Laminin

pavelkabrt Úvahy o kreacionismu, stvoření ad. Napsat komentář

Neznámý autor

Přeložil M. T. – 4/2011

Co to je laminin?
Laminin je glykoprotein (oligosacharidoprotein) spojující buněčné stěny. Lamininům se přezdívá „babysitters“ (opatrovníci dětí) nad buňkami.

Jakou funkci má laminin ve Vašem těle?
V zásadě drží buněčné struktury pohromadě, chrání je před rozpadem.

Jsou lamininové buňky dědičné?
Laminin má každý. Je hlavní proteinovou a aktivní součástí základu buněčné membrány, která Vás drží pohromadě. Porouchá-li se, zemřete.

Kříž v našich tělech

Tohle je docela parádní příběh a zajímavá věc, kterou málokdo z nás ví. Je to krátké, takže si prosím dejte tu práci a přečtěte si to. (OD LÉKAŘE)

Před pár dny jsem cvičil (užívám tenhle výraz velmi volně) na rotopedu a díval jsem se přitom na kázání Louie Giglia…A najednou jsem úplně VYPADNUL Z TEMPA! Chci se s Vámi o svůj zážitek podělit…

Louie mluvil o tom, jak nepředstavitelně VELKÝ je náš Bůh…Jak svým slovem stvořil vesmír…Jak vydechuje hvězdy, což jsou obrovské hrůzostrašné ohnivé koule…Atd. Atd. Pak Louie pokračoval o tom, jak tento hvězdy vydechující, vesmír tvořící Bůh TAKÉ úžasně pospojoval komplikovanou strukturu našich lidských těl a pamatoval přitom na každičkou podrobnost.

To všechno samozřejmě NADŠENĚ BERU (rozumějte, jako lékaře mě to fascinuje.) A vzpomínám si, jak mě nepřestávala během studií na lékařské fakultě ohromovat Boží zručnost, o které jsem se dovídal čím dál víc. Vzpomínám také na to, jak jsem si mnohokrát říkal…“Jak může NĚKDO popírat, že tohle vše je dílem Stvořitele???“
Louie pak pokračoval o tom, jak se můžeme spolehnout, že Bůh, který tohle všechno stvořil, je také schopen to všechno udržet pohromadě, i když se nám zdá, že se všechno rozpadá…tedy že náš milující Stvořitel nás také podpírá a zachovává.

A pak se mi zatajil dech. A nebylo to proto, že jsem tak moc dřel na rotopedu!!! Bylo to tím, že začal mluvit o lamininu. Věděl jsem o něm…“Lamininy jsou rodinou proteinů, které jsou integrální součástí strukturálního lešení základů membrán téměř každé živočišné tkáně.“ Vidíte…Lamininy jsou tím, co nás drží pohromadě…DOSLOVA.

Jedná se o molekuly zajišťující adhezi buněk. Spojují jednotlivé buňky v našich tělech. Bez nich bychom se doslova rozpadli. Jenže tohle všechno jsem už věděl. Co jsem ale nevěděl, jak lamininy VYPADAJÍ.

Teď to však vím. A přemýšlel jsem nad tím (snad už) tisíckrát…Na obrázcích doprovázejících tenhle článek strukturu lamininu vidíte…A NEJDE PŘITOM o jeho „křesťanské zobrazení“…Vyhledáte-li si laminin v jakékoli vědecké/lékařské publikaci, uvidíte totéž…

Laminin_1.jpg

Teď mi řekněte, jestli náš Bůh není jasná jednička!!! Úžasné. Pouto, které nás drží pohromadě…VŠECHNY…Má tvar kříže. Hned si člověk vzpomene na Koloským 1:15-17:

„On je obraz neviditelného Boha, prvorozený všeho stvoření, neboť jím bylo stvořeno všechno; věci na nebi a na zemi, viditelné a neviditelné, nebeské trůny, síly, vlády a autority; a všechno bylo stvořeno jím a pro něj. On předchází všechno, a jím všechno DRŽÍ POHROMADĚ“ (Koloským 1:15-17 – Websterův překlad Bible).

(Pozn. edit.: Websterův překlad má: „and in him all things are held together“ – řecké slovo v původním textu je „sunesthken – sunistao“ = sestavit, složit)

Nazvěte mě bláznem. Prostě si myslím, že to je moc moc moc úžasné…Tisíce let předtím, než měl svět jakékoli tušení o lamininu, napsal Pavel tahle slova. A teď vidíme, že držíme pohromadě SKUTEČNĚ A DOSLOVA…Buňkou k buňce…Díky kříži.

Ani za trilion let byste mě nepřesvědčili, že nejde o dílo Stvořitele, který PŘESNĚ věděl, jak bude vypadat lamininové „lepidlo“ dlouho předtím, než se Adam poprvé nadechl! Následující jsem našel, když jsem do internetového vyhledávače zadal laminin!

Laminin_2.jpg

Musel jsem se tedy o tak prima věc podělit s ostatními. Myslím, že všichni můžeme mít z takového divu užitek. Já tedy určitě mohu!

„Věřím ve slunce, i když právě nesvítí.
Věřím v lásku, i když jsem zrovna sám.
Věřím v Boha, i když právě mlčí.“

Zde se můžete podívat na film o Bibli a najít mnoho dalších informací o této Knize knih.

Příloha Velikost
Laminin.doc 429 KB

Komentujte

Please Přihlásit to comment
  Subscribe  
Upozornit na