasné důkazy – je problém s vnímáním tohoto světa – a všeho co v něm jest. Z toho lze dle mého docela jasně vyvodit pár zásadních poznatků. Např. ten, že pokud tento svět stvořen je – pak je… Číst vice »