beacon-valley

Více bakterií typu „Šípkové Růženky“

Pavel AkrmanStáří Země a vesmíru Napsat komentář

Z antarktického ledu, který má být údajně osm milionů let starý, byly opět oživeny bakterie

David Catchpoole

Z creation.com řeložil Pavel Akrman – 04/2019. Translation granted by Creation.com – přeloženo s povolením od Creation.com. Úvodní snímek: horní údolí Beacon Valley v Antarktidě. Zdroj: Antarctica, New Zealand.

glacierVzorky byly shromážděny z ledovců, údajně starých osm milionů let, z horního údolí Beacon Valley v Antarktidě (zde není zobrazeno). Ale po milionech let, dokonce i „v mrazáku“, by se bakterie měly už dávno rozpadnout. Fakt, že neporušené buňky bakterí byly „resuscitovány“, je ve skutečnosti mocným důkazem toho, co říká Bible o jejich skutečném maximálním stáří.

Náš dřívější článek Bakterie spí jako „Šípková Růženka“ komentoval zprávu, že vědci oživili „osm milionů let staré“ bakterie ze zmrzlé antarktické půdy.

A máme to tu znovu – tedy že další badatelé podobně jako v předchozím případě dokázali oživit bakterie nalezené v blocích antarktického ledu, jehož stáří bylo „datováno“ na osm milionů let.1,2,3

Nicméně stejně jako minule, jiní vědci opět nabádají k opatrnosti a říkají, že „podobně jako u většiny tvrzení o oživení starověkých mikrobů“ je nutno zvážit, zda kontaminace vzorků současnými mikroby je opravdu jedinou a jasnou možností.

Jejich skepse je jistě pochopitelná, vzhledem k tomu, že přijímají běžně přiřazované „stáří“ ledu. Aby bakterie a další mikroorganismy čekaly spící v ledu po dobu osmi milionů let odporuje i rozumu, protože organismy by měly být už dávno „rozpadlé“. Křehkost složitých biologických molekul (např. DNA) je taková, že i když jsou chráněny před vlhkostí, teplem a jinými formami energie, jako je např. záření, se nakonec rozpadají. To je způsobeno náhodnými účinky molekulárního pohybu a radiace pozadí, což je v souladu s Druhým termodynamickým zákonem. Koneckonců, i podle expertů by po 100 000 letech neměla zůstat žádná DNA, natož kompletní, neporušené „strojní zařízení“ živé buňky.4

Přesto nelze ignorovat stále nové a nové zprávy o oživení „starověkých“ bakterií ze zmrzlé vody a sedimentů,5 a dokonce i z krystalů soli, které prý vznikly před 250 miliony let!6 Všimněte si také, že v každém z případů vědci velmi pečlivě dbali na to, aby zabránili kontaminaci.

Jaká je tedy odpověď?

Problém je s datováním milionů let, které je založeno na evolučních a uniformitariánských předpokladech. Takže oživení bakterií z ledu, zmrzlých sedimentů a krystalů soli, to vše „datované“ na domnělé stáří milionů let, je místo toho mocným důkazem pravdivosti biblického časového rámce – tzn. vzorky jsou mnohem mladší, než tvrdili evolucionisté.

Takže probuzení bakterií není tak překvapivé, protože led není starší než asi 4 500 let (kdy byla celá Země zaplavena po mnoho měsíců, jak je to popsáno v Genesis 6–9).

Odkazy

  1. Bidle, K.D., Lee, S., Marchant, D. and Falkowski, P., Fossil genes and microbes in the oldest ice on Earth, Proceedings of the National Academy of Sciences 104(33):13455–13460, 2007.
  2. BBC News, Ancient microbes ‘revived’ in lab—Microbes locked in Antarctic ice for as much as eight million years have been ‘resuscitated’ in a laboratory, news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/6935146.stm, pub. 7 August 2007; acc. 12 September 2007.
  3. Devlin, H., Life from the oldest ice?, ScienceNOW Daily News, <sciencenow.sciencemag.org/cgi/content/full/2007/806/2>, pub. 9 August 2007, acc. 9 August 2007.
  4. I tento odhad je nadmíru velkorysý, protože studie rychlosti rozpadu DNA v laboratorních podmínkách ukazují, že „žádná DNA nezůstane neporušená o moc déle než 10 000 let“. Sykes, B., The past comes alive, Nature 352(6334):381–382, 1991.
  5. Willerslev, E. and Hansen, A.J. et al., Diverse plant and animal genetic records from Holocene and Pleistocene sediments, Science 300(5620):791–795, 2003.
  6. Vreeland, R.H., Rosenzweig, W.D., Powers, D.W., Isolation of a 250 million-year-old halotolerant bacterium from a primary salt crystal, Nature 407(6806):897–900, 2000.

 

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments