Všeobecná diskuse

Tento prostor slouží pro VŠEOBECNOU DISKUSI v rámci tohoto webu.
Diskuse na konkrétní téma je umožněna vždy pod jednotlivými články.
Děkuji Vám, že v diskusi dodržujete daná pravidla.
Pavel Kábrt

(mohlo by vás zajímat: Trollové v internetové diskusi)

(Nápověda k  formátování textu v komentářích)

Máte-li dotazy technického rázu, vkládejte je SEM.

Komentujte

2619 Komentáře zapnuto "Všeobecná diskuse"

Upozornit na
Foton

Ondra-P
Nechápem, prečo by sa niektoré živočíchy nemohli nalodiť na archu ako mláďatá. …Načo sa učiť loviť? Učil niekedy nejaký rodič vtáka stavať hniezda? …Zem nebola natoľko zdevastovaná, aby všetky semená bylín zanikli. Mnohé uviazli v kapsách pod povrchom, kam voda neprenikla, alebo prenikla len z časti.. Povrch bol totiž na mnohých miestach energiou potopy rôzne poprevracaný.Prv než sa zvieratá rozmnožili, jedla mali z archy ešte dosť. A keď sa začali množiť, množili sa aj rastliny. Rastliny sa kupodivu množia dokonca rýchlejšie, ako zvieratá. 😉

jhk - vlasta

RE: – Ondra

Asi ti došlo, kam těmito hyperbolami mířím – kreacionisté buď raději nad otázkou dinosaurů na arše nepřemýšlejí, nebo druhá část kreacionistů vymýšlí „teorie“, jak ten problém s dinosaury zachránit/obhájit.

– ano, v určitém smyslu proč ne. Zkusme tam dosadit něco jiného…..

„“evolucionisté buď raději nad otázkami možností vzniku života raději nepřemýšlejí – házejí to na biogenezi, že to není jejich obor, anebo se snaží pomocí nějakých složitých konstrukcí odsunout tento počátek na druhou kolej s tím, že si prostě vypostulují nějaký „možný“ scénář, kterému pak věří, že je ten správný/pravděpodobný““.

Ondra-P
Queek Ale to určitě fotone víš… Záhadou je, jak se tam – i s boží pomocí – vešli všichni ti dinosauři… V Bibli se o dinosaurech nemluví, proč by tedy měli přijít na Archu? 😉 Nehledě na to, že pokud tam byli, tak po vylodění z archy vymřeli (dneska tady nejsou). A nebo byl na arše „symbolicky“ 1 dinosaurus, kterého někam kreacionisté „šoupnou“. Asi ti došlo, kam těmito hyperbolami mířím – kreacionisté buď raději nad otázkou dinosaurů na arše nepřemýšlejí, nebo druhá část kreacionistů vymýšlí „teorie“, jak ten problém s… Číst vice »
Ondra-P
Fotonovy stránky „A ze všeho, co je živé, ze všeho tvorstva, uvedeš vždy po páru do archy, aby s tebou zůstali naživu; samec a samice to budou. Z rozmanitých druhů ptactva a z rozmanitých druhů zvířat a ze všech zeměplazů rozmanitých druhů, z každého po páru vejdou k tobě, aby se zachovali při životě.“ (1. Mojžíšova 6:19-20) Z výše uvedeného tedy odpadá, že by Noe bral dinosauří vejce do archy. Naopak – živočichové tam přišli. Foton uvádí, že dinosauři tam mohli přijít jako mláďata. Proč jenom dinosauři? Proč ne ostatní… Číst vice »
jhk - vlasta
RE: – George….. Nanestesti casto funguje a proto taky ve svete spousta veci vypada… tak jak vypada. Ono s tim naprosto iracionalnim pristupem („verit ve vedeckou teorii“, „byt presvedcen o pravdivosti neceho jen proto, ze mi to nekdo rekne“ atd.), ktery tu prezentujete jakozto neco uplne normalniho, to asi ani lip vypadat nemuze. – jasně – to se Ti bude jednou v životě hodit, až se třeba oženíš. Pak zajisté budeš svojí vlastní ženě určitě s potěšením říkat celý život, že žen je na světě mnoho a že je rozumné… Číst vice »
Foton

Queek

délka lokte činila 0,45 m

Egyptský královský loket = 52 cm. Čiže 156 x 26 x 15.6 m

Což teda rozměrům na videu opravdu neodpovídá…

Máš zlý odhad.

Záhadou je, jak se tam – i s boží pomocí – vešli všichni ti dinosauři…

Odpoveď…

Kristův učedník
George: Proc by to melo byt dulezite pro nejakeho konkretniho cloveka? Uvadel jsem, ze je to dulezite pro diskutovanou problematiku. To je váš názor. George: Pravda samozrejme muze byt jen jedna, ale z toho automaticky neplyne, ze je mozne tuto pravdu poznat. Nebo minimalne ne jeste za nasich zivotu. Snad nemusim dodavat, ze ted pisu o urcitych specifickych otazkach. Ani neplyne, že nelze poznat. Záleží co. George: Budu-li vychazet z toho, ze „věřit znamená být přesvědčen o pravdivosti něčeho“, pak byt presvedcen o pravdivosti jakekoliv vedecke teorie je nesmyslne, tudiz… Číst vice »
George

Vlasta: – proč se divíš? Ono to tak nefunguje?

Nanestesti casto funguje a proto taky ve svete spousta veci vypada… tak jak vypada.
Ono s tim naprosto iracionalnim pristupem („verit ve vedeckou teorii“, „byt presvedcen o pravdivosti neceho jen proto, ze mi to nekdo rekne“ atd.), ktery tu prezentujete jakozto neco uplne normalniho, to asi ani lip vypadat nemuze. 🙁

George
Kristuv ucednik: Co z toho plyne? Že lidé jsou omylní? Ze to neni prilis pouzitelny argument. Kdyz na to prijde, take se mohli mylit uplne vsichni. Stejne jako se v urcitych otazkach muzeme mylit my vsichni, kteri tu nyni diskutujeme. Ale pro koho? Pro vás? Proc by to melo byt dulezite pro nejakeho konkretniho cloveka? Uvadel jsem, ze je to dulezite pro diskutovanou problematiku. Já jsem uvedl přece pana Steigera. To není žádná autorita? Můžete si vybrat. To si velmi dobre uvedomuji, ze si mohu vybrat. Pouze jsem reagoval na… Číst vice »
Queek
Queek

Podle knihy Genesis měl Noe postavit archu o rozměrech 300 × 50 × 30 loket, tj. přibližně 135 × 22,5 × 13,7 m, za předpokladu, že délka lokte činila 0,45 m (poměr délky a šířky byl 6 : 1, což se používá při stavbě lodí i dnes). Což teda rozměrům na videu opravdu neodpovídá…

Ale to určitě fotone víš… Záhadou je, jak se tam – i s boží pomocí – vešli všichni ti dinosauři…

Foton

Replika Noemovej Archy. Celkom pekná vizualizácia, v ktorej získa človek akú-takú predstavu o rozsiahlosti vnútorných priestorov.

Foton
Ondra-P Tzv. „datovanie“ podlieha ideologickému konsenzu prítomnému vo vede. Čiže sa tomu nedá veriť. ….Žiadne zápisky z toho obdobia nemohli byť, pretože sa jedná o obdobie tzv. „materiálnych kultúr“ (=obdobie pred babylónskou vežou) – čiže o obdobie popotopného úpadku vedenia a znovuzískavania stratených vedomostí (medzi ktoré patrila aj gramotnosť). …Ohľadom rozpadu prapevniny sú moje dôkazy minimálne na úrovni tých vašich. To, že bola zem suchá neznamená, že na mnohých miestach neboli ešte zbytkové vodné plochy. Alebo mi chceš povedať, že napr. také Kaspické More neexistuje, pretože biblia hovorí, že zem… Číst vice »
Ondra-P
Foton Neobhájíš to vědecky – Co datování fosílií, co zápisky obyvatel o údajných katastrofách, které napsala generace z Noemových potomků – kde jsou, jako podpora tvého tvrzení? Co rozpad prapevniny v nedávné době /vědecké důkazy – kde?/, vulkanismus – vědecké důkazy kde? atd.) Neobhájíš to biblicky Z knihy Genesis: 13Šestistého prvního roku Noemova života, prvního dne prvního měsíce, začala voda na zemi vysychat. Noe tedy odsunul příklop archy, podíval se ven a hle, zemský povrch osychal.14Dvacátého sedmého dne druhého měsíce byla země suchá. 15Tehdy Bůh k Noemovi promluvil:16„Vyjdi z archy… Číst vice »
Foton

Ondra-P
Omylom som dal ten príspevok o potope sem, tak som ho skopíroval do témy.

Foton
Ondra-P Krišna žil pôžitkárskym životom, za mladi robil rodičom neplechu, matke rozbíjal kuchynské hrnce. Čítal som Bhagavadgítu aj Šrímad-Bhagavatam (viac krát) s poznámkami od Bhaktivédantu Swámí Prabhupádu. Krišna povedal: „Som autorom Véd“. Vieme, že védy sú rýdzo polyteistické. Krišna sa považuje za ôsme vtelenie boha Višnua. Višnu Šiva a Brahma sú triáda (nie trojica) bohov na vrchole polyteistickej pyramídy s mnohými bohmi. Čiže Krišnaizmus nie je ani zďaleka monoteistické náboženstvo, i keď to tak zdiaľky môže vypadať. Krišna povedal, že keď uvidím uctievača Šivu, ja ho v tom podporím! (Šivu… Číst vice »
Foton
Ondra-P Tým, že biblia popisuje jednu celosvetovú katastrofickú udalosť nepopiera, že neexistovali ďalšie rozsiahlejšie, i keď nie už celesvetové katastrofy. Celosvetová potopa bola len jedna! Ale také množstvo vody nemohlo zostať bez následkov, ktoré to zanechalo na zemskej kôre. Prapevnina sa rozpadla na kontinenty. Potopou tento proces len začal! Pokračoval za dramatických okolností ešte dlho po nej a v malej miere pokračuje dodnes.. Dôsledkom toho na istých miestach zeme vznikali veľké pohyby zemskej kôry, vulkanizmus a záplavy. Voda, vysoká teplota a silný pohyb materiálu sú ideálne podmienky pre hromadný vznik… Číst vice »
tomas12345
Dobry den minule som cital jeden vas clanok kde v podstate pisete o tom ze sanca ze sa zivot vytvori nahodnym poskladanim molekul do bunky je 10 so 190 nulami. Mate tam ale mensiu chybu 🙂 Toto totiz plati len pre jednu jedinu bunku DNA. Lenze na to aby vznikol zivot a mohol sa rozmnozovat predsa treba nielen jednu bunku ale aspon dve bunky-samec a samicka. A to v podstate pre kazdy jeden druh zvierata na zemi. Len pre jeden druh na zemi (jeden samec,a jedna samicka) by uz ta… Číst vice »
jhk - vlasta

Bůh se vnímá lidskými smysly Ondro. Na různé představy tu máme jiné odborníky……….comment image

Ti si představují, jak mohlo zvíře býti předchůdcem člověka. Co z toho pak padá – je pak opravdu nedokazatelné.

jhk - vlasta
RE: – Ondra…. Kdybys ještě nevěděl, tak takhle vypadá Bůh. Nedávno mi to sdělila moje „známá“ od Hare-Krishna, kterou často potkávám. Hodně toho napovídá, ale nikdy nic nedokázala. Ani toto ne: – jak tak koukám, asi moc Bibli neznáš, anebo nevíš, že je tam napsané, že – a to dokonce samotným Bohem a je to i v Desateru – že si nikdo nesmí zpodobňovat Boha nejen tak, jak by ho samotného napadlo, ale ani si nesmí Boha zpodobňovat jakýmkoli zobrazením čehokoli ze zvířecí říše. Takže je hrozně moc hezké, že… Číst vice »
Ondra-P

Vlasta

Kdybys ještě nevěděl, tak takhle vypadá Bůh. Nedávno mi to sdělila moje „známá“ od Hare-Krishna, kterou často potkávám. Hodně toho napovídá, ale nikdy nic nedokázala. Ani toto ne:
comment image

Řekl bych, že máte spolu hodně podobné…..

jhk - vlasta

Pro pochopení evoluce obratlovčí hlavy je občas dobré odhlédnout od zavedených modelových organismů, jakými jsou myš či kuře, které se svým raným vývojem od společného předka obratlovců již značně vzdálily,“ uzavřela pražská fakulta ve své tiskové zprávě.https://www.novinky.cz/veda-skoly/445141-ryboviti-obratlovci-odhaluji-nova-prehistoricka-tajemstvi.html

– pro pochopení, že něco z něčeho nějak – by bylo také někdy dobré odhlédnout tak nějak vůbec od jakýchkoli „zavedených“ modelů. A zamyslet se nad tím, zdali jsou vůbec třeba. Zdali čistě náhodou ty „druhy“ nelze vysvětlit třeba mnohem jednodušeji – např. prostým stvořením.

jhk - vlasta

Právě zmíněný tvar přesýpacích hodin je totiž znakem ženskosti a plodnosti. Pro muže byl po řadu let jasným znamením, že dotyčná žena je vhodnou matkou pro jeho potomky. Dodnes je tak pro většinu mužů sexuálně neodolatelný.https://www.bety.cz/vztahy/clanky/22866/Pro-muze-je-neodolatelny-tvar-postavy-s-pomerem-0-7-pasu-k-bokum?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

– čím dál tím více mi připadá, že si pravdu vysvětluje kdekdo kdeco jak chce a jak se mu hodí a pak tomu říká „věda“. Takže vědomost se změnila v intuici? Co mělo být podle evoluční teorie dříve? Mozek, nebo pocity? Zvířata snad přemýšlí nad tím, kdo má jaké „boky“?

Kristův učedník

rafael: A falzifikacia je bohom vedeckej teorie, ktoru ani vasa viera nedokaze prelomit.

Ano, bůh tohoto světa se zabývá falšováním, otec lži, ale tak jste to asi nemyslel.
Někdy stačí slova zasadit jenom do správného kontextu.

jhk - vlasta

RE: – rafael.

Ale ide, kazda vedecka teoria je oprostena od boha, je zalozena na verifikacii a falzifikacii.
A falzifikacia je bohom vedeckej teorie, ktoru ani vasa viera nedokaze prelomit

– ano jde. Ono to jde samozřejmě různě že rafaeli…..to všichni dobře „víme“, jak to jde…. když si něco někdo usmyslí a silou to prosadí….. to jdou různé věci silou….

– omyl rafaeli. Nejdříve není vědecká teorie. Nejdříve musí umět člověk tak nějak přemýšlet, pak teprve může začít „tvořit“. Předbíháte lidské schopnosti příliš dopředu.

Kristův učedník
rafael: Pozri, 300 rokov tu boli dve pravdy, jedna vylucovala druhu, nechod na mna s knihami, spustu apokryfov prave kvoli jedinej pravde vylucili. Vždyť Svědci Jehovovi vycházejí ze stejných spisů, ale interperetují to tak, že Ježíš Kristus není Bůh. rafael: No a aby sa dosiahla totalna prva pravda, museli vyvrazdit siritelov tej druhej… To se evidentně nepovedlo, kromě Svědků Jehovových jsou i další. Já věřím v Boha, který přišel jako člověk, ukázal, jak žít. Mohl kralovat i jako člověk, ale když Ho všichni nepoznali, tak se nevnucoval a obětoval se,… Číst vice »
rafael

A to právě a jen v domnění, že to bez nich půjde tak i tak vysvětlit. Bohužel se lidé mýlili. Bez Boha to totiž nejde

Ale ide, kazda vedecka teoria je oprostena od boha, je zalozena na verifikacii a falzifikacii.
A falzifikacia je bohom vedeckej teorie, ktoru ani vasa viera nedokaze prelomit.

rafael
Pozri, 300 rokov tu boli dve pravdy, jedna vylucovala druhu, nechod na mna s knihami, spustu apokryfov prave kvoli jedinej pravde vylucili. Tazke este raz, boli tu dve pravdy, ktore si zili paralelne vedla seba, zabavne vsak? No a tu prvu pravdu dosiahli tak, ze zrusili druhu. nezabudaj, ze 10-15 generacii si uzivali zhodne dve pravdy. No a aby sa dosiahla totalna prva pravda, museli vyvrazdit siritelov tej druhej… Tot vsjo, takto sa robi pravda…. A tak sa teraz bavite o bozskej podstate Krista nie podla faktu ,ale podla toho,… Číst vice »
Kristův učedník

rafael: Skus si polozit otazku, co by sa stalo,ak by sa rozsirila viera zalozena na nebozskosti Krista?

Ukázka je třeba u Svědků Jehovových.

rafael: Uplne nelogicka odpoved s pravdou nesuvisiaca, az koncil v Nikkei 300 rokov potom rozhodol co je pravda a co nie.

Koncil neměnil texty biblických knih. Každý si může přečíst čemu Písmo odpovídá. Myslím, že některé knihy byly v prvních staletích vyřazeny protože nebyly v souladu s ostatními. Římští katolíci mají jiný biblický kánon a i proto jiné učení.

Víra v Krista je v první řadě o osobních zkušenostech.

jhk - vlasta
Stačí pouze navrhnout „jinou“ možnost. Nestaci, vedecka teoria plati dovtedy, pokial sa nefalzifikuje, nie ak sa navrhne ina moznost. Tak to nefunguje…. – psal jsem, že stačí pouze navrhnout jinou možnost. Pokud to není dílo Boha, pak je to např. dílem přírodních sil. To je ta „jiná“ možnost. Co se týče nějaké vědecké teorie, co bylo dříve rafaeli? Teorie, nebo potřeba teorie? Nejdříve přeci byla myšlenka – že by to mohlo být postupným vývojem. Pak, na základě toho teprve začaly vznikat základy moderních věd – které se jako „třešnička na… Číst vice »
rafael

Uplne nelogicka odpoved s pravdou nesuvisiaca, az koncil v Nikkei 300 rokov potom rozhodol co je pravda a co nie. Nie nic zazracne, nie nic bozske ale politika vytvorila z marginalneho nabozenstva na zaklade hlasovania prave tuto variantu a arianstvo bolo potlacene, to, co bolo realnejsie, nezazracne, nahradene zazracnym.
Ak si myslis, ze toto je ta pravda, tak si tomu ver, ale nestavaj to na rovnitko k poznaniu.

Kristův učedník
rafael: Urcite, pravda ano ,ale nie zapisky dojicov koz, to s pravdou ma asi malo spolocne Já věřím Božímu Synu Ježíši Kristu. rafael: vysvetli mi rozdielnost pohladov na jednu jedinu pravdu, na vznik stoviek odnozi na zaklade jednej pravdy, a hlavne ten arianizmus. Je hodně slepých variant, zdánlivě logických, ze kterých se dá vybírat a málokdo má ucelené poznání. Nic není vynucené, člověk se musí rozhodnout co je dobré a zlé. O tom to je. Jinak by to bylo nesvobodné loutkové divadlo. Tak to začalo, člověk se rozhodl pro poznávání… Číst vice »
rafael

Chapes co mam na mysli? Z pohladu priamych ucastnikov, ci blizkych potomkov udalosti hypotetickeho Krista, ci hypotetickeho zmrtvychvstania je strasne dolezita jedna vec.
Potlacenie akehokolvek sirenia inej pravdy, ze s bozskostou Krista to nebolo az take zjavne.
Skus si polozit otazku, co by sa stalo,ak by sa rozsirila viera zalozena na nebozskosti Krista?
Bitie sa do prs po 2 tisicrociach, ktora pravda je ta jedina prava sa v tomto kontexte zda velmi smiesna.
Na zaklade coho sa vytvoril jeden aj druhy tabor a preco prvy vyhladil druhy? Aby sirili pravdu, ci blud?

rafael

Urcite, pravda ano ,ale nie zapisky dojicov koz, to s pravdou ma asi malo spolocne, dokonca ako som uviedol, vysvetli mi rozdielnost pohladov na jednu jedinu pravdu, na vznik stoviek odnozi na zaklade jednej pravdy, a hlavne ten arianizmus.

Kristův učedník

rafael: Nestaci, vedecka teoria plati dovtedy, pokial sa nefalzifikuje, nie ak sa navrhne ina moznost.
Tak to nefunguje….

Pravda je ovšem stále stejná, ta se nemění jako nějaké teorie.

rafael

Stačí pouze navrhnout „jinou“ možnost.

Nestaci, vedecka teoria plati dovtedy, pokial sa nefalzifikuje, nie ak sa navrhne ina moznost.
Tak to nefunguje….

rafael
o tom totiz nevie nikto nic, myslim tej trojjedinosti, ani naslovovzati odbornici ,ktori sa tomu venuju, je to proste mackopes, ktory si osvojili vsetci privrzenci monoteizmu, ktore sa zrazu rozrasta do mnohobozstva. Na prvu cast otazky nema vyznam odpovedat, kedze si neodpovedal ty. Pred 2, ci 4, nebodaj 6 tisic rokmi len marginalna cast svetovej populacie, hlavne tej nachadzajucej sa v Judei mala aspon aku taku potuchu o tych strankach z knihy. Drviva vacsina celeho sveta nemala o nej ani potuchy a drviva vacsina nema o tom potuchy ani dnes.… Číst vice »
jhk - vlasta

RE: – rafael….

A kedze tato kniha je vsetko mozne, len nie faktograficka, nemoze byt protikladom ku ziadnej vedeckej teorii, toboz ak ET nepopiera stvorenie, alebo skor stvorenie nefalzifikuje Et.

– opravdu? Co všechno tam není „faktografické“?

– samozřejmě nic nemusí být popíráno prvoplánově. Stačí pouze navrhnout „jinou“ možnost. Která ze dvou různých možností je potom ta „pravá“? Ta, do které se vměstnají možnosti všechny? No to by potom zloděj nemusel nic ukradnout, když by to byla pouze „doživotní bezúročná půjčka“.

jhk - vlasta

RE¨: – rafael….

Vlastiku mas v tom ako vzdy chaos, drviva vacsina tejto zemegule nezdiela ako jediny zdroj faktov tvoju knizku.

– neříkejte. Opravdu? A co před 2000 lety? A co před 4000 lety? A co před 6000 lety? Také „drvivá většina“?

A rad by som vedel, ci aspon chapes trojjedinost a boziu podstatyu Krista, ktora rozdelila tych, co citali tuto knihu na dva tabory a jeden museli vyhladit hned v zarodku, myslim ariancov….

– poučte mě. Co bych měl o tom vědět?

rafael

Tym som chcel napisat to, ze akakolvek informacia z tej knihy je vierohodna pre akykolvek novovytvoreny tabor, ked si ju precitaju.
A kedze tato kniha je vsetko mozne, len nie faktograficka, nemoze byt protikladom ku ziadnej vedeckej teorii, toboz ak ET nepopiera stvorenie, alebo skor stvorenie nefalzifikuje Et.

rafael

Vlastiku mas v tom ako vzdy chaos, drviva vacsina tejto zemegule nezdiela ako jediny zdroj faktov tvoju knizku.

A rad by som vedel, ci aspon chapes trojjedinost a boziu podstatyu Krista, ktora rozdelila tych, co citali tuto knihu na dva tabory a jeden museli vyhladit hned v zarodku, myslim ariancov….

jhk - vlasta
RE: – rafael. preto mna vzdy drazdi ak niekto medzi ne kladie protiklad. – on mezi evolucí a stvořením je protiklad. Buď Bůh utvořil vše přesně tak, jak je to zaznamenané – tzn. celého člověka a celou živou přírodu – dle jednotlivých druhů – vše tak, jak je to v Genesis. …… přičemž to následuje biblickým výčtem všech lidských a Božích skutků a všeho toho, jak Bůh s lidmi mluvil, co jim říkal, jak je usměrňoval, atd. atd. až do dnes. Anebo „pouze“ začal velkým třeskem, což tedy dobře nemohu… Číst vice »
rafael

Mne sa paci 7 kvalifikacnych tried od dawkinsa, co sa tyka viery v boha, ak nahodou tu stupnicu nepoznas, mozem potom dat, a naozaj som velmi blizko 7. kategorii.
treba si ale uvedomit, a pisal to uz aj Ondra, nielen ja, ET nevylucuje stvorenie, preto mna vzdy drazdi ak niekto medzi ne kladie protiklad.

jhk - vlasta
RE: – Ondra Já mám otázek kvantum, ale nezahlcuji diskuzi. Nehledě na to, že ty otázky se netýkají jenom kreace x evoluce, či náboženství. – to už tak někdy je – že se někdo zeptá tzv. do „fora“, aby se eventuelně něco dozvěděl. Někdy se dozví – a někdy se nedozví. Každopádně – zeptat se nebude nějak výraznou chybou, či neštěstím, nebo na závadu. I „žádná“ informace je informace. A o zahlcení této diskuze se nějak zvlášť nebojím. Myslím, že jsme zde všichni dostatečně odolní na to, abychom odpovídali pouze… Číst vice »
Kristův učedník

rafael: Ondro to pisem celu dobu ,ale niektori si myslia, ze je to bud, alebo.
ET sa teoriou stvorenia nezaobera, neriesi ju, je jej vlastne ukradnuta, popisuje vyvoj, nie vznik.

Vždyť jsem se ptal, jestli tedy připouštíte existenci Boha. Ten komunistický ateismus už není moderní. Možná zase po volbách. Pravděpodobně mnoho lidí se bude sjedocovat v blízké době v univerzálním antikristovském náboženství, které nebude v souladu s učením Ježíše Krista Božího Syna.

Biblické učení podle mého názoru Evoluční teorii (neplést s evolucí) vylučuje a vysvětlit se vývoj dá přesvědčivě i bez Evoluční teorie.

Kristův učedník

biotyp: No samozřejmě, že mu nikdo neodpoví. Oni si totiž už všichni všimli, že Vlasta žádné otázky neklade. Klást otázku totiž znamená taky chtít slyšet odpověď a to Vlasta nechce. A obávám se, že v tom není sám…

Existují i řečnické otázky, které vybízí k zamyšlení.

biotyp

Vlasto, očekáváš snad, že ti někdo na těch „sto padesát“ otázek bude odpovídat?
Jenom se zeptám (bude to jenom jedna otázka) – ty znáš odpovědi na ty otázky?

No samozřejmě, že mu nikdo neodpoví. Oni si totiž už všichni všimli, že Vlasta žádné otázky neklade. Klást otázku totiž znamená taky chtít slyšet odpověď a to Vlasta nechce. A obávám se, že v tom není sám…

Ondra-P
Vlasto, moc to hrotíš. V Bibli se o všem nepíše, to je prostě fakt. K čemu pokládat otázky (co má křesťan pít……nebo dalších sto padesát otázek, co by měl/neměl křesťan dělat, když se to nepíše v Bibli), když na ně není jedna jediná zaručeně pravdivá odpověď? To pak můžeš filozofovat do konce života. Ty přeci už otázky nemáš ne? Ty Jsi už je vyřešil. Já zatím ne. Já zatím /a to navzdory všemu evolucionistickému dokazování, které se zde namáhá dokázat postupný vývoj/ spíše přicházím velmi pomalu, ale čím dál tím… Číst vice »
jhk - vlasta
Další těžká otázka – když tvrdíme, že něco víme – jak víme, že víme, že to víme? Odkud se bere tento poznatek, díky kterému něco jistě tvrdíme? Jako kreacionisté víme, kdo nám to řekl. Byl to Bůh, když řekl – z tohoto stromu však nejez. Bylo tedy nám dáno najevo – co je dobré a co je zlé. Když Bůh člověku požehnal – řekl, aby se člověk množil a rozmnožil na celé zemi. Člověk dostal poznatek, který mu ukázal to, co má dělat. Krom toho dostal vládu nad vším stvořením… Číst vice »
Ondra-P

Vlasto, očekáváš snad, že ti někdo na těch „sto padesát“ otázek bude odpovídat?

Jenom se zeptám (bude to jenom jedna otázka) – ty znáš odpovědi na ty otázky?

jhk - vlasta
Další těžká otázka je – jak víme, že je něco špatně/dobře? Jak víme, že např. když nám někdo něco ukradne – je to špatně? A když někdo něco někomu daruje – např. bezdomovcovi peníze – že je to dobře? Anebo když se nám něco nehodí/nelíbí – že to je špatně – a když se nám něco líbí/hodí – že to je dobře? Jak víme, že to, co je pro nás výhodné – je dobře a to, co je nevýhodné – je špatně? Jak víme, co je či není výhodné? A… Číst vice »
rafael

Kdyby náhodou někdo nevěděl, tak ET nevylučuje existenci stvořitele/boha.

Ondro to pisem celu dobu ,ale niektori si myslia, ze je to bud, alebo.
ET sa teoriou stvorenia nezaobera, neriesi ju, je jej vlastne ukradnuta, popisuje vyvoj, nie vznik.

jhk - vlasta

Položme si ale mnohem složitější otázku –

– proč má člověk otázky? Co chce řešit, pokud na to věda nemá žádnou odpověď?

Např. – proč tu jsem? Jaký má můj život smysl? Má vůbec život smysl? Proč musím zemřít?

Dalšími otázkami může být – existuje nějaká pravdivá odpověď? Lze najít odpověď? Existuje vůbec odpověď?

Pokud existuje – lze ji najít? Pokud ji lze najít, jak ji člověk pozná?

jhk - vlasta

Historické paradoxy……

https://www.novinky.cz/ekonomika/445671-zprovozneni-cele-dalnice-d8-bez-terminu.html

– v době superpočítačů………

https://cs.wikipedia.org/wiki/Egyptsk%C3%A9_pyramidy

– a „artefakt“ z doby, kdy ještě člověk podle některých dnešních lidí – neuměl ještě tak dobře počítat…….

Nadhoďme takovou malou otázku…… – co vydrží déle? Pyramida, nebo dálnice?

A možná další otázku – která „matematika“ byla lepší?

jhk - vlasta

Rébus pro evolucionisty…….

Tohle jsem nevěděl, prý je pod povrchem stále vody dost a dost:
http://tn.nova.cz/clanek/v-hlubinach-zeme-se-skryva-ocean-kdyz-vyschne-zivot-skonci.html

– kam se ztratila voda po potopě?

Druhý rébus pro evolucionisty…….

– bylo dost vody na zatopení celé země?

Foton

Kristův učedník
Vraj je tej vody dokonca 3x viac než v oceánoch. Je však viazaná v mineráloch ako Wadsleyite a Ringwoodit. Čiže nejedná sa o tekutý oceán ale pevnú horninu „nasiaknutú“ vodou. ….Samozrejme za istých okolností môže byť z minerálov uvolnená a dostať sa k povrchu a opačne. …V hĺbkach o ktoré sa jedná panuje tlak stovky MPa a teplota cez 1000 °C. To je ďalší dôvod, prečo tá voda nemôže tam byť vo forme tekutého oceánu.

Kristův učedník

Tohle jsem nevěděl, prý je pod povrchem stále vody dost a dost:
http://tn.nova.cz/clanek/v-hlubinach-zeme-se-skryva-ocean-kdyz-vyschne-zivot-skonci.html

Foton

Ondra-P
Keď nechávaš veci na druhých a sám si neoveruješ, potom sa nediv, že si ľahko oklamaný. ….Existencia fosílii je minimálne dôkaz katastrofických záplav spojených s bahnotokmi a vulkanizmom. Fosílie v prírode dnes nevznikajú. Ak si myslíš opak, ukáž kde práve teraz vzniká nejaká fosília – povedzme domáceho psa, ktorý uhynul v podmienkach príhodných pre vznik fosílie. Prídem sa pozrieť.

Kristův učedník

Ondra-P: Kdyby náhodou někdo nevěděl, tak ET nevylučuje existenci stvořitele/boha.

Kdyby to náhodou někdo nevěděl, tak pro spoustu lidí je Evoluční teorie jediná možnost, protože nevěří ve Stvořitele.

Ondra-P

Foton

Paleontologii bych nechal paleontologům. Existence fosílií není a priori důkazem celosvětové potopy. Co třeba odpovědět na mé otázky Adminovi (pod tím článkem) týkající se potopy?

Ondra-P

Kdyby náhodou někdo nevěděl, tak ET nevylučuje existenci stvořitele/boha.

Kristův učedník

rafael: Od tejto vety sa predsa odohrava nas dialog a jednoznacne tam nie je to, co pises teraz….

Myslel jsem samovolné zmrtvýchvstání hmoty ve člověka.

rafael

Teorie samovolné zmrtvýchvstání hmoty je uctívána 160 let. Bůh z Bible, který dal Zákon více než 3500 let a před tím také.

kde to je v tejto vete? Od tejto vety sa predsa odohrava nas dialog a jednoznacne tam nie je to, co pises teraz….

Kristův učedník

Jenže já jsem nepsal o abiogenezi nějaké buňky, to je vaše překroucení, ale o vzniku celého člověka.

rafael

K nepochopeni je to, ze to vidis cierno-bielo, ale to nie je antagonizmus.
Neexistuje ET v protiklade so stvorenim, jedno nevylucuje druhe a ani ho nepodmienuje.
Je ale zabavne ako si presmykol od abiogenezy k ET, ktora nema s abiogenezou nic spolocne.

Kristův učedník

rafael: ako si to mohol z toho vydedukovat?

Normálně. Předpokládám, že věříte v Evoluční teorii a nevěříte vše mohlo být stvořeno Bohem. Co je na tom k nepochopení?

rafael

ako si to mohol z toho vydedukovat?

Kristův učedník

rafael: Ale neexistuje ziadna vedecka teoria zaoberajuca sa samostvorenim, alebo zmrtvychvstanim hmoty.

To je zajímavé. Takže připouštíte, že vše bylo stvořeno?

rafael

zmateny si ,o tom nie je pochyb.
Ale neexistuje ziadna vedecka teoria zaoberajuca sa samostvorenim, alebo zmrtvychvstanim hmoty.

Kristův učedník

rafael: ani ta

Teď jsem zmatený, teď už mě napadá jenom stvoření. Stvoření Bohem.

rafael

ani ta

Kristův učedník

rafael: mas v tom chaos, taka teoria neexistuje.

Tak teorie samostvoření?

Foton

Citát od Fotóna: „Kreacionizmus býva spochybňovaný iba tvrdeniami. Evolučná báchorka však tvrdou realitou!“

rafael

mas v tom chaos, taka teoria neexistuje.

Kristův učedník

rafael: Náboženství jednoho věku se stává literárním obveselením
dalšího.

Teorie samovolné zmrtvýchvstání hmoty je uctívána 160 let. Bůh z Bible, který dal Zákon více než 3500 let a před tím také.

rafael

Náboženství jednoho věku se stává literárním obveselením
dalšího.

Kristův učedník

jhk – vlasta: „nevěřící muž je posvěcen svazkem s věřící ženou a nevěřící žena je posvěcena svazkem s věřícím mužem a jejich děti jsou „svaté“.

To je v 1. Krorintským 7,14. Nevěřící a děti jsou posvěceni, ale jsou pokřtěni? To jest ponořeni do jména?

Nevím jestli Bůh akceptuje různé formy, ale kdo bude ponořen celý asi chybu neudělá.

Foton

rafael:
Je možné, že jedna strana se prostě mýlí.

Samozrejme, mýli sa tá druhá, nie tá, na ktorej stojíš ty. 😉

Foton

Keď sa tvorca rozhodne rozobrať to čo stvoril, nie je to vražda! Vražda je, keď jeden výtvor rozoberá iný bez priameho príkazu tvorcu!

rafael

a tu sa musia vidiet v tomto mnohi…
Citát od Kurta Wise : „… kdyby se všechny důkazy ve vesmíru
obrátily proti kreacionismu, já bych byl mezi prvními,
kdo by to připustil, ale kreacionistou bych zůstal dál, protože
právě to mi velí slovo Boží. A to musím dodržet.“

rafael

jsou-li dva protichůdné názory vyjádřeny
stejně silně, pravda nemusí nutně ležet přesně uprostřed. Je
možné, že jedna strana se prostě mýlí.
Pozn, neznamy citat

jhk - vlasta
K tématu: Seriál O VÍNĚ Není to přitom jediný spor o rajčata, který se kdy v historii odehrál. Tento přírodní produkt se dokonce v roce 1883 dostal před nejvyšší soud v USA, ve sporu šlo původně o clo. Protože zatímco z dováženého ovoce se žádné neplatilo, ze zeleniny ano. Soud tehdy po šestileté právní bitvě rozhodl, že rajče je zeleninou, ačkoli botanici se naopak shodli na tom, že je ovocem a to s botanickými vlastnostmi podobnými vinné révě, jíž se plody podobají například tím, že mají uvnitř semínka. Krom toho… Číst vice »
jhk - vlasta
RE: – Tomášxxx Dobry den chcel by som sa spytat otazku ohladom krstu , zevraj az vtedy sa ma clovek krstit ak vedome v Jezisa uveri . Teda byt krsteny ako novonarodenec kedy dieta este nema ziadne chapanie sveta nieje ten pravy .A navyse praví krst by mal byt taky ako robil Jan Krstitel teda clovek by mal byt cely namoceny vo vode az po hlavu .Ako to teda je ? Dakujem – Myslím, že je třeba naučit se rozlišovat podstatné od nedůležitého /nebo možná spíše uvědomit si, že některé… Číst vice »
tomas12345

. Dobry den chcel by som sa spytat otazku ohladom krstu , zevraj az vtedy sa ma clovek krstit ak vedome v Jezisa uveri . Teda byt krsteny ako novonarodenec kedy dieta este nema ziadne chapanie sveta nieje ten pravy .A navyse praví krst by mal byt taky ako robil Jan Krstitel teda clovek by mal byt cely namoceny vo vode az po hlavu .Ako to teda je ?
Dakujem

MAREK 16:16
skutky apostolov 8:35-39
Matus 3: 13-17

jhk - vlasta

Také přeji požehnanou neděli. Všem.

Kristův učedník

Požehnanou neděli.

Route 66,
já pozorují římskokatolickou církev z venčí a občas slyším vyjádření papeže a jiných představitelů. Porovnávám to s Biblí a nezdá se mi v souladu. Když něco řekne Ježíš Kristus, tak by se to mělo dodržovat, podle mého názoru. Třeba nenazývejte nikoho Otcem, chápu z kontextu, že to je myšleno v těch duchovních věcech.

Route 66
KU To je asi nějaký méně tradiční proud katolictví. No, právě naopak . Tradiční a konzervativní. A František? Určitě má v sobě jisté charisma. Jak a k čemu tohoto daru ale využívá, toť otázka…. A k té Církvi, jako takové. Jistě si porozumíme v tom, že je největší a nejsilnější .Proto, je též hlavním terčem těch , jejichž cíl je lidstvo bez křesťanství. Mimo obligátních lží a výmyslů, které o ní šíří se snaží příslušníky zbývajících menších církví proti ní poštvat. Žel mnohdy se jim to daří více než úspěšně… Číst vice »
jhk - vlasta
http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/krestanskavlna/_zprava/je-konflikt-mezi-evolucni-a-kreacni-teorii-vzniku-sveta-neprekonatelny–317165 – 34:30 – ano, v té vědě je nutně ona „pravdivost“ – někteří vědci jsou tak pravdiví, že jakoukoli jinou pravdu musí náležitě perzekuovat…….. – nejlépe vyhazovem z nějakého vědeckého projektu pro přílišné nadužívání slova ID. Přílišné nadužívání tohoto slova je podobno přílišnému nadužívání bohatství u hladových lidí v rovníkové Africe. Kdo by se tam napil více než druhý – byl by ihned ze společenství vyobcován, protože to „není možné“ aby někdo měl větší žízeň než ten druhý člověk. Neboli – lidé musí být všichni stejní a musí stejně… Číst vice »
jhk - vlasta
http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/krestanskavlna/_zprava/je-konflikt-mezi-evolucni-a-kreacni-teorii-vzniku-sveta-neprekonatelny–317165 34:00 – to je srandy pytel. Věda se vyvíjí. To, co se lidé učili před 60 lety, už dnes „neplatí“. …. to je srandy pytel…. Takže před 60 lety se zřejmě všichni učili o kreaci ve škole ne? Věda je tedy tak jiná před 60 lety a dnes – že se také tedy „logicky“ už přišlo na to, že to tedy nebylo vývojem ne? Nu pokud ale ne – pak se ve vědě v podstatě „na nic“ nepřišlo. Dvěma slovy – Na Nic. Před 60 lety napsal Darwin –… Číst vice »
jhk - vlasta

Mam mj. dva zapoctove testy a zaverecnou zkousku ze starovekeho a stredovekeho krestanstvi, takze v pripade zajmu mohu jmenovat celou radu jedincu, kteri argumentovali presne takto, pricemz soucasne dospivali k diametralne odlisnym zaverum.

– já mám zase Tvojí knížku……. a další knížky. Test tedy nemám, mám holt smůlu. Díky tomu jsem holt méněcenný – Jsi, což se dá dělat – lepší člověk. ))))))

jhk - vlasta

http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/krestanskavlna/_zprava/je-konflikt-mezi-evolucni-a-kreacni-teorii-vzniku-sveta-neprekonatelny–317165

– 26:00 – definice darwinizmu – ty druhy, které dnes na světě žijí, jsou jenom ty, které se o sebe dokázaly postarat. …… – stará se o to aby nevymřel……… – jinak to, co následuje, to je sice velmi zajímavá filosofie, ale nevím, co by to mohlo mít společného s tím,co je v Bibli. Co vím, tak Kristus nebyl filosofem.

jhk - vlasta
http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/krestanskavlna/_zprava/je-konflikt-mezi-evolucni-a-kreacni-teorii-vzniku-sveta-neprekonatelny–317165 23:00 – vůbec nesouhlasím. To je přesně obráceně. Je mnohem tajemnější vymyslet, jak to Bůh učinil „normálně přírodní“ cestou – aby např. za jeden den narostly stromy a rostliny ve všech svých počátečních druzích. Je naopak mnohem tajemnější si nějak domyslet, jak to mohlo být – že za jeden den z vody a země „povstalo“ veškeré zvířectvo ve všech svých druzích. To je přeci mnohem hůře představitelné, než nějaký postupný „vývoj“. Nehledě na to, že takovýto „vývoj“ je spíše hloupý, než nějak zvlášť tajemný. Zvlášť při dnešních znalostech, které… Číst vice »
jhk - vlasta
http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/krestanskavlna/_zprava/je-konflikt-mezi-evolucni-a-kreacni-teorii-vzniku-sveta-neprekonatelny–317165 18:00 – plus mínus minuta. Ano, souhlasím. Věda nemůže rozhodnout, co je či není dobré. Dnešní věda určitě ne. Však také dnešní věda není ta Biblická. Co je psáno v Genesis? Z tohoto stromu však nejez, nebo´t v den, kdy z něho pojíš, propadneš smrti. Ze kterého že stromu? Ze stromu poznání dobrého a zlého. Co řekl Bůh Adamovi, když z tohoto stromu pojedl? Čtěte prosím pozorně – Nyní je člověk jako jeden z nás – zná dobré i zlé. Volně řečeno – nyní člověk ví – co je… Číst vice »
Kristův učedník

George: Dale pokud je nekdo presvedcen o pravdivosti neceho jen proto, ze mu to nekdo (treba ucitel ve skole) rekne, tak dost dobre nechapu, jak vubec muze v zivote fungovat.

Všechno nedokáže člověk prozkoumat osobně.

To se netýká života v Kristu Ježíši.

Kristův učedník

George: I pokud bych nakrasne na tohle pristoupil, …

Proč byste nepřistoupil?

Ten zbytek souhlasím. Vyjádřil jsem se podobně o několik příspěvků dříve.

A proto musíme být rezervovaní k vědeckým teoriím, které, jak sám píšete, nemusí být pravdivé. Nemusí být pravdivou vírou.

jhk - vlasta

Dale pokud je nekdo presvedcen o pravdivosti neceho jen proto, ze mu to nekdo (treba ucitel ve skole) rekne, tak dost dobre nechapu, jak vubec muze v zivote fungovat.

– proč se divíš? Ono to tak nefunguje?

George
Kristuv ucednik: Věřit znamená být přesvědčen o pravdivosti něčeho. I pokud bych nakrasne na tohle pristoupil, tak neni mozne byt presvedcen o pravdivosti jakekoliv vedecke teorie z podstaty toho, ze jakakoliv vedecka teorie muze byt „zitra“ nahrazena vedeckou teorii jinou, ktera ty ktere veci popisuje lepe. Lze hovorit maximalne o tom, ze vedecka teorie X v danou dobu ty ktere veci popisuje nejlepe ze vsech teorii, ktere momentalne mame k dispozici. Z toho vsak neplyne vubec nic o jeji pravdivosti v absolutnim vyznamu. Dale pokud je nekdo presvedcen o pravdivosti… Číst vice »
Kristův učedník

Route 66,

na odkaz jsem se díval, ale zatím mnoho neprostudoval. To je asi nějaký méně tradiční proud katolictví.
Zdá se, že budu muset ještě hodně studovat a přemýšlet, abych římský katolicismus pochopil.

Na papeže asi bude i dezinformační kampaň, ale na druhou stranu zdá se mi o dost oblíbený i u lidí, kteří mají ke křesťanství daleko.

Route 66

KU

Nemyslím , že bych byl Františkův kdovíjaký příznivec. Ostatně, našel jste ty stránky, na které jsem Vám poslal odkaz?

Teď ovšem nemám vůbec na mysli dezinformační kampaň , které pokud pamatuji byl vystavený JAKÝKOLIV, ječ´ště jednou jakýkoliv papež. “ Hitlerův papež, potom třeba zednář Pavel 6., Benedikt nacista, Jan Pavel 2. vozil do Osvětimi cyklon b… atd atd atd atd……“
Nepřátelé Církve jsou různí, ovšem jejich nenávist a lži, kterými ji ventilují jsou pro všechny až nápadně podobné….

rafael

Ja som sa tiez k tejto teme Kr. ucednik vyjadroval a to, ze ET, ani akakolvek teoria nemusi byt pravdiva, lenze to by ste museli chapat slovu vedecka teoria.

Kristův učedník
George: …mohu jmenovat celou radu jedincu, kteri argumentovali presne takto, pricemz soucasne dospivali k diametralne odlisnym zaverum. Co z toho plyne? Že lidé jsou omylní? George: Je to dulezitejsi z hlediska toho, o cem se bavime (slucitelnost ET a krestanstvi). Ale pro koho? Pro vás? George: A co treba s protestanty? Zrovnan onen profesor Heller, ktery zde byl rozebiran, byl protestantsky teolog. Já jsem uvedl přece pana Steigera. To není žádná autorita? Můžete si vybrat. Geoge: Pokud respektuji jine nazory, nemel bych mit problem pripustit, ze i ja se v… Číst vice »
Kristův učedník

Rafael: Kristuv ucednik, nie ty si neuveril ET, jej sa uverit neda, mylis si pojmy a dojmy, ET musis len akceptovat na zaklade nam momentalne dostupnych poznatkov , s vierou to nema nic spolocne.
George. Ano, to je presne ten problem. Protoze „verit“ takto v jakoukoliv vedeckou teorii – jest pocinani zcela nesmyslne a iracionalni.

Já už jsem jednou k tomu zde vyjadřoval. Věřit znamená být přesvědčen o pravdivosti něčeho. Jestliže Evoluční teorii nevěříte, to znamená nejste přesvědčeni o její pravdivosti. Asi chápeme každý jinak význam slova věřit.

Kristův učedník

Route 66: Asi nemáte všechny informace o katolictví. Můžete tam najít opravdu rozsáhlou škálu různých směrů a názorů. A to i k evoluční evoluční teorii.

Také zdravím. Určitě nemám všechny informace o katolictví. Bratři v Kristu jsou i muslimové? Takto to chápu od papeže, ale nedomnívám se tak. Vím, že mají římští katolíci různé názory a směry, ale úplně nerozumím vztahu k papeži, jestliže ten má jiný názor, tak kde je pravda?

jhk - vlasta

RE: – George.

Ano, to je presne ten problem. Protoze „verit“ takto v jakoukoliv vedeckou teorii – jest pocinani zcela nesmyslne a iracionalni.

A pokud ma nekdo sklony k podobne nesmyslnym a iracionalnim vecem jeste predtim, nez uveri, tak lze predpokladat, ze je bude mit i potom – jen uz se budou projevovat v jine oblasti (v te nabozenske). Cimz se ovsem obloukem vracime k tomu, co jsem si tu uz psal s adminem.

– pokud chceš reagovat na Kristova učedníka – reaguj na něj. Ne na mě. Dík.

George

Vlasta

Také jsem věřil v Evoluční teorii.

Ano, to je presne ten problem. Protoze „verit“ takto v jakoukoliv vedeckou teorii – jest pocinani zcela nesmyslne a iracionalni.

A pokud ma nekdo sklony k podobne nesmyslnym a iracionalnim vecem jeste predtim, nez uveri, tak lze predpokladat, ze je bude mit i potom – jen uz se budou projevovat v jine oblasti (v te nabozenske). Cimz se ovsem obloukem vracime k tomu, co jsem si tu uz psal s adminem.

George
Kristuv ucednik: Rozumět Bibli do hloubky je možné jenom s pomocí Ducha Svatého. Mam mj. dva zapoctove testy a zaverecnou zkousku ze starovekeho a stredovekeho krestanstvi, takze v pripade zajmu mohu jmenovat celou radu jedincu, kteri argumentovali presne takto, pricemz soucasne dospivali k diametralne odlisnym zaverum. Pro koho to jen důležité, pro vás? Je to dulezitejsi z hlediska toho, o cem se bavime (slucitelnost ET a krestanstvi). Jestliže je pro vás rozhodující většinový názor, měl byste se stát římským katolíkem, protože to zřejmě nejrozšířenější světonázor. Já s nimi ve spoustě… Číst vice »
rafael

Kristuv ucednik, nie ty si neuveril ET, jej sa uverit neda, mylis si pojmy a dojmy, ET musis len akceptovat na zaklade nam momentalne dostupnych poznatkov , s vierou to nema nic spolocne.
Potom aj bude zbytocne stavat do pomeru vieru s nejakou vedeckou teoriou.

Route 66

jhk

Takže co se týče mě – tak nějaká „víra v Evoluční teorii“ byla u mě ve smyslu – je to tak, protože se to učí ve škole. Nic více – nic méně.

————————————————————-

Jo, tak nějak podobně.

A ještě jedno.
„víra v et“
To je přesné. Protože opravdu se jedná o víru.

jhk - vlasta
RE: – Kristův učedník Proč si to myslíte? Obrácení a znovuzrození je právě spojeno se změnou názorů a životních postojů. Také jsem věřil v Evoluční teorii. – přiznám se, že jsem toto vůbec neřešil. Vůbec. To, co mě ve škole řekli a o čem se okolo v knížkách psalo – jsem prostě bral, že to tak je a nic jsem neřešil. Ve škole za to byla jednička – a spokojený učitel a na konci roku popřípadě vyznamenání. Možná i spokojení rodiče. Takže co se týče mě – tak nějaká „víra… Číst vice »
Route 66
Zdravím bratra v Kristu KU měl byste se stát římským katolíkem, protože to zřejmě nejrozšířenější světonázor. Já s nimi ve spoustě věcí nesouhlasím a Evoluční teorie je jedna z nich ————————————————————————————- Asi nemáte všechny informace o katolictví. Můžete tam najít opravdu rozsáhlou škálu různých směrů a názorů. A to i k evoluční evoluční teorii. Zkuste si projít například články a názory zde: http://www.tedeum.cz/ Tím Vám ovšem a samozřejmě nic nenutím a jsem rád že se zde můžu seznámit s názory a postoji, které jsou blízké nejen Vám, ale svým způsobem… Číst vice »
Kristův učedník
George: A co znamena „rozumet Bibli“? To je totiz dosti klicova otazka. Ne úplně jednoduchá otázka. Rozumět Bibli do hloubky je možné jenom s pomocí Ducha Svatého. Takže musíte věřit v Otce, Syna i Ducha Svatého Ježíše Krista, prosit o moudrost a studovat. George: Jinak jeste jednou – neni prilis podstatne co si v tomto kontextu myslim ja. Dulezitejsi je, co si mysli XYZ vericich krestanu. Nekteri jsou bibliste. Nekteri jsou teologove. Nekteri praktikujici duchovni. Spojuje je to, ze s ET zadny problem nemaji. Pro koho to jen důležité, pro… Číst vice »
George
Mohl jste třeba napsat, že si Bibli sice nerozumíte, ale myslíte si, že to není pravda. A co znamena „rozumet Bibli“? To je totiz dosti klicova otazka. Jinak jeste jednou – neni prilis podstatne co si v tomto kontextu myslim ja. Dulezitejsi je, co si mysli XYZ vericich krestanu. Nekteri jsou bibliste. Nekteri jsou teologove. Nekteri praktikujici duchovni. Spojuje je to, ze s ET zadny problem nemaji. To, co mi tu kreacioniste opakovane jaksi „vnucuji“ je totiz nejen to, ze ja se na toto tema bavit nemuzu (protoze jsem neverici… Číst vice »
rafael

ano jiste…

jhk - vlasta

Nejsem si jistý, zda ti Bůh dá na všechno odpovědi…

– zdali za mého života – nevím. Po smrti už jistě. ))))

Ondra-P

Vlasta

Proto to raději očekávám od Boha. A myslím, že mám odpovědí tolik, že mohu být zatím spokojen.

Nejsem si jistý, zda ti Bůh dá na všechno odpovědi…

Kdybys byl evolucionista (jsem) – něco bych k tomu napsal. Ale nejsi. Takže zatím asi vše.

Nejblíže mám k teistické evoluci.

jhk - vlasta
http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/krestanskavlna/_zprava/je-konflikt-mezi-evolucni-a-kreacni-teorii-vzniku-sveta-neprekonatelny–317165 14:00 – plus mínus minuta. – ano souhlasím. Tady je to řečené tak, jak to v Bibli i je. Krom toho, že v 14:29 se zase říká něco, co je sice hezky řečeno, ale co s „fakty“ nemá příliš mnoho společného. Podle toho totiž je potom jedno, zdali Bůh použil evoluce – nebo stvoření – Bůh zůstává stále tak i tak Bohem. Zase takové mdlé konstatování, kterým se možná snažím doplnit mou nedostatečnost. Bůh ve své velikosti nevystupuje „až někdy…. „. Bůh ve své velikosti je Bohem již na… Číst vice »
jhk - vlasta
Popravdě – nečekal jsem, že by ti došlo, že tvůj názor o tom, že v biblických dobách zvířata (které jsi zmiňoval, nebo já zmiňoval) vypadala jinak, je naprostá hloupost. Tvoji výše uvedenou větu považuji za „hraní si na hloupého“. Moc dobře víš, že jsem to psal jako reakci na tvůj komentář, ve kterém jsi tvrdil, že zvířata v biblických dobách (před potopou) vypadala jinak. – popravdě řečeno – posledních pár let diskuze mě tak trochu naučilo, že ani já nemohu očekávat od druhého člověka něco zvláštního. Proto to raději očekávám… Číst vice »
Ondra-P

Vlasta

– když to tak dobře víš, tak proč se ptáš?

Popravdě – nečekal jsem, že by ti došlo, že tvůj názor o tom, že v biblických dobách zvířata (které jsi zmiňoval, nebo já zmiňoval) vypadala jinak, je naprostá hloupost. Tvoji výše uvedenou větu považuji za „hraní si na hloupého“. Moc dobře víš, že jsem to psal jako reakci na tvůj komentář, ve kterém jsi tvrdil, že zvířata v biblických dobách (před potopou) vypadala jinak.

jhk - vlasta
http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/krestanskavlna/_zprava/je-konflikt-mezi-evolucni-a-kreacni-teorii-vzniku-sveta-neprekonatelny–317165 -8:40 – dále….. to je takové mdlé. Samozřejmě neměli asi tyto „vědy“ rozvinuté stejně jako my dnes, ale to neznamená, že neuměli počítat…., že neznali souhvězdí, že nevěděli, kdy a kde slunce vyjde a že neuměli rozeznávat přírodní údobí/cykly. …a to dost složitě počítat. 9:08 – ano. Boží zjevení. Ovšem to Boží zjevení se dělo nejen „obrazy“, ale také slovy. A to je dost podstatná věc, že slovy. Na to by se nemělo zapomínat. A to že Bůh ¨“nepíše“ – to snad asi není těžké vyvrátit. Za prvné napsal… Číst vice »
jhk - vlasta
Krom toho – http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/krestanskavlna/_zprava/je-konflikt-mezi-evolucni-a-kreacni-teorii-vzniku-sveta-neprekonatelny–317165 – myslím, že je zde nesprávný přístup k mnoha dalším věcem. Jednou z nich je to, že Bible není o tom, jak bychom měli žít – neboli nejde o tu „zvěst Starého zákona“ jak p. Sokol chce zdůraznit. Samozřejmě tam je mnoho svědectví o tom, co lidé – kteří následovali Boha – dělali. Ale to není to podstatné. Bible není o tom, „jak žít“, ale o tom, „kdo je“ životem. Evangelia to jasně skrze Kristova ústa připomínají – když píší Kristova slova – já jsem cesta,… Číst vice »
jhk - vlasta
http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/krestanskavlna/_zprava/je-konflikt-mezi-evolucni-a-kreacni-teorii-vzniku-sveta-neprekonatelny–317165 – 7:30 – dále – ano. Jakýsi rozdíl. Rozdíl pro nás – co je pusté a co je prázdné. Lepší řečeno – jak víme, co si pod tím pisatel představoval – co pro něj znamenalo pusté a prázdné? Je to jednoduché – my to nevíme a ani dost dobře neumíme odvodit, co to tedy konkrétně znamenalo. Když je něco pusté a prázdné – může to např. vypadat jako Pluto, nebo Mars. Nebo Měsíc. Nebo jakákoli jiná planeta bez života. Jsou snad všechny planety bez vody? Nebo jsou všechny planety… Číst vice »
Ondra-P
Napsal Admin: Vezměte si například dvě velmi (ale opravdu velmi) bohaté skupiny lidí: kreacionisty a evolucionisty. Výskyt všech exemplářů je přehršel. Nalézáme je úplně po celém světě. Nikdy však ve stejné vrstvě. Živili se stejnou potravou, obývali stejný biotop, stejné území. Tím chci říci, že při vědomí takovéhoto nepřeberného množství odborníků na obou stranách mohu být klidný, že tyto věci jsou ve správných rukou a dostatečně ošetřeny, takže já se mohu věnovat dalším věcem běžného života. Tohle je prosím „relevantní“ odpověď na Telestovy poznámky. Vás, Admine, žádná pravda nezajímá. Vaším… Číst vice »
jhk - vlasta
http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/krestanskavlna/_zprava/je-konflikt-mezi-evolucni-a-kreacni-teorii-vzniku-sveta-neprekonatelny–317165 4:00 – dále – již tu je jeden z problémů. Snažit se vykládat Bibli jako směšku alegorie s reálnem podle sebe. Neboli – něčemu budeme říkat – reálná historie a „tvrdá fakta“ a něčemu budeme říkat – pouhé podobenství. Kristus když užíval podobenství – říkal, že to je podobenství. Když uzdravoval každou nemoc a chorobu v lidu – bylo to reálné. Křísil mrtvé – uzdravoval všechny nemocné, činil mocné činy. Zde už se ale přispěvatel do rozdělování raději nepouští – asi proč? Že by jeho přístup k Písmu nebyl… Číst vice »
rafael

to je krasne, vlastne sme sa dozvedeli, ze ste nedbanlivo a povrchne citali bibliu ….
Dobra prednaska, vdaka George

jhk - vlasta

George má pravda hodně poznatků – ale to nestačí.

jhk - vlasta
Kristův učedník – neřekl jsem to tak úplně přesně jak bych pravda měl – zákon byl dán kvůli přestoupením. – proto pravda i první polovina je dána lidem hříšným, nikoli bezhříšným. Ale v podstatě se dá říci, že láska je bytosti – ať už andělu, či člověku – i příkazem. Bytost, která má lásku – ten příkaz má v sobě a nemusí o tom přemýšlet, zdali je dobré ctít Boha a milovat druhou bytost, a’t je to kdokoli, jakéhokoli vzezření…… – neboť nemá žádný důvod si myslet, či se domnívat,… Číst vice »
Kristův učedník
George, samozřejmě je to můj názor, že to je jednoznačné vysvětlení. Rozdíl v mém vyjádření od vašeho „vycucat z prstu“ je v tom, že vaše je expresívní. Mohl jste třeba napsat, že si Bibli sice nerozumíte, ale myslíte si, že to není pravda. To by bylo daleko hezčí. Není to tak dlouho, co jsem se bavili o subjektivním a objektivním, takže je jasné, že já to rozlišuji. To, že má někdo jiný názor arogantní není. Arogantní byl váš způsob vyjádření. Tolik i k panu Steigerovi. Jestli myslíte militantní ve smyslu… Číst vice »
Kristův učedník

Queeku, zatím jsem se k tomu nedostal, ale odpovědět snad můžu.

George
Kristuv ucednik: Preferujte si koho chcete, ale nepiště arogantně, že tyto názory jsou vycucané z prstu, když odkazuji na argumenty. Tak samozrejme, ze jsem to tak formuloval zamerne, protoze jsem tusil jaka bude reakce (na tu formulaci) a protoze ono „dostal jste například jednoznačné vysvětlení, že Evoluční teorie není v souladu s Biblí“ je formulovane ve velice podobnem duchu. To zadne „jednoznacne vysvetleni“ neni, to jsou proste nazory pana Steiglera, ktery je podklada nejakymi versi z Pisma. Jini krestane maji zase jine nazory a podkladaji je jinymi versi z Pisma… Číst vice »
Queek
Queek

Kristův učedníku:

Hmm… Odkaz který jsem vám doporučil má cca 48min.
Z rychlosti vaší reakce soudím, že jste jej neslyšel – a ani si jej nehodláte poslechnout…

Vaše škoda.

Kristův učedník
Queeku: Je to velmi jednoduché, věřit ve Stvořitele a zároveň nepopírat vědecké poznatky se vůbec nijak nevylučuje. Souhlasím, ale jde o to, které poznatky. Popírat vědecké poznatky jen proto, že vědecké poznatky nehodláte poznat je samozřejmě možné – tohle nejčastěji to dělají fanatici. Ohledně Evoluční teorie / Stvoření jsem nasbíral poznatků dost na to, abych se mohl rozhodnout čemu věřit se domnívám. Přestože nejsem vědec. Jinak sama věda nepopírá, že má často mylné poznatky, které se v čase mění. To je dobré mít na paměti. Takže spíš vědci by měli… Číst vice »
Queek
Queek

Kristův učedníku:

Je to velmi jednoduché, věřit ve Stvořitele a zároveň nepopírat vědecké poznatky se vůbec nijak nevylučuje.

Popírat vědecké poznatky jen proto, že vědecké poznatky nehodláte poznat je samozřejmě možné – tohle nejčastěji to dělají fanatici.

Ti, kdo to tohle nehodlají zkoumat – to nezkoumají nejčastěji pro to, že to nedokáží pochopit – ale často i pro to, že to sice pochopit dokážou – ale z důvodu své víry tohle zkoumat nechtějí.

Zatím nejlepší co jsem k tomuto tématu slyšel (doporučuji):
Je konflikt mezi evoluční a kreační teorií vzniku světa nepřekonatelný?

http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/krestanskavlna/_zprava/je-konflikt-mezi-evolucni-a-kreacni-teorii-vzniku-sveta-neprekonatelny–317165

Kristův učedník
George: Proc bych mel preferovat zrovna nazory cloveka, kteremu jeho militantni postoje otevrene vycitaji i lide, kteri se dle svych vlastnich slov povazuji za jeho „pratele a spolusluzebniky na Bozim dile“? Preferujte si koho chcete, ale nepiště arogantně, že tyto názory jsou vycucané z prstu, když odkazuji na argumenty. O militantních postojích nevím. V čem by měly spočívat? To asi asi pletete s Dawkinsem, z druhé strany. George: Je uplne jedno, jak to chapu ja. Relevantni pro tuto diskusi je, jak to chapou jini krestane. Tak proč se k tomu… Číst vice »
Kristův učedník

George, Queek,

já jsem kreacionistou tím, že věřím ve Stvořitele. Takto to chápu. Nemám k tomu vědecký přístup, že bych to zkoumal a studoval ze všech stran.

George
Kristuv ucednik: ja nazory pana Steigera znam davno a co ma jako byt? Proc bych mel preferovat zrovna nazory cloveka, kteremu jeho militantni postoje otevrene vycitaji i lide, kteri se dle svych vlastnich slov povazuji za jeho „pratele a spolusluzebniky na Bozim dile“? Proc bych mel preferovat zrovna jeho nazory pred nazory treba prave pana Hellera, ktery byl vynikajicim protestantskym teologem a jednim z nasich nejrespektovanejsich biblistu? Bude mi snad tvrzeno, ze pan Heller Bibli neznal a tak o tech „argumentech z Pisma“ nevedel? Těžko se vám však to bude… Číst vice »
Queek
Queek

Kristův učedník:
Kreacionisté jsou přece všichni křesťané…
___________________________________
A jsou všichni křesťané kreacionisty?
Mno, zkusme pro vysvětlení třeba svědky Jehovovi:
_________________________________________
https://www.jw.org/cs/svedkove-jehovovi/caste-otazky/jsou-svedkove-jehovovi-krestane/
https://www.jw.org/cs/svedkove-jehovovi/caste-otazky/jste-kreacioniste/

Stále platí – že Kreacionisté jsou přece všichni křesťané?
Může to platit, ale jen tak pro zajímavost – křesťanství má mnoho podob…

Kristův učedník
George, já: Dostal jste například jednoznačné vysvětlení, že Evoluční teorie není v souladu s Biblí. George: Problem je, ze ono „vysvetleni“ je vycucane z prstu, je to vymysl. Teď cucáte z prstu vy. Co vy o tom můžete vědět jako bezbožník? Kazatelé ateisté, taky jsou. To je ohavnost. Vy jste asi nesledoval diskusi. Přehrajte si přednášku Pavla Steigera, tam je podloženo argumenty z Písma, že evuloce s tím není v souladu. Těžko se vám však to bude chápat jako bezbožnému. To není o inteligenci, ale o duchu. George: Ale co… Číst vice »
George
Kristuv ucednik: Dostal jste například jednoznačné vysvětlení, že Evoluční teorie není v souladu s Biblí. Problem je, ze ono „vysvetleni“ je vycucane z prstu, je to vymysl. Kdyz uz se tu treba hodnotil Heller (ktereho jsem taky cetl, jak Ondra tusim vi), tak ono se to da taky obratit – totiz jak moc je pro kreacionisty vlastne dulezita vira v Boha ve srovnani s virou v Zemi starou par tisic let apod. Ja osobne se domnivam, ze clovek musi mit trochu „silnejsi“ viru nez ostatni verici, aby se napriklad stal… Číst vice »
Kristův učedník

jhk – vlasta: Desatero ve své první polovině – bude vždy platné – a ve své druhé polovině – bude platné vždy tam, kde bude žít člověk v té podobě, jak ho známe dnes.

Tu druhou polovinu jsem nepochopil. Mohl bys to nějak rozvést?

jhk - vlasta

Poslal mi jeden známý jednu zajímavou otázku. Co je hybnou silou ve vašem životě?

Co je hybnou silou ve Vašem?

jhk - vlasta
Můj bývalý učitel mi to myslím řekl dobře. Ohledně vesmíru, přírodních zákonů, toho, co je či není ve vesmíru – se můžeme mýlit a může být ledaskde ledasco (jako že si to ale v mnoha takových příkladech osobně nemyslím) jinak než si myslíme, či jak předpokládáme, ovšem jedna věc zůstane vždy stejná a měnit se nikdy nikde nebude. Je to otázka Božího zákona, potažmo volně ale možná přesněji řečeno – Desatera. Desatero ve své první polovině – bude vždy platné – a ve své druhé polovině – bude platné vždy… Číst vice »
jhk - vlasta

Ondro, admin a Vlasta to uz naznacili, je nemyslitelne, aby veriaci, hlavne pravy veriaci cital nieco, co je v rozpore s bibliou

– doporučil bych rafaeli – nevymýšlet si. Na vymýšlení si jsou tu jiné diskuze.

jhk - vlasta

Zdá se to neuvěřitelné – že Bůh stvořil život.

Zdá se to neuvěřitelné – aby Bůh stvořil život.

Zdá se to neuvěřitelné – že tu je život.

– různá tvrzení, různé pohledy. Pohledy lidí, kteří se zamýšlejí nad sebou samými, nad touto přírodou, nad tímto světěm/vesmírem. Všechny vycházejí z jedné a té samé potřeby – zkoumat svět. Přesto jsou všechny velmi rozdílné.

rafael
Ondro, admin a Vlasta to uz naznacili, je nemyslitelne, aby veriaci, hlavne pravy veriaci cital nieco, co je v rozpore s bibliou, a od toho sa vlastne tiahnu vsetky debaty, ktore aj tak vzdy skoncia. Ved v pripade Hellera to admin jasne naznacil, on vlastne podla jeho viet zistil ako uvazuje a dokonca aj to, ze sa s bohom nerozprava. Mne to nevadi, nech si rozprava kazdy kto chce s kym chce a ako chce, ale ako vysvetlenie mi to nestaci. Zilmerove zvasty som cital, hadam vsetko co napisal, preco… Číst vice »
Ondra-P

Ano, Vlasto. Je potřeba u té víry zapojovat i hlavu – resp. to, co je uvnitř.

bozi muz

Z opice se nikdy žádný člověk nestal!

…což je naprosto v souladu s evoluční teorií 🙂

jhk - vlasta

Děláš Ondro z pisatele Bible – kterých ostatně bylo hodně – docela takovou „sebranku“. Nechci aby Jsi bez důvodu věřil Bibli, ať se Ti to zdá, nebo ne, to není smyslem Bible. Smyslem a účelem Bible je zajisté se přesvědčit díky faktům…… To je smyslem a účelem Bible – přinášet fakta, aby Jsi se nad nimi zamýšlel.

jhk - vlasta
K tomuto kolosálnímu podvodu patří ve smyslu diskuse vedené v této knize zejména makroevoluce, tedy evoluce nad úrovní jednotlivých druhů (Mayr, 1991, s. 319): Z opice se nikdy žádný člověk nestal! Naproti tomu mikroevoluce probíhá v přírodě každý den a známe i její umělou podobu v chovu zvířat a pěstování rostlin. Jejich základem jsou pravidla dědičnosti spojená s variabilitou druhů: ty popisují Mendelovy základy, tvořící dnes základ experimentální genetiky. Připočteme-li k tomu ještě klimatické vlivy a zeměpisnou izolaci, dostaneme nové druhy zvířat i lidí, avšak žádný vývoj směřující vzhůru, jak… Číst vice »
Ondra-P

Učedník

Kde je uvedeno, že Potopa světa je alegorie? Zase neodpovíte?

Já psal, že potopa může být alegorií. Stejně tak jako určitá lokální záležitost. Nevím, jak to přesně pisatel myslel/zapsal…

Vy jste tak „opatrný“ na mimobiblické zdroje, že považujete za rozhodující informace v ateistických zdrojích.

Pořád to budete s těmi stránkami ateismu omílat. Co se bavit konkrétně o těch problémech?

Kristův učedník

Pak jsou věci, které v Bibli naopak uvedené nejsou. Atd. Byl bych v tomto opatrný.

Vy jste tak „opatrný“ na mimobiblické zdroje, že považujete za rozhodující informace v ateistických zdrojích.

Kristův učedník

Ondra-P: Pak i alegorie jsou v Bibli uvedené.

Kde je uvedeno, že Potopa světa je alegorie? Zase neodpovíte?

Ondra-P

Kristův učedník

To se domnívám, že je ten důvod, proč lidi dělají z Písma různé alegorie, aby pak mohli dělat věci, které s tím nejsou v souladu. A když na páchání zla člověk upozorní, tak je označen za úzkoprsého fanatika.

Těžko soudit, co máte přesně na mysli. Tak např. Desatero je v Bibli dobře popsané (SZ i NZ). Což je taková alfa a omega. Pak i alegorie jsou v Bibli uvedené. Pak jsou věci, které v Bibli naopak uvedené nejsou. Atd. Byl bych v tomto opatrný.

Kristův učedník

Vlasta: Ty Ondro. V tom případě je také hřích pouhá alegorie ne?

Tady jsi Vlasto uhodil hřebíček na hlavičku, jak se říká. To se domnívám, že je ten důvod, proč lidi dělají z Písma různé alegorie, aby pak mohli dělat věci, které s tím nejsou v souladu. A když na páchání zla člověk upozorní, tak je označen za úzkoprsého fanatika.

Ondra-P
Admin Ale možná se vám ještě nedostala do ruky kniha od Hans-Joachima Zillmera „Evoluce Podvod století„. Pokud ano, a nic – tak já už taky „nic“. Tuto knihu mám doma, četl jsem ji. Jedna z prvních knih, kterou jsem na téma kreace x evoluce četl. A chcete z té knihy něco vyzdvihnout? Pokud ano, tak co? A protože potopa a evoluce spolu samozřejmě souvisí, jak správně říká Kristův učedník, proto je bytostně důležité čerpat z neotráveného pramene. Stejně, jako malé dítě nepochopí běh atomové elektrárny, tak velmi pravděpodobně ani vy… Číst vice »
rafael

tu knihu cital z vas asi kazdy, dokonca aj ja, ale betonar ma vobec nepresvedcil o tom, ze evolucia je podvod.

Ondra-P

Vlasta

Ty Ondro. V tom případě je také hřích pouhá alegorie ne?

Netvrdím.

Ondra-P

Admin

„Stvořitelský plán je jako slon v obýváku. Všude chodí, zabírá ohromný prostor, hlasitě troubí, strká do nás, převrací věci, žere tuny sena a páchne jako slon. A my přesto musíme přísahat, že tam není!“

Tímto (i tím článkem) ale nic nedokazujete. Subjektivní náhled. Nehledě na to, že ten genetik nezná názor všech ostatních genetiků.

Co se týká konkrétně té citace, tak já ateista nejsem, tudíž to jde mimo mě.

jhk - vlasta

mohla symbolizovat (alegorie) hříšnost lidstva

Ty Ondro. V tom případě je také hřích pouhá alegorie ne?

Ondra-P

Kristův učedník

Potopa a Evoluční teorie spolu úzce souvisí. Jestliže byla Potopa, tak není platná Evoluční teorie a naopak.

Samozřejmě, že existují další možnosti. Potopa mohla proběhnout – ale ne v takové míře, jak ji interpretují mladozemní kreacionisté. Mohla mít lokální charakter, mohla symbolizovat (alegorie) hříšnost lidstva apod. Z toho se nedá a priori usuzovat platnost či neplatnost ET. To je záležitostí vědeckých poznatků. Věřící křesťan nemusí činit závěry typu: „Platí potopa nebo ET.“; „Buď ET, nebo Bůh, nikoliv obojí.“. On uvěřil na základě jiných okolností.

Kristův učedník

Ondra-P: Poslední dny tady řeším potopu. Téma ET a Bible jsem tady v posledních dnech nerozebíral. A nehodlám skákat do nového tématu.

Potopa a Evoluční teorie spolu úzce souvisí. Jestliže byla Potopa, tak není platná Evoluční teorie a naopak.

Ondra-P
Kristův učedník Odkazujete na článek z webu, který se zabývá odváděním lidí od Boha. Asi stejně jako vy. Ano, odkazoval jsem na jeden konkrétní článek. Smysl mého odkazování není v žádném případě odvádět lidi od Boha, ale aby se zamysleli nad okolnostmi kolem potopy. Taky neřeším jestli se to jmenuje i-ateismus, ale že to je web plný bludů a nesmyslů. Autor je podobného ražení jako vy. Jako věřící člověk bych určitě s valnou většinou informací na I-Ateismu nesouhlasil. Autora bude ateista – to já nejsem. Dostal jste například jednoznačné vysvětlení,… Číst vice »
Kristův učedník
Ondra-P: Nebuďte a priori zaujatý. Ano, odkazuji na ten článek, protože jsou tam dobře popsané problémy kolem potopy. A neřeším, jestli se ty stránky nazývají I-Ateismus či jinak. Odkazujete na článek z webu, který se zabývá odváděním lidí od Boha. Asi stejně jako vy. Taky neřeším jestli se to jmenuje i-ateismus, ale že to je web plný bludů a nesmyslů. Autor je podobného ražení jako vy. Dostal jste například jednoznačné vysvětlení, že Evoluční teorie není v souladu s Biblí. Ondra-P: Výborně, takže prosím vysvětlení… Prosit můžete, ale já vám to… Číst vice »
Ondra-P

Admin

Vkládat biblické citace umím také. Co třeba vysvětlit?

Ondra-P
Kristův učedník asi není moc křestanů, kteří argumentují odkazem na článek z webu s ateistickou propagandou. Nebuďte a priori zaujatý. Ano, odkazuji na ten článek, protože jsou tam dobře popsané problémy kolem potopy. A neřeším, jestli se ty stránky nazývají I-Ateismus či jinak. Vždyť stačí, když odkážete na evoluční kapacitu Richarda Dawkinse a je to, máte vědecky podloženo, že Evoluční terorie je platná a Potopa nebyla. O co vám jde víc? Trolování? Proč tyto podpásovky? Proč toto zobecnění? Vy zkrátka to téma celosvětové potopy (konkrétní mé zmíněné problémy) odsouváte jinam,… Číst vice »
rafael

admin vdaka za upozornenie a ja som si vzdy myslel, ze snahou tohto portalu je posobit seriozne, v buducnosti sa urcite vyvarujem toho ,aby som vas bral niekedy vazne.

jhk - vlasta
Žádný oficiální žebříček nejdražších zakázkových specialit neexistuje, ale v případě Sweptailu se mluví o ceně v přepočtu 306 milionů Kč, za což byste pořídili asi čtyři Chirony. Sám šéf Rolls-Roycu se navíc nechal slyšet, že „věří, že jde o nejdražší nový vůz historie” a když šéf automobilky tohoto kalibru něčemu takovému „věří”, pak lze celkem bez okolků říci, že to tak prostě je. – http://www.autoforum.cz/bleskovky/nejdrazsi-nove-auto-sveta-natoceno-v-provozu-i-vuz-za-306-milionu-musi-k-pumpe/ – to je zajímavé. Tak to tak prostě je. Dovolují si hodně že? Co když to tak není a existuje na světě ještě dražší auto?… Číst vice »
jhk - vlasta

přál bych si, aby celosvětová potopa byla pravdivá.

– přál bych si spoustu věcí Ondro. Některé se splní – a některé se nesplní. Některé věci jsou však nad slunce jasné. Mluvili jsme dnes také o smrti. Dost velká jistota ne? Jak chceš např. dokazovat smrt?

Kristův učedník

Ondra-P,

asi není moc křestanů, kteří argumentují odkazem na článek z webu s ateistickou propagandou.
Vždyť stačí, když odkážete na evoluční kapacitu Richarda Dawkinse a je to, máte vědecky podloženo, že Evoluční terorie je platná a Potopa nebyla. O co vám jde víc? Trolování?

Zásadní odpovědi, které jste zde dostal, jste nereflektoval. Na položené otázky neodpovídáte.

Potopa dokáže třídit živočichy do vrstev – tak tohle vím i já, jak to mohlo fungovat a já se kreacionismem do hloubky nezbývám.

Přežijí vodní živočichové – inu, ve vodě, vodní živočichové často přežívají. 🙂

Ondra-P
Admin Jen na tomto webu je odpovědí celá řada, stačí jen číst a přemýšlet. Evidentně vám to nestačí, a tak jen potvrzujete má slova, že byste stejně od nikoho tady nepřijal žádnou odpověď. Ale to je vaše věc. Ne. Žádné odpovědi, na to, na co neustále poukazuji, tady nejsou. Nota bene neexistují žádné vědecké modely potopy, které by podporovaly koncept biblické potopy a ukazovaly, že např. v turbulentní vodě se ukládají sedimenty, tvrdnou, přežijí vodní živočichové, ustupující voda pak eroduje skály, potopa dokáže třídit živočichy do vrstev apod. Žel nic.… Číst vice »
Ondra-P

Admin

Kreacionismus.cz zcela záměrně a na mnoha příkladech ukazuje, že ateismus a jeho čertovské dítě evolucionismus nejsou nic jiného, než rakovinou duše.

Čertovské dítě?….Takovýto výraz jsem tady ještě nečetl.

comment image

rafael

admin kriteriom faktov, alebo skor vedeckych teorii nie je vierovyznanie ale nieco uplne ine.

rafael

ano postreh velmi dobry ale odpoved doteraz ziadna, hadam okrem slova verit….

Ondra-P
Treviso Potopa měla dvě fáze. V první fázi stoupla hladina (nebudeme teď řešit, kde se vzala všechna ta voda). V této fázi došlo k usazení hornin do vrstev. Tyto vrstvy ztvrdly v pevnou skálu. To vše asi za méně než rok. Že je to možné má doložit práce doktora Kucharského, který ale kreanistickou interpretaci odmítá. Mrknu na práci Kucharského, jestli něco najdu. V druhé fázi dochází o ustoupení vody. Proudy vody způsobují erozi. Hloubí například Grand Canyon. (Opět nebudeme řešit, kam voda mizí) Když jsem pana Kábrta upozornil, že když… Číst vice »
Ondra-P
Admin Přiznám se, že docela nevím, co očekáváte. Na obou stranách (evoluce i kreace) je o potopě tolik nepřeberných materiálů, že to nemůže člověk všechno přečíst možná ani za život. Nemyslím si, že byste přijal zrovna ode mě nebo jiného člověka zde takovou odpověď, po které byste si s úlevou otřel čelo a řekl si „No konečně!!! Tohle jsem přece potřeboval slyšet!!!“ Nenarazil jsem na vysvětlení, jak potopa „dokázala“ tak zázračně setřídit fosílie organismů, že nejsou promíchané. Tedy např. tzv. moderní savci s dinosaury. Vodní živočichové s tzv. prehistorickými vodními… Číst vice »
jhk - vlasta
Úžasné….. cit. „Některé zaráželo, jak se Tolkienovy příběhy srovnávají s jeho křesťanstvím(ve smyslu, jak může křesťan něco takového napsat, – mýtické příběhy, které přeci nemají s faktickým Písmem nic společného ve smyslu reálného základu, tedy – proč něco takového potom tvořit/dělat? – mělo by přeci stačit člověku pouze samotné Písmo…..) – a těžko dokázali pochopit, jak mohl zbožný katolík psát s takovým přesvědčením o světě, kde není uctíván Bůh. Není to však žádná záhada. Silmarillion je dílem hluboce nábožného člověka. Neprotiřečí křesťanství, ale doplňuje je. V legendách není uctívání boha,… Číst vice »
jhk - vlasta
Při četbě Tolkienova životopisu spatřuji/uvědomuji si – jednu velmi důležitou věc – přímo fundamentální rozdíl mezi zvířaty a lidmi. Bylo spoustu lidí v historii – kteří se nějakým způsobem na chvíli stali/podobali zvířatům. Ale nebylo zatím jediného zvířete – které by se aspoň z malé části stalo/podobalo – člověku. Spatřuji to na Tolkienově „vůli“ stvořit mytologii. Ostatně napíšu část tohoto životopisu v tomto oddílu – 1 – Ztracené příběhy – Říkej to, co jsem se pokoušel říci já, dlouho po tom, co já tu nebudu. – Slova G.B. Smithe byla… Číst vice »
jhk - vlasta
Není to tak dávno, i můj bývalý učitel, který mě přivedl k Bohu – měl také „sen“. Prostě měl nějaký problém s Linuxem – nevěděl si rady s nějakým nastavením – jak se co dělá. Sice mu to nějak zásadně nevadilo, ale prostě to nevěděl – nevěděl jak na to. No a – Admin to asi velmi rád uslyší, že může být člověku i takto pomoženo/minimálně to pro něj bude zajímavá informace…. – aspoň doufám..))))… – prostě měl „sen“ – v uvozovkách proto, protože si myslím, že to ten „sen“… Číst vice »
rafael

I Kekule mal sen a zobrazila sa mu struktura benzemu, i ked uz dnes vieme, ze nie uplne pravdivo….

jhk - vlasta
Jako křesťané víme/uvědomujeme si/máme poznání – že smrt je tu kvůli lidskému hříchu/Adamovu hříchu. To je myslím fundamentní poznatek/či měl by být – každého křesťana. Od toho se odvíjí pak jeho víra a cesta k Bohu/Kristu. Další fundamentní poznatek by měl být, že jsem poznal Boha/Krista a přijal Ho/Je – jako skutečnou existenci a ne jen pouze jako nějakou „domněnku“. Ale v tomto případě netvrdím, že by bylo špatné, kdyby toto poznání nebylo tak silné, jako mají někteří. Neboť jistě platí, že někdo může být v určitých věcech „slabé víry“.… Číst vice »
jhk - vlasta
Čtu Tolkienův životopis. Nové vydání od https://www.bux.cz/biografie-zivotopisy-osudy/j-r-r-tolkien-zivotopis?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=PLA – je to pro mě osobně samozřejmě čtivá kniha, protože tohoto člověka mám v oblibě jako spisovatele, a to hlavně kvůli tomu, co napsal – Trilogie Pána prstenů a Silmarilion. No a životopis je také velmi zajímavý, zvláště mě zaujala jedna zajímavá věc/skutečnost/reálná – že Tolkien, když byl ještě chlapec, měl velmi často sny, jak se na něj valí temná vlna a snaží se ho zavalit. To bylo ještě před válkou s Německem. Ještě dlouho před ní. Ten sen se mu jako chlapci… Číst vice »
Treviso
Ondra-P: Pokusím se zde přetlumočit, co jsem se dozvěděl o potopě od pana Kábrta, když jsme spolu diskutovali pod článkem Rychlá skála http://kreacionismus.cz/rychla-skala/ Potopa měla dvě fáze. V první fázi stoupla hladina (nebudeme teď řešit, kde se vzala všechna ta voda). V této fázi došlo k usazení hornin do vrstev. Tyto vrstvy ztvrdly v pevnou skálu. To vše asi za méně než rok. Že je to možné má doložit práce doktora Kucharského, který ale kreanistickou interpretaci odmítá. V druhé fázi dochází o ustoupení vody. Proudy vody způsobují erozi. Hloubí například… Číst vice »
Kristův učedník

Vybavil se mi jeden verš, který si myslím, že by měl zaznít:

Matouš 7, 21: Ne každý, kdo mi říká: ‚Pane, Pane‘, vejde do království Nebes, ale ten, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebesích.

Ondra-P

Kristův učedník, Admin, Vlasta

Omlouvám se, ale už se mi nechce opakovat znovu a znovu problémy kolem potopy, proto si dovolím na ty nejhlavnější odkázat prostř. wbu I-Ateismus.

Upozorňuji, nejsem žádný velký fanoušek stránek I-Ateismus, nicméně lhal bych, kdybych řekl, že tento článek je nesmysl. Není. Prosím – přečtěte si věci kolem celosvětové potopy – resp. ony problémy. Teologické problémy číst nemusíte, ty (předpokládám) již máte/znáte.

http://www.i-ateismus.cz/2013/08/potopa-sveta/

Kristův učedník

rafael: ja som si to nevymyslel, tak to moje meno znamena

Ale pojmenoval jste se tak. Je hodně lidí co se pojmenují například Kryštof Kolumbus, někdo Napoleon a někdo třeba bůh z moře. Kromě toho rafael prý pochází z hebrejštiny a znamená „Bůh uzdravuje“.

wpDiscuz