flyer-genesispro_small

Uvítáme spolupracovníky z oblasti vědy

Jakob Haver Ostatní, různé 11 Komentářů

Kreacionismus PRO Genesis – Genesis PRO českou vědu

  1. Považujete evoluční teorii a současný kosmologický model velkého třesku za neadekvátní vysvětlení vzniku vesmíru a rozmanitosti života?

  2. Jste přesvědčeni, že vesmír a vše živé nemohlo vzniknout samovolně, náhodně, ale že vše naopak vykazuje evidentní rysy vysoce inteligentního tvůrce?

  3. Pracujete nebo hlouběji studujete některý z vědních oborů?

  • Genetika
  • Biologie
  • Chemie
  • Geologie
  • Paleontologie
  • Kosmologie

Pak je tato výzva určena právě Vám.

Server kreacionismus.cz založil známý český kreacionista Pavel Kábrt. Již řadu let zde publikujeme odborné články vědců-kreacionistů z celého světa. Snažíme se poukazovat na závažné problémy evoluční teorie a podáváme jiné vysvětlení všech jevů v přírodě – které počítá s konkrétním Stvořitelem, biblickým Bohem.

Rádi bychom nyní nabídli publikační prostor také českým vědcům-kreacionistům. Máme na mysli publikování jednak odborných článků populární formou (určené pro širokou veřejnost), ale také publikace v rámci uzavřené skupiny, včetně možnosti recenzí.

Pokud Vás naše nabídka zaujala, neváhejte nás kontaktovat, rádi se s Vámi spojíme a poskytneme bližší informace.

11
Můžete přidat komentář

Please Login to comment
7 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
FotonJiří Zelinkajhk - vlastaadminVáclav Dostál Recent comment authors
  Subscribe  
Upozornit na
Foton
Foton

Karel Tejkal

Kreacionisté hledají spolupracovníky z oblasti vědy, náborový leták najdete zde. Pochopitelně nemají zájem o vědce jako takové, kreacionisté hledají vědce nové, patřičně zapálené, ideologicky vyzrálé, pro něž je jejich náboženské přesvědčení důležitější než fakta a důkazy.

Hľadáme práveže vedcov, ktorí ideológii nepodliehajú. Aktuálne vo vede panuje ideologický konsenzus o medzidruhovej evolúcii, na ktorú neexistujú dôkazy. Iba domnenky + vadné odvodeniny (napr fylogenetický strom či kladogramy). Spoločné prvky a podobnosti (na ktorých sú stromy založené) majú X ďalších vysvetlení. Evolucionisti si z ideových dôvodov vybrali len jedno z nich.

Václav Dostál

Admin
Prima. Budu se těšit

admin
admin

Václav Dostál “Daný záměr velmi dobře „ladí“ s vytvářením a udržováním přátelství” Je to určitá platforma, kde je toto skutečně možné, ano – a i reálné. Vždy samozřejmě záleží na konkrétních lidech. Jinak o základních pravidlech Odborné skupiny bylo pochopitelně uvažováno již před zveřejněním výzvy, takže kdo se tím myslí, bylo řečeno hned otázkou č.3 – “Pracujete nebo hlouběji studujete některý z vědních oborů?” Pokud jde o možnost komunikace laiků s Odbornou skupinou, není to vhodné jednak z principu samého, ale také z důvodu zbytečného zahlcování odborníků. Laická veřejnost má… Číst vice »

Václav Dostál

Pro existenci skupin (zatím v šesti oborech) se jistě pokusíme o formulaci pravidel. Do nich by mohlo patřit i následující. Myslím, že možnost zapojení se do publikování není striktně jen pro vědce, ale také pro trvalé zájemce o daný obor. Také by měla existovat možnost pro naprosté laiky, aby se mohli na danou skupinu obrátit se svými dotazy nebo připomínkami. Poměrně často se může stát, že určitý příspěvek bude zasahovat do dvou či více oborů. Tzn., že jednotlivé skupiny by nebyly hermeticky uzavřené. Na druhou stranu by zde publikované texty… Číst vice »

Jiří Zelinka
Jiří Zelinka

Tomuhle nápadu velmi fandím. A to i tehdy,vezmeme-li v úvahu, že ČR je ke křesťanství (= ke Stvoření) v Evropě nejméně vstřícná, tím pádem kreacionistů na 100 000 obyvatel je tu nepoměrně málo oproti jiným zemím. Fanoušků je v ČR víc, nezi něž se řadím – a proto přeji ZDAR této aktivitě, a také přeji odvahu českým vědcům-kreacionistům vyjít z anonymity a publikovat na kreacionismus.cz 🙂

admin
admin

jhk-vlasta Ano, chápu – je fakt, že web je určen především veřejnosti, která nemá hlubší vhled do jednotlivých oblastí. Publikované články jsou také psány touto srozumitelnou formou. V tomto případě nám jde o publikační činnost , a to je také hlavním cílem – poskytování článků nejen přeložených od zahraničních vědců, ale také od českých odborníků. A k tomu je samozřejmě nutná odborná diskuse, kterou jsme schopni zajistit v každé konkrétní uzavřené skupině. Nejde tedy o diskusi “fanoušků”, ta je samozřejmě možná stále, u publikovaných článků. Věříme, že v ČR je… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

RE: – Admin Záměrem zřízení těchto skupin je skutečně odborná, zasvěcená diskuse, která tedy není „stavěna pro uši každého“, neb pro takové uši je značně nesrozumitelná. Bude na rozhodnutí skupiny, co a do jaké míry bude vhodné zveřejnit (a my doufámáe, že toho nebude málo 🙂 ), a tam potom bude fungovat vše jako obvykle – článek bude zveřejněn a pod ním bude možná diskuse jako nyní. – to je naprosto v pořádku. Osobně bych totiž velmi přivítal v některých ohledech odbornější věci. Sice jsem trochu váhal, zdali se vůbec… Číst vice »

admin
admin

jhk-vlasta Díky za reakci, Vlasto – možné je lecos 🙂 Nechtěli bychom však nic předjímat. Pořádek je základem úspěchu, a tak každá odborná skupina bude mít svého moderátora a veškeré řízení aktivit skupiny bude tedy na něm. Záměrem zřízení těchto skupin je publikování článků také od českých odborníků (nejen překlady od zahraničních vědců), a potom také skutečně odborná, zasvěcená diskuse, která není “stavěna pro uši každého”, neb pro takové uši je značně nesrozumitelná. Bude na rozhodnutí skupiny, co a do jaké míry bude vhodné zveřejnit (a my doufámáe, že toho… Číst vice »

jhk - vlasta
jhk - vlasta

Přihlásil bych se – pokud by to bylo možné – do genetiky.

admin
admin

Václav Dostál
Díky za reakci, Václave – ano, je to přesně tak, pro zájemce tu mám k dispozici připravený modul pro uzavřené skupiny podle jednotlivých oborů. Registrovaní uživatelé se jen přihlásí do konkrétní zvolené skupiny a mohou začít publikovat a komunikovat mezi sebou.

Pro veřejnost se zpřístupní pouze to, na čem se každá skupina dohodne. I zde bude samozřejmě možnost dosavadních komentářů pod články a také recenzí (vše pro veřejnost neviditelné).

Václav Dostál

Milý Pavle, s potěšením jsem si přečetl Tvou výzvu ke spolupráci. Přesto, že se nepovažuji za vědce, ale jen za studenta vědy, dovolil jsem si už v minulosti – bez nějaké výzvy – poslat několik svých článků pro širokou veřejnost, napsaných tedy populární formou. Články se také na kreacionistickém webu objevily, za což jsem velice vděčný. Nyní také vytváříš uzavřené skupiny – patrně podle vyjmenovaných oborů – v nichž by se pravděpodobně vedla debata nad předběžnou verzí určitého článku nebo jen nad několika předloženými otázkami. O takovou debatu – v… Číst vice »