Vědci opět pokročili v poznání, jak vznikla Eiffelova věž v Paříži

pavelkabrt Vznik života - chemická evoluce 4 Komentáře

Samozřejmě nevěříme starým zápisům o tom, že kdosi Eifellovu věž v Paříži postavil, to jsou nedůvěryhodné báje a pověsti. Nikoho takového jsme nikdy neviděli a odkud by se asi vzal. Ani sama příroda nevytvořila nejprve kopii stavebního projektu věže, jak se vědci dosud domnívali, ale nejprve se z lávy, vytrysklé ze země, vytvořily naležato kusy surového železa, jak zjistil se svým kolektivem vědců docent doktor Stanislav Zmatený z fantazevoluzionistického oddělení v Oxfordu. Jeho výzkumy jsou zatím v počátcích, ale jsou velmi velmi slibné!

*****

Z článku “První molekula života byl protein, nikoli RNA, jak ukazuje nový model“, vybral Pavel Kábrt – 11/2017

Nálezy přispívají do dlouhodobé debaty o tom, které molekuly se začaly samy replikovat

Od Jordana Cepelewicz, Quanta Magazine z 12. listopadu 2017

Quanta Magazine (původní článek je zde).

*****

Ve vědeckých spekulacích o tom, jak začal život na Zemi, měly dosud proteiny pořadí až někde za molekulami RNA. Jenže nový počítačový model popisující, jak mohly rané biopolymery růst dost dlouho tak, aby vytvořily užitečné tvary, mohou tento pohled změnit. Pokud se to potvrdí, tak by mohl tento model, dominující v současnosti laboratorním experimentům za účelem svého potvrzení, vrátit zpět reputaci proteinům jako těm původním, sebereplikujícím biomolekulám.”

Pro vědce, kteří studují původ života, je jednou z velkých otázek hádanka typu “bylo dřív kuře nebo vejce?”: Co bylo dřív – proteiny nebo nukleové kyseliny jako je DNA a RNA? Tak nějak zhruba před čtyřmi miliardami let daly základní chemické stavební bloky povstat dlouhým polymerům, které měly schopnost sebereplikace a měly základní funkce podstatné pro život: především uskladnění informace a katalýzu chemických reakcí. Po většinu historie života to první prováděly jaderné kyseliny a to druhé dělaly proteiny. Jenže DNA a RNA nesou instrukce pro vznik proteinů a zase proteiny extrahují a kopírují právě tyto instrukce v DNA nebo RNA. Copak asi mohlo kdysi dávno dělat obě práce najednou?”

*****

Tak, milé děti, tato ateisticko-evolucionistická pohádka je teprve v počátečních fázích svého vymýšlení, tak buďte trpělivé. Kdybyste si chtěly před spaním na dobrou noc přečíst více o tom, jak se kdysi dávno Eiffelova věž postavila v Paříži sama od sebe, nebo jak mrtvá hmota sama sebe kdysi dávno oživila, klikněte vy, kteří umíte anglicky, sem, pro pokračování této pohádky. A mějte děti trpělivost, evoluční vědci pohádku teprve vymýšlejí, pracují na tom celé týmy velmi intenzivně dnem a nocí a brzo to bude hotové, pak se to budete učit na školách.

Váš Docent Doktor Stanislav Zmatený z oxfordského oddělení evoluzionistické bioimaginace.

Další články v češtině o nemožnosti samovolného vzniku buňky:

 

4
Komentujte

Please Přihlásit to comment
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
pavelkabrtadminjhk - vlasta Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
jhk - vlasta
jhk - vlasta

Nevím, jak jste to Vlastiku myslel, možná jsem Vám nerozuměl, ale evoluční procesy, pokud vím, spočítat právě nejdou. – hmmm. Co jsem zde zažil já – tak tady kdekdo např. Drsoňman velmi mohutně dokazoval, jak fungují ony “evoluční mechanismy” – což není nic jiného – než prosté počítání. Ani jediný mechanizmus není nespočitatelný – a to, že v tom figuruje jakási “náhoda” ve smyslu – inteligencí nezapříčiněná příčina – no, to je sice moc hezké, ale to je pouze naše neznalost toho, jak asi mohl Bůh vše udělat, aby to… Číst vice »

admin

I sám velký déčkař Dawkins dobře ví, že u všeho byl neprve Stvořitel, když řekl: “Biologie je studium komplikovaných organismů, které působí dojmem, jako kdyby byly za určitým účelem naplánovány” (15 otázek pro evolucionisty, otázka č.6). Příliš mnoho designu, příliš mnoho designu… bědují v duchu evoschoolins a dobře vědí, KDO za tím vším stojí. Zakryjí si však tvář a řeknou – žádného Stvořitele nevidím.

Najdete nás také na Facebooku.

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Všichni vědci – co jich od Darwina je – hlásají kreaci – a nikdo si to neuvědomuje. Protože jsou slepí jak patrona. V případě vědců by se dalo říci – zaslepení. Zaslepení vlastní vírou – že to, co říkají dokazuje -že Stvořitele netřeba. Však se k tomu všichni velmi vehementně také hlásí – že “Bůh není potřeba” – jakmile na to nějaký náznak přijde, že je něco toho důkazem. Nemusíme chodit daleko – např. Dawkins, či Krauss. Ostatní si jistě domyslí každý, kdo o něčem takovém ví. U nás by… Číst vice »