Zpackaní brouci aneb i chyba může být někdy výhodou

pavelkabrt Evoluce organizmů Napsat komentář

 Carl Wieland

Problematickou otázkou evoluční víry je: „Jakým mechanismem byly vlastně přidány všechny ty nové informace potřebné k postupné přeměně jednobuněčného tvora na pelikány, palmy a lidi?“ Přirozený výběr sám o sobě nestačí; výběr znamená likvidaci informací. Skupina tvorů se může lépe adaptovat například na chlad a to vyloučením jedinců, kteří nenesou dost genetické informace pro tvorbu husté srsti. Ale to nevysvětluje původ informace pro tvorbu husté srsti.

Aby evolucionisté vysvětlili nové informace potřebné pro jejich teorii, mají jen jediné želízko v ohni — mutace. Tyto náhodné chyby vznikají, když se genetická informace (což je kódovaná sada instrukcí v DNA, která je „vzorem“ nebo „plánem“ specifikujícím stavbu a fungování jakéhokoliv tvora) kopíruje z jedné generace na druhou. Takovéto pomíchání informace má však přirozenou tendenci být škodlivé,(1) nebo přinejlepším neutrální.(2)

Pro pokračování ve čtení tohoto článku budete přesměrováni na stránku australské kreační organizace CREATION MINISTRIES INTERNATIONAL (CMI), kde je tento článek v češtině. Klikněte, prosím, ZDE

Na stránce http://creation.com si též můžete objednat časopis Creation a technicky náročnější časopis Journal of Creation (v angličtině).

Můžete přidat komentář

Please Login to comment
  Subscribe  
Upozornit na