Tornáda, led a vznik buňky

pavelkabrtVznik života - chemická evoluce Napsat komentář

Jak termodynamika vzdoruje scénářům o vzniku života

Vyšlo na stránkách Evolution News

Přeložil Pavel Kábrt – 06/2017. Photo credit: Visit Greenland from Nuuk, Greenland (Blue ice in South Greenland) [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons.

V novém příběhu Budoucnost Inteligentního plánu hovoří fyzik a koordinátor vědeckého výzkumu Centra pro Vědu a kulturu Brian Miller se svým hostem, Sarah Chaffeeovou, o termodynamice při vzniku života. V tomto programu Evolution News otvírá Dr. Miller sérii ze čtyřech částí, která bude uzavřena v pondělí. (Viz anglicky zde, zde a zde).

Vysvětluje, proč materialistické teorie o původu života naráží do zdi, když  zkoumají fyzikální možnosti abiogeneze. Dr. Miller diskutuje rozdíl mezi systémem typu tornáda, ledu a živých buněk. Dozvíte se hodně o rovnováze, sebeorganizaci a jak buňka vzdoruje přirozeným tendencím k vyšší entropii a nízké energii.

Poslechněte si to zde (v angličtině) nebo si to stáhněte zde (v angličtině).

Jak Dr. Miller uzavírá, když mluví o původu genetického kódu a informaci, kterou v sobě obsahuje v samotném srdci buňky:

Kódování a dekódování a informace musely existovat hned najednou, což znamená, že musely předcházet existenci buňky, protože musely existovat dřív než se staly fyzickou realitou. Ale jediným místem, kde může informace v kódu existovat mimo fyzikální realitu, je mysl, což zcela jasně ukazuje na inteligentní plán.

Je to vedle kosmického vyladění konstant ve vesmíru to druhé, co ve svém základu největším možným způsobem odporuje materialismu. Bez nějaké možnosti předchozího původního života, bez řízení a vměšování se plánujícího činitele, tak zcela zřetelně Darwinova evoluce nemá s čím začít. Většinou o této oblasti materialisté mlčí – a mají k tomu velmi dobrý důvod.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments