tri_bratri

Tři bratři neopustili jeden druhého po 15 let

pavelkabrtOstatní, různé Napsat komentář

Solon Kelleher

Z www.thedodo.com přeložil Pavel Kábrt – 04/2016. Vyšlo na stránkách The Dodo 26. února 2016. Úvodní snímek: Jejich jména z leva doprava jsou: Shere Khan, tygr; Leo, lev; a Baloo, medvěd. Noah’s Ark Animal Sanctuary (NAAS)

Lev, tygr a medvěd jdou spolu do baru.

Toto je dost absurdní začátek vtipu, nejen proto, že spolu zvířata do barů nechodí, ale také proto, že přirozené prostředí života každého z těchto zvířat je tak vzdálené od těch druhých, že by ve volné přírodě tato tři zvířata nikdy nepobývala na stejném místě.

Ale ve Zvěřinci Noemovy archy (Noah´s Ark Animal Sanctuary – NAAS), který se nachází v Locust Grove, Georgia, USA, již 15 let spolu žijí v míru a harmonii medvěd baribal (medvěd černý), lev africký a tygr bengálský.

Je to úchvatný pohled, zvláště když zvážíme, jak zvířata různého druhu spolu obvykle nevycházejí příliš dobře, ale jakmile se jednou seznámíte s jejich příběhem, tyto jejich zvláštní okolnosti dostanou mnohem větší smysl.

Noah’s Ark Animal Sanctuary (NAAS)

Všechno začalo před 15 lety, kdy NAAS tehdy zachránil tato tři mláďata.

Noah’s Ark Animal Sanctuary (NAAS)

Shere Khan, Baloo a Leo se spolu koupou krátce po jejich příjezdu do NAAS.

Úředníci objevili tato zvířata během svého tažení proti drogám v jednom domě v Atlantě v Georgii, kde byla držena v zajetí ve sklepě. V té době nebyl žádnému z nich ani rok.

Níže je fotka Lea, který se dostal do zvěřince Noemovy archy se zaníceným zraněním na nose, což bylo způsobeno jeho natěsnáním do velmi malé klece.


Noah’s Ark Animal Sanctuary (NAAS)

Všechna tři zvířata byla vyděšena a podvyživena a přinesla si řadu vnitřních i vnějších parazitů, ale daleko nejhůře ze všech na tom byl Baloo.

Noah’s Ark Animal Sanctuary (NAAS)

Podobně jako Leo, Baloo přerostl rozměry své klece dole ve sklepě, kde ho jeho věznitelé okšírovali a drželi svázaného. Jak ale rostl, jeho popruhy neuvolňovali, a tak jeho tělo obrůstalo kolem nich podobně, jako někdy stromy prorůstají plotem nebo sloupořadím.

Baloo se musel podrobit operaci k zapouzdření jeho hlubokých zranění – a to bylo tehdy podle NAAS poprvé a jen jednou jedinkrát, kdy byli tito tři od sebe odděleni.

Od té doby se bratři těšili vzájemné společnosti.

Noah’s Ark Animal Sanctuary (NAAS)

NAAS považoval jejich zranění za příliš vážná, aby je šlo vrátit zpět do volné přírody, a proto zůstávají ve zvěřinci. Protože spolu vycházejí tak dobře, žijí na stejné obytné ploše.

Po uplynulých jeden a půl desítky let byl pro toto zachráněné trio život velmi dobrý, jedí společně, spí společně a samozřejmě, že si také společně hrají.

Dokonce si jeden druhému dávají malé pusinky.

Noah’s Ark Animal Sanctuary (NAAS)

Podle kurátorky NAAS, Allison Hedgecothové je však nejdůležitější to, že si zvířata navzájem poskytují velké pohodlí.

Noah’s Ark Animal Sanctuary (NAAS)

“Všechna tři jsou jeden ke druhému navzájem velmi laskavá a něžná,” řekla webu The Dodo kurátorka Hedgecothová. Říká, že se ani během času jejich rodinná dynamika příliš nezměnila.

Noah’s Ark Animal Sanctuary (NAAS)

“Shere Khan byl vždy nezbeda, a i když stárne, nezměnilo se to ani o kousek,” řekla.

Noah’s Ark Animal Sanctuary (NAAS)

Hedgecothová řekla, že se trio poněkud od dob svého mládí zklidnilo. To je pochopitelné, protože bratři vstupují do svého zlatého věku.

Díky týmu NAAS budou tito tři žít dál po zbytek svých životů daleko od svého zajetí ve sklepení, kde byli drženi jako mláďata. Po celé roky si užívají sluníčko, volný prostor, pořádnou stravu a lékařské ošetření, a to nejdůležitější, společnost jednoho s druhým – to byl jejich jediný zdroj lásky během těch časných hrůzných dnů.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments